Wasze spotkania z Policją ;) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-02, 19:29   #31
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Wasze spotkania z Policją ;)

Niektóre z opisanych tu historii świetnie pokazują, że nie taka policja straszna jak ją malują .

Ja pierwszą (i póki co ostatnią) kontrolę miałam po ponad 3 latach niemal codziennego jeżdżenia. Jechałam krajową siódemką, na dwupasmowym odcinku i na liczniku miałam ponad 100. Kiedy pan policjant pomachał mi lizakiem byłam więc niesamowicie zdziwiona pomyślałam sobie, że to na pewno rutynowa kontrola - akurat był poniedziałek wielkanocny.

Pan policjant zaprosił mnie do swojego samochodu i po drodze zapytał "ile tu można jechać", no to ja dumna z siebie, że znam przepisy odpowiedziałam że "100!". Nogi się pode mną ugięły kiedy wskazał na znak terenu zabudowanego, który minęłam :/ uświadomiłam sobie, że przekroczyłam dozwoloną prędkość o ponad 50km, a to 400-500 zł i 10 punktów :/. Na szczęście udało mi się pana zbajerować podczas miłej pogawędki i dostałam mandat na 100 zł i 4 pkt karne (już się wyzerowały ), że niby przekroczyłam tylko o 30. Generalnie wydaje mi się, że nietrudno się z panami dogadać. Ja miałam jednego do dyskusji, bo drugi sobie smacznie spał . Najważniejsze, żeby nie trafić na tych z kamerą, np. z programu "Uwaga Pirat"

Kontrolę wspominam więc bardzo miło, ale jestem wściekła na ten znak terenu zabudowanego, który stoi tam tylko dlatego, że policja ma świetne miejsce do schowania się. Zabudowań tam mniej niż na innych odcinkach, a cały ten "teren zabudowany" według znaków liczy jakieś 100 metrów cwaniaki.

Aaa i kiedyś jeszcze przyszła do mnie policja ze zdjęciem z fotoradaru okazało się na szczęście, że na zdjęciu był mój samochód, ale chwilę po tym jak go sprzedałam. Musiałam tylko iść na policję, złożyć zeznania i pokazać umowę sprzedaży .
__________________



Edytowane przez Ines1985
Czas edycji: 2011-07-02 o 19:31
Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 11:22   #32
thealee
Zakorzenienie
 
Avatar thealee
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 13 985
Dot.: Wasze spotkania z Policją ;)

Ja na szczęście nie miałam jeszcze styczności z policją, zero mandatów ani punkcików
Kontroli też żadnej póki co
__________________
Aga.
Odchudzam się:
58kg - 49kg

thealee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 20:44   #33
monishahaha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 46
Dot.: Wasze spotkania z Policją ;)

Moja pierwsza styczność z policją, to słynne "dmuchanie w świeczkę" przy wyjeździe z Gdyni, kiedy to prowadziłąm elkę ;D
Były to moje pierwsze godziny i oczywiście samochód mi zgasł, gdy miałam podjechać D
Żeby nie było, pierwszy egzamin mam przed sobą
monishahaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 15:14   #34
Mysia1234
Raczkowanie
 
Avatar Mysia1234
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 476
GG do Mysia1234
Dot.: Wasze spotkania z Policją ;)

Prawko od grudnia 2008. Zero kontroli, ale za to zdjęcie za 200zł, i 4pkt. A tak na marginesie to tak drogie zdjęcia powinny mieć lepszą jakość
__________________
Wiktoria 21.03.2010 4190g, 57cm

Razem od 18.03.2005
Zaręczyny 29.07.2009
Ślubowaliśmy 12.02.2011
Mysia1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 12:24   #35
alinka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 20
Dot.: Wasze spotkania z Policją ;)

Moje jedno jedyne spotkanie z policja nastąpiło po wypadku, w którym dachowałam.
Oto historia w skrócie: na drodze do w-wy w godzinach wczesno porannych jakiś kierowca postanowił mnie wyprzedzić na podwójnej ciągłej na zakręcie. Niestety z naprzeciwka jechała ciężarówka i wyprzedzający zajechał mi drogę zahaczając o moje auto. Auto ściągnęło na pobocze i zaczęło dachować.
Skończyło się na skasowanym aucie, paru zadrapaniach na ręku i "dmuchaniu w balonik". Wyrok brzmiał 200zł mandatu i 0 punktów.
alinka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 13:58   #36
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Wasze spotkania z Policją ;)

A mandat za co?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 16:51   #37
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Wasze spotkania z Policją ;)

No właśnie
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-07, 21:24   #38
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Wasze spotkania z Policją ;)

Prawo jazdy mam prawie 12 lat . Ilośc kontroli spora - powód zawsze jeden przekroczenie prędkości
Zawsze co roku jak jedziemy na wakacje lub z nich wracamy dostaję mandat w tym roku w drodze do niechorza 100zł i żeby nie było wracając w bułgari dostałam w rumuni ale płacić nie trzeba bo nie mają rejestru i jakby mnie drugi raz tam złapali to trzeba dwa razy tyle zapłacić .

Bardzo czesto jestem puszczana ( tfu oby tak zostało ) chyba ze szczerości nie wiem , rekord to jazda po katowickiej ( jechaliśmy do marketu ) bez dokumentów , 120 na 50 tce . Może ciąża mi pomogła nie wiem .
Na pytanie czemu jechałam 120 odpowiedziałam że dopiero 120 , szybciej nie mogłam bo dopiero ze świateł ruszyłam i nie zdążyłam się bardziej rozpędzić . Innym razem powiedziałam że jak mnie zestresują zacznę im rodzić i też mnie puścili .
Zwykle jak już mi dadzą mandat to z 400 zł które powinnam dostać robi się 100zł . Od dwóch lat mam też CB które już się kilka razy zwróciło .
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 13:07   #39
alinka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 20
Dot.: Wasze spotkania z Policją ;)

Mandat był za to, że jechałam z pasażerem. Tzn. za to narażony był na niebezpieczeństwo podczas wypadku.
alinka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 13:15   #40
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Wasze spotkania z Policją ;)

Coś mi się to dziwne wydaje, no ale ok.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 16:29   #41
igunia18
Zadomowienie
 
Avatar igunia18
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 189
Dot.: Wasze spotkania z Policją ;)

Cytat:
Napisane przez alinka90 Pokaż wiadomość
Mandat był za to, że jechałam z pasażerem. Tzn. za to narażony był na niebezpieczeństwo podczas wypadku.

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
Prawo jazdy mam prawie 12 lat . Ilośc kontroli spora - powód zawsze jeden przekroczenie prędkości
Zawsze co roku jak jedziemy na wakacje lub z nich wracamy dostaję mandat w tym roku w drodze do niechorza 100zł i żeby nie było wracając w bułgari dostałam w rumuni ale płacić nie trzeba bo nie mają rejestru i jakby mnie drugi raz tam złapali to trzeba dwa razy tyle zapłacić .

Bardzo czesto jestem puszczana ( tfu oby tak zostało ) chyba ze szczerości nie wiem , rekord to jazda po katowickiej ( jechaliśmy do marketu ) bez dokumentów , 120 na 50 tce . Może ciąża mi pomogła nie wiem .
Na pytanie czemu jechałam 120 odpowiedziałam że dopiero 120 , szybciej nie mogłam bo dopiero ze świateł ruszyłam i nie zdążyłam się bardziej rozpędzić . Innym razem powiedziałam że jak mnie zestresują zacznę im rodzić i też mnie puścili .
Zwykle jak już mi dadzą mandat to z 400 zł które powinnam dostać robi się 100zł . Od dwóch lat mam też CB które już się kilka razy zwróciło .
mądrze
dobre

Prawo jazdy mam rok i póki co nie miałam styczności z policją
__________________



igunia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-08, 16:49   #42
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Wasze spotkania z Policją ;)

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Coś mi się to dziwne wydaje, no ale ok.
Czasem to zależy od humoru panów może musieli limit na mandaty tego dnia wyrobić

igunia na katowickiej 50tki swoją w różnych dziwnych miejscach a na prawie całej trasie jedzie się zwykle 100. więc mało kto na tych 50 tkach zwalnia .
Na szczęście przerabiają ją na drogę ekspresową problem się więc skończy .

Ja miewam styczność z policją bo bardzo dużo jeżdżę dni kiedy robię po 200km nie należą do rzadkości .
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

Edytowane przez ania p
Czas edycji: 2011-08-08 o 16:50
ania p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 17:09   #43
Gregorynka
Zakorzenienie
 
Avatar Gregorynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z majne kompjuta:)
Wiadomości: 3 066
Dot.: Wasze spotkania z Policją ;)

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
Bardzo czesto jestem puszczana ( tfu oby tak zostało ) chyba ze szczerości nie wiem , rekord to jazda po katowickiej ( jechaliśmy do marketu ) bez dokumentów , 120 na 50 tce . Może ciąża mi pomogła nie wiem .
Na pytanie czemu jechałam 120 odpowiedziałam że dopiero 120 , szybciej nie mogłam bo dopiero ze świateł ruszyłam i nie zdążyłam się bardziej rozpędzić . Innym razem powiedziałam że jak mnie zestresują zacznę im rodzić i też mnie puścili .
.
Ja wiem, że ograniczenia w pewnych miejscach są bzdurne...
A zresztą, mam nadzieję, że mimo ciąży nie jechałaś z nogą w gipsie, jak niedawno pewna pani o której głośno było w informacjach
__________________
Nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy.






Gregorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 21:08   #44
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Wasze spotkania z Policją ;)

Cytat:
Napisane przez Gregorynka Pokaż wiadomość
Ja wiem, że ograniczenia w pewnych miejscach są bzdurne...
A zresztą, mam nadzieję, że mimo ciąży nie jechałaś z nogą w gipsie, jak niedawno pewna pani o której głośno było w informacjach
słyszłama do tego nie miała prawka i wiozła swojego pijanego chłopaka . szkoda tylko że przez kretynkę zginęli ludzie .
Nigdy nie miałam nic w gipsie a jeżdżę szybko tylko tam gdzie mogę tak pojechać W mieście nigdy nie wariuje .
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 20:17   #45
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: Wasze spotkania z Policją ;)

Czemu wam się to dziwne wydaje? Zawsze ( wiadomo, że zawsze można się umówić, że panów policjantów nie było, nikt nie wezwał itp) za spowodowanie wypadku dostaje się mandat.
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 09:04   #46
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Wasze spotkania z Policją ;)

Cytat:
Napisane przez chryja_bez_ryja Pokaż wiadomość
Czemu wam się to dziwne wydaje? Zawsze ( wiadomo, że zawsze można się umówić, że panów policjantów nie było, nikt nie wezwał itp) za spowodowanie wypadku dostaje się mandat.
Ale przeciez ona nie spowodowała wypadku i właśnie o to chodzi
Sprawcą był drugi kierowca, co ona niby miała zrobić, skoro jej zajechał drogę i nie miała na to żadnego wpływu?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 14:21   #47
alinka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 20
Dot.: Wasze spotkania z Policją ;)

Tak, tak, tak. ale osoba, która mi zajechała drogę i spowodowała wypadek, nie zatrzymała się tylko odjechała- więc jej nie mogli ukarać. a przepisy wyraźnie mówią, że jeśli jechałabym sama to mandat nie byłby konieczny ale jadąc z pasażerem narażony jest on na uszczerbek na zdrowiu i za to juz należy się mandat kierowcy.
alinka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 17:57   #48
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: Wasze spotkania z Policją ;)

no właśnie.
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 09:36   #49
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Wasze spotkania z Policją ;)

Co nie zmienia faktu, że ja bym mandatu nie przyjęła - jakim cudem naraziłaś pasażera na niebezpieczeństwo skoro jechałaś przepisowo? nie da się przewidzieć tego, co zrobi inny kierowca.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-23, 10:36   #50
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Wasze spotkania z Policją ;)

ja dziś dostałam pierwszy mandat, nie mogę się otrząsnąć
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 20:58   #51
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Wasze spotkania z Policją ;)

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Co nie zmienia faktu, że ja bym mandatu nie przyjęła - jakim cudem naraziłaś pasażera na niebezpieczeństwo skoro jechałaś przepisowo? nie da się przewidzieć tego, co zrobi inny kierowca.
Dla mnie to też nienormalne.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 12:22   #52
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Wasze spotkania z Policją ;)

Cytat:
Napisane przez alinka90 Pokaż wiadomość
Tak, tak, tak. ale osoba, która mi zajechała drogę i spowodowała wypadek, nie zatrzymała się tylko odjechała- więc jej nie mogli ukarać. a przepisy wyraźnie mówią, że jeśli jechałabym sama to mandat nie byłby konieczny ale jadąc z pasażerem narażony jest on na uszczerbek na zdrowiu i za to juz należy się mandat kierowcy.
Mandat mogłabyś dostać gdybyś wiozła 5 pasażerów, nie mieliby zapiętych pasów, dziecko byłoby bez fotelika itp. Ale nie za to, że miałaś pasażera a jakiś debil spowodował wypadek, w którym jeszcze Ty ucierpiałaś (pychicznie, fizycznie i materialnie). Szok. Ja bym w życiu nie przyjęła mandatu.

Miałam rok temu podobną sytuację, że jechałam z rodziną i wyjechał nam na trasie z bocznej leśnej drogi jakiś debil (inaczej się go nazwać nie da), który spowodował, że my wylądowaliśmy w rowie poobijani, samochód skasowany a sam uciekł z miejsca wypadku. Nie było nawet mowy o mandatach dla kierowcy. Ale jakbym dorwała drania to bym mu urwała wiecie co
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 14:42   #53
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Wasze spotkania z Policją ;)

No cóż, widocznie albo też jechała nieprzepisowo, zrobiła coś, albo jest niesamowicie łatwowierna, bo w życiu takiego mandatu się NIE przyjmuje.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 22:30   #54
Artur93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 248
Dot.: Wasze spotkania z Policją ;)

Ja miałem spotkanie z Policją, które żałuje że skończyło się jak się skończyło ale to była straszna sytuacja.

Jadąc do szkoły uderzyłem kolegę w tył. Jemu nic się nie stało bo miał hak holowniczy no a w moim autku straty 500-600zł jak nic. No i niby się dogadaliśmy bo koledzy, chciał 200zł bo niby mu sie zderzak porysował no to powiedziałem, że jak będę miał to dam. Potem przyszedł jego tatuś zaczął się odgrażać że mnie pobije jak nie zapłace i takie tam to urwałem temat bo mi dziad grozić nie będzie przecież. No i poszedł na policję ( fajny kumpel jeszcze lepszy tata XD ) no i poszedłem sobie na policję zmęczony całą tą sytuacją bo trwało to z tydzień. Pan Policjant mimo braku świadków nie pytał mnie o żadną wersję wydarzeń zaproponował mandat 250zł i 6pkt karnych a ja się zgodziłem - najgorsza głupota bo przed sądem nikt by mi nie udowodnił jak to było ale jednak poczucie winy miałem, że zasłużyłem. No i skończyło się tak, że aktualnie na koncie mam 6pkt karnych i jestem 750zł " w plecy " a no i nie mam kolegi

Trochę zejście z tematu ale musiałem opisać sprawę
Artur93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:45.