Opinie o pieluszkach wielorazowych - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-20, 15:27   #901
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Dzięki Pewnie Was już męczę, ale czy to się opłaca?
http://allegro.pl/pieluszki-formowan...202407761.html
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 20:59   #902
ela_84
Raczkowanie
 
Avatar ela_84
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Kasia.234 Pokaż wiadomość
generalnie one size nadają się mniej więcej od 5 kg,
Niezupełnie, one size zgodnie z metkami są od 3,5-4 kg, zależnie od producenta. Mój syn urodził się z wagą 3 kg i nosił pieluchy one size po 3-4 tygodniach, początkowo z cienkimi wkładami.Miałam tylko 4 pieluszki all in one S-ki. Przez pierwsze 2 tygodnie korzystaliśmy z jednorazówek (tydzień w szpitalu i tydzień w domu).

Zestaw 20 pieluch powinien wystarczyć przy praniu co drugi dzień, z tym, że jeśli to są pieluchy z bambusem, to długo schną, formowanki i AIO też stosunkowo dłużej wysychają /od kieszonek/. Ja mam w większości mikrofibrę i mikropolar, więc materiały szybkoschnące.
__________________
Tomek urodził się 8 lipca
ela_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 06:27   #903
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Ja mam mocno sucho zimą w mieszkaniu, więc to chyba też wpłynie na szybkość schnięcia?

Próbuję teraz posortować wiadomości
Na początek ze trzy sztuki s aio, na przykład kieszonek.
Do tego trzy małe otulacze i formowanki plus tetra plus wkłady inne?
Na później ok 4 otulaczy z wkładami plus 10 sztuk aio one size?

A używałyście pieluszek jednorazowych ekologicznych? One są oparte na zwykłej skrobi i pomyślałam, że jak będę musiała na początek używać jednorazówek (np do szpitala) to wolę takie niż chemię z pampersów. Czy to ma sens?

Edytowane przez ilonkaczapela
Czas edycji: 2012-03-24 o 06:29
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 11:05   #904
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Ja mam mocno sucho zimą w mieszkaniu, więc to chyba też wpłynie na szybkość schnięcia?

Próbuję teraz posortować wiadomości
Na początek ze trzy sztuki s aio, na przykład kieszonek.
Do tego trzy małe otulacze i formowanki plus tetra plus wkłady inne?
Na później ok 4 otulaczy z wkładami plus 10 sztuk aio one size?

A używałyście pieluszek jednorazowych ekologicznych? One są oparte na zwykłej skrobi i pomyślałam, że jak będę musiała na początek używać jednorazówek (np do szpitala) to wolę takie niż chemię z pampersów. Czy to ma sens?
Troszke mylisz pojęcia, ale to normalne na początku, też byłam zagubiona że hohoho!
Zatem- AIO to pieluszki All In One, czyli masz wszystko razem, nie potrzebujesz nic więcej. Przykłądowa pieluszka AIO:
http://www.pieluszkarnia.pl/product-...oskonala-.html
Pieluszka kieszonka, to taka, w która wsuwasz wkład na przykłąd:
http://www.pieluszkarnia.pl/product-...inky-snap.html

Wadą AIO jest długi czas schnięcia. Zaletą- nie muisz nic kominowac.
Zatem zamiast 10 szt AIO zastanowiłabym się na 10 szt kieszonek, lub otulaczy.


Co do tetry- mi było cięzko zapakowac w to noworodka. Na pierwsze miesiące bym sobie odpuściła.

Ja, gdy byłam na Twoim miejscu (jeszcze kilka miesięcy temu ) kupowałam 2 sztuki z rodzaju- 2 kieszonki na rzepy, dwie na napy, dwa otulacze, 2 formowanki, 5 wkłądów itp....
Z tego z czasem wybrałam to co najbardziej mi pasuje, a resztę tez używam, ale rzadzej.
Moj przebój to otulacz Imse Vimse+wkład bobolider+ ręczniczek z IKEI (wcześniej odpuszczałam sobie reczniczek, ale teraz moja Kruszynka ma 2,5 miesiąca), lub otulacz+prefold (wcale nie tak trudno się skłądają) . Kieszonek też uzywam, ale traktuję je jak otulacze.
Zawsze używam bibułek.

Nie inwestuj na pczątek w wiele jednego rodzaju, bo gdy Ci nie podpasuje, bedziesz żałowac. Najpierw wypróbuj co jest dla Ciebie dobre, bo każdemu co innego pasuje i fajnie, mieć wybór.
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"

33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 11:40   #905
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Dzięki Będę kolejne wiadomości śledzić. A tym podziałem to zasugerowałam się chustoforum, gdzie dziewczyny rozmawiały i doszły do tego, że :
"Re: PIELUSZKI WIELORAZOWE - PORADNIK
ja uwazam ze kieszonki z zintegrowanym pulem to tez sa AIO, zreszta BG nazywaja sie "all in one pocket diaper" i nie tylko one,
a pocket diaper odnosi sie rowniez do kieszonek bawelnianych, na ktore trzeba stosowac otulacz (pocket fitted diaper), czyli reasumujac kieszonka to rodzaj konstrukcji czy ksztaltu pieluchy ... czy ja sie obrazowo wyrazilam?

ja jestem za podzialem:
pieluchy plaskie, do skladania
pieluchy formowane
AIO (w tym kieszonki z pulem)"

I wydało mi się to najbardziej logiczne.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 01:33   #906
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

a ja poleglam

kupilam caly zestaw, przetrzymalam 8 miesiecy i wracaja w nieuzytej formie na aukcje
podziwiam z calego serca, dla mnie okazala sie to wyzsza szkola jazdy
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 09:52   #907
Joawitka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 13
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Ja używałam pieluch wielorazowych od pierwszego dnia w domu, kupiłam 8 otulaczy PUL takich nieprzemakalnych, oddychających i szybkoschnących, zapinanych na napy w rozmiarze one-size. Córka jak się urodziła ważyła 3,4 kg i trochę grubo miała na pupie ale daliśmy radę. Jako wkładów używałam tetry. Było to bardzo tanie rozwiązanie bo otulacze kupiłam w promocji za 8 sztuk zapłaciłam niecałe 200 zł dotego kupiłam sobie 60 szt pieluch tetrowych za ok 120 zł. Taka ilość pieluch pozwalała mi na pranie 2 razy w tygodniu (ja pieluszki prałam oddzielnie) i nigdy nie musiałam się bać, że mi nie starczy pieluch. Przez pierwsze 2 miesiące tetrę prasowałam bo to było moje pierwsze dziecko Ogólnie bardzo byłam zadowolona z takiego rozwiązania. Dodatkowo jak córka skonczyła 8 miesięcy i już sama pewnie siedziała, zaczęłam wysadzać ją na nocnik i szybko załapała o co chodzi niestety nie potrafiła sygnalizować kiedy jej się chce siuisu, ale wysadzałam ją często i zawsze do nocniczka też nasiusiała
Joawitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-28, 22:41   #908
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Też, mam nadzieje, moja Niunia zacznie siusiać na nocnik, chociaz.... kupowanie kolorowych otulaczy stało się moim nałogiem....
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"

33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 21:33   #909
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cześć Dziewczyny.
Próbuję już trzeci raz przebrnąć przez ten wątek i ciągle brakuje mi zapału, żeby dotrwać do końca
Głupio tak zadawać pytania, na które pewnie znalazłabym tutaj odpowiedzi, ale może mnie nie zlinczujecie. Chcę po prostu na początek wiedzieć, ile pieniążków trzeba min. przeznaczyć na pieluszki wielorazowe dla noworodka?
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 22:21   #910
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Chcę po prostu na początek wiedzieć, ile pieniążków trzeba min. przeznaczyć na pieluszki wielorazowe dla noworodka?
Dużo
Jednorazowo wykładasz dużo, w perspektywie około dwóch lat pieluchowania i kupowania kilku paczek jednorazówek w miesiącu plus możliwość odsprzedaży używanych pieluch to już nie tak dużo.

A ile konkretnie to zależy, jakie opcje wybierzesz - czy wygodniejsze i szybsze, a więc droższe, czy tańsze, ale wymagające nieco więcej wysiłku
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 08:58   #911
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

A mogłabym prosić o jakieś szacunkowe kwoty?
Kiedyś w DDTVN była dziewczyna, która opowiadała o pieluszkach wielorazowych (współautorka książki Zielona Mama) i ona wspomniała coś o kwocie 1500 zł na początek. Trochę mnie to przeraziło, nie ukrywam. Zostało nam niewiele czasu na podjęcie decyzji. Ja baaardzo chciałabym z wielorazówkami spróbować, ale muszę wiedzieć, czy dam radę finansowo.
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-02, 09:43   #912
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
A mogłabym prosić o jakieś szacunkowe kwoty?
Kiedyś w DDTVN była dziewczyna, która opowiadała o pieluszkach wielorazowych (współautorka książki Zielona Mama) i ona wspomniała coś o kwocie 1500 zł na początek. Trochę mnie to przeraziło, nie ukrywam. Zostało nam niewiele czasu na podjęcie decyzji. Ja baaardzo chciałabym z wielorazówkami spróbować, ale muszę wiedzieć, czy dam radę finansowo.
Na początek nie wyskakuj,że wszystko kupisz na 2 lata.

Ja na chwile obecna a pieluchuje juz 8 miesięcy i 1 dzień nie wydałam nawet 1000, ale 800 na pewno

Na wyprawke pieluchową wydałam ok 500, potem dokupowałam. Taki system jest najlepszy.

Najtansza wersja to otulacze i lepsza tetra ( grubsza gramatura) - ok8 do 10 otulaczy plus 60 pieluszek, ktore sie przydaja od karmienia po kąpiel.
Koszt otulacza od 30 do 100 zł.
koszt dobrej tetry od 3,50 do nawet 10 zł
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 11:45   #913
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Gaabbi, sądzę, że cięzko to wyliczyc, bo zależy co i za jaką cenę kupisz. Kieszonkę możesz kupic za 20-30zł, ale są i po 100 i więcej zł.
Nie wiem, w którym miesiącu ciąży jesteś, ale ja kupowałam na raty- w każdym miesiącu coś i wówczas kwoty nie były takie straszne.
Poza tym- w trakcie, tak, jak napisała Ci lemoorka, też będziesz dokupywać, zatem nie bedzie to takie straszne.
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"

33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 11:52   #914
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Na początek nie wyskakuj,że wszystko kupisz na 2 lata.

Ja na chwile obecna a pieluchuje juz 8 miesięcy i 1 dzień nie wydałam nawet 1000, ale 800 na pewno

Na wyprawke pieluchową wydałam ok 500, potem dokupowałam. Taki system jest najlepszy.

Najtansza wersja to otulacze i lepsza tetra ( grubsza gramatura) - ok8 do 10 otulaczy plus 60 pieluszek, ktore sie przydaja od karmienia po kąpiel.
Koszt otulacza od 30 do 100 zł.
koszt dobrej tetry od 3,50 do nawet 10 zł
Cytat:
Napisane przez 33owieczka Pokaż wiadomość
Gaabbi, sądzę, że cięzko to wyliczyc, bo zależy co i za jaką cenę kupisz. Kieszonkę możesz kupic za 20-30zł, ale są i po 100 i więcej zł.
Nie wiem, w którym miesiącu ciąży jesteś, ale ja kupowałam na raty- w każdym miesiącu coś i wówczas kwoty nie były takie straszne.
Poza tym- w trakcie, tak, jak napisała Ci lemoorka, też będziesz dokupywać, zatem nie bedzie to takie straszne.
Dziękuję
Rodzę w czerwcu więc niewiele czasu mi zostało Temat wielorazówek staram się zgłębić już od dawna, ale moja koncentracja i umiejętność logicznego myślenia w ciąży jest poważnie naruszona więc jestem praktycznie w punkcie wyjścia. Panikuję oczywiście, że nie zdążę, i nie dam rady tego wszystkiego ogarnąć Wtedy będę zmuszona używać jednorazówek, a chciałabym tego uniknąć.
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 14:55   #915
scarleta
Przyczajenie
 
Avatar scarleta
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Powiem, że ja wydałam na początek około 500 zł i to spokojnie mi straczyłoby, gdyby nie fakt że się wciągnęłam i sprzedaje stare wzory a kupuje nowe

Może informacje z tego bloga Ci coś rozjaśnią:
http://chusty.opole.pl/?p=266
scarleta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 14:23   #916
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Ja też zamierzam spróbować z wielorazówkami - rodzę w lipcu. Poczytam wątek, któy na pewno wiele mi rozjaśni
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 14:48   #917
candibar
Zakorzenienie
 
Avatar candibar
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 3 200
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

To ja też się wypowiem na temat naturalnego pieluchowania bo takie stosuję od siedmiu miesięcy, odkąd urodził się mój syn. Na początku zakupiłam 4 FLIPY (wówczas cena za sztukę to było 45zł,ale w tym roku droższe są) + 20 pieluch tetrowych i flanelowych kolorowych (w zwykłym sklepie - pierwsze za ok. 2 zł, drugie za ok. 4,50). Jestem z tego zestawu bardzo zadowolona. Potem dokupowałam jeszcze kolorowe pieluchy flanelowe. Po kilku miesiącach dokupiłam kilka wkładów typu prefold produkcji Bobolider (bambusowe i z mikrofibry), ale niestety jestem z nich niezadowolona. Można powiedzieć, że siki się z nich po prostu wylewają, sto razy bardziej cenię sobie zwykłe tetry (a i cenowo fajniej). Poza tym w Bobolider dokupiłam jeszcze dwa otulacze, są całkiem fajne, a przede wszystkim ładne, jednak wolę używać moich kochanych Flipów ponieważ szybciutko schną a właściwie czasem wcale nie robią się mokre, tylko tetra się moczy.

A i wiem, że są mamy, które stosują wyłącznie pieluchy wielorazowe, bez żadnych odstępstw. ja do nich nie należę - zawsze na spacer i na noc wkładam biedronkowego pampersa


DOPISEK...

Dodam jeszcze, że należę do oszczędnych osóbek tak więc wybrałam taki zestaw, który nada się na całe pieluchowe życie mojego malca - wielkość Flipa oraz otulacza Bobolider jest regulowana napami. Tak więc używam mojego zestawu odkąd mały przyjechał do domu ze szpitala do teraz i na pewno jeszcze będę używać długo. jeśli zaś chodzi o pieluchy, kiedy syn był mniejszy składałam je inaczej, tak że były po prostu krótsze.

Edytowane przez candibar
Czas edycji: 2012-06-05 o 14:53
candibar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 18:34   #918
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Dziewczyny a jak z wakacjami?
Jadę na tydzień na działkę do rodziców. W środku Puszczy. Prąd jest, ale pralki nie ma.
Rozważam dwie opcje:
1. Kikko jednorazowe w 100% biodegradowalne
2. Jednorazowe wkłady do Flipa (też 100% biodegradowalne)
Opcja nr 2 tańsza, ale... otulacze też trzeba prać.....

Czy macie jakieś doświadczenia? Co robiłyście z zuzytą pieluszką? U moich rodziców nie ma kompostu....
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"


Edytowane przez 33owieczka
Czas edycji: 2012-06-05 o 18:39
33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 13:31   #919
staraupa
Raczkowanie
 
Avatar staraupa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 189
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez candibar Pokaż wiadomość
A i wiem, że są mamy, które stosują wyłącznie pieluchy wielorazowe, bez żadnych odstępstw. ja do nich nie należę - zawsze na spacer i na noc wkładam biedronkowego pampersa


DOPISEK...

Dodam jeszcze, że należę do oszczędnych osóbek tak więc wybrałam taki zestaw, który nada się na całe pieluchowe życie mojego malca - wielkość Flipa oraz otulacza Bobolider jest regulowana napami. Tak więc używam mojego zestawu odkąd mały przyjechał do domu ze szpitala do teraz i na pewno jeszcze będę używać długo. jeśli zaś chodzi o pieluchy, kiedy syn był mniejszy składałam je inaczej, tak że były po prostu krótsze.
to ja się pod Twoim postem podpisuje bo też mam tak samo. Uwielbiam Flipy, najlepiej podchodzi mi tera choć zainwestowała m w te cudne wkłady różne ale jednak tetra plus kawałek polarku z ikei i Flip załatwiają sprawę. Na spacery i na noc też używam zwykłych, choć sama nie wiem dlaczego
staraupa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-14, 08:18   #920
scarleta
Przyczajenie
 
Avatar scarleta
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Hmm,
Też na początku miałam opory do wychodzenia na dwór w wielo, ale szybko się przełamałam. Tylko na spacery i wyjścia wolę kieszonki, bo szybciej i łatwiej mi je przechowywać, szczególnie te użyte Na rynku są te Bobolider, tanie i fajne. Lubimy je.

Na noc natomiast odkąd córka ma ponad rok i więcej sika za jednym razem to wielo nie do końca wytrzymują i częściej się łamię i zakładam jednorazową...
scarleta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 16:34   #921
Makobratek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 521
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cześć dziewczyny

Ja również pieluchuję wielo, z tym że na noc i na imprezy (np. wesele) zakładam pampka. Mam zestaw ekonomiczny 2 różowe FLIPY kupione w promocji 1+1, tetrę bawełnianą i tetrę bambusową kikko (9 szt. 30x30 cm), której używam jako dodatkowych podkładek na zwykłą tetrę np. w czasie drzemki.
Mam 1 kieszonkę - chinkę - ze sklepu internetowego, ale nie jestem z niej zadowolona. Założona wraz z wkłądem z bambusa i z mikrofibry (czyli 2 wkłady) przecieka.
Moim hitem są FLIPY

Mam pyatnie o pranie pieluch. Piorę tetrę w dzidzisiu i nappy bio fresh. Niestety robi się strasznie szorstka i twarda (trochę lepiej jak ją susze na słońcu niż na strychu). Co zrobić, żeby znów odzyskała miękkość?
Makobratek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 20:58   #922
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Mam pyatnie o pranie pieluch. Piorę tetrę w dzidzisiu i nappy bio fresh. Niestety robi się strasznie szorstka i twarda (trochę lepiej jak ją susze na słońcu niż na strychu). Co zrobić, żeby znów odzyskała miękkość?
Wyprasuj.

A ja zdecydowałam się w końcu co biorę na wyjzad- Kikko 100% biodegradowalne
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"


Edytowane przez 33owieczka
Czas edycji: 2012-06-22 o 21:01
33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 21:09   #923
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Dziewczyny a jakie pieluszki składane polecicie dla niemowlaczka, na start? Tak żeby zmieściły się do małego otulacza Bambino mio dla dzieci poniżej 5 kg. A jednocześnie żeby były dość chłonne...
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 11:26   #924
Makobratek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 521
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez 33owieczka Pokaż wiadomość
Wyprasuj.

A ja zdecydowałam się w końcu co biorę na wyjzad- Kikko 100% biodegradowalne
Heh tylko prasowanie zmniejsza chłonność, myślałam że może coś się dodaje do prania, że były miękkie. Szkoda, że płynu do płukania nie można
Makobratek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 19:58   #925
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Makobratek Pokaż wiadomość
Heh tylko prasowanie zmniejsza chłonność, myślałam że może coś się dodaje do prania, że były miękkie. Szkoda, że płynu do płukania nie można
Nasze matki prasowałay- widać nikt im o zmniejszaniu chłonności nie powiedział.
Może jeżeli obawiasz się, że bedą mniej chłonęły, prasuj tylko część i zobacz co się dzieje. Ja prasuję bawełniane prefoldy i nie mamy problemów z ich chłonnościa.
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"

33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 20:36   #926
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Makobratek Pokaż wiadomość
Heh tylko prasowanie zmniejsza chłonność, myślałam że może coś się dodaje do prania, że były miękkie. Szkoda, że płynu do płukania nie można
ja slyszałam o wrzucaniu dwóch piłek tenisowych do prania - podobno fajnie rozbijają materiał i tym samym zmiękczają. Zaznaczam, że osobiście nie próbowałam (ale zamierzam, bo moje prefoldy też się zrobiły nieprzyjemne)
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 08:45   #927
deliriumtr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 29
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jakie pieluszki składane polecicie dla niemowlaczka, na start? Tak żeby zmieściły się do małego otulacza Bambino mio dla dzieci poniżej 5 kg. A jednocześnie żeby były dość chłonne...
podbijam pytanie. Spodziewam sie pierwszego dziecka i mimo kilku dni grzebania w pieluszkowych forach dalej nie wiem za bardzo jak to dokladnie wyglada


zakupilam na poczatek:
wełnika imse vimse w rozmiarze newborn
http://www.pieluszkarnia.pl/product-...-Welniany.html
i 2 flipy w zestawie z 6 takimi wkładami:
http://www.wielorazowo.pl/pl/p/Wklad...kropolarem/141

pomozcie co sie najlepiej sprawdza u noworodka w otulaczu?
czy te wkłady beda sie nadawac?
myslalam jeszcze o takich formowankach tylko nigdzie nie maja rozmiaru newborn
http://www.wielorazowo.pl/pl/p/Pielu...4-rozmiary/372

mozecie polecic jakies kieszonki ktore sprawdza sie u noworodka?
deliriumtr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 20:22   #928
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Używałam i polecam jak większośc dziewczyn Flipy- u nas od samego początku.
Używałam też Imse Vimse:
http://www.pieluszkarnia.pl/product-...awelniany.html
w rozmiarze NewBorn
i http://www.pieluszkarnia.pl/product-...ulacz-PUL.html
w rozmiarze Small.

Wkłady z Flipa mi nie pasują, choć je mam. Są dla mnie za długie, a ich zaginanie mnie denerwuje. Wolę z Bobolidera- używam ich od samego początku są tańsze i wygodniejsze

Formowanki z ECOpi też miałam, choć, akurat mi nie pasowały i niewiele ich używałam.

Co do kieszonek, nie pomogę, bo nie przepadam za kieszonkami. Mam z Bobolidera i jeszcze jakieś z Allegro (Popfish) i MioUnico używam ich od czasu do czasu. Są niezłe, ale nie lubię wyjmować z kieszonki wkładów, a używanie ich jako otulaczy... otulacze mam i szbciej schną, zatem- u mnie się nie sprawdziło.
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"

33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 15:53   #929
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Witam nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w kwestii pieluszek wielorazowych bo mój majątek to 7 kieszonek ale są ciągle w użytku i dlatego potrzebuję waszej pomocy polećcie "bibułki" do łapania kupy moja córa robi mi ciągle kupę jak tylko założę jej wielo na siedzenie a ja już mam dość wybierania "tego" na all jakoś nie umiem znaleźć widzę tylko jakieś wkładki sucha pielucha 0-3mce czy to to??
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu
irmith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 21:14   #930
prunelle
Wtajemniczenie
 
Avatar prunelle
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 228
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

deliriumtr ja przy noworodku bałabym się, że z tych wkładów we flipie będzie kupka wypływać, bo ona jednak na początku jest dość płynna; u mnie się sprawdzała po prostu tetra składana w latawiec, ale jeśli nie chcesz składać tetry to hmm, faktycznie formowanki może jakieś lepiej, tutaj np mają takie niedrogie dość: http://littlepenguin.eu/index.php?pa...mid=13&lang=pl
ale też nie używałam ich...
na chustoforum dziewczyny szyją na zamówienie, możesz u nich zamówić pieluszki w rozmiarze newborn

irmith ja to słyszałam o takich :http://www.pieluszkarnia.pl/product-...-100-szt-.html

te z allegro to nie wiem, co to jest ale przyznam szczerze, że nie używalam żadnych papierków
__________________

prunelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-24 09:20:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:36.