Pielęgnacja loków, loczków i fal - wszystkie części - niech się kręcą! - Strona 645 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-31, 18:21   #19321
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

Aniaaa16 jakie cudowne loki Zakochałam się w całości, nie tylko tych spod spodu
Jest prawdopodobne, że zawinił olej (cóż, tylko metoda prób i błędów pokaże, co pasuje naszym włosom), tak samo jak i to, że fryzjer. Wiesz może czym ciął końcowki?
Poza tym jakiegos ogromnego zniszczenia nie widzę. Włosy wyglądają, jakby wiatr je rozwiał
A na kryzys ten nie jest za wcześnie. Jednak przy Twoim silnym skręcie nie będzie on najprawdopodobniej aż tak bardzo widoczny jak na 2 i 3a.
[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;19647013]przesadzilam z nivea flexible curls- efekt- tapczan na glowie[/quote] przepraszam, ale ten tapczan zwalił mnie z nóg

Rybiorku jestem niezadowolona, że nie wstawiłas zdjęć. Mnie się bardzo podoba ilustrowanie opisów i one same. To prawda - coraz więcej z nas testuje produkty spoza Polski i dobrze wiedzieć, coś niecoś na ich temat
Zawsze uważnie czytam Twoje opisy Warto
Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
no i jeszcze sprawa suszarki, kupilam sobie dyfuzor firmy ETI (wloska)
Zdjęcie, zdjęcie, zdjęcie!
Zamierzam kupić sobie wreszcie suszarkę z dyfuzorem i myślę nad czymś optymalnym. Po suszarce jest objętość, więc chyba będzie trzeba się zdecydować...
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 18:31   #19322
MidnightPoison
Raczkowanie
 
Avatar MidnightPoison
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 189
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;19700420] noo nie moge- zrobilam dokladnie to samo- kupilam mielony
wlalam do garneczka kubek wody (szklanek brak...) 2 lyzki mielonego lnu i... gotowlam na wolnym ogniu 15 min, jak przyszlo do odcedzania to zaczely sie schody (wogole nie zwrocilam uwagi ze to len mielony- len jest len ot co) - nie mam sitka.... ale niezlomnie chcialam miec zel- wiec wpadlam na genialny pomysl- uzyje filtra z ekxpresu do kawy
wzielam filterek (papierowy) umiescilam nad kubkiem- jedna reke delikatnie trzymajac filterek zaczelam powoli zlewac moja miksture. oczywiscie dlugo to nie potrwalo- glucik z garnuszka wdziecznie spadl na filtr pociagajac go za soba na dno kubka... i to byl koniec
tak z perspektywy czasu to smiac mi sie chce, gdybym miala sitko mikstura z pewnosci wyladowalaby na glowie, nie wiem (i nie chce wiedziec) jak dlugo zajeloby mi pozbywanie sie drobinek mielonego lnu z wlosow [/QUOTE]


No to ja to ładnie, pięknie przez siteczko do cukru pudru i był żel biały z tymi drobinkami, w sumie bym to nałożyła gdyby nie te drobinki.
W sumie pomyślałam że może żel wyschnie i one się same odczepią (ah ta naiwność ) ale wolałam nie ryzykować ze względu na to że jutro muszę wyjść do ludzi.
__________________
"Praca nad samym sobą jest najtrudniejsza i najbardziej żmudna."

Pasmo pamięci:
(23.05.10 - 14cm)
(26.09.10 - 20 cm)

MidnightPoison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 18:33   #19323
Pinsleepe
Rozeznanie
 
Avatar Pinsleepe
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 659
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Pinsleepe jeszcze nie sprawdziłam składowego, ale mam nadzieję, że wstawiłaś skład szamponu dla dzieci bez SLES i bez silikonów - Dax Perfecta baby szampon i płyn do kąpieli 2 w 1
Ta odżywka - Nature shea butter hair mask - też tam jest?
Popatrzę, popatrze
Aaaa, zaraz wstawię. Dobrze, że przypomniałaś

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
a za goliznę przepraszam, ale nie wiedzieć czemu TŻ jest bardziej cierpliwy gdy fotografuje moje fale kiedym nie odziana
No rzeczywiście - jedna z najtrudniejszych zagadek ludzkości
Pinsleepe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 18:42   #19324
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

Agison- nie mogę nie skomentować
Kolor mnie osobiście powalił a fale...tym bardziej!
Nigdy więcej nie narzekaj na swoje włosy, bo...


Cudeńko...ach ach aaaach

Edith- oj rezygnuję, rezygnuję...na lato nie muszę mieć chyba alternatywy w postaci bomby proteinowej

Eloe- nie chcę ich przyzwyczaić Zresztą na lato nie potrzebują takiego odżywienia...szczególnie jeśli ja bazuję teraz na olejach...tzn. oleju...kokosowym
Myślisz, że nie powinnam rezygnować?
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 18:45   #19325
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

Indios Bravos masz Efavita? I jak po nocnym spółkowaniu... na włosach ? Ech... za Ciebie i mojego ulubieńca
Cytat:
Napisane przez polelavendove Pokaż wiadomość
Czy któraś z was używała odżywek,masek firmy Pat&Rub (sygnowane przez Kingę Rusin)?
Nie używałam, ale składy odzywek sa boskie
Możesz byc pewna, że zakupię w przypływie gotówki lub w nagrodę. Jest jeszcze fajna składowo woda w spreju do układania włosów - też warta uwagi
Taki prezent od TŻa brałabym w ciemno. Mam nadzieję, że u Ciebie się sprawdzi

Wilczex ale link, ktory podałaś, to link do Sunsilka fale i loki, którego kiedyś używałaś
Też go, swoją drogą, uwielbiałam Dawno temu...
Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
dyfuzor kupilam przez amazona
to się pocieszyłam
Ale zdjęcia chętnie bym obejrzała. Może znajdę coś na kształt?
Cytat:
Podobno to nie ma znaczenia, nie ma tez znaczenia czy miod jest rafinowany czy nie
To raczej olej... I w sumie ma znaczenie.
A miód - lepszy naturalny, bo w sztucznym może być cukier.

MidnightPoison tylko pamiętaj o przerwie w piciu pokrzywy i uzupełnianiu niedoborów witaminy B.
Swój zmasowany atak pokrzywowo-skrzypowo-witaminowy zaczynam od jutra

Cytat:
Napisane przez MidnightPoison Pokaż wiadomość
Mogłaby mi któraś zakręcona powiedzieć jaki ocet mam użyć do płukanki?
Jabłkowy lub winny. Jedną łyżkę na ok. 1,5 litra wody.
I łapki z daleka od spirytusowego!

Zaczynam Was powoli doganiać
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 19:05   #19326
MidnightPoison
Raczkowanie
 
Avatar MidnightPoison
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 189
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość


MidnightPoison tylko pamiętaj o przerwie w piciu pokrzywy i uzupełnianiu niedoborów witaminy B.
Swój zmasowany atak pokrzywowo-skrzypowo-witaminowy zaczynam od jutra

Jabłkowy lub winny. Jedną łyżkę na ok. 1,5 litra wody.
I łapki z daleka od spirytusowego!

Zaczynam Was powoli doganiać
Eloe77 ups. jutro pobiegnę po ten jabłkowy bo jakoś tak przyjaźniej brzmi.

Uh, co do pokrzywy to zrobię przerwę po miesiącu gdzieś tak może. i może zmuszę się do witamin..
Myślisz że jakbym połączyła ten skrzyp, pokrzywę i wit. B to jakoś by lepiej włosy wyglądały / szybciej rosły?

W sumie zaobserwowałam jedyny plus moich włosów. Kiedy mi wypadają wystarczy że zrobię cokolwiek poza minimum pielęgnacyjnym i po dniu czy dwóch na grzebieniu zostają może 2 włosy (choć odkąd czesze na mokro to zero )

---------- Dopisano o 20:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Aha, zapomniałam dodać ze nie chce przesadzać z koktajlem bo bym piła pokrzywę, bratka (rewelka na cerę) no i skrzyp (wole w formie ziół, nie chcę aż tak bardzo obkładać wątroby lekami) i nie wiem czy by tego nie było za dużo..
__________________
"Praca nad samym sobą jest najtrudniejsza i najbardziej żmudna."

Pasmo pamięci:
(23.05.10 - 14cm)
(26.09.10 - 20 cm)

MidnightPoison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 19:06   #19327
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

Nava cudnie a zapomniałam zapytać, czy zdjęcie w tym poście też z nowych fotek się wywodzi. Rewelacja

MidnightPoison zdjęcia by się przydały... Byłoby latwiej ocenić sprawe protein. Jednak skoro piszesz, że takie zniszczone, to i tak nie zawadzi spróbować
Opisuj efekty. Chętnie poczytamy i wesprzemy

Agison z okazji jubileuszu
Zdjęcia dowodzą, że jest przesympatycznie i nie będzie więcej narzekań Mnie się szalenie podoba 2 zdjęcie, bo fale są mięsiste. Co nie zmienia faktu, że na obu są wyraziste linie S
I rzeczywiście włosy masz ciemniejsze

Cytat:
Napisane przez polelavendove Pokaż wiadomość
Ja wstawiłam skład nowego Tigi,a Eloe miala go porownać ze starym,bo ja nie mam wglądu na butelkę w chwili obecnej.
Skleroza
Zrobię to jutro, ok? Za chwilę oczy mi odmówią posłuszeństwa...

I widzę, że Pat&Rub dostałaś
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-31, 19:08   #19328
Eti_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 517
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

Czy można odżywkę z miodem nałożyć na całą noc? Nie będę rano straszyć? Chciałam do Waxa dodac 2 łyżki miodu.
Eti_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 19:13   #19329
MidnightPoison
Raczkowanie
 
Avatar MidnightPoison
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 189
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
MidnightPoison zdjęcia by się przydały... Byłoby latwiej ocenić sprawe protein. Jednak skoro piszesz, że takie zniszczone, to i tak nie zawadzi spróbować
Opisuj efekty. Chętnie poczytamy i wesprzemy
Zdjęcie dostarczę myślę gdzieś w czwartek
Postaram się jak najszybicej. W sumie w moim stanie to wszystkiego się trzeba chwytać. "Rozdwajający brzytwy się chwyci" ? Tak mi przyszło do głowy
__________________
"Praca nad samym sobą jest najtrudniejsza i najbardziej żmudna."

Pasmo pamięci:
(23.05.10 - 14cm)
(26.09.10 - 20 cm)

MidnightPoison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 19:16   #19330
msk3
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Gdzieś
Wiadomości: 1 682
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

Jeśli włos się rozciąga i wraca a nie pęka to czegoś mu brakuje?
Zapomniałam
Pęka jak brakuje protein,tak?
A jak się rozciąga?
msk3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 19:19   #19331
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

Cytat:
Napisane przez msk3 Pokaż wiadomość
Jeśli włos się rozciąga i wraca a nie pęka to czegoś mu brakuje?
Zapomniałam
Pęka jak brakuje protein,tak?
A jak się rozciąga?
Tu jest taka mała ściąga
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...4&postcount=32
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-31, 19:24   #19332
MidnightPoison
Raczkowanie
 
Avatar MidnightPoison
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 189
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

Cytat:
Napisane przez msk3 Pokaż wiadomość
Jeśli włos się rozciąga i wraca a nie pęka to czegoś mu brakuje?
Zapomniałam
Pęka jak brakuje protein,tak?
A jak się rozciąga?
Chyba nawilżenia. Chyba.

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

Cytat:
Napisane przez MidnightPoison Pokaż wiadomość
Chyba nawilżenia. Chyba.
Chyba jednak pokręciłam, przepraszam.
__________________
"Praca nad samym sobą jest najtrudniejsza i najbardziej żmudna."

Pasmo pamięci:
(23.05.10 - 14cm)
(26.09.10 - 20 cm)

MidnightPoison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 19:28   #19333
msk3
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Gdzieś
Wiadomości: 1 682
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Dzięki bardzo.Czyli zafundować im proteiny?
Zaraz to zrobię.Nie to,że się ciągną bez końca ale ciągną do pewnego momentu.Nie pękają.
Nawilżaczy mają sporo.Aktualnie miód,aloes,oleje.
msk3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 19:28   #19334
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

Marie_sol witamy
Może zdjęcie? Popatrzymy, czy naprawdę jest aż tak źle, jak piszesz.
Napisz nam, jaką stosujesz pielęgnację (dokładne nazwy kosmetyków, stylizacje, suszenie, czesanie...). Coś wymyślimy, choć bardzo szybkich efektów nie będzie

MidnightPoison do żelu wyłącznie niemielony len... Ale ten zmielony nada się do picia Warto
A co do szorstkich i poplątanych włosów na warstwach wierzchnich - w jaki sposób nakładałas odżywkę? Ta cześć jest zwykle najbardziej zniszczona, podobnie jak końcowki.
A jeśli końcówki rozdwojone, to lepiej ciachnąć. Tego nie da się cofnąć, niestety.
Skrzyp+pokrzywa+wit. B (może być komplex czy compositum albo drożdże) i przerwa miesięczna po 3 miesiącach kuracji. Mnie po takim ataku plus wcierki codzienne z Jantara włosy rosły jak szalone. Drugi atak nie był już tak skuteczny Być może włosy sie przyzwyczaiły.
Jutro zaczynam 3 zmasowany atak na włosiska
Polecam Ci wątki: klub pijaczek pokrzywy oraz drożdże - wątek dla pijaczek. tam więcej informacji

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
a za goliznę przepraszam
Golizna fajna z pieprzykami
Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
PS. na pierwszej fotce włosy nie są posklejane stylizatorem, tylko jeszcze wilgotne
Tak czułam Pewnie później też są piękne, mięsiste fale? Zdjęcia, zdjęcia

Indios Bravos jeśli długo już stosujesz, to w sumie przerwę można zrobić. Oleje i proteiny w sumie się nie wykluczają. Nie mamy danych dotyczących wielkości cząsteczek protein obecnych w żółtku, ale jeśli sa duże, działaja kondycjonująco. Tym samym będą działać podobnie do olejów (te również osadzają się na włosie).
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 19:34   #19335
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

Cytat:
Napisane przez msk3 Pokaż wiadomość
Dzięki bardzo.Czyli zafundować im proteiny?
Zaraz to zrobię.Nie to,że się ciągną bez końca ale ciągną do pewnego momentu.Nie pękają.
Nawilżaczy mają sporo.Aktualnie miód,aloes,oleje.
Myślę, że w umiarkowanych ilościach nie zaszkodzą
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 19:36   #19336
MidnightPoison
Raczkowanie
 
Avatar MidnightPoison
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 189
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
MidnightPoison do żelu wyłącznie niemielony len... Ale ten zmielony nada się do picia Warto
A co do szorstkich i poplątanych włosów na warstwach wierzchnich - w jaki sposób nakładałas odżywkę? Ta cześć jest zwykle najbardziej zniszczona, podobnie jak końcowki.
A jeśli końcówki rozdwojone, to lepiej ciachnąć. Tego nie da się cofnąć, niestety.
Skrzyp+pokrzywa+wit. B (może być komplex czy compositum albo drożdże) i przerwa miesięczna po 3 miesiącach kuracji. Mnie po takim ataku plus wcierki codzienne z Jantara włosy rosły jak szalone. Drugi atak nie był już tak skuteczny Być może włosy sie przyzwyczaiły.
Jutro zaczynam 3 zmasowany atak na włosiska
Polecam Ci wątki: klub pijaczek pokrzywy oraz drożdże - wątek dla pijaczek. tam więcej informacji
Wiesz co ścięłam niedawno, fryzjerka mi tak głupio pocieniowała choć błagałam żeby tego nie robiła bo będzie tragedia. Jak patrze na końcówki to jest ok tylko ta najkrótsza warstwa włosów jak wyschnie to się masakrycznie kołtuni bez względu czy wczoraj ścięłam końcówki. Ta moja fryzjerka była świetna gdy chodziło o włosy proste a do kręconych jest po prostu antytalentem ...

Odżywkę po prostu rozcieram na dłoniach i wgniatam we włosy, staram się mniej dawać na wycieniowaną górę po bokach (jakoś się zlepia) ,a więcej na dół i tył.
__________________
"Praca nad samym sobą jest najtrudniejsza i najbardziej żmudna."

Pasmo pamięci:
(23.05.10 - 14cm)
(26.09.10 - 20 cm)

MidnightPoison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 19:42   #19337
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Nava cudnie a zapomniałam zapytać, czy zdjęcie w tym poście też z nowych fotek się wywodzi. Rewelacja
aa podziekowac ladnie to fotka z val thorens- ostatani dzien=pakowanko, to po tym jak nie mylam wlosow 5 dni, a na fotce-dzien po myciu
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 19:43   #19338
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

Hej Eloe, nie bylo Cie pare dni

Nie za bardzo kumam kiedy nie wstawilam fotki , chodzi o zastosowanie kremiku curls? bylo dokladnie to samo co post wczesniej jak zastosowalam goddess glaze czyli botaniczny zel, dziwna rzecz niby gesty, jak sie przechyli butelke to z trudem sie przelewa, ale w dloni mieciutki i w ogole nie klejacy, myslalam ze bedzie kicha a tu loki i bez sztywnosci, to samo bylo z kremem (krem ma konsystencje scietej galaretki ale w dloniach zaraz sie rozplywa), ale czulam ze hold lzejszy, generalnie wloski byly ok nastepnego dnia i moze i dzisiaj byloby ok ale wczoraj dalam olejki na skalp

jak chcecie mozecie zobaczyc co mam dzisiaj, uzyte produkty CULRS, tylko odzywka bez splukiwania z innej firmy
mycie szampon curls, drugie mycie odzywka kokosowa curls, potem odzywka herbaciana na 30m pod czepek, troche odzywki b/s z firmy pride crown Conditioning Mist, potem nawilzacz curls i goddess glaze, suszenie dyfuzorkiem (pierwszy dyfuzor ktorym moge suszyc trzymajac go ledwo dotykajac koncowek wlosow)
fotka wloskow (robiona przed chwilka dla Ciebie Eloe)
fotka dyfuzora ETI, niestety nie mam tego oryginalnego kupionego z suszarka ( z bootsa) bo wywalilam jak ETI zdal test na 6, ale znalazlam na stronie bootsa fote.

ETI kupilam bo jest uniwersalny czyli pasuje do suszarek z lufa o srednicy do 6,5 cm czyli moge zabierac do klubu (tylko jego) i stosowac w domu, i naprawde jest swietny, mysle ze to zasluga konstrukcji, nie wkladam wlosow do niego tylko przykladam do parti tak ze wypustki tylko dotykaja koncowek wlosow, przy tym oryginalnym trzeba bylo bardzo przyblizyc go do wloskow bo inaczej rozwiewal w kazda strone (oczywiscie w obu przypadkach mowie o najnizszych ustawieniach ciepla i powietrza)

ETI na amazonie
http://www.amazon.co.uk/ETI-DIFFUSER.../dp/B0031O4B4I

Bootsowa suszarka
http://www.boots.com/en/Boots-Style-...-Dryer_982522/
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2010-05-31 o 19:54
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 19:48   #19339
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

Syrenko, to z Toba jakis czas temu dyskutowalam na temat kwasu hialurowego, no i dalej nie wiem czy go zamawac czy nie ale chyba dam sobie na spokoj- 99ml wody to dla mnie dokladnosc nie do przeskoczenia. ale w zamian planuje zakup protein jedwabiu i jeszcze kilku dobroci. mam pytanie do fachowca - jaki konserwant jest najlepszy/najmniej szkodliwy dla wlosow? chce go dodac do zelu lnianego, zebym nie musiala przechowywac go w lodowce, i czym ewentualnie moglabym go wzbogacic? pamietam ze wymienilas pantenol- jako wzmacniajacy
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-31, 19:54   #19340
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

syrenko a co to dokladnie sorbitol? w ksiazce Lorraine wspomina zeby patrzec czy jest on w skladzie ale do tej pory jak go gdzies mialam to daleko z tylu, w Curls w produktach stylizacyjnych jest wysoko i tak sie zastanawiam czy ma on wplyw ze bardzo mi pasuja te produkty
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 20:00   #19341
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

Rybiorek, fajnie Ci się zdefiniowały loki
A dyfuzor super!

Przy okazji dziękuję za Twą hojność
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 20:01   #19342
marie_sol
Rozeznanie
 
Avatar marie_sol
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 527
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

Hej
Obczytałam się i poleciałam na zakupy, ale o tym za chwile.

Moje zdjęcie jest w załącznikach, aktualnie włosy mam ze 3-4 cm dłuższe i jeszcze bardziej napuszone. Jeśli chodzi o moje grzechy w stosunku do włosów to juz się spowiadam:
- myję włosy 3-4 x w tygodniu
- używam szamponu i odżywki do spłukiwania Pantene do włosów suchych i zniszczonych
- stylizacja (ale wstyd) żel lub pianka jakakolwiek

Dziś kupiłam
- szampon Babydream
- maskę Gloria
- odżywkę (niestety nie bylo balsamu ale dokupię) NIVEA do włosów kręconych

Powiedzcie co jeszcze, a ja się napewno dostosuję...
__________________
Jesteś, tyle na Ciebie czekaliśmy!

Dbam o loki od 1.06.2010

marie_sol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 20:03   #19343
natalczak
Zadomowienie
 
Avatar natalczak
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 184
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Edith3F Pokaż wiadomość
Zamiast Palomy możesz kupić żel Gorvity dostępny na dozie skład troszkę inny ale ogólnie też aloesowy
Ten Garnier aloesowy nie ma silikonów ani nic w tym stylu?
Sama użyłam tego z masłem shea jeden raz i jestem na tak
Hmm wiem o tym żelu, ale wolałaby kupić coś stacjonarnie- nie lubie zakupów przez neta.

Ten aloesowy, nie był chyba analizowany, zaraz moge go wklepac do watku analizowanego. Ja juz widze ze ma amodimethicone. Ale ja nie jestem "czysta" CG wiec silikony mi niestraszne


Cytat:
Napisane przez Edith3F Pokaż wiadomość
Zgadzam się u mnie też najlepiej się sprawdzają same odżywki b/s (Naturia jest boska) ,ewentualnie zmieszane z odrobiną balsamu Nivea lub żelem lnianym
Ja cały czas kombinuje, kiedys dobrze sprawdzaly sie same odzywki b/s, teraz cos nie moga utrzymac skretu, chyba naprawde pora na sciecie.

Cytat:
Napisane przez solaola Pokaż wiadomość
To szkoda, bo ten Lorys litrowiec okropnie kusi
Te lorysy tak naprawde nie maja duzo skladnikow odzywczych, chyba lepiej kupic kallosa mlecznego niz lorysa, takie moje zdanie, po przeczytaniu analiz skladów lorysów.
natalczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 20:05   #19344
MidnightPoison
Raczkowanie
 
Avatar MidnightPoison
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 189
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

Cytat:
Napisane przez marie_sol Pokaż wiadomość
Hej
Obczytałam się i poleciałam na zakupy, ale o tym za chwile.

Moje zdjęcie jest w załącznikach, aktualnie włosy mam ze 3-4 cm dłuższe i jeszcze bardziej napuszone. Jeśli chodzi o moje grzechy w stosunku do włosów to juz się spowiadam:
- myję włosy 3-4 x w tygodniu
- używam szamponu i odżywki do spłukiwania Pantene do włosów suchych i zniszczonych
- stylizacja (ale wstyd) żel lub pianka jakakolwiek

Dziś kupiłam
- szampon Babydream
- maskę Gloria
- odżywkę (niestety nie bylo balsamu ale dokupię) NIVEA do włosów kręconych

Powiedzcie co jeszcze, a ja się napewno dostosuję...
Może byś dołożyła ten żel z lnu bo on podobno świetnie redukuje puch Tylko nie popełnij mojego błędu
__________________
"Praca nad samym sobą jest najtrudniejsza i najbardziej żmudna."

Pasmo pamięci:
(23.05.10 - 14cm)
(26.09.10 - 20 cm)

MidnightPoison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 20:08   #19345
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
syrenko a co to dokladnie sorbitol? w ksiazce Lorraine wspomina zeby patrzec czy jest on w skladzie ale do tej pory jak go gdzies mialam to daleko z tylu, w Curls w produktach stylizacyjnych jest wysoko i tak sie zastanawiam czy ma on wplyw ze bardzo mi pasuja te produkty
Najogólniej to humektant, czyli nawilżacz, wiąże wodę z otoczenia.

Zdolność wiązania wody wybranych humektantów:
sodium hialuronate > kwas hialuronowy > sorbitol > mannitol > xylitol >mocznik> gliceryna, glikole

Google mówi, że jest pozyskiwany poprzez redukcję glukozy. Pisałaś, że lubisz miód, może twoje włosy ogólnie lubią cukry czy ich pochodne?
Wikipedia mówi, że miód to mieszanina glukozy i fruktozy.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 20:08   #19346
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Rybiorek, fajnie Ci się zdefiniowały loki
A dyfuzor super
w imieniu lokow i dyfuzora, naprawde moge go polecic w sensie dyfozor, te oryginalne kupowane z suszarkami nie umywaja sie do ETI i ten faktycznie szybko suszy nie niszczac wloskow

Cytat:
Przy okazji dziękuję za Twą hojność
I kto to mowi? Moj tesc oberwie sie jak bedzie odbieral przesylke od listonosza
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 20:10   #19347
marie_sol
Rozeznanie
 
Avatar marie_sol
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 527
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

Cytat:
Napisane przez MidnightPoison Pokaż wiadomość
Może byś dołożyła ten żel z lnu bo on podobno świetnie redukuje puch Tylko nie popełnij mojego błędu
co to jest żel z lnu?? i jak to działa?
__________________
Jesteś, tyle na Ciebie czekaliśmy!

Dbam o loki od 1.06.2010

marie_sol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 20:11   #19348
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Najogólniej to humektant, czyli nawilżacz, wiąże wodę z otoczenia.

Zdolność wiązania wody wybranych humektantów:
sodium hialuronate > kwas hialuronowy > sorbitol > mannitol > xylitol >mocznik> gliceryna, glikole

Google mówi, że jest pozyskiwany poprzez redukcję glukozy. Pisałaś, że lubisz miód, może twoje włosy ogólnie lubią cukry czy ich pochodne?
Wikipedia mówi, że miód to mieszanina glukozy i fruktozy.
mowisz lubia cukry? no to zaskoczona nie jestem, sa jak ja, wiem ze mieso trzeba jadac i je jadam bo bialko tez potrzebne ale nade wszystko uwielbiam slodkie, wlasnie jem nalesniki z dzemem
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 20:14   #19349
tricomi
Zakorzenienie
 
Avatar tricomi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Fabryka Czekolady
Wiadomości: 5 191
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

Witam dziewczyny. Mimo, że od niedawna zaczęłam interesować się pielęgnacją włosków ze skrętem, to swoją wiedzę zdobywałam na CG.com i nie wiem jakim cudem, ale dopiero kilka dni temu trafiłam do Was.
Na razie jestem na etapie porządkowania wiedzy i wykańczania szamponu, bo pewnie same wiecie jak to jest, im więcej czytania, tym mniej się wie i rozumie

Próbuję wprowadzać w życie zasady GC, i generalnie oprócz wymiany szamponu i stosowania OMO wykonuje wszystkie czynności jak należy, niestety efekty końcowe są średnie, dlatego mam pytanie- czy kiedy zaczynałyście, wasze włosy miały problem z ułożeniem się?

Mam dość zdrowe włosy (nigdy nie koloryzowane, rzadko traktowane ciepłem), a od kiedy zaczęłam je traktować jak włosy kręcone stały się matowe i zaczęły się trochę bardziej puszyć :/ Taka kolej rzeczy, czy może ja robię coś nie tak?

Zdjęcie dla zobrazowania. Spałam na lekko wilgotnych włosach, więc może trochę się sprostowały
tricomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 20:15   #19350
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

Skład Garniera Aloe Vera skopiowany ze składowego na pielęgnacyjnym.

Skład: Water, cetearyl alkohol, elaeis guineensis oil / palm oil , trideceth-6 , chlorhexidine dihydrocholoride, linalool ,benzyl alkohol , amodimethicone , propylene glicol , aloe barbadensis extract / aloe barbadensis leaf extract , cetrimonium chloride, methylparaben , butylphenyl, methylpropional , hexyl cinnamal, glycerin, parfum

Zawiera amodimethicone.


Cytat:
Napisane przez marie_sol Pokaż wiadomość
Hej
Obczytałam się i poleciałam na zakupy, ale o tym za chwile.

Moje zdjęcie jest w załącznikach, aktualnie włosy mam ze 3-4 cm dłuższe i jeszcze bardziej napuszone. Jeśli chodzi o moje grzechy w stosunku do włosów to juz się spowiadam:
- myję włosy 3-4 x w tygodniu
- używam szamponu i odżywki do spłukiwania Pantene do włosów suchych i zniszczonych
- stylizacja (ale wstyd) żel lub pianka jakakolwiek

Dziś kupiłam
- szampon Babydream
- maskę Gloria
- odżywkę (niestety nie bylo balsamu ale dokupię) NIVEA do włosów kręconych

Powiedzcie co jeszcze, a ja się napewno dostosuję...
Możesz spróbujesz OMO albo mycia odżywką?
Tu trzeba by dokupić np. odżywkę Yung różową albo z babassu albo balsam Mrs Potters.
Polecam olejowanie: olej kokosowy, rycynowy, migdałowy, lniany itd.
Z masek prócz Glorii polecałabym coś bardziej odżywczego, np. Waxy L'biotica (teraz Biovaxy)
Może byś się chciała pobawić z półproduktami kosmetycznymi? Wtedy zaopatrz się np. w keratynę, pantenol, glicerynę w sklepach: mazidła, zrób sobie krem.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:28.