Wybór pierścionka zaręczynowego i oświadczyny zwierciadłem podejścia Tż do związku? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-02, 14:59   #151
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Wybór pierścionka zaręczynowego i oświadczyny zwierciadłem podejścia Tż do zwią

Cytat:
Napisane przez agata_slomka Pokaż wiadomość

Moim skromnym zdaniem gotowość do małżeństwa wyraża się w możliwości utrzymania, najpierw siebie samego a później nas razem.
No tak, z obu stron.

Cytat:
Napisane przez agata_slomka Pokaż wiadomość

Tak jak napisać ktoś wyżej - przesada w obie strony jest niezdrowa.
No właśnie ja m.in. tak uważam i generalnie zgadzam się z tym co napisałaś w tym poście.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 15:03   #152
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Wybór pierścionka zaręczynowego i oświadczyny zwierciadłem podejścia Tż do zwią

Widzę, że dyskusja się toczy więc i ja postanowiłam się wtrącić
Ostatnio rozmawiałam z chłopakiem tak ogólnie...nie widzieliśmy się trochę, więc o każdej nowince się opowiadało. Rozmowa weszła na temat mojego kuzyna. Niedawno się zaręczył więc powiedziałam o tym mojemu TŻowi i oczywiście jak to takie babskie gadanie ,,..że fajnie bo do siebie pasują...,, itd. A po chwili mój TŻ zaskoczył mnie pytaniem: ,,Czy chciałabyś, żebym Ci się oświadczył?,, Zaskoczył mnie tym Jesteśmy ze sobą kilka lat, chcę z nim być więc odpowiedziałam: tak.
Dopiero wtedy zobaczyłam jak poważnie do tego podchodzi... Powiedział, że z tym zwlekał bo wie, że mam szkołę. Ogólnie chodziło o to, że bał się tego, że mogłabym się nie zgodzić (bo szkoła, bo mamy na to czas). A co do pierścionka to stwierdził, że musi być piękny cyt. ,,nie taki zwykły, bo ten pierścionek będziesz miała na całe życie,,. Czas i miejsce ma być niespodzianką.
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 15:09   #153
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Wybór pierścionka zaręczynowego i oświadczyny zwierciadłem podejścia Tż do zwią

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Symbol symbolem,ale ja pierścionek zaręczynowy i obrączkę chciałabym nosić całe życie,więc na tym oszczędzać bym nie chciała
co znaczy oszczędzać wedłgu ciebie.z czego miałby być zrobiony?
zółte zloto? ono nie jest takie drogie
białe złoto? również nie jest zbyt drogie
platyna? wątpię,czy nosiłabyś go na codzień.
moda się zmienia,człowiek tyje,więc i tu moga pojawiac się drobne problemy

a ja wolę pierścionek według mojego gustu.skromny,tak,abym lubiła go nosic,a nie wypaiony,ktory przeszkadzałby mi w pracach domowych.
taki-weług moich marzeń,a nie marzen faceta
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 15:10   #154
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Wybór pierścionka zaręczynowego i oświadczyny zwierciadłem podejścia Tż do zwią

Cytat:
Napisane przez krolowazimy Pokaż wiadomość
Jeśli kobieta ma zamiar urodzić dzieci i poświęcić choć trochę czasu na ich wychowanie, dobrze byłoby, gdyby mężczyzna potrafił wypracować dobrą kondycję finansową rodziny.
Tak, owszem dobrze by było jakby wypracował. Zgadzam się. Z tym, że ja jeszcze mówię, że dobrze by było gdyby i kobieta miała w tym duży (o ile nie taki sam) udział, bo tak jak kobieta może wypaść na trochę z rynku pracy i podupaść na finansach w związku z urodzeniem dzieci, tak to samo może spotkać mężczyznę w przypadku gdyby np. był łaskaw się poważnie rozchorować. O mentalność i podejście mi chodzi.

Cytat:
Napisane przez krolowazimy Pokaż wiadomość
Co do wartości pierścionka zaręczynowego - chciałabym dostać piękną błyskotę.
Nie no, pewnie każdy by chciał Ja tylko mówię, że to "chciałabym piękną błyskotkę" nie musi się przekładać na "mogę jej tę piękną błyskotkę kupić" u faceta.

Cytat:
Napisane przez krolowazimy Pokaż wiadomość
Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której partner - znając moją słabość do solidnych, markowych, luksusowych drobiazgów, obdarowuje mnie badziewiastym i kiczowatym pierścieniem.
Ale między luksusowym i markowym drobiazgiem, a badziewiastym i kiczowatym jest jednak jeszcze jakieś spektrum możliwości, dla ludzi, którzy dopiero do luksusu aspirują (albo i nie) Tym bardziej, że luksus kiczu nie wyklucza
Jeżeli Twojego faceta stać na to, żeby spełnić Twoje gusta co do luksusu i marki, to mówię - nic w tym złego. Mówie tylko, że na podstawie tego, czy jego akurat stać nie można wnioskować, że już zawsze stać go będzie oraz znowu odwrotnie - z tego, że go teraz nie stać, nie można zakładać, że w przyszłości padnie pod naporem niespodziewanego rachunku
Tylko o to mi chodzi, o nic więcej.

Dlatego, to pytanie:

Cytat:
Napisane przez krolowazimy Pokaż wiadomość
Odwołując się do postów Sineiry i Wyraka - jeśli wypracowałam sobie przy dużej ilości szczęścia stosunkowo dobrą pozycję materialną, to już zasługuję na owy podarek, tak?
w tym kontekście nie ma sensu. O żadnym zasługiwaniu mowy nie było. Przynajmiej ja nic o tym nie mówiłam.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 15:20   #155
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Wybór pierścionka zaręczynowego i oświadczyny zwierciadłem podejścia Tż do zwią

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
co znaczy oszczędzać wedłgu ciebie.z czego miałby być zrobiony?
zółte zloto? ono nie jest takie drogie
białe złoto? również nie jest zbyt drogie
platyna? wątpię,czy nosiłabyś go na codzień.
moda się zmienia,człowiek tyje,więc i tu moga pojawiac się drobne problemy

a ja wolę pierścionek według mojego gustu.skromny,tak,abym lubiła go nosic,a nie wypaiony,ktory przeszkadzałby mi w pracach domowych.
taki-weług moich marzeń,a nie marzen faceta
Ale ja nie mówię o wypaśnych bo akurat lubię rzeczy, które do wszystkiego pasują tylko, żeby przy wybieraniu patrzeć na jakość,a nie tylko na cenę. A pierścionka zaręczynowego za 100zł. raczej kobieta nie ponosi całe życie
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 15:37   #156
LadyMK
Zakorzenienie
 
Avatar LadyMK
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 3 535
Dot.: Wybór pierścionka zaręczynowego i oświadczyny zwierciadłem podejścia Tż do zwią

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Symbol symbolem,ale ja pierścionek zaręczynowy i obrączkę chciałabym nosić całe życie,więc na tym oszczędzać bym nie chciała
jak pokochasz to będziesz wiedziała, że nie cena się liczy, a gest i sposób w jaki się oświadcza
__________________
"Potrafię płakać a po chwili w siebie wierzyć, mimo doświadczeń mam cel, aby zwyciężyć"

Szczęściara
LadyMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 15:44   #157
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Wybór pierścionka zaręczynowego i oświadczyny zwierciadłem podejścia Tż do zwią

Cytat:
Napisane przez LadyMK Pokaż wiadomość
jak pokochasz to będziesz wiedziała, że nie cena się liczy, a gest i sposób w jaki się oświadcza
Tak się składa,że kocham i jestem kochana,o to się nie martw Ale jakbyś czytała ze zrozumieniem to byś wiedziała,że w odpowiedzi chodziło mi o to,że symbolika jest ważna,ale ważna jest tez jakość,żebyśmy do końca życia mogli nosić daną rzecz.
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-02, 15:45   #158
LadyMK
Zakorzenienie
 
Avatar LadyMK
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 3 535
Dot.: Wybór pierścionka zaręczynowego i oświadczyny zwierciadłem podejścia Tż do zwią

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Tak się składa,że kocham i jestem kochana,o to się nie martw Ale jakbyś czytała ze zrozumieniem to byś wiedziała,że w odpowiedzi chodziło mi o to,że symbolika jest ważna,ale ważna jest tez jakość,żebyśmy do końca życia mogli nosić daną rzecz.
spoko
__________________
"Potrafię płakać a po chwili w siebie wierzyć, mimo doświadczeń mam cel, aby zwyciężyć"

Szczęściara
LadyMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 15:49   #159
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: Wybór pierścionka zaręczynowego i oświadczyny zwierciadłem podejścia Tż do zwią

Cytat:
Napisane przez agata_slomka Pokaż wiadomość
mowa tu była o facecie, który zrobił zaręczyny na odczepnego, ale skoro poruszyłaś też tą kwestię..
Moim skromnym zdaniem gotowość do małżeństwa wyraża się w możliwości utrzymania, najpierw siebie samego a później nas razem. I absolutnie nie mam tu na myśli, ze to mężczyzna ma harować jak wół a kobieta tylko leżeć i pachnieć. Nie jestem zwolenniczką modelu z 'kurą domową', która całe życie siedzi w domu.
To się odnosi do obojga ludzi, którzy chcą się pobrać - jeśli każde z nich potrafi się utrzymać (czyli zarabia na tyle dużo, że w połowie miesiąca nie musi się zapożyczać u wszystkich w około i potrafi zaplanować swoje wydatki w taki sposób, żeby nie przehulać wszystkiego na przyjemności) to świetnie, ponieważ kiedy razem zamieszkają to najprawdopodobniej ich połączona zarobki wystarczą na życie. Bo nie jest sztuką się zaręczyć i zorganizować ślub i wesele za które zapłacą rodzice, a później jeszcze żywić się i pomieszkiwać u mamusi.

A cena pierścionka to kwestia indywidualna. Tak jak napisać ktoś wyżej - przesada w obie strony jest niezdrowa.


---------- Dopisano o 13:00 ---------- Poprzedni post napisano o 12:53 ----------



dla ciebie pierścionek jest wartością samą w sobie a dla innych jest to tylko symbol. A jako symbol, wcale nie musi być na 'mega wypasie' tylko dany szczerze.
W jednym się z Tobą zgodzę - nie zdzierżyłabym oświadczyn np w ubraniu roboczym
A skąd Ty to mozesz wiedzieć?
Pierścionek był moim wymarzonym , i to sie dla mnie liczyło , a nie mega wypas. Mąż wcześniej wiedział , ze ten i tylko ten i żaden inny.
Dlatego nie dodawaj sobie
Kasa nie ma dla mnie znaczenia , coś mi po prostu musi wpaść w oko . Obrączek tez szukałam , miały być cienkie 3mm, eleganckie , klasyczne-gładkie i z białego złota , okazało się , ze takie ma tylko Apart , co ciekawe kosztowały grosze -chyba 200zł od obrączki. Cena tez nie miała znaczenia , liczyło się to , ze są moje wymarzone z mojej wizji.(ale od razu mówię , ze to było pare ładnych lat temu, teraz te obrączki są droższe.)

Edytowane przez Agaaa-a
Czas edycji: 2011-01-02 o 16:30
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 16:15   #160
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Wybór pierścionka zaręczynowego i oświadczyny zwierciadłem podejścia Tż do zwią

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Symbol symbolem,ale ja pierścionek zaręczynowy i obrączkę chciałabym nosić całe życie,więc na tym oszczędzać bym nie chciała
Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Ale ja nie mówię o wypaśnych bo akurat lubię rzeczy, które do wszystkiego pasują tylko, żeby przy wybieraniu patrzeć na jakość,a nie tylko na cenę. A pierścionka zaręczynowego za 100zł. raczej kobieta nie ponosi całe życie
do stówki to nie kupisz nawet normalnej wielkości srebrnego pierścionka z cyrkonią.(nie mowimy o niteczce)
podaj lepiej wiekszy przedział cenowy
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 16:22   #161
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Wybór pierścionka zaręczynowego i oświadczyny zwierciadłem podejścia Tż do zwią

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
do stówki to nie kupisz nawet normalnej wielkości srebrnego pierścionka z cyrkonią.(nie mowimy o niteczce)
podaj lepiej wiekszy przedział cenowy
Serio? Myślałam,że takie srebrne to taniocha.


A z ciekawości, wraz z rozmiarem pierścionka cena wzrasta?
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-02, 16:34   #162
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Wybór pierścionka zaręczynowego i oświadczyny zwierciadłem podejścia Tż do zwią

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Serio? Myślałam,że takie srebrne to taniocha.


A z ciekawości, wraz z rozmiarem pierścionka cena wzrasta?
cena jest zależna w/g wagi srebra i złota.kamień też zwiększa wartość biżuterii
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 16:49   #163
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wybór pierścionka zaręczynowego i oświadczyny zwierciadłem podejścia Tż do zwią

Cytat:
Dobra, to ja wloze kij w mrowisko i sie glosno zastanowie, dlaczego w czasach, ponoc rownouprawnienia , o gotowosci do slubu mezczyzny ma swiadczyc wydanie x zl na pierscionek, a jednoczesnie nie wymaga sie nic takiego od kobiety.
jeśli męzczyzni zaczną taszczyć przed sobą brzuchy przez okres blisko roku żywiąc w środku kosztem swojego organizmu "pasożyta", molestować kręgosłup, układ krwionośny (potencjalne żylaki) i skórę (kwestie rozstępów czy jędrności) będą przechodzić przyjemności związane z porodem czy cesarką, to pogadamy o tym, jak to od kobiet "nic takiego" się nie wymaga.
Cytat:
Zostawiając na boku ten konkretny problem z wątku - bo tutaj, moim zdaniem, cena pierścionka to jest akurat najmniejszy problem.
Chciałabym się odnieść do sprawy ceny zaręczynowej biżuterii. Bo od faceta wymaga się żeby zainwestował chociaż te 5 stówek i ze po tym czy jest skłonny to zrobić, a właściwie na to zarobić, miałoby sie odczytywać jego gotowość do zakładania rodziny i utrzymania jej potem. A ja pytam - od jakiego pułapu zarobków można zacząć myśleć o narzeczeństwie i małżeństwie ? Kto to ustalił, gdzie i kiedy ? Jeżeli facet zarabia tyle, że styka mu na życie i niewielkie rozrywki (więc w pełni wpisuje się w tzw. średnią krajową realnych warunków życia we współczesnej Polsce ) i w związku z tym kupuję biżuterię na miarę swoich możliwości, ale szczerze i z dobrymi chęciami, to jest tu powód do czepiania się ? Nie wydaje mi się.
I dalej - po czym zatem poznać gotowość do zakładania rodziny u kobiety ? I że ona też będzie w stanie na nią zapracować godziwe pieniądze ?
I jeszcze - dlaczego zakładać, że jeżeli facet w swojej konkretnej sytuacji zarobkowej proponuje kobiecie małżeństwo ofiarowując w tym celu pierścionek na jaki aktualnie go stać (nawet znacznie poniżej magicznych pięciu stówek), to po ślubie nic się nie zmieni w tej kwestii i już zawsze jego/ich możliwości finansowe nie będą pozwalały na uregulowanie niespodziewanego rachunku (na co wskazywać ma niska - pojęcie zresztą względne - rynkowa wartość zaręczynowego pierścionka )? A gdzie jest powiedziane, że jeżeli mój partner w chwili oświadczyn miał bardzo dobrą pracę, to oznacza to, że tak będzie zawsze ?
I wreszcie, czy tylko na mężczyźnie spoczywa obowiązek starania o dobrą kondycję finansową rodziny ?
Moim zdaniem zależność pt. im wyższa cena pierścionka tym większa zaradność życiowa, nie jest jednoznaczna
A ja tylko mówię o tym, że jeśli facet potrafi kupić sobie trampki do ciekania za 300 to znakomicie orientuje się w cenach i jakości. Gdyby mój tz i ja bylibyśmy audofiliami, i on by sobie kupił odtwarzacz za tysiąc dwieście a mnie by namawiał na taki za 400 pomyslałabym, że chyba coś jest troszeczkę nie halo.
Cytat:
A poza tym facet niejako opłaca pierścieniem swoje przyszłe domowe nieróbstwo, taki pierścionek ma żonie osładzać ciężkie chwile, kiedy będzie odwalać samotnie drugi etat w domu.
znakomicie to ujęłaś. Wielu panów "nie umie" porządnie umyć wanny, trzeba im przypomniec, że np. śmieci się wynosi, więc jak mają taką słabą pamięć to niech płacą. Ja wiem, ze sporo niewiast obskakuje w domach swoich tz'tów jakby byli dziećmi (prasowanie koszul traktują może jako dowód miłości czy cuś) ale ja jestem na taki wariant zbyt leniwa, stąd i nieco dziwię się paniom, gdy do tego wszystkiego za szczyt marzen uznają pierścioneczek z czerwonym oczkiem, podczas gdy misiu potrafi np. więcej wydać miesięcznie na papieroski. No cóż, takaż to ze mnie wyrachowana materialistka byłaby.
Cytat:
A mnie to jednak byłoby przykro, jakbym dostała pierścionek zareczynowy za mniej, niż TŻ miesięcznie wydaje na utrzymanie samochodu Taka już materialistka jestem
o. to to. :-D
Cytat:
A, no i ja jednak nalegam, żeby mi kto wytłumaczył na jakiej podstawie przesądza się o gotowości do małżeństwa u kobiety ? Faceta diagnozuje się w tym względzie ceną pierścionka zaręczynowego jaką jest w stanie przełknąć. A u kobiety co jest wskaźnikiem ? Słucham uprzejmie.
Mylę się, czy autorka napisala, że jej TZ kasę na pierdoły bez żalu roznosi, a jej to pierścionek kupił taki, że wszyscy się dziwią, że zaręczynowy, bo wygląda jak zwykły. ja tam jakoś zawsze widziałam po pierścionkach koleżanek, które są do codziennego ciekania, a który to jest Ten, może to dlatego, że pewnie jednak kosztowały troszkę drożej niż te ciekuski codzienne za parę dych czy nawet, uwaga;-), sto i parę.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2011-01-02 o 16:52
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 17:10   #164
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Wybór pierścionka zaręczynowego i oświadczyny zwierciadłem podejścia Tż do zwią

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
jeśli męzczyzni zaczną taszczyć przed sobą brzuchy przez okres blisko roku żywiąc w środku kosztem swojego organizmu "pasożyta", molestować kręgosłup, układ krwionośny (potencjalne żylaki) i skórę (kwestie rozstępów czy jędrności) będą przechodzić przyjemności związane z porodem czy cesarką, to pogadamy o tym, jak to od kobiet "nic takiego" się nie wymaga.
A jak ja się nie rozmnożę, to co ?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
A ja tylko mówię o tym, że jeśli facet potrafi kupić sobie trampki do ciekania za 300 to znakomicie orientuje się w cenach i jakości. Gdyby mój tz i ja bylibyśmy audofiliami, i on by sobie kupił odtwarzacz za tysiąc dwieście a mnie by namawiał na taki za 400 pomyslałabym, że chyba coś jest troszeczkę nie halo.
No to przecież mówiłam, żeby nie przesadzać w żadną stronę. Ani poniżej ani powyżej możliwości nie jest rozsądnie. A o rozsądek głównie mi chodzi. I o to ożeby w tym wszystkim takt zachować.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Wielu panów "nie umie" porządnie umyć wanny, trzeba im przypomniec, że np. śmieci się wynosi, więc jak mają taką słabą pamięć to niech płacą. Ja wiem, ze sporo niewiast obskakuje w domach swoich tz'tów jakby byli dziećmi (prasowanie koszul traktują może jako dowód miłości czy cuś) ale ja jestem na taki wariant zbyt leniwa, stąd i nieco dziwię się paniom, gdy do tego wszystkiego za szczyt marzen uznają pierścioneczek z czerwonym oczkiem, podczas gdy misiu potrafi np. więcej wydać miesięcznie na papieroski. No cóż, takaż to ze mnie wyrachowana materialistka byłaby.
No ale co to jej de facto załatwia ? Dostanie wypasiony pierścień i ścierę do garści, z którą wpadnie do grobu i co ? Czy to w jakikolwiek sposób realnie poprawia jej fatalną sytuację ? Czyli, że to przygłupim kuchtom powinno zależeć na drogim pierścionku ? Aaaa

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Mylę się, czy autorka napisala, że jej TZ kasę na pierdoły bez żalu roznosi, a jej to pierścionek kupił taki, że wszyscy się dziwią, że zaręczynowy, bo wygląda jak zwykły. ja tam jakoś zawsze widziałam po pierścionkach koleżanek, które są do codziennego ciekania, a który to jest Ten, może to dlatego, że pewnie jednak kosztowały troszkę drożej niż te ciekuski codzienne za parę dych czy nawet, uwaga;-), sto i parę.
Ale to się ma nijak do pytania o gotowność do małżeństwa u kobiety, które zadałam i do którego się odniosłaś. Dalej nie wiem.

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2011-01-02 o 17:14 Powód: literówki
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 17:10   #165
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wybór pierścionka zaręczynowego i oświadczyny zwierciadłem podejścia Tż do zwią

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Ponieważ, z tego co się tu dowiedziałam (człowiek to się jednak naprawdę uczy całe życie) to właśnie kobieta musi drogo sie sprzedać
A poza tym facet niejako opłaca pierścieniem swoje przyszłe domowe nieróbstwo, taki pierścionek ma żonie osładzać ciężkie chwile, kiedy będzie odwalać samotnie drugi etat w domu.
Juz rozumiem, jak okowy przykutej do zlewozmywaka beda ciazyc, to sobie moze spojrzec na blyskajacy klejnot

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Może mniej o gotowści do małżeństwa, pierścionek ma byc raczej probierzem siły i trwałości uczucia a także prognozą na przyszłość. Ci, którzy dają wypaśne pierścionki nigdy nie zdradzą i będą ze swoją wybranką żyli długo i szczęślwie, mimo tego, że nie będą uczestniczyli w pracach domowych.
To sie rozumie, drogie prezenty = kocha ja na zaboj

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość

A, no i ja jednak nalegam, żeby mi kto wytłumaczył na jakiej podstawie przesądza się o gotowości do małżeństwa u kobiety ? Faceta diagnozuje się w tym względzie ceną pierścionka zaręczynowego jaką jest w stanie przełknąć. A u kobiety co jest wskaźnikiem ? Słucham uprzejmie.
U kobiety polega to na tym, ze ona chce wystarczajaco duzy pierscien

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
Ja myślę , ze w pewien sposob odzwierciedla, przede wszystkim pokazuje charakter faceta.
Mi, mąż na 3 randce kupił pierścionek z białego zlota z brylancikiem (nie zaręczynowy) i muszę Ci powiedzieć , ze po 10 latach związku, mąż nadal by mi nieba uchylił.
Nie no, spoko, ale to, ze akurat na 3ciej randce dal Ci juz taki pierscionek raczej obala niz popiera Twoj wniosek.

Cytat:
Napisane przez agata_slomka Pokaż wiadomość

Moim skromnym zdaniem gotowość do małżeństwa wyraża się w możliwości utrzymania, najpierw siebie samego a później nas razem. I absolutnie nie mam tu na myśli, ze to mężczyzna ma harować jak wół a kobieta tylko leżeć i pachnieć. Nie jestem zwolenniczką modelu z 'kurą domową', która całe życie siedzi w domu.

No sorry i tyle - aby kasa byla? Umowa cywilno-prawna na wspolmieszkanie? A gdzie miejsce na emocje, komunikacje itp. "drobnostki".

Cytat:
Napisane przez krolowazimy Pokaż wiadomość
Jeśli kobieta ma zamiar urodzić dzieci i poświęcić choć trochę czasu na ich wychowanie, dobrze byłoby, gdyby mężczyzna potrafił wypracować dobrą kondycję finansową rodziny.
Jesli kobiet ma zamiar, to on ma utrzymywac rodzine.
Jesli kobieta chce dany pierscionek, to on ma go dac.

A co ten chlop chce, to w ogole ma jakies znaczenie? Bo caly czas jest: ona to, ona tamto, a o jakims "my" czy "oni" nie slychac.

Cytat:
Napisane przez krolowazimy Pokaż wiadomość
Odwołując się do postów Sineiry i Wyraka - jeśli wypracowałam sobie przy dużej ilości szczęścia stosunkowo dobrą pozycję materialną, to już zasługuję na owy podarek, tak?
Jeśli dalej - mimo doskonałego wykształcenia i umiejętności - skazana byłabym na życiową poniewierkę, to już nie jestem godna diamentu?
To wtedy sama mozesz sobie kupic

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
jeśli męzczyzni zaczną taszczyć przed sobą brzuchy przez okres blisko roku żywiąc w środku kosztem swojego organizmu "pasożyta", molestować kręgosłup, układ krwionośny (potencjalne żylaki) i skórę (kwestie rozstępów czy jędrności) będą przechodzić przyjemności związane z porodem czy cesarką, to pogadamy o tym, jak to od kobiet "nic takiego" się nie wymaga.
A co to, ona dla niego ten brzuch nosi?

Super, jak przy dyskusjach o aborcji, to jest brzuch kobiety, a teraz sie nagle okazuje, ze sobie biedne kobiety molestuja kregoslup dla facetow.

Jesli on nie chce miec dzieci, to juz na brylant babka nie zasluguje

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
A ja tylko mówię o tym, że jeśli facet potrafi kupić sobie trampki do ciekania za 300 to znakomicie orientuje się w cenach i jakości. Gdyby mój tz i ja bylibyśmy audofiliami, i on by sobie kupił odtwarzacz za tysiąc dwieście a mnie by namawiał na taki za 400 pomyslałabym, że chyba coś jest troszeczkę nie halo.
Najlepiej, jak sobie babka liczy, za ile co sobie facet kupuje, za ile on jej kupuje, tylko o dziwo jakos co i za ile ona mu kupuje, to martwy temat.

Zeby nie bylo nieporozumien - nie chodzi o to, kto, co, i za ile kupuje, tylko o dziwne postawy rozczeniowe i durnowate (no sorry, ale tak jest) twierdzena, ze duzy brylant = gotowosc do malzenstwa
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 17:20   #166
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: Wybór pierścionka zaręczynowego i oświadczyny zwierciadłem podejścia Tż do zwią

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie no, spoko, ale to, ze akurat na 3ciej randce dal Ci juz taki pierscionek raczej obala niz popiera Twoj wniosek.
Ja żadnego wniosku nie wystosowałam, stylistyka się kłania.
Wnioski można dopiero wyciągnąc po latach, a nie po jednym geście aczkolwiek ten gest duzo mi "powiedział "wtedy o tym chłopaku.
P.S Dlaczego obala.?

Edytowane przez Agaaa-a
Czas edycji: 2011-01-02 o 17:25
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 17:24   #167
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Wybór pierścionka zaręczynowego i oświadczyny zwierciadłem podejścia Tż do zwią

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
aczkolwiek ten gest duzo mi "powiedział "wtedy o tym chłopaku.
A co ?
W takim razie - jak się nie dostanie wypasionego pierścienia na trzeciej randce, to co to mówi o chłopaku ?
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 17:26   #168
LadyMK
Zakorzenienie
 
Avatar LadyMK
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 3 535
Dot.: Wybór pierścionka zaręczynowego i oświadczyny zwierciadłem podejścia Tż do zwią

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
A co ?
W takim razie - jak się nie dostanie wypasionego pierścienia na trzeciej randce, to co to mówi o chłopaku ?
noo właśnie
bo ja dostałam najpierw pierścionek za 15zł... potem za 75zł (a o cenie zaręczynowego nie wspominam, bo intryguje mnie to stwierdzenie dawania pierścionków pierwszych przed przed zaręczynowych i ich symbolika) ... dobrze się mój TŻ przedstawia? będzie dobrym mężem w przyszłości?
__________________
"Potrafię płakać a po chwili w siebie wierzyć, mimo doświadczeń mam cel, aby zwyciężyć"

Szczęściara
LadyMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 17:33   #169
krolowazimy
Wtajemniczenie
 
Avatar krolowazimy
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2 418
Dot.: Wybór pierścionka zaręczynowego i oświadczyny zwierciadłem podejścia Tż do zwią

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość

Jesli kobiet ma zamiar, to on ma utrzymywac rodzine.
Jesli kobieta chce dany pierscionek, to on ma go dac.

A co ten chlop chce, to w ogole ma jakies znaczenie? Bo caly czas jest: ona to, ona tamto, a o jakims "my" czy "oni" nie slychac.


To wtedy sama mozesz sobie kupic



A co to, ona dla niego ten brzuch nosi?
Wyrak, to, co piszesz, jest przerażające.

Rozmawiamy o pierścionkach zaręczynowych, a nie o związku, partnerstwie, wzajemnych relacjach, podziale obowiązków.
Czy w każdej wypowiedzi podczas dyskusji z Tobą należy małym druczkiem dopisywać: "przy założeniu, że tworzę z partnerem związek oparty na parnerskich zasadach" ?

Litości, chłopie
Nie wiem, dlaczego jesteś taki przewrażliwoony? Czy któraś z nas podkreśla przy pierwszej lepszej dyskusji o relacjach z mężczyznami, że: no tak, ja mu mam obiad robić, seks z nim uprawiać, a on co? Tylko wymagania i wymagania! Jakby mu parówa z mikrofali na obiad nie wystarczyła i samotne marszenie freda - w końcu równouprawnienie mamy!

Ja nie zauważyłam. A Twoje wypowiedzi mniej więcej tak wyglądają.


Bardzo zabawne, gratuluję niesamowitego poczucia humoru.

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Nie no, pewnie każdy by chciał Ja tylko mówię, że to "chciałabym piękną błyskotkę" nie musi się przekładać na "mogę jej tę piękną błyskotkę kupić" u faceta.
Jasne, wszystko powinno odbywać się w granicach zdrowego rozsądku.
krolowazimy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-02, 17:39   #170
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: Wybór pierścionka zaręczynowego i oświadczyny zwierciadłem podejścia Tż do zwią

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
A co ?
W takim razie - jak się nie dostanie wypasionego pierścienia na trzeciej randce, to co to mówi o chłopaku ?
To czy ten pierścionek był wypasiony jest rzeczą dyskusyjną . Jak widzę Twoim zdaniem to wypas , pewnie na innej nie zrobiłoby to wrażenia , albo marne, bo przecież są duzo droższe. itp.
Co mi powiedział ten gest?, że traktuje mnie poważnie , bo najwidoczniej byłam -jestem dla niego ważna juz od pierwszych spotkań.
Dawanie sprawia mu przyjemność , nie lubi tandety.

Jak się nie dostanie pierścionka na 3 randce , to nic nie mowi o chłopaku .
O czym tu dyskutować jak czegoś nie było.

Cytat:
Napisane przez LadyMK Pokaż wiadomość
noo właśnie
bo ja dostałam najpierw pierścionek za 15zł... potem za 75zł (a o cenie zaręczynowego nie wspominam, bo intryguje mnie to stwierdzenie dawania pierścionków pierwszych przed przed zaręczynowych i ich symbolika) ... dobrze się mój TŻ przedstawia? będzie dobrym mężem w przyszłości?
Nie chciałabym dostać pierścionka na powaznie od dorosłego faceta za 15 zł. To juz wolałabym wcale go nie dostać .
Chyba , ze w formie żartu , to jak najbardziej.

Edytowane przez Agaaa-a
Czas edycji: 2011-01-02 o 17:42
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 17:39   #171
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Wybór pierścionka zaręczynowego i oświadczyny zwierciadłem podejścia Tż do zwią

Cytat:
Napisane przez krolowazimy Pokaż wiadomość

Rozmawiamy o pierścionkach zaręczynowych, a nie o związku, partnerstwie, wzajemnych relacjach, podziale obowiązków.

A gdzie. No przecież co niektórzy/re jasno w tej rozmowie formułują wnioski, że jaki drogi pierścionek taka gotowość faceta do małżeństwa, czytaj: do utrzymania rodziny w tym do opłacania niespodziewanych rachunków. Że to podobno przesądza o jego życiowej zaradności i poważnym stosunku do służby małżeńskiej.
A na dodatek pojawił sie tutaj motyw ceny za jaką pani się sprzedaje do drugiego etatu, czyli do samotnego czyszczenia wanny, prasowania i takiegoż wychowywania przyszłego potomstwa.

Jak dla mnie to jest szok, czego się tutaj, przy okazji rozmowy o pierścionku zaręczynowym, można dowiedzieć na temat mentalności polskiej przyszłej małżonki.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 17:40   #172
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wybór pierścionka zaręczynowego i oświadczyny zwierciadłem podejścia Tż do zwią

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
Ja żadnego wniosku nie wystosowałam, stylistyka się kłania.
Wnioski można dopiero wyciągnąc po latach, a nie po jednym geście aczkolwiek ten gest duzo mi "powiedział "wtedy o tym chłopaku.
P.S Dlaczego obala.?
Jak to nie wyciagnelas zadnego zwiazku? A ten "ten gest mi duzo o nim powiedzial"? Obala dlatego, ze skoro dla Ciebie kupil po kilku spotkaniach, to chyba tez mogl innej szybko kupic, czyz nie? Oczywiscie - super, ze jestescie razem i wam sie uklada, ale to inna brocha.

Cytat:
Napisane przez krolowazimy Pokaż wiadomość
Rozmawiamy o pierścionkach zaręczynowych, a nie o związku, partnerstwie, wzajemnych relacjach, podziale obowiązków.
Czy w każdej wypowiedzi podczas dyskusji z Tobą należy małym druczkiem dopisywać: "przy założeniu, że tworzę z partnerem związek oparty na parnerskich zasadach" ?
Nie wiem o czym Ty rozmawiasz, ale ja jak najbardziej rozmawiam o wzajemnych relacjach i dziwnych teoriach typu duzy brylant = gotowy do malzenstwa.

Cytat:
Napisane przez krolowazimy Pokaż wiadomość
Litości, chłopie
Nie wiem, dlaczego jesteś taki przewrażliwoony? Czy któraś z nas podkreśla przy pierwszej lepszej dyskusji o relacjach z mężczyznami, że: no tak, ja mu mam obiad robić, seks z nim uprawiać, a on co? Tylko wymagania i wymagania! Jakby mu parówa z mikrofali na obiad nie wystarczyła i samotne marszenie freda - w końcu równouprawnienie mamy!
Jaki znowu przewrazliwiony? Sine, z ktora sie nawet raz do roku zgodze tez jest przewrazliwiona? Zenujace jest, ze tego typu pytania z watku sa kwitowane tekstami o przewrazliwieniu.

Cytat:
Napisane przez krolowazimy Pokaż wiadomość
Ja nie zauważyłam. A Twoje wypowiedzi mniej więcej tak wyglądają.
A ja zauwazylem. Ciach

Cytat:
Napisane przez krolowazimy Pokaż wiadomość
Bardzo zabawne, gratuluję niesamowitego poczucia humoru.
Przed chwila cos imputowalas o przewrazliwieniu Polecam zluzowac porcieta
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 17:44   #173
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Wybór pierścionka zaręczynowego i oświadczyny zwierciadłem podejścia Tż do zwią

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
Jak widzę Twoim zdaniem to wypas ,
A gdzie. Takimi to ja w piecu palę

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
Co mi powiedział ten gest?, że traktuje mnie poważnie , bo najwidoczniej byłam -jestem dla niego ważna juz od pierwszych spotkań.
Nie wiem w jaki spoób jedno przekłada się na drugie tj. obdarowanie biżuterią na początku znajomości ma się do poważnego traktowania, ale spoko - ja w ogóle mało ogarniam z padających tu co rusz argumentów.

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
Dawanie sprawia mu przyjemność , nie lubi tandety.
Nie no, ja rozumiem - ma facet tzw. gest. Ale dalej nie wiem w jaki sposób może to dowodzić poważnego traktowania.

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
Jak się nie dostanie pierścionka na 3 randce , to nic nie mowi o chłopaku .
O czym tu dyskutować jak czegoś nie było.
Zgodnie z Twoją logiką, nie otrzymywanie biżuterii już od pierwszych spotkań miałoby świadczyć o niepoważnym traktowaniu kobiety przez faceta.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 17:56   #174
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wybór pierścionka zaręczynowego i oświadczyny zwierciadłem podejścia Tż do zwią

Cytat:
A jak ja się nie rozmnożę, to co ?
no to se wtedy możesz dawać po równiości co do łyżki. ;-)
Cytat:
Jesli on nie chce miec dzieci, to juz na brylant babka nie zasluguje
no wiesz, to zależy ogólnie czym dla kogo jest ten brylant i za co.
Cytat:
Najlepiej, jak sobie babka liczy, za ile co sobie facet kupuje, za ile on jej kupuje, tylko o dziwo jakos co i za ile ona mu kupuje, to martwy temat.
czemu do razu martwy. Miałam znajomą, która miała dzianego faceta, był z dość bogatej rodziny zdaje się. Ona może mu nie dorównywała, ale z wielkiej biedy bynajmniej nie była. I on jak jej kupował prezent to jakiś takiś konkretniejszy. Ona jemu majtki z bazaru, 3,50 para. Że on to tolerował, jego rzecz. I bynajmniej nie mam nic do majtek po 3,50.
Mi się nie chce wałkować tego tematu. Niezbyt mnie szczerze mowiąc obchodzi tak ogólnie i mniej ogólnie. Tyle się nieraz ględzi o równouprawneniu, ale zauważam, że facetów, którzy sami z siebie złapią się za odkurzacz po przyjściu z roboty jest mniej jak więcej. Za to chętnie pogrzebią na allegro za dyskiem zewnętrznym czy czymś równie niezbędnym dla siebie. Równouprawnienie wg niejednego pana chyba polega na tym, że niewiasta sama już może oficjalnie taszczyć siaty. Kupiła to niech niesie ;-).
Teraz jest gadka o pierścionkach zaręczynowych, za jakiś czas może będzie gadka o tym, czy jeśli para decyduje się na uklad, że on pracuje zawodowo a ona jest w domu i zajmuje się dzieckiem czy dziećmi, to czy to on powinien decydować o tym, czy ona może kupić jedną sukienkę w roku czy 3. Buty, buty, potrzebne ci kochana; ja przecież nie rozumiem tej 'potrzeby', masz takie sprzed 3 lat. W koncu to on ma pieniądze w tym układzie, prawdaż. Już to przerobiliśmy z Dopamine i bez urazy, z Wyrakiem (jego podam za przykład, żeby było męsko ;-)) nie mam ochoty na bis. ;-) Osobiście nie widzę nic romantycznego w podejściu do zaręczyn jak do wyjscia do kibla (poplamiona bluzka, byle jaki bibelot i tekścik, że wiesz, stara, tak naprawdę to to jeszcze przed nami).
Gdyby facet chociaż zaszpanowal lepszym świecidełkim można by pomyśleć: no cóż, wygląda jak luj bo luj , ale przynajmniej liczy się z tym, że mogę mieć nieco większe potrzeby od niego i nie uszczęśliwia mnie brudną szmatą. I niech panna decyduje, czy adidaski to to samo co tramwaj czy tam autobus i gadżet po babci. [Swoją drogą, a ten gadżet od babci, to tani był? ]
''Głupich gości'' w koncu też można podjąć ciepłym posiłkiem, ciastem, dobrą herbatą, można i jak w koglu moglu paluszkami i koreczkami z sera, to czemu by nie można z paluszkami do własnej 'narzeczonej'.

Ja juz powiedziałam, nie chodziło mi nawet o wyższość kamieni srakich nad śmakimi, tylko jeśli facet zna wartość pieniążka i w takiej chwili nie potrafi w miarę dopasować tej wartości pieniążka do tego, w co inwestuje*, za to bez problemu umiałby sobie kupić dobry pasek do spodni, to coś jest nie tak. I ja, wydaje mi się, wiem co. To się nazywa niezły egoizm. I po prostu 'podziwiam' te panie, które są tak zaslepione, że biorą coś za dobrą monetę, podczas gdy ich męzczyzni potrafią brać ale dobrą monetę za coś. Nie mówię bynajmniej nawet, że ktokolwiek w tym wątku, ale osobiście uważam, że jak facet daruje dziewczynie w prezencie byle coś, to, że jednak nalezałoby się przyjrzeć temu, co faktycznie stoi za jego motywacją.

*Jakoś człowiek na głupie wesele do kogoś idzie i na kieckę lepszą nie pożałuje, do fryzjera się wyskubie, a ile trwa takie wesele, 1 dzien? Bo na poprawinki to już by wypadało co inszego, nie. ;-)

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2011-01-02 o 18:05
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 18:04   #175
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: Wybór pierścionka zaręczynowego i oświadczyny zwierciadłem podejścia Tż do zwią

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Jak to nie wyciagnelas zadnego zwiazku? A ten "ten gest mi duzo o nim powiedzial"? Obala dlatego, ze skoro dla Ciebie kupil po kilku spotkaniach, to chyba tez mogl innej szybko kupic, czyz nie? Oczywiscie - super, ze jestescie razem i wam sie uklada, ale to inna brocha.
Mogło tak być nie zaprzeczam , ale w tym przypadku tak nie było.
Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
A gdzie. Takimi to ja w piecu palę



Nie wiem w jaki spoób jedno przekłada się na drugie tj. obdarowanie biżuterią na początku znajomości ma się do poważnego traktowania, ale spoko - ja w ogóle mało ogarniam z padających tu co rusz argumentów.



Nie no, ja rozumiem - ma facet tzw. gest. Ale dalej nie wiem w jaki sposób może to dowodzić poważnego traktowania.



Zgodnie z Twoją logiką, nie otrzymywanie biżuterii już od pierwszych spotkań miałoby świadczyć o niepoważnym traktowaniu kobiety przez faceta.
Po pierwsze mi to powiedział , że jestem dla niego bardzo ważna , w momencie kiedy wreczał mi pierścionek(zresztą wybieraliśmy go wspólnie, bo chciał , zeby mi się podobał). Zresztą takie rzeczy się czuje intuicyjnie , jak Cię facet traktuje.

Wcale tak nie uważam , jest wiele gestów świadczących , ze facet powaznie traktuje kobiete . I to wcale nie musi być pierścionek.
To był po prostu miły gest i tyle , ale powiem szczerze , ze w przypadku męża to się sprawdziło , po tylu latach związku nadal by mi nieba uchylił.
Nadal ma gest , tańszy , droższy ,rózny , roznisty (ale on bardzo lubi sprawiac mi przyjemności) ostatnio mi zrobił ogromna przyjemność jak wzięlam samochód , bo musiałam gdzieś tam pojechać , a on do mnie dzwoni i mówi " Kochanie w schowku mam dla Ciebie Twoją ulubioną czekoladę ". Taki gest po tylu latach jest sto razy fajniejszy od tego pierścionka na 3 randce.

Edytowane przez Agaaa-a
Czas edycji: 2011-01-02 o 18:09
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 18:04   #176
krolowazimy
Wtajemniczenie
 
Avatar krolowazimy
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2 418
Dot.: Wybór pierścionka zaręczynowego i oświadczyny zwierciadłem podejścia Tż do zwią

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Polecam zluzowac porcieta
Staram się Wyraczku, ale gdy widzę kolejną wyrakową wypowiedź , która, wraz z innymi wyrakowymi wypowiedziami, składa się na opowiadane - delikatnie kurczę pisząc - nielogiczne, to wszystkie moje członki każą mi zareagować.

Bo jak dużo pracuje, to źle, jak nie pracuje, to źle, jak trochę pracuje, to też źle. Jak czegokolwiek oczekuje od mężczyzny, to najgorzej. Bo jak ona może oczekiwać, skoro równouprawnienie mamy! I jak może oczekiwać takich samych warunków zatrudnienia, skoro jest kobietą, a nie mężczyzną!



Sine.ira, może i takie motywy się tu pojawiły. W mojej wypowiedzi brak takiego sposobu postrzegania zaręczyn, więc niech się łaskawie jego wyrakowatość ode mnie odfarfocli
krolowazimy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 18:04   #177
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wybór pierścionka zaręczynowego i oświadczyny zwierciadłem podejścia Tż do zwią

Cytat:
Zgodnie z Twoją logiką, nie otrzymywanie biżuterii już od pierwszych spotkań miałoby świadczyć o niepoważnym traktowaniu kobiety przez faceta.
biżuteria to mniej lub bardziej grube słowo. Natomiast kiedyś istniało takie coś jak, o zgroza, zaloty. A teraz, co to za zalot, jak facet nawet piwa w knajpie nie musi/nie powinien postawić.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 18:06   #178
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: Wybór pierścionka zaręczynowego i oświadczyny zwierciadłem podejścia Tż do zwią

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
biżuteria to mniej lub bardziej grube słowo. Natomiast kiedyś istniało takie coś jak, o zgroza, zaloty. A teraz, co to za zalot, jak facet nawet piwa w knajpie nie musi/nie powinien postawić.
...bo kobieta chce , a nawet wymusza , ze będzie płacić sama za siebie, albo za siebie i za niego.

Edytowane przez Agaaa-a
Czas edycji: 2011-01-02 o 18:10
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 18:13   #179
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wybór pierścionka zaręczynowego i oświadczyny zwierciadłem podejścia Tż do zwią

no wiesz, asertywna znająca swoją wartość kobieta to i gumki powinna w portfelu (na wypadek przygody) nosić. Nic, tylko być chłopakiem takiej nowoczesnej pani żyć nie umierać jak sobie za wszystko zapłaci i jeszcze pod nos talerz z bigosem podstawi.

Tu w wątku było, o ile nie ściemniam, że chlopak kasę na głupoty wydaje. Słabo wierzę, że panię, które bez żalu wydaje kasę na czipsy, koszulki czy mp3, czy co tam, a dziewczynie kupuje skromniutką ozdóbkę, szczególnie gdy się nazywa, że to taka ważna od strony symbolicznej, ozdóbka, to byłby aż taki super kandydat na męża. No, ale.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 18:16   #180
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wybór pierścionka zaręczynowego i oświadczyny zwierciadłem podejścia Tż do zwią

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Mi się nie chce wałkować tego tematu. Niezbyt mnie szczerze mowiąc obchodzi tak ogólnie i mniej ogólnie.
Walkowac jak walkowac, ale wyobrazenia co niektorych sa przezabawne, stad moje, czy innych osob pytania. Zwiazku pomiedzy pierscionkiem, a gotowoscia jak nie bylo tak nie ma, a przekonanie zostalo

Ty jakbys holdowala teorii, ze pierscionek to okup za domowe nierobstwo

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Tyle się nieraz ględzi o równouprawneniu, ale zauważam, że facetów, którzy sami z siebie złapią się za odkurzacz po przyjściu z roboty jest mniej jak więcej. Za to chętnie pogrzebią na allegro za dyskiem zewnętrznym czy czymś równie niezbędnym dla siebie. Równouprawnienie wg niejednego pana chyba polega na tym, że niewiasta sama już może oficjalnie taszczyć siaty. Kupiła to niech niesie ;-).
Czyli jednak pierscionek = haracz za nierobstwo

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Ja juz powiedziałam, nie chodziło mi nawet o wyższość kamieni srakich nad śmakimi, tylko jeśli facet zna wartość pieniążka i w takiej chwili nie potrafi w miarę dopasować tej wartości pieniążka do tego, w co inwestuje*, za to bez problemu umiałby sobie kupić dobry pasek do spodni, to coś jest nie tak. I ja, wydaje mi się, wiem co. To się nazywa niezły egoizm. I po prostu 'podziwiam' te panie, które są tak zaslepione, że biorą coś za dobrą monetę, podczas gdy ich męzczyzni potrafią brać ale dobrą monetę za coś. Nie mówię bynajmniej nawet, że ktokolwiek w tym wątku, ale osobiście uważam, że jak facet daruje dziewczynie w prezencie byle coś, to, że jednak nalezałoby się przyjrzeć temu, co faktycznie stoi za jego motywacją.
No i wracamy do tego, ze on ma obowiazek kupic drogi pierscionek. A ona?

Cytat:
Napisane przez krolowazimy Pokaż wiadomość
Staram się Wyraczku, ale gdy widzę kolejną wyrakową wypowiedź , która, wraz z innymi wyrakowymi wypowiedziami, składa się na opowiadane - delikatnie kurczę pisząc - nielogiczne, to wszystkie moje członki każą mi zareagować.
Urzekla mnie Twoja historia

Cytat:
Napisane przez krolowazimy Pokaż wiadomość
Bo jak dużo pracuje, to źle, jak nie pracuje, to źle, jak trochę pracuje, to też źle. Jak czegokolwiek oczekuje od mężczyzny, to najgorzej. Bo jak ona może oczekiwać, skoro równouprawnienie mamy! I jak może oczekiwać takich samych warunków zatrudnienia, skoro jest kobietą, a nie mężczyzną!
Dlaczego zle? Gdzie ja niby cos takiego napisalem? Cytaty poprosilbym Bo na razie to te Twoje czlonki bajki pisza

Podobnie co do oczekiwan - sorry, jesli dla Ciebie krytyka postawy rozczeniowej = krytyka oczekiwan, to ja juz nie pomoge.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-02 22:33:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:53.