Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8 - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-17, 09:59   #601
pulinaj
Rozeznanie
 
Avatar pulinaj
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 602
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka172 Pokaż wiadomość
No nic trzymajcie kciuki by jakoś to poszło
Oczywiście, że trzymam. Daj znać później jak poszło

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość

Porozmawiałabym z koleżanką, a jeśli to by nic nie dało i zauważyłabym taką sytuację ponownie to powiedziałabym kierownikowi/szefowi. A jaka jest prawidłowo odpowiedź na to pytanie?
Hmmm...Pewnie trzeba nakablować kierownikowi

Cytat:
Napisane przez malagosia86 Pokaż wiadomość
Jestem ponownie,
Byłam dzisiaj u doradcy zawodowego w Up i mam przesuniętą wizytę na kwiecień, bo pani która mnie obsługiwała zachorowała. Rozmowa dotyczyła tego jak powinnam poszukiwać pracy, roznosić CV do pracodawców, może zmienić obszar poszukiwań. Wspomniałam o tym jak wysyłałam CV na pomoc kucharza, ale doradca stwierdził że mam za wysokie kwalifikacje na takie stanowisko i pracodawcy niechętnie patrzą na takie osoby- wolą osobę z niższymi kwalifikacjami.

Dziewczyny nie wiem co mam robić. W czerwcu mam obronę pracy magisterskiej i czy się pchać do pracy na produkcji (mam obawy, że po prostu się nie wyrobię z napisaniem, opracowaniem/przeprowadzeniem badań i przygotowaniem się z pytań z ogólnych i specjalnościowych). Teraz do tego dochodzi sesja, zajęcia prawie w każde weekendy od 8-20, praktyki studenckie 2 tygodnie. Czy dopiero się zdecydować po studiach magisterskich na taką pracę, a na razie szukać czegoś bardziej konkretnego od poniedziałku do piątku. Praca z dojazdem trochę też na razie odpada, gdyby nie te studia to bardzo chętnie bym dojeżdżała pod Warszawę, bo miałam propozycje pracy w przedszkolu.
Chyba skupiłabym się na studiach. Pracowałam na produkcji zaraz po maturze i był wielki problem, żeby dostać wolny weekend, żeby iść na uczelnie. Może pomyśl o jakiś ulotkach albo coś w tym stylu?

Ja prawdopodobnie w przyszłym tygodniu będę mieć spotkania z doradcą zawodowym. Otrzymałam już test osobowościowy do zrobienia, który zostanie przeanalizowany przez psychologa biznesu.
__________________
pulinaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 10:55   #602
redangels
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 134
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez malagosia86 Pokaż wiadomość
Jestem ponownie,
Byłam dzisiaj u doradcy zawodowego w Up i mam przesuniętą wizytę na kwiecień, bo pani która mnie obsługiwała zachorowała. Rozmowa dotyczyła tego jak powinnam poszukiwać pracy, roznosić CV do pracodawców, może zmienić obszar poszukiwań. Wspomniałam o tym jak wysyłałam CV na pomoc kucharza, ale doradca stwierdził że mam za wysokie kwalifikacje na takie stanowisko i pracodawcy niechętnie patrzą na takie osoby- wolą osobę z niższymi kwalifikacjami.

Dziewczyny nie wiem co mam robić. W czerwcu mam obronę pracy magisterskiej i czy się pchać do pracy na produkcji (mam obawy, że po prostu się nie wyrobię z napisaniem, opracowaniem/przeprowadzeniem badań i przygotowaniem się z pytań z ogólnych i specjalnościowych). Teraz do tego dochodzi sesja, zajęcia prawie w każde weekendy od 8-20, praktyki studenckie 2 tygodnie. Czy dopiero się zdecydować po studiach magisterskich na taką pracę, a na razie szukać czegoś bardziej konkretnego od poniedziałku do piątku. Praca z dojazdem trochę też na razie odpada, gdyby nie te studia to bardzo chętnie bym dojeżdżała pod Warszawę, bo miałam propozycje pracy w przedszkolu.

Oferta, którą znalazłam, dla potwierdzenia tezy "bez doświadczenia nie masz szans na pracę":
"X poszukuje nauczycieli szkół podstawowych z terenu gminy X minimum rocznym doświadczeniem w nauczaniu z przedmiotów: j.polski, matematyka, j. angielski, historia, przyroda, informatyka. Prosimy aby osoby bez doświadczenia nie przesyłały ofert!"
Teraz to nawet do sklepu spożywczego wymagają minium rok doświadczenia . Ogłoszenie, które znalazłam "Dam prace w sklepie spożywczym.Wymagane minimum roczne doświadczenie, mile widziane na stanowisku mięsnym."
U mnie biedronkę otwierali ostatnio. Próbowała mnie jedna osoba tam wcisnąć, ale sie nie udało. Znajoma moja po studiach też starała się o pracę w tej biedronce, ale też się nie dostała. Zostały poprzyjmowane dziewczyny po zawodówkach, które wcześniej w innych spożywczych sklepach pracowały. Ode mnie z osiedla została przyjęta dziewczyna, która jest po zawodówce i pracowała wcześniej w sklepach spożywczych m.in w jednym sklepie u mnie na osiedlu. Do sklepów spożywczych nie chcą osób po studiach.

Edytowane przez redangels
Czas edycji: 2014-01-17 o 11:00
redangels jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 11:24   #603
mala zmiana
Rozeznanie
 
Avatar mala zmiana
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 829
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

hej kochana. Doradcie mi co ja mam zrobic. Bylam na rozmowie powiedzmy ze z potencjolnym pracodawca, jest potrzebny angielski, ja sie wiele lat uczylam, ale nigdy nie byl mi potrzebny w pracy. Teraz by sie przydal. No i pogadalam siebie z jednym pracownikiem, poszlo tak sobie. Szef stwierdzil ze musze isc na kurs. Chetnie, z najwieksza ochota, i tak o tym myslalam. I teraz tak kazal mi sie zglosic do siebie za pol roku. Ja od wielu lat nie mam roboty, jest nam ciezko, zlotowke ogladam trzy razy, i co pojde na ten kurs ( caly czas mysle za co) a szef mi powie ze nie ma miejsca juz, ze nie takiego poziomu jezykowego oczekiwal. I zostane z niczym. Nie mam nikogo kto by mi pomogl znalesc robote. Nie wiem co robic.
__________________
Zakochana w yarisce
mala zmiana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 11:47   #604
nikita343
Zakorzenienie
 
Avatar nikita343
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 538
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez redangels Pokaż wiadomość
Teraz to nawet do sklepu spożywczego wymagają minium rok doświadczenia . Ogłoszenie, które znalazłam "Dam prace w sklepie spożywczym.Wymagane minimum roczne doświadczenie, mile widziane na stanowisku mięsnym."
U mnie biedronkę otwierali ostatnio. Próbowała mnie jedna osoba tam wcisnąć, ale sie nie udało. Znajoma moja po studiach też starała się o pracę w tej biedronce, ale też się nie dostała. Zostały poprzyjmowane dziewczyny po zawodówkach, które wcześniej w innych spożywczych sklepach pracowały. Ode mnie z osiedla została przyjęta dziewczyna, która jest po zawodówce i pracowała wcześniej w sklepach spożywczych m.in w jednym sklepie u mnie na osiedlu. Do sklepów spożywczych nie chcą osób po studiach.
U mnie jest tak samo. W marketach pracują osoby po zawodówce- kierunek sprzedawca. Najczęściej zostają przyjmowania na praktyki i zostają po zakończeniu szkoły jako pracownik.
Natomiast w sklepach odzieżowych, obuwniczych i przyjmują ze średnim/wyższym jednak wymagają doświadczenia w sprzedaży.
Na rozmowach sie mnie pytali czy mam zamiar kontyuowac nauke.

Mam pytanie co byście odpowiadały na pytanie czy macie zamiar dalej się uczyc? czy mogą zadac takie pytanie?
Ja bym chciała się dalej uczyc ale mowie, że nie chce.

Mojej koleżanki znajoma zaczęła pracowac na produkcji i musiała rzucic szkołe ponieważ nie chcieli się z nią zamieniac by miała wolne weekendy, a co najgorsze opłaciła szkołe do końca cyklu nauki i zwrotu nie dostanie.
__________________


Edytowane przez nikita343
Czas edycji: 2014-01-17 o 11:50
nikita343 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 11:51   #605
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Mala zmiana ja bym nie poszła na taki kurs. Zapłacisz za niego pewnie ok. 1000 zł, pół roku nauki bardzo wiele nie zmieni, a tak jak piszesz ta praca to nic pewnego. Skoro uczyłaś się wiele lat to moim zdaniem możesz uczyć się sama w domu bo podstawy masz. Teraz jest tyle materiałów, chociażby w internecie, że wystarczy chcieć. Oczywiście trudniej się zmobilizować itd. ale to już sama musisz ocenić czy jesteś w stanie sobie narzucić, że uczysz się np. godzinę dziennie, 5 dni w tygodniu. Dobrze by było jakbyś np. raz w tygodniu mogła z kimś porozmawiać po angielsku, nie musi to być lektor może być np. ktoś z rodziny, jakiś licealista itp.
W tym czasie możesz przecież szukać innej pracy, a do tego pracodawcy i tak zgłoś się za te pół roku
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 13:28   #606
mala zmiana
Rozeznanie
 
Avatar mala zmiana
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 829
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
Mala zmiana ja bym nie poszła na taki kurs. Zapłacisz za niego pewnie ok. 1000 zł, pół roku nauki bardzo wiele nie zmieni, a tak jak piszesz ta praca to nic pewnego. Skoro uczyłaś się wiele lat to moim zdaniem możesz uczyć się sama w domu bo podstawy masz. Teraz jest tyle materiałów, chociażby w internecie, że wystarczy chcieć. Oczywiście trudniej się zmobilizować itd. ale to już sama musisz ocenić czy jesteś w stanie sobie narzucić, że uczysz się np. godzinę dziennie, 5 dni w tygodniu. Dobrze by było jakbyś np. raz w tygodniu mogła z kimś porozmawiać po angielsku, nie musi to być lektor może być np. ktoś z rodziny, jakiś licealista itp.
W tym czasie możesz przecież szukać innej pracy, a do tego pracodawcy i tak zgłoś się za te pół roku
Ja tez tak mysle. Zaproponowalam szefowi ze moze nawiazemy wspolprace, ja bede sie wciagac w obowiazki a na kurs sie zapisze. Bedzie latwiej bo by byly jakies pieniadze. Mam sie jutro kontaktowac z nim. W tej chwili na kurs mnie nie stac. Ale wielki pan przedsiebiorca nie zrozumie bezrobotnego.
__________________
Zakochana w yarisce
mala zmiana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 14:31   #607
Pestka88
Zadomowienie
 
Avatar Pestka88
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 390
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez mala zmiana Pokaż wiadomość
Ja tez tak mysle. Zaproponowalam szefowi ze moze nawiazemy wspolprace, ja bede sie wciagac w obowiazki a na kurs sie zapisze. Bedzie latwiej bo by byly jakies pieniadze. Mam sie jutro kontaktowac z nim. W tej chwili na kurs mnie nie stac. Ale wielki pan przedsiebiorca nie zrozumie bezrobotnego.
Bardzo fajnie, że mu takie rozwiązanie zaproponowałaś. A nuż się zgodzi
__________________
"i może nie wiem czego chcę, ale czego nie chcę wiem!"



2014:

książki: 12
filmy: 70
"Fizyka rzeczy niemożliwych" Michio Kaku
"Epidemia" Robin Cook





miesiąc z hula hop: 2/30
Pestka88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-17, 15:12   #608
Dagusia18
Raczkowanie
 
Avatar Dagusia18
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 366
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez mala zmiana Pokaż wiadomość
hej kochana. Doradcie mi co ja mam zrobic. Bylam na rozmowie powiedzmy ze z potencjolnym pracodawca, jest potrzebny angielski, ja sie wiele lat uczylam, ale nigdy nie byl mi potrzebny w pracy. Teraz by sie przydal. No i pogadalam siebie z jednym pracownikiem, poszlo tak sobie. Szef stwierdzil ze musze isc na kurs. Chetnie, z najwieksza ochota, i tak o tym myslalam. I teraz tak kazal mi sie zglosic do siebie za pol roku. Ja od wielu lat nie mam roboty, jest nam ciezko, zlotowke ogladam trzy razy, i co pojde na ten kurs ( caly czas mysle za co) a szef mi powie ze nie ma miejsca juz, ze nie takiego poziomu jezykowego oczekiwal. I zostane z niczym. Nie mam nikogo kto by mi pomogl znalesc robote. Nie wiem co robic.
Tak jak pisały dziewczyny, możesz uczyć się języka sama, w domu. Jeśli masz stare książki to z nich skorzystaj, jeśli nie, to możesz zamówić na allegro za niewielką kwotę (ja właśnie zamówiłam angielski biznesowy: 2 książki + 3 płyty + fiszki = 40zł).
Co do pracy, to rozumiem, że szukasz pracy w biurze, ale jeśli masz tak ciężką sytuację finansową, to może obniżyłabyś oczekiwania i poszłabyś do pracy na produkcji? W tym czasie mogłabyś szukać czegoś lepszego, a wtedy pieniądze na kurs byś miała.
Dagusia18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 15:33   #609
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Hej hej

Ja już po rozmowie, odbyła się na fotelach które stoją na korytarzu galerii

Nie wiem w sumie jak mi poszło, bo baba się usmiechała, a facet był poważny i weź tu wyczuj

Mają dzwonić do wybranych po 17:00 i będą zapraszać na 2-3h próbne.

Jeśli chodzi o pytania to wszystkich nie pamiętam, ale mniej więcej:
- czym się pani zajmuje (bo widzieli że zajmuję się rękodziełem)
- dlaczego z wykształceniem pedagogicznym uderzam w sprzedaż (baba się zapytała czy dlatego że to ostatnia deska ratunku )
- czy nie przeraża panią praca w galerii, od 9:00 do 21:00
- czy nie stresowałoby mnie to, że są cele sprzedażowe, że np. ilość rzeczy na paragonie itp.
- jaki system pracy mnie interesuje
- jaką bym chciała mieć umowę
- jaka pensja
- czy miałam stycznosć ze sprzedażą detaliczną (opowiedziałam im że dorywczo pracowałam w sklepie z odzieżą motocyklową)
- jakie moje cechy mogłyby sie przełożyć na dobrą sprzedaż (czy coś takiego)

No i chyba to na tyle, pewnie jakieś zapomniałam.
Jak dziewczyna w sklepie mnie skreslała z listy to chyba z 15 osób tam było.

Zobaczymy
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 15:46   #610
GloryVip86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 6
Arrow Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cześć Dziewczyny.. Znów zamierzam zmienić pracę, szukam co prawda 2 tygodnie ale dostałam tylko dwie odpowiedzi. Trochę mnie to zaskoczyło ale nie mogę tracić nadziei.

____________________
My mamy takie ceny http://www.tanieokna.eu każdego zadowolimy!

Edytowane przez GloryVip86
Czas edycji: 2014-03-06 o 15:39
GloryVip86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 15:47   #611
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Właśnie miałam telefon, że mnie zapraszają na 2-3h próbne
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-17, 15:49   #612
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez mala zmiana Pokaż wiadomość
hej kochana. Doradcie mi co ja mam zrobic. Bylam na rozmowie powiedzmy ze z potencjolnym pracodawca, jest potrzebny angielski, ja sie wiele lat uczylam, ale nigdy nie byl mi potrzebny w pracy. Teraz by sie przydal. No i pogadalam siebie z jednym pracownikiem, poszlo tak sobie. Szef stwierdzil ze musze isc na kurs. Chetnie, z najwieksza ochota, i tak o tym myslalam. I teraz tak kazal mi sie zglosic do siebie za pol roku. Ja od wielu lat nie mam roboty, jest nam ciezko, zlotowke ogladam trzy razy, i co pojde na ten kurs ( caly czas mysle za co) a szef mi powie ze nie ma miejsca juz, ze nie takiego poziomu jezykowego oczekiwal. I zostane z niczym. Nie mam nikogo kto by mi pomogl znalesc robote. Nie wiem co robic.
A może pomyśl o darmowych szkoleniach? http://www.inwestycjawkadry.info.pl/ Tutaj zebrane są szkolenia finansowane częściowo lub całkowicie przez UE. Może sobie coś wybierzesz?

O 9 zadzwoniła do mnie kierowniczku projektu z Amgenu i poprosiła o przyjazd. Na miejscu podpisaliśmy już umowę na czas nieokreślony Od 3 marca będę monitorem badań klinicznych

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:48 ----------

Cytat:
Napisane przez GloryVip86 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny.. Znów zamierzam zmienić pracę, szukam co prawda 2 tygodnie ale dostałam tylko dwie odpowiedzi. Trochę mnie to zaskoczyło ale nie mogę tracić nadziei.
A w jakiej branży szukasz?

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka172 Pokaż wiadomość
Właśnie miałam telefon, że mnie zapraszają na 2-3h próbne
Ooo, powodzenia!
Varga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 16:03   #613
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Varga, nie dziękuję
A Tobie gratuluję wszystkie Twoje oczekiwania spełnione?
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 16:07   #614
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka172 Pokaż wiadomość
Varga, nie dziękuję
A Tobie gratuluję wszystkie Twoje oczekiwania spełnione?
Tak Dostanę pakiet prywatnej opieki medycznej dla rodziny, pensja adekwatna do pensji monitora. Jestem bardzo zadowolona
Varga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 16:18   #615
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez Varga Pokaż wiadomość
Tak Dostanę pakiet prywatnej opieki medycznej dla rodziny, pensja adekwatna do pensji monitora. Jestem bardzo zadowolona
No to tylko się cieszyć
A co robi taki monitor?
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 16:23   #616
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka172 Pokaż wiadomość
No to tylko się cieszyć
A co robi taki monitor?
Sprawdza czy badania kliniczne prowadzone przez sponsora są zgodne z zasadami Dobrej Praktyki Klinicznej (duży skrót), a także rejestracją badań, sprawdzaniem czy każdy pracownik wywiązuje się ze swoich obowiązków. Do tej pory pracowałam jako koordynator i moim zadaniem było planowanie badań, pilnowanie trzymania się harmonogramu, pilnowanie terminowości, więc zawody bardzo podobne.
Varga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 16:54   #617
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka172 Pokaż wiadomość
Właśnie miałam telefon, że mnie zapraszają na 2-3h próbne
Fajnie, mam nadzieję, że płatne

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Varga Pokaż wiadomość
O 9 zadzwoniła do mnie kierowniczku projektu z Amgenu i poprosiła o przyjazd. Na miejscu podpisaliśmy już umowę na czas nieokreślony Od 3 marca będę monitorem badań klinicznych
super wiadomość, gratulacje!
tak z ciekawości, możesz zdradzić jak u Ciebie ze znajomością języków obcych i czy są wymagane na takich stanowiskach? któraś z rozmów może była w obcym języku?
mam wrażenie, że w mojej branży to jest mało istotne i mało kto to docenia buuu
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"

Edytowane przez lazada
Czas edycji: 2014-01-17 o 16:57
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 17:02   #618
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
Fajnie, mam nadzieję, że płatne

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------



super wiadomość, gratulacje!
tak z ciekawości, możesz zdradzić jak u Ciebie ze znajomością języków obcych i czy są wymagane na takich stanowiskach? któraś z rozmów może była w obcym języku?
mam wrażenie, że w mojej branży to jest mało istotne i mało kto to docenia buuu

Nie wiem nawet, nie pytałam ale sądzę, że nie? Bo chyba taka polityka tych sieciówek co?

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Varga Pokaż wiadomość
Sprawdza czy badania kliniczne prowadzone przez sponsora są zgodne z zasadami Dobrej Praktyki Klinicznej (duży skrót), a także rejestracją badań, sprawdzaniem czy każdy pracownik wywiązuje się ze swoich obowiązków. Do tej pory pracowałam jako koordynator i moim zadaniem było planowanie badań, pilnowanie trzymania się harmonogramu, pilnowanie terminowości, więc zawody bardzo podobne.
Bardzo odpowiedzialne stanowisko
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 17:49   #619
tootsie86
Raczkowanie
 
Avatar tootsie86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: b.
Wiadomości: 472
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka172 Pokaż wiadomość
Właśnie miałam telefon, że mnie zapraszają na 2-3h próbne
super! a to na cały etat by była praca ?
__________________
http://adopcje.kroliki.net/

62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52

tootsie86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-17, 17:51   #620
malagosia86
Raczkowanie
 
Avatar malagosia86
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 398
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka172 Pokaż wiadomość
Hej hej

Ja już po rozmowie, odbyła się na fotelach które stoją na korytarzu galerii

Nie wiem w sumie jak mi poszło, bo baba się usmiechała, a facet był poważny i weź tu wyczuj

Mają dzwonić do wybranych po 17:00 i będą zapraszać na 2-3h próbne.

Jeśli chodzi o pytania to wszystkich nie pamiętam, ale mniej więcej:
- czym się pani zajmuje (bo widzieli że zajmuję się rękodziełem)
- dlaczego z wykształceniem pedagogicznym uderzam w sprzedaż (baba się zapytała czy dlatego że to ostatnia deska ratunku )
- czy nie przeraża panią praca w galerii, od 9:00 do 21:00
- czy nie stresowałoby mnie to, że są cele sprzedażowe, że np. ilość rzeczy na paragonie itp.
- jaki system pracy mnie interesuje
- jaką bym chciała mieć umowę
- jaka pensja
- czy miałam stycznosć ze sprzedażą detaliczną (opowiedziałam im że dorywczo pracowałam w sklepie z odzieżą motocyklową)
- jakie moje cechy mogłyby sie przełożyć na dobrą sprzedaż (czy coś takiego)

No i chyba to na tyle, pewnie jakieś zapomniałam.
Jak dziewczyna w sklepie mnie skreslała z listy to chyba z 15 osób tam było.

Zobaczymy
Bardzo się cieszę z Twojego sukcesu i innych dziewczyn również
Możesz mi powiedzieć co zawarłaś w Cv i liście motywacyjnym, że zaproponowali Ci pracę w sieciówce? Wysłałabyś mi przykładowy na pw, chodzi mi o przykład dobrego LM i CV bez Twoich danych (najbardziej zależy mi na liście motywacyjnym).Widziałam ogłoszenia do pracy w takim sklepie i chciałam sobie porównać cv i lm.
Tylko ja nie mam doświadczenia w handlu niestety i wykształcenia handlowego, a Ty po pedagogice jakoś dostałaś propozycję pracy (mamy to samo wykształcenie):/
A nie wiesz jak jest w takich sieciówkach z praca na weekendy, czy istnieje możliwość dopasowania?
Jaka umowa, ile godzin pracy?
Chciałam jeszcze poskładać CV, bez ogłoszenia do takich sieciówek. Akurat taki sklep z bielizną dał ogłoszenie Może się coś uda

Ukazało się ogłoszenie:
"Doradca sprzedaży H&M
· mających co najmniej rok doświadczenia na stanowisku związanym z bezpośrednią obsługą klienta lub krótsze doświadczenie poparte kierunkowym wykształceniem,
· doświadczenie w pracy kasjera,
· zainteresowanych modą,
· potrafiących zapewnić wysoki poziom obsługi klienta,
· otwartych i szczerych w kontaktach z innymi,
· kreatywnych, przejawiających własną inicjatywę,
· wielozadaniowych, lubiących szybkie tempo pracy i nowe wyzwania,
· potrafiących ustalać priorytety i pracować pod presją czasu,
· gotowych do pracy w systemie zmianowym oraz w weekendy."
Aplikować?

Edytowane przez malagosia86
Czas edycji: 2014-01-17 o 18:02
malagosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 18:25   #621
DsC
Zakorzenienie
 
Avatar DsC
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 8 294
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Varga gratulacje Zresztą z Twoimi kwalifikacjami byłam prawie na sto procent pewna, że szybko dostaniesz pracę.

Mi we wtorek minie 2 tygodnie jak pracuję. Ale to leci...
__________________
" To Twoje lęki - Ty je stworzyłaś, a to co stworzyłaś - możesz zniszczyć" ...
DsC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 19:00   #622
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez tootsie86 Pokaż wiadomość
super! a to na cały etat by była praca ?
Nie wiem w sumie
Jak zapytali mnie jak bym chciała to mówiłam, że na pełen etat. W ogłoszeniu też było że zatrudnią na pełen lub pół, więc może będzie to pełen etat

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:47 ----------

Cytat:
Napisane przez malagosia86 Pokaż wiadomość
Bardzo się cieszę z Twojego sukcesu i innych dziewczyn również
Możesz mi powiedzieć co zawarłaś w Cv i liście motywacyjnym, że zaproponowali Ci pracę w sieciówce? Wysłałabyś mi przykładowy na pw, chodzi mi o przykład dobrego LM i CV bez Twoich danych (najbardziej zależy mi na liście motywacyjnym).Widziałam ogłoszenia do pracy w takim sklepie i chciałam sobie porównać cv i lm.
Tylko ja nie mam doświadczenia w handlu niestety i wykształcenia handlowego, a Ty po pedagogice jakoś dostałaś propozycję pracy (mamy to samo wykształcenie):/
A nie wiesz jak jest w takich sieciówkach z praca na weekendy, czy istnieje możliwość dopasowania?
Jaka umowa, ile godzin pracy?
Chciałam jeszcze poskładać CV, bez ogłoszenia do takich sieciówek. Akurat taki sklep z bielizną dał ogłoszenie Może się coś uda

Ukazało się ogłoszenie:
"Doradca sprzedaży H&M
· mających co najmniej rok doświadczenia na stanowisku związanym z bezpośrednią obsługą klienta lub krótsze doświadczenie poparte kierunkowym wykształceniem,
· doświadczenie w pracy kasjera,
· zainteresowanych modą,
· potrafiących zapewnić wysoki poziom obsługi klienta,
· otwartych i szczerych w kontaktach z innymi,
· kreatywnych, przejawiających własną inicjatywę,
· wielozadaniowych, lubiących szybkie tempo pracy i nowe wyzwania,
· potrafiących ustalać priorytety i pracować pod presją czasu,
· gotowych do pracy w systemie zmianowym oraz w weekendy."
Aplikować?

Akurat w tym sklepie nie było listu motywacyjnego tylko w mailu napisałam po prostu wiesz to co oni zawarli w ogłoszeniu, że jestem dyspozycyjna i mogę zacząć pracę od zaraz, entuzjastyczna, otwarta w kontaktach z innymi ludźmi. Jak nie raz wysyłałam do sklepów to czasem pisałam, że co prawda nie posiadam doświadczenia w handlu ale szybko przyswajam nową wiedzę i takie tam pitu pitu


wiesz ja jeszcze nie dostałam propozycji pracy tylko godziny próbne to czy dostanę tę robotę okaże się po nich dopiero, prawdopodobnie nie w ten lecz jeszcze w przyszły poniedziałek. bo są inne 3 dziewczyny do sprawdzenia też.

wydaje mi się że w sieciówkach min. 2 weekendy musisz mieć pracujące, a tak to pewnie jak się dogadasz z grafikiem, nie mam pojęcia


co do warunków nic mi nie powiedzieli pewnie dopiero przy proponowaniu pracy powiedzą. nie wiem. ja tylko powiedziałam, że interesuje mnie pełen etat i docelowo umowa o pracę, w sensie że wiem, że często okres próbny jest na umowę zlecenia, a potem umowa o pracę. więc sądzę że skoro mnie zaprosili na godziny próbne to chyba są w stanie takie warunki zaoferować.


Zaraz przerobię moje CV i Ci podeślę
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 19:02   #623
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
Fajnie, mam nadzieję, że płatne

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------



super wiadomość, gratulacje!
tak z ciekawości, możesz zdradzić jak u Ciebie ze znajomością języków obcych i czy są wymagane na takich stanowiskach? któraś z rozmów może była w obcym języku?
mam wrażenie, że w mojej branży to jest mało istotne i mało kto to docenia:( buuu
Wiem że pytanie nie do mnie, ale jesteśmy chyba z podobnej branży więc mogę Ci poprawić humor - ja dostałam pracę w branży głównie przez mój angielski
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 19:40   #624
tootsie86
Raczkowanie
 
Avatar tootsie86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: b.
Wiadomości: 472
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka172 Pokaż wiadomość
Nie wiem w sumie
Jak zapytali mnie jak bym chciała to mówiłam, że na pełen etat. W ogłoszeniu też było że zatrudnią na pełen lub pół, więc może będzie to pełen etat

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:47 ----------




Akurat w tym sklepie nie było listu motywacyjnego tylko w mailu napisałam po prostu wiesz to co oni zawarli w ogłoszeniu, że jestem dyspozycyjna i mogę zacząć pracę od zaraz, entuzjastyczna, otwarta w kontaktach z innymi ludźmi. Jak nie raz wysyłałam do sklepów to czasem pisałam, że co prawda nie posiadam doświadczenia w handlu ale szybko przyswajam nową wiedzę i takie tam pitu pitu


wiesz ja jeszcze nie dostałam propozycji pracy tylko godziny próbne to czy dostanę tę robotę okaże się po nich dopiero, prawdopodobnie nie w ten lecz jeszcze w przyszły poniedziałek. bo są inne 3 dziewczyny do sprawdzenia też.

wydaje mi się że w sieciówkach min. 2 weekendy musisz mieć pracujące, a tak to pewnie jak się dogadasz z grafikiem, nie mam pojęcia


co do warunków nic mi nie powiedzieli pewnie dopiero przy proponowaniu pracy powiedzą. nie wiem. ja tylko powiedziałam, że interesuje mnie pełen etat i docelowo umowa o pracę, w sensie że wiem, że często okres próbny jest na umowę zlecenia, a potem umowa o pracę. więc sądzę że skoro mnie zaprosili na godziny próbne to chyba są w stanie takie warunki zaoferować.


Zaraz przerobię moje CV i Ci podeślę
a byłaś w galerii czy w focusie :P? a może ani tu ani tu a mi tez byś podesłała? bo chciałam do Calzedoni złożyć
__________________
http://adopcje.kroliki.net/

62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52

tootsie86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 20:12   #625
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez tootsie86 Pokaż wiadomość
a byłaś w galerii czy w focusie :P? a może ani tu ani tu a mi tez byś podesłała? bo chciałam do Calzedoni złożyć
w galerii
ale się pytali jaka lokalizacja by mi bardziej odpowiadał to powiedziałam, że bez różnicy no bo co się będę jednej czepiać, galeria nie jest tak daleko znowu.

podaj mi maila na fb
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 20:39   #626
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
super wiadomość, gratulacje!
tak z ciekawości, możesz zdradzić jak u Ciebie ze znajomością języków obcych i czy są wymagane na takich stanowiskach? któraś z rozmów może była w obcym języku?
mam wrażenie, że w mojej branży to jest mało istotne i mało kto to docenia buuu
Znam biegle niemiecki i angielski. Praca jest w języku angielskim, jednak mimo biegłości ciągle się doszkalam, ponieważ co raz były nowe projekty, specjalistyczne słownictwo kulało niestety. Tak ogólnie rzecz ujmując- jeśli ktoś chce być koordynatorem/monitorem to bez angielskiego ani rusz. 2 rozmowy były przeprowadzane po angielsku, reszta po polsku, jednak sama praca jest tylko anglojęzyczna.

Też sądzę, że w Twojej branży znajomość języków jest mało istotna. W sumie to dobrze, bo pracodawcy nie mają chorych wymagań od osoby, która pracuje wśród Polaków i ma do czynienia z polskimi dokumentami.

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Wiem że pytanie nie do mnie, ale jesteśmy chyba z podobnej branży więc mogę Ci poprawić humor - ja dostałam pracę w branży głównie przez mój angielski
Naprawdę? Zaskoczyłaś się
Varga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 20:44   #627
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez Varga Pokaż wiadomość
Też sądzę, że w Twojej branży znajomość języków jest mało istotna. W sumie to dobrze, bo pracodawcy nie mają chorych wymagań od osoby, która pracuje wśród Polaków i ma do czynienia z polskimi dokumentami.
Już niestety pomału się to zmienia. Słyszałam ostatnio, że jedna z czołowych firm wymyśliła sobie, że będzie zatrudniać tylko osoby, które znają co najmniej 2 języki. Stwierdzili, że mają tylu chętnych, że takie dodatkowe wymaganko sobie wymyślą. To nic, że w pracy nie używa się wcale albo w minimalnym stopniu języka i angielski wystarcza w zupełności.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 20:53   #628
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;44665125]Już niestety pomału się to zmienia. Słyszałam ostatnio, że jedna z czołowych firm wymyśliła sobie, że będzie zatrudniać tylko osoby, które znają co najmniej 2 języki. Stwierdzili, że mają tylu chętnych, że takie dodatkowe wymaganko sobie wymyślą. To nic, że w pracy nie używa się wcale albo w minimalnym stopniu języka i angielski wystarcza w zupełności. [/QUOTE]Ale po co? Dziwi mnie wymaganie języków obcych w miejscach, gdzie potrzebny nie jest. Podobnie z wykształceniem wyższym.

Po co do sklepu wykształcenie wyższe?
Po co inżynierowi budowy angielski i inne języki?
Jasne, super jest się doszkalać, to zawsze poszerza horyzonty, ale to chyba nie chodzi o to, by w Polsce było ponad 30 milionów magistrów...

---------- Dopisano o 21:53 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

Mam do Was też takie pytanie, bo się zastanawiam.
W listopadzie dostałam propozycję z uczelni, by rozpocząć doktorat. Podobno zajęć jest mało, sama będę prowadziła tylko ćwiczenia z fizyki, pracę naukową mogę wykonywać w weekendy. Myślicie, że warto? Czy jednak ten tytuł doktora jest niewarty zachodu?
Varga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 21:03   #629
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez Varga Pokaż wiadomość
Też sądzę, że w Twojej branży znajomość języków jest mało istotna. W sumie to dobrze, bo pracodawcy nie mają chorych wymagań od osoby, która pracuje wśród Polaków i ma do czynienia z polskimi dokumentami.
Z jednej strony tak. Jednak jak byłam na praktykach w korporacji (też w branży) to był mi angielski potrzebny na co dzień i byłam zadowolona. Znam na poziomie zaawansowanym, ale teraz muszę wydawać kasę na konwersacje bo chce mieć stały kontakt z językiem, a tak to bym po prostu używała w pracy i się na bieżąco doszkalała np. niemieckiego uczyłam się ok. 6 lat, ostatnie 5 nie używałam go w ogóle i mam wrażenie, że nic nie pamiętam
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 21:06   #630
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
Z jednej strony tak. Jednak jak byłam na praktykach w korporacji (też w branży) to był mi angielski potrzebny na co dzień i byłam zadowolona. Znam na poziomie zaawansowanym, ale teraz muszę wydawać kasę na konwersacje bo chce mieć stały kontakt z językiem, a tak to bym po prostu używała w pracy i się na bieżąco doszkalała np. niemieckiego uczyłam się ok. 6 lat, ostatnie 5 nie używałam go w ogóle i mam wrażenie, że nic nie pamiętam
Polecam konwersacje na czatach
Varga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-10 15:03:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:39.