Nie mogę.. przytyć.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-26, 20:10   #1
cases
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 45
Question

Nie mogę.. przytyć..


Mam może dość nietypowy problem, ale jest on związany z moją wagą. Mam 19 lat, 175 cm wzrostu i ważę około 45 kg.. To bardzo mało, jestem wręcz chuda i przeszkadza mi to. Jem normalnie, tak jak inni moi rówieśnicy, ale przytyć nie mogę.. Jak myślicie, jakie mogą być tego przyczyny? I przede wszystkim, co mogę zrobić, żeby jednak przybrać na wadze?
cases jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 08:06   #2
spea
Wtajemniczenie
 
Avatar spea
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 031
GG do spea
Dot.: Nie mogę.. przytyć..

może masz aktywny tryb zycia? albo jesz takie rzeczy, ktore na bieżąco szybko spalasz
spea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 10:10   #3
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Nie mogę.. przytyć..

podaj swój przykładowy jadłospis
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 12:04   #4
aneta111332
Raczkowanie
 
Avatar aneta111332
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 368
Dot.: Nie mogę.. przytyć..

Też chciałabym przytyć ale mi coś nie wychodzi mam 20 lat , 163 cm i 45 kg ważę. Również niczego sobie nie odmawiam. Jedynie chipsy bo potem pryszcze mi wyskakują no i dodam, że tłustego nie jem, bo jak czuję w ustach, że mam jakąś tłuścinkę z mięsa a w szczególności w kiełbasie to wymiotować mi się chce i muszę to natychmiast wypluć.
aneta111332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 12:43   #5
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Nie mogę.. przytyć..

Cytat:
Napisane przez aneta111332 Pokaż wiadomość
Też chciałabym przytyć ale mi coś nie wychodzi mam 20 lat , 163 cm i 45 kg ważę. Również niczego sobie nie odmawiam. Jedynie chipsy bo potem pryszcze mi wyskakują no i dodam, że tłustego nie jem, bo jak czuję w ustach, że mam jakąś tłuścinkę z mięsa a w szczególności w kiełbasie to wymiotować mi się chce i muszę to natychmiast wypluć.
na przytyciu wcale nie zaleca się chipsów, ani tłustego mięsa
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 12:58   #6
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: Nie mogę.. przytyć..

Przytyjesz z wiekiem.
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 14:47   #7
cases
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 45
Dot.: Nie mogę.. przytyć..

Mój jadłospis? Hmm.. Rano sniadanie - 2 kanapki z dżemem, później w szkole jakaś bułka z wędliną/warzywami, lub bułka słodka. W szkole obiad z dwóch dań. Wieczorem kolacja - też to najczęściej są 2 kanapki z wędliną/warzywami/twarożkiem. Nie odmawiam sobie slodyczy, absolutnie. Pochłaniam mnóstwo ciastek, ciast, czekolady. Oczywiście jem też jogurty, owoce w między czasie.
Aktywny tryb życia? Raczej nie.. Do szkoły mam 10 min spacerkiem, ćwiczę tylko na wf-ie, do tego dochodzą 2-3 spacery z psem na dzień po 15-20 minut. I tyle
cases jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-27, 15:41   #8
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Nie mogę.. przytyć..

Cytat:
Napisane przez cases Pokaż wiadomość
Mój jadłospis? Hmm.. Rano sniadanie - 2 kanapki z dżemem, później w szkole jakaś bułka z wędliną/warzywami, lub bułka słodka. W szkole obiad z dwóch dań. Wieczorem kolacja - też to najczęściej są 2 kanapki z wędliną/warzywami/twarożkiem. Nie odmawiam sobie slodyczy, absolutnie. Pochłaniam mnóstwo ciastek, ciast, czekolady. Oczywiście jem też jogurty, owoce w między czasie.
Aktywny tryb życia? Raczej nie.. Do szkoły mam 10 min spacerkiem, ćwiczę tylko na wf-ie, do tego dochodzą 2-3 spacery z psem na dzień po 15-20 minut. I tyle
tycie to nie tylko słodycze
u Ciebie nie widzę ani białka, ani tłuszczów. Domyślam się, że jakąś tam część spożywasz przy okazji obiadu. Jakie pieczywo jesz? Brakuje podwieczorku. Co pijesz? To wszystko ma znaczenie, a nie tylko ciastka widocznie taka Twoja uroda. Chodzisz jeszcze do szkoły, więc jesteś młoda. Korzystaj z drobnej sylwetki, nim metabolizm wykręci Ci psikusa
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 16:32   #9
starsipanowie
Raczkowanie
 
Avatar starsipanowie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 363
Dot.: Nie mogę.. przytyć..

Cytat:
Napisane przez cases Pokaż wiadomość
Mój jadłospis? Hmm.. Rano sniadanie - 2 kanapki z dżemem, później w szkole jakaś bułka z wędliną/warzywami, lub bułka słodka. W szkole obiad z dwóch dań. Wieczorem kolacja - też to najczęściej są 2 kanapki z wędliną/warzywami/twarożkiem. Nie odmawiam sobie slodyczy, absolutnie. Pochłaniam mnóstwo ciastek, ciast, czekolady. Oczywiście jem też jogurty, owoce w między czasie.
Aktywny tryb życia? Raczej nie.. Do szkoły mam 10 min spacerkiem, ćwiczę tylko na wf-ie, do tego dochodzą 2-3 spacery z psem na dzień po 15-20 minut. I tyle
Z takim menu dorobisz się co najwyżej wielkiego brzuchola i niedoborów w organizmie.
Więcej ryb, mięsa, jajek, porządne węgle (ryż, kasze, razowy chleb) i tłuszcze do każdego posiłku.
starsipanowie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 18:33   #10
cases
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 45
Dot.: Nie mogę.. przytyć..

Obiady, które jem są dość zróżnicowane, więc są to mięsa, ryby, ziemniaki, ryż, kasza itd. Piję głównie jakieś napoje owocowe, czasem gazowane - cola czy coś, ale to rzadko. Może z wiekiem to się zmieni, ale irytujący stają się ludzie, którzy podejrzewają mnie, że cierpię na anoreksję, a to kompletna bzdura.
cases jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 13:52   #11
rybka1425
Raczkowanie
 
Avatar rybka1425
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 102
Dot.: Nie mogę.. przytyć..

Cytat:
Napisane przez cases Pokaż wiadomość
Obiady, które jem są dość zróżnicowane, więc są to mięsa, ryby, ziemniaki, ryż, kasza itd. Piję głównie jakieś napoje owocowe, czasem gazowane - cola czy coś, ale to rzadko. Może z wiekiem to się zmieni, ale irytujący stają się ludzie, którzy podejrzewają mnie, że cierpię na anoreksję, a to kompletna bzdura.
Ja polecam kupić nasiona kozieradki, zwiększa apetyt i powoduje wzrost tkanki mięśniowej powinnaś po tym troszkę przytyć Najlepiej pić z cukrem bo samo jest nie dobre ;p i sporo idzie w piersi ! ;D więc tym bardziej polecam dla tych co chcą mięc trochę więcej tu i ówdzie Jak wpiszesz w google to Ci sporo o tym wyskoczy to sobie poczytaj kosztuje coś ok 2 zl i starcza taka paczuszka na ok 2 tyg przynajmniej mi
rybka1425 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-30, 21:08   #12
Czokou
Zadomowienie
 
Avatar Czokou
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 426
Dot.: Nie mogę.. przytyć..

jeżeli naprawdę chcesz przytyć i jedzeniem nie jesteś w stanie tego nadrobić, mimo szczerych chęci, to polecam trening siłowy i gainery. Ale w tym wypadku lepiej się udać do dietetyka albo skonsultować to z kimś zorientowanym. To jest, że tak powiem, ciężka artyleria
__________________
« Is that what devils do? »
Czokou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 13:48   #13
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Nie mogę.. przytyć..

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
Przytyjesz z wiekiem.
A kiedy następuje ten wiek, w którym się zaczyna tyć? Bo czekam na niego z niecierpliwością
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 09:02   #14
rybka1425
Raczkowanie
 
Avatar rybka1425
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 102
Dot.: Nie mogę.. przytyć..

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
A kiedy następuje ten wiek, w którym się zaczyna tyć? Bo czekam na niego z niecierpliwością
25? chyba ;p po mojej siostrze tak mogę wywnioskować zawsze taki patyczek a teraz musi się dziewczyna pilnować ;p
rybka1425 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 09:17   #15
shears_re
Przyczajenie
 
Avatar shears_re
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 17
Dot.: Nie mogę.. przytyć..

Witam,

mam nadzieję że ten wątek wciąż jest aktualny Jestem studentką dietetyki i prowadzę badanie nad osobami które nie są zadowolone z wyglądu swojej sylwetki - chciałyby przytyć. Wśród Was są właśnie takie osoby, chciałabym więc prosić je o wypełnienie mojej ankiety. W ankiecie należy umieścić swoje wymiary - to kluczowe dla wyników badań.

http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/ankieta/1336...tomorfika.html

Będę bardzo wdzięczna za wypełnienie każdej ankiety - wyniki tych badań prześlę każdemu zainteresowanemu mailem więc proszę go podać w prywatnej wiadomości

Z góry serdecznie dziękuję !
shears_re jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 09:43   #16
aneta111332
Raczkowanie
 
Avatar aneta111332
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 368
Dot.: Nie mogę.. przytyć..

Cytat:
Napisane przez shears_re Pokaż wiadomość
Witam,

mam nadzieję że ten wątek wciąż jest aktualny Jestem studentką dietetyki i prowadzę badanie nad osobami które nie są zadowolone z wyglądu swojej sylwetki - chciałyby przytyć. Wśród Was są właśnie takie osoby, chciałabym więc prosić je o wypełnienie mojej ankiety. W ankiecie należy umieścić swoje wymiary - to kluczowe dla wyników badań.

http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/ankieta/1336...tomorfika.html

Będę bardzo wdzięczna za wypełnienie każdej ankiety - wyniki tych badań prześlę każdemu zainteresowanemu mailem więc proszę go podać w prywatnej wiadomości

Z góry serdecznie dziękuję !

Nie wiem jak inni ale ja nie mogę otworzyć tego linku .
__________________
"W chwili, kiedy zastanawiasz się, czy kogoś kochasz, przestałaś go już kochać na zawsze."
aneta111332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 15:49   #17
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Nie mogę.. przytyć..

Cytat:
Napisane przez cases Pokaż wiadomość
Mam może dość nietypowy problem, ale jest on związany z moją wagą. Mam 19 lat, 175 cm wzrostu i ważę około 45 kg.. To bardzo mało, jestem wręcz chuda i przeszkadza mi to. Jem normalnie, tak jak inni moi rówieśnicy, ale przytyć nie mogę.. Jak myślicie, jakie mogą być tego przyczyny? I przede wszystkim, co mogę zrobić, żeby jednak przybrać na wadze?
Witaj, proponuję po prostu udać się do dobrego dietetyka. JEDZENIE NP BANANÓW, SŁODYCZY MOŻE I SPOWODUJE WZROST WAGI ale nie w tym Twój cel. Do tego typu przedsięwzięcia nalezy podejść fachowo.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-17 16:49:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:12.