Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-23, 09:01   #151
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

jako posiadaczka naczynkowej cery melduję sie w wątku ;-)

mam cerę suchą ,czasem bardzo suchą.

Uzywam
na noc diroseala od 3-4 miesięcy i wydaje mi sie że małam poprawa juz jest. Rumieńce jak są, to sa dużo bledsze.
Juz nie budzę sie rano z piekącą twarzą...
Zamierzam uzywac go ok.pół roku.
Ten kremik jest dla mnie wydajny (mimo 30 ml pojemności),bo dopiero rozpoczęłam drugą tubkę.

na dzień serum w wit C+E (może kiedys zmienie na active C) + filtry (avene creme 50+)

Jak było jeszcze chłodno to używałam jeszcze antirougeurs creme riche i pewnie na zime tez do niego wrócę (jak nie zmienię serum na active C)

Makijaz na ogół zmywam kremowym żelem oliwkowym ziaji (polecam ok.5zł ,rewelacja),albo sensibio h2o (ale za nim nie przepadam-kupiłam bo był w promocji, a avene drozszy...chyba jestem jedyna która za nim nie przepada...).I na koniec hydrolat różany.

do makijazu uzywam avene couvrance podkład + puder sypki inglot
Juz sie nie bede po raz kolejny zachwycać avenką,powiem tylko ze spełnia wszystkie moje oczekiwania co do fluidu (=> moja opinia w KWC)

odkąd zmieniłam pielegnację na powyższą moje poliki chyba sa mi wdzięczne ;-)

to tyle
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić




Edytowane przez evitka21
Czas edycji: 2006-08-23 o 10:23
evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 09:46   #152
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Ja również jestem posiadaczką cery wrażliwej, naczynkowej i nadreaktywnej.
Kiedyś używałam głównie preparatów pielęgnacyjnych z przeznaczeniem do takiej właśnie cery (firmy Avene, Bioderma, Lierac, Eris, Thalgo). Demakijaż robiłam tylko i wyłącznie mleczkiem i tonikiem, nie używałam wody. Ale muszę przyznać, że w zasadzie nie zauważałam żadnej poprawy. Cera (twarz, szyja, dekolt) reagowała mi mocnym zaczerwieniem, plamami, na zmiany temperatur otoczenia, przesuszone powietrze w pomieszczeniach, gorące potrawy i napoje, peelingi mechaniczne, każde mocniejsze dotknięcie skóry twarzy kończyło się czerwonymi plamami. Miałam nieustające uczucie „za małej” skóry.

Ale od jakiegoś roku, jak zmieniłam swój program pielęgnacji, nie pamiętam co to znaczy nadreaktywna cera.
Do mycia twarzy używam łagodnych żeli bez SLS, po myciu woda termalna lub hydrolat.
Rano serum z wit. C+E, na to filtry min. SPF 50+ z wysokim PPD. Wieczorem zamiennie retin, BHA lub nawilżacz. W dni kiedy stosuję BHA na okolice oczne stosuję kremik Hauschka, bardzo dobrze nawilża, a na szyję którą mam bardzo poddatną na wszelkie podrażnienia krem Epitheliale A-Derma.
Wiadomo, że zdarzają mi się wpadki, jak przesadzę z jakimś kosmetykiem, np. jak chciałam wprowadzić Diacneal (AHA).
Taką poprawę stanu mojej cery przypisuję głównie serum z wit. C+E jak i filtrom.
Oczywiście stosuję wewnętrznie m. in. wit. C, preparaty z rutyną, Omega – 3.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 10:10   #153
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

może niektórzy jeszcze nie znają, więc podrzucam parę tematów z BU :
- o kosmetykach na naczynka:
http://www.biochemiaurody.fora.pl/viewtopic.php?t=367

- cera mieszana naczynkowa
http://www.biochemiaurody.fora.pl/viewtopic.php?t=332

- program pielęgnacyjny dla skóry z trądzikiem i naczynkami:
http://www.biochemiaurody.fora.pl/viewtopic.php?t=329

- zioła na naczynka:
http://www.biochemiaurody.fora.pl/viewtopic.php?t=316


a ja jeszcze dorzucę, że nie polecam Avonowskiego "laseru" na naczynka- jest z alkoholem. Wypróbowałam go raz, ostrożnie na 1 noc- miejscowo, na jedno naczynko i rano w tym miejscu miałam alergiczną krostkę
To samo zawsze miałam po kremach L'Oreala- Happyderm, Hydrafresh- wysyp malutkich czerwonych, wypełnionych wodą swędzących krostek- dopiero później odkryłam że to przez alkohol denaturowany w kosmetykach- teraz unikam tego składnika jak ognia.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 11:28   #154
mart.
Raczkowanie
 
Avatar mart.
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 35
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Co to za "laser" avenowski?
Apropo serum z wit C+E, czy nadaje się też do cery młodej???
Bo ja mam podobne objawy co i Ty Contax, chociaż ostatnio widzę poprawę po dirosealu, ale troszke mnie wysusza i jak się trochę wchłonie to muszę dosmarować cieniutką warstwę maseczki avene, myśle że to nie powinno zaszkodzić działaniu dirosealu, bo wkońcu to ta sama firma a maseczka to praktycznie tylko woda termalna
Apropo tego serum, to już wcześniej gdzieś tu o nim czytałam na forum, czyli ma zbawienny wpływ na naczynka?
Gdzieś mi się też obił o uszy że wit K sprawia, że naskórek jest cieńszy. Czy ktoś słyszał coś podobnego?:P
Fajnie, że tyle osób zarzało w ten wątek
mart. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 12:05   #155
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Co to za "laser" avenowski?
Apropo serum z wit C+E, czy nadaje się też do cery młodej???
Bo ja mam podobne objawy co i Ty Contax, chociaż ostatnio widzę poprawę po dirosealu, ale troszke mnie wysusza i jak się trochę wchłonie to muszę dosmarować cieniutką warstwę maseczki avene, myśle że to nie powinno zaszkodzić działaniu dirosealu, bo wkońcu to ta sama firma a maseczka to praktycznie tylko woda termalna
Apropo tego serum, to już wcześniej gdzieś tu o nim czytałam na forum, czyli ma zbawienny wpływ na naczynka?
Gdzieś mi się też obił o uszy że wit K sprawia, że naskórek jest cieńszy. Czy ktoś słyszał coś podobnego?:P
Fajnie, że tyle osób zarzało w ten wątek
ten "laser" to takie jakieś okropne serum.

serum C+E nadaje sie do każdej skóry-bez względu na wiek

podobno przy stosowaniu dirosealu może zaobserwować lekkie łuszczenie sie skóry i niby świadczy to że naskórek narasta grubszy ,a stary sie złuszcza itp.Nie wiem jednak czy to prawda.

Po zastosowaniu dirosealu możesz jak najbardziej sie czymś dosmarować-oczywiście jak sie d.całkowicie wchłonie.Ważne tylko żeby D.stosować na "gołą",niczym nie smarrowaną skórę , żeby mu nie utrudniać wchłaniania.

Wit. C to najwięskszy przyjciel naczynek zmiejsza przepuszczalność i wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych-dodatkowo dobrz jest łyklać rutinoscrorbin,cerutin(ta ńszy 100 tabletek kosztuje 5zł)i działać od wewnatrz.
E tez ma dobry wpływ na cerę w ogóle (przeciwutleniacz zwalczający legendarne wole rodniki,opóźniając starzenie)więc warto ją dodać.

Nie wiem co wit.K dokładnie "robi",ale wiem że jest jakis tam krem erisa i farmony z 1% (czy ielś-tam) wit.K na naczynka własnie

pozdrawiam wszystkie naczynkowe dziewczynki
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 15:30   #156
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez mart.
Co to za "laser" avenowski?
esencja doskonałości do cery naczynkowej i z przebarwieniami z serii Anew Clinical. ja również jej nie polecam. nie widziałam żadnej poprawy, a stosowałam ją b. długo, bo jest wydajna. wydaje mi się, że ten alkohol nawet mi zaszkodził i pękło mi od tego jedno naczynko.

polecam za to Ruboril (ok. 46 zł w aptece), widziałam po nim poprawę i nawet jedno świeże naczynko mi się wchłonęło. po Rosaliacu nie widziałam większych efektów. teraz używam kremu przeciw zaczerwienieniu z Oriflame, ładnie koi skórę. oprócz tego od czasu do czasu robię kurację Cerutinem lub tabletkami z wyciągiem z kasztanowca.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 18:16   #157
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez justa79
polecam za to Ruboril (ok. 46 zł w aptece), widziałam po nim poprawę i nawet jedno świeże naczynko mi się wchłonęło.
Justa po jakim czasie zauważyłaś proprawę i jak często stosowałaś Ruboril?
coś mocno zaintrygował mnie ten krem
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-23, 18:51   #158
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Contax
Justa po jakim czasie zauważyłaś proprawę i jak często stosowałaś Ruboril?
coś mocno zaintrygował mnie ten krem
Mnie Ruboril polecała dermatolog, ale że nie wierzę jej, to go nie kupiłam i na razie używam Dirosealu, ale skoro piszesz Justa, że warto, to może przemyślę to
Jest też Metroruboril z metronidazolem (1% chyba).
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 19:12   #159
mart.
Raczkowanie
 
Avatar mart.
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 35
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Hmm mi sie przestała łuszczyć skóra po dorosealu odkąd używam creme riche avene.A własnie wiecie może coś na jego temat??
Stosuje niecały miesiąc i ogólnie nie mam zastrzezeń, ale ciekawe czy jest skuteczny bo na razie za krotko uzywam zeby stwierdzic. Na pewno poprawil mi sie po nim koloryt skory, jest jakby zdrowsza i jednolita.Super rozprowadza się po nim podkład.

Kiedys mialam probke Ruborilu i okropnie mnie wysuszyl, ale podobno dobry jest.
Apropo jeszcze serum, bo obawiam się że może za dużo tych kosmetyków na raz, myślicie że warto z tym spróbowac ?
Bo mam bardzo sucha skore a podobno to dodatkowo wysusza.
I jeśli poleciłybyście serum to jakiej firmy??
I wtedy trzeba codziennie to kłaść?
Aha ostatnio postanowiłam jeśc dużo pomarańczy i pić sok z cytryny, hehe pewnie dlugo nie wytrzymam ale chce miec swiadomosc ze cos robie od wewnatrz dla naczynek
mart. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 20:04   #160
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Contax
Justa po jakim czasie zauważyłaś proprawę i jak często stosowałaś Ruboril?
coś mocno zaintrygował mnie ten krem
stosowałam go miejscowo na obszary naczynkowe pod krem właściwy, 2 razy dziennie. zużyłam jedną tubkę, wystarczyła na kilka miesięcy - 3-4? nie pamiętam już. poprawę zauważyłam po ok. 2 mies.


mart., a co to za creme riche Avene? podaj nazwę, bo creme riche oznacza tylko konsystencję czyżby Antirougeurs? czy ja dobrze rozumiem, że na noc stosujesz Diroseal, a na dzień nie używasz porządnych filtrów, tylko ten krem i na to podkład?

a jeśli chodzi o serum z wit. C to żadnej firmy, przygotowuje się je samemu są też gotowe sera, ale nie o nich tu najczęściej mówimy.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 20:11   #161
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Justa dzieki za info , musze go zatem wciagnac na liste niezbednych kosmetykow do kupienia
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 20:30   #162
Little Princesss
Raczkowanie
 
Avatar Little Princesss
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 65
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Ja pekajace naczynka mam tylko na skrzydelkach nosa stosuje delikatny kwas na przebarwienia i chyba zrobilam glupote myslac ze pomoze tez na te zaczerwienienia przy nosie Chcialabym w jakis sposob usunac je i wlansie czytam co napisalyscie o kremach do cery naczynkowej i mam pytanie czy one sprawiaja ze cera jest mniej podatna na czerwienienie i pekanie naczynek czy rowniez powoduje ze sa one mniej widoczne
Little Princesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 20:42   #163
mart.
Raczkowanie
 
Avatar mart.
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 35
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Nie no co ty:P rano antirogeurs,bo super nawilża po dirosealu a jak wychodze po poludniu to filterek najczesciej avene. Są wakacje więc nie musze od razu po wstaniu wybywac Jak byly straszne upaly to uzywalam iwostinu i na to 100 filtr biodermy.
A zimą nie wystarczy tylko ten antirogeurs krem avene?
To fajnie ze to serum robi sie samemu, są tego jakieś efekty oprócz tych o których wspominala contax? To znaczy czy ktoś coś po nim zauważyl?
Jeszcze apropo tego filtru to nie cierpie sie nim smarować bo sie wałkuje i cięzko po nim rozprowadzic fluid więc duzo nie klade tego filtru. Zawsze tez jak wychodze i slonce jest mocniejsze to zakladam daszek :P
mart. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 20:53   #164
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Mart., jeśli chodzi o działanie filtrów (stosowanych sumiennie, dodam) + witaminy C na naczynka, polecam ten wątek:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=128346
Co prawda pytanie postawione w temacie było tylko nt. filtrów, ale o serum z witaminą C dziewczyny też tam trochę pisały
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 22:19   #165
mart.
Raczkowanie
 
Avatar mart.
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 35
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Czy to serum przygotowujecie w domu?:

Składniki i ich ilość:
1 łyżka wody mineralnej lub filtrowanej
1/2 łyżeczki kwasu askorbinowego (wit. C) w proszku
kilka kropli wit. E w płynie lub wyciśniętej z kapsułki
szklana buteleczka z ciemnego szkła do przechowywania
kropla emulgatora - żel myjący bezzapachowy, jak najdelikatniejszy

Przeczytałam że rozjaśnia skórę, ale kurcze moja juz i tak jest wystarczająco blada, no i jest napisane o zmarszczkach a mi jeszcze do nich chyba daleko:P

No nic spróbuje z tym serum, tylko żel myjący to jakoś dziwnie brzmi na składnik :P, jesli robicie serum wedlug tego przepisu to jaki zel uzywacie?
No i jescze jedno, nie mam pojęcia kiedy kłaść to serum, bo chce uzywac antorgeurs riche avene.
I ponawiam prośbę :czy ktoś używa tego avenowskiego kremu? i może coś o nim napisac??
Czytalam recenzje w danych produktu i generalnie byly pozytywne. Co myslicie o tym kremie?????/
mart. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 22:27   #166
mart.
Raczkowanie
 
Avatar mart.
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 35
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Aha i jeszcze jedno. Mozna kupic podobne i rownie dobre serum co z przepisu, wg ktorego je sporządzacie? Ja chcialabym kupic na sprobowanie, jak ewentualnie moja buzia bedzie to tolerowala. Czytalam gdzies ze sa w ampulkach i chyba nie sa to duze ilosci.
mart. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 23:16   #167
Dalissime'80
Raczkowanie
 
Avatar Dalissime'80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 207
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Takie kupne 5% serum ze stabilna w miare wit C to active C albo Redermic la roche. Przyznam, że dziwny masz ten przepis. Nie dajemi zadnej minerlanej bo metale z antyoksydacyjnej wit C robia utleniacz, czyli cos zupełnie odwrotnego. Poza tym nie łatwiej dac jako emulgator lecytyne? Ten żel moze stasznie wysuszyc cere.
Dalissime'80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 07:54   #168
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Czy to serum przygotowujecie w domu?:

Składniki i ich ilość:
1 łyżka wody mineralnej lub filtrowanej
1/2 łyżeczki kwasu askorbinowego (wit. C) w proszku
kilka kropli wit. E w płynie lub wyciśniętej z kapsułki
szklana buteleczka z ciemnego szkła do przechowywania
kropla emulgatora - żel myjący bezzapachowy, jak najdelikatniejszy

Przeczytałam że rozjaśnia skórę, ale kurcze moja juz i tak jest wystarczająco blada, no i jest napisane o zmarszczkach a mi jeszcze do nich chyba daleko:P

No nic spróbuje z tym serum, tylko żel myjący to jakoś dziwnie brzmi na składnik :P, jesli robicie serum wedlug tego przepisu to jaki zel uzywacie?
No i jescze jedno, nie mam pojęcia kiedy kłaść to serum, bo chce uzywac antorgeurs riche avene.
I ponawiam prośbę :czy ktoś używa tego avenowskiego kremu? i może coś o nim napisac??
Czytalam recenzje w danych produktu i generalnie byly pozytywne. Co myslicie o tym kremie?????/
Nie wiem skąd jest ten przepis,ale to absolutna bzdura

Woda TYLKO I WYŁĄCZNIE destylowana!!!!
Nie pół łyżeczki,tylko dużo mniej (mniej więcej 0,5gr na 10ml serum)
ŻADNEGO ŻELU nie dodajemy!!!!mozna lecytynę,alkohol,ale nie trzeba

dokładne przepsisy w róznych stężeniach masz na stronie www.mazidla.com w receptariuszu

Serum kładziemy po porannym umyciu twarzy/czy tam przetarciu tonikiem,potem dajemy krem ,potem filtr
Jak ktos nie ma potrzeby dowilżania skóry może kłaść tylko serum i filtr

Ja używam antirougeura (choć z przerwą na to lato) i cóz mogę napisać-jest przyjemny w obejściu,ale o efektach "naczynkowych" cięzko mi pisać,bo uzywam tez diroseala na noc i to raczej jemu zawdzięczam chyba lekką poprawę. Walka z naczynkami to długa walka.....
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 09:53   #169
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Mart. jak masz problemy z wysuszaniem cery to spróbuj na początek Juvitu- to witamina C w płynie dla dzieci (tani, duża pojemność)- na "trzydziestkach" był o Juvivie chyba cały wątek.
Można też zrobić serum na bazie Juvitu.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 11:42   #170
mart.
Raczkowanie
 
Avatar mart.
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 35
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Znalazlam ten przepis tutaj na wizażu.Poczytam sobie troche w mazidlach, ale tak mam suchą skóre no i zwlaszcza po nocy po Dirosealu i jeszcze dodatkowo wysuszyc serum to ciekawe co z tego wyjdzie.

Tak sie zastanawialam bo Diroseal pogrubia naskorek, czy jest szansa ze jak sie bedzie go dlugo uzywac np 2 lata, to nasz problem z cienka i plytko unaczyniona skora zniknie?

Tak na marginesie to chyba utworzylo mi sie nowe naczynko po nocy, no trudno staram sie nie przejmowac.
Tak zazdroszcze kolezakom ktore nie maja tego problemu
Jak byly takie straszne upaly to kolezanki chcialy jechac pod naamioty nad morze, ale ja nie chcialam j bo chyba bym nie wytrzymala z buzia

Aha i mam pytanie. Wiosna jak jest goraco i rano wysmaruje sie filtrem ale lekcje koncze ok 14-15 to przeciez ten filtr dawno juz przestal dzialac.
Czy wy smarujecie sie w takich przypadkach raz na dzien? Jak idziecie do pracy lub na uczelnie/czy do szkoly? Czy sie dosmarowujecie jakoś?
mart. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 11:47   #171
mart.
Raczkowanie
 
Avatar mart.
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 35
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Ok znalazlam przepis 5%C i 1%E
zakupy na serum zrobie w poniedzialek bo na weekend wyjezdzam.
Kurcze tylko tam jest napisane ze to powoduje zluszczanie sie naskorka, a ja go chce przeciez pogrubic dirosealem
Juz nie wiem sama, czy wam zluszcza sie skora po tym serum?
mart. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 12:29   #172
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez mart.
Znalazlam ten przepis tutaj na wizażu.Poczytam sobie troche w mazidlach, ale tak mam suchą skóre no i zwlaszcza po nocy po Dirosealu i jeszcze dodatkowo wysuszyc serum to ciekawe co z tego wyjdzie.

Tak sie zastanawialam bo Diroseal pogrubia naskorek, czy jest szansa ze jak sie bedzie go dlugo uzywac np 2 lata, to nasz problem z cienka i plytko unaczyniona skora zniknie?

Tak na marginesie to chyba utworzylo mi sie nowe naczynko po nocy, no trudno staram sie nie przejmowac.
Tak zazdroszcze kolezakom ktore nie maja tego problemu
Jak byly takie straszne upaly to kolezanki chcialy jechac pod naamioty nad morze, ale ja nie chcialam j bo chyba bym nie wytrzymala z buzia

Aha i mam pytanie. Wiosna jak jest goraco i rano wysmaruje sie filtrem ale lekcje koncze ok 14-15 to przeciez ten filtr dawno juz przestal dzialac.
Czy wy smarujecie sie w takich przypadkach raz na dzien? Jak idziecie do pracy lub na uczelnie/czy do szkoly? Czy sie dosmarowujecie jakoś?
Jesli nie wystawiasz sie specjalnie na slonce i uzywasz kremu ze stabilnymi filtrami to one nadal dzialaja. Spacerek po ulicy gdzie co chwileke mamy drzewo , wiec lapiemy duzo cienia nie robi filtrow niestabilnych, wiec nie trzeba sie co chwilke dosmarowywac jak np na plazy
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 13:16   #173
mart.
Raczkowanie
 
Avatar mart.
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 35
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Oki mam ostatnie pytanie dotyczace serum:P
Czy wzamian za alkohol mozna uzyc cos innego?
Czy dodatwac glikol zeby bardziej nawilzyc skore?
I jak regulowac pH serum. No to chyba na razie tyle:P sprobuje zrobic i zobacze co z tego wyjdzie
mart. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 09:21   #174
cyn@monk@
Zadomowienie
 
Avatar cyn@monk@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 164
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Dziewczyny dołączałm sie do Was wpielęgnacji cery naczynkowej. Sama dowiedziałam się o tym, że takową posiadam zaledwie kilka dni temu, zawsze wydawało mi się, że naczynka to żyłki) Ale dobrze, ze sie dowiedziałam, bo mnie już od dawno trapi rumień pojawiający sie na policzkach
Mam generalnie cerę suchą, a szczególnie zimą jest bardzo wymagająca, często się przesusza,mam 22 lata i pierwsze zmarszczki mimiczne na czole, zreszta z człem mam niec problemów. W ostatnim czasie towarzyszył mi dosyć często stres i na czole są właśnie tego efekty, skóra jest lekko wiotka,zmeczona.Zaczęłam stosować kremy regenerujący na noc i widzę już drobne efekty

Bardzo bym chciała, żebyście pomogły mi dobrac dla siebie odpowiednie kremy, gdyż ja jestem kiepska jeśli chodzi o filtry i kremy dla naczynkowców.A wątków o filtrach jest tak dużo, ja niestety nie mam obecnie zbyt wiele czasu na przeszukiwanie ich wszystkich,choć częśc juz przeczytałam, zwróciłam jednak uwagę, że Wy macie sporą wiedzę na ten temat, więc prosze o pomoc
Generalnie do tej pory nie stosowałam filtrów,ani kremów aptecznych, poprostu nie stac mnie na tak drogie komsetyki. Jednak znalazłam na allegro sprzedawców, kótrzy sprzedają je taniej i postanowiłam zacząć swoją przygodę z filtrami.
Chciałabym sobie kupić jakiś filrt na dzień na porę jesienna, właśnie dla naczynkowców i taki który będzie odpowiednio nawilżał moją buźkę. Polecono mi z Avene ANTIROUGEURS. Nie mam jednak pojęcia jaki ma filtr. Pod krem chciałabym nakładac Juvit. Wieczorem myslę, że będę stosowac jakiś krem regenerujący + wieczorem i rano tonik i mleczko dla naczynkowców.
Przede wszytskim jednak zależy mi na złagodzeniu naczynek, tzn. chciałabym się jakoś pozbyć tego nieszczęsnego rumienia,a przy okazji nawilżać twarz.
Z góry dziękuje za każdą radę
cyn@monk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 09:29   #175
cyn@monk@
Zadomowienie
 
Avatar cyn@monk@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 164
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Zastanawiałam się jeszcze nad wodą termalną z Avene na zimę, z tym, że nie wiem czy do dobry pomysł.

Pytanko jeszcze do dziewczyn o suchej cerze, jakie stosujecie podkłady zimą?Chciałabym się w jakiś zaopatrzyć, z tym, ze do tej pory nie trafiłam na odpowiednii, żadko nakładam podkład na twarz, jedynie Ziemię Egipską, jak już kupie jakis podkład to najczęściej podkreśla mi suche skórki. Czy mogłybyście polecić mi jakiś fajny podkład na porę jesienno - zimową dla suchej cery, który będzie nawilżał, krył i wyglądał naturalnie? Z tym, że nie chciałabym, żeby był droższy niz 40 zł

Przepraszam za ilość pytań, ale wolę zapytać sie kogoś kto ma podobne jak ja problemy, niż wiecznie eksperymentowąc i męczyć twarz
cyn@monk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 12:27   #176
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

cyn@monk@
Z filtrami to naprawdę ciężko coś doradzić- trzeba samemu testować.
Ja w filtrach i innych kosmetykach unikam alcohol denat. (Jest w Vichy i Anthelios DP- ale niektórym naczynkowcom może ni przeszkadzać). Najbardziej lubię Avene- emulsję do ciała- bardzo selikatna, nie podrażnia, do tego całkiem treściwa jak na zimę/jesień ale u mnie nie powoduje zatykania porów. Teraz używam emulsji do ciała L'Oreal 50+ i tez jestem zadowolona (tym bardziej że ma 150 ml)

Avene ANTIROUGEURS to filtr? Chyba to jest zwykły krem na naczynka- tzn bez filtrów (mogłabyś stosować go raczej na noc). Filtr kup sobie wysoki 50+ z jakiejś aptecznej serii do opalania. Nie musisz stosować specjalnych filtrów do skóry naczynkowej (chociaż Bioderma ma takie).

specjalne mleczko i tonik dla naczynkowców nie są potrzebne- pozostają za krótko na skórze by mogły zadziałać, ale zawsze można w ten sposób wspomóc pielęgnację.

Juvit pod filtr to dobre rozwiązanie, o ile nie będzie dla ciebie za tłusty.

Pomyśl też o Dirosealu Avene- sprawdż recenzje na KWC- regularnie i systematycznie stosowany i przez dłuższy okres czasu podrubia delikatnie naskórek- rumień jest mniej widoczny.

Aha, i polecam też wszystkie kosmetyki wprowadzać stopniowo, po kolei i w odstępach czasu. Cera naczynkowa łatwo ulego podrażnieniom i źle może zareagować na taki przewrót w dotychczasowej pielęgnacji. Poza tym, jeżeli okaże się, że jakiś kosmetyk skóra znosi szczególnie źle, to przy tylu wprowadzonych na raz nowościach nie wiadomo który kosmetyk winić.

Woda Avene na zimę może być- do oczyszczania rano, zamiast żelu i wody. W ciągu dnia raczej jej nie stosuj, chyba że siedzisz w domu.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 12:53   #177
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Oki mam ostatnie pytanie dotyczace serum:P
Czy wzamian za alkohol mozna uzyc cos innego?
Czy dodatwac glikol zeby bardziej nawilzyc skore?
I jak regulowac pH serum. No to chyba na razie tyle:P sprobuje zrobic i zobacze co z tego wyjdzie
ja daje tylko kwas askorbionowy i wit E (bez lecytyny,alkoholu i glikolu)
Ale jesli chopdzi o ten glikol to podobno daje sie kropelkę.
O tym jak regulowac ph serum pisze na maizdłach przy przespisie na serum-ja nawet tego nie czytałam,bo sie tym zbytnio nie przejmuję ;-)
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 13:23   #178
mart.
Raczkowanie
 
Avatar mart.
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 35
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Antorgeurs creme riche z avene ja uzywam i jest super tylko nie wiem czy o ten Ci chodzi.
Śietnie nawilża no i podkład rozprowadza się super ma też filtr SPF10.
Mam tez próbkę fluidu avene, ktory tez ma filtr SPF15 więc na jesień to chyba i bez filtru sie obejdzie.Jest bardzo wydajny próbka wystarcza mi na 2 tyg A filtr avene SPF 50jest dobry no ale nie na silne słońce i lerzenie na plaży.
Też polecam Diroseal!!!Moja skóra teraz jest w super kondycji
Na razie wstrzymam się z serum, bo zaczynam widzieć efekty avenowskiej kuracji
Używa ktos może kremu synchrorose fast??? Bo ma dobre recenzje leczy i jest na dzień: [URL="http://www.wizaz.pl/produkty/baza/produkt.php?produkt=13806 "]
mart. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 15:00   #179
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

ja "filtrów" spf 10, czy 15 nie traktuję na serio. Jeśli ktoś myśli poważnie o pielęgnacji cery, zwłaszcza naczynkowej, to jednak polecam przyswojenie sobie paru podstawowych informacji z filtrowych wątków.
Poza tym filtry żeby były skuteczne trzeba nakładać w odpowiedniej ilości (2,5 ml na twarz i szyję, 1,8 na samą twarz).
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 19:41   #180
cyn@monk@
Zadomowienie
 
Avatar cyn@monk@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 164
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Dziewczyny bardzo Wam dziękuje za wszystkie informacje. Słyszałam już wczesniej o Diroseal`u, ale też dosżły mnie słuchy, ze skóra się po nim łuszczy,a ja się tego właśnie obawiam, bo i tak mam problem z odpowienim nawilżeniem twarzy i nie chciałabym pogorszyć jej stanu
Kajol zgadzam się z Tobą i będę ostrożna w stosowaniu nowych produktów na swojej twarzy. Jak będę miała więcej czasu to napewno przestudiuję więcej wątków o filtrach
Dzięki dziewczyny za info
cyn@monk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:17.