Aliexpress - chińskie allegro - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-14, 11:46   #3301
path87
Zakorzenienie
 
Avatar path87
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 4 593
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro

Cytat:
Napisane przez w_o_m Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jakim cudem ja mam 70 dni (UWAGA) nie na dostarczenie zamówienia, tylko na jego wysyłkę od sprzedawcy? Myślałam,że to chwilowy błąd ale mam już 67 dni teraz i zegar spokojnie sobie odlicza...

"This order will be automatically cancelled if the supplier does not ship your order within: 67days 16hours 52minutes 23seconds ."

Spotkałyście się kiedyś z podobnym przypadkiem?
u mnie był komunikat 60 dni, ale nie czekałam aż tylu dni na wysyłkę.
__________________
Konsultantka Avon
path87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 17:31   #3302
waaampirmona
Raczkowanie
 
Avatar waaampirmona
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 437
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro

Cytat:
Napisane przez w_o_m Pokaż wiadomość
Przy zamówieniu pisze, że czas dostarczenia to 14-35 dni, ale br... teraz patrzę, że jest napisaniu,że przy świętach może to trwać,aż 30 dni.

-------------
Napisałam do niego: "dear client as pls kindly await as many order had shipped and proceed now as within 25days from 10th feb, mostly all order will shipped thanks."

Ale to jest autoresponder, zapewne przygotowany dla tych, którzy kupowali w styczniu...Co bym mu nie napisała, cały czas to wyskakuje.
No szkoda...

Zawsze mogę np. jeżeli do tyg. sytuacja nie zacznie się zmieniać i dalej będzie leciał zegar, zrezygnować z zamówienia i zwrócą mi pieniądze. Bo widzę opcję odwołaj. Prawda?

Dziękuję serdecznie za wszystkie cenne rady .
Jeśli co byś nie pisała masz ten sam komunikat to na bank miał to ustawione na czas świąt. Jeśli dobrze zrozumiałam to ma wysłać wszystkie paczki w ciągu 25 dni od 10tgeo lutego więc nie powinnaś czekać 60 dni.

Co do rezygnacji to chyba możesz ale jeśli się nie mylę to sprzedawca musi potwierdzić Twoją anulację.
Więc powinnaś najpierw do niego napisać że chcesz zrezygnować lub kliknąć i zobaczyć co odpowie. Ale skoro automat odpowiada cały czas to samo, to chyba na razie nie ma sensu pisać do niego.
waaampirmona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-15, 08:36   #3303
gosica
Zadomowienie
 
Avatar gosica
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 866
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro

Chciałam zamówić buty polecane przez wizażankę
http://www.aliexpress.com/item/Free-...794722981.html ale przeglądając internet dowiedziałam się, że być może to podróbka zanottiego. Na aukcji nie ma na butach żadnych znaczków, ale martwię się, że zapłacę karę, jak zatrzymają paczkę na granicy. Myślicie, że warto kupować, nie przejmując się tym, że przejmą paczkę?
gosica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-15, 08:47   #3304
mal00nie
Zakorzenienie
 
Avatar mal00nie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 10 096
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro

Cytat:
Napisane przez gosica Pokaż wiadomość
Na aukcji nie ma na butach żadnych znaczków, ale martwię się, że zapłacę karę, jak zatrzymają paczkę na granicy. Myślicie, że warto kupować, nie przejmując się tym, że przejmą paczkę?
myślę że nie ale pow. 30 dolarów jak sprawdzą paczkę płaci się podatek
http://youtu.be/MaLMX1_llyc?t=19m50s
__________________
---


Edytowane przez mal00nie
Czas edycji: 2014-02-15 o 08:50
mal00nie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-15, 08:49   #3305
gosica
Zadomowienie
 
Avatar gosica
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 866
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro

maloonie, dzięki za odpowiedź
zapytam potem wizażankę, czy coś płaciła dodatkowo.
gosica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-15, 09:20   #3306
migea
Zadomowienie
 
Avatar migea
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 486
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro

Cytat:
Napisane przez gosica Pokaż wiadomość
Chciałam zamówić buty polecane przez wizażankę
http://www.aliexpress.com/item/Free-...794722981.html ale przeglądając internet dowiedziałam się, że być może to podróbka zanottiego. Na aukcji nie ma na butach żadnych znaczków, ale martwię się, że zapłacę karę, jak zatrzymają paczkę na granicy. Myślicie, że warto kupować, nie przejmując się tym, że przejmą paczkę?
to sa podrobki zanottiego, wewnatrz masz wybite GZ, wejdz na zalando .pl to zobaczysz sama ze sa wzorowane. ja kupilam przyszly bez kartona ale sliczne kolor czarny rozmairówka stamdardowa
__________________
Audentes fortuna iuvat
migea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-15, 10:09   #3307
gosica
Zadomowienie
 
Avatar gosica
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 866
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro

Cytat:
Napisane przez migea Pokaż wiadomość
to sa podrobki zanottiego, wewnatrz masz wybite GZ, wejdz na zalando .pl to zobaczysz sama ze sa wzorowane. ja kupilam przyszly bez kartona ale sliczne kolor czarny rozmairówka stamdardowa
No właśnie, teraz boję się zamówić
Nie płaciłaś żadnej dodatkowej opłaty?
I jak będziesz miała możliwość, to zrobisz foto tego znaczka gz?

Edytowane przez gosica
Czas edycji: 2014-02-15 o 10:11
gosica jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-15, 11:03   #3308
nurse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lunlin
Wiadomości: 30
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro

Hej, właśnie siedzę i szukam sobie butów do biegania. Czy może któraś z Was zamawiała jakieś buty z Alli? Bo noszę rozmiar 38 / 38,5 i jak przeglądm, to u róznych sprzedawców róznie pokazuje (raz że to wg rozmiarówki US 6,5 a raz że 7,5) no i chciałam dowiedzieć się jak to z tymi butami jest
Będę wdzięczna za pomoc.
ps. Patrzyłam na allegro te buty i wszystko poniżej 200zł to pośrednicy w zakupach z Azji, ale nie wszyscy się do tego przynają
nurse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-15, 14:02   #3309
dennyrose
Zadomowienie
 
Avatar dennyrose
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 223
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro

Cytat:
Napisane przez w_o_m Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jakim cudem ja mam 70 dni (UWAGA) nie na dostarczenie zamówienia, tylko na jego wysyłkę od sprzedawcy? Myślałam,że to chwilowy błąd ale mam już 67 dni teraz i zegar spokojnie sobie odlicza...

"This order will be automatically cancelled if the supplier does not ship your order within: 67days 16hours 52minutes 23seconds ."

Spotkałyście się kiedyś z podobnym przypadkiem?

Myślę że Sprzedawcy wolą sobie celowo ustalić tak długi czas na wysyłkę a potem i tak wysyłają wcześniej.
Ja ostatnio miałam transakcję z terminem na wysyłkę 41 dni a faktycznie Sprzedawca wysłał po 6.

Z kolei na innej aukcji miałam termin 3 dni i niestety Sprzedawca sam przyznał że zapomniał w tym terminie zatwierdzić wysyłkę więc transakcja została anulowana.
Oczywiście dogadaliśmy się i kupiłam u niego to samo po raz drugi.

Tak w ogóle to jestem bardzo miło zaskoczona uprzejmością Sprzedawców na Ali, ten który przegapił wysyłkę najpierw z 3 razy mnie przepraszał a potem 3 razy dziękował za to że się nie gniewam
Miła odmiana po chamskich ludziach z jakimi miałam ostatnio do czynienia na allegro


Dostałam już kupon rabatowy za zakup w czasie Chińskiego Nowego Roku.
5 $ zniżki przy zakupach powyżej 50 $

Edytowane przez dennyrose
Czas edycji: 2014-02-15 o 14:03
dennyrose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-15, 15:01   #3310
migea
Zadomowienie
 
Avatar migea
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 486
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro

Cytat:
Napisane przez gosica Pokaż wiadomość
No właśnie, teraz boję się zamówić
Nie płaciłaś żadnej dodatkowej opłaty?
I jak będziesz miała możliwość, to zrobisz foto tego znaczka gz?
nie placilam nic dodatkowo bo nie trafily na celny -ale nie wiem jak by podeszli celnicy do tematu jakby wzieli paczke do wyrywkowej kontroli, na dzis nie mam opcji foto 2 tyg urlopuje
__________________
Audentes fortuna iuvat

Edytowane przez migea
Czas edycji: 2014-02-15 o 15:29
migea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-15, 17:17   #3311
w_o_m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 81
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro

Cytat:
Napisane przez waaampirmona Pokaż wiadomość

Co do rezygnacji to chyba możesz ale jeśli się nie mylę to sprzedawca musi potwierdzić Twoją anulację.
Więc powinnaś najpierw do niego napisać że chcesz zrezygnować lub kliknąć i zobaczyć co odpowie. Ale skoro automat odpowiada cały czas to samo, to chyba na razie nie ma sensu pisać do niego.

Napisałam do niego jeszcze raz z wyraźnym zaznaczeniem, że ma mi odpisać a nie wysyłać autoresponder bo to nie jest żaden kontakt i napisałam mu również, że na aukcji pisze, iż przesyłkę wyśle do 30 dni a nie 70 i że jeżeli do tych 23 dni jej nie wyśle (7 dni zostało) to ja anuluję zamówienie.

Odpisał mi dziś mejlem:
"dear client,because we have more than ten thousand parcel in holiday cant send. hope you can make kindly understand,we will send as soon as possible.thanks"

Nie bardzo rozumiem o co mu chodzi: w całości ma dopiero niecałe 700 sprzedanych przedmiotów, a tu nagle mi wyrzuca 10 tys? Czy chodzi mu o to , że są "niby" kolejki na poczcie. Od innego sprzedawcy wszystko wyruszyło migusiem. Czy chodzi mu też o to, że wyśle do tych 24 dni czy mam się pocałować w nos (bo najszybciej jak może).

Jedno wiem już na pewno: http://www.aliexpress.com/store/feed...re/103884.html tego sklepu nie polecam ;/

Jaki jest proces anulacji, rozumiem że muszę mieć powód jej dokonać... Jak nie wyśle w ciągu tygodnia to mogę anulować... Chodź niby nie bo jeszcze nie 30 dni, szkoda, że nie zwracałam na to wcześniej uwagi. Moja wina
w_o_m jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-15, 18:19   #3312
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro

a czy na kontroli celnej otwierają paczki? Nasza jedna paczka trafiła do UC i nie była otwierana, chcieli tylko potwierdzenie z aukcji co było kupowane i całą resztę papierów, ale sami nie otwierali.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-15, 18:21   #3313
201711281122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 17 591
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
a czy na kontroli celnej otwierają paczki? Nasza jedna paczka trafiła do UC i nie była otwierana, chcieli tylko potwierdzenie z aukcji co było kupowane i całą resztę papierów, ale sami nie otwierali.
Kurierskie otwierają na pewno, a czy zdarza się pocztowe to nie wiem.
201711281122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-15, 18:26   #3314
w_o_m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 81
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro

Cytat:
Napisane przez aardbei77 Pokaż wiadomość
Kurierskie otwierają na pewno, a czy zdarza się pocztowe to nie wiem.

A to ciut to niesprawiedliwe... Bo np. ktoś chce szybciej da za kuriera (dużą kwotę pieniędzy)i mu otworzą, a taką pocztową to nie wiadomo.

No ale z drugiej strony dobrze, że nie wszystko otwierają. Niektórym się poszczęści

Ja czytałam, że 25 dolarów nie otwierają wcale.
w_o_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-15, 18:30   #3315
201711281122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 17 591
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro

Cytat:
Napisane przez w_o_m Pokaż wiadomość
A to ciut to niesprawiedliwe... Bo np. ktoś chce szybciej da za kuriera (dużą kwotę pieniędzy)i mu otworzą, a taką pocztową to nie wiadomo.
Paczki kurierskie mają większe ograniczenia co do tego, co w nich można przewozić. Myślę, że to dlatego.
201711281122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-15, 20:44   #3316
dennyrose
Zadomowienie
 
Avatar dennyrose
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 223
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
a czy na kontroli celnej otwierają paczki? Nasza jedna paczka trafiła do UC i nie była otwierana, chcieli tylko potwierdzenie z aukcji co było kupowane i całą resztę papierów, ale sami nie otwierali.
Cytat:
Napisane przez aardbei77 Pokaż wiadomość
Kurierskie otwierają na pewno, a czy zdarza się pocztowe to nie wiem.

Pocztowe też otwierają
dennyrose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-15, 20:55   #3317
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro

Cytat:
Napisane przez w_o_m Pokaż wiadomość
Jedno wiem już na pewno: http://www.aliexpress.com/store/feed...re/103884.html tego sklepu nie polecam ;/
a już miałam klikać na sukienkę od nich dzięki
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-15, 21:47   #3318
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro

Cytat:
Napisane przez dennyrose Pokaż wiadomość
Pocztowe też otwierają
Pocztowe w szególności jeśli mają wagę powyżej 1kg... a takie buty mogą mieć pow. 1kg.
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-15, 21:49   #3319
gosica
Zadomowienie
 
Avatar gosica
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 866
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro

Cytat:
Napisane przez migea Pokaż wiadomość
nie placilam nic dodatkowo bo nie trafily na celny -ale nie wiem jak by podeszli celnicy do tematu jakby wzieli paczke do wyrywkowej kontroli, na dzis nie mam opcji foto 2 tyg urlopuje
kupiłam te buty, zobaczymy co będzie mam nadzieję, że wszystko ok
gosica jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-15, 22:01   #3320
w_o_m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 81
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro

Cytat:
Napisane przez aardbei77 Pokaż wiadomość
Paczki kurierskie mają większe ograniczenia co do tego, co w nich można przewozić. Myślę, że to dlatego.
A to dobrze wiedzieć . Myślałam, że jest wręcz na odwrót .
w_o_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-15, 23:32   #3321
waaampirmona
Raczkowanie
 
Avatar waaampirmona
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 437
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro

Cytat:
Napisane przez w_o_m Pokaż wiadomość
Napisałam do niego jeszcze raz z wyraźnym zaznaczeniem, że ma mi odpisać a nie wysyłać autoresponder bo to nie jest żaden kontakt i napisałam mu również, że na aukcji pisze, iż przesyłkę wyśle do 30 dni a nie 70 i że jeżeli do tych 23 dni jej nie wyśle (7 dni zostało) to ja anuluję zamówienie.

Odpisał mi dziś mejlem:
"dear client,because we have more than ten thousand parcel in holiday cant send. hope you can make kindly understand,we will send as soon as possible.thanks"

Nie bardzo rozumiem o co mu chodzi: w całości ma dopiero niecałe 700 sprzedanych przedmiotów, a tu nagle mi wyrzuca 10 tys? Czy chodzi mu o to , że są "niby" kolejki na poczcie. Od innego sprzedawcy wszystko wyruszyło migusiem. Czy chodzi mu też o to, że wyśle do tych 24 dni czy mam się pocałować w nos (bo najszybciej jak może).

Jedno wiem już na pewno: http://www.aliexpress.com/store/feed...re/103884.html tego sklepu nie polecam ;/

Jaki jest proces anulacji, rozumiem że muszę mieć powód jej dokonać... Jak nie wyśle w ciągu tygodnia to mogę anulować... Chodź niby nie bo jeszcze nie 30 dni, szkoda, że nie zwracałam na to wcześniej uwagi. Moja wina
Chińczycy mają na ali często dużo storów, co oznacza że sprzedają pod różnymi nazwami sprzedawców choć tak naprawdę to jeden i ten sam. Jeśli nie pracowali tyle czasu to całkiem możliwe że mają dużo zamówień do wysłania, choć w 10 tysięcy to osobiście nie wierzę, no ale kto wie.
To czy wyśle do 24 dni to tego nie wiesz , musisz poczekać , ale jeśli wie że jesteś niecierpliwa to możliwe że się pospieszy z Twoją paczką.
Jesli ma w aukcji 30 dni na wysyłkę to po 30 dniach masz prawo anulować z powodu przekroczenia czasu wysyłki.

A ten sklep który podałaś to właśnie ten w którym kupowałaś ?
Ja bym u niego nie kupiła.
Nie kupuję poniżej 97% pozytywnych a ten ma tylko 93% i tylko z ostatniego miesiąca 27 neutralnych i 29 negatywnych a to dużo.
waaampirmona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 00:08   #3322
w_o_m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 81
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro

Cytat:
Napisane przez waaampirmona Pokaż wiadomość
A ten sklep który podałaś to właśnie ten w którym kupowałaś ?
Ja bym u niego nie kupiła.
Nie kupuję poniżej 97% pozytywnych a ten ma tylko 93% i tylko z ostatniego miesiąca 27 neutralnych i 29 negatywnych a to dużo.

Tak dokładnie ten...Widzisz a ja sobie popatrzyłam na ostatnie opinie, i że skoro dużo sprzedaje to pewnie jest dobry... I że 93 to też patrzyłam, o opiniach, że materiał cienki i takie różne. No i właśnie u niego kupiłam 3 koszule... Posłucham Twojej rady następnym razem poniżej 97 nie kupuję.
w_o_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 00:17   #3323
czarna_kiecka
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kiecka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 394
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro

dziewczyny mam pytanie, z ciekawosci - czemu wolicie ali od ebaya ?
po prostu sie zastanawiam, sama na poczatku chcialam kupic cos na ali, ale odechcialo mi sie formalnosci z platnosciami, na ebayu znalazlam wszystko to, co na ali (chodzi mi o ubrania), ceny te same, zaplacilam przez paypala wiec wygodniej, a paczka tez idzie z Chin ; )
__________________
WYMIANA
czarna_kiecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 00:30   #3324
201711281122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 17 591
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro

Cytat:
Napisane przez czarna_kiecka Pokaż wiadomość
dziewczyny mam pytanie, z ciekawosci - czemu wolicie ali od ebaya ?
po prostu sie zastanawiam, sama na poczatku chcialam kupic cos na ali, ale odechcialo mi sie formalnosci z platnosciami, na ebayu znalazlam wszystko to, co na ali (chodzi mi o ubrania), ceny te same, zaplacilam przez paypala wiec wygodniej, a paczka tez idzie z Chin ; )
Na ali wszystkie przesyłki mają obowiązek być rejestrowanymi - co na ebayu się praktycznie nie zdarza. Ot, cała filozofia.
PS z tego co zaobserwowałam, ubrania, które chciałam kupić, w dużej mierze na ebayu były droższe. Ale myślę, że na ebay opłaca się zamawiać biżuterię.
201711281122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 00:32   #3325
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro

Czarna_kiecka, ale jakie formalności ? Po prostu wyciągam kartę, przepisuję dane i zapłacone

---------- Dopisano o 01:32 ---------- Poprzedni post napisano o 01:31 ----------

Też mam wrażenie, że na ebayu jest często trochę drożej. A poza tym wizualnie Ali jakoś bardziej do mnie przemawia
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 00:45   #3326
inkaxx
Rozeznanie
 
Avatar inkaxx
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Coventry, UK
Wiadomości: 883
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro

Aardbei, jeżeli sprzedający nie ma dowodu nadania, z którego można jednoznacznie stwierdzić, że jest ok, to eBay i PayPal zawsze rozstrzygają taki spór na korzyść kupującego.
__________________
"People should have chips implanted in their skulls that explode when they say something stupid." Sheldon Cooper

Bloguję

marcowy wątek wymiankowy
inkaxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 01:01   #3327
czarna_kiecka
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kiecka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 394
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro

aardbei77 faktycznie masz racje, idzie do mnie przesylka nierejestrowana, ale nie mialam z tym do tej pory trudnosci no i niby ma isc max 30 dni, to troche szybciej niz maksymalny czas na ali.

pytam naprawde z ciekawosci, bo po prostu porownywaam ostatnio rzeczy i tu i tu i akurat nie widzialam roznic w cenach

vinnga chodzi mi o zakladanie konta w mbanku albo alior Sync, ja przy wiekszych zakupach nie chcialabym placic karta, mam master card, wiec przy platnosci w dolarach mam podwojne przewalutowanie, takze jakbym juz robila zakupy, to musialabym zalozyc to wirtualne konto etc, a akurat paypala juz mialam, w sumie to przewazylo na korzysc ebaya
__________________
WYMIANA
czarna_kiecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 03:53   #3328
w_o_m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 81
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro

Wiesz to też zależy, ja np. kupuję dzięki karcie z bzwbk, mam opcję Visa (dostępną już przy założeniu karty, bezpłatną). A za dolara liczy mi tylko 3,30 nawet nie całe. I zero dodatkowych opłat. Więc np. dla mnie to żadna różnica, a nie wiem czemu,ale mi np. wydaje mi się,że wizualnie to jest no nie do porównania (chodzi mi o wygląd portalu). A jeżeli mówisz, że przesyłki i tak idą z chin niektóre ( o tym nie widziałam ) to już to jest bezsensu. To tak jakby na ebayu sprzedawca kupował od tego z ali ;p...

Ale każdy lubi różne rzeczy, więc spoko

---------- Dopisano o 04:53 ---------- Poprzedni post napisano o 04:51 ----------

Ponawiam pytanie czy widziałyście być może gdziekolwiek jakieś bardziej rzetelne zdjęcie tej spódnicy
http://www.aliexpress.com/item/2013-...102827764.html

Np. wygląd tyłu, albo czy któraś z Was ją ma?

-----------------

Czy któraś z Was widziała na ali jakieś koszule o fasonie body?
Ostatnio wyskoczyła mi taka jedna w podpowiedziach, niestety źle kliknęłam i po cofnięciu strony już mi się nie pokazała.

Edytowane przez w_o_m
Czas edycji: 2014-02-16 o 03:56
w_o_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 11:45   #3329
201711281122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 17 591
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro

Cytat:
Napisane przez inkaxx Pokaż wiadomość
Aardbei, jeżeli sprzedający nie ma dowodu nadania, z którego można jednoznacznie stwierdzić, że jest ok, to eBay i PayPal zawsze rozstrzygają taki spór na korzyść kupującego.
Przepraszam, ale nie rozmawiasz z laikiem. Ja po prostu czuję się pewniej, gdy wiem, co się dzieje z przesyłką, kiedy REALNIE została nadana i kiedy mogę się jej spodziewać.

Cytat:
Napisane przez czarna_kiecka Pokaż wiadomość
aardbei77 faktycznie masz racje, idzie do mnie przesylka nierejestrowana, ale nie mialam z tym do tej pory trudnosci no i niby ma isc max 30 dni, to troche szybciej niz maksymalny czas na ali.
Ja też nie miałam trudności.
A czas to i tak loteria...
201711281122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-16, 13:13   #3330
czarna_kiecka
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kiecka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 394
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro

Cytat:
Napisane przez w_o_m Pokaż wiadomość
Wiesz to też zależy, ja np. kupuję dzięki karcie z bzwbk, mam opcję Visa (dostępną już przy założeniu karty, bezpłatną). A za dolara liczy mi tylko 3,30 nawet nie całe. I zero dodatkowych opłat. Więc np. dla mnie to żadna różnica, a nie wiem czemu,ale mi np. wydaje mi się,że wizualnie to jest no nie do porównania (chodzi mi o wygląd portalu). A jeżeli mówisz, że przesyłki i tak idą z chin niektóre ( o tym nie widziałam ) to już to jest bezsensu. To tak jakby na ebayu sprzedawca kupował od tego z ali ;p...

Ale każdy lubi różne rzeczy, więc spoko

---------- Dopisano o 04:53 ---------- Poprzedni post napisano o 04:51 ----------
.
a wlasnie ja sie na ali nie moge odnalezc przez ilosc reklam i co chwile wraca mi do glownej strony
a za dolara place 3,15 takze taniej przy paypalu, to niby nie duza roznica, ale przy wiekszych platnosciach zawsze mozna zaoszczedzic

a przesylki ida z Chin i normalnie wystawiaja tam Chinczycy, czyli nikt nie kupuje od nich, tylko to oni sami tam sprzedaja
(Chinczycy sa wszedzie ; )
__________________
WYMIANA
czarna_kiecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-31 15:26:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:45.