Poranny make-up w autobusie? Co o tym sądzicie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-17, 09:58   #1
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527

Poranny make-up w autobusie? Co o tym sądzicie?


W najnowszym numerze Urody został wydrukowany taki oto list do redakcji:

"W Nowym Jorku robienie makijażu rano w komunikacji miejskiej nikogo nie dziwi. I jest oznaką doskonale wykorzystanego czasu, bycia "prozdrowotnym" (dłuższy sen jest ważny dla organizmu). A u nas? Codziennie skazana jestem na karcące spojrzenia ludzi. Wszyscy ze zdziwieniem (i dezaprobatą) obserwują, jak nakładam i rozsmarowuję podkład. Ale ja robię swoje... Z kosmetyczki wyciągam bazę pod cienie do powiek, a na nią nakładam dwa kolory. Ostatnio wypróbowałam pomysły z grudniowego wydania URODY i naniosłam na policzki odrobinę rozświetlacza. Kiedy stoję w korku, nie waham sie też użyć eye-linera! Dziewczyny zabijają mnie wzrokiem, a ja... nie mam zamiaru tracić godziny dziennie na make-up! PAULA"

------------------------------------------

Muszę przyznać, że zdziwił mnie ten list, może dlatego, że ja nigdy nie wpadłabym na pomysł, by malować się w tramwaju czy autobusie. Dla mnie jest to trochę.. no nie wiem, niehigieniczne? I strasznie niewygodne. To ja już wolę zrobić to na pięciominutowej przerwie w szkolnej ubikacji.
Argument o oszczędzaniu czasu jakoś do mnie nie przemawia. No i powiedzcie mi, kto codziennie przeznacza godzinę na pomalowanie się?
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 10:03   #2
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Poranny make-up w autobusie? Co o tym sądzicie?

też to czytałam i tez miałam założyc wątek
ale zapomniałam.
nie jestem za bo:

-mam tragiczną cerę i każdy by się gapił jak 5 minut nakładam dokładnie 2 rodzaje korektorów na podkład
-otwieram buzię przy malowaniu rzęs czasami

I ogólnie wolę,żeby widzieli efekt,a nie poszczególne fazy.
W moim wypadku makijaz w autobusie całkowicie odpada,bo ujżywam wielu kosmetyków-podkład,korektory,puder,c ienie,kredka,tusz,błyszcz yk,szminka..
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 10:10   #3
dagirll
Wtajemniczenie
 
Avatar dagirll
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 716
Dot.: Poranny make-up w autobusie? Co o tym sądzicie?

Pamietam jak kiedys moja kolezanka wyjela puder i zaczela sie nim malowac w autobusie.Jest blada ,on byl ciemny ,bo chciala sie opalic nim...Koszmar myslalam ,ze ze wstydu padne.W ogole ludzie sie patrzyli jak na jakies zjawisko mi sie zdarza w aucie malowac ,ale i tak na swiatlach mi glupio ,wiec przestaje.Poza tym jakież ,to nie wygodne.
__________________







dagirll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 10:12   #4
rozrabiara
Zadomowienie
 
Avatar rozrabiara
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 107
Dot.: Poranny make-up w autobusie? Co o tym sądzicie?

A jak autobus gwałtownie zahamuje akurat jak malujesz sobie rzęsy? Nie no, może ja jakaś staroświecka jestem, ale w żadnych wypadku sobie tego nie wyobrażam. Rozumiem pociągnięcie ust błyszczykiem, ale cały makijaż w autobusie?!

Poza tym, jak się maluję, to lubię sobie rozłożyć w miarę kosmetyki, których używam na półce. A tak? Trzymać wszystko na kolanach?

Słowo daję, niedługo chyba zaczną się dopominać zainstalowania luster w autobusie.

Paranoja...
rozrabiara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 10:14   #5
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Poranny make-up w autobusie? Co o tym sądzicie?

nie wyobrażam sobie robienia makijażu poza czystą łazienką.
makijaż zajmuje mi max. 10 minut [tusz, kredka, krem tonujący, puder, błyszczyk, czaasami cienie]
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 10:15   #6
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Poranny make-up w autobusie? Co o tym sądzicie?

No już to widze oczyma duszy jak się dziewcze w autobusie maluje

To chyba ten autobus po stole jeździ i to w kólko, bo przecież jak jedzie normalnie i po drodze, to tak trzęsie i szarpie, ze to sobie mozna podkład po potylicy nawet rozsmarować... Już o malowaniu ócz nie wspomne Jakim cudem ona posiada jeszcze sprawne oczęta pozostanie dla mnie tajemnicą na wieki. Bo to można sobie je wyjąć i kredką i eyelinerem i szczoteczką do rzęs i gąbeczką na patyczku do malowania cieniami...

No masakra w tym autobusie musi byc lepsza niż na różnych "Piłach"



A na koniec: że tez ona ma codziennie miejce siedzące w tym autobusie... Rezerwacja, czy co? Bo jak robi to stojąc, to powiedzcie mi gdzie, pojade pooglądać.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 10:25   #7
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Poranny make-up w autobusie? Co o tym sądzicie?

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
A na koniec: że tez ona ma codziennie miejce siedzące w tym autobusie... Rezerwacja, czy co? Bo jak robi to stojąc, to powiedzcie mi gdzie, pojade pooglądać.



No co, zawsze może kogoś poprosić o ustąpienie miejsca, bo ona się musi pomalować do pracy.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-17, 10:28   #8
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Poranny make-up w autobusie? Co o tym sądzicie?

no bo w hameryce nie mają dróg złożonych z samych dziur, więc im ryzyko wydłubania sobie tuszem oka nie grozi. nie mówiąc już o usmarowaniu nosa szminką.

zresztą, ani puder, ani róż nie pomogą starej gębie już!
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 10:29   #9
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Poranny make-up w autobusie? Co o tym sądzicie?

Dla mnie to trochę "niesmaczne" ... Można ostatecznie poczekać z makijażem aż dojedzie się do pracy i iść do łazienki jeśli już w domu nie było czasu...

To tak, jakby wychodzić z domu w pidżamie i ubierać się dopiero w autobusie w ramach oszczędności czasu i propagowania dłuższego spania...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 10:34   #10
agatha
Rozeznanie
 
Avatar agatha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Pl/N
Wiadomości: 541
Dot.: Poranny make-up w autobusie? Co o tym sądzicie?

Na pewno jest trochę niewygodnie. Ja nie zdecydowałabym się na robienie makijażu w autobusie. Jak ktoś ma taką potrzebę to jego sprawa, zapewne nie zwróciłabym na taką osobę większej uwagi.
__________________

agatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 10:41   #11
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Poranny make-up w autobusie? Co o tym sądzicie?

Nie wspomnę juz o tym,że po podkładzie,korektorach,ci eniach,które nakładam palcami musze myć ręce...
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 10:48   #12
Pancza
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 100
Dot.: Poranny make-up w autobusie? Co o tym sądzicie?

Co za dziwny pomysł. Makijaż w autobusie. Po pierwsze ciekawe jakimi ona autobusami jeździ, skoro ma miejsce na swobodne ruchy przy twarzy Jak jestem w domu to mam równo rozmieszczone światło, spokój, nie muszę się obawiać, że ktoś na mnie wpadnie za chwile. Pomysł co najmniej dziwny, a na osobę maulującą się w autobusie popatrzyłabym z uśmiechem na ustach.
__________________
nauczyłam się, że to nie grzech mówić prawdę,
nawet jeśli
siebie przedstawia się wtedy w samych superlatywach
Pancza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 10:58   #13
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Poranny make-up w autobusie? Co o tym sądzicie?

Listy do "Urody", które są nagradzane, są dla mnie przejawem chciwości na nagrody i zestawieniem najbardziej lizusowskich komplementów.

Typowe są tu stwierdzenia, że szara myszka po przeczytaniu 1 numeru Urody odmieniła swoje życie (a przynajmniej zerwała z toksycznym chłopakiem, schudła 10 kilo, nauczyła się robić smoky-eyes i uzdrowiła swoje małżeństwo).

Panna Paula najwyraźniej tak się owym Nowym Jorkiem zachłysnęła, że wszystko co pochodzi stamtąd jest cacy. Dla mnie robienie sobie pełnego makijażu jest odpowiednie w domu. Bo równie dobrze to ja mogę sobie w ramach oszczędności czasu robić pedikiur, czyli strzelać obcinanymi pazurami na cały wagon metra, a potem smrodzić ludziom lakierem do paznokci.

Jeśli komuś robienie makijażu zajmuje godzinę, to niech lepiej poćwiczy w domu, przy dużej wprawie można zrobić naprawdę dokładny i porządny makijaż w ok. 10 minut, nawet jeśli ma się problemową cerę. No, chyba, że ktoś na co dzień przykleja sobie sztuczne rzęsy.

Już nie mówiąc o higienie - wole się malować w swojej własnej łazience, niż w publicznej toalecie. A ostatnio widziałam w autobusie dziewczynę, która przez około 5 minut malowała sobie już umalowane rzęsy.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 11:17   #14
Olka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 748
Dot.: Poranny make-up w autobusie? Co o tym sądzicie?

Hmm.. Ja chyba bym się trochę wstydziła malować w autobusie mogę się założyć, że wszyscy by się na mnie patrzyli, rozpraszałoby mnie to.
Poza tym ja tak samo jak pink, muszę umyć ręce po nałożeniu podkładu.
Olka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 11:24   #15
Papiszynka
Zakorzenienie
 
Avatar Papiszynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 785
Dot.: Poranny make-up w autobusie? Co o tym sądzicie?

Mi makijaz zajmuje max 10min takze nie wiem co ta kobieta robi ze godzine sie maluje szcerze mowiac jakby zobaczyla kogos kto w autobusie rozsmarowuje podklad (no bo ten nieszczesny blyszczyk czy przypudrowanie nosa jeszcze da sie przezyc :P ) to bym sobie pomyslala ze jest nienormalny. Bez kitu

Edit: co do samej Urody jako gazety - beznadziejstwo dla snobow. Mialam pare razy ta gazetke i nie zdarzylo mi sie tam przeczytac sensownego artykulu...
Papiszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 11:36   #16
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Poranny make-up w autobusie? Co o tym sądzicie?

Ale z drugiej strony...

W tym NY to maja fajnie... Jesli wiecej osób robi sobie makijaż w "środkach komunikacji miejskiej" to ma to i swoje plusy... Jak Ci zabraknie podkładu, to zawsze możesz troche od wspólpasażerki dostać jak ktos ma cienie bardziej pasujące do Twoich dzisiejszych ciuchów, to mozesz sobie maznąć oczki cudzymi cieniami itd

I pal licho higiene, malujac sie w "środkach komunikacji miejskiej" i tak możemy o niej zapomnieć

__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 11:45   #17
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Poranny make-up w autobusie? Co o tym sądzicie?

haha, ludzie są świetni moja kolezanka kiedys malowala oczy w autobusie, bo nie zdazyla na impreze i niczego sobie nie wydlubala, ale autobus byl prawie pusty i mialysmy dobre miejsca siedzące, a i tak mialam z niej polew nie wyobrazam sobie, żeby codziennie robic make-up w autobusie, zwyczajnie bym sie wstydzila. nie mowiac juz o higienie
no i macie racje - kto maluje sie godzine?
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 11:46   #18
goldfish3000
Wtajemniczenie
 
Avatar goldfish3000
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 543
Dot.: Poranny make-up w autobusie? Co o tym sądzicie?

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Kiedy stoję w korku, nie waham sie też użyć eye-linera!



Mam eye-liner i nie zawaham się go użyć


Nie wyobrażam sobie malować się w autobusie. No kurcze, nie mieści mi sie to w głowie.
__________________


Jestem w szoku.
Zaraz wracam.



Mój suwaczek
goldfish3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 11:51   #19
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Poranny make-up w autobusie? Co o tym sądzicie?

Można by też wziąć do autobusu ,termos z ciepłą wodą i zrobić szybką toaletę poranną
W zasadzie,to nie trzeba z tego autobusu wysiadać wieczorem
Przypomniała mi się właśnie pewna scena... - z "Misia" chyba
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 11:55   #20
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Poranny make-up w autobusie? Co o tym sądzicie?

jestem na nie bo moim zdaniem to: nie kulturalnie i nie elegancko (nie każdy ma ochote na to patrzeć, a ja powinam to uszanowąć), nie higienicznie (a wzasadzie przede wszystkim niebespiecznie ), oraz wymaga to moim zdaniem nieomal cyrkowych zdolności... szczerze chciałabym kiedyś coś takiego zobaczyć w realu
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 12:08   #21
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Poranny make-up w autobusie? Co o tym sądzicie?

Posiadam zdolnośc malowania oczu w środkach komunikacji miejskiej. Dowiedziałam się o tym przypadkiem, kiedy musiałam poprawić sobie makijaż oka, który spłnął.

Czasami koleżanki prosiły mnie o zaprezentowanie owej umiejętności. Dodatkowo włączałam szminkę do tego pokazu. Oczywiście jak nie było ludzi w pobliżu.

Trzeba mieć wrodzony talent inaczej się nie da


A tak na serio (chociaż poprzednie wyznanie było prawdą) nie wyobrażam sobie, żebym bez powodu sięgała po kredkę, podkład i szminkę. Szczególnie w autobusach i tramwajach, gdzie brud atakuje mnie przy wejściu i to z powietrza. Nie mówiąc już o warstwie bakterii na poręczach
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 12:19   #22
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Poranny make-up w autobusie? Co o tym sądzicie?

Cytat:
Napisane przez Momo Pokaż wiadomość
Przypomniała mi się właśnie pewna scena... - z "Misia" chyba
Momo, o to Ci chodziło?
http://pl.youtube.com/watch?v=7IU41xIHHG8

Bo mnie się z tym troche skojarzyło
Ale to jest z "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz"

__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 12:20   #23
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Dot.: Poranny make-up w autobusie? Co o tym sądzicie?

haha ja kiedys jak jeszcze dojeżdżalam do szkoły, marzyłam aby miec przyczepę kempingową i szofera, i tak się w drodze szykować ale w autobusie?? rano?! to mi sie nie mieści w głowie ściśnięci jak sardynki ludzie a posród nich ja wyciągalm eyeliner i próbuję na zakręcie sobie maziac po buzi proste kreski? nie nie nie... to się nie może udać pomijam już karpika, którego uskuteczniam za każdym razem gdy maluję rzęsy
izuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 12:23   #24
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Poranny make-up w autobusie? Co o tym sądzicie?

Do pracy jeżdżę autobusem jakąś godzinę, czasami jeździ ze mną taka istota, która wchodzi do autobusu 'bez' a wychodzi 'w' A ponieważ wsiada na późniejszym przystanku, czasami nie ma miejsca i wtedy nerwowo się rozgląda Dane było mi z nią nawet siedzieć podczas tej czynności. Malowała się przez całą godzinę Wyszło ok, ale... uważam, że to niehigieniczne i... może jestem staroświecka, ale dla mnie to brak klasy. Nie pisząc już o tym, że cały czas sprawdzałam czy czasami mnie czymś nie umaże.
Jestem na NIE

Edytowane przez amistad.k.m.s
Czas edycji: 2008-01-17 o 13:01 Powód: niehigienicznie zrobiony błąd
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 12:26   #25
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Poranny make-up w autobusie? Co o tym sądzicie?

Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s Pokaż wiadomość
Do pracy jeżdżę autobusem jakąś godzinę, czasami jeździ ze mną taka istota, która wchodzi do autobusu 'bez' a wychodzi 'w' A ponieważ wsiada na późniejszym przystanku, czasami nie ma miejsca i wtedy nerwowo się rozgląda Dane było mi z nią nawet siedzieć podczas tej czynności. Malowała się przez całą godzinę Wyszło ok, ale... uważam, że to nie higieniczne i... może jestem staroświecka, ale dla mnie to brak klasy. Nie pisząc już o tym, że cały czas sprawdzałam czy czasami mnie czymś nie umaże.
Jestem na NIE
Siostra mi opowiadala ze jak jezdzi tramwajem do pracy to codziennie jedna kobieta sie maluje i to dosc wyzywajaco- zastanawialysmy sie z siostra gdzie pracuje

JA codziennie nie jezdze autobusem ani tramwajem-mam blisko do szkoly i napewno bym sie nie malowala w drodze.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 12:31   #26
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: Poranny make-up w autobusie? Co o tym sądzicie?

Od tego żeby się pomalować jest łazienka, jak nie własna to w szkole/pracy... nie wyobrażam sobie malować się w autobusie- to brak poszanowania dla innych, bo to jakby czynność higieniczna i taka osobista hehe
błyszyk czy przypudrowanie nosa jakoś dyskretnie to ok... ale malowanie się tak od podstaw to tak trochę dziwnie...

poza tym ja nakładam korektor,podkład,puder,kr eska na oku,cienie,tusz... zajmuje mi to sporo czasu a w takich autobusowych warunkach pewnie zajeło by mi to godzinę i pomalowałabym się krzywo
no i najważniejsze...nie pokazałabym się obcym ludziom bez makijażu wiec zawsze bede malować się w domu
__________________
31maj 2013 HANIA
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 12:33   #27
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Poranny make-up w autobusie? Co o tym sądzicie?

Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s Pokaż wiadomość
może jestem staroświecka, ale dla mnie to brak klasy. Nie pisząc już o tym, że cały czas sprawdzałam czy czasami mnie czymś nie umaże.
Jestem na NIE
Zgadzam się, jest to niekulturalne.

Zwracam uwagę na pewne kanony zachowania w danym kraju. W Polsce uchodzi to za brak kultury i brak poszanowania dla innych osób jeżdżacych środkami komunikacji.

Tak jak np. pryskanie się perfumami/dezodorantami w tychże środkach.
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 12:48   #28
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Poranny make-up w autobusie? Co o tym sądzicie?

Mnie nie dziwi, że w Nowym Jorku ich to nie dziwi

Tam na ulicy/tramwaju/metrze/autobusie możesz robić prawie wszystko i dla ludzi to normalne, bo to miasto pełnej tolerancji dla dziwactw
Ja jeszcze w metrze albo tramwaju zastanowiłabym się nad tym, kiedy żywcem nie mam czasu z rana i spakowanie kosmetyków zajmie mi mniej czasu niż wykonanie makijażu. Nie odważyłabym się na to na pewno w autobusie, kiedy każda dziura na drodze albo zakręt to kolejna kreska poza oko, albo wydłużony uśmiech ze szminki I choć robię niewiele na swojej twarzy z rana (podkład, tusz, błyszczyk), to byłby to zbyt niewygodne, bo gdzie później wytrę ręce po nałożeniu podkładu? W łazience myję, a tu? Wytrę w siedzenie?
Jeśli ktoś robi makijaż przez godzinę albo i więcej, to dobrze, że woli więcej pospać i wykorzystac czas w dojazdach do pracy, które i tak by spędził na oglądaniu drzew
Żeby tylko nie skończyło się na tym, że do metra wpadnie babka w piżamce, rajstopami w łapie, mydłem i wodą mineralną w drugiej - jakie to zdrowe!
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 12:57   #29
etka09
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 100
Dot.: Poranny make-up w autobusie? Co o tym sądzicie?

Jak jeździłam do szkoły do innego miasta to zawsze czesałam włosy i nakładałam krem w pociągu, ale nie wyobrażam sobie malowania rzęs, powiek... Na szczęście moja cera nie wymaga nakładania fluidów, pudrów itp więc bez skrępowania nakładałam kremik Tym bardziej, że o 6.30 miałam pociąg a to dla mnie kosmiczna godzina
etka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 13:02   #30
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: Poranny make-up w autobusie? Co o tym sądzicie?

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
W najnowszym numerze Urody został wydrukowany taki oto list do redakcji:

"W Nowym Jorku robienie makijażu rano w komunikacji miejskiej nikogo nie dziwi. I jest oznaką doskonale wykorzystanego czasu, bycia "prozdrowotnym" (dłuższy sen jest ważny dla organizmu). A u nas? Codziennie skazana jestem na karcące spojrzenia ludzi. Wszyscy ze zdziwieniem (i dezaprobatą) obserwują, jak nakładam i rozsmarowuję podkład. Ale ja robię swoje... Z kosmetyczki wyciągam bazę pod cienie do powiek, a na nią nakładam dwa kolory. Ostatnio wypróbowałam pomysły z grudniowego wydania URODY i naniosłam na policzki odrobinę rozświetlacza. Kiedy stoję w korku, nie waham sie też użyć eye-linera! Dziewczyny zabijają mnie wzrokiem, a ja... nie mam zamiaru tracić godziny dziennie na make-up! PAULA"

------------------------------------------

Muszę przyznać, że zdziwił mnie ten list, może dlatego, że ja nigdy nie wpadłabym na pomysł, by malować się w tramwaju czy autobusie. Dla mnie jest to trochę.. no nie wiem, niehigieniczne? I strasznie niewygodne. To ja już wolę zrobić to na pięciominutowej przerwie w szkolnej ubikacji.
Argument o oszczędzaniu czasu jakoś do mnie nie przemawia. No i powiedzcie mi, kto codziennie przeznacza godzinę na pomalowanie się?
Ja czasem przeznaczam, bo lubie sie cackac ze soba. Moze dlatego tez nie odpowiada mi robienie mejkapu w autobusie - jestem perfekcjonistka (no moze nie do konca, moze okreslenie pedantyczna w makijazu pasuje tu lepiej)i jak tylko nie obejrze oka 10 x z kazdej strony i w roznym swietle zaczynam popadac w rozne schizy, ze cos jest nie tak, ze cos jest krzywo, ze podklad nierowno rozsmarowany, ze widac mi puder.

Poza tym powodzenia jesli ta dziewczyna dojezdza przez ta "godzine" w busie, domyslam sie tez ze bardzo dlugo stoi w korkach bo przeciez gdy autobus podskakuje na naszych polskich drogach ciezko jest narysowac sobie ladna kreske. No chyba ze jej krzywa nie przeszkadza
No i ten sciska w busach, cudne warunki
I te cudne miny przy tuszowaniu oka..mmmm....niee za nic nie skazalabym sie na prezentowanie takiego widoku codziennie rano stalej publicznosci

Makijaz jest jak masaz - przyjemnosc sprawia tylko w odpowiednich warunkach.

Ale z drugiej strony nie patrze sei nigdy karcacym wzrokiem na dziewczyny malujace sie w autobusie.Tylko ze dla mnie nie jest to oznaka dobrego wykorzystania czasu, wrecz przeciwnie... bo przeciez wyspac mozna sie nawet jesli wykonujemy makijaz w domu. Ja raz mialam przyjemnosc malowac sie w pksie, w olbrzymim pospiechu, podswiecajac sobie twarz komorka gdyz bylo juz ciemno. Podklad wpadl mi pod siedzenie i szukalo go ze mna dwoch bardzo rozbawionych, lekko podchmielonych panow
raz wystarczy - dziekuje
kasia5558 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:26.