Jesienne Mamy 2007 cz. IV - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-12, 15:08   #3841
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Dorka no dobrze Ci ...ja jak mama zabrała Julkę na spacer i zostałam sama z Kubusiem , zobaczyłam jak to fajnie mieć jedno dziecko w domu w wieku 4,5 roku żyć nie umierać ...samo siępobawi, samo zadba o potrzeby fizjologiczne powie samo czy się chce pić co zjeść ehhhhh
A z 2ką to już nie jest tak różowo zwłaszcza z jednym 2latkiem który zaczyna się buntować
__________________

*** -12,5kg***
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 17:48   #3842
dorka19801
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 2 894
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość
Dorka no dobrze Ci ...ja jak mama zabrała Julkę na spacer i zostałam sama z Kubusiem , zobaczyłam jak to fajnie mieć jedno dziecko w domu w wieku 4,5 roku żyć nie umierać ...samo siępobawi, samo zadba o potrzeby fizjologiczne powie samo czy się chce pić co zjeść ehhhhh
A z 2ką to już nie jest tak różowo zwłaszcza z jednym 2latkiem który zaczyna się buntować
oj tak-nie narzekam. z moim aniołkiem jest super.a jak usnę to mnie kocykiem nakryje i nawet pić nie woła bo sobie sama z szafki wyjmie.nawet po pracy juz nie jestem taka zmeczona.nawet chciało mi sie nalesniczki smazyć.Klaudia sama sobie zajęcia wynajduje . wycina, maluje, troche gra na komputerze no i bajki ogląda.jak właczę jakąś barbie to tak godzine potrafi siedzieć . a ostatnio ogladałyśmy razem :kot w butach"nawet mi się podobało.
a w sobotę "sezon na misia"i powtórkę wczoraj bo trochę nam się przysnęło.
dorka19801 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 12:52   #3843
myycha
Rozeznanie
 
Avatar myycha
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 780
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Czesc mamuski zyjecie?

Wesolych Swiat
myycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 13:18   #3844
dorka19801
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 2 894
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

wesołych świąt...
dorka19801 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 22:40   #3845
82anusia
Zadomowienie
 
Avatar 82anusia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: hsb/częstochowa
Wiadomości: 1 307
GG do 82anusia
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Witajcie Mamusie!!!

Wesołych Świat dla Was i dzieciaków.
Pustki tu u nas, ale ja też ostatnio mam mało czasu na wszystko. Jednak praca plus 2 dzieci pochłania sporo czasu.
U nas w sumie wszystko dobrze, Maja chodzi do przedszkola nadal bardzo lubi, Adaś powoli zaczyna chodzić, jest słodki i do zacałowania. W 2 dzień świąt w końcu go chrzcimy ma już 9 miesięcy i ciągle coś się działo, że nie mieliśmy jak wcześniej.
Moja Maja też potrafi się ładnie sama bawić, ale w większości woli spędzać czas z nami. Do tego to mały uparciuch i ma swoje zdanie także często są jakieś "konflikty", niestety w przedszkolu nie jest już taka śmiała, w stosunku do dzieci jest ok, ale w relacjach z nauczycielem staje się zamknięta w sobie. Mam nadzieję, że jej się zmieni.

Pozdrawiam Was serdecznie

Taszkin, czy już urodziłaś?? Przepraszam,ale nie pamiętam kiedy masz termin, pochwal nam się córcia czy synuś??
__________________
Uzębienie Mai


Uzębienie Adasia

Maja
05.09.2007

Adaś
20.06.2011
82anusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 02:53   #3846
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Wesołych Świąt mamusie Radosnych i spokojnych!
...wlasnie skończyłam prasować obrusy

Anusiu
, termin mam na 20 czerwca dopiero Synuś będzie...ponoć
Super, że Maja lubi przedszkole. Mam nadzieję, że moja Nina też polubi. Nie martw się, że nie jest wylewna. To przyjdzie z czasem, choć ja osobiście uważam, że wcale nie musi, a przebojowość to żaden wymóg.


No...to zmykam spać. Trzymajcie się ciepło...idzie mróz
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 23:25   #3847
82anusia
Zadomowienie
 
Avatar 82anusia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: hsb/częstochowa
Wiadomości: 1 307
GG do 82anusia
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Taszkin, teraz sobie przypomniałam jak napisałaś o terminie, mój Adaś się urodził 20 czerwca, teraz już nie zapomnę na pewno. Oczywiście czekam z niecierpliwością na wiadomości, że malutki jest już z Wami. Wybraliście już imię??
Jeśli chodzi o Maję, mnie nie chodzi o to, by była jakaś wyróżniająca się, tylko by była śmiała, otwarta na ludzi, nie bała się wypowiadać swojego zdania. Niestety wiem jak nieśmiałość czasem potrafi paraliżować. Z biegiem lat uczę się otwartości, asertywności i wyrażania swoich opinii, wolałabym, aby u niej było to takie naturalne.

Pozdrawiam Was Jesienne
__________________
Uzębienie Mai


Uzębienie Adasia

Maja
05.09.2007

Adaś
20.06.2011
82anusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-10, 17:20   #3848
dorka19801
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 2 894
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Cytat:
Napisane przez 82anusia Pokaż wiadomość
Taszkin, teraz sobie przypomniałam jak napisałaś o terminie, mój Adaś się urodził 20 czerwca, teraz już nie zapomnę na pewno. Oczywiście czekam z niecierpliwością na wiadomości, że malutki jest już z Wami. Wybraliście już imię??
Jeśli chodzi o Maję, mnie nie chodzi o to, by była jakaś wyróżniająca się, tylko by była śmiała, otwarta na ludzi, nie bała się wypowiadać swojego zdania. Niestety wiem jak nieśmiałość czasem potrafi paraliżować. Z biegiem lat uczę się otwartości, asertywności i wyrażania swoich opinii, wolałabym, aby u niej było to takie naturalne.

Pozdrawiam Was Jesienne
wiesz co ja bym czasem wolała żeby moje dziecko było niesmiałe.jak powie co myśli to mi szczena opada
dorka19801 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 01:42   #3849
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Cytat:
Napisane przez 82anusia Pokaż wiadomość
Taszkin, teraz sobie przypomniałam jak napisałaś o terminie, mój Adaś się urodził 20 czerwca, teraz już nie zapomnę na pewno. Oczywiście czekam z niecierpliwością na wiadomości, że malutki jest już z Wami. Wybraliście już imię??
Nie i przyznam, że mamy z tym mały problem. Pielęgniarki mu chyba wybiorą
Wczoraj byłam na wizycie, ten mężczyzna w moim brzuchu ma prawie 2 kg, a ja się dziwię, że ruszać się nie mogę. Poza tym wyniki jak zwykle słabe, więc dostałam dodatkowe "dopalacze". Nina coraz bardziej oswaja się z myslą o braciszku, czasem aż mnie wzrusza swoimi zachowaniami. Mam nadzieję, że tak zostanie, choć znam ją i na pewno łatwo nie będzie

Jak tam sobie radzą Wasze, prawie 5 latki! (nie mogę czasem uwierzyć, że to tak leci).

Pozdrawiam Was Jesienne
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 14:26   #3850
Katarzynka77
Rozeznanie
 
Avatar Katarzynka77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 559
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Witajcie Kochane Mamuśki,
Nie pisałam lata świetlne, bo zawsze brakuje mi czasu na prawie wszystko. Widzę, że większość z Was zafundowała rodzeństwo już swoim jesiennym 4,5-latkom. Ja jeszcze nie, ale... dojrzewam do tej myśli. Może kiedyś...
Dzieciaczki Wasze piękne i takie prawie dorosłe. Łucja też - to już fajna, samodzielna dziewczynka. Sama się sobą zajmie, uwielbia rysować, wycinać, tworzyć...
Szkoda, że tak mało już Was zostało na wątku. Ja też niestety do tego się przyczyniam...
Może kiedyś uda mi się wrzucić jej fotki, do czego zbieram się już od... roku
__________________
Taka mała, a taka wielka!
http://tickers.bump-and-beyond.com/34/3475/347590.png
Katarzynka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 19:06   #3851
dorka19801
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 2 894
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

cisza tu taka nastała a szkoda.
zagladam często ale nic sie nie dzieje a pisać do siebie to jakos głupio.

u nas też ok.generalnie to nadal mam aniołka .jest juz na tyle duza że wypad do aprku to dla mnie sama przyjemność.moge plotkować z koleżankami, wylegiwać sie na kocyku i mam spokój.na hustawki ani na drabinki nie biegam bo moje dziecko nie lubi to nie grozi mi że spadnie.


w pracy chwilowo cięzkie chwile są ale mam nadzieję że do końca tygodnia minie i wszystko wróci do normy.inwenturkę mieliśmy i straszne braki i teraz winnych szukają.
ja nie dojrzałam do mysli o rodzeństwie i jeszcze pewnie długo nie dojrzeję -dobrze nam tak jak jest


pozdrawiam wszystkie mamusie i dzieciaczki
dorka19801 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-04, 21:32   #3852
82anusia
Zadomowienie
 
Avatar 82anusia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: hsb/częstochowa
Wiadomości: 1 307
GG do 82anusia
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Witajcie mamusie!!!


Taszkin, myślę, że już urodziłaś, pochwal się swoim 2 skarbem.


Katarzynko, zdjęć jak nie było tak nie ma Co u Łusi, czy lepiej u niej z apetytem? Moja Maja to niejadek, czasami brak mi do jedzenia jej sił.

Dorka, widziałam (na nk), że jak co roku basenujecie. Wybieracie się gdzieś na wakacje?

Pysiu, maatra
, co u Was? Zaglądacie tu czasem?

Może inne mamusie napiszą co u nich?? Ivy, Moona, Joli, a może Demonik czasem tu zagląda???

Ja mam wakacje, Maja też, choć lubi przedszkole to w tym roku czekała na wakacje. Teraz spędzamy cale dnie razem, najbardziej cieszy się Adaś, że mama w domu. Teraz ma okres "mama i tylko mama" więc nigdzie się bez niego nie mogę ruszyć. Majunia wydaje mi się, że jest samodzielna, potrafi sama się bawić i widzę, że ma mnóstwo pomysłów, dobrze niech rozwija wyobraźnię. Z Adkiem dogadują się różnie, choć za zwyczaj są zgodnym rodzeństwem.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że ktoś się odezwie, bo wątek nam umiera
__________________
Uzębienie Mai


Uzębienie Adasia

Maja
05.09.2007

Adaś
20.06.2011
82anusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 22:29   #3853
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Anus kochana, ja jestem, tylko nie mam o czym pisac, nudy u mnie

A. tez ma teraz etap: mamma mamma
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 22:47   #3854
82anusia
Zadomowienie
 
Avatar 82anusia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: hsb/częstochowa
Wiadomości: 1 307
GG do 82anusia
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;3511439 8]Anus kochana, ja jestem, tylko nie mam o czym pisac, nudy u mnie

A. tez ma teraz etap: mamma mamma [/QUOTE]

He he już Ci uwierzę, że nudy

Fajnie, że dałaś chociaż znak życia Ucałuj chłopców
__________________
Uzębienie Mai


Uzębienie Adasia

Maja
05.09.2007

Adaś
20.06.2011
82anusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 23:50   #3855
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Hej hej!
No tak Anusiu...urodziłam Bąbel ma już 3 tygodnie. Jest zdrowy i ciągle głodny, a ja przechodzę maly kryzys laktacyjny. Ale damy radę...myślę
Nina póki co jest wspaniała. Całuje brata, wyciera mu główkę po kąpieli (jej główna praca). Troszkę cierpi (ale chyba ja bardziej), mały ciągle na mnie wisi, córka przyzwyczajona, że spędzam z nią aktywnie pół dnia a tu klops. Staram się, ale czasem trudno mi jeszcze wszystko pogodzić.

Super, że Twoje Szkraby się dogadują. Mam nadzieję, że nam też uda się wypracować takie zgodne rodzeństwo

Przedstawiam Wam mojego Eryka, fotka bardzo stara bo jeszcze ze szpitala
i zakończenie roku Niny.
Trzymajcie się Jesienne
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20120611281.jpg (37,2 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 07d.jpg (41,8 KB, 27 załadowań)

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2012-07-04 o 23:55
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 14:00   #3856
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Hej Jesienne!

Taszkin, gratuluję! I życzę dużo sił. Dzieciaki cudne!

Anusia, korzystajcie z wakacji Twoje dzieci zazwyczaj się dogadują, a moje dokłądnie na odwrót. Ale dwa charakterki, więc wojna domowa od rana do nocy

U nas dziś chyba ze 100 stopni, żar leje się z nieba. Po pracy odebrałam świeży paszport Wita i próbuje nas spakować. Wcześnie rano wyruszamy na wakacje

Wrzucam aktualne fotki dzieci
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01187.jpg (137,0 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00267.jpg (72,6 KB, 33 załadowań)
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 16:39   #3857
dorka19801
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 2 894
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

witam

ale się rozpisałyście
biankaaa ale dzieciaki już duże,super parka

taszkin- gratulacje,no to teraz macie wesolą rodzinkę w komplecie.Eryk cudny, oby problemy laktacyjen szybko minęły

Moona-fajnie że zajrzałaś do nas

no cóż- urlop mam ale z wakacji nici.nie mamy kasy a nie będziemy brać kolejnego kredytu i jakoś musiamy się przemeczyć.szkoda troche ale mamy basen, jeździmy do znajomych na działkę,Klaudia bardzo lubi,ma tam swój basenik a ja tam odpoczywam

jeździmy też na stawy do Arturówka- bardzo fajna plaża,woda całkiem czysta
jutro wybieramy się do czarnocina tez nad wodę więc nie jest źle

dziś szalałyśmy trochę na wyprzedażch

no i klaudia nauczyła sie sama pływać w kółku chociaż na początku bardzo się bała a teraz nawet w dużym basenie pływa sama a ja siedzę na murku i się opalam.

pracę mam teraz spoko- popołudnia wszyskie wolne to mam dla córki duzo czasu.

Klaudia nie będzie chodził w wakacje do przedszkola , dopiero we wrześniu, woli siedzieć z dziadkiem.

i tak nam tu leci czas

w weekendy staramy się zawsze coś organizować rodzinne- w łodzi jest co robić także nie narzekamy

pozdrawiam was i wasze maluchy i maluszki

udanych wakacji
dorka19801 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 10:33   #3858
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Taszkin jeszcze raz gratulacje
Dorka udanych wakacji,wazne ze pogoda jest. u nas kratke ;/
Anusia widzialam Adasia na fb.slodzika z niego
Bianka duze te Twoje szkraby juz. gdzie sie wybieracie na wakacje ?

U nas nic nowego. Bylismy na wakacjach i jeszcze nigdy nie bylam tak zmeczona wakacje byly all inclusive,wiec mysalam,ze sobie odpoczne,ale nic bardziej mylnego. Simonek odstawial focha za fochem,bo inne dziecie moga to,a ja nie..... Alex o ktorego najbardziej sie obawialam spisywal sie genialnie. jadl owoce,kapal sie w basenie,spacerowal w wozku i nic wiecej do szczescia nie potrzebowal.
Simus nie lubi sie sam bawic. caly czas jest mama to ,mama tamto ,mama... nigdy tak nie mial,ale mu sie odmienilo
Z bratem kontakt ma super,czasem mam wrazenie,ze wrecz rywalizuje ze mna Jest troskliwy,opiekunczy i slowa zlego nie moge powiedziec.
Od wrzesnia zaczynamy szkole angielska i polska w soboty.
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 21:06   #3859
dorka19801
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 2 894
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

witam
na pogode narzekać nie mozemy- w dzień upał w nocy burze ale u nas jakoś nie odczuwam ich skutków tylko rano jest przyjemne powietrze

pogoda chyba wymarzona na urlop.

ciągle coś sie dzieje, w domu stal nas na nie ma, znikamy na całe dnie.jutro basenik-jak bedzie ładnie.

Klaudia to super dziecko,sama się pobawi,towarzystwo tez sobie znajdzie,moge przy niej odpocząć,czasem zdarza jej sie marudzić i chyba dobrze bo czasem to tęsknię za tym jak byłam jej potrzbna na kazdym kroku a teraz juz tak mało mnie potrzebuje.


i chyba czas spać
dorka19801 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-08, 22:26   #3860
82anusia
Zadomowienie
 
Avatar 82anusia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: hsb/częstochowa
Wiadomości: 1 307
GG do 82anusia
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Hej hej!
No tak Anusiu...urodziłam Bąbel ma już 3 tygodnie. Jest zdrowy i ciągle głodny, a ja przechodzę maly kryzys laktacyjny. Ale damy radę...myślę
Nina póki co jest wspaniała. Całuje brata, wyciera mu główkę po kąpieli (jej główna praca). Troszkę cierpi (ale chyba ja bardziej), mały ciągle na mnie wisi, córka przyzwyczajona, że spędzam z nią aktywnie pół dnia a tu klops. Staram się, ale czasem trudno mi jeszcze wszystko pogodzić.


Przedstawiam Wam mojego Eryka, fotka bardzo stara bo jeszcze ze szpitala
i zakończenie roku Niny.

Taszkin, gratuluję!!! Eryk jest słodziasny, a Ninka taka już duża i rezolutna, fajnie, że ma takie zamiłowanie muzyczne. Moja Maja nie garnie się do grania.


Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
Anusia, korzystajcie z wakacji Twoje dzieci zazwyczaj się dogadują, a moje dokłądnie na odwrót. Ale dwa charakterki, więc wojna domowa od rana do nocy


Wrzucam aktualne fotki dzieci

Bianka, Blanka zawsze była temperamentna, szałowe masz dzieciaki, a to zdjęcie podczas zabawy jest bombowe. Od razu widać, że dzieciaki mają fantazję.
Gdzie jesteście/byliście na wakacjach??


Cytat:
Napisane przez dorka19801 Pokaż wiadomość
no cóż- urlop mam ale z wakacji nici.nie mamy kasy a nie będziemy brać kolejnego kredytu i jakoś musiamy się przemeczyć.szkoda troche ale mamy basen, jeździmy do znajomych na działkę,Klaudia bardzo lubi,ma tam swój basenik a ja tam odpoczywam

jeździmy też na stawy do Arturówka- bardzo fajna plaża,woda całkiem czysta
jutro wybieramy się do czarnocina tez nad wodę więc nie jest źle

dziś szalałyśmy trochę na wyprzedażch

no i klaudia nauczyła sie sama pływać w kółku chociaż na początku bardzo się bała a teraz nawet w dużym basenie pływa sama a ja siedzę na murku i się opalam.
fajnie,że macie tyle atrakcji w koło, u mnie na "wsi" plac zabaw z trawą po kolana i połamanymi zabawkami, a pisaku nie wiadomo co, a na ławkach przykład wprost dla dzieci, towarzystwo przy piwie. Wprawdzie mamy basen, ale z 2 sama nie pójdę.


Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
Anusia widzialam Adasia na fb.slodzika z niego
Bianka duze te Twoje szkraby juz. gdzie sie wybieracie na wakacje ?

U nas nic nowego. Bylismy na wakacjach i jeszcze nigdy nie bylam tak zmeczona wakacje byly all inclusive,wiec mysalam,ze sobie odpoczne,ale nic bardziej mylnego. Simonek odstawial focha za fochem,bo inne dziecie moga to,a ja nie..... Alex o ktorego najbardziej sie obawialam spisywal sie genialnie. jadl owoce,kapal sie w basenie,spacerowal w wozku i nic wiecej do szczescia nie potrzebowal.
Simus nie lubi sie sam bawic. caly czas jest mama to ,mama tamto ,mama... nigdy tak nie mial,ale mu sie odmienilo
Z bratem kontakt ma super,czasem mam wrazenie,ze wrecz rywalizuje ze mna Jest troskliwy,opiekunczy i slowa zlego nie moge powiedziec.
Od wrzesnia zaczynamy szkole angielska i polska w soboty.

Dziękuję
Jest zupełnie inny niż Maja, najlepiej cały czas by się tulił, uwielbia siedzieć na rękach i jeść. Maja nie lubiła zbytnich czułości, a z jedzeniem nadal mamy problemy.
Niestety wakacje z dziećmi nie należą do tych, kiedy można odpocząć. U nas fochy Mai też się często zdarzają. Dobrze, że chłopcy między sobą się dogadują.
Jak u Aleksa z mówieniem?? Adonis to tylko mama i baba woła.


Cytat:
Napisane przez dorka19801 Pokaż wiadomość

Klaudia to super dziecko,sama się pobawi,towarzystwo tez sobie znajdzie,moge przy niej odpocząć,czasem zdarza jej sie marudzić i chyba dobrze bo czasem to tęsknię za tym jak byłam jej potrzbna na kazdym kroku a teraz juz tak mało mnie potrzebuje.
Maja też na szczęście potrafi się sama bawić i organizować sobie czas, bo niestety czasem nie mam na to siły by jej dotrzymywać towarzystwa, albo po prostu brak mi na to czasu.


Kolejny upalny dzień za nami zakończony burzą. W domu jest tak gorąco, że Maja śpi w samych majtkach a i tak jest mokra.
W piątek jedziemy na wakacje, nie chce mi się okrutnie, mam nadzieję, że pogoda chociaż będzie bo wybieramy się nad nasze morze. Jedzie z nami teściowa, dogadujemy się dobrze, ale wizja 10 dni 24 godziny na dobę mnie trochę przeraża
Pozdrawiam
__________________
Uzębienie Mai


Uzębienie Adasia

Maja
05.09.2007

Adaś
20.06.2011
82anusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 08:39   #3861
dorka19801
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 2 894
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

witam
82anusia-ja mieszkam w centrum Łodzi i atrakcji tu nam nie brakuję więc nie narzekam ale z 2 pewnie też byłoby trudniej.ja nadal jestem na "nie"jeżeli chodzi o rodzeństwo dla Klaudi.udanych wakacji i ładnej pogody wam życzę.dobrze że dogadujesz się z teściową bo ja ze swoją wytrzymuję pól dnia i serdecznie dziekuję za jej pomoc.


słoneczki świeci, wszystko na basen spakowane i lecimy sie smażyć
dorka19801 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 19:06   #3862
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Cytat:
Napisane przez dorka19801 Pokaż wiadomość
witam
na pogode narzekać nie mozemy- w dzień upał w nocy burze ale u nas jakoś nie odczuwam ich skutków tylko rano jest przyjemne powietrze
u nas leje buuu. mam wrazenie ,ze z kazdym rokiem lato jest gorsze.

Cytat:
Napisane przez 82anusia Pokaż wiadomość
W piątek jedziemy na wakacje, nie chce mi się okrutnie, mam nadzieję, że pogoda chociaż będzie bo wybieramy się nad nasze morze. Jedzie z nami teściowa, dogadujemy się dobrze, ale wizja 10 dni 24 godziny na dobę mnie trochę przeraża
Pozdrawiam
Bawcie sie dobrze na wakacjach Oby pogoda dopisala. Adas juz chodzi?


Alex kilka dni temu zaczal mowic mamamam,ale tylko jak jest rozzalony ,baba mowi juz dosc dlugo,ale racej nieswiadomie ,a moe sie myle mama byla u nas prawie 3 miesiace.

Co do wakacji ,to ja nie mam tu na mysli lezenia i opalania sie,ale chwila relaksu. ksiazke otworzylam raz i jeszcze szybciej zamknelam. Alex nie spi za dobrze,a na wakacjach szkoda czasu na spanie,wiec po 7 bylismy juz na nogach. na spanie tez szkoda czasu,wiec chodzilismy spac pozno. all inc,czyli nie musialam gotowac, co yslalam,ze bedzie polowa sukcesu za rok znajdziemy jakis domek do wynajecia,nie hotel. poswiece sie i bede gotowac
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 09:26   #3863
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

hey

Jak mamuśki i dzieciaki !!!

Kuba w sobotę skończył 5 lat ...jak to zleciało a jeszcze niedawno pisałyśmy jak byłyśmy w ciąży i wklejałyśmy zdjęcia.

Napiszcie co u Was długo nikt się nie odzywał...
Trochę mi zal i szkoda że kontakt się tak po mału urywa jedynie do tej pory mam częsty kontakt z Demonikiem

POSTANOWIŁAM REAKTYWOWAĆ NASZE ZNAJOMOŚCI i UTWORZYŁAM
KLUB MAM JESIENNYCH 2007

Zaprosiłam w nim mamy które najczęściej sie udzielały w ostatnym wątku, jeśli kogoś nie zaprosiłam a chciałby być w klubie proszę o PW

W klubie można pisać kiedy siechce i co sięchce ...podobnie jak na FORUM z tą różnicą że KLUB JEST ZAMKNIĘTY i czytać i pisać mogą tylko UCZESTNICY KLUBU


Może się uda reaktywacja jak nie to trudno próbowałam ....


Pozdrawiam serdecznie Was i dzieciaczki
__________________

*** -12,5kg***

Edytowane przez pysiamn
Czas edycji: 2012-10-12 o 09:51
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 20:48   #3864
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Pysiu, hej! Brawa za próbę reaktywacji, ja obiecuję, postaram się pisać. Czy tu czy w klubie (fajny pomysł)
Sto lat dla Kubusia! Ale to leci

Nina zaczęła przedszkole, i jak to pani wczoraj ujęła "już jest niebo a ziemia". Jako debiutująca pięciolatka, w dodatku w grupie gdzie dzieci się znają ma małe trudności, ale jest coraz lepiej
Coraz fajniej też "dogaduje" się ze swoim bratem
Za dużo wszystkiego zwaliło się na nią. Przeprowadzka, mój poród, przedszkole...

Ja to nawet chętnie spotkałabym się z jakąś mamą ale z tego co pamiętam, jestem jedyna z tej okolicy

No, mamuśki, piszemy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjecia sierpien 2012 101.jpg (15,4 KB, 15 załadowań)

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2012-10-12 o 20:50
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 17:35   #3865
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Pysiu, hej! Brawa za próbę reaktywacji, ja obiecuję, postaram się pisać. Czy tu czy w klubie (fajny pomysł)

Cytat:
Sto lat dla Kubusia! Ale to leci


Cytat:
Nina zaczęła przedszkole, i jak to pani wczoraj ujęła "już jest niebo a ziemia". Jako debiutująca pięciolatka, w dodatku w grupie gdzie dzieci się znają ma małe trudności, ale jest coraz lepiej
Coraz fajniej też "dogaduje" się ze swoim bratem
Za dużo wszystkiego zwaliło się na nią. Przeprowadzka, mój poród, przedszkole...
Dzielna Nina

Cytat:
Ja to nawet chętnie spotkałabym się z jakąś mamą ale z tego co pamiętam, jestem jedyna z tej okolicy
Ja z Wwy

PS. Śliczna i czuła fotka
__________________

*** -12,5kg***
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 17:02   #3866
Katarzynka77
Rozeznanie
 
Avatar Katarzynka77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 559
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Kochane! Jestem i wreszcie wrzucam dawno obiecane zdjęcia.

Cytat:
Napisane przez 82anusia Pokaż wiadomość
Co u Łusi, czy lepiej u niej z apetytem? Moja Maja to niejadek, czasami brak mi do jedzenia jej sił.
Łucja jak niejadkiem była tak jest nadal - co widać na załączonych fotkach. Rośnie chuda super-modelka. Oczywiście ma swoje ulubione potrawy i tym nadrabia, ale ogólnie nakarmić ją to nie lada sztuka. Dlatego rozumiem Twój brak sił

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Hej hej!
No tak Anusiu...urodziłam Bąbel ma już 3 tygodnie. Jest zdrowy i ciągle głodny, a ja przechodzę maly kryzys laktacyjny. Ale damy radę...myślę
Nina póki co jest wspaniała. Całuje brata, wyciera mu główkę po kąpieli (jej główna praca). Troszkę cierpi (ale chyba ja bardziej), mały ciągle na mnie wisi, córka przyzwyczajona, że spędzam z nią aktywnie pół dnia a tu klops. Staram się, ale czasem trudno mi jeszcze wszystko pogodzić.
Taszkin, gratulacje! Trzymam kciuki, aby wszelkie kryzysy minęły. Super, że Ninka jest tak pomocna .

Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość
Napiszcie co u Was długo nikt się nie odzywał...
Trochę mi zal i szkoda że kontakt się tak po mału urywa jedynie do tej pory mam częsty kontakt z Demonikiem

POSTANOWIŁAM REAKTYWOWAĆ NASZE ZNAJOMOŚCI i UTWORZYŁAM
KLUB MAM JESIENNYCH 2007
Zaprosiłam w nim mamy które najczęściej sie udzielały w ostatnym wątku, jeśli kogoś nie zaprosiłam a chciałby być w klubie proszę o PW

W klubie można pisać kiedy siechce i co sięchce ...podobnie jak na FORUM z tą różnicą że KLUB JEST ZAMKNIĘTY i czytać i pisać mogą tylko UCZESTNICY KLUBU


Może się uda reaktywacja jak nie to trudno próbowałam ....


Pozdrawiam serdecznie Was i dzieciaczki
Pysiamn, pomysł z reaktywacją świetny!

A u nas nic nowego. Rodzeństwa dla Łucji na razie nie będzie, bo zostałam zmuszona do szukania nowej pracy. Zatem nie prędko będę mogła pozwolić sobie na macierzyński. Trzymajcie zatem kciuki za szybkie znalezienie czegoś nowego.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN0246.jpg (38,3 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN0257.jpg (90,9 KB, 14 załadowań)
__________________
Taka mała, a taka wielka!
http://tickers.bump-and-beyond.com/34/3475/347590.png
Katarzynka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 08:08   #3867
dorka19801
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 2 894
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

witaj

Łucja śliczna tylko jak na nią patrzę to moja Klaudia przy niej taka duża się wydaje

my rodzeństwa tez nie planujemy.pracę mam ok i pewnie mogłabym iść na macierzyński ale ja nie chcę drugiego dziecka
dorka19801 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 22:40   #3868
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Ależ Łucja jest piękna.
Trzymam kciuki za pracę
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-24, 10:15   #3869
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Zdrowych, Spokojnych Świąt, Jesienne Mamy
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 17:08   #3870
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Witam Was Wszystkich...

Od czego tu zacząć... dawno mnie nie było, nawet nie będę starać się szukać jak dawno, bo chyba wieki spędziłabym na tym szukaniu...

Co u nas... Olinda chodzi do przedszkola, drugi rok, chciałam ją w przyszłym roku do szkoły wysłać, ale pani w przedszkolu doradziła, aby jeszcze rok została w przedszkolu, bo jest "niedojrzała emocjonalnie".
No i już się martwię co ona będzie w tej szkole robić??? Bo matematycznie jest właśnie na mnożeniu i dzieleniu... pisanie i czytanie też dobrze jej idzie, więc boję się, że nudzić się będzie (no chyba, że trafi na dobrego nauczyciela).

Ilość osób w rodzinie niezmiennie - 3

Jestem zmęczona i podłamana już, bo ciągle mamy wielki problem z alergią, ubrania oczywiście prane są w płynie dla noworodków, a płukane w jeleniu, z pokarmówki wszystko wykluczone (najgorzej uczula Olę jabłko, choć nie tylko), do mycia płyn dla noworodków i ciągle mamy tak wielki problem ze skórą, że tego nie da się nawet opisać... można tylko sobie wyobrazić ciągle krwawiące rany na zgięciu kolan i łokci...
Więc na noc zakładamy opatrunki, a najgorsze jest to, że już żadne antyhistaminy nie działają... a ja mam już dość tej walki i lekarzy...

No to jak już zaczęłam narzekać, to dodam, że w wyniku powikłań alergicznych zaczęły nam się problemy ze słuchem..., ciągle nie można przeprowadzić badań aparatem, bo Ola ma za niskie ciśnienie na błonie bębenkowej raz na jednej, raz na drugiej

Co u mnie... po 3 latach w końcu nie mam wychowawstwa... jak wiele sił, nerwów i czasu zmarnowałam, to nie chce mi się nawet gadać... bywało, że i przez tydzień byłam na środkach uspakajających, aby normalnie lekcje prowadzić.

To chyba w skrócie tyle... Obiecuję, że będę zaglądać często i wstawię, może nawet dzisiaj jakieś foty Olci.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-20 01:08:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:14.