tkanie na krosnach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-31, 09:35   #1
Kami_5
Rozeznanie
 
Avatar Kami_5
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 626

tkanie na krosnach


Witajcie dziewczyny!
szukałam tego tematu ale nie znalazłam:
Czy potraficie tkać na krosnach? A moze macie jakies ciekawe gobeliny w swoim otoczeniu? Ja mam juz krosna (takie male stolowe) i zamierzam wkrotce rozpoczac prace. Jest swietna ksiazka po polsku - "Techniki tkackie krok po kroku" Kirsten Glasbrook - wlasciwie caly warsztat jest tam opisany.
Z tkaniny gobelinowej mozna tez robic torby, paski itp. widzialam gdzies takie cuda. Macie jakies doswiadczenia, zdjecia, wzory?
Pozdrawiam
Kami_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 10:19   #2
xanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 1 327
GG do xanka
Smile Dot.: tkanie na krosnach

Potraficie
i na krosnach (takich duzych wysokich na 1,80m i na mniejszych (ale większych niż stołowe) )i na ramach tkackich.

Później coś dopiszę, narazie zmykam na zakupy
xanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 12:02   #3
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: tkanie na krosnach

Zaciekawiły mnie te torby i paski! Czy ktoś mógłby wrzucić jakies fotki?
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 15:24   #4
lawenda-w-chodakach
Rozeznanie
 
Avatar lawenda-w-chodakach
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 751
Dot.: tkanie na krosnach

Ja mieszkam w Krośnie więc powinnam umieć ale nie umiem - krosna mam szukam książki
__________________

nie zrażam się.

lawenda-w-chodakach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-01, 19:33   #5
Kami_5
Rozeznanie
 
Avatar Kami_5
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 626
Dot.: tkanie na krosnach

Duzo trzeba czasu zeby opanowac tkanie na takich duzych krosnach? I gdzie najlepiej "terminowac"???
Torby znalazłam takie przed chwila, a co do pasków... to pomysł, który zamierzam sama zrealizowac
We wspomnianych Technikach tkackich, oprocz gobelinow, jest tez "przepis" na oprawianie ksiazek i poszewki na poduszki.
Zastosowan moze byc pewnie mnostwo; ja mysle tez o zakladkach do ksiazek
Macie jeszcze jakies pomysły?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg clipboard05.jpg (6,6 KB, 226 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg clipboard11.jpg (6,9 KB, 181 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg gobelin kosmetyczka.jpg (102,2 KB, 128 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg gobelin portfel.jpg (112,0 KB, 112 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg gobelin torba5.jpg (63,2 KB, 87 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg gobelin plecak2.jpg (59,9 KB, 167 załadowań)

Edytowane przez Kami_5
Czas edycji: 2006-02-27 o 21:22
Kami_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-01, 19:35   #6
Kami_5
Rozeznanie
 
Avatar Kami_5
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 626
Dot.: tkanie na krosnach

i jeszcze to:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 79557080.jpg (43,5 KB, 117 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 79589284.jpg (12,0 KB, 91 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg gobelin plecak3.jpg (71,6 KB, 79 załadowań)

Edytowane przez Kami_5
Czas edycji: 2006-02-27 o 21:24
Kami_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-01, 22:37   #7
nafie
Wtajemniczenie
 
Avatar nafie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 070
GG do nafie
Dot.: tkanie na krosnach

a ja bym chciala wiedziec gdzi ekupic takie krosno, bo szukam go juz jakis czas :/
__________________
"Gdybyśmy tylko mogli dostać to, co chcemy, gdy uważamy, że tego potrzebujemy, życie nie przedstawiałoby żadnego problemu, żadnej tajemnicy i żadnego znaczenia."

Henry Miller

nafie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-02, 21:32   #8
Kami_5
Rozeznanie
 
Avatar Kami_5
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 626
Dot.: tkanie na krosnach

moze Allegro? tam ciągle coś (krosna) się przewija, sprawdzałam. Albo popytać u osób zajmujacych sie rekodziełem - czasem są stare (dobre) krosna do sprzedania pocztą pantoflowa. Można jeszcze popytać w galeriach rekodzieła, a nawet w pasmanteriach -ja znalazłam w mojej przydomowej skarb -sprzedawczynię - pasjonatkę o rozległych kontaktach w dziedzinie rekodzieła, i od niej mam dużo inspiracjii.
Kami_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-02, 22:21   #9
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: tkanie na krosnach

Znalazłam takie "dziecinne", może dla takiego żółtodzioba jak ja by było idealne? http://www.hipernet24.pl/prodinfo.ph...ro_id=&char_id=

A tak na poważnie to zastanawiam się czy nie dałoby się domowym sposobem skonstruować czegoś w tym stylu (mówię tu o tym "dziecinnym" )? Ja bym tego używała raczej tylko do robienia zakładek albo pasków, nic wielkiego... Da się to jakoś sklecić chałupniczym sposobem? Czy to pomysł bez sensu?
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 19:55   #10
Kami_5
Rozeznanie
 
Avatar Kami_5
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 626
Dot.: tkanie na krosnach

Beaux -to wcale nie jest dziecinne krosno -mozna je wydłużać (ma regulowane końce) i do niewielkich prac wystarczy.Do nieco szerszych można wykonać samodzielnie bardzo prosto ramkę (zbitą z deseczek) i powbijac gwożdziki od wewnatrz górnej i dolnej listewki, na przemian wyżej i niżej, w odległości ok. 1 cm (poniżej na rysunku). Do gwożdzi przywiązuje się wątek.Tak mi doradziła koleżanka tkająca. Ja zaś sama próbowałam pracy na ramie ok. 50 x 70 cm, z powbijanymi równo zwyczajnymi gwozdzikami i tez się udało.
Kupione krosno ma to ułatwienie, że posiada część podnoszącą połowę nitek, by łatwiej było przewlekać watek, ma także wrzeciona (ale to też prosto zrobić). Na niewielkie robótki taka zwykła ramka powinna wystarczyć.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg krosno.jpg (46,2 KB, 305 załadowań)

Edytowane przez Kami_5
Czas edycji: 2006-02-27 o 21:31
Kami_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 22:10   #11
aguca
Rozeznanie
 
Avatar aguca
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 623
Dot.: tkanie na krosnach

Moja mama tak gobeliny ale nie na takich krosnach jak tu opisujecie. Gobeliny robi długo (ale są duze), ok. roku. W warzawie są nawet specjalne zajecia tkackie w domu kultury niedaleko gim. na deotymy.
aguca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-04, 22:21   #12
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: tkanie na krosnach

Deotymy to dosyć długa ulica... czy Twoja mama chodzi do jakiegoś domu kultury czy może na jakies prywatne kursy? Ciekawa jestem jak to wygląda (taki kurs)
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 22:25   #13
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: tkanie na krosnach

Cytat:
Napisane przez Kami_5
Beaux -to wcale nie jest dziecinne krosno -mozna je wydłużać (ma regulowane końce) i do niewielkich prac wystarczy.Do nieco szerszych można wykonać samodzielnie bardzo prosto ramkę (zbitą z deseczek) i powbijac gwożdziki od wewnatrz górnej i dolnej listewki, na przemian wyżej i niżej, w odległości ok. 1 cm (poniżej na rysunku). Do gwożdzi przywiązuje się wątek.Tak mi doradziła koleżanka tkająca. Ja zaś sama próbowałam pracy na ramie ok. 50 x 70 cm, z powbijanymi równo zwyczajnymi gwozdzikami i tez się udało.
Kupione krosno ma to ułatwienie, że posiada część podnoszącą połowę nitek, by łatwiej było przewlekać watek, ma także wrzeciona (ale to też prosto zrobić). Na niewielkie robótki taka zwykła ramka powinna wystarczyć.
A używałaś, miałaś w ręku to co ja zapodałam w linku? Poważnie się zastanawiam nad kupnem (Mamut pewnie znowu stwierdzi, że zgłupiałam.. ). Kretyńskie pytanie (no ale uzasadnione skoro jestem KOMPLETNIE zielona w temacie) - jak później to co się zrobiło (np. pasek) zdejmuje się z tej ramy? Ucina się te nitki przymocowane do ramy? Wiem, że debilne pytanie, ale prosze o odpowiedź
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 22:36   #14
aguca
Rozeznanie
 
Avatar aguca
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 623
Dot.: tkanie na krosnach

Cytat:
Napisane przez Beaux
Deotymy to dosyć długa ulica... czy Twoja mama chodzi do jakiegoś domu kultury czy może na jakies prywatne kursy? Ciekawa jestem jak to wygląda (taki kurs)
To jest dom kultury. Zajęcia nazywają się "Penelopa" Poszukaj w internecie bo napewno mają swoją stronę. Niestety jak już mówiłam nie jest to takie tkactwo jak piszecie ale myślę ze na tym da sie zrobić takie same rzeczy
aguca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 22:45   #15
Kami_5
Rozeznanie
 
Avatar Kami_5
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 626
Dot.: tkanie na krosnach

Beaux -zakupiłam nieco wieksze krosno tego typu i na razie tylko robiłam próbki, podobnie jak moja mama która dostała ode mnie na gwiazdke podobne Nie ma problemu z tkaniem, nawet mozna nie uzywac owego "podnośnika" nitek.
Nitki sie ucina i robi ozdobne fredzle z końcówek albo podwija się pod spód pracy razem z tzw. krajka czyli specjalnym wykończeniem pracy. Polecam książkę "Techniki tkackie krok po kroku" -ze względu na prawa aut. nie będę wklejac...
Swoja droga na polskich stronach nie znalazłam nigdzie podstaw tkactwa Może coś jes w innych językach - jeśli znasz niemiecki mogę załączyć instrukcje do moich krosien -jest w tym języku
Kami_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 22:48   #16
Kami_5
Rozeznanie
 
Avatar Kami_5
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 626
Dot.: tkanie na krosnach

Cytat:
Napisane przez aguca
To jest dom kultury. Zajęcia nazywają się "Penelopa" Poszukaj w internecie bo napewno mają swoją stronę. Niestety jak już mówiłam nie jest to takie tkactwo jak piszecie ale myślę ze na tym da sie zrobić takie same rzeczy
Czy Twoja mama tka na dużych krosnach? To masz na myśli mówiąc inne tkactwo? Bo gobeliny chyba wyglądaja tak samo z małych i dużych?
Kami_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 23:03   #17
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: tkanie na krosnach

Cytat:
Napisane przez Kami_5
Beaux -zakupiłam nieco wieksze krosno tego typu i na razie tylko robiłam próbki, podobnie jak moja mama która dostała ode mnie na gwiazdke podobne Nie ma problemu z tkaniem, nawet mozna nie uzywac owego "podnośnika" nitek.
Nitki sie ucina i robi ozdobne fredzle z końcówek albo podwija się pod spód pracy razem z tzw. krajka czyli specjalnym wykończeniem pracy. Polecam książkę "Techniki tkackie krok po kroku" -ze względu na prawa aut. nie będę wklejac...
Swoja droga na polskich stronach nie znalazłam nigdzie podstaw tkactwa Może coś jes w innych językach - jeśli znasz niemiecki mogę załączyć instrukcje do moich krosien -jest w tym języku
Dziękuję za wyjaśnienie A propos niemieckiego, to ostatnio miałam styczność z tym językiem w l.o. ale pokaż te instrukcje (tzn. bardzo bym prosiła o pokazanie ), może zbiorową mądrością coś się uda wykombinować!
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 22:19   #18
Kami_5
Rozeznanie
 
Avatar Kami_5
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 626
Dot.: tkanie na krosnach

a zatem - zbiorowa mądrości - przybywaj z pomocą!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC03254.jpg (100,1 KB, 244 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC03255.jpg (73,6 KB, 160 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC03256.jpg (78,2 KB, 85 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC03257.jpg (111,6 KB, 68 załadowań)

Edytowane przez Kami_5
Czas edycji: 2006-02-27 o 21:29
Kami_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 05:18   #19
eldrin83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 442
Dot.: tkanie na krosnach

ooooo lawenda tys z Krosna wow to niezle bo ja z 30 kilosow niedaleko Ciebie....a co do tkania to ja tez nawet nie kojarze czym sie wyrozniaja robotki na nich tzn jaka maja cechce rozpoznawcza...tak jak szydelko ma slupki i polslupki...druty oczka lewe i prawe...itd
eldrin83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-06, 14:40   #20
aguca
Rozeznanie
 
Avatar aguca
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 623
Dot.: tkanie na krosnach

Cytat:
Napisane przez Kami_5
Czy Twoja mama tka na dużych krosnach? To masz na myśli mówiąc inne tkactwo? Bo gobeliny chyba wyglądaja tak samo z małych i dużych?
Moja mama tka na ramie z powbijanymi gwożdzikami:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg krosno.jpg (12,1 KB, 130 załadowań)
aguca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 14:54   #21
ulka01
Raczkowanie
 
Avatar ulka01
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 141
Dot.: tkanie na krosnach

a ja jak bylam mala dostalam warsztat tkacki!!plastik bo plastik ale ile bylo zabawy, zrobilam nawet tacie pokrowiec na walkmana.ma nawet kilka wielkosci (regulowany pokretlem)
__________________
/przeciez nic nie wiem o ludziach takich jak on./
ulka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 12:33   #22
Kami_5
Rozeznanie
 
Avatar Kami_5
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 626
Dot.: tkanie na krosnach

Cytat:
Napisane przez aguca
Moja mama tka na ramie z powbijanymi gwożdzikami:
oj chyba faktycznie te gwozdziki sa wbite no frontu ramy, a nie od wewnątrz listewek, jak na moim rysunku -sorki
Kami_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 15:37   #23
andzia-p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4
Dot.: tkanie na krosnach

Witam mnie takze zainspirowało tkanie na krosnie (drobnymi koralikami takimi 2mm) jusz nawet sie przykładam zeby samemu zrobic w koncu to nie takie trudne tata obiecuje ze mi zrobi ale praca...
moze znacie jakies internetowe stronki gdzie mozna kupic krosno takie zeby mialo małe odstepy na niteczki , i koraliki a moze gdzies w białym znacie jakis sklep??
andzia-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 16:46   #24
nafie
Wtajemniczenie
 
Avatar nafie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 070
GG do nafie
Exclamation Dot.: tkanie na krosnach

Cytat:
Napisane przez andzia-p
Witam mnie takze zainspirowało tkanie na krosnie (drobnymi koralikami takimi 2mm) jusz nawet sie przykładam zeby samemu zrobic w koncu to nie takie trudne tata obiecuje ze mi zrobi ale praca...
moze znacie jakies internetowe stronki gdzie mozna kupic krosno takie zeby mialo małe odstepy na niteczki , i koraliki a moze gdzies w białym znacie jakis sklep??
ja kupilam drewniane krosienko w Empiku za ok 30 zl. jest fajniutkie

tylko nie wiem gdzie sie kupuje nic nylonowa plaska - ponoc najlepsza to tkania koralikami .. moze gdzies po pasmanteriach trzeba popytac
__________________
"Gdybyśmy tylko mogli dostać to, co chcemy, gdy uważamy, że tego potrzebujemy, życie nie przedstawiałoby żadnego problemu, żadnej tajemnicy i żadnego znaczenia."

Henry Miller

nafie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 21:30   #25
Kami_5
Rozeznanie
 
Avatar Kami_5
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 626
Dot.: tkanie na krosnach

andzia-p

ja kupilam male krosno do tkania bizuterii wraz z koralikami na Allegro
Jeszcze nie probowalam jak dziala. Koraliki sa roznej wielkosci i maści, jest to bardziej przeznaczone do wyrobow dzieciecych, ale samo krosno jest ok, koraliki mozna dokupic wg wlasnego gustu
__________________


"Jeśli ograniczymy swoją wolność, by uzyskać bezpieczeństwo
- stracimy obie te rzeczy."
(Benjamin Franklin)
Kami_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 11:37   #26
bierdonka
Wtajemniczenie
 
Avatar bierdonka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: jestem czarownica wiec pewnie gdzies latam na miotle...
Wiadomości: 2 048
Dot.: tkanie na krosnach

Cytat:
Napisane przez Kami_5
andzia-p

ja kupilam male krosno do tkania bizuterii wraz z koralikami na Allegro
Jeszcze nie probowalam jak dziala. Koraliki sa roznej wielkosci i maści, jest to bardziej przeznaczone do wyrobow dzieciecych, ale samo krosno jest ok, koraliki mozna dokupic wg wlasnego gustu
a u kogo kupiłaś? bo ja zamierzałam kupić na opitec.pl ale jak są na allegro to się rozejrzę...
bierdonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 17:02   #27
tekla_x
Raczkowanie
 
Avatar tekla_x
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 303
Dot.: tkanie na krosnach

Ja nigdy nie próbowałam tkać ale mam coś nie coś opisane w książce w języku angielskim. Jest opisane i narysowane jak sobie zrobić takie małe krosno i kilka propozycji do utkania
tekla_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 18:48   #28
bierdonka
Wtajemniczenie
 
Avatar bierdonka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: jestem czarownica wiec pewnie gdzies latam na miotle...
Wiadomości: 2 048
Dot.: tkanie na krosnach

ja też znalazłam instrukcje jak zrobić krosno ale jakoś mi ta "domowa produkcje krosna" nie wyszła i wolę jednak kupić...
bierdonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 11:06   #29
andzia-p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4
Dot.: tkanie na krosnach

gdzie kupiłaś te krosno?? i czy tanio?? bo ja znalazłam takie za 80zł
andzia-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 11:11   #30
andzia-p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4
Question Dot.: tkanie na krosnach

Cytat:
Napisane przez nafie
ja kupilam drewniane krosienko w Empiku za ok 30 zl. jest fajniutkie

tylko nie wiem gdzie sie kupuje nic nylonowa plaska - ponoc najlepsza to tkania koralikami .. moze gdzies po pasmanteriach trzeba popytac
Mam pytanko czy krosno kupiłas w empiku na ich stronie internetowej?? czy tak normalnie?? aha i w jakiej miejscowosci jak cos

A tak wogle to mam 13 lat i interesuje się takimi robótkami...
teraz akurat szukam krosna tata mi jakies tam robi ale jakby któras z was znała sklep internetowy gdzi emozna kupic tanio krosno to prosze o rade
jak cos to gg.779167
a moze któras jest z białegostoku i zna jakis sklep z takimi rzeczami koraliki krosna takie reczy do bizuteri takze.
andzia-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:39.