Ach te forum... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-03, 16:14   #1
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936

Ach te forum...


Popatrzcie na te "perełkę"z forum z Gazety Wyborczej.Ze szczególnym wskazaniem na -elizabeth20..Jak "ładnie" dziewczynki dyskutują o urodzie..Dobrze,że tu można poczytać kulturalne wypowiedzi inteligentnych osób.
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-03, 16:20   #2
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Re: Ach te forum...

ale gdzie link?
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-03, 16:22   #3
Martaa2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 251
Re: Ach te forum...

Ja tam na gazecie na urodzie w ogóle nie mogę znaleźć nikogo o takim nicku.
Martaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-03, 16:32   #4
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Re: Ach te forum...

Ojej..
Przepraszam,mam małe zamieszanie i zapomniałam o linku.
Już wklejam:http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=211&w=16337579
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-03, 16:48   #5
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Re: Ach te forum...

Heh no faktycznie..nie ma to jak ideał kobiecej urody Castę czy Belluci albo Heidi Klum nazwac brzydula hahaha
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-03, 16:54   #6
MartusiaJ
Rozeznanie
 
Avatar MartusiaJ
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 531
Re: Ach te forum...

Wypowiedzi tych dziewczyn są żenujące..., naprawdę.....
__________________
znowu tutaj z Wami
MartusiaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-03, 17:19   #7
Martaa2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 251
Re: Ach te forum...

A z czym są takie żenujące wg. Ciebie ? Że ktoś napisał ,że mu się Buzkówna czy inna nie podoba ? Ma do tego prawo a o gustach się nie dyskutuje. Mnie tam ten wątek nie bulwersuje.
Martaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-10-03, 17:25   #8
anastacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 301
Re: Ach te forum...

Po przeczytaniu widzę, że one właśnie o gustach dyskutować zaczęły ... i chyba sposób w jaki to zrobiły, jest najbardziej żenujący
anastacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-03, 17:29   #9
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: Ach te forum...

Problem nie w temacie dyskusji, ale sposobie jej prowadzenia. Rozmowa może się toczyć o przysłowiowej "dupie maryni", ale sposób wyrażania myśli ma tu niebagatelne znaczenie. Biorąc za wzór styl piszących tam dziewczyn odpisałabym Ci (na przykład):
"Ty skretyniała małpo, jak tego nie rozumiesz, to ja nie będę tego tłumczyć twej tepej głowie." Mniej więcej tego typu wypowiedzi można tam odnaleźć. I właśnie to jest żenujące.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-03, 17:31   #10
Martaa2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 251
Re: Ach te forum...

No nie wiem, jak dla mnie jest to zwykła dyskusja, laski się nieco zacietrzewiły w udowadnianiu która jest brzydka a która nie, mnie to nie szokuje. Lepsze kwiatki widywałam.
Martaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-03, 18:11   #11
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Re: Ach te forum...

Tak nawiasem, Warszawianko, nie miej mi za złe, bo nie chcę - tak jak ktos tu kiedys napisał przy okazji"perfumy"-wywyższać się..ale czy jestes pewna, że forma "te forum" jest odpowiednia..chyba to forum..

pozdrawiam
Marilyn
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-10-03, 19:27   #12
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Re: Ach te forum...

Az mi sie nie chce tego czytac...
To naprawde zenujace. Tak jak powiedziala Koko- nie chodzi o temat dyskusji tylko sposob jej prowadzenia.

Chociaz musze przyznac ze wrecz nie znosze posadzania o zazdrosc kiedy sie powie cos negatywnego na temat jakiejs osoby. Wydaje mi sie to sprzeczne- mowie ze pani X wedlug mnie ma np. krzywe nogi, a ktos mi powie: mowisz tak bo jej zazdroscisz . No rzeczywiscie, zazdroszcze czegos co mi sie nie podoba .

Ale to co te kobiety tam wypisuja to naprawde zenada. Jesli w zyciu codziennym tez sie tak zachowuja to ja wspolczuje ich znajomym. Choc wydaje mi sie ze tylko w internecie sie tak zachowuja... Korzystaja z anonimowosci.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-03, 19:32   #13
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: Ach te forum...

kazdy mam swoj typ urody jednemu sie to podoba innemu tamto. Dla mnie Heidi Klum jest sliczna a nawet przesliczna, zwlaszcza ze jest 4 miesicace po porodzie i juz szczupla a bardzo duzo przytyla w ciazy. Zadna modelka nie ma takiego naturalnego biustu jak ona, jak sa hakami na ubranie to i biustu nie ma albo jest poprawiany a ona jest cal naturalna i jak do tego wezmiemy ze jest 100% niemka a wiadomo jaka urode maja niemki to az mi sie wiezyc nie chce. Ja jestem jej fanka, jest sliczna , zawsze usmiechnieta , mila i projektacji mody mowia ze nie spuznia sie nigdy i nie ma fochow jak inne modelki. Zreszta byc na trzecim miejscu z najlepiej zarabiajacych modelek to chyba o czyms swiadczy? W moim ideale urody ona jest na 1 -ym miejscu. Ale rozumiem ze komus moze sie cos innego podobac, tylko nie rozumiem tych sporow i wyzywania sie na wzajem.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-03, 20:41   #14
MartusiaJ
Rozeznanie
 
Avatar MartusiaJ
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 531
Re: Ach te forum...

__________________
znowu tutaj z Wami
MartusiaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-03, 20:44   #15
AgusiaS
Raczkowanie
 
Avatar AgusiaS
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 69
Re: Ach te forum...

Bardzo się cieszę, że na wizażu panuje taka miła atmosfera. Tutaj na szczęście nie ma takich "ambitnych" i "kulturalnych" wizażanek...
AgusiaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-03, 20:45   #16
MartusiaJ
Rozeznanie
 
Avatar MartusiaJ
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 531
Re: Ach te forum...

Martaa napisał(a):
> A z czym są takie żenujące wg. Ciebie ? Że ktoś napisał ,że mu się Buzkówna czy inna nie podoba ? Ma do tego prawo a o gustach się nie dyskutuje. Mnie tam ten wątek nie bulwersuje.

Żenujący jest sposób prowadzenia rozmowy i język dziewczyn...pozwól, że nie będę cytować.
pzdr
Marta
__________________
znowu tutaj z Wami
MartusiaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-03, 20:52   #17
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Re: Ach te forum...

Nie zamierzam sie kłócić bo filologiem nie jestem ale..wydawało mi się, że pisze się to forum.. sprawdziłam i w moim słowniku liczbą mnogą od forum jest "fora " te fora...
No ale skoro tak mówisz..

pozdrawiam Marilyn (prawie) socjolog
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-03, 20:57   #18
MartusiaJ
Rozeznanie
 
Avatar MartusiaJ
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 531
Re: Ach te forum...

Zwracam honor Marilyn to prawda masz abslolutną rację
też właśnie sprawdziłam
kiepski ze mnie filolog
ale to może dlatego że angielski
jeszcze raz przepraszam, pospieszyłam się
pzdr
Marta
__________________
znowu tutaj z Wami
MartusiaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-03, 20:59   #19
Martaa2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 251
Re: Ach te forum...

Jak dla mnie zdecydowanie poprawną formą jest " to forum" liczba pojedyńcza, a w liczbie mnogiej "te fora.". Sprawdziłam w słowniku.
Pozdrawiam Marta
Martaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-10-03, 21:03   #20
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Re: Ach te forum...

Marilyn napisał(a):
> Nie zamierzam sie kłócić bo filologiem nie jestem ale..wydawało mi się, że pisze się to forum.. sprawdziłam i w moim słowniku liczbą mnogą od forum jest "fora " te fora...

W słowniku jest poprawna forma, a pani filolog niech przejrzy zapiski z łaciny--> z którego to języka pochodzi to słowo. Wyraz ten ma rodzaj nijaki (-um)w l.poj. a deklinacja w łacinie dla l. mn. w mianowniku ma końcówkę -a. Poprawna forma jest jak już zauważyła Marilyn : te fora.
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-03, 21:04   #21
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: Ach te forum...

z całym szacunkiem Martusiu , ale ja uważam, że aby byc filologiem obcego języka, należy najpierw dobrze poznac zasady polskiego? nie , zebym była złośliwa, ale nie chciałabym , żeby moje dziecko uczyła np. angielskiego nauczycielka, która ma problemy z ojczystym językiem... Co innego matematyka, czy w ogóle przedmioty ścisłe, ale języki opierają się głównie na ortografii, zasadach pisowni itd.
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-03, 21:29   #22
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Re: Ach te forum...

No i po kłopocie hihi.Teraz możemy dyskutować nad treścią wątku

cmok
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-03, 21:45   #23
MartusiaJ
Rozeznanie
 
Avatar MartusiaJ
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 531
Re: Ach te forum...

Do czarna.noc: a i owszem przejrzalam to i owo i przyznałam się do oczywistego błędu.
Do Dorixx: niestety, jestem nauczycielem angielskiego i jeszcze żaden rodzic nie narzekał, a wręcz przeciwnie..
Język polski znam, a do popelnionego błedu przyznałam się.
Aha, a na studiach nie była mi potrzebna znajomośc niuansów naszego ojczystego języka jakoś
no może jedynie na zajęciach z gramatyki kontrastywnej, ale i to zaliczyłam.
zresztą chyba nawet nauczyciel ma prawo do pomyłki.., nieprawdaż?
pzdr
Marta
__________________
znowu tutaj z Wami
MartusiaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-03, 23:25   #24
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: Ach te forum...

Z całym szacunkiem, Dorixx, ale to nie był błąd ortograficzny, czy inny tego typu, akurat ze słowem "forum" jest zazwyczaj sporo zamieszania, mój słownik (PWN z końca ubiegłego wieku ) podaje, że słowo to nie ma liczby mnogiej, wobec tego (zgodnie z tym słownikiem) nie istnieje słowo "fora" - jako liczba mnoga słowa "forum". Ja bym się nie czepiała kogoś, kto akurat tutaj się pomylił.
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-04, 09:39   #25
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: Ach te forum...

wybacz Mgiełko, nie czepiam się za pomyłkę, tylko dziwi mnie fakt jak można perfkcjonalnie opanować inny język, robiąc "podstawowe" błędy. Naprawdę nie powołuj się na dawne słowniki, już na oko widać , że w tytule źle odmieniono "forum".I nie piszę tu konkretnie o Martusi-ale zastanawia mnie fakt, czy jesli nie ma sie opanowanej np. ortografii w języku polskim, to w np. niemieckim będziemy pełnic podobne błędy?jest na to jakaś reguła? ba tak mi się dotychczas wydawało...
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-04, 13:26   #26
MartusiaJ
Rozeznanie
 
Avatar MartusiaJ
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 531
Re: Ach te forum...

błąd, który popełniłam, Dorixx, to nie jest bląd ortograficzny..
język zaś można opanować "perfekcyjnie" a nie "perfekcjonalnie" jak raczyłaś napisać... chyba że znowu się nie znam..
znajomość ortografii jednego języka nie ma nic wspólnego z innym
pzdr
Marta
__________________
znowu tutaj z Wami
MartusiaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-04, 13:34   #27
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: Ach te forum...

przepraszam ale napisz dokładnie w , którym miejscu napisałam, że to jest błąd ortograficzny?
ps. ja filologiem nie jestem
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-04, 13:46   #28
MartusiaJ
Rozeznanie
 
Avatar MartusiaJ
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 531
Re: Ach te forum...

Dorixx napisał(a):
> przepraszam ale napisz dokładnie w , którym miejscu napisałam, że to jest błąd ortograficzny?
> ps. ja filologiem nie jestem
oj Dorixx ja tak zrozumiałam, nie wiem może opatrznie..
natomiast ja ten błąd popełniłam " z rozpędu" bo tak naprawdę to z łaciny wiem, że l.mn tego słowa brzmi "fora"

będąc nauczycielem i lektorem j. ang. NIE popełniam błędow ortograficznych, nie mam problemów z końcówkami fleksyjnymi itp.
Napisałaś, że nie chciałabyś, aby Twoje dziecko uczył języka obcego nauczyciel, który nie zna języka polskiego. Ale już matematyki może uczyć a i owszem. Moim skromnym zdaniem to właśnie na matematyce, biologii itp. używamy więcej języka polskiego niż na zajęciach z j. obcego. Ja do moich uczniów mówię prawie wyłącznie w języku angielskim..
pzdr
Marta
__________________
znowu tutaj z Wami
MartusiaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-04, 17:59   #29
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: Ach te forum...

Widzisz, Dorixx, może dlatego tak bronię pozycji Marty, że ja sama przez długi czas byłam wprowadzona w błąd przez Słownik Języka Polskiego PWN (rok wydania 1996!!! Koniec wieku był z uśmieszkiem, toż to 8 lat temu, a nie dawne słowniki ). Gdy tylko zaczęłam swoją przygodę z Internetem i miałam wątpliwości związane właśnie ze słowem "forum" zrobiłam to co zwykle - zajrzałam do słownika. Tam wyczytałam, że forum nie ma liczby mnogiej, wobec tego "te forum" było jak najbardziej poprawną (jedyną poprawną!) formą językową. Nawet w słowniku internetowym PWN była ta forma "blm". Dla osoby, która podchodziła do języka bezrefleksyjnie i nie sprawdzała nigdy tego słowa w słowniku, rzeczywiście "już na oko widać, że" jest to błąd. A ja, jako również magister filologii (a nawet dwóch , żadna nie była filologią języka polskiego ), staram się zawsze sprawdzać moje wątpliwości. I co? No i udało mi się źle nauczyć . O mojej pomyłce dowiedziałam się dopiero tutaj, na wizażu: http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1058024608

Często zaglądam na fora dla tłumaczy. I przyznam szczerze, to prawdziwa przyjemność czytać wypowiedzi bez błędów, przemyślane (nawet jeśli pisane w pośpiechu). Błędy ortograficzne zdarzają się tam niezwykle rzadko, raczej w charakterze pośpiesznych literówek, zawsze są potem poprawiane. Ja osobiście NIE ZNAM filologa, który by nie znał dobrze języka ojczystego. Faktem jest, że czytam głównie wypowiedzi tłumaczy, jedyni nauczyciele, których znam to moi znajomi ze studiów (nie robią błędów ).

Uważam, że można nauczyć jezyka obcego nie znając nawet języka polskiego - mamy prawdziwy boom native speakerów, którzy z polskim zazwyczaj są na bakier.

To tyle jeśli chodzi o Twoje konkretne pytania, natomiast uważam, że rzeczywiście nauczyciel powinien być jakimś wzorem, ulica nie nauczy dzieci prawidłowego wysławiania się, pozostają rodzice i nauczyciele (nawet chemii, czy fizyki. Mój matematyk pięknie mówił i zwracał bardzo dużą uwagę nie tylko na to co mówimy, ale również jak.). Także rozumiem Twój niepokój , po prostu wybrałaś niezbyt dobry przykład (Martusia i słowo forum), wyrażając swe obawy.
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-04, 18:26   #30
MartusiaJ
Rozeznanie
 
Avatar MartusiaJ
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 531
Re: Ach te forum...

Dziękuję Ci, Mgiełko
pzdr
Marta
__________________
znowu tutaj z Wami
MartusiaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:17.