AutoMarianna plotkuje - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-24, 14:24   #961
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Popych? Nie spotkalam sie z takim okresleniem.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 14:25   #962
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Malucha nie mam ale czy mój samochód jest współczesny? polemizowałabym

Nie wiem, nigdy nie słyszałam o czymś takim i nigdy nie słyszałam żeby ktoś miał taki problem może to takie dmuchanie na zimne?
Poszukam czegoś później na forum Nissana

edit.
Poczytałam i rzeczywiście w teorii takie zagrożenie istnieje, ale podobno gorzej się to przedstawia przy samochodach z paskiem.
Poza tym micromaniacy twierdzą, że przy umiejętnym ruszaniu bez szarpania silnikiem nic nie ma prawa się stać.
Ja jak za pierwszym razem musiałam tak odpalić to ruszałam raczej średnio umiejętnie ale wtedy nic się nie stało.
Ech, chciałabym miec juz spokój z tym samochodem.
__________________



Edytowane przez Ines1985
Czas edycji: 2008-11-24 o 14:41
Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 17:45   #963
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Popych? Nie spotkalam sie z takim okresleniem.
a z jakim sie spotkalas?
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 19:46   #964
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Spotkalam sie z czyms takim jak podladowywanie akumulatora przez prostownik lub przez podlaczenie do akumulatora z innego auta, ale nie wiem czy to o tym mowa.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 19:48   #965
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Spotkalam sie z czyms takim jak podladowywanie akumulatora przez prostownik lub przez podlaczenie do akumulatora z innego auta, ale nie wiem czy to o tym mowa.
nie nie nie
my tu mowimy o sposobie ruszania na popych pewno widzialas kiedys na ulicy albo chociazby w jakims polskim filmie. kierowca siedzi za kierownica, a grupka osob pcha auto rozpedzajac je, a on wtedy probuje odpalic silnik
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 08:08   #966
41ded0e15412e68822dade5cc0e8bc43ba554bf6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 44
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Uruchamiania auta na pych jak to się mówi jest dosyć niebezpieczne, ponieważ istnieje ryzyko przeskoczenia paska rozrządu i można sobie wtedy narobić kłopotu z silnikiem.
41ded0e15412e68822dade5cc0e8bc43ba554bf6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 13:58   #967
dodek89
Zadomowienie
 
Avatar dodek89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 193
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Racja! Ale w wypadku kiedy się nie ma kabli przy sobie, jest to metoda ... hmm ... niezawodna?
__________________

Dorota !

dodek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-28, 16:18   #968
Le Tigre
Raczkowanie
 
Avatar Le Tigre
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Tu i teraz
Wiadomości: 364
Dot.: AutoMarianna plotkuje

[1=41ded0e15412e68822dade5 cc0e8bc43ba554bf6;9852714]Uruchamiania auta na pych jak to się mówi jest dosyć niebezpieczne, ponieważ istnieje ryzyko przeskoczenia paska rozrządu i można sobie wtedy narobić kłopotu z silnikiem.[/quote]

No niby prawda, dodatkowo dostaje się katalizatorowi. Ale jak to zazwyczaj w życiu bywa, tak to wygląda w teorii, a jak wszyscy wiedzą, teoria teorią, a życie życiem

Kiedyś pomagałem koledze odpalić na popych jego amerykańca z automatem, rozrząd na pasku i oczywiście katalizator. Dodam, że to zima była, czyli gęsty olej w silniku też sprawy nie ułatwiał, ale że auto go wkurzyło to wziąłem go na hol a on go próbował odpalić. Przeciągnąłem go jakieś 10-15 km, całą drogę próbował go zapalić na popych (na marginesie dodam, że aut z automatem pod żadnym pozorem nie wolno holować, nie mówiąc już o odpalaniu w taki sposób), niestety nie udało się (z innej przyczyny). Zaciągnłem go do warsztatu, gdzie pan mechanik naprawił główny problem (ten, który unieruchomił auto, nie pamiętam co to było) i auto o własnych siłach wyjechało z warsztatu. Brutalne traktowanie związane z holowaniem na szczęście nie miało żadnych konsekwencji, a przecież sytuacja była wybitnie niekorzystna (automat, pasek rozrządu, katalizator, gęsy olej i zapalanie na popych).

Tak więc to, co jest w instrukcji samochodu nie jest wyrocznią, choć jak wiadomo, jak ktoś ma pecha to i w drewnianym kościele cegła mu na głowę spadnie...
__________________
When I was a kid I used to pray every night for a new bicycle. Then I realize God doesn’t work that way, so I stole one and prayed for forgiveness. - Emo Philips
Le Tigre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 16:25   #969
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Cytat:
Napisane przez Le Tigre Pokaż wiadomość
Tak więc to, co jest w instrukcji samochodu nie jest wyrocznią, choć jak wiadomo, jak ktoś ma pecha to i w drewnianym kościele cegła mu na głowę spadnie...
Dobrze powiedziane

Ja akurat nie wiedziałam o tym zagrożeniu, ja ogólnie jestem samochodowy laik (chociaz już nie taki jak jeszcze 2 lata temu). Ale odpalanie "na popych" w sytuacjach kryzysowych doradzało mi kilku bardziej "świadomych" kierowców i widocznie w swojej "karierze" nigdy nie spotkali się z negatywnymi skutkami takiego działania. Pozostaje mi tylko sie cieszyc ze u mnie nic sie nie stało .

Mnie jutro czekają spore zakupy samochodowe... Przede wszystkim akumulator

BTW. Po sobotniej awarii mój samochód sam się cudownie ozdrowił. Jednego dnia mechanik nie znalazł przyczyny, a drugiego dnia auto już normalnie odpaliło . Pewnie miało to jakiś związek z tym starym akumulatorem...
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 17:27   #970
Le Tigre
Raczkowanie
 
Avatar Le Tigre
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Tu i teraz
Wiadomości: 364
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Niemal na 100% wina akumlatora.

Też czeka mnie wymiana, bo ten mój jeśli jest w miarę ciepło to jeszcze daje radę, ale jak złapie mróz to auto stoi. Będzie bolało, bo zimówki też muszę kupić nowe, a teraz na letnich jeszcze latam :/
__________________
When I was a kid I used to pray every night for a new bicycle. Then I realize God doesn’t work that way, so I stole one and prayed for forgiveness. - Emo Philips
Le Tigre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 18:48   #971
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Ja też własnie mam zapowiedziane, że jak tylko złapie mróz to mogę mieć powtórkę z rozrywki dlatego musze to w ten weekend załatwić, żeby się już tym nie stresowac

Współczuję wydatków. Mi w tym miesiacu sie sporo skumulowało - przegląd, wymiana opon, wizyta w warsztacie i teraz zakup akumulatora
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-28, 22:57   #972
Le Tigre
Raczkowanie
 
Avatar Le Tigre
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Tu i teraz
Wiadomości: 364
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Cytat:
Napisane przez Ines1985 Pokaż wiadomość
Współczuję wydatków. Mi w tym miesiacu sie sporo skumulowało - przegląd, wymiana opon, wizyta w warsztacie i teraz zakup akumulatora
Jak to się mawia: :"Się wie, że się ma samochód"...
__________________
When I was a kid I used to pray every night for a new bicycle. Then I realize God doesn’t work that way, so I stole one and prayed for forgiveness. - Emo Philips
Le Tigre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 21:52   #973
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Witam Poprzeglądałam wstępnie wątki i oceniłam, że to chyba najwłaściwszy, żeby się przywitać Będę tu często zaglądać Mam za sobą pierwsze dwie godziny jazdy i aktualnie mam lekką traumę. Mam nadzieję, że to minie
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 09:06   #974
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Cytat:
Napisane przez Le Tigre Pokaż wiadomość

Tak więc to, co jest w instrukcji samochodu nie jest wyrocznią, choć jak wiadomo, jak ktoś ma pecha to i w drewnianym kościele cegła mu na głowę spadnie...
jeden przypadek tez wyrocznia nie jest musialabym tu dostac pelne statystyki
a tak to ja jednak wole dmuchac na zimne i nie wpedzac sie w dodatkowe koszty w koncu nie wymyslili sobie takiego zakazu dla jaj...
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 11:14   #975
Le Tigre
Raczkowanie
 
Avatar Le Tigre
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Tu i teraz
Wiadomości: 364
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
jeden przypadek tez wyrocznia nie jest musialabym tu dostac pelne statystyki
a tak to ja jednak wole dmuchac na zimne i nie wpedzac sie w dodatkowe koszty w koncu nie wymyslili sobie takiego zakazu dla jaj...
No niby tak, ale ten jeden przypadek to tylko przykład, że czasem nawet pogwałcenie wszelkich eksploatacyjnych zaleceń producenta może czasem ujść płazem

Oczywiście, że nie wymyślili tego zakazu dla jaj, ale pamiętać też trzeba, że tego typu zakazy są wymyślane trochę na zasadzie dmuchania na zimne. Po co narażać klienta na stres związany z możliwym 1 na 1000 przypadków uszkodzeniem katalizatora, skoro można w instrukcji napisać, że jak nie chce zapalić to auto należy odholować do ASO. Mechanicy się ucieszą, producent się ucieszy, a klient cóż... Przynajmniej będzie miał poczucie że właściwie postąpił.

Ps. To oczywiście tylko mój punkt widzenia! Nie namawiam/odradzam nikomu stosowania się do zaleceń producenta auta.
__________________
When I was a kid I used to pray every night for a new bicycle. Then I realize God doesn’t work that way, so I stole one and prayed for forgiveness. - Emo Philips
Le Tigre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 11:20   #976
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: AutoMarianna plotkuje

dlatego ja wole sie stosowac niz potem pluc sobie w brode
na szczescie tylko raz mialam taka sytuacje i auto odholowal ojciec swoim samochodem a tesciu zagladnal do srodka i naprawil mam nadzieje, ze juz mi sie cos takiego nie zdarzy

Edytowane przez lain
Czas edycji: 2008-12-02 o 11:28
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 14:54   #977
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: AutoMarianna plotkuje

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
jeden przypadek tez wyrocznia nie jest musialabym tu dostac pelne statystyki
a tak to ja jednak wole dmuchac na zimne i nie wpedzac sie w dodatkowe koszty w koncu nie wymyslili sobie takiego zakazu dla jaj...
Ja jestem drugim przypadkiem ale takich przypadków jest mnóstwo, chyba każdy doświadczony kierowca miał do czynienia ze skutecznym (i nieszkodliwym) odpalaniem "na popych", czy to w przypadku swojego auta czy też samochodu kogoś znajomego.

No ale wiadomo - zawsze lepiej dmuchać na zimne, a z takiej opcji korzystać tylko w sytuacji kryzysowej, np. daleko od domu kiedy nie ma kto przyjechać i doholować do mechanika.

I to też tylko mój punkt widzenia, teraz jak wiem o ryzyku to pewnie też będę się starała traktować "popych" jako ostateczność.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:48.