Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-05, 17:37   #2011
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Może psychiatra?
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 17:57   #2012
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Może psychiatra?
Brutalnie, ale szczerze
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 18:04   #2013
kamara28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 28
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

wiem, ze to juz wyglada na paranoje.. ale będąc na mopim miejscu nie mialybyscie nawet 1 % wątpliwosci?/ ten brzuch taki wystajacy....


czyli mowiac brutalnie "to nie ciąża, jesteś tłusta" :P
kamara28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 18:10   #2014
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez kamara28 Pokaż wiadomość
wiem, ze to juz wyglada na paranoje.. ale będąc na mopim miejscu nie mialybyscie nawet 1 % wątpliwosci?/ ten brzuch taki wystajacy....


czyli mowiac brutalnie "to nie ciąża, jesteś tłusta" :P
- testy sikane
- beta
- seks w grudniu, mamy maj
- usg, badania
- regularna miesiączka tylko mniej obfita
Czy duży bęben to tylko ciąża? Pomyśl nad dietą
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 18:23   #2015
kamara28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 28
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

no ten jeden sikaniec pokazal druga kreske wiec sie przestraszylam, potem kolejne (jeden sikany i dwie bety negatywne).

ps: no wlasnie przeszlam na diete
kamara28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 18:28   #2016
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez kamara28 Pokaż wiadomość
no ten jeden sikaniec pokazal druga kreske wiec sie przestraszylam, potem kolejne (jeden sikany i dwie bety negatywne).

ps: no wlasnie przeszlam na diete
zapisz się do psychiatry i to czym prędzej. Jeśli to ciąża to tylko urojona. I zaprzestań seksu skoro nie jesteś na niego gotowa, proste.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 20:43   #2017
maajjaa88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 570
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

KAMARA28 Ty chyba sobie kpisz z wizazanek i robisz z nas jaja... zaczynam sadzic, ze jestes trollem, ktory umila sobie w ten sposob czas

Jezeli jednak to prawda, to juz widze te wrzesniowe posty z pytaniami czy rodzisz...

NIE JESTES W CIAZY! Wez sie opanuj i przestan blaznic w koncu! Lekarze nie widza ciazy a oczekujesz ze dziwczyny przez internet ja zobacza? Czy czego od nas oczekujesz skoro ani testy, ani lekarze Cie nie uspokajaja. Wiesz, ze okres moze byc mniej obfity, dluzszy, krotszy? A wystajacy brzuch moze byc wynikiem zlej diety lub problemem z jelitami?

Tu chyba faktycznie tylko psychiatra pomoze
maajjaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-07, 10:06   #2018
Olchaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 2
Test ciążowy oraz dziwne objawy

Dziewczęta na poczatku kwietnia miałam miesiaczke ale w tym miesiącu juz nie , zaczęłam się czuć dziwnie siedząc na wykładach zrobilam się blada jak trup .Nie mogłam się sklupic na niczym ,było mi strasznie gorąco chodź byłam w przewiewnej koszulce ale innym było zimno , wiec wyszlam do toalety idąc z zachwianiem .Opryskaklam się zimną wodą na poczatku nic mi to nie dało , wiec miałam dziwne przeczucia i zrobilam Test Ciążowy i wyszedł mi pozytywny miałam dwie kreski C -była ciemniejsza a T- jasnieszcze . tyle ze parę dni przed taka objawa sikajac mnie bolalo ale teraz jakoś przeszło i na drugi dzień zrobilam 2 testy ciążowe tyle ze o innych porach i wyszło to samo co na początku . I jakoś nie dowiezam ze mogę być w ciąży bo na poczatku miałam właśnie boleści podczas sikania , a czytalam różne opinie na necie , i pisało ze to mogą być bakterie ale znów jak czytalam pisało tam na kilku opiniach ze na Teście Ciążowym nie może wyjść pozytywny , jak się ma te bakterie . Jak wy myslicie czy to jest naprawdę Ciąża ?
Olchaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-07, 10:15   #2019
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Test ciążowy oraz dziwne objawy

Jeśli uprawiałaś seks w sposób niewykluczający zapłodnienia i masz dwie kreski na teście ciążowym, to tak, jesteś w ciąży.
Bakterie sobie sprawdź u lekarza, bo przez internety się nie da. A poza tym jest osobny wątek do pytania o ciążę.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-07, 21:45   #2020
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Test ciążowy oraz dziwne objawy

Cytat:
Napisane przez Olchaaa Pokaż wiadomość
Dziewczęta na poczatku kwietnia miałam miesiaczke ale w tym miesiącu juz nie , zaczęłam się czuć dziwnie siedząc na wykładach zrobilam się blada jak trup .Nie mogłam się sklupic na niczym ,było mi strasznie gorąco chodź byłam w przewiewnej koszulce ale innym było zimno , wiec wyszlam do toalety idąc z zachwianiem .Opryskaklam się zimną wodą na poczatku nic mi to nie dało , wiec miałam dziwne przeczucia i zrobilam Test Ciążowy i wyszedł mi pozytywny miałam dwie kreski C -była ciemniejsza a T- jasnieszcze . tyle ze parę dni przed taka objawa sikajac mnie bolalo ale teraz jakoś przeszło i na drugi dzień zrobilam 2 testy ciążowe tyle ze o innych porach i wyszło to samo co na początku . I jakoś nie dowiezam ze mogę być w ciąży bo na poczatku miałam właśnie boleści podczas sikania , a czytalam różne opinie na necie , i pisało ze to mogą być bakterie ale znów jak czytalam pisało tam na kilku opiniach ze na Teście Ciążowym nie może wyjść pozytywny , jak się ma te bakterie . Jak wy myslicie czy to jest naprawdę Ciąża ?
Ciąża, gratuluje 3 testy pozytywne. Wg mnie ciąża. Idz do gina.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 11:45   #2021
AniWos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 2
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Witam Was Wizażystki!

Od kilku lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Obecnie mam siedmiodniową przerwę, podczas której mam dziwne krwawienie z odstawienia- tzn. jest znacznie mniej obfite niż zwykle, nie występuje w nim złuszczona błona śluzowa tylko sama wodnista krew. Nie mam też skurczów, które zazwyczaj towarzyszyły krwawieniom.
Czy to może być objaw ciąży? Dodam, że w ostatnich miesiącach nie zdarzyło mi się zapomnieć tabletki/ zwymiotować itp. Wszystko przyjmowałam regularnie z tym że w ubiegłym miesiącu przez 3 tygodnie przyjmowałam dopochwowo betadine, ale nie wiem czy ono może jakoś wpływać na skuteczność antykoncepcji... Co o ty myślicie?
AniWos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-08, 11:56   #2022
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez AniWos Pokaż wiadomość
Witam Was Wizażystki!

Od kilku lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Obecnie mam siedmiodniową przerwę, podczas której mam dziwne krwawienie z odstawienia- tzn. jest znacznie mniej obfite niż zwykle, nie występuje w nim złuszczona błona śluzowa tylko sama wodnista krew. Nie mam też skurczów, które zazwyczaj towarzyszyły krwawieniom.
Czy to może być objaw ciąży? Dodam, że w ostatnich miesiącach nie zdarzyło mi się zapomnieć tabletki/ zwymiotować itp. Wszystko przyjmowałam regularnie z tym że w ubiegłym miesiącu przez 3 tygodnie przyjmowałam dopochwowo betadine, ale nie wiem czy ono może jakoś wpływać na skuteczność antykoncepcji... Co o ty myślicie?
jeśli przyjmowałaś tabletki prawidłowo to nie ma podstaw do obaw, krwawienia mogą mieć różny przebieg
__________________
Cytat:
Wydawało nam się, że mamy wielkie problemy. Skąd mieliśmy wiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi?
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 12:50   #2023
AniWos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 2
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Dziękuję za odpowiedź! Obiektywnie rzecz biorąc nie powinnam mieć szansy na ciążę... Tyle się naczytałam, że takie słabe, rzadkie krwawienie może towarzyszyć ciąży, że już sama nie wiem co myśleć.
AniWos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 13:26   #2024
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Znów lżejszy okres/krwawienie, mniej obfite, brak skurczów, brzuch nie boli = ciąża
Jeżeli przyjmowałaś tabletki prawidłowo, a tak wynika z Twojego postu to nie jesteś w ciąży
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 15:56   #2025
odrobinka174
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 64
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

proszę o pomoc
ostatni okres miałam od 30 marca do 4 kwietnia i do tej pory nic,a to już 34 dni od poprzedniego. Wcześniej cykle miałam długie, ponad 30 dniowe, ale od tego roku się w miarę uregulowało, ostatnie dwa były 27-28 dniowe właśnie w ten ostatni okres (3 albo 4 dzień) pozwoliłam chłopakowi bez zabezpieczenia po dotykać penisem w okolicach mojej pochwy, bez wkładania do środka, ale leżąc na nim, ruszaliśmy się i penis znajdował się przy wejściu. Chłopak nie skończył, ale boję się że może wydostał się płyn, który spowodował zapłodnienie. Mam 19 lat, może matury miały na to wpływ, ale nie odczuwałam jakiegoś wielkiego stresu na sobie przed nimi. Co sądzicie?
odrobinka174 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 16:25   #2026
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez odrobinka174 Pokaż wiadomość
proszę o pomoc
ostatni okres miałam od 30 marca do 4 kwietnia i do tej pory nic,a to już 34 dni od poprzedniego. Wcześniej cykle miałam długie, ponad 30 dniowe, ale od tego roku się w miarę uregulowało, ostatnie dwa były 27-28 dniowe właśnie w ten ostatni okres (3 albo 4 dzień) pozwoliłam chłopakowi bez zabezpieczenia po dotykać penisem w okolicach mojej pochwy, bez wkładania do środka, ale leżąc na nim, ruszaliśmy się i penis znajdował się przy wejściu. Chłopak nie skończył, ale boję się że może wydostał się płyn, który spowodował zapłodnienie. Mam 19 lat, może matury miały na to wpływ, ale nie odczuwałam jakiegoś wielkiego stresu na sobie przed nimi. Co sądzicie?
Sądzę, że matury zdać nie powinnaś skoro nie masz podstaw biologii. Proste.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 17:05   #2027
odrobinka174
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 64
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

liczyłam na jakąś grzeczniejszą odpowiedź, forum powstało chyba po to, żeby doradzać i pomagać sobie a nie docinać i pokazywać wrogość na prawo i lewo
odrobinka174 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 17:10   #2028
Ahoy
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahoy
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2 082
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez odrobinka174 Pokaż wiadomość
liczyłam na jakąś grzeczniejszą odpowiedź, forum powstało chyba po to, żeby doradzać i pomagać sobie a nie docinać i pokazywać wrogość na prawo i lewo
Nie dziw się dziewczynie, czasami padają tu tak bezmyślne pytania, że czasami trudno o milusi komentarz
__________________
10.02.2017 - dobry początek <3
Ahoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 17:50   #2029
katrinke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 65
Ryzyko Ciąży w wieku 48 lat po ELLAONE ?

Czy możliwa jest ciąża w wieku 48 lat po stosunku bez zabezpieczenia, gdy po 3h zażyta była tabletka Ellaone? Miesiączki są nieregularne.
katrinke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-08, 18:23   #2030
Mitrah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Od 7 miesięcy przyjmuję tabletki yasminelle. Od tego czasu mój cykl jest regularny, krwawienie pojawia się zawsze punktualnie 28. dnia cyklu. W tym miesiącu nie pominęłam żadnej tabletki z opakowania, każdą przyjmowałam o tej samej porze, nie przyjmowałam też innych leków. Jednak mimo, że dzisiaj mija już 28. dzień, krwawienie się nie pojawiło. Czy to normalne? Czy powinnam się tym martwić i wykonać test ciążowy?
Mitrah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 18:30   #2031
odrobinka174
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 64
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

rozumiem, ale w takich sprawach często nerwy i stres powodują takie wątpliwości, dlatego pyta się innych o radę
odrobinka174 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 18:42   #2032
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez odrobinka174 Pokaż wiadomość
rozumiem, ale w takich sprawach często nerwy i stres powodują takie wątpliwości, dlatego pyta się innych o radę
Od dotykania w ciążę się nie zachodzi.
A okresu jak w zegarku nie masz więc czekaj aż przyjdzie.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 20:11   #2033
NotAHousewife
Przyczajenie
 
Avatar NotAHousewife
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cześć dziewczyny

Mam trochę schizę. Miałam kolejne podejście do tabletek, ale musiałam przerwać je brać po 10 dniach bo miałam takie same objawy jak przy poprzedniej próbie (okrutną chandrę, płacz bez powodu - nie dało się takiego stanu wytłumaczyć niczym innym, bo nic się wokół mnie tragicznego nie działo). Po odstawieniu objawy minęły.
Ale teraz właśnie - co się dzieje w organizmie po 10 dniach brania tabletek? Owuluje w ~14 dniu cyklu (czyli 4 dni po odstawieniu)? Czy później, czy w ogóle? Na co się teraz nastawić.

Trochę wczoraj (13 dzień "cyklu") poszaleliśmy (na 95% nie doszło do wytrysku wewnątrz) i się po prostu boję.
__________________
"Who knows what's gonna happen after this? I don't know. So if this is the only life, why am I not doing everything that I wanna do? "
~James Franco ("City of Angels" - Thirty Seconds to Mars)
NotAHousewife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 20:22   #2034
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez Mitrah Pokaż wiadomość
Od 7 miesięcy przyjmuję tabletki yasminelle. Od tego czasu mój cykl jest regularny, krwawienie pojawia się zawsze punktualnie 28. dnia cyklu. W tym miesiącu nie pominęłam żadnej tabletki z opakowania, każdą przyjmowałam o tej samej porze, nie przyjmowałam też innych leków. Jednak mimo, że dzisiaj mija już 28. dzień, krwawienie się nie pojawiło. Czy to normalne? Czy powinnam się tym martwić i wykonać test ciążowy?
Skoro przyjmowalas tabletki poprawnoe to szansa na ciaze jest praktycznie zerowa. Ja koedys tez tak mialam ze zawsze dostawalam z wtorku wieczorem na srode rano. I po pol roku zdarzylo mi sie ze krwawienie przyszlo dzien pozniej raz, nie wiem czemu tak bylo ale tez sie mocno zestresowalam. Radze poczekac dzień, dwa, powinno niedlugo sie pojawic jesli tak nie bedzie to pamietaj ze krwawoenie czasami moze po prostu nie przyjsc i nie oznacza to od razu ciazy. Jesli jednak nie przyjdzie radze zrobic test dla wlasnego spokoju, zeby miesiac sie nie martwic, bo nie sadze, ze to ciąża

---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

Cytat:
Napisane przez NotAHousewife Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Mam trochę schizę. Miałam kolejne podejście do tabletek, ale musiałam przerwać je brać po 10 dniach bo miałam takie same objawy jak przy poprzedniej próbie (okrutną chandrę, płacz bez powodu - nie dało się takiego stanu wytłumaczyć niczym innym, bo nic się wokół mnie tragicznego nie działo). Po odstawieniu objawy minęły.
Ale teraz właśnie - co się dzieje w organizmie po 10 dniach brania tabletek? Owuluje w ~14 dniu cyklu (czyli 4 dni po odstawieniu)? Czy później, czy w ogóle? Na co się teraz nastawić.

Trochę wczoraj (13 dzień "cyklu") poszaleliśmy (na 95% nie doszło do wytrysku wewnątrz) i się po prostu boję.
Biorac tabletki nie masz owulacji. Jesli wzielas tabletkę pierwszego dnia okresu to od razu jestes bezpieczna, a jesli od 2 do 5 dnia okresu to jestes bezpieczna tydzien po wzoeciu pierwszej tabletki. Twój cykl przy tabsach jest zatrzymany, nie ma owulacji, wiec nie masz sie co martwic szalenstwem 13 dnia zas jesli chodzi o poczatkowa huśtawkę nastrojow to radze nie przerywac brania po 10 dniach. Zmienne nastroje sa spowodowane burza hormonow jaka zachodzi wlz poczatkiem brania tabletek i organizm musi sie do przyjmowania tabletej przyzwyczaic. Ewentualnymi skutkami ubocznymi nalezy soe martwic i najlepiej zmienic tabletki na inne kiedy mina 3-4 opakowania jak bierzesz tabletki i dalej wystepuja. W ciazy na pewno nie jestes radze poczytac jeszcze kilka razy dokladnie ulotke. Tam znajdziesz odpowiedzi na wiekszosc watpliwosci
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 20:35   #2035
NotAHousewife
Przyczajenie
 
Avatar NotAHousewife
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Biorac tabletki nie masz owulacji. Jesli wzielas tabletkę pierwszego dnia okresu to od razu jestes bezpieczna, a jesli od 2 do 5 dnia okresu to jestes bezpieczna tydzien po wzoeciu pierwszej tabletki. Twój cykl przy tabsach jest zatrzymany, nie ma owulacji, wiec nie masz sie co martwic szalenstwem 13 dnia zas jesli chodzi o poczatkowa huśtawkę nastrojow to radze nie przerywac brania po 10 dniach. Zmienne nastroje sa spowodowane burza hormonow jaka zachodzi wlz poczatkiem brania tabletek i organizm musi sie do przyjmowania tabletej przyzwyczaic. Ewentualnymi skutkami ubocznymi nalezy soe martwic i najlepiej zmienic tabletki na inne kiedy mina 3-4 opakowania jak bierzesz tabletki i dalej wystepuja. W ciazy na pewno nie jestes radze poczytac jeszcze kilka razy dokladnie ulotke. Tam znajdziesz odpowiedzi na wiekszosc watpliwosci
Ta huśtawka była nie do zniesienia i dość mocno przeszkadzała mi w normalnym funkcjonowaniu (w pracy, na uczelni i z ludźmi generalnie), nie chciałam tego kontynuować :/

Tak dla pewności:
25.04-4.05 branie tabletek
14.05 stosunek
15.05 panika

Czego mam się teraz spodziewać? Powracającego okresu za "x" dni? Bólu owulacyjnego za jakiś czas?
__________________
"Who knows what's gonna happen after this? I don't know. So if this is the only life, why am I not doing everything that I wanna do? "
~James Franco ("City of Angels" - Thirty Seconds to Mars)
NotAHousewife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 20:40   #2036
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez NotAHousewife Pokaż wiadomość
Ta huśtawka była nie do zniesienia i dość mocno przeszkadzała mi w normalnym funkcjonowaniu (w pracy, na uczelni i z ludźmi generalnie), nie chciałam tego kontynuować :/

Tak dla pewności:
25.04-4.05 branie tabletek
14.05 stosunek
15.05 panika

Czego mam się teraz spodziewać? Powracającego okresu za "x" dni? Bólu owulacyjnego za jakiś czas?
Z tymi pytaniami to do wróżki.:P

A może tak reagujesz na składnik tabletek?

A na przyszłość zabezpieczaj się jak dziecka nie planujesz.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 20:48   #2037
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez NotAHousewife Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Mam trochę schizę. Miałam kolejne podejście do tabletek, ale musiałam przerwać je brać po 10 dniach bo miałam takie same objawy jak przy poprzedniej próbie (okrutną chandrę, płacz bez powodu - nie dało się takiego stanu wytłumaczyć niczym innym, bo nic się wokół mnie tragicznego nie działo). Po odstawieniu objawy minęły.
Ale teraz właśnie - co się dzieje w organizmie po 10 dniach brania tabletek? Owuluje w ~14 dniu cyklu (czyli 4 dni po odstawieniu)? Czy później, czy w ogóle? Na co się teraz nastawić.

Trochę wczoraj (13 dzień "cyklu") poszaleliśmy (na 95% nie doszło do wytrysku wewnątrz) i się po prostu boję.
Nie liczyłabym na owu i okres w terminie, braniem i niebraniem tabsów można sobie nieźle namieszać, czekaj, obserwuj, a codo ryzykownej sytuacji to nie wiadomo skoro nawet nie wiesz na 100% czy doszło do wytrysku.
Cytat:
Napisane przez sandrasandia Pokaż wiadomość
Biorac tabletki nie masz owulacji. Jesli wzielas tabletkę pierwszego dnia okresu to od razu jestes bezpieczna, a jesli od 2 do 5 dnia okresu to jestes bezpieczna tydzien po wzoeciu pierwszej tabletki. Twój cykl przy tabsach jest zatrzymany, nie ma owulacji, wiec nie masz sie co martwic szalenstwem 13 dnia zas jesli chodzi o poczatkowa huśtawkę nastrojow to radze nie przerywac brania po 10 dniach. Zmienne nastroje sa spowodowane burza hormonow jaka zachodzi wlz poczatkiem brania tabletek i organizm musi sie do przyjmowania tabletej przyzwyczaic. Ewentualnymi skutkami ubocznymi nalezy soe martwic i najlepiej zmienic tabletki na inne kiedy mina 3-4 opakowania jak bierzesz tabletki i dalej wystepuja. W ciazy na pewno nie jestes radze poczytac jeszcze kilka razy dokladnie ulotke. Tam znajdziesz odpowiedzi na wiekszosc watpliwosci
ale ona tylko kilka dni brała tabletki, mogła spokojnie odblokować owulację więc o szaleństwa z 13 dnia i z dni z tabsami nie byłabym taka spokojna


Cytat:
Napisane przez Devon_rose Pokaż wiadomość
Z tymi pytaniami to do wróżki.:P

A może tak reagujesz na składnik tabletek?

A na przyszłość zabezpieczaj się jak dziecka nie planujesz.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 21:14   #2038
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez NotAHousewife Pokaż wiadomość
Ta huśtawka była nie do zniesienia i dość mocno przeszkadzała mi w normalnym funkcjonowaniu (w pracy, na uczelni i z ludźmi generalnie), nie chciałam tego kontynuować :/

Tak dla pewności:
25.04-4.05 branie tabletek
14.05 stosunek
15.05 panika

Czego mam się teraz spodziewać? Powracającego okresu za "x" dni? Bólu owulacyjnego za jakiś czas?
EDIT: wybacz nie doczytalam. Myslalam ze przestalas brać tabletki i teraz do nich wrocilas i masz te pytania. Skoro po 10 dniach przerwalas branie i zaszalałaś 13 dnia to rzeczywiscie mogla Ci sie przez tabsy odblokowac owulacja albo ogolnie wszystko rezlegulowac. Najlepiej obserwuj swoj organizm, idz do lekarza spytaj o rade.

Edytowane przez sandrasandia
Czas edycji: 2016-05-08 o 21:20
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 08:39   #2039
kasiax3003
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1
Arrow ciąża czy nie ciąża?

Witajcie dziewczyny! Jestem mamą 6 miesiecznego Marcela.. Od porodu nie mialam okresu bo karmiłam piersią przez 5 miesiecy, teraz świadomie z tego zrezygnowałam by wrocila plodnosc.. staramy się z mężem o dziecko ( choc jak nacisnę piers jeszcze mleko leci)
Robiłam test ciążowy i wyszło takie coś:


https://â˜â˜â˜☠â˜â˜â˜☠â˜â˜â˜☠â˜â˜â˜☠...b57e2.jpg.html

/zapodaj . net

/9ce78ed3b57e2.jpg.html


Po 10 minutach pojawiła się bezbarwna kreska wyraźnie widoczna. czy to moze byc ciaza?
Tak zrobię test drugi ponowie, ale ciekawa jestem jak wy to widzicie...

Edytowane przez kasiax3003
Czas edycji: 2016-05-09 o 08:42
kasiax3003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 16:05   #2040
natalia23232
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1
kiedy zrobic test???

witam
chcialabym zaznac opini kiedy nalezy zrobić test ciążowy które rozwieje moje wątpliwości... 2 maja mialam owulacje natomiast 3 kochalam się z chlopakiem bez zabezpieczenia. od tego momentu do dzisiaj męczą mnie następujące objawy:
- zawroty głowy
- nudnosci
- kłócie jajnika
- ból lędzwi
- ogólne zmęczenie (jak nigdy)
- wilczy apetyt
- lekko wrażliwe piersi (troche nabrzmiale i ukłócia pod pachami)
- wzdęcia
- napięty brzuch
Zrobilam dzis test ale wyszedl negatywny.... do okresu mam jeszcze tydzien okres mam co ok 32 dni... czy to moze byc ciąża i kiedy zrobic test????
natalia23232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-03 14:21:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:40.