Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-06-11, 20:39   #1921
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Abigal Pokaż wiadomość
j.w.

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

ważne żeby dieta pasowała, jeżeli masz problem ze zbilansowaniem to rzeczywiście lepiej sięgnąć po białko

---------- Dopisano o 18:18 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

jadłospis jest dobry jak na zabiegany dzień to wybaczone nawet te jajka 3 razy dziennie choć mi też się to czasami zdarza BTW. dzięki jeszcze raz za przepis na te klopsiki z wątróbki wyszły przeboskie i to nie tylko moja opinia
no jajka strasznie dziś jadłam heheheh masakra ;p ale tak jak mówisz myślę ze czasem można wybaczyć ciesze się że mimo wszystko jadłospis może być dziś się przełamalam i robiłam przysiady z dużą sztangą bez asekruacji i jestem z siebie dumna i się chwalę a co do klopsików - bardzo się cieszę że wykorzystałaś przepis bo mi też bardzo smakowały i szkoda jakby się kurzył u mnie tylko w szufladzie


Ervisha - o widzę ze jest nowy wątek plotkowy do jadłospisów - super cieszę się że to ogarnęłaś, będzie mozna plotkować bez spinki
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie

Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2014-06-13 o 09:12
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-11, 21:05   #1922
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
no jajka strasznie dziś jadłam heheheh masakra ;p ale tak jak mówisz myślę ze czasem można wybaczyć
Jajeczna noc Was czeka
Biedny TŻ

Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2014-06-13 o 09:12
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-11, 21:54   #1923
AshtrayGirl86
Rozeznanie
 
Avatar AshtrayGirl86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 514
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Abigal Pokaż wiadomość
j.w.

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

ważne żeby dieta pasowała, jeżeli masz problem ze zbilansowaniem to rzeczywiście lepiej sięgnąć po białko

---------- Dopisano o 18:18 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

jadłospis jest dobry jak na zabiegany dzień to wybaczone nawet te jajka 3 razy dziennie choć mi też się to czasami zdarza BTW. dzięki jeszcze raz za przepis na te klopsiki z wątróbki wyszły przeboskie i to nie tylko moja opinia
Takie podejście już przetestowałam i u mnie się sprawdza
Dieta aktualnie też bardzo mi pasuje.

No to dzisiejsza R:

1) pancakes z morelami (mąka owsiana i kokosowa, mleko kokosowe, białko).
2) domowe sushi maki z avocado, ogórkiem, łososiem wędzonym i surimi; dwa pierogi z truskawkami.
3) jogurt naturalny z truskawkami i migdałami (dorwałam w końcu jogurt bez laktozy )
4) filet z kurczaka w marynacie miodowo-musztardowej podsmażony na oleju kokosowym z mieszanką warzyw.
AshtrayGirl86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-11, 22:32   #1924
eevvaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 3 144
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy cz XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Moja dzisiejsza R-ka
1. jajecznica z dwóch jajek ze szczypiorkiem smażona na niewielkiej ilości masełka, pół pomidora z cebulką, dwa wafle ryżowe
2. Udko z kurczaka bez skóry, biały ryż, sałatka z grecka
3.Serek wiejski 3% tłuszczu, musli, 2 andruciki
4.Jabłko
5.Dwa wafle ryżowe posmarowane chudym twarożkiem z truskawkami i jogurtem.

I jak?
__________________
Zapraszam na mojego bloga
http://eevvastyle.blogspot.com/


eevvaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-12, 08:23   #1925
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Jajeczna noc Was czeka
Biedny TŻ
hahah nic nie mów

---------- Dopisano o 09:23 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------

Cytat:
Napisane przez eevvaa Pokaż wiadomość
Moja dzisiejsza R-ka
1. jajecznica z dwóch jajek ze szczypiorkiem smażona na niewielkiej ilości masełka, pół pomidora z cebulką, dwa wafle ryżowe
2. Udko z kurczaka bez skóry, biały ryż, sałatka z grecka
3.Serek wiejski 3% tłuszczu, musli, 2 andruciki
4.Jabłko
5.Dwa wafle ryżowe posmarowane chudym twarożkiem z truskawkami i jogurtem.

I jak?

eevvaa myślę, że mogłabyś napisać co nieco o swoich celach, obecnej wadze, wzroscie itp? trenujesz coś? jeśli tak to napisz co i w którym momencie dnia? tak bez tych informacji o któe zapytałam, mogę stwierdzić że wafle ryżowe/andruty trzeba zastąpić jakimiś pełnowartościowymi węglowodanami, sugeruję chleb z żyta, który nie podnosi tak gwałtownie jak pieczywo pszenne poziomu cukru we krwi, dzięki czemu jesteśmy dłużej syci. Twarożek to także średnie źródło białka, ale od czasu do czasu może być Myslę, że owoce mogłabyś prz\erzucić do pisłku numer 3, na na kolację zjeśc jakieś warzywa jeszcze ) pozdrawiam!
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie

Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2014-06-13 o 09:13
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-12, 08:35   #1926
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
no jajka strasznie dziś jadłam heheheh masakra ;p ale tak jak mówisz myślę ze czasem można wybaczyć ciesze się że mimo wszystko jadłospis może być dziś się przełamalam i robiłam przysiady z dużą sztangą bez asekruacji i jestem z siebie dumna i się chwalę a co do klopsików - bardzo się cieszę że wykorzystałaś przepis bo mi też bardzo smakowały i szkoda jakby się kurzył u mnie tylko w szufladzie


Ervisha - o widzę ze jest nowy wątek plotkowy do jadłospisów - super cieszę się że to ogarnęłaś, będzie mozna plotkować bez spinki
Dudi pomógł mi z nazwą No ale te ploteczki muszą być związane z odżywianiem W tamtym wątku nie będzie można rozmawiać o pieskach, kotkach czy problemach towarzyskich
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2014-06-13 o 09:14
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-12, 08:40   #1927
eevvaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 3 144
Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
hahah nic nie mów

---------- Dopisano o 09:23 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------




eevvaa myślę, że mogłabyś napisać co nieco o swoich celach, obecnej wadze, wzroscie itp? trenujesz coś? jeśli tak to napisz co i w którym momencie dnia? tak bez tych informacji o któe zapytałam, mogę stwierdzić że wafle ryżowe/andruty trzeba zastąpić jakimiś pełnowartościowymi węglowodanami, sugeruję chleb z żyta, który nie podnosi tak gwałtownie jak pieczywo pszenne poziomu cukru we krwi, dzięki czemu jesteśmy dłużej syci. Twarożek to także średnie źródło białka, ale od czasu do czasu może być Myslę, że owoce mogłabyś prz\erzucić do pisłku numer 3, na na kolację zjeśc jakieś warzywa jeszcze ) pozdrawiam!
Dziękuję za odpowiedź
Obecnie ważę 51kg przy wzroście 160cm, moim celem jest schudnąć max 2 kg, czyli dobić do wagi 49kg Jeszcze 3 tygodnie temu ważyłam prawie 54 kg, więc dietka jakoś działa
Chodzę na siłownię średnio 2 razy w tygodniu po godzince, robię interwały na rowerku i bieżni, a od wczoraj postanowiłam trenować mięśnie brzucha i pośladków z melb.
Co do pieczywa, to niestety najprawdopodobniej mam uczulenie na gluten, więc staram się ograniczać go do minimum. Wiem, że rozwiązaniem jest upieczenie chlebka bezglutenowego i chyba niebawem będę musiała się tego podjąć. Nie mogę też jeść ryb, gdyż choruję na Hashimoto.
__________________
Zapraszam na mojego bloga
http://eevvastyle.blogspot.com/



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2014-06-13 o 09:14 Powód: W wątku zabrobione jest podawanie swojej wagi
eevvaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-12, 08:52   #1928
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

mój dzisiejszy jadłospis R

I - 2 kromki chleba żytniego, masło, wędzona pierś kurczaka, 2 plastry sera żółtego, cukinia z patelni

II - 2 naleśniki z twarogiem, szpinakiem i jajkiem, surówka z kapusty

III - przekąska: owoce

IV - makaron żytni z kurczakiem, kukurydzą, cukinią, suszonymi pomidorami i sosem śmietanowo-pomidorowym

zumbaaaaa strasznie się stęskniłam za samą zumbą, więc idę dziś na zumbę, a dzisiejszy trening przekładam na sobotę ) jutro też trening więc dziś będzie dzień odpoczynku od siłki

V - shake truskawkowy z jogurtem i serkiem mascarpone (lekka kolacja, ale to nic myślę, godzina zumby nie jest dla mnie jakimś dużym wysiłkiem ) jak myślicie? czy zjeść coś konkretniejszego?kanapkę z wędzoną piersią i cukinią?

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Dudi pomógł mi z nazwą No ale te ploteczki muszą być związane z odżywianiem W tamtym wątku nie będzie można rozmawiać o pieskach, kotkach czy problemach towarzyskich

aha aha czyli o jedzeniu i osobistych odczuciach odnośnie przygotowywanych przepisów na potrawy ok?

---------- Dopisano o 09:52 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

Cytat:
Napisane przez eevvaa Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź
Obecnie ważę XXkg przy wzroście 160cm, moim celem jest schudnąć max 2 kg, czyli dobić do wagi XXkg Jeszcze 3 tygodnie temu ważyłam prawie XX kg, więc dietka jakoś działa
Chodzę na siłownię średnio 2 razy w tygodniu po godzince, robię interwały na rowerku i bieżni, a od wczoraj postanowiłam trenować mięśnie brzucha i pośladków z melb.
Co do pieczywa, to niestety najprawdopodobniej mam uczulenie na gluten, więc staram się ograniczać go do minimum. Wiem, że rozwiązaniem jest upieczenie chlebka bezglutenowego i chyba niebawem będę musiała się tego podjąć. Nie mogę też jeść ryb, gdyż choruję na Hashimoto.

rozumiem, no to rzeczywiście chleb bezglutenowy zostaje albo te wafle możesz też jako zastępcę pieczywa zrobić sobie placuszki z kaszy gryczanej i jajka wagi do zrzucenia masz mało, więc nie śpiesz się z tą redukcją spróbuj jeść czysto i nie ciąć aż tak mocno węglowodanów. sama czysta dieta z niskoprzetworzonymi produktami może u Ciebie zdziałać cuda skoro już wychodzisz na siłownię, namawiam na trening siłowy po nim możesz wykonywać sobie aeroby służę radą jeśli chodzi o rozpiskę, sugeruję trening całego ciała bez dzielenia na początek
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie

Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2014-06-13 o 09:14
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-12, 09:00   #1929
eevvaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 3 144
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
rozumiem, no to rzeczywiście chleb bezglutenowy zostaje albo te wafle możesz też jako zastępcę pieczywa zoribć sobie placuszki z kaszy gryczanej i jajka (przepraszam, jeśli kasza lub jajka mają gluten to pomiń tę uwagę, słabo się znam na bezglutenówce ) wagi do zrzucenia masz mało, więc nie śpiesz się z tą redukcją spróbuj jeść czysto nie nie ciąć aż tak mocno tych węglowodanów
Dziękuję za radę, nie słyszałam o placuszkach z kaszy gryczanej i jajka Muszę wypróbować .
Za to dzisiaj na śniadanie zrobiłam sobie placki z twarogu i jajka upieczone w tosterze/sandwichu. Do tego jogurt naturalny i brzoskwinia pychotka
__________________
Zapraszam na mojego bloga
http://eevvastyle.blogspot.com/


eevvaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-12, 09:20   #1930
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
mój dzisiejszy jadłospis R

I - 2 kromki chleba żytniego, masło, wędzona pierś kurczaka, 2 plastry sera żółtego, cukinia z patelni

II - 2 naleśniki z twarogiem, szpinakiem i jajkiem

III - przekąska: owoce

IV - tż gotuje to nie wiem co będzie, ale zaktualizuję, zapewne mięso + węglowodany + sos warzywny

zumbaaaaa strasznie się stęskniłam za samą zumbą, więc idę dziś na zumbę, a dzisiejszy trening przekładam na sobotę ) jutro też trening więc dziś będzie dzień odpoczynku od siłki

V - shake truskawkowy z jogurtem i serkiem mascarpone (lekka kolacja, ale to nic myślę, godzina zumby nie jest dla mnie jakimś dużym wysiłkiem ) jak myślicie? czy zjeść coś konkretniejszego?kanapkę z wędzoną piersią i cukinią?

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------




aha aha czyli o jedzeniu i osobistych odczuciach odnośnie przygotowywanych przepisów na potrawy ok?

---------- Dopisano o 09:52 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------



Między innymi Chodzi o wszystko to o czym tutaj rozmawialiśmy a co się tutaj nie nadawało
A zumby zazdroszczę
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2014-06-13 o 09:13
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-12, 17:33   #1931
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

R

1. Kawa z mlekiem; babeczka jajeczno-mięsna, pomidor (~300 kcal, tylko 3 g węgli)

2. (w pracy) kawa z mlekiem; 2 cycki kurczaka, odrobina majonezu, ogórek

3. (w domu) kiełbaski mięsne podsmażane na maśle z pieczarkami i cebulą, trochę sosu pomidorowego,micha chłodniku litewskiego (zawsze z jajkiem i śmietaną 30%), szklanka coli light (raz w tygodniu piję)

4. domowe żelki z coli light

5. (będzie) twaróg tłusty z truskawkami, kawałek smażonego mięsa, pomidor.

Ledwo zipię od takiej ilości płynów (w pracy ponad 1,5 litra wody, w domu 2 herbaty i cola light, ale mnie suszy)
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-12, 19:18   #1932
201606210914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 279
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

kiepska r

I bułka fińska ciemna ze słonecznikiem z masłem, grubo z twarogiem rzodkiewkowo-szczypiorkowym, 3plastry szynki, papryka, pomidor, ogórek, szczypior, łyżeczka majonezu/ 2 szklanki truskawek/ kawa z mlekiem

II zupa jarzynowa/ wędzona pierś, młode ziemniaczki podsmażone na rzepakowym, młoda kapustka+jogurt naturalny do polania

III 2 kromki żytnie z masłem, grubo z twarogiem, domowym truskawkowym dżemem

IV jajecznica z 2 jaj z szynką i szczypiorkiem na rzepakowym, mała bułeczka z masłem, a druga z twarogiem i dżemem
201606210914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 08:24   #1933
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

U:?

1. bułka długa paluch ciemna: obie połówki z łyżeczką oleju lnianego: pół z serem tylżyckim, szynką gotowaną i połową awokado; pół z mozzarellą i szynką z kurczaka z pieca z pieczarkami; puchar truskawek z ogrodu; pół banana; kawa bezkofeinowa z mlekiem

orbitrek, gimnastyka

2. bułka jw. złożona: z łyżeczką oliwy z oliwek; serkiem almette śmietankowym, połową banana i miodem naturalnym wielokwiatowym; 10 orzechów laskowych; herbata ergley

3. ziemniaki pure z masłem i mlekiem 2 kulki-takie od lodów; śledzie w śmietanie; surówka; ( obiad zjedzony w stołówce

4. jabłko, arbuz

basen

5. jajecznica z pieczarkami z dwóch jaj smażona na oleju kokosowym; kawałek chleba żytniego owalnego dużego-bez smarowidła, szynka gotowaną; sałatą lodową i rzodkiewką; pomidor; surowa marchewka; herbata miętowa

spacer

i jak?
często jestem pomijana, w sumie zawsze. może ktos zerknie.

dodatkowo witaminy z kwasem foliowym dla kobiet w ciąży.....
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?






Edytowane przez mpati86
Czas edycji: 2014-06-13 o 08:26
mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 08:29   #1934
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez superkas Pokaż wiadomość
kiepska r

I bułka fińska ciemna ze słonecznikiem z masłem, grubo z twarogiem rzodkiewkowo-szczypiorkowym, 3plastry szynki, papryka, pomidor, ogórek, szczypior, łyżeczka majonezu/ 2 szklanki truskawek/ kawa z mlekiem

II zupa jarzynowa/ wędzona pierś, młode ziemniaczki podsmażone na rzepakowym, młoda kapustka+jogurt naturalny do polania

III 2 kromki żytnie z masłem, grubo z twarogiem, domowym truskawkowym dżemem

IV jajecznica z 2 jaj z szynką i szczypiorkiem na rzepakowym, mała bułeczka z masłem, a druga z twarogiem i dżemem
Eee tam, nie taka kiepska

mpati, jadłabym wszystko te bułki, banan, miód, kokos, sery! Nie wiedziałam, że jesteś w ciąży, ile kalorii zjadasz
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 09:06   #1935
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Eee tam, nie taka kiepska

mpati, jadłabym wszystko te bułki, banan, miód, kokos, sery! Nie wiedziałam, że jesteś w ciąży, ile kalorii zjadasz
nie wiem nie liczę. jem według organizmu i staram się by dzidzi niczego nie zabrakło. a jednocześnie nie zamierzam przytyć 30 kg, bo uważam, ze tyle nie trzeba. czyli tylko tyle ile muszę.
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 09:35   #1936
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

dzisiejszy jadłospis R

I - 2 kromki chleba żytniego z wędzoną piersią kurczaka, ogórek małosolny, smażona cukinia

II - schab pieczony z plastrem boczku, kasza gryczana, surówka - dużaa porcja obiadowa

III - truskawki, serek wiejski


trening górnych partii

IV - kurczak w sosie pomidorowo smietanowym, cukinia, pomidory suszone, kukurydza, ryż

V - jajecznica z 2 jajek z piersią wędzoną kurczaka, ogórki małosolne, kromka chleba żytniego
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 10:10   #1937
Abigal
Raczkowanie
 
Avatar Abigal
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 441
GG do Abigal
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
dzisiejszy jadłospis R

I - 2 kromki chleba żytniego z wędzoną piersią kurczaka, ogórek małosolny, smażona cukinia

II - schab pieczony z plastrem boczku, kasza gryczana, surówka - dużaa porcja obiadowa

III - truskawki, serek wiejski


trening górnych partii

IV - kurczak w sosie pomidorowo smietanowym, cukinia, pomidory suszone, kukurydza, ryż

V - jajecznica z 2 jajek z piersią wędzoną kurczaka, ogórki małosolne, kromka chleba żytniego
jedynie zamieniłabym 3 z 5 lub 2, bo serek przed treningiem to wiesz nie za bardzo
Abigal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 10:47   #1938
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez mpati86 Pokaż wiadomość
nie wiem nie liczę. jem według organizmu i staram się by dzidzi niczego nie zabrakło. a jednocześnie nie zamierzam przytyć 30 kg, bo uważam, ze tyle nie trzeba. czyli tylko tyle ile muszę.
Nie mówię, że masz tyć 30 kg, po prostu uważnie układaj meniu
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 11:09   #1939
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Abigal Pokaż wiadomość
jedynie zamieniłabym 3 z 5 lub 2, bo serek przed treningiem to wiesz nie za bardzo

wiem właśnie ale jestem w pracy i mam ograniczone możliwości , a od razu po pracy na trening lece ehhh ale od razu po treningu zjem kurczaka z ryżem i warzywami więc może nie będzie aż tak źle.. mam jeszcze do dyspozycji banana..czytałam że owoc pół godziny przed treningiem może być w razie wojny.co myślisz?
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-13, 17:41   #1940
n_eptun
Raczkowanie
 
Avatar n_eptun
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 289
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Utrzymanie:

Śniadanie:
*Jajecznica na maśle ze szczypiorkiem,cukinią,pes tkami dyni i pomidorem.
*Kromka razowego z serem owczym i oliwkami/kromka z masłem i powidłami

II:
*Koktajl mango-kokos na bazie serka homo i kaszy jaglanej +banan i garść pistacji

Obiad:
*Zupa cebulowa z grzankami
*Kurczak w migdałach, pieczony batat z masłem,zielone szparagi

Podwieczorek:
*Jogurt z truskawkami,miodem i musli
*Kawa z mlekiem kokosowym


Kolacja:
*Sałatka z serem pleśniowym, granatem i orzechami
*Grahamka z wędzonym pstrągiem/pastą z cieciorki
n_eptun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 17:48   #1941
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez n_eptun Pokaż wiadomość
Utrzymanie:

Śniadanie:
*Jajecznica na maśle ze szczypiorkiem,cukinią,pes tkami dyni i pomidorem.
*Kromka razowego z serem owczym i oliwkami/kromka z masłem i powidłami

II:
*Koktajl mango-kokos na bazie serka homo i kaszy jaglanej +banan i garść pistacji

Obiad:
*Zupa cebulowa z grzankami
*Kurczak w migdałach, pieczony batat z masłem,zielone szparagi

Podwieczorek:
*Jogurt z truskawkami,miodem i musli
*Kawa z mlekiem kokosowym


Kolacja:
*Sałatka z serem pleśniowym, granatem i orzechami
*Grahamka z wędzonym pstrągiem/pastą z cieciorki
Moim zdaniem bardzo smacznie
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 18:26   #1942
n_eptun
Raczkowanie
 
Avatar n_eptun
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 289
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Moim zdaniem bardzo smacznie
Dziękuję Dzisiaj siostra robiła obiad
n_eptun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-14, 09:15   #1943
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez n_eptun Pokaż wiadomość
Dziękuję Dzisiaj siostra robiła obiad
To fajnie

---------- Dopisano o 10:15 ---------- Poprzedni post napisano o 10:14 ----------

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
dzisiejszy jadłospis R

I - 2 kromki chleba żytniego z wędzoną piersią kurczaka, ogórek małosolny, smażona cukinia

II - schab pieczony z plastrem boczku, kasza gryczana, surówka - dużaa porcja obiadowa

III - truskawki, serek wiejski


trening górnych partii

IV - kurczak w sosie pomidorowo smietanowym, cukinia, pomidory suszone, kukurydza, ryż

V - jajecznica z 2 jajek z piersią wędzoną kurczaka, ogórki małosolne, kromka chleba żytniego
Mi się podoba
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-14, 12:12   #1944
Bjouq
Raczkowanie
 
Avatar Bjouq
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 94
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Mój dzisiejszy jadłospis. Co myślicie?

I. Jajko na miękko + kromka razowca z pastą z łososia i ogórkiem zielonym + świeże pomidorki + czarna kawa
TRENING
II. Nektarynka + jogurt naturalny
III. Warzywa na patelnie z piersią z kurczaka
IV. Szklanka koktajlu + świeże borówki
V. Puszka tuńczyka + sałatka warzywna
__________________
Być FIT do wakacji!
44 kg
Bjouq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-14, 13:52   #1945
n_eptun
Raczkowanie
 
Avatar n_eptun
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 289
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Bjouq Pokaż wiadomość
Mój dzisiejszy jadłospis. Co myślicie?

I. Jajko na miękko + kromka razowca z pastą z łososia i ogórkiem zielonym + świeże pomidorki + czarna kawa Kromki powinny być dwie, z masłem i na to pasta. nie wiem co ćwiczysz, jak długo itd. ale mogłaś zjeść do tego np banana lub serek wiejski
TRENING
II. Nektarynka + jogurt naturalny Po treningu powinnaś raczej zjeść jakieś mięsko
III. Warzywa na patelnie z piersią z kurczaka Węgle jakieś? Tłuszcze?
IV. Szklanka koktajlu + świeże borówki j.w
V. Puszka tuńczyka + sałatka warzywna j.w
Rozumiem, że to redukcja tak?
W każdym razie-Nie podoba mi się. Węgle tylko do śniadania i to 1 kromka. Brak tłuszczy, mało białka a przecież ćwiczysz.Kalorycznie też raczej mało.
A to 44kg to waga do której dążysz? Oby nie. No chyba, że masz 150cm wzrostu
n_eptun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-14, 14:49   #1946
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Moje U/R( będę wdzięczna za ocenę ) z 2 dni

wczoraj:
I 2 kromki razowca z białym serem, pomidorem, bazylią i odrobiną oliwy z oliwek
III 6 małych placuszków jabłkowo owsianych z jogurtem bałkańskim i miodem gryczanym
1,5 godz treningu
III dorsz panierowany, 2 młode ziemniaki, duża łycha szpinaku z czosnkiem + trochę kalafiora
na deser kinder bueno
IV jeden placek ziemniaczany ( nie planowany, wpadł na imprezie)
dzis:
I owsianka z bananem
II mozarella z pomidorem, bazylia, oliwą z oliwek, kromka pieczywa z ziarnami
na deser gałka lodów straciatella
1 godz treningu
III kurczak z marchewka, ananasem, kukurydzą, pędami bambusa i curry + ryż
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-14, 14:54   #1947
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Dzisiejsze U (chorobowe i z późną pobudką):

I. cynamonowa owsianka dwujajeczna z truskawkami i pokrojonymi migdałami

a w międzyczasie Gripex

II. zupa-krem brokułowa z kawałkami gotowanego kurczaka

+ kalarepa, marchew i pewnie wezmę jeszcze jakieś tabletki na gardło

III. puree z groszku konserwowego z pomidorami i masłem kokosowym (ew. chleb, ale wątpię...)
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-14, 17:05   #1948
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 506
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez blax5 Pokaż wiadomość
Dzisiejsze U (chorobowe i z późną pobudką):

I. cynamonowa owsianka dwujajeczna z truskawkami i pokrojonymi migdałami

a w międzyczasie Gripex

II. zupa-krem brokułowa z kawałkami gotowanego kurczaka

+ kalarepa, marchew i pewnie wezmę jeszcze jakieś tabletki na gardło

III. puree z groszku konserwowego z pomidorami i masłem kokosowym (ew. chleb, ale wątpię...)
Hmm, co tu oceniać? To tak samo jak wstawiać jadłospis z wigilii albo 50stopniowego upału.
piotrek1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-14, 17:26   #1949
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez piotrek1994 Pokaż wiadomość
Hmm, co tu oceniać? To tak samo jak wstawiać jadłospis z wigilii albo 50stopniowego upału.
Jakość jedzenia? A jak się nie widzi nic do oceny to nic i po prostu post ominąć?
Według mnie w trakcie 50. stopniowego upału też jeść coś trzeba i jak ktoś wstawiłby taki jadłospis to nie widzę problemu. Tym bardziej, że podczas choroby, jak to często przynajmniej u mnie bywa, spędzam się dużo czasu w domu i sprzyja to aktywności na forum ;p
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-14, 17:44   #1950
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez maconha89 Pokaż wiadomość
Moje U/R( będę wdzięczna za ocenę ) z 2 dni

wczoraj:
I 2 kromki razowca z białym serem, pomidorem, bazylią i odrobiną oliwy z oliwek
III 6 małych placuszków jabłkowo owsianych z jogurtem bałkańskim i miodem gryczanym
1,5 godz treningu
III dorsz panierowany, 2 młode ziemniaki, duża łycha szpinaku z czosnkiem + trochę kalafiora
na deser kinder bueno
IV jeden placek ziemniaczany ( nie planowany, wpadł na imprezie)
dzis:
I owsianka z bananem
II mozarella z pomidorem, bazylia, oliwą z oliwek, kromka pieczywa z ziarnami
na deser gałka lodów straciatella
1 godz treningu
III kurczak z marchewka, ananasem, kukurydzą, pędami bambusa i curry + ryż
Mogłabys podać przepis na te placki jabłkowo owsiane ?



Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-12 15:59:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:08.