Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osów - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2008-02-25, 11:29   #151
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomo¶ci: 6 410
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Justinku dziêkujê za odpowied¼
A gdzie kupi³a¶, przez internet czy jest dostêpny w aptekach lub zio³owych na przyk³ad?
I faktycznie sk³ad ma ca³kiem naturalny?
__________________



virka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-25, 11:46   #152
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 3 307
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Kupi³am w aptece
Sk³ad na opakowaniu jest taki: sok aloesowy-99,7%, regulator kwasowo¶ci, kwas cytrynowy, substancje konserwuj±ce: benzoesan sodu, sorbinian potasu, siarczyn sodu.

Subst. konserwuj±ce wygl±daj± spoko, a ju¿ na w³osy to chyba w ogóle mo¿na u¿ywaæ bez skrupu³ów

My¶lê, ¿e warto siê w niego zaopatrzyæ chocia¿by ze wzglêdu na te p³ukanki, na które Biostyminy jednak szkoda i lepiej zostawiæ j± np. na wcierki Chocia¿ ja w³a¶ciwie u¿ywam tego soku równiez do wcierek, to ju¿ pó¼niej jak kto woli
Justin Timberlake jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-25, 12:16   #153
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomo¶ci: 6 410
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Dziêkujê bardzo za odpowied¼ , ale ta chemia mnie trochê przerazi³a...
Biostymina jest od niej wolna...
__________________



virka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-25, 12:23   #154
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 3 307
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Ja tam siê nie stresujê nimi Biostymina nie ma zapewne dlatego, ¿e jest w ampu³kach, czyli jest hermetycznie zamkniêta, a po otwarciu ju¿ siê j± zu¿ywa, wiêc s± niepotrzebne, a ten sok to jest jednak du¿a butla i razcej musi zawieraæ konserwanty..Tym bardziej, ¿e nie s± one jakies tam straszne, hehe ja tam sie nie przejmujê

No chyba, ¿e kto¶ jest uczulony, b±d¼ wszystko inne ni¿ woda i myd³o mu szkodzi, to ju¿ inna para kaloszy
Justin Timberlake jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-25, 12:34   #155
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomo¶ci: 6 410
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Poka¿ wiadomo¶æ
Ja tam siê nie stresujê nimi Biostymina nie ma zapewne dlatego, ¿e jest w ampu³kach, czyli jest hermetycznie zamkniêta, a po otwarciu ju¿ siê j± zu¿ywa, wiêc s± niepotrzebne, a ten sok to jest jednak du¿a butla i razcej musi zawieraæ konserwanty..Tym bardziej, ¿e nie s± one jakies tam straszne, hehe ja tam sie nie przejmujê
A ja siê wolê przejmowaæ, za du¿o ju¿ w³osów straci³am, ¿eby ryzykowaæ, czy znowu nie zaczn± migrowaæ...
Jakby¶ przesz³a tak± walkê, te¿ by¶ siê przejmowa³a
Dobrze, ¿e jest biostyminka, wiêc zdecydowanie stawiam na naturê

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Poka¿ wiadomo¶æ
No chyba, ¿e kto¶ jest uczulony, b±d¼ wszystko inne ni¿ woda i myd³o mu szkodzi, to ju¿ inna para kaloszy
A to, ¿e kto¶ siê boi dodatkowej chemii wcale nie ¶wiadczy, ¿e tylko woda i myd³o mu s³u¿± Je¶li pozna³am dobroczynne w³a¶ciwo¶ci naturalnych sk³adników, wolê siê ich trzymaæ
__________________



virka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-25, 12:46   #156
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 3 307
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez virka Poka¿ wiadomo¶æ

A to, ¿e kto¶ siê boi dodatkowej chemii wcale nie ¶wiadczy, ¿e tylko woda i myd³o mu s³u¿± Je¶li pozna³am dobroczynne w³a¶ciwo¶ci naturalnych sk³adników, wolê siê ich trzymaæ
Nie to mia³am na my¶li
Te¿ jestem zwolennikiem naturalnych sk³adników, jednak¿e jakbym mia³a unikaæ wszystkiego, co zawiera jakikolwiek konserwant musia³abym siê zaszyæ w jakiej¶ puszczy, uprawiaæ swój ogródek i je¶æ i u¿ywaæ sk³adników tylko z niego, bo niestety teraz pchaj± gorsze rzeczy nawet do chleba
Nie ukrywam, ¿e nie stresowanie siê tym jest po prostu ³atwiejsze, tym bardziej, ¿e jestem leniem

Szuka³am w³asnie na necie jeszce innych soków z aloesu, ale wszystkie maj± te same subst. konserwuj±ce.. W takim wypadku rzeczywi¶cie pozostaje Biostymina b±d¼ aloes z mazidel
Justin Timberlake jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-25, 13:21   #157
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomo¶ci: 6 410
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Poka¿ wiadomo¶æ
Nie to mia³am na my¶li
Te¿ jestem zwolennikiem naturalnych sk³adników, jednak¿e jakbym mia³a unikaæ wszystkiego, co zawiera jakikolwiek konserwant musia³abym siê zaszyæ w jakiej¶ puszczy, uprawiaæ swój ogródek i je¶æ i u¿ywaæ sk³adników tylko z niego, bo niestety teraz pchaj± gorsze rzeczy nawet do chleba
Nie ukrywam, ¿e nie stresowanie siê tym jest po prostu ³atwiejsze, tym bardziej, ¿e jestem leniem
Ja te¿ nie popadam w takie skrajno¶ci, o których Ty piszesz Ale w kwestii w³osów, po tym jak mi po³owa wypad³a to na prawdê muszê uwa¿aæ czego stosujê, bo nie chcia³abym byæ ³ysa... I je¶li mam do wyboru t± sam± rzecz z konserwantem lub bez, to oczywistym jest, ¿e wybiorê t± bez...
A chleb te¿ kupujê bez konserwantów, bo na przeciwko mojego bloku otwarli tak± tradycyjn± piekarniê
Jeszcze dzwoni³am do jednego zielarskiego sklepu i pyta³am o sok z aloesu bez konserwantów i powiedzia³a pani, ¿e ma, wiêc nie pozostaje nic innego jak pojechaæ i wg³êbiæ siê w sk³ad
__________________



virka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2008-02-25, 13:55   #158
DeathDealer
Raczkowanie
 
Avatar DeathDealer
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomo¶ci: 310
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Te konserwanty s± typowo spo¿ywcze, mnóstwo ich w przetworach, napojach i jogurtach i innych gotowych produktach ze sklepu.
DeathDealer jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-25, 14:32   #159
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 3 307
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez virka Poka¿ wiadomo¶æ
Jeszcze dzwoni³am do jednego zielarskiego sklepu i pyta³am o sok z aloesu bez konserwantów i powiedzia³a pani, ¿e ma, wiêc nie pozostaje nic innego jak pojechaæ i wg³êbiæ siê w sk³ad

Jakby co do daj znaæ jaki sk³adzik i jaka firma oczywi¶cie

Wspó³czujê problemów z w³osami, przez które musia³a¶ przej¶æ..

DeathDealer w³a¶nie dlatego siê nie przejmujê daj±c je na w³osy, ale mo¿e ¼le robiê, bo na wlosach s± jeszcze szkodliwsze ni¿ w prod. spo¿ywczych?
Justin Timberlake jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-25, 15:08   #160
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomo¶ci: 6 410
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez DeathDealer Poka¿ wiadomo¶æ
Te konserwanty s± typowo spo¿ywcze, mnóstwo ich w przetworach, napojach i jogurtach i innych gotowych produktach ze sklepu.
Wszystko ok, ja nie mam manii, ¿e nie zjem nic co ma konserwant (bo musia³abym nic nie je¶æ ).
Ja to mówi³am w odniesieniu do tej samej rzeczy, która mo¿e byæ z konserwantem lub bez, wiêc wiadomo jest, ¿e lepiej wybraæ t± bez I dotyczy do w³osów mocno problemowych, które wypad³y w ilo¶ci hurtowej, wiêc nie odno¶my tego do jedzenia, bo to zupe³nie inna bajka.

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Poka¿ wiadomo¶æ
Jakby co do daj znaæ jaki sk³adzik i jaka firma oczywi¶cie

Wspó³czujê problemów z w³osami, przez które musia³a¶ przej¶æ..
Oczywi¶cie, ¿e dam
Dziêkujê
__________________



virka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-25, 16:35   #161
Dori1981
Raczkowanie
 
Avatar Dori1981
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 484
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Justin Timberlake bardzo mnie zaciekawi³ ten sok aloesowy do p³ukania w³osów.
Chyba kupie i spróbuje,tylko nie wiem jaki bo jest ich du¿o i s± te¿ takie 100% bez ¿adnej chemi (co¶ dla Virki )
Jeszcze popatrze poczytam,ale chyba warto zap³aciæ trochê wiecej i mieæ ten naturalny 100 sok
Dori1981 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-25, 17:08   #162
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 3 435
GG do psycha
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Dori1981 Poka¿ wiadomo¶æ
Justin Timberlake bardzo mnie zaciekawi³ ten sok aloesowy do p³ukania w³osów.
Chyba kupie i spróbuje,tylko nie wiem jaki bo jest ich du¿o i s± te¿ takie 100% bez ¿adnej chemi (co¶ dla Virki )
Jeszcze popatrze poczytam,ale chyba warto zap³aciæ trochê wiecej i mieæ ten naturalny 100 sok
A mazidlowy active aloe w proszku tez da rady ? W sumie to to samo
psycha jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-25, 20:44   #163
Voirrey
Raczkowanie
 
Avatar Voirrey
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomo¶ci: 219
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez virka Poka¿ wiadomo¶æ
Wiesz co, t± wcierkê mo¿na stosowaæ bardzo czêsto, nawet codziennie .
Co prawda od grudnia uleg³a ona pewnej modyfikacji Bo biostyminê i jantar dodajê raz na tydzieñ i polewam tym w³osy razem z zio³ami jako ostatnie p³ukanie. A czê¶ciej czyli co drugie mycie, p³ukam samymi zio³ami (pokrzywa, skrzyp, rumianek, ³opian i tatarak).
Je¶li chcesz zrobiæ p³ukankê z samej pokrzywy to po prostu zaparzasz pokrzywê i po wystygniêciu p³ukasz w³osy jako ostatnie p³ukanie. Jednak polecam dodaæ Ci do tego co najmniej skrzy, bêdzie mocniejsze dzia³anie.
Dziêkujê bardzo za odpowied¼.
Co do biostyminy, to zapyta³am siê dzisiaj farmaceutki i wyra¼nie stwierdzi³a, ze mi jej nie sprzeda, bo jest ponoæ na receptê. O od¿ywce Jantar nie s³ysza³a lub nie ma. Powiedzia³a, ¿e mo¿e jedynie daæ mi to co w za³±czniku. Czy to jest to, czy mam szukaæ innej apteki i lepiej doinformowanej pani?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg biostymina.jpg (9,1 KB, 108 za³adowañ)
Voirrey jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-25, 20:50   #164
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 3 307
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Olej j± jak taka niedoinformowana, chyba ¿e siê zdenerwujesz, to powiedz jej, ¿e ma sprawdziæ i Ci sprzedaæ

Dori, daj znaæ jak dorwiesz jaki¶ 100% bez konserwantów, ale w takiej duu¿ej butli

Psycha wydaje mi siê, ¿e ten z mazidel powinien byæ ok jak siê go rozpu¶ci
Justin Timberlake jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-26, 07:38   #165
Dori1981
Raczkowanie
 
Avatar Dori1981
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 484
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Justinku wkleje tu link tego soku aloesowego, pojemno¶æ 500ml. http://www.kosmetyki.istore.pl/sklep...,248244,0.html

A jakiej wielko¶ci Ty masz butle soku ???


I jeszcze taki http://marii.pl/product_info.php/cPa...roducts_id/952
i chyba ten kupie,
Dori1981 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-26, 10:37   #166
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomo¶ci: 2 144
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Voirrey, bierz co daj± . To jest w³a¶nie biostymina.

Justin, w jakich proporcjach mieszasz aloes z wod± do p³ukanek?

Kiedy pierwszy raz przeczyta³am o tym, ¿e moczysz w³osy w soku aloesowym, wyobrazi³am sobie wielk± wannê lub chocia¿ misicê pe³n± zielonej mazi i Ciebie (wraz z Twoimi w³osami ) dryfuj±c± po powierzchni
Jak Kleopatra jaka¶, albo inna maharani
__________________
"...Nieosi±galno¶æ nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko idea³owi, gdy¿ idea³y s± tylko drogowskazami, nigdy za¶ celami..."
una creatura bella jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-26, 11:45   #167
Dori1981
Raczkowanie
 
Avatar Dori1981
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 484
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Kiedy¶ do p³ukania w³osów u¿ywa³am rumianku,dodawa³am tam jeszcze witaminy A i E ,a moze jeszcze dolaæ tak trochê tego aloesu
Co my¶licie kobietki ??
Justinku ja zamówi³am u siebie w aptece 100% sok z aloesu 1 L, Oleofarm tylko nie wiem ile bêdzie mnie to kosztowa³o (bo trochê tu zdzieraj± ) jutro ju¿ ma byæ to dam znaæ o kosztach.
Dori1981 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-26, 12:27   #168
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 3 307
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Dori oba wygl±daj± spoko i cenami te¿ podobnie, jak skoñczê mój to kupiê który¶ z tych
Mój ma pojemno¶æ 500 ml, ale póki co to koñca nie widaæ... Na opakowaniu jest napisane, ¿e po otwarciu mozna trzymaæ miesi±c w lodówce, ale ja trzymam d³u¿ej ju¿ chyba i nic siê z nim nie dzieje

Una hehe a powiem Ci, ¿e kiedy¶ jak by³am ma³a chcia³am braæ takie k±piele niczym Kleopatra-w mleku, ale pó¼niej mi zamienili wannê na prysznic i tak siê to skoñczy³o
A proporcje robiê tak na oko-z pó³ szklanki soku aloesowego wlewam do takiego mniejszego garnka i dolewam tam wody..W³a¶ciwie to muszê spróbowaæ daæ wiêcej, i zobaczyæ co siê bêdzie dzia³o bo nie wiem ile siê tego powinno dawaæ
Justin Timberlake jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-26, 19:09   #169
AniaBrunetka
Rozeznanie
 
Avatar AniaBrunetka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 631
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
1. Wcierka

*od¿ywka Jantar 23,43 ml
*GTE - 2%, 0,6 g.
*GSE - 2%, 0,6 g.
*niacynamide - 2%, 0,6 g.
*BHT - 0,1%, 0,03 g.
*alkohol - 15%, 4,5 ml.

Do szklanego naczynia wlewamy odmierzon± ilo¶æ od¿ywki Jantar, dodajemy GSE, czubat± ³y¿kê 0,5 ml (tak na oko jest to 0,6 ml. ja tak± ³y¿kê mam z mazide³, ale mo¿e mo¿na kupiæ j± gdzie¶ indziej). Mieszamy intensywnie aby sie rozpu¶ci³o ----> nie mog± utworzyæ siê grudki. Nastêpnie dodajemy BHT rozpuszczone w alkoholu (ja da³am 2 ziarenka, te¿ na oko, no bo jak mam odmierzyæ 0,03 g?) i mieszacie aby siê wszystko po³±czy³o, nastêpnie niacynamide i dopiero na koñcu GTE, na koñcu, bo gdy doda³am je razem, to siê grudki porobi³y i nie da³o siê ich rozp¶ciæ. Intenswnie mieszamy do ca³kowitego rozpuszczenia wszystkiego , przelewamy do ciemnej buteleczki i do lodówki. Trwa³o¶æ ok. 2-3 tyg.

Efekty: na razie nic mi jeszcze nie wyros³o , wcierka ma herbaciany zapach, kolor ró¿owo-br±zowy, skleja w³osy, ale da siê prze¿yæ, trochê barwi skórê, ale szampon sobie radzi z tym problemem.


Od¿ywka zrobiona dziêki pomocy dziewczyn z LU


*jako baza --->od¿ywka jantar----> 11 ml

* 15% spirytusu + 0,1% BHT (rozpu¶ci³am jedno wiêksze i ze 2 mniejsze ziarenka) ---->czyli 0,015g, da³am na oko kilka ziarenek

*ekstrakt ze skórki jab³ka ---> 1%---->0,15g

*ekstrakt z pokrzywy 3%------> 0,45g

*ekstrakt z kasztanowca ---->4%---->0,6g

*aloes w proszku ---->0,5%----->0,075g, po³owa ³yzeczki Z Mazide³ o pojemno¶ci 0,15

*niacynamide---->2% ---->0,3g


Piêknie po niej rosna w³osy (na d³ugo¶æ, na ilo¶æ to trochê za wcze¶nie) Po ka¿dym myciu s± d³uzsze
kochane skad wziac te wszystkie skladniki?
__________________
Zapuszczam w³osy!
AniaBrunetka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-26, 20:46   #170
Voirrey
Raczkowanie
 
Avatar Voirrey
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomo¶ci: 219
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez AniaBrunetka Poka¿ wiadomo¶æ
kochane skad wziac te wszystkie skladniki?
Tutaj masz strony sk±d mo¿na zamówiæ te produkty:

http://mazidla.com/
http://www.thanatos.com.pl/
Voirrey jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-27, 08:23   #171
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomo¶ci: 6 410
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Dori1981 Poka¿ wiadomo¶æ
Kiedy¶ do p³ukania w³osów u¿ywa³am rumianku,dodawa³am tam jeszcze witaminy A i E ,a moze jeszcze dolaæ tak trochê tego aloesu
Co my¶licie kobietki ??
Jak najbardziej mo¿na

Cytat:
Napisane przez Dori1981 Poka¿ wiadomo¶æ
Justinku ja zamówi³am u siebie w aptece 100% sok z aloesu 1 L, Oleofarm tylko nie wiem ile bêdzie mnie to kosztowa³o (bo trochê tu zdzieraj± ) jutro ju¿ ma byæ to dam znaæ o kosztach.
Daj znaæ
I sprawd¼ sk³ad, czy w INCI jest faktycznie tylko aloes... tak jak podaj± na stronie...
__________________



virka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-28, 11:17   #172
Dori1981
Raczkowanie
 
Avatar Dori1981
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 484
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Hedziewczyny!!
Ju¿ mam ten sok aloesowy.
100% aloesu firma Oleofarm,farmaceutka mówi³a,¿e napewno 100% aloesu bez ¿adnych dodatków.
1l kosztowa³ nieca³e 34 z³.

Jutro robie p³ukanie.
Dori1981 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-28, 11:18   #173
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomo¶ci: 6 410
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Dori1981 Poka¿ wiadomo¶æ
Hedziewczyny!!
Ju¿ mam ten sok aloesowy.
100% aloesu firma Oleofarm,farmaceutka mówi³a,¿e napewno 100% aloesu bez ¿adnych dodatków.
1l kosztowa³ nieca³e 34 z³.

Jutro robie p³ukanie.
A co jest napisane w INCI ?
__________________



virka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-28, 11:38   #174
Dori1981
Raczkowanie
 
Avatar Dori1981
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 484
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez virka Poka¿ wiadomo¶æ
A co jest napisane w INCI ?
Nie patrzy³am co tam jest napisane (obiadek gotuje ),moge jeszcze napisaæ,¿e na butli jest napisane posiada certyfikat TUF i gwarantowana zawartosæ substancji czynnych.

Bêde mia³a czas dopiero po 19 jak synek za¶nie to poszukam w INCI.Chyba ¿e chcia³oby Ci siê to sprawdziæ ?
Dori1981 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-28, 11:46   #175
AniaBrunetka
Rozeznanie
 
Avatar AniaBrunetka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 631
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Voirrey Poka¿ wiadomo¶æ
Tutaj masz strony sk±d mo¿na zamówiæ te produkty:

http://mazidla.com/
http://www.thanatos.com.pl/
dzieki zaglebilam sie w watek i wyprobuje kilka metod, bo stan moich wlosow jest tragiczny
__________________
Zapuszczam w³osy!
AniaBrunetka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-28, 11:49   #176
Dori1981
Raczkowanie
 
Avatar Dori1981
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 484
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

virka m±¿ mnie jak mu obiad przypale znalaz³am tylko to nie wiem czo o to w³a¶nie Ci chodzi³o:
Aloes
INCI: Aloe barbadensis

Aloes jest podobn± do agawy roslin± pustynn±. Ju± 1000 lat temu Indianie u¿ywali paski wyciête z liscia aloesu jako ¶rodek leczniczy na rany i podra¿nienia. Naukowo zosta³o udowodnione nie tylko antymikrobowe dzia³anie soku aloesowego ale równie¿ jego dzia³anie przyspieszaj±ce regeneracjê i tworzenie siê nowych komórek skóry. Aloes jest pomocny w leczeniu tr±dziku. Jest wskazany do przemywania skóry przy stanach zapalnych i ropnych. Ma równie¿ dzia³anie nawil¿aj±ce i zmiêkczaj±ce skórê. Sok aloesowy zawiera wiele soli mineralnych, kwasy organiczne, witaminy i enzymy.

Lece do kuchni!!!
Dori1981 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-28, 12:19   #177
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomo¶ci: 6 410
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Dori1981 Poka¿ wiadomo¶æ
virka m±¿ mnie jak mu obiad przypale znalaz³am tylko to nie wiem czo o to w³a¶nie Ci chodzi³o:
Aloes
INCI: Aloe barbadensis
Dziêkujê Ci jak nie wiem co
Dok³adnie o to mi chodzi³o
Czyli to jest 100% naturalny sok aloesowy Je¶li nic poza tym Aloe barbadensis nie ma napisane.
Super, zapisujê nazwê i wieczorkiem zamówiê sobie w aptece.
Jeszcze raz piêknie Ci dziêkujê Gotuj obiadek spokojnie

Tutaj trochê informacji o dok³adnie tej odmianie aloesu ze strony (dla ch³onnych wiedzy ):
http://www.vitadirect.pl/aloes.php
Cytat:
Aloes Barbadensis Miller lub Vera
Jest to ro¶lina wieczna, która ro¶nie w kszta³cie kêpki. Jej podstawa jest otoczona przez ró¿ê grubych i kolczastych li¶ci rozwijaj±cych siê w formy spiralne. Jest to cecha, która go odró¿nia wyra¼nie spo¶ród wszystkich gatunków istniej±cych na ¶wiecie. Jego budowa i konsystencja przypominaj± ogólnie kaktusa.
Pochodz±cy z Afryki Aloes Barbadensis rozpowszechni³ siê w Ameryce, po ekspedycjach Kolumba i Vespucciego. Ciep³y i wilgotny klimat Ameryki ¶rodkowej wp³ywa bardzo korzystnie na jego rozprzestrzenianie siê, szczególnie w Archipelagu Karaibskim, któremu przypisuje siê obecn± nazwê - Barbadensis, to znaczy pochodz±c± z wysp Barbadosu. Po 1950 roku, w ¶rodkowo-po³udniowych Stanach Zjednoczonych jak Texas, Arizona i Floryda oraz w Meksyku i ogólnie w Ameryce Po³udniowej, powsta³y jego plantacje.
Aloes Vera posiada grube, miêsiste li¶cie, o charakterze sukulenta, koloru jasnego zielonego cêtkowanego, z delikatnymi wstawkami, czasem ozdobionymi ró¿± w czasie zimniejszych okresów. Wraz z up³ywem czasu b³yszcz±cy zielony kolor blednie przechodz±c w szary kolor.
Ro¶lina osi±ga swoj± dojrza³o¶æ po czterech latach, a jej li¶cie o d³ugo¶ci ¶redniej pomiêdzy 60 a 90 cm i d³ugo¶ci podstawowej do 12 cm, z których ka¿da mo¿e wa¿yæ od jednego do dwóch kilo. Jego ogólny cykl ¿yciowy wynosi 12 lat. Aloes przedstawia liczbê li¶ci, która oscyluje pomiêdzy dwunastoma a trzydziestoma. Kiedy li¶cie s± obcinane, dwa lub trzy razy w roku, uczestniczy siê w czynno¶ci zabli¼niania doznanych "ran", które nastêpuje bardzo szybko. Faktycznie aloes wydziela rodzaj p³ynu ochronnego, który wstrzymuje wyciek soku.
Tak jak zosta³o ju¿ powiedziane, odmiana ta nie posiada pnia, który podtrzymywa³by ca³± ro¶linê. Jest ona stworzona z obszernego, dobrze zakorzenionego krzaka dziêki odpowiednio rozwiniêtemu systemowi korzeniowemu. Ze ¶rodkowej strony kêpy listnej Aloesu Barbadensis, wyrasta, raz w roku, sztywna, o konsystencji drewna, ³odyga kwiatowa, na wysoko¶æ dochodz±c± do pó³tora metra. Ukwiecenie pojawia siê w lecie i posiada rurkowate kszta³ty, w ki¶ciach, ¿ó³tego koloru, w czê¶ci zewnêtrznej kolca o konsystencji drewna.
Aloes Vera ³atwo siê rozmna¿a, poprzez sadzonki, z p±ków, które wychodz± z jego podstawy. Bardzo wa¿ne jest nie poddawaæ aloesu na dzia³anie czynników w ekstremalnych warunkach, przy wysokich amplitudach temperatury lub nadmiernej wilgoci. M³ode ro¶liny lubi± rosn±æ w pó³cieniu, podczas gdy doros³e ro¶liny uwielbiaj± ekspozycje na s³oñcu. Ta odmiana aloesu wymaga piaszczystego terenu, który bêdzie mia³ du¿± porowato¶æ. Jego li¶cie s± bardzo bogate w ¿el w stosunku do zewnêtrznego nab³onka, który przewa¿a nad wszystkimi substancjami, mukopolisacharyd, acemannan, wêglowodan z³o¿ony, zaanga¿owany w g³ówne procesy regulacji immunologicznej, bliznowacenia oraz reakcji przeciwzapalnych, o których informacje podane s± w dalszej czê¶ci. Aloina zawarta w ro¶linie, antrachinon o niezliczonych w³a¶ciwo¶ciach, jak na przyk³ad przeczyszczaj±ca , odwadniaj±ca oraz oczyszczaj±ca, przybiera w gatunku Aloes Barbadensis cechy w³a¶ciwe barbaloinie, rozpoznawanej ³atwo po kolorze ochry i po niemi³ym zapachu miêsa.
Aloes Barbadensis jest obecnie najbardziej stosowanym i znanym na ¶wiecie rodzajem aloesu. Przyczyn± jest g³ównie wysoka wydajno¶æ jego li¶ci, jego „atletyczna” budowa i ³atwa do przekszta³cania w miêkisz do picia i ¿el do u¿ytku zewnêtrznego.
W rzeczywisto¶ci substancje czynne, zawarte w tej jak¿e s³ynnej odmianie, nie mog± byæ porównywalne w zakresie ilo¶ciowym z odmianami przedstawionymi w dalszej czê¶ci ksi±¿ki, odmianami mniejszymi, rzadziej wystêpuj±cymi i daj±cymi siê trudniej przetworzyæ przemys³owo.
Aloes Vera pozostaje jednak, pomimo swoich ograniczeñ w porównaniu z innymi mniejszymi odmianami, wyj±tkowym produktem do pielêgnacji ludzkiego cia³a oraz zdrowia.
__________________



virka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-28, 13:09   #178
Dori1981
Raczkowanie
 
Avatar Dori1981
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 484
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

virka dla pewno¶ci sprawd¼ sama bo ja siê ¶pieszy³am ,a o pomy³ke wtedy ³atwo
a to strona tej firmy http://www.oleofarm.com.pl/pl_aloes_nektar.php
Dori1981 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-28, 13:27   #179
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomo¶ci: 6 410
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Dori1981 Poka¿ wiadomo¶æ
virka dla pewno¶ci sprawd¼ sama bo ja siê ¶pieszy³am ,a o pomy³ke wtedy ³atwo
a to strona tej firmy http://www.oleofarm.com.pl/pl_aloes_nektar.php
No wygl±da, ¿e wszystko siê zgadza i jest 100% naturalny
Jeszcze raz dziêkujê
Zdaj relacjê jakie wra¿enia bêdziesz mia³a po stosowaniu
__________________



virka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-29, 16:04   #180
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomo¶ci: 2 219
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Naczyta³a siê, ¿e hej o tych waszych maizd³ach i o biostyminie i aloesie-oczywi¶cie. Lecê zaraz do apteki na zwiady.
__________________
Zapuszczam, nie farbujê i wzorowo pielêgnujê loki ju¿ od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-01-24 22:13:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:15.