Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-06-20, 19:24   #1591
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Jednak jade w poniedziałek trzymajcie za mnie kciuki! stresuje się moja pierwsza praca... daleko od domu;/ w sumie tylko 40km juz ogarnia mnie strach.
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 19:57   #1592
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Co do rekruterów i ich strojów, myślę, że nie ma w tym nic złego jeśli to w jakiś sposób świadczy o miejscu, w którym przyjdzie pracować. Ja nie chciałabym jakiś ścisłych wymogów co do ubioru, w obecnej pracy cenię sobię np. to, że mogę chodzić boso jeśli mam ochotę Ale co innego, jak od innych się wymaga, a samemu nie potrafi ubrać stosownie.

Cytat:
Napisane przez neuilly. Pokaż wiadomość
Zawsze w CV pisze się prawdę. Staż to staż, umowa to umowa. Nawet w tej samej firmie. Z drugiej strony więcej pisania ale można też pokazać w ten sposób, że wykazałaś się na stażu i zostałaś po nim zatrudniona.

Powinni po rozmowie. Jeśli w ogóle będą dzwonić, ponieważ to raczej dotyczy dużych korporacji o globalnym zasięgu, praca w firmie 50 - 100 osobowej to nie jest korporacja, teraz każdy kto pracuje w 30 osobowym biurze mówi, że pracuje w korporacji, także też nie ma co się obawiać telefonów jeśli jest to stanowisko w normalnej firmie na rynku o np. regionalnym zasięgu.
Nie chodzi mi o to, żeby nie pisać prawdy Tylko jak to wszystko ująć, żeby nie musieć pisać dwa razy identycznego opisu, bo najzwyczajniej nie mam już miejsca na takie coś, chcąc się zmieścić na jednej stronie. Chyba po prostu wymienię oba "stanowiska" obok siebie z datami w nawiasach i wspólnym opisem, ale nie wiem na ile to będzie czytelne.
Dzwonienia się obawiam, bo całkiem niedawno z mojej firmy dzwoniono do poprzedniego pracodawcy mojego znajomego, którego polecałam. Pytali o powody odejścia, a o telefonie dowiedział się od byłego kierownika. Ale faktycznie to już po rozmowie było.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 20:19   #1593
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Jak długo pracujesz w energetyce ?

idź, zobaczysz co będzie po rozmowie
Dopiero tydzień. I nie jest mi jakoś super łatwo, bo cały czas się uczę co i jak Na nie wszystkie "koleżanki" można liczyć. Wredne istoty Męska część zespołu przyjęła nowych pracowników o wiele cieplej A jak mają pomóc, to wszystko rzucają i tłumaczą na spokojnie.
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 20:32   #1594
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Ruwi Pokaż wiadomość
Nie chodzi mi o to, żeby nie pisać prawdy Tylko jak to wszystko ująć, żeby nie musieć pisać dwa razy identycznego opisu, bo najzwyczajniej nie mam już miejsca na takie coś, chcąc się zmieścić na jednej stronie. Chyba po prostu wymienię oba "stanowiska" obok siebie z datami w nawiasach i wspólnym opisem, ale nie wiem na ile to będzie czytelne.
nie musisz przecież na siłę wciskać wszystkiego na jedną stronę. nie masz 18tu lat, a Twoje doswiadczenie zawowodwe to nie tylko praktyki. masz juz jakies wyksztalcenie, doswiadczenia, kwalifikacje. spokojnie możesz się przenieść z jedną rubryką na drugą stronę. będzie to znacznie bardziej czytelne niż jakieś nawiasy czy zmniejszenie odstępów do minimalnych... btw pisałaś wcześniej chyba że na tych praktach robiłaś 'praktycznie to samo'. jednak były to wciąż praktyki na których się uczyłaś - wiadomo, że z czasem zakres Twoich obowiązków się rozszerzał. wpisałabym te półroczne praktyki osobno i podkreśliła, że było to szkolenie do objęcia etatowego stanowiska.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 21:19   #1595
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 063
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

W takim razie, ja mając 7 prac, 9 lat doświadczenia powinnam mieć ok 7 stron CV. Kto by to czytał! Zamieszczam wszystko na 1 stronie. Nie liczę praktyk na studiach (5) oraz praktyk z liceum (2).
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 21:36   #1596
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

[1=e6a2c94443f966d5bdb1fa7 d483e1d75b7ed128e;5181958 6]W takim razie, ja mając 7 prac, 9 lat doświadczenia powinnam mieć ok 7 stron CV. Kto by to czytał! Zamieszczam wszystko na 1 stronie. Nie liczę praktyk na studiach (5) oraz praktyk z liceum (2).[/QUOTE]
jak ma się taki staż to pewnych pozycji się w doświadczeniu nie wpisuje... przecież to oczywiste
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 21:39   #1597
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 063
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Właśnie to jest różnie rozpatrywane. Od jednych słyszałam że powinnam się rozpisywać a od drugich że nie, max 1 strona. Szukam ciągle pracy, bo trafiam w miejsca, w których jest nie poszanowanie człowieka. Chciałabym pracować na stałe w fajnym miejscu, a nie ciągle składać wypowiedzenia
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-20, 21:47   #1598
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
nie musisz przecież na siłę wciskać wszystkiego na jedną stronę. nie masz 18tu lat, a Twoje doswiadczenie zawowodwe to nie tylko praktyki. masz juz jakies wyksztalcenie, doswiadczenia, kwalifikacje. spokojnie możesz się przenieść z jedną rubryką na drugą stronę. będzie to znacznie bardziej czytelne niż jakieś nawiasy czy zmniejszenie odstępów do minimalnych... btw pisałaś wcześniej chyba że na tych praktach robiłaś 'praktycznie to samo'. jednak były to wciąż praktyki na których się uczyłaś - wiadomo, że z czasem zakres Twoich obowiązków się rozszerzał. wpisałabym te półroczne praktyki osobno i podkreśliła, że było to szkolenie do objęcia etatowego stanowiska.
No właśnie uczyłam się głównie przez pierwsze dwa miesiące, później już trafiłam do normalnego projektu, w sumie pewnie powinnam była chcieć wtedy normalnej umowy, ale młoda byłam i głupia

No i wydaje mi się, że CV dłuższe niż na jedną stronę zarezerwowane jest dla osób będących na rynku ładnych parę lat, z bogatym doświadczeniem. Zależy mi, żeby te najważniejsze informacje były od razu widoczne i rekruter nie musiał się wczytywać.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 21:52   #1599
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

[1=e6a2c94443f966d5bdb1fa7 d483e1d75b7ed128e;5181976 6]Właśnie to jest różnie rozpatrywane. Od jednych słyszałam że powinnam się rozpisywać a od drugich że nie, max 1 strona. Szukam ciągle pracy, bo trafiam w miejsca, w których jest nie poszanowanie człowieka. Chciałabym pracować na stałe w fajnym miejscu, a nie ciągle składać wypowiedzenia [/QUOTE]

jak mialas 7 roznych prac to chyba nie ma tego problemu, zebys na sile sie rozpisywala ja mam cv na jakieś niecałe 1,5 strony przy doświadczeniu dużo mniejszym niż Twoje, ale zwyczajnie nie jestem tego w stanie "poupychać" na jedną stronę, musiałabym chyba czcionkę 6 ustawić i nie używać interlinii. i normalnie oddzwaniają.
ja jestem jeszcze na studiach więc rzeczy typu bezpłatne praktyki są w moim CV istotne.
mnie tak doradca zawodowy powiedział, żebym przeszła na drugą stronę, bo jak mam tak to upychać to wygląda okropnie.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 22:14   #1600
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Ruwi, ja bym to wszystko razem skleila, a na rozmowie jak zapytaja o ta prace to bym opowiedziala, ze zaczynalam od praktyk itd.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 22:15   #1601
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Ruwi Pokaż wiadomość
No i wydaje mi się, że CV dłuższe niż na jedną stronę zarezerwowane jest dla osób będących na rynku ładnych parę lat, z bogatym doświadczeniem. Zależy mi, żeby te najważniejsze informacje były od razu widoczne i rekruter nie musiał się wczytywać.
ale też z drugiej strony nie dajmy się zwariować. wciąż mówię o cv na 1,25-1,5 str. co mam zrobić? usunąć informację o specjalizacji na mgr? usunąć kursy? czy praktyki związane z wykształceniem, które jak do tej pory stanowią większość mojego doświadczenia? już i tak zrezygnowałam z rubryki 'zainteresowania'. próbowałam to wcisnąć na 1str i po prostu wyglądało brzydko, więc odpuściłam. oddzwaniają do mnie, więc jednak "1str za wszelką cenę' odchodzi powoli do lamusa.

zresztą była tu kiedyś dziewczyna też bardzo młoda (coś koło 25), która pracowała już w kilku miejscach i miała cv chyba na 3 strony.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-20, 22:18   #1602
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

[1=e6a2c94443f966d5bdb1fa7 d483e1d75b7ed128e;5181958 6]W takim razie, ja mając 7 prac, 9 lat doświadczenia powinnam mieć ok 7 stron CV. Kto by to czytał! Zamieszczam wszystko na 1 stronie. Nie liczę praktyk na studiach (5) oraz praktyk z liceum (2).[/QUOTE]

Bez przesady z tymi 7 stronami Po co się tak ściskać? A wszystkiego i tak nie musisz pisać. Ja mam 2 strony i nikt mnie za to nie zjechał. A mam oooooooooo wiele mniej prac i doświadczenia
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 22:31   #1603
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Chcę zacząć uczyć się duńskiego od podstaw i jednocześnie robić sredniozaawansowany francuski - myślicie, że da się tak czy za dużo? Głowę do języków mam, uwielbiam się uczyć, ale już sama nie wiem czy nie skupić się na jednym na razie...
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 22:55   #1604
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Chcę zacząć uczyć się duńskiego od podstaw i jednocześnie robić sredniozaawansowany francuski - myślicie, że da się tak czy za dużo? Głowę do języków mam, uwielbiam się uczyć, ale już sama nie wiem czy nie skupić się na jednym na razie...
w tej kombinacji językowej postawiłabym chyba na francuski, a jak osiągniesz poziom B2 do którego rozumiem nie tak dużo Ci brakuje to może wtedy zacząć kolejny język od podstaw? Uczyłam się duńskiego i jak dla mnie jest to wymagający język
To też zależy od tego czy masz jeszcze jakieś inne zajęcia poza pracą, mam na myśli jakieś sporty itd.
Nie wiem dziewczyny jak wy dajecie radę, ale dla mnie język raz w tygodniu to jest niestety max
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 06:46   #1605
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Dopiero tydzień. I nie jest mi jakoś super łatwo, bo cały czas się uczę co i jak Na nie wszystkie "koleżanki" można liczyć. Wredne istoty Męska część zespołu przyjęła nowych pracowników o wiele cieplej A jak mają pomóc, to wszystko rzucają i tłumaczą na spokojnie.
heh skad ja to znam
dlatego wlasnie wole pracowac z facetami
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 07:57   #1606
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Chcę zacząć uczyć się duńskiego od podstaw i jednocześnie robić sredniozaawansowany francuski - myślicie, że da się tak czy za dużo? Głowę do języków mam, uwielbiam się uczyć, ale już sama nie wiem czy nie skupić się na jednym na razie...
spróbować możesz, jak masz zapał, inne obowiązki i zajęcia z tym nie kolidują.

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
w tej kombinacji językowej postawiłabym chyba na francuski, a jak osiągniesz poziom B2 do którego rozumiem nie tak dużo Ci brakuje to może wtedy zacząć kolejny język od podstaw? Uczyłam się duńskiego i jak dla mnie jest to wymagający język
To też zależy od tego czy masz jeszcze jakieś inne zajęcia poza pracą, mam na myśli jakieś sporty itd.
Nie wiem dziewczyny jak wy dajecie radę, ale dla mnie język raz w tygodniu to jest niestety max
próbuję uczyć się dwóch, ale niestety często jest tak, że mam siły jedynie na lekcje, a poza nimi nie robię już nic. Kilka razy usnełam nad książką o 17.00 po południu.

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
heh skad ja to znam
dlatego wlasnie wole pracowac z facetami
nie generalizuję, spotkałam zarówno wredne kobiety jak i facetów.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 09:47   #1607
neuilly.
Rozeznanie
 
Avatar neuilly.
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
(...) wpisałabym te półroczne praktyki osobno i podkreśliła, że było to szkolenie do objęcia etatowego stanowiska.
Ja zrobiłabym podobnie.

[1=e6a2c94443f966d5bdb1fa7 d483e1d75b7ed128e;5181958 6]W takim razie, ja mając 7 prac, 9 lat doświadczenia powinnam mieć ok 7 stron CV. Kto by to czytał! Zamieszczam wszystko na 1 stronie. Nie liczę praktyk na studiach (5) oraz praktyk z liceum (2).[/QUOTE]

Jestem starsza od Ciebie, mam więcej doświadczenia, kilka miejsc pracy i spokojnie mieszczę się na dwóch stronach Praktyki pomijam bo w naszym przypadku nikogo to już nie zainteresuje. U nas w firmie na praktyki przy dużym doświadczeniu nikt by nie patrzył. Co jeszcze aby się zmieścić na dwóch stronach: odbywane szkolenia czy certyfikaty wypisywałam też pod konkretną ofertę, nie wypisywałam wszystkich jakie mam. Pomijam również zawsze nic nie wnoszące punkty do cv jak hobby czy zainteresowania bo nigdy mnie nikt o to nie pytał co robię w wolnym czasie. Nikogo to nie interesowało co czytam czy co oglądam czy jaki sport uprawiam. Dzięki temu miałam więcej miejsca na konkrety w cv.

Także może rozpisz sobie jednak cv na dwie strony skoro masz już takie doświadczenia

Niv - piszesz, że masz problem z angielskim, chodzi mi o swobodne mówienie na rozmowie kwalifikacyjnej jeśli Cię dobrze zrozumiałam. Nie lepiej na Twoim miejscu zainwestować w jeden język i posługiwać się nim swobodnie? Dlaczego robisz dwa ?

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Jednak jade w poniedziałek trzymajcie za mnie kciuki! stresuje się moja pierwsza praca... daleko od domu;/ w sumie tylko 40km juz ogarnia mnie strach.
Trzymam ! Pierwszy dzień w nowym miejscu jest zawsze stresujący, każdy z nas to przeżywał (ja wtedy w ogóle nie mogę w nocy spać, a żołądek mam wielkości orzecha) nie będzie tak strasznie, zobaczysz jak szybko zleci Ci ten dzień, powodzenia
__________________
'' Szczęście jest jak motyl . Gdy gonisz go - odlatuje . Gdy zajmujesz się czymś innym - niespodziewanie siada Ci na ramieniu '' .
neuilly. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 09:54   #1608
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

W moim ambitnym planie nie uwzględnilam czasu na samodzielne powtarzanie, które jest przecież o wiele ważniejsze niż lekcje.

Za dużo rzeczy bym chciała - praca, aplikacja, podyplomowka, doktorat, języki... a dzień taki krótki, a mi się wszystko podoba i uważam, że każda z tych rzeczy może mi pomóc (ok, poza doktorat em, bo to bardziej dla ambicji).

Edytowane przez 20160901857
Czas edycji: 2015-06-21 o 09:56
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 10:22   #1609
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
W moim ambitnym planie nie uwzględnilam czasu na samodzielne powtarzanie, które jest przecież o wiele ważniejsze niż lekcje.

Za dużo rzeczy bym chciała - praca, aplikacja, podyplomowka, doktorat, języki... a dzień taki krótki, a mi się wszystko podoba i uważam, że każda z tych rzeczy może mi pomóc (ok, poza doktorat em, bo to bardziej dla ambicji).
nie zapomnij tylko o czasie dla siebie i dla bliskich, nie samą pracą człowiek żyje
ja skończyłam teraz podyplomówkę i powiem wam, że zmęczył mnie ten rok. Cieszę się jak dziecko, że mogę w sobote nie nastawiać budzika, spokojnie zjeść śniadanko, wstawić pranie, podjechać na targ po świeże warzywa...takie banały
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-21, 10:24   #1610
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Dlatego między innymi nie szłam na podyplomówkę zaraz po zakończeniu zajęć na studiach - chyba bym się wykończyła. Poza tym po kolejnym roku pracy wydaje mi się, że jestem bardziej świadoma tego, w jaką wiedzę inwestować, bo podyplomówka to jednak inwestycja sporej ilości $.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 10:25   #1611
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

To też jest spory problem, na szczęście ostatnio zakochałam się w równie nadambitnym korposzczurze, wiec się idealnie uzupełniamy. Żart oczywiście, chociaż i tak czasami mam wrażenie, że w porównaniu z nim nie mam w ogóle celów i ambicji
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 10:38   #1612
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Skoro już mowa o inwestycji w podyplomówki.. Wybierając je kierowałyście się obecną pracą czy dalej wykształceniem zawodowym i kontynuowałyście coś podobnego? Jesteście zadowolone?
Czy jest sens zrobić podyplomówkę z administracji czy zzl gdy jest się po czymś innym?
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 10:47   #1613
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Ludzie nadambitni szybko się wypalają zawodowo
Do wszystkiego trzeba mieć dystans. Wiadomo, że warto mieć cele do których dążymy zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym, ale dobrze, jak te cele są realne, a nie takie żeby się w krótkim czasie zajechać. Naprawdę nie zazdroszczę ludziom którzy pracują po 12 godzin, po pracy jadą na japoński, a jeszcze później na squasha, codziennie wracają do domu o 22-23 i przewracają się na łóżko. Poza tym wylewy i zawały w młodym wieku nie biorą się znikąd..a niestety ostatnio coraz częściej słyszę o takich przypadkach w swoim otoczeniu. Podsumowując, nie dajmy się zwariować

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
Skoro już mowa o inwestycji w podyplomówki.. Wybierając je kierowałyście się obecną pracą czy dalej wykształceniem zawodowym i kontynuowałyście coś podobnego? Jesteście zadowolone?
Czy jest sens zrobić podyplomówkę z administracji czy zzl gdy jest się po czymś innym?
Kierowałam się zarówno pracą jak i wykształceniem, w moim przypadku był to przemyślany wybór (jeszcze kończę prace dyplomową co idzie mi ciężko z braku czasu niestety).
Jeśli chodzi o kierunki które podałaś moim zdaniem nie warto.
Uważam, że jest sens robić podyplomówki z "zarządzania" jak mamy konkretny zawód i pracujemy w branży, a podyplomówka może nam pomóc w awansie lub już awansowaliśmy i musimy np. kierować zespołem i chcemy poszerzyć swoją wiedzę.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 12:16   #1614
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez neuilly. Pokaż wiadomość
Ja zrobiłabym podobnie.


Niv - piszesz, że masz problem z angielskim, chodzi mi o swobodne mówienie na rozmowie kwalifikacyjnej jeśli Cię dobrze zrozumiałam. Nie lepiej na Twoim miejscu zainwestować w jeden język i posługiwać się nim swobodnie? Dlaczego robisz dwa ?

Co rozumiesz przez inwestycję tylko w jeden język ? Serio pytam, co mam jeszcze robić ?

Jeżeli wszystko niby umiem, a mówić nie dam rady. Rzygam już angielskim.

Ale dzięki, na Wizażanki zawsze można liczyć. Szkoda w ogóle wchodzić na ten wątek.v
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 12:21   #1615
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Myślę, że pytane tyczy się sposobu nauki: ile razy w tygodniu, czy głównie gramatyka, czy może same konwersacje, jeśli konwersacje to z kim (Polak, Native), ile godzin, na jakie tematy (może ciśniesz tematy "książkowe", a rozluźniła by Cię rozmowa o czymś, co naprawdę lubisz, poczynając od jakichś przygotowanych wypowiedzi przez naukę słówek aż po dyskusję na dany temat). Czasem zmiana sposobu nauki języka bardzo pomaga, przekonałam się o tym przy okazji rosyjskiego.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 12:26   #1616
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
Skoro już mowa o inwestycji w podyplomówki.. Wybierając je kierowałyście się obecną pracą czy dalej wykształceniem zawodowym i kontynuowałyście coś podobnego? Jesteście zadowolone?
Czy jest sens zrobić podyplomówkę z administracji czy zzl gdy jest się po czymś innym?
Z administracji na pewno nie, wystarczy, ze całe tabuny ludzi robią z tego magisterkę.

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
Ludzie nadambitni szybko się wypalają zawodowo
Do wszystkiego trzeba mieć dystans. Wiadomo, że warto mieć cele do których dążymy zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym, ale dobrze, jak te cele są realne, a nie takie żeby się w krótkim czasie zajechać. Naprawdę nie zazdroszczę ludziom którzy pracują po 12 godzin, po pracy jadą na japoński, a jeszcze później na squasha, codziennie wracają do domu o 22-23 i przewracają się na łóżko. Poza tym wylewy i zawały w młodym wieku nie biorą się znikąd..a niestety ostatnio coraz częściej słyszę o takich przypadkach w swoim otoczeniu. Podsumowując, nie dajmy się zwariować

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------



Kierowałam się zarówno pracą jak i wykształceniem, w moim przypadku był to przemyślany wybór (jeszcze kończę prace dyplomową co idzie mi ciężko z braku czasu niestety).
Jeśli chodzi o kierunki które podałaś moim zdaniem nie warto.
Uważam, że jest sens robić podyplomówki z "zarządzania" jak mamy konkretny zawód i pracujemy w branży, a podyplomówka może nam pomóc w awansie lub już awansowaliśmy i musimy np. kierować zespołem i chcemy poszerzyć swoją wiedzę.
Zaczynam to widzieć u siebie. Do tego źle się odżywiam, ciągle mam stresy i mimo, że lubię swoją pracę, to czasami płakać mi się chce jak widzę, że dom traktuje jak hotel.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 12:27   #1617
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Myślę, że pytane tyczy się sposobu nauki: ile razy w tygodniu, czy głównie gramatyka, czy może same konwersacje, jeśli konwersacje to z kim (Polak, Native), ile godzin, na jakie tematy (może ciśniesz tematy "książkowe", a rozluźniła by Cię rozmowa o czymś, co naprawdę lubisz, poczynając od jakichś przygotowanych wypowiedzi przez naukę słówek aż po dyskusję na dany temat). Czasem zmiana sposobu nauki języka bardzo pomaga, przekonałam się o tym przy okazji rosyjskiego.
Nie przerabiam podręczników, nie ma takiej potrzeby. Prawie każde zadanie gramatyczne jestem w stanie zrobić. Mój nauczyciel się ciągle dziwi, że tak wiele rzeczy umiem, a nie potrafię tego wykorzystać w rozmowie.

Nie mam już siły do nauki ang., nienawidzę tego, kiedyś chętnie pomagałam obcokrajowcom teraz jak tylko widzę, że ktoś do mnie podchodzi to odchodzę albo kiwam głowę, że nie nie pomogę.

Mam dość tego kraju.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 12:39   #1618
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Rozumiem Cię, bo mam wrażenie, że jesteśmy do wielu rzeczy zmuszani. Wciska się nam język angielski, chociaż przyuważyłam, że niektórzy mają większe predyspozycje do języków typu X, inni do języków typu Y... w ten sposób niektórzy lata tracą na naukę języka angielskiego, kiedy to mogliby świetnie opanować inny język obcy.

(a tak swoją drogą to przydałoby mi się chodzić na jakieś konwersacje bo wymiękam próbując rozmawiać z Irlandczykami )
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 12:59   #1619
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Rozumiem Cię, bo mam wrażenie, że jesteśmy do wielu rzeczy zmuszani. Wciska się nam język angielski, chociaż przyuważyłam, że niektórzy mają większe predyspozycje do języków typu X, inni do języków typu Y... w ten sposób niektórzy lata tracą na naukę języka angielskiego, kiedy to mogliby świetnie opanować inny język obcy.

(a tak swoją drogą to przydałoby mi się chodzić na jakieś konwersacje bo wymiękam próbując rozmawiać z Irlandczykami )
Oni mówią bardzo niewyraźnie.

Nie potrafię już na spokojne podchodzić do tematu mojej nauki ang. przez to, że nie umiem się przełamać czuję się jak matoł.

Nawet jak mówię, a coś tam mówię, czy mi się podoba,czy nie, mam wrażenie, że nie mówię fatalnie i bezsensu. Takim prostym słownictwem.

Dobra, wątek nie o tym.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain

Edytowane przez niv_
Czas edycji: 2015-06-21 o 13:03
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 13:04   #1620
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Oni mówią bardzo niewyraźnie.

Nie potrafię już na spokojne podchodzić do tematu mojej nauki ang. przez to, że nie potrafię się przełamać czuję się jak matoł.

Nawet jak mówię, a coś tam mówię, czy mi się podoba,czy nie, mam wrażenie, że nie mówię fatalnie i bez sensu. Takim prostym słownictwem.

Dobra, wątek nie o tym.
Hm a może tutaj chodzi o Twoje poczucie własnej wartości?
Czasem tak jest, że jak już jesteśmy czymś bardzo zniechęceni i czujemy się beznadziejni to zaniżamy swoje umiejętności we własnej ocenie, mimo, że rozmówca odbiera to zupełnie inaczej.
W sumie jeśli merytorycznie znasz język, a po prostu się blokujesz to powody mogą być takie, że np. kiedyś zrobiłaś błąd w rozmowie i ktoś Cię wyśmiał itp.? Może pomogłoby chodzenie na konwersacje do miłej i spokojnej osoby w której towarzystwie będziesz się dobrze czuła, bez stresu.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-27 14:26:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:31.