Mężczyzna dojrzały, silny, dobry, odpowiedzialny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-18, 20:24   #1
Kamina11
Raczkowanie
 
Avatar Kamina11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 101

Mężczyzna dojrzały, silny, dobry, odpowiedzialny


Cześć wszystkim

Może pomożecie mi w pewnej kwestii, która ostatnio chodzi mi trochę po głowie.
Mianowicie - chodzi o mężczyzn, które mają cechy takie, jak w tytule wątku. Czyli mężczyzn dojrzałych, dobrych, opiekuńczych, kochających, silnych, odpowiedzialnych.
Bardzo cenię takich, zwłaszcza teraz, po zakończonym przeze mnie związku z facetem słabym, który nie radził sobie z życiem i nie był kimś dojrzałym, silnym.
Sama miałam takiego ojca - alkoholika, słabego, nieradzącego sobie z emocjami..

Te doświadczenia, jak i to, że w dalszym otoczeniu też nie miałam przyjemności zaobserwować facetów właśnie silnych, odpowiedzialnych, sprawiły, że wyrosło u mnie przekonanie, że są to wyjątki, że niewielu takich jest..

Doszło do tego, że strasznie zazdroszczę mojej koleżance (to moja była przyjaciółka) jej męża, który jest właśnie taki "męski", zazdroszczę jej tak, jakby trafiła się jej nie wiadomo jak świetny facet, wyjątek.

A może wcale tak nie jest? Jakie są Wasze doświadczenia i obserwacje w tym temacie? Bardzo mnie podniesie na duchu informacja, że Wy macie takich, że tacy istnieją, i wcale nie jest ich tak mało. I że okaże się, że to moje przekonanie jest spaczone i wyrosłe wyłącznie na moich ubogich i niezbyt szczęśliwych doświadczeniach w tym temacie.

Jak myślicie?
Kamina11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 20:59   #2
Papillon_
Raczkowanie
 
Avatar Papillon_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 338
Dot.: Mężczyzna dojrzały, silny, dobry, odpowiedzialny

Tak ja mam taki skarb
A tak wgl wydaje mi się, że wyolbrzymiasz i jesteś nastawiona na nie, a przecież łatwiej jest potwierdzić swoje wyobrażenie o tym, że takich facetów nie ma dopatrując się skaz u każdego spotkanego faceta niż szerzej otworzyć oczy i przyjąć margines błędu.
Nikt jeszcze nigdy nie znalazł ideału i ty też nie znajdziesz cudu na dwóch nóżkach.
Jest wielu opiekuńczych facetów, ale powszechnie (tzn. między nimi) jest to przecież uważane za słabość, więc musisz liczyć na intuicję, bo dopiero jak facet się przy tobie otworzy zobaczysz jaki on jest.
__________________
23.01.2011
01.06.2013

Papillon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 21:46   #3
Yennefer92
Zadomowienie
 
Avatar Yennefer92
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 427
Dot.: Mężczyzna dojrzały, silny, dobry, odpowiedzialny

Cytat:
Napisane przez Kamina11 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim

Może pomożecie mi w pewnej kwestii, która ostatnio chodzi mi trochę po głowie.
Mianowicie - chodzi o mężczyzn, które mają cechy takie, jak w tytule wątku. Czyli mężczyzn dojrzałych, dobrych, opiekuńczych, kochających, silnych, odpowiedzialnych.
Bardzo cenię takich, zwłaszcza teraz, po zakończonym przeze mnie związku z facetem słabym, który nie radził sobie z życiem i nie był kimś dojrzałym, silnym.
Sama miałam takiego ojca - alkoholika, słabego, nieradzącego sobie z emocjami..

Te doświadczenia, jak i to, że w dalszym otoczeniu też nie miałam przyjemności zaobserwować facetów właśnie silnych, odpowiedzialnych, sprawiły, że wyrosło u mnie przekonanie, że są to wyjątki, że niewielu takich jest..

Doszło do tego, że strasznie zazdroszczę mojej koleżance (to moja była przyjaciółka) jej męża, który jest właśnie taki "męski", zazdroszczę jej tak, jakby trafiła się jej nie wiadomo jak świetny facet, wyjątek.

A może wcale tak nie jest? Jakie są Wasze doświadczenia i obserwacje w tym temacie? Bardzo mnie podniesie na duchu informacja, że Wy macie takich, że tacy istnieją, i wcale nie jest ich tak mało. I że okaże się, że to moje przekonanie jest spaczone i wyrosłe wyłącznie na moich ubogich i niezbyt szczęśliwych doświadczeniach w tym temacie.

Jak myślicie?
Jest nawet sporo takich mężczyzn, tylko trzeba dobrze szukać :P. Ja sama mam takiego osobnika przy sobie . Mam kilku takich kolegów również .
Ale to też zależy od tego, czego dziewczyna wymaga. Znam chłopaka, który np. lubi się "zabawić z dziewczynami" (nigdy uczuciami, a tylko ich ciałem), ale z tymi, które na to pozwalają i nie pokazują, że oczekują czegoś więcej w związku. Ale wiem, że gdyby znalazł odpowiednią dziewczynę, to by jej nieba przychylił, bo chłopak jest naprawdę wartościowym człowiekiem. A jego "lewe" zachowanie wobec małolat może wynikać również z chęci zagłuszenia nieszczęśliwego zakochania.
Także może trzeba grać troszkę niedostępną, zwalniać tempo relacji, żeby mężczyzna wiedział, że ma do czynienia ze świadomą kobietą, o którą trzeba się starać, a nie z wiejską dziewuszką zza stodoły . I może poszukać znajomości w jakiś ambitniejszych miejscach?
(Żeby nie było, nie twierdzę Autorko, że Ty jesteś jakaś nie w porządku, tylko to takie luźne dywagacje )
__________________
"Chciałem się pozbierać, ale rozsypywałem się w takich miejscach, do których nie chcę wracać."
Maks Somow
04.02.2015 rok - Inżynier
Yennefer92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 01:41   #4
joplin
Zadomowienie
 
Avatar joplin
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 668
Dot.: Mężczyzna dojrzały, silny, dobry, odpowiedzialny

Cytat:
Napisane przez Yennefer92 Pokaż wiadomość
Także może trzeba grać troszkę niedostępną, zwalniać tempo relacji, żeby mężczyzna wiedział, że ma do czynienia ze świadomą kobietą, o którą trzeba się starać, a nie z wiejską dziewuszką zza stodoły .
Wybacz, ale dla mnie świadoma i dojrzała kobieta to taka, która nie bawi się w gierki i nakazuje mężczyźnie "gonić króliczka". Owszem, to miłe, ale dla nastolatków. Jeżeli obie strony to dorośli, inteligentni, ludzie to wątpię, by takie zagrania ich bawiły.
__________________
a traveller
joplin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 07:50   #5
kasia11123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 14
Dot.: Mężczyzna dojrzały, silny, dobry, odpowiedzialny

Tez zawsze trafiam na samych nieodpowiedzialnych dupków i wydaje mi się, że takiego faceta o jakim mówisz ciężko znaleźć, ale chyba nie jest to niemożliwe. Musimy się dobrze rozglądać
kasia11123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 08:31   #6
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Mężczyzna dojrzały, silny, dobry, odpowiedzialny

W ogóle mało jest takich LUDZI, kobiet też. Niestety.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 08:42   #7
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Mężczyzna dojrzały, silny, dobry, odpowiedzialny

Nie znam.
Wiem, przykre.
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-19, 08:58   #8
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Mężczyzna dojrzały, silny, dobry, odpowiedzialny

Mam takiego, ale uważam, że nie jest takich na pęczki. Zresztą, co do kobiet to też wcale nie jesteśmy takie święte - TŻ też twierdzi że ciężko było spotkać dojrzałą, inteligentną, odpowiedzialną i kochającą kobietę. Więc chyba... tak, nieco ciężej spotkać takich LUDZI.
Trzeba cierpliwie oddzielać ziarno od plew, a to czasami trwa dłużej, a czasem krócej.
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 09:15   #9
Yennefer92
Zadomowienie
 
Avatar Yennefer92
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 427
Dot.: Mężczyzna dojrzały, silny, dobry, odpowiedzialny

Cytat:
Napisane przez joplin Pokaż wiadomość
Wybacz, ale dla mnie świadoma i dojrzała kobieta to taka, która nie bawi się w gierki i nakazuje mężczyźnie "gonić króliczka". Owszem, to miłe, ale dla nastolatków. Jeżeli obie strony to dorośli, inteligentni, ludzie to wątpię, by takie zagrania ich bawiły.
Są gusta i guściki. Do jednych trafisz szczerością i nieposkramianiem swoich uczuć i pragnień, a inni lubią się postarać .
__________________
"Chciałem się pozbierać, ale rozsypywałem się w takich miejscach, do których nie chcę wracać."
Maks Somow
04.02.2015 rok - Inżynier
Yennefer92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-19 10:15:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:38.