Imię dla dziewczynki. - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-18, 21:54   #631
BERRY21
Zadomowienie
 
Avatar BERRY21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 091
Dot.: Malina - dobre imie dla dziewczynki?

Ja bardzo lubie swoje imie- Jagoda

I nigdy nie mialam pretensji do moich rodzicow, ze wybrali dosc oryginalne imie dla mnie.

Co do Maliny, to takze mi sie podoba
__________________
Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.
Mark Twain


BERRY21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 23:31   #632
Roksana S.
Raczkowanie
 
Avatar Roksana S.
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: miasto powiatowe
Wiadomości: 185
Dot.: Malina - dobre imie dla dziewczynki?

Cytat:
Napisane przez gosik79 Pokaż wiadomość
Jak przedmówczynie - zdecydownie lepiej Malina niż Sandra, przynajmniej jest to polskie imię a dziewczyna bedzie rozpoznawalna i oryginalna.

Ja swojej daję Maja, też mocno niepopularne, przynajmniej w moim mieście i znajomi moich rodziców oraz starsze odnogi rodu kręcą nosem. Kogo to obchodzi.
A ja mam wrażenie, że w moim mieście jest całkiem sporo Majek
Wolałabym dac dziecku na imię Sandra niż Malina.
Roksana S. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 23:51   #633
Roksana S.
Raczkowanie
 
Avatar Roksana S.
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: miasto powiatowe
Wiadomości: 185
Dot.: Malina - dobre imie dla dziewczynki?

Bardziej niż Malina podoba mi się Malwina
Jeśli mam być szczera, to nie gustuję w imionach typu Malina, Jagoda, Maja.
Dla mnie takie imiona są za mało "eleganckie" i zbyt "wesołe" , takie jakieś "mało poważne" choć nie twierdzę, że brzydkie .
Wybierając imię dla dziecka warto się zastanowić, jak imię będzie pasowało do osoby w wieku np. 40 lat.
Szczerze mówiąc, gdybym ja miała w pracy szefową na poważnym stanowisku, np. Panią Prezes, która ma np. 50 lat i na imię Malina czy Jagoda, czy Maja to nie ukrywam, że takie imię wydałoby mi się niezbyt pasujące do osoby na nobliwym stanowisku i zapewne uśmiechnęłabym się nie raz sama do siebie słysząc np " Pani Malino..." "Pani Jagodo...." czy "Pani Maju...." bo dla mnie te imiona są wesolutkie.
Gdy słyszę słowa "Malina", "Jagoda" to pierwszymi moimi skojarzeniami są "pyszne owoce", natomiast na dzwięk wyrazu "Maja" pierwsza myśl jaka przychodzi mi do głowy to pszczółka z bajki dla dzieci , którą uwielbia mój mały synek ;-).
Uważam, że gdybyśmy przeprowadziły ankietę wśród grupy 100 losowo wybranych osób i zapytałybyśmy z czym kojarzą się tym osobom wyrazy: Maja, Malina i Jagoda, to najwięcej odpowiedzi byłoby takich jak moje pierwsze skojarzenia.
Nie oznacza to oczywiście, że nie znam żadnych osób o tych imionach.
Taki mam gust i dobrze, że każda z nas ma inny
P.S. nie chcę nikogo obrazić, to jest tylko moje zdanie na ten temat, jestem szczera.
Najważniejsze żeby samemu dobrze czuć się z własnym imieniem i nie mieć kiedyś pretensji do rodziców.

Edytowane przez Roksana S.
Czas edycji: 2007-02-19 o 00:49 Powód: literówka
Roksana S. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 06:41   #634
Martiniq
Przyczajenie
 
Avatar Martiniq
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 6
GG do Martiniq
Dot.: Malina - dobre imie dla dziewczynki?

Tyle imion ile gustów i dobrze Mi to imę podoba się, znam jedną Malinę mającą 89 lat, jest babcią i imie to pasuje do niej bardzo Ale martwię się że może mojej córce nie będzie się podobało gdy podrośnie, może wolała by mieć imie nie budzące żadnych pytań? Martwię się że kiedyś będzie miała do mnie pretensje
Martiniq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 08:32   #635
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Malina - dobre imie dla dziewczynki?

i bardzo dobrze ze dziecko ma ciekawe imię napewno jest słodka a ludzi komentujących "skrzywdziliście dziecko" mam zawsze ochotę udusić ... najlepiej żeby wszyscy byli "kubusiami" ja w życiu cenie orginalne spojrzenie - dzieci znajomych maja imiona typu Tytus, Faust, Radosława - Radka i super sie z tym czują 20pare lat temu byłam jednym dzieckiem w wielkiej szkole noszącym Imię Patrycja było mi z tym świetnie - imię kojarzone bylo tylko ze mną i dla mnie to jest sporą wartością
Martiniq wielkie dla Was i zero wątpliwości prosze
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 08:40   #636
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Malina - dobre imie dla dziewczynki?

Szczerze mówiąc mnie się to imię nie podoba. Myśląc perspektywicznie. Dziewczynka Malina - ładnie, może być, ale dla dorosłej osoby nie.

Wybór imienia to poważna sprawa - wybór na całe życie dla naszego dziecka, dlatego myślę, że wskazany jest przy tym rozsądek - niekierowanie się chwilową modą, oryginalność na siłę, pomyślenie o naszym maleństwie jako o nastolatku czu dorosłym mężczyźnie - np. o Jasiu jako o Janku czy Janie.

Jednak nigdy przecież nie mamy pewności, że imię, które wybierzemy dla dziecka, jemu samemu czy osobom trzecim się spodoba.
I zdecydowanie wolę Malinę od Dżesiki, Sandry, czy innej Pameli.

I głowa do góry - masz zdrową Malinkę więc masz się z czego cieszyć.
Najważniejsze, że Tobie (Wam) się podoba.
W końcu nawet Dżesiki i Pamele też się komuś podobają.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 08:52   #637
watka
Rozeznanie
 
Avatar watka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 925
Dot.: Malina - dobre imie dla dziewczynki?

Nie gniewaj się, ale czy Malina to nie brzmi coś tak jak Krasula czy inna Łaciata - imię nadawane kiedyś krowom ze względu na umaszczenie?
No ale odeszliśmy tak daleko od korzeni, że Twoja córka może najwyżej doznać przykrości w szkole, kiedy dzieci u Reymonta albo innej Konopnickiej znajdą jej imienniczkę...

Osobiście bardzo popieram oryginalne imiona, zwłaszcza o polskim brzmieniu. Sądzę że dziś w Warszawie takie imię dla nowoczesnej dziewczyny to byłaby rewelacja; nie wiem jak kojarzyłoby się na wsi, i nie chce mi się wierzyć że jakaś pani urodzona przed wojną otrzymałaby takie imię - a jaka tu jest święta patronka?
Myślę że za 15 lat Twoja córka będzie jednak zadowolona i podejrzewam że jesteś na początku fali nowej mody na "Maliny", tak jak coraz częstsze są Marianny i inne imiona retro-polskie.
__________________
Mój kotek - psotek - huncwotek: MARIANKA
A tu Wiewiórek plumpa sobie w brzuszku
watka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-19, 09:49   #638
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Malina - dobre imie dla dziewczynki?

Mnie się imię nie podoba, ale przynajmniej jest oryginalne. Niestety Malina kojarzy mi się z taką rumianą, puszystą babą. Ale pomijając gust, to imię to wcale mnie nie dziwi, a już bardziej dziwią reakcje znajomych.


Cytat:
Napisane przez Roksana S.
A ja mam wrażenie, że w moim mieście jest całkiem sporo Majek
Wolałabym dac dziecku na imię Sandra niż Malina.
Co drugie dziecko jakie spotykam to teraz Maja, łącznie z moją siostrzenicą. Chyba najpopularniejsze imię teraz. Ale może w małej miejscowości to jest inaczej. Co prawda nie mieszkam w Warszawie, ale wystarczy spojrzeć na ich ranking. Maja na 6-stym miejscu najpopularniejszych, w 2006 roku na trzecim miejscu.

http://gorny.najlepsze.pl/imiona/index.php



Ja tam mam odrobinkę żal do rodziców, że nia mam oryginalnego imienia. Co prawda nie jest to Kasia czy Ania, których znam dziesiątki, no ale zawsze takie zwykłe. Chciałabym mieć oryginane, np. Ida - dałam tak sobie na trzecie
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 10:24   #639
Martiniq
Przyczajenie
 
Avatar Martiniq
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 6
GG do Martiniq
Dot.: Malina - dobre imie dla dziewczynki?

Cytat:
Napisane przez watka Pokaż wiadomość
podejrzewam że jesteś na początku fali nowej mody na "Maliny", tak jak coraz częstsze są Marianny i inne imiona retro-polskie.


Myślę, że moda na retro-polskie imiona jeszcze nie objęła imienia Malina, nie spotkałam się z żadnym dzieciaczkiem o tym imieniu a nazwałam tak swoją córkę ponieważ jej Tatuś gdy byłam w ciąży mówił że mam w brzuchu malinkę, bardzo nam się podobało takie pieszczotliwe przemawianie do niej i przeglądając imiona na różnych portalach natknęłam się na takie imię, wcześniej nie wiedziałam o jego istnieniu. Więc to chyba nie kwestia mody


A pani babcia Malina poczuła by się urażona gdyby się dowiedziała, że ktoś niedowierza w jej istnienie
Martiniq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 10:29   #640
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: Malina - dobre imie dla dziewczynki?

śliczne imię naprawdę, bardzo ładnie to wymyśliłaś, na Twoim miejscu nie miałabym wątpliwości
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 13:00   #641
Roksana S.
Raczkowanie
 
Avatar Roksana S.
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: miasto powiatowe
Wiadomości: 185
Martiniq nie przejmuj się tym, że ludzie są zdziwieni imieniem Malina, bo najważniejsze, że wam się ono podoba
Ja też dałam synkowi bardzo oryginalne imię Amadeusz .
Dla nas to imie jest najpiękniejsze na świecie, nigdy nie żałowałam wyboru i mam nadzieję, że syn jak podrośnie będzie dumny że jest Amadeuszem a nie np. 20-tym Kubusiem czy Kacperkiem w szkole
Ja też mam nieoklepane imię i w życiu nie zamieniłabym się na bycie np Kasią czy Anią czy Madzią
Byłam jedną w szkole o tym imieniu, jedną na studiach, jedną w kręgach znajomych, jedną we wszystkich firmach w których pracowałam, jedyną kobietą o takim imieniu, którą znał mój mąż i jestem bardzo z tego zadowolona.
Twoja Malina też zapewne będzie zadowolona że ma nietypowe imię
Jeśli chodzi o mojego Amadeuszka to większość osób jest zaskoczona takim imieniem, no może nikt nie zapytał "Amadeusz, co to za imię?" ale bardziej coś w stylu "ale wymyśliłaś......"
Ale ja mam to "gdzieś"
Natomiast nigdy nikt mi nie powiedział, że Amadeusz to brzydkie imię.
Krytykowaniem mojego wyboru zajmują się te mamusie które dały dzieciom oklepane imiona (i może teraz żałują) albo bezdzietne kobietki, które są zakompleksione i mało odważne by kiedykolwiek dać dziecku tak oryginalne imię.
Takie wnioski wyciągnęłam z moich obserwacji i mój mąż też to potwierdza.
Ale generalnie to ludzie mi mówią, że imię wybrałam ładne
Gratuluję Ci "odwagi", nie znam cię ale domyślam się, że jesteś dziewczyną pewną siebie i właśnie odważną, bo tylko taka mama może dać tak oryginalne imię.

Może będziecie się ze mnie śmiały, ale dla mnie oryginalne imię jest czymś w rodzaju talizmanu.......
Nie każdy go ma.....

Edytowane przez Mariqa
Czas edycji: 2007-02-19 o 13:53
Roksana S. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-19, 13:04   #642
Biała Dama
Zakorzenienie
 
Avatar Biała Dama
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 9 294
Dot.: Malina - dobre imie dla dziewczynki?

Malina...fajne imię
Biała Dama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 14:25   #643
ninamamma
Raczkowanie
 
Avatar ninamamma
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 95
GG do ninamamma
Dot.: Malina - dobre imie dla dziewczynki?

Juz pisalam ze imie ktore wybralas mnie sie podoba.
Mysle ze imie to moze kiedys byc doskonalym pseudonimem artystycznym ktrorego wszyscy zapamietaja(ktoz to wie jaka przyszlosc czeka nasze pociechy)?
Ja tez sie kierowalam z wyborem imienia dla corki-prostym,orginalnym imieniem ktore jest latwe w wypowiedzeniu w kazdym jezyku.

P.S.Mysle ze imie nie ma znaczenia co do stanowiska w biznesie-wazne kwalifikacje.Kiedys kobieta na wladczym stanowisku byla traktowana lekcewazaco(zmieniaja sie czasy)dlatego uwazam ze nie ma nic dziwnego w wypowadaniu:Szanowna Pani Malina!
__________________
Oby kazdy dzien byl dniem wyjatkomym...
www.rozowe.pl
ninamamma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 14:34   #644
płatek1
Zakorzenienie
 
Avatar płatek1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3 202
GG do płatek1
Dot.: Malina - dobre imie dla dziewczynki?

Malinka słodkie imię może i zdarzy się jakieś dziecko przysporzy nieprzyjemności Twojej córci z powodu jej imienia (oby tylko nie ), ale jako już nastolatka, a później dorosła kobieta nie będzie jej robiło różnicy czy Malina czy Sylwia . Dzieci bywają niestety bardzo złośliwe, ale jak imię może być powodem dokuczania innym tak samo i inny powód. Nie gryź się tym najważniejsze, że Ty będziesz jej zawsze przypominała, że ma piękne imię .
płatek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 14:37   #645
Silly
Zadomowienie
 
Avatar Silly
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: *:*Ibiza*:*
Wiadomości: 1 167
Dot.: Malina - dobre imie dla dziewczynki?

bardzo ladne imie Malina takie inne niz wszystkie
__________________
Silly


Silly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 14:46   #646
domika91
Rozeznanie
 
Avatar domika91
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mikołów/Śląsk
Wiadomości: 708
GG do domika91
Dot.: Malina - dobre imie dla dziewczynki?

hmm.. .Malina... całkiem ładne imie...takie... oryginalne, o wiele lepsze niż Jassika (nawet nie wiem jak napisać) czy Angelika (bez obrazy dla osób mające takie imię) tak samo wołamy na kolege, ale to od nazwiska sie wzięło
__________________
"Świat był taki sam- pełen miłości i nienawiści. Zarazem dobra i zła, kłamstwa i prawdy. To, że nas przypadkiem zło dotyka, nie znaczy wcale, że jesteśmy szczególnie pokrzywdzeni. Trzeba to przyjąć, jak jeszcze jedną próbę, którą nam los zadał i spokojnie robić swoje."
domika91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 15:26   #647
Roksana S.
Raczkowanie
 
Avatar Roksana S.
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: miasto powiatowe
Wiadomości: 185
Dot.: Malina - dobre imie dla dziewczynki?

Cytat:
Napisane przez ninamamma Pokaż wiadomość

P.S.Mysle ze imie nie ma znaczenia co do stanowiska w biznesie-wazne kwalifikacje.Kiedys kobieta na wladczym stanowisku byla traktowana lekcewazaco(zmieniaja sie czasy)dlatego uwazam ze nie ma nic dziwnego w wypowadaniu:Szanowna Pani Malina!
Oczywiście, że ludzie którzy piastują ważne stanowiska w biznesie czy np. w polityce powinni być świetnymi fachowcami
Niestety w naszym kraju jest z tym niezbyt ciekawie często liczą się "dobre plecy" i nie daje się szans młodym, wykształconym, ambitnym i kreatywnym ludziom szczególnie w małych miastach.
Zwrot "Szanowna Pani Malino" mnie osobiście trochę śmieszy i nie wyobrażam sobie np. Pani Premier o imieniu Malina. Myślę, że prasa miałaby niezły punkt zaczepienia do zgryźliwych komentarzy.
Ale w mojej firmie wolałabym współpracować np z Panią Prezes Maliną czy Główną księgową Maliną która byłaby odpowiednią osobą na takim stanowisku, kompetentną, niż np. z Panią Prezes Beatą czy Małgorzatą jeśliby była partaczem i nie potrafiłaby należycie wykonywać swoją pracę, żerując na wiedzy i zdolnościach pracowników niższego szczebla w hierarchii firmy

Edytowane przez Roksana S.
Czas edycji: 2007-02-19 o 15:28 Powód: literówka
Roksana S. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 15:43   #648
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Malina - dobre imie dla dziewczynki?

Bardzo podoba mi się imię , które wybrałaś dla swojej córeczki. Znam dwie Maliny i jedną Malwinę , na którą też mówią Malina.
Takie imiona dla dziewczynek bardzo pasują, są proste, wdzięczne, słodkie poprostu. Poza Maliną znam jeszcze Jagodę i Kalinę.
Natomiast jak widzę w gazetce kościelnej imiona chrzczonych dzieci to czasem aż mnie skręca, gdy czytam: Dżesika, itp.

Buziaczki dla Malinki.
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 17:48   #649
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Wink Dot.: Malina - dobre imie dla dziewczynki?

Cytat:
Zwrot "Szanowna Pani Malino" mnie osobiście trochę śmieszy i nie wyobrażam sobie np. Pani Premier o imieniu Malina.
a wyobrażałaś sobie Donalda w rządzie
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-19, 18:21   #650
watka
Rozeznanie
 
Avatar watka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 925
Dot.: Malina - dobre imie dla dziewczynki?

Cytat:
Napisane przez Martiniq Pokaż wiadomość
Myślę, że moda na retro-polskie imiona jeszcze nie objęła imienia Malina, nie spotkałam się z żadnym dzieciaczkiem o tym imieniu a nazwałam tak swoją córkę ponieważ jej Tatuś gdy byłam w ciąży mówił że mam w brzuchu malinkę, bardzo nam się podobało takie pieszczotliwe przemawianie do niej i przeglądając imiona na różnych portalach natknęłam się na takie imię, wcześniej nie wiedziałam o jego istnieniu. Więc to chyba nie kwestia mody


A pani babcia Malina poczuła by się urażona gdyby się dowiedziała, że ktoś niedowierza w jej istnienie
Im więcej razy powtarzam "Malina" tym bardziej mi się podoba

Ja też myślałam że mam pierwszą Mariannę na świecie, a okazało się że dwoje znajomych z branży artystycznej też ma Marianny

My na maleństwo mówiliśmy "Morelka" zanim jeszcze poznaliśmy płeć
__________________
Mój kotek - psotek - huncwotek: MARIANKA
A tu Wiewiórek plumpa sobie w brzuszku
watka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 22:27   #651
Abuba
Zadomowienie
 
Avatar Abuba
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 089
Dot.: Malina - dobre imie dla dziewczynki?

Moja Malina zwana Malisią albo Malinią ma już prawie dwa latka. Na drugie ma Maria - to na wypadek, gdyby kiedyś została panią prezes
Abuba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 22:35   #652
Roksana S.
Raczkowanie
 
Avatar Roksana S.
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: miasto powiatowe
Wiadomości: 185
Dot.: Malina - dobre imie dla dziewczynki?

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
a wyobrażałaś sobie Donalda w rządzie
chichoty z tego powodu przerabiałam już wiele lat temu i były to zarówno moje solowe chichoty jak i chichoty zbiorowe - razem z innymi
A chichotać to ja się uwielbiam, więc niewiele mi trzeba by zacząć się szczerzyć
Oryginalne to jest to imię, ale mi zawsze będzie się kojarzyło z postacią z bajki Disneya podobnie jak imię Roger
Roksana S. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 22:44   #653
Roksana S.
Raczkowanie
 
Avatar Roksana S.
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: miasto powiatowe
Wiadomości: 185
Dot.: Malina - dobre imie dla dziewczynki?

Cytat:
Napisane przez Abuba Pokaż wiadomość
Moja Malina zwana Malisią albo Malinią ma już prawie dwa latka. Na drugie ma Maria - to na wypadek, gdyby kiedyś została panią prezes
Więc sama przyznajesz, że zwrot "Pani Mario" brzmi lepiej niż "Pani Malino" pomimo iż żartujesz sobie z mojej wypowiedzi.
P.S. Co za zapobiegliwa mamusia ............
Roksana S. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 22:57   #654
Kamila_1988
Przyczajenie
 
Avatar Kamila_1988
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 16
Dot.: Malina - dobre imie dla dziewczynki?

Ja tam nie wiem o co tyle "halo" imie jak imie. Jak dla mnie jest całkowicie normalne. Tym bardziej, że w obecnych latach panuje moda na nietypowe imiona Myśle,ze za pare lat gdy twoje córeczka pojdzie do przedszkola, czy tez szkoły więcej bedzie Malin, Malwin, Kalin niż tych dziewczynek o typowych polskich imionach
__________________
Kobieta bez kokieterii, to jak kwiat bez woni...
Kamila_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-20, 07:32   #655
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Malina - dobre imie dla dziewczynki?

Roksano ciesz się śmiech to zdrowie ja jakoś nie chichotałam ... mhy ... ale juz chyba wolałabym chichoty niż bycie odliczaną jako np kubuś nr 10 w klasie ... ale skończmy to koleżanka mojej babci ma na imie Saturnina kiedyś też ludzie mieli fantazję
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-20, 13:05   #656
ninamamma
Raczkowanie
 
Avatar ninamamma
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 95
GG do ninamamma
Dot.: Imię dla dziewczynki.

Roksana-Ludzie smieja sie ze wszystkiego,obojetnie czy z imienia czy z nazwiska lub z wad wygladowych.Zawsze sobie cos na oko wezma.I czy sie nazywa popularnie czy rzadko beda o nim mowic.A Donald w polityce jest i mu to obojetne czy sie smieja czy nie!Stanowisko ma i tyle.I jakbys pracowala dla niego to musialabys go powazac bo bylby twoim szefem.
__________________
Oby kazdy dzien byl dniem wyjatkomym...
www.rozowe.pl
ninamamma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-20, 13:36   #657
niunieczek
Rozeznanie
 
Avatar niunieczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 628
Dot.: Imię dla dziewczynki.

Malinka śliczne imię, moi znajomi mają małą Kalinkę.
Wyobraźcie sobie że pradziadkowie mojego męża to Dymitr i Ksenia, kto by pomyślał o takich imionach w tamtych czasach? A jednak.
Ja mam na imię Żaneta każdy mówi że to niespotykane ale znam jeszcze dwie Żanety.
W szkole średniej miałam koleżankę Żaklinę.
Uściski dla Malinki!
niunieczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 19:07   #658
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Imię dla dziewczynki.

a ja mam koleżankę Malinę.
Jest Jagoda, Kalina, może być i Malina.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 21:34   #659
patrycja1801
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 345
Dot.: Imię dla dziewczynki.

Moje typy to :

- Blanka
- Łucja
- Nadia
- Dalia
- Laura
- Lorin
- Jana
- Aleksandra
- Lena
- Tesza (zaslyszane w jakims filmie, spodobalo mi sie, ale raczej nie odwazylabym sie tak nazwac dziecka)
patrycja1801 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 13:28   #660
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487
Dot.: Imię dla dziewczynki.

córusia - NIKITA
ebena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-29 14:09:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:41.