Oleje i olejki do włosów - kontynuacja - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-14, 16:26   #2161
blackeye79
Raczkowanie
 
Avatar blackeye79
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: stacja Uroczysko
Wiadomości: 288
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez martusia205 Pokaż wiadomość
podczytuję was od dawna..wy na prawdę pijecie oleje?
pijemy, każdy olej ma inny smak, w sumie tak sobie myślę, że to fajne bo żołądka nie rozciąga, a i kaloryczne nawet, to akurat w moim przypadku dobra wiadomość A nienasycone kwasy tłuszczowe których jest wiele w niektórych olejach pomagają walczyć z alergiami.
__________________
♥♥♥Nie lubią nas za wady, nienawidzą za zalety ♥♥♥
blackeye79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 16:27   #2162
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez yd79 Pokaż wiadomość
hej Rybiorekwiem, wiem i nawet nie mam nic na swoje usprawiedliwienie,ale ogolnie mam wlosy cienkie,ktore bardzo łatwo sie pusza, a strasznie nie lubie takiego balaganu na głowie
no pewnie pieknych wlosow do pasa albo nawet do łopatek,zdrowych to ja juz napewno nie bede mialaale przynajmniej chcialabym aby byly bardziej zadbanei odzywione.jesli bys miala jakies wskazowki na temat tej teromochrony to ja bardzo chetnie przyjmepozdrowionka
ja nie pomoge bo nigdy nie uzywalam prostownicy, raz jak mi fryzjerka po obcieciu wyprostowala prostownica to myslalam ze padne trupem na miejscu, potem wlosy przez 2 tygodnie nie chcialy byc soba, takze wiem ze prostownica to najgorsze wyjscie dla cieniasow, jednak wiem ze przy uzywaniu prostownicy trzeba chronic wlosy bo wysoka temperatura niszczy wiazania wewnatrz wlosa i dlatego masz teraz siano gdy nie uzyjesz prostownicy

moze Malina cos pomoze

a gdybys sprobowala dac sobie np miesiac, bo odstawienie prostownicy i pozniej regeneracja to dlugi proces (mozesz upinac przez ten czas w luzny kok albo warkocz), ja doszlam juz do etapu teraz ze nie musze miec zelu do stylizacji a wlosy sa ok caly dzien i noc (myje co drugi, trzeci dzien) i jak jest wilgotno to juz sie nie pusza, sa nawilzone i nie potrzebuja ciagnac wody z powietrza, duza w tym zasluga olejow ale i tego ze nie uzywam prostownicy, odstawilam suszarke (uzywalam z dyfuzorem), produkty mam bez sls, silikonow, pq, parabenow no i teraz jeszcze zrezygnowalam z farb chemicznych i farbuje henna, taka zdrowa pielegnacja plus daje wlosom wyschnac jak chca bo nauczylam sie je akceptowac, i nawet jak mi wyjdzie siano to coz takie mam wlosy i dzialanie wbrew nim zawsze konczylo sie stresem dla mnie, zawsze mozna w ostatecznosci jakos ladnie upiac

agison
- tez marzylam kiedys o kaskadzie prostych dlugich blond (popielaty) wlosach
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 16:34   #2163
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;2570683 1]
Chodzi o jakieś oleje w tabletkach?
Bo nie wiem, jak można ssać zwykły olej, w formie ciekłej.
I raczej nie każdy olej, nie każdy jest jadalny tudzież nie wywołuje sensacji od wewnątrz
[/QUOTE]
ja tylko ssam, czyli trzymam łyżkę oleju w buzi przelewając między zębami, a na koniec wypluwam. Zadziałało na infekcję na dziąśle, zadziałało na włosy, teraz jeszcze chcę poprawy nawilżenie skory ciała O metodzie wyczytałam u Tombaka i się odważyłam, więc ssam
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 16:36   #2164
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
ja tylko ssam, czyli trzymam łyżkę oleju w buzi przelewając między zębami, a na koniec wypluwam. Zadziałało na infekcję na dziąśle, zadziałało na włosy, teraz jeszcze chcę poprawy nawilżenie skory ciała O metodzie wyczytałam u Tombaka i się odważyłam, więc ssam
Hm.. wewnętrznie stosowany także działa, chyba będę się tej metody właśnie trzymała
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 16:38   #2165
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;2571730 7]Hm.. wewnętrznie stosowany także działa, chyba będę się tej metody właśnie trzymała [/QUOTE]

ja tez
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 16:49   #2166
blackeye79
Raczkowanie
 
Avatar blackeye79
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: stacja Uroczysko
Wiadomości: 288
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
ja tylko ssam, czyli trzymam łyżkę oleju w buzi przelewając między zębami, a na koniec wypluwam. Zadziałało na infekcję na dziąśle, zadziałało na włosy, teraz jeszcze chcę poprawy nawilżenie skory ciała O metodzie wyczytałam u Tombaka i się odważyłam, więc ssam

może to i pomaga szybciej ale jakbym miała ssać 30 minut póżniej wypluć to bym chyba zwymiotowała, więc wolę szybciutko z połykiem
__________________
♥♥♥Nie lubią nas za wady, nienawidzą za zalety ♥♥♥
blackeye79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 18:05   #2167
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez yd79 Pokaż wiadomość
to do siebie maja chyba wlsoy cienkie,delikatne, ze sa takie podatne
mnie sie tez od razu wywijaja( tylko juz nie tak bardzo jak przed zastosowaniem prostownicy), albo je czasami jeszcze lakierem spryskamwiem robie pewnie wszystkie z mozliwych zabiegow niszczacych wlosy i pozniej jeszcze placze ze mam brzydkie.
ale was pewnie takie baby jak ja musza wkurzac
nie, dlaczego? każdy robi ze swoim życiem to co chce, w tym z włosami również przynajmniej ja wyznaję taką filozofię

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

Cytat:
Napisane przez blackeye79 Pokaż wiadomość
może to i pomaga szybciej ale jakbym miała ssać 30 minut póżniej wypluć to bym chyba zwymiotowała, więc wolę szybciutko z połykiem
oj, ja tak samo spróbujcie tak possać np. skrzypolen toż to czysty masochizm

Rybiorek - też kiedyś chorowałam na taki geraltowy blond oczywiście prosty a potem to już tylko na proste jak druty włosy orientalne, jak u Japonek lub Hindusek ale cóż, pomarzyć można ...
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-14, 18:53   #2168
kamelka33
Zadomowienie
 
Avatar kamelka33
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 759
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Dziewczyny jutro mam dzień wolny, więc chcę nałozyć w końcu olej kokosowy:
najpierw muszę olej "rozpuścić", czyli uznałam, że mniej wiecej łyżeczkę włóże do szklanki i postawię na kaloryfer
olej mam nałozyć na suche włosy na całą długość( nigdy nie wiem, jaka jest najlepsza ilość, włoski mają być takie widocznie tłuste?)
zepnę włoski i potrzymam olej mniej więcej 2-3 godziny( nie chce nakładać żadnych folii i ręczników, bo po takim zabiegu efekt był u mnie beznadziejny)- i tu mam jeszcze pytanie- jaki jest wg Was najkrótszy czas trzymania oleju, żeby cały zabieg miał w ogóle sens?
zmywam olej szamponem- czy mogę po tym nałozyć jeszcze odżywkę d/s np. na konce, czy lepiej tego nie robic?
Proszę kochane o komentarz, czy wszytko ok, bo chciałabym się w końcu zabrać za porządne i prawidłowe olejowanie
kamelka33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 18:58   #2169
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;2571700 9]
Rybiorek - też kiedyś chorowałam na taki geraltowy blond oczywiście prosty a potem to już tylko na proste jak druty włosy orientalne, jak u Japonek lub Hindusek ale cóż, pomarzyć można ... [/QUOTE]
Hinduski nie maja prostych wlosow. Zdecydowana wiekszosc ma falujace.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 19:12   #2170
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez kamelka33 Pokaż wiadomość
czy mogę po tym nałozyć jeszcze odżywkę d/s np. na konce, czy lepiej tego nie robic?
zawsze po zmyciu oleju nakładam jeszcze odżywkę ds.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 20:07   #2171
Maria Elena
Raczkowanie
 
Avatar Maria Elena
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 211
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość

a gdybys sprobowala dac sobie np miesiac, bo odstawienie prostownicy i pozniej regeneracja to dlugi proces (mozesz upinac przez ten czas w luzny kok albo warkocz), ja doszlam juz do etapu teraz ze nie musze miec zelu do stylizacji a wlosy sa ok caly dzien i noc (myje co drugi, trzeci dzien) i jak jest wilgotno to juz sie nie pusza, sa nawilzone i nie potrzebuja ciagnac wody z powietrza, duza w tym zasluga olejow ale i tego ze nie uzywam prostownicy, odstawilam suszarke (uzywalam z dyfuzorem), produkty mam bez sls, silikonow, pq, parabenow no i teraz jeszcze zrezygnowalam z farb chemicznych i farbuje henna, taka zdrowa pielegnacja plus daje wlosom wyschnac jak chca bo nauczylam sie je akceptowac, i nawet jak mi wyjdzie siano to coz takie mam wlosy i dzialanie wbrew nim zawsze konczylo sie stresem dla mnie, zawsze mozna w ostatecznosci jakos ladnie upiac
Nic dodać nic ująć. Ja nie prostuje wlosow i susze tylko jak musze, generalnie jest to ZABÓJSTWO dla włosów (moich w każdym razie, cienkich slabych i podatnych na krecenie), i odradzam Tobie yd79 również. Kiedys także suszylam i prostowalam bo wywijaly mi sie wlosy i nie znosilam tego ale teraz juz tego nie robie i dzieki temu moglam przekonac sie ze mam falowane wlosy. Jesli chcesz mozesz wkleic zdjecia swoich wlosow zaraz po umyciu, wyschnietych naturalnie i wtedy powiemy Ci czy faktycznie jest az tak tragicznie. Często jest to nasza subiektywna ocena a otoczeniu np moga sie podobać.
Maria Elena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-14, 20:24   #2172
Larina
Przyczajenie
 
Avatar Larina
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Niedawno zakupiłam olejek kokosowy Vatika (w butelce). Nie ma za bardzo możliwości żeby wybierać do podgrzania niewielką ilość w związku z czym do gorącej wody wkładam całą butelkę. Zastanawiam się czy po kilkukrotnym podgrzaniu i chłodzeniu całego olejku, nie straci on swoich właściwości i czy się nie popsuje?
Larina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 20:35   #2173
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Larina Pokaż wiadomość
Niedawno zakupiłam olejek kokosowy Vatika (w butelce). Nie ma za bardzo możliwości żeby wybierać do podgrzania niewielką ilość w związku z czym do gorącej wody wkładam całą butelkę. Zastanawiam się czy po kilkukrotnym podgrzaniu i chłodzeniu całego olejku, nie straci on swoich właściwości i czy się nie popsuje?
Nie, nie powinien. Ja tak parę miesięcy robiłam ale możesz rozpuścić olej i przelać trochę do słoiczka tak, że przez jakiś czas będziesz roztapiała tylko olej w słoiczku albo będziesz w stanie go wyskrobać nożem czy łyżeczką.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 20:46   #2174
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Larina Pokaż wiadomość
Niedawno zakupiłam olejek kokosowy Vatika (w butelce). Nie ma za bardzo możliwości żeby wybierać do podgrzania niewielką ilość w związku z czym do gorącej wody wkładam całą butelkę. Zastanawiam się czy po kilkukrotnym podgrzaniu i chłodzeniu całego olejku, nie straci on swoich właściwości i czy się nie popsuje?
Nic jej nie bedzie. Ja tak caly czas robie. Vatika ma chemiczny przeciwutleniacz wiec nie ma prawa sie zepsuc.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 20:58   #2175
yd79
Rozeznanie
 
Avatar yd79
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 921
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
ja nie pomoge bo nigdy nie uzywalam prostownicy, raz jak mi fryzjerka po obcieciu wyprostowala prostownica to myslalam ze padne trupem na miejscu, potem wlosy przez 2 tygodnie nie chcialy byc soba, takze wiem ze prostownica to najgorsze wyjscie dla cieniasow, jednak wiem ze przy uzywaniu prostownicy trzeba chronic wlosy bo wysoka temperatura niszczy wiazania wewnatrz wlosa i dlatego masz teraz siano gdy nie uzyjesz prostownicy
dzieki Rybiorek za odpowiedzno siano jest niezle szczegolnie ta gorna warstwa wlosow.

Cytat:
a gdybys sprobowala dac sobie np miesiac, bo odstawienie prostownicy i pozniej regeneracja to dlugi proces (mozesz upinac przez ten czas w luzny kok albo warkocz), ja doszlam juz do etapu teraz ze nie musze miec zelu do stylizacji a wlosy sa ok caly dzien i noc (myje co drugi, trzeci dzien) i jak jest wilgotno to juz sie nie pusza, sa nawilzone i nie potrzebuja ciagnac wody z powietrza, duza w tym zasluga olejow ale i tego ze nie uzywam prostownicy, odstawilam suszarke (uzywalam z dyfuzorem), produkty mam bez sls, silikonow, pq, parabenow no i teraz jeszcze zrezygnowalam z farb chemicznych i farbuje henna, taka zdrowa pielegnacja plus daje wlosom wyschnac jak chca bo nauczylam sie je akceptowac, i nawet jak mi wyjdzie siano to coz takie mam wlosy i dzialanie wbrew nim zawsze konczylo sie stresem dla mnie, zawsze mozna w ostatecznosci jakos ladnie upiac
tak zrobie,najlepeij pewnie bedzie jak znowu zetne te suche ,połamane końcówki,to pewnie wlosy troche odzyja,zrezygnuje z prostownicy,dalej bede uzywala oleju kokosowego bo w moim przypadku naprawde ładnie nawilza i moze jak narazie zostane przy samej suszarce+jakas termoochrona bo przyznam sie szczerze,ze raczej nic nie uzywalam,a jak juz to wydaje mi sie ze to przynosilo jeszcze gorszy efekt bo wydaje mi sie, ze bylo za duzo alkoholu w tych produktach.poszukam czegos odpowiedniejszego, jakby ktoras z dziewczyn miala jakies propozycje to chetnie skorzystam
Rybiorek a moze jeszcze jakis inny olej bys mi poleciła?
zastanawiam sie moze orzech wloski?



Cytat:
Napisane przez agison
- tez marzylam kiedys o kaskadzie prostych dlugich blond (popielaty) wlosach
ooo ja kiedys tez mialam takie marzenia...........ale po pierwszym rozjasnianiu prysneły jak bańka mydlana,dodajac do tego moja"pielegnacje"to sobie tylko mozecie wyobrazic efekt..........

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
nie, dlaczego? każdy robi ze swoim życiem to co chce, w tym z włosami również przynajmniej ja wyznaję taką filozofię
]

dzieki,aczkolwiek ja czasami trace cierpliwosc do takich ludzi.........hehehe
ale szczerze mowiac,ja sie nawet na tym nie zastanawialam nigdy,nie mialam na to czasu,szczerze mowiac.zawsze mi sie wydawalo ze ja tyle czasu temu wszystkiemu poswiecam,ze powinny byc ładne



Cytat:
Napisane przez kamelka33 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jutro mam dzień wolny, więc chcę nałozyć w końcu olej kokosowy:
najpierw muszę olej "rozpuścić", czyli uznałam, że mniej wiecej łyżeczkę włóże do szklanki i postawię na kaloryfer
olej mam nałozyć na suche włosy na całą długość( nigdy nie wiem, jaka jest najlepsza ilość, włoski mają być takie widocznie tłuste?)
zepnę włoski i potrzymam olej mniej więcej 2-3 godziny( nie chce nakładać żadnych folii i ręczników, bo po takim zabiegu efekt był u mnie beznadziejny)- i tu mam jeszcze pytanie- jaki jest wg Was najkrótszy czas trzymania oleju, żeby cały zabieg miał w ogóle sens?
zmywam olej szamponem- czy mogę po tym nałozyć jeszcze odżywkę d/s np. na konce, czy lepiej tego nie robic?
Proszę kochane o komentarz, czy wszytko ok, bo chciałabym się w końcu zabrać za porządne i prawidłowe olejowanie
ja nałozylam dosc obficie,nie topilam,gdyz moj olej kokosowy sie pieknie w dloniach rozpuszcza,trzymalam okolo 4 godzin,bez folii i recznikow-i jak dla mnie efekt dobry,zadawalajacy jak na 2 zabiegi

Cytat:
Napisane przez Maria Elena Pokaż wiadomość
Nic dodać nic ująć. Ja nie prostuje wlosow i susze tylko jak musze, generalnie jest to ZABÓJSTWO dla włosów (moich w każdym razie, cienkich slabych i podatnych na krecenie), i odradzam Tobie yd79 również. Kiedys także suszylam i prostowalam bo wywijaly mi sie wlosy i nie znosilam tego ale teraz juz tego nie robie i dzieki temu moglam przekonac sie ze mam falowane wlosy. Jesli chcesz mozesz wkleic zdjecia swoich wlosow zaraz po umyciu, wyschnietych naturalnie i wtedy powiemy Ci czy faktycznie jest az tak tragicznie. Często jest to nasza subiektywna ocena a otoczeniu np moga sie podobać.
dzieki kochana za wskazowki,postaram sie zdjecia wkleic.
ale nie bedzie ten widok mily dla okaale zrobie to
a w zwiazku z prostownica to nawet dobry moment
bo mi sie zepsula ostatnio
i odeslalam do serwisu przez pomylke bez adresu zwrotnego wiec moze sie zgubic heheheeh




wiec ogolnie kochane dziewczynki
-scinam suche konce
-prosze Was o rady dot.olejowania
-i jakby ktos mial jakies propozycje dobrej termochrony do suszarki jak narazie
-po jakim czasie postaram sie przestac rowniez suszyc
ale nie wszystko naraz bo to moga byc zbyt radykalne zmiany w moim zyciu
taki jest planco myslicie?

pozdrawiam Was wszystkie serdecznie i dzieki wielkie za mile towarzystwo, jest tu naprawde bardzo milo

Edytowane przez yd79
Czas edycji: 2011-03-14 o 21:09
yd79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 21:19   #2176
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Yd79, jesli suszysz suszarką żeby dodać objętości, to może spróbuj nakręcic włosy na duuuże wałki i pozwól im wyschnąć samym? Ja w ogóle nie używam suszarki, masakrowała mi włosy chyba gorzej niz prostownica.

A na inny temat:
Dziewczyny, mam jutro dzien mycia, powinnam właśnie nakładac olej, tyle że jakimś cudem nie zauwazyłam, że skonczyly mi sie wszystkie poza rycynowym i Kujawskim Myślicie ze zrobię sobie krzywdę nakładając oliwkę babydream zmieszaną z rycyną? Oliwka ma niby w sobie olej sezamowy, migdałowy i jojoba, ale utrwalaczy też trochę
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona

Edytowane przez venus in furs
Czas edycji: 2011-03-14 o 21:20
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 21:32   #2177
yd79
Rozeznanie
 
Avatar yd79
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 921
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez venus in furs Pokaż wiadomość
Yd79, jesli suszysz suszarką żeby dodać objętości, to może spróbuj nakręcic włosy na duuuże wałki i pozwól im wyschnąć samym? Ja w ogóle nie używam suszarki, masakrowała mi włosy chyba gorzej niz prostownica.
masz racje- swietny pomysł.tylko to chyba starsznie długo schnie na wałkach??
Cytat:
A na inny temat:
Dziewczyny, mam jutro dzien mycia, powinnam właśnie nakładac olej, tyle że jakimś cudem nie zauwazyłam, że skonczyly mi sie wszystkie poza rycynowym i Kujawskim Myślicie ze zrobię sobie krzywdę nakładając oliwkę babydream zmieszaną z rycyną? Oliwka ma niby w sobie olej sezamowy, migdałowy i jojoba, ale utrwalaczy też trochę
ja niestety Ci nie moge pomoc w tym temacie-bo jestem poczatkujaca
yd79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 21:36   #2178
Caarroolliinnee
Raczkowanie
 
Avatar Caarroolliinnee
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 467
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

to może spróbuj samą rycynę? ja teraz siedzę z rycyną i cytrynką na włosach.. za dużo mieszać też nie ma co

myślę, że na dużych wałkach włosy będą dość długo schnąć.. może chociaż leciutko wolnym strumieniem powietrza je z tymi walkami poduszyc?
__________________
PM 2016 <3



Caarroolliinnee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 21:36   #2179
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez yd79 Pokaż wiadomość
masz racje- swietny pomysł.tylko to chyba starsznie długo schnie na wałkach??
Z tego co kojarzę masz włosy do ramion, wiec myślę że więcej niż 2-3h to nie potrwa. To może być problem jeżeli myjesz rano, ale niedługo zrobi się tak ciepło, że włosy będą schnąć ekspresowo
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-14, 21:48   #2180
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
a gdybys sprobowala dac sobie np miesiac, bo odstawienie prostownicy i pozniej regeneracja to dlugi proces (mozesz upinac przez ten czas w luzny kok albo warkocz), ja doszlam juz do etapu teraz ze nie musze miec zelu do stylizacji a wlosy sa ok caly dzien i noc (myje co drugi, trzeci dzien) i jak jest wilgotno to juz sie nie pusza, sa nawilzone i nie potrzebuja ciagnac wody z powietrza, duza w tym zasluga olejow ale i tego ze nie uzywam prostownicy, odstawilam suszarke (uzywalam z dyfuzorem), produkty mam bez sls, silikonow, pq, parabenow no i teraz jeszcze zrezygnowalam z farb chemicznych i farbuje henna, taka zdrowa pielegnacja plus daje wlosom wyschnac jak chca bo nauczylam sie je akceptowac, i nawet jak mi wyjdzie siano to coz takie mam wlosy i dzialanie wbrew nim zawsze konczylo sie stresem dla mnie, zawsze mozna w ostatecznosci jakos ladnie upiac

agison
- tez marzylam kiedys o kaskadzie prostych dlugich blond (popielaty) wlosach
No, to u mnie sprawa wyglada identycznie. szczegolnie jak czytam co piszesz o stresie.. naprawde jakbym siebie nagrala. co do prostownicy, eszcze czasem sie na nia skusze, bo zaaawsze wlosy sa po niej takie.. proste gladkie i wg. mam bardzo droga, nie chwalac sie - kosztowala poonad 200zl, ale wiem to zlo najgorsze. takie wyjscie ewakuacyjne dozwolone raz na pol roku.
nie wiem czy was rowniez, stale wlosomaniaczki, ale zaczyna mnie troszke meczyc ta pogon za zdrowymi idealnymi wlosami. lubie byc zadbana, ale to pochlania jednak troche czasu, pieniedzy etc
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 21:58   #2181
yd79
Rozeznanie
 
Avatar yd79
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 921
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez venus in furs Pokaż wiadomość
Z tego co kojarzę masz włosy do ramion, wiec myślę że więcej niż 2-3h to nie potrwa. To może być problem jeżeli myjesz rano, ale niedługo zrobi się tak ciepło, że włosy będą schnąć ekspresowo
venus in furs jaka z Ciebie pomysłowa kobietka
przeczytalam Twoje prostowanie bez prostownicy i suszarki
i metoda"kubeczkowa udoskonalona"sa poprostu rewelacyjne!!!

co do moich wlosw to teraz mi sie przypomina,ze kilka late temu tak wlasnie robilam,tylko lekko podsuszałam suszarka,to bylo jeszcze przed uzywaniem prostownicy,i efekty byly bardzo dobre.moje wlosy byly w o wiele,wiele lepszej formie.
musze powrocic do tego.
dzieki za przypomnienie
yd79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 22:00   #2182
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Caarroolliinnee Pokaż wiadomość
ufff jak czasami czytam wizaz to uważam, że jestem szczęściarą... ja wogole nie musze prostować wlosow. loków na szczęście nie mam bo nie lubie... moje wlosy sa poprostu proste! gorzej z suszeniem, ale ostatnio staram się suszenie ograniczać i jak nie musze to nie susze...
Narazie się wstrzymam z olejem kokosowym i kupię jeszcze jedną buteleczkę rycynowego żeby przedłużyć kurację tylko, że dodam cytrynkę
i od dzisiaj znów zaczynam pić skrzypokrzywę :P mniam!
ja z kolei musze codziennie zaplatac dwa warkocze... kwestia przyzwyczajenia.. albo jakiejs nerwicy/obsesji. boje sie, zeby nie miec oklapnietych pozbawionych objetosci wlosow. ogolem uwielbiam artystyczny nielad i balagan na glowie - fajnie prezentuje sie na moich zadbanych wlosach.

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;2571700 9]Jaka reakcja
A na poważnie - ludzie różne rzeczy robią, niektóre bardziej dziwne, niektóre mniej. Osobiście wolę wcinać olej niż wymieniane gdzieś ostatnio ślimaki, "owoce" morza i inne glizdy.[/QUOTE]
brrrrr, ja tez oleju nie tkne!
ps. ubolewam, ze na helfach musztardowy w brakach, teraz nie wiem jaki olejek sobie zamowic
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 22:00   #2183
Caarroolliinnee
Raczkowanie
 
Avatar Caarroolliinnee
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 467
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

oj pochłania, ale prawda jest taka że trzeba zachować zdrowy rozsądek i nie rzucać się nagle na wszystko i używać 50 specyfików na raz.
ja jestem studentką, czasu mam niewiele, pieniędzy jeszcze mniej, staram się w każdym miesiącu coś kupić do pielęgnacji z tańszych ale dobrych rzeczy (rycyna, Joanna) i powolutku systematycznie używam tego. najważniejsze żeby nie popaść w szał i nie kupować naraz wszystkiego. wlosy też nie lubią jak się zbyt wiele dobrego chce im dać.. tak samo jak skóra czy paznokcie.
siedząc na wizażu jest jeszcze trudniej bo tu każda z nas nakręca drugą i to jest właśie urok, ale bez przesady
__________________
PM 2016 <3



Caarroolliinnee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 22:03   #2184
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Na dużych wałkach włosy schnął krócej niż na małych. Na małych to można sobie tak czekac i czekać
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 22:16   #2185
yd79
Rozeznanie
 
Avatar yd79
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 921
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez moniczka_90 Pokaż wiadomość
Na dużych wałkach włosy schnął krócej niż na małych. Na małych to można sobie tak czekac i czekać
pamietammoja babcia na małych to spałajak musiala wstac na 7.00 do pracy to rano o "fryzurowaniu"sie to nie bylo mowy
yd79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 22:29   #2186
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Caarroolliinnee Pokaż wiadomość
oj pochłania, ale prawda jest taka że trzeba zachować zdrowy rozsądek i nie rzucać się nagle na wszystko i używać 50 specyfików na raz.
ja jestem studentką, czasu mam niewiele, pieniędzy jeszcze mniej, staram się w każdym miesiącu coś kupić do pielęgnacji z tańszych ale dobrych rzeczy (rycyna, Joanna) i powolutku systematycznie używam tego. najważniejsze żeby nie popaść w szał i nie kupować naraz wszystkiego. wlosy też nie lubią jak się zbyt wiele dobrego chce im dać.. tak samo jak skóra czy paznokcie.
siedząc na wizażu jest jeszcze trudniej bo tu każda z nas nakręca drugą i to jest właśie urok, ale bez przesady
W takim razie przybijmy piątkę. Podchodzę do tego w ten sam sposób, i walczę z chęcią bycia naj i posiadania wszystkiego co dusza zapragnie. A co studiujesz jak można wiedzieć? [mały ot]
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 22:59   #2187
Caarroolliinnee
Raczkowanie
 
Avatar Caarroolliinnee
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 467
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

weterynarię
__________________
PM 2016 <3



Caarroolliinnee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 23:18   #2188
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

O proszę, mogłam się domyśleć patrząc na opis Życzę spełnienia w tym kierunku... Sama tego okropnie pragnę, przede mną matura i nie mam pojęcia co dalej, to nic, jeszcze nic. Idę spać, olejaczki, do usłyszenia kędy indziej
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 10:53   #2189
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

siedzę z olejem kokosowym na włosach
w czwartek wybieram się na poszukiwania oleju lnianego
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 12:15   #2190
yd79
Rozeznanie
 
Avatar yd79
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 921
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez malina333 Pokaż wiadomość
siedzę z olejem kokosowym na włosach
w czwartek wybieram się na poszukiwania oleju lnianego
hejmam nadzieje,ze bedziesz zadowolona z efektow-daj znac
wlosy masz bardzo ładne,a powiedz jak radzisz sobie z odrostami?bo widze ze nie farbujesz od grudnia
yd79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:27.