Pasta bez fluoru. Czy fluor szkodzi cerze? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-25, 18:42   #31
gwadiana
Przyczajenie
 
Avatar gwadiana
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 13
Dot.: Pasta bez fluoru. Czy fluor szkodzi cerze?

Tomaan - o fluorze trochę wiem i owszem, jest to związek toksyczny dla naszego organizmu ale w danych ilościach, czyli tak jak ze wszystkim- nadmiar szkodzi i jezeli są przypadki jak piszesz trądziku fluorowego OK, nie neguję, ALE nalezy rozroznic dwie rzeczy: profilaktyke fluorkowa dzielimy na endo- i egzogenną. Ta pierwsza tyczy sie fluorowania wody, soli, mleka itp. i rzeczywiscie w wiekszych ilosciach moze byc toksyczna dlatego dawki fluoru w wodzie sa bardzo male, natomiast profilaktyka egzogenna polega na fluorowaniu poprzez pasty,plukanki, zabiegi w gabinecie stomatologicznym gdzie preparaty fluorowe dostaja sie prosto na nasze zeby i sa w wiekszych stezeniach bo nie mamy 3 lat i nie polykamy pasty ani nie pijemy plukanek. Fluor wzmaga remineralizacje zebow, utrudnia przyczepianie sie bakterii do powierzchni zeba i ma na prawde zbawienny wplyw. To co piszesz, czyli biel zębow o ktorej Ci zalezy nie ma tu tak na prawde znaczenia, chodzi o zdrowie.
Ja nie mowie ze pasta Sensodyne jest zla bo nie ma fluoru, jest to bardzo dobra pasta aczkolwiek przeznaczona dla danej grupy osob np. takich które mają fluorozę ale to juz inna bajka.
Pozdrawiam
gwadiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 22:54   #32
Qualiniel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 324
Dot.: Pasta bez fluoru. Czy fluor szkodzi cerze?

:p
__________________
wymiana książki, kosmetyki i różności

Edytowane przez Qualiniel
Czas edycji: 2012-06-13 o 23:03
Qualiniel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 00:15   #33
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: Pasta bez fluoru. Czy fluor szkodzi cerze?

Cytat:
Napisane przez ammalbinis Pokaż wiadomość
A SLS (i SLES) to nic innego jak bardzo mocny detergent zawarty w szamponach innych.
SLS jest w wielu pastach do zebow
__________________
scarface jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 21:50   #34
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Pasta bez fluoru. Czy fluor szkodzi cerze?

Hmm... mój tata od lat używa tylko ziołowych past, które są bez fluoru (nie dlatego, że unika fluoru, po prostu te pasty, które lubi go nie zawierają) i ma zdrowiutkie zęby Każdy mógłby mu pozazdrościć. Nie twierdzę, że należy się przucić na pasty bez fluoru, tylko chciałam podać przykład osoby, która od dawna je stosuje

Edytowane przez weegirl
Czas edycji: 2010-06-09 o 22:24
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 14:38   #35
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pasta bez fluoru. Czy fluor szkodzi cerze?

Ja napiszę może coś dziwnego, ale od 2 miesięcy w ogóle nie stosuję żadnych past do zębów
myję je patykiem hi hi i jest super a dokładnie nazywa się on Miswak.
nie powiem, ciężko było się przyzwyczaić do niemania mocno orzeźwiającego smaku pasty w ustach. Bałam się, że myjąc Miswakiem będzie brzydko pachnieć ale o dziwo nie, tyle tylko, że myję nim zęby częściej, bo po każdym posiłku, nawet drobnym jak jabłko.
Lubię mój rozczochrany patyk

http://arabiasaudyjska.blogspot.com/...iene-jamy.html
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 17:19   #36
Tomaan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 429
Dot.: Pasta bez fluoru. Czy fluor szkodzi cerze?

Zakończyłem miesięczny test. Stwierdzam, że w moim przypadku przy takiej samej pielęgnacji, identycznym trybie życia i używanych kosmetykach pasta bez fluoru nie zapobiegła kolejnym wypryskom.

EOT.
__________________
Chillout
Tomaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 09:32   #37
skyboy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: Pasta bez fluoru. Czy fluor szkodzi cerze?

Tak czy inaczej coraz bardziej dochodze do wniosku, że fluor bardziej może zaszkodzic niz pomóc. "Nadmiar fluoru może być przyczyną alergii". "Fluor powoduje przedwczesne starzenie się tkanek, skóry i tętnic" itd itd sporo tego http://motyl.wordpress.com/2008/04/1...kodzi-zdrowiu/ w sumie wszystko się zgadza, bo wszyscy praktycznie mają dziury i próchnice mniej lub bardziej zaawansowaną
skyboy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-18, 09:52   #38
Eti_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 517
Dot.: Pasta bez fluoru. Czy fluor szkodzi cerze?

Od kilku lat używam past bez fluoru i moje 3,5 letnie dziecko również. Obie mamy zdrowe zęby, kontrolujemy je co pół roku. Skąd to straszenie próchnicą? Próchnicy można się nabawić, ale od fluoru. Znam dzieci w wieku mojej córki, których rodzice kupują drogie pasty z fluorem i te dzieci mają czarne zęby zjedzone przez próchnicę. Nie twierdzę, że to tylko wina fluoru w paście, ale skoro ten fluor taki wspaniały i potrzebny to dlaczego te dzieci mają próchnicę? I dlaczego ja mam zdrowe zęby? Przecież zgodnie z teorią niektórych wypowiadających się powinnam już dawno mieć próchnicę. Ja się truć nie chcę. Wszędzie wokoło tego fluoru jest tyle, że ja podziękuję.
Eti_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 19:56   #39
Summer
*
 
Avatar Summer
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Dot.: Pasta bez fluoru. Czy fluor szkodzi cerze?

Moja dentystka twierdzi, że najważniejsza jest genetyka. Dopiero na drugim miejscu, pielęgnacja i nasze dbanie o zdrowie.
Summer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 10:06   #40
skyboy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: Pasta bez fluoru. Czy fluor szkodzi cerze?

Do zakazanego składnika w pastach dołożyłem też jeszcze gliceryne! Dowiedziałem się, że mające je w swojej składzie pasty (99%!) tworzuy cieniutki film na zębach uniemożliwiając organizmowi samo regeneracji Ajurdewyjskie jej nie posiadają jak i aloesowa pasta do zębów Forever podobno rewelacja!
skyboy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 22:05   #41
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pasta bez fluoru. Czy fluor szkodzi cerze?

Cytat:
Napisane przez skyboy Pokaż wiadomość
Do zakazanego składnika w pastach dołożyłem też jeszcze gliceryne! Dowiedziałem się, że mające je w swojej składzie pasty (99%!) tworzuy cieniutki film na zębach uniemożliwiając organizmowi samo regeneracji Ajurdewyjskie jej nie posiadają jak i aloesowa pasta do zębów Forever podobno rewelacja!
Miałam Forevera i bez rewelacji, pasta jak każda inna, ma dobry skład ale nie odczuwałam jakiś powalających doznań
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-01, 07:20   #42
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Pasta bez fluoru. Czy fluor szkodzi cerze?

Korzystam od dłuższego czasu z pasty bez fluoru. Zaczęłam bo musiałam i tak już pozostało. Czy możecie zaktualizować informacje dotyczące cery? Czy na pewno takie pasty nie szkodzą?
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 17:27   #43
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Pasta bez fluoru. Czy fluor szkodzi cerze?

ja od roku używam past bez fluoru ponieważ te reklamowane nowości z fluorem i innymi syfami podrażniają mi śluzówkę w jamie ustnej.

pasty ziołowe są fenomenalne a fluor to jedna wielka ściema nie używam go a mam zdrowe zęby bez próchnicy
wydaje mi się że miękka, gęsta szczoteczka potrafi nawet samodzielnie zdziałać cuda
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 07:51   #44
xox
Raczkowanie
 
Avatar xox
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 276
Dot.: Pasta bez fluoru. Czy fluor szkodzi cerze?

Cytat:
Napisane przez findsomething Pokaż wiadomość
ja od roku używam past bez fluoru ponieważ te reklamowane nowości z fluorem i innymi syfami podrażniają mi śluzówkę w jamie ustnej.

pasty ziołowe są fenomenalne a fluor to jedna wielka ściema nie używam go a mam zdrowe zęby bez próchnicy
wydaje mi się że miękka, gęsta szczoteczka potrafi nawet samodzielnie zdziałać cuda
zgadzam się z tobą!
wystarczy dobra szczoteczka, a najważniejsze to dokładność i długość mycia zębów, zauważyłam, że od kiedy myje zęby conajmniej 3 minuty (tak! 1 min to stanowczo za krótko!) i to bardzo dokładnie, nie mam problemów z próchnicą, a miałam i to straszne!!

Edytowane przez xox
Czas edycji: 2011-04-16 o 07:54
xox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 07:37   #45
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Pasta bez fluoru. Czy fluor szkodzi cerze?

Czyli tak jak myślałam - to kolejne głupie bajki internetowe. Z pasty bez fluoru zaczęłam korzystać kiedy musiałam sobie poradzić z krwawieniem dziąseł. Później jakoś tak została na stałe, ale kiedy zobaczyłam ten temat, to delikatnie mówiąc zaczęłam się obawiać...
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 21:49   #46
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Pasta bez fluoru. Czy fluor szkodzi cerze?

Cytat:
Napisane przez bonifacy34 Pokaż wiadomość
Czyli tak jak myślałam - to kolejne głupie bajki internetowe. Z pasty bez fluoru zaczęłam korzystać kiedy musiałam sobie poradzić z krwawieniem dziąseł. Później jakoś tak została na stałe, ale kiedy zobaczyłam ten temat, to delikatnie mówiąc zaczęłam się obawiać...
niby czego? że wyleczy Ci się jama ustna z ranek, dziąsła będą zadbane i niepodrażnione?!

lol.
zarówno pastę wybielającą jak i z fluorem możesz stosować od czasu do czasu ale po co sobie krzywdę robić?
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 14:21   #47
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Pasta bez fluoru. Czy fluor szkodzi cerze?

Nie - tego, że pasta rzeczywiście szkodzi cerze. Irytują mnie internetowe bujdy.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-05-08 o 18:29 Powód: Reklama
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 19:22   #48
loveletters
Raczkowanie
 
Avatar loveletters
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 182
Dot.: Pasta bez fluoru. Czy fluor szkodzi cerze?

Moim zdaniem wiara w to, że pozbywając się pasty z fluorem pozbędziemy się również trądziku jest tak samo nieuzasadniona jak opowieści wizażanek o rzekomym cudotwórczym działaniu mleka (do przemywania skóry trądzikowej).
Jeśli działają na nas takie terapie, to jest to efekt placebo, spowodowany tym, że zdesperowana osoba uwierzy we wszystko, co może choć trochę poprawić stan jej problematycznej skóry.
__________________
Pomagamy pieskom!!!
http://www.pustamiska.pl/
Twoje kliknięcie może uratować życie zwierzaka!!!
Dziękuję!
Zapraszam do poczytania moich recenzji na KWC!

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-05-08 o 18:30
loveletters jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 07:33   #49
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Pasta bez fluoru. Czy fluor szkodzi cerze?

W to akurat nie wierzę. Pasta bez fluoru ma inne zasługi - przede wszystkim polecają ją przy krwawieniu dziąseł. Czytałam również, że jest sugerowana kobietom w ciąży - żadnych info o trądziku nie widziałam.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-05-08 o 18:30 Powód: Reklama
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-22, 10:22   #50
Tixxi
Przyczajenie
 
Avatar Tixxi
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5
Dot.: Pasta bez fluoru. Czy fluor szkodzi cerze?

Gdyby ktoś był zainteresowany szkodliwością fluoru, to tu jest dużo informacji:

http://monitorpolski.wordpress.com/2...jca-ludzkosci/

Trochę długie, ale warto przeczytać.

Wracając do tematu, który mnie tu sprowadza. Orientuje się ktoś gdzie we Wrocławiu można kupić pastę bez fluoru? Interesowała mnie miswak/meswak, ale nie mogę znaleźć żadnego sklepu mającego w ofercie tę pastę, więc szukam sklepu z jakąkolwiek pastą bez fluoru. Za namiary będę wdzięczna.

Ok. Znalazłam jakiś sklep przy Hallera 8.

Edytowane przez Tixxi
Czas edycji: 2012-02-22 o 10:48
Tixxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 10:58   #51
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Pasta bez fluoru. Czy fluor szkodzi cerze?

Gdzieś mi się obiło o oczy, że pasta, owszem, u niektórych osób może powodować trądzić fluorowy, ale tylko wtedy, jeśli ubrudzimy się pianą, czyli tylko wokół ust. Normalnie użyta nie ma to szans, pasta zawiera bardzo niewielkie ilości fluoru, w dodatku po jej użyciu i tak płuczemy usta wodą, więc spokojnie.
Jeśli ktoś jest zainteresowany pastą bez fluoru, to można kupić np. Ajonę (wydaje mi się, że jest dostępna w sieci drogerii Natura i można ją dostać w aptekach), albo czerwoną Parodontax Classic (bardzo fajna pasta, ma taki inny smak, trochę słony). Osobiście używam całej kolekcji Elmex, pasta, płyn, żel do fluoryzacji, ale zastanawiam się nad wymianą pasty na coś trochę bardziej ściernego, noszę aparat i mam problemy z osadem.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:07.