Problem z dziurkami w uszach po przekłuciu!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-26, 20:37   #1
piegowata20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 175

Problem z dziurkami w uszach po przekłuciu!!!!


Witam,
mam wielki problem :
kilka lat temu siostra przebiła mi dwie dziurki [dodatkowe] w uchu kolczykiem od początku coś było nie tak bardzo długo się goiły. gdy jakoś ze dwa lata temu postanowiłam że wyciągnę kolczyki i pozwole zarosnąc dziurką nie mogę tego zrobić ponieważ w dziurkach zbiera się jakaś wydzielina tak jakby ropa i mam straszne wybrzuszenia z tylu ucha od tych dwóch dziurek wygląda to bardzo nieestetycznie i nie wiem czy kosmetyczka mi coś na to poradzi nie wiem może wyciśnie?? nie wiem co można z tym robić prosze o pomoc.
__________________
'Jem mniej, bramy nieba są wąskie'



'I'm not a perfect little girl'
piegowata20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 00:01   #2
feniiis96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 37
Dot.: Problem z dziurkami w uszach po przekłuciu!!!!

Pierwsze co powiem to lepiej zawsze iść do kosmetyczki z takim przekłuwaniem Po drugie to nic nie wyciskaj a co do tych wybrzuszeń czy jak by to tam nazwać to to minie samo moja siostra też tak miała z jedną dziurką w chrząstce ucha, gdy tylko wyciągnęła kolczyk po niedługim czasie miała takie wybrzuszenie i też chciała wyciskać... nic nie ruszaj pozwól aby samo działało zobaczysz że za parę dni samo się wszystko rozejdzie i wtedy ładnie zarośnie
__________________
Gdy się zobaczyło tylko raz
piękno szczęścia na twarzy ukochanej osoby,
wiadomo już, że dla człowieka
nie może być innego powołania,
jak wzbudzanie tego światła
na twarzach otaczających nas ludzi.
Albert Camus

feniiis96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 07:40   #3
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Problem z dziurkami w uszach po przekłuciu!!!!

po pierwsze jest masa wątków o piercingu -a o problemach z uszami po takich fanaberiach jak przekłuwanie kolczykiem też
po drugie po dwóch latach dziurki sie nie zrosną a wnich będzie sie odkładał martwy naskórek -to jest ta biała wydzielina-tak juz bedzie
a co do zgrubienia-to rozerwanie ucha kolczykiem spowodowało podrażnienie i nadmierny przerost tkanki-ziarnina- jeśli jest ponad dwuletnia to juz jej nie zwalczysz sama-tu może pomóc dermatolog lub chirurg jesli aż tak ci to przeszkadza
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO

Edytowane przez miss venflon
Czas edycji: 2010-01-27 o 07:44
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 09:30   #4
mariolka0813
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 17
Dot.: Problem z dziurkami w uszach po przekłuciu!!!!

Ja miałam na początku lekką opuchliznę po 4 dziurce w uchu jednak po jakis 2 tygodniach zeszła ... Może masz jakieś złe kolczyki w uszach.
mariolka0813 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 19:42   #5
7medeis
Zakorzenienie
 
Avatar 7medeis
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: somewhere far beyond
Wiadomości: 4 011
Dot.: Problem z dziurkami w uszach po przekłuciu!!!!

Po kilku latach też zdjęłam kolczyki, takie "własnej produkcji"...No i mogę powiedzieć ze żaluje swojego skąpstwa, bo wyglada to strasznie, zostały wielkie wgłębienia są wogóle jakieś czarne;/ Dziewczyny, nie oszczędzajcie na takich rzeczach
7medeis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 17:04   #6
lolalola1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6
Dot.: Problem z dziurkami w uszach po przekłuciu!!!!

Ja też mam pewien problem z dziurką w uchu.
Rok temu w wakacje kosmetyczka zrobiła mi pistoletem w chrząstce dziurkę, która do tej pory mi się nie goi mało tego zauważyłam, że zrobiła mi się jakaś twarda kulka na róznych forach czytałam, że to może być ziarnina boje sie, ze jakies choróbsko mogło mi się przedostać. Może, któraś z Was ma jakąs poradę cokolwiek.
__________________
Luck is not in your hands. But work is in your hands. Your works can make your luck but luck can not make your works . So always trust yourself.
lolalola1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 21:37   #7
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Problem z dziurkami w uszach po przekłuciu!!!!

Cytat:
Napisane przez lolalola1 Pokaż wiadomość
Ja też mam pewien problem z dziurką w uchu.
Rok temu w wakacje kosmetyczka zrobiła mi pistoletem w chrząstce dziurkę, która do tej pory mi się nie goi mało tego zauważyłam, że zrobiła mi się jakaś twarda kulka na róznych forach czytałam, że to może być ziarnina boje sie, ze jakies choróbsko mogło mi się przedostać. Może, któraś z Was ma jakąs poradę cokolwiek.
Tak właśnie dzieje się z chrząstkami przekłuwanymi pistoletem. Babrzą się przez długi czas i nie chcą się goić.
Jeśli masz tam kolczyk, to go wyjmij. "Kulkę" warto pokazać piercerowi albo lekarzowi, by stwierdził, czy to ziarnina czy inne licho. Na ziarninę pomaga papka aspirynowa.
I jeśli kosmetyczka do przekłucia nie używała jednorazowego pistoletu (to gotowy zestaw - pistolet i kolczyk w pakiecie, który powinien być otwarty przy Tobie), to udaj się do lekarza by dał Ci skierowanie na badania w kierunku WZW B i C oraz HIV. To żaden wstyd, a Ty będziesz spać spokojnie.
PS. Z czego masz wykonany kolczyk? Z tytanu? Stali chirurgicznej?
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-04, 20:38   #8
lolalola1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6
Dot.: Problem z dziurkami w uszach po przekłuciu!!!!

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Tak właśnie dzieje się z chrząstkami przekłuwanymi pistoletem. Babrzą się przez długi czas i nie chcą się goić.
Jeśli masz tam kolczyk, to go wyjmij. "Kulkę" warto pokazać piercerowi albo lekarzowi, by stwierdził, czy to ziarnina czy inne licho. Na ziarninę pomaga papka aspirynowa.
I jeśli kosmetyczka do przekłucia nie używała jednorazowego pistoletu (to gotowy zestaw - pistolet i kolczyk w pakiecie, który powinien być otwarty przy Tobie), to udaj się do lekarza by dał Ci skierowanie na badania w kierunku WZW B i C oraz HIV. To żaden wstyd, a Ty będziesz spać spokojnie.
PS. Z czego masz wykonany kolczyk? Z tytanu? Stali chirurgicznej?
http://www.google.pl/imgres?q=kolczy...w=1366&bih=629

to był kolczyk tego rodzaju
__________________
Luck is not in your hands. But work is in your hands. Your works can make your luck but luck can not make your works . So always trust yourself.
lolalola1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 09:39   #9
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Problem z dziurkami w uszach po przekłuciu!!!!

Cytat:
Napisane przez lolalola1 Pokaż wiadomość
Możesz jeszcze spróbować zmienić kolczyk na tytanowy. "Lecznicze" kolczyki zawierają domieszki niklu, na które wiele osób jest uczulonych. Mi bardzo pomogła zamiana kolczyka na tytanowe kółko.
Do tego właściwa pielęgnacja - sól fizjologiczna oraz octenisept. Żadna woda utleniona czy spirytus. A na ziarninę - papka aspirynowa.
Jeśli nie zauważysz poprawy, to najlepiej będzie kolczyk wyjąć, wygoić ucho i zrobić nową dziurkę, ale tym razem u piercera.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 15:21   #10
lolalola1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6
Dot.: Problem z dziurkami w uszach po przekłuciu!!!!

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Możesz jeszcze spróbować zmienić kolczyk na tytanowy. "Lecznicze" kolczyki zawierają domieszki niklu, na które wiele osób jest uczulonych. Mi bardzo pomogła zamiana kolczyka na tytanowe kółko.
Do tego właściwa pielęgnacja - sól fizjologiczna oraz octenisept. Żadna woda utleniona czy spirytus. A na ziarninę - papka aspirynowa.
Jeśli nie zauważysz poprawy, to najlepiej będzie kolczyk wyjąć, wygoić ucho i zrobić nową dziurkę, ale tym razem u piercera.
Dzięki wielkie ! Bardzo mi pomogłaś
__________________
Luck is not in your hands. But work is in your hands. Your works can make your luck but luck can not make your works . So always trust yourself.
lolalola1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 19:30   #11
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Problem z dziurkami w uszach po przekłuciu!!!!

Cytat:
Napisane przez lolalola1 Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie ! Bardzo mi pomogłaś
Nie ma sprawy, mam nadzieję, że wszystko ładnie się zagoi.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 10:42   #12
aleksjaaa
Rozeznanie
 
Avatar aleksjaaa
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 841
Dot.: Problem z dziurkami w uszach po przekłuciu!!!!

Mi dziurki w uszach zarosły, bo gdy wyjęłam kolczyki lecznicze, nie dałam rady wsadzić już żadnych, strasznie bolało, wiecie może co to?
aleksjaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 14:35   #13
V69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
GG do V69
Dot.: Problem z dziurkami w uszach po przekłuciu!!!!

Cytat:
Napisane przez aleksjaaa Pokaż wiadomość
Mi dziurki w uszach zarosły, bo gdy wyjęłam kolczyki lecznicze, nie dałam rady wsadzić już żadnych, strasznie bolało, wiecie może co to?
Prawdopodobnie:
1. Uszkodziłaś kanał przekłucia, wyciągając "lecznicze" kolce;
2. Na wymianę miałaś grubsze kolczyki;
3. Wyciągnęłaś za wcześnie, ranki nie zdążyły się zagoić, stąd nasilający się ból przy próbie włożenia (mógł do tego dojść punkt 1).
Nie znam całej historii, więc mogę tylko gdybać po takich ogólnikach.
V69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:42.