ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-) - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-02, 09:39   #1411
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
.W zwiazku z tym, ze nie opalam sie wogole i na sloncu nie lubie przebywac nie zauwazylam takich objawow jak zgrubienie skory na dekolcie czy w jakimkolwiek innym miejscu. Najbardziej sie martwie o szyje, bo przez to, ze siedze krzywo czytajac robia sie na niej zagiecia...
Ja tez nigdy nie bylam fanka opalania sie, zle znosze upaly i wakacje spedzalam w cieniu - ale wiadomo jak to jest - latem slonca nie da sie uniknac No i efekty byly jakie byly...
Szyja tez nie wyglada ciekawie - ale to tez od czytania Zmarszczki poziome mam od podstawowki...
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 09:59   #1412
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Ja tez nigdy nie bylam fanka opalania sie, zle znosze upaly i wakacje spedzalam w cieniu - ale wiadomo jak to jest - latem slonca nie da sie uniknac No i efekty byly jakie byly...
Szyja tez nie wyglada ciekawie - ale to tez od czytania Zmarszczki poziome mam od podstawowki...
Da się unikać - ja np od małego miałam dziwne objawy po wyjściu na słońce(w Polsce!). Robiło mi się niedobrze, organizm był wycieńczony i kładłam się spać prawie nieprzytomna - wstawałam, kiedy słońce zaszło czując się świetnie. Nigdy nie doświadczyłam tego ani w Grecji, ani we Włoszech, ani na Węgrzech - dodam, że nie chodziło o leżenie na słońcu, ale o zwykłe wyjście w południe(szczyt słoneczny) na 20min spacer do biblioteki i spowrotem! W zeszłe wakacje przypominam sobie może 2 spacery na słońcu z TŻ - obydwoje mieliśmy dość i szybko chowaliśmy się w domu. Ewentualnie wyjścia do sklepu, trwające na słońcu koło 5min. Zazwyczaj słoneczne dni spędzam w domu i wynurzam się dopiero po zmierzchu - niczym wampirzyca Najbardziej narażona na słońce jestem późnym latem wpadającym w jesień - w górach, bo wtedy wędruję ile wlezie. Prędzej udam się na długi spacer w zimie przy ujemnej temperaturze niż latem przy bardzo dodatniej. Najlepsze samopoczucie mam przy przejściowych porach roku, które niestety stają się coraz bardziej kapryśne i zanikają. W każdym razie nie chowałam się przed słońcem ze względu na promieniowanie, tylko przez to, że mój organizm nienajlepiej to znosił.

Ja chyba też mam te poziome od podstawówki Witaj w klubie moli książkowych
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 19:55   #1413
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Tak jak pisala wyzej pewny wizazanka, powinnysmy oprocz filtrow nosic kapelusze i okulary. W Indiach dziewczyny nie wychodza bez parasolki... wtedy sie z niech smialam, ale teraz przyznaja im racje.

Elfie tego ktory podalam u mnie nie ma... Musteli tez nie...
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 19:56   #1414
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Dla zainteresowanych Mustele mozna w Polsce kupic tu:
http://www.fabrykazdrowia.pl/go/_info/?id=1531
i to na promocji
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 20:58   #1415
rmiecia
Raczkowanie
 
Avatar rmiecia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 484
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Może to nie jest właściwy wątek (bo o zwątpieniach), ale podsumuję tu swoją "działalnośc" filtrową: otóż wizaż znalazłam i zalogowałam się równy rok temu i wtedy wprowadziłam kwasy (effaclar k i serum z wit c) i retinaldehydy (diacneal), a co za tym idzie - filtry. Zwątpienie przeszłam - jakieś dwie strony do tyłu . Teraz już znalazłam złoty środek, zmieniłam sposób demakijażu i...sama zachwycam sie swoją gładką buzią! Bladośc cery dosskonale "opala" Antek XL barwiony. Świecenie przykrywa hauschka jedwabna. Martwią mnie tylko dwie rzeczy: opadnięta górna częśc policzków, której nie potrafię podnieśc, oraz perspektywa lata, a co za tym idzie, koniecznośc reaplikacji filtrów w ciągu dnia. Pracuję jeżdżąc samochodem, nie siedzę w biurze, więc słońce będzie mnie dopadac cały boży dzień. Zbankrutuję na te filtry. Ale WARTO!!! Pozdrawiam i życzę wszystkim braku zmarszczek.
__________________
wizaż broni, wizaż radzi, wizaż nigdy cię nie zdradzi!
rmiecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 12:50   #1416
joanaros
Zakorzenienie
 
Avatar joanaros
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 260
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez arba Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o skład to nie wiem, ale z relacji osoby skłonnej do zapychania wiem że to jedyny z niezapychających ją filtrów.
Użyłam próbki tego filtra i mnie nie zapchał. Jak mi się skończy mój LPR CF kupię pełnowymiarowy LPR DP, ładnie się wchłaniał i mało bielił
joanaros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 06:55   #1417
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

ej dziewczyny mam takie pytanie do was. można kłaść krem matujący na filtr? czy to będzie się ze sobą jakoś gryzło? wczoraj z czystej ciekawości położyłam na klorane matt active moisturizer LRP, efekt był taki, że byłam faktycznie matowaa cały dzień i się nie świeciłam, ale nie wiem, czy aby nie zaszkodzę sobie takim działaniem. jak sądzicie?
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-06, 10:44   #1418
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez rmiecia Pokaż wiadomość
wprowadziłam kwasy (effaclar k i serum z wit c) i retinaldehydy (diacneal), a co za tym idzie - filtry. .
To serum z wit. C tez się zalicza do kwasów?? ja wiem, że tam jest kwas askorbinowy, ale to jako witamina, bo serum chyba nie złuszcza??

edit: tzn. delikatnie złuszcza niby, ale nie zalicza się stosowania tego sorum do kuracji kwasowych?

Edytowane przez Justin Timberlake
Czas edycji: 2008-03-06 o 12:45
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 20:55   #1419
Surmina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 86
GG do Surmina
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Już zupełnie nie wiem co myśleć?

Wróciłam właśnie od lekarza medycyny estetycznej, dr Jankowiaka ( swego czasu udzielał na wizażu porad na forum "medycyna estetyczna) i:

1. Nie muszę podobno, aż takiej ilości filtru kłaść na twarz (uwierzcie, używając Antheliosa fluidu 50 +, stosowałam jakieś 2 ml) Lekarz kazał mi stosować tylko 1,3 czyli tyle, ile wchłonie moja skóra. Dla mnie zawsze autorytetem była Basia, która zalecała w przypadku mleczka około 2 ml.
Ech, kogo słuchać?
2. Doradził, abym uzywała filtrów mineralnych - zdecydowanie.
3. Stwierdził, iż Retin- A jest zdecydowanie lepszy niż Atrederm, ze względu na podłoże. (wiem, wiem, iż lekko nie na temat, ale piszę wszystko co usłyszałam)
4. Nawet w pomieszczeniu, okna odsłonięte używac filtru bez względu na porę roku.

Postanowiłam się Wami podzielić owymi wskazówkami, tyle, że w przypadku nr 1. naprawdę nie wiem kogo słuchać Może Wy coś doradzicie...

Oczywiście kwasy i serum z witaminą C - tak, jak Basia zalecała polecił mi również używać. Nie wspominając o owych filtrach, które są KONIECZNE, jeśli chcemy mieć ładną skórę.

Edytowane przez Surmina
Czas edycji: 2008-03-07 o 21:43 Powód: Poprawa literówki
Surmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 21:01   #1420
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

W przyp. nr 1 dr ma rację..Zostało to źle wyliczone i teraz są nowe zalecenia-tyle ile kiedyś było na samą twarz ma być na twarz+szyję+dekolt..Była już nawet o tym mowa w tym wątku, bo sama się zdziwiłam. Schaetzchen przyniosła chyba nowe wieści o ile dobrze pamiętam

http://laboratoriumurody.pl/forum/viewtopic.php?t=1243
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 21:11   #1421
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

nakładaj 2mg na cm kwadratowy skóry. nic się tu nie zmienilo.

kłopot polega na przełożeniu tych miligramów na objętość/ilość kosmetyku i ocenie "rozmiaru" twarzy (i innych części ciała). wygląda na to, że dotychczasowe szacunki (na twarz i szuję około 1,5-2ml kosmetyku) były trochę zawyżone.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-09, 14:36   #1422
kasiunia
Przyczajenie
 
Avatar kasiunia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 25
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

oczywicie ze z tymi ilosciami jakie producenci rzekomo zalecaja (a co za tym idzie wszyscy inni powtarzaja bezmyslnie chorem) to BZDURA! wszystko po to by wiecej zuzyc kupic wieksza ilosc opakowan i co za tym idzie wydac wiecej kasy. Filtr powinien sie wchlonac! jak czytam te wszystkie setki sposobow na zakrycie filtrow skrobie i inne bajery to mam wrazenie ze to jakas zbiorowa histeria wiekszosc ludzi nie uzywa zadnych filtrow tylko kreme z spf15 lub podklady z lekkimi filtrami lub w ogole nic i zyja i maja ladna skore i wolno sie starzeja (moja babcia ma 79 lat i jej skora wyglada tak jak by miala lat 60 gora) a cale zycie nigdy nie uzywala blokerow a kremy z faktorem 15 tez rzadko i tez przeciez kiedys ich nie bylo...
__________________
la la la la lala
kasiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 14:47   #1423
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez kasiunia Pokaż wiadomość
(moja babcia ma 79 lat i jej skora wyglada tak jak by miala lat 60 gora) a cale zycie nigdy nie uzywala blokerow a kremy z faktorem 15 tez rzadko i tez przeciez kiedys ich nie bylo...
Kiedy babcia miała tyle lat co my, nie było takiego zanieczyszczenia srodowiska, tylu samochodow itp...
Od tamtego czasu i od zanieczyszczenia srodowiska dziura ozonowa znacznie sie zwiekszyla i do ziemi przedostaje sie wiecej szkodliwych promieni UV
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 15:16   #1424
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Ash Pokaż wiadomość
Kiedy babcia miała tyle lat co my, nie było takiego zanieczyszczenia srodowiska, tylu samochodow itp...
Od tamtego czasu i od zanieczyszczenia srodowiska dziura ozonowa znacznie sie zwiekszyla i do ziemi przedostaje sie wiecej szkodliwych promieni UV
no właśnie
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 08:11   #1425
kasiunia
Przyczajenie
 
Avatar kasiunia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 25
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

No dobrze ale babcia wciąż żyje w tym zanieczyszczonym środowisku i jej skóra wygląda naprawdę świetnie
__________________
la la la la lala
kasiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 12:38   #1426
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

... bo czym skorupka z młodu...

no nie mogłam się powstrzymać
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 13:31   #1427
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Może pije krew młodych dziewic??
(czy jak to tam było )
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 21:04   #1428
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
Może pije krew młodych dziewic??
(czy jak to tam było )
No nie... nie róbmy z babci wilkołaka
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 06:08   #1429
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez kasiunia Pokaż wiadomość
No dobrze ale babcia wciąż żyje w tym zanieczyszczonym środowisku i jej skóra wygląda naprawdę świetnie
to mnie zaskoczyłaś
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-11, 07:09   #1430
czwórka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 105
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cześc Dziewczyny! Mam do Was pytanie, czy mleczko dla dzieci spf 50 Klorane ma tylko filtry mineralne? A może są tam jakieś filtry chemiczne? Dla Was to pewnie bułka z masłem, a dla mnie ciężkie pytanie.
czwórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 09:36   #1431
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez kasiunia Pokaż wiadomość
oczywicie ze z tymi ilosciami jakie producenci rzekomo zalecaja (a co za tym idzie wszyscy inni powtarzaja bezmyslnie chorem) to BZDURA! wszystko po to by wiecej zuzyc kupic wieksza ilosc opakowan i co za tym idzie wydac wiecej kasy. Filtr powinien sie wchlonac! jak czytam te wszystkie setki sposobow na zakrycie filtrow skrobie i inne bajery to mam wrazenie ze to jakas zbiorowa histeria wiekszosc ludzi nie uzywa zadnych filtrow tylko kreme z spf15 lub podklady z lekkimi filtrami lub w ogole nic i zyja i maja ladna skore i wolno sie starzeja (moja babcia ma 79 lat i jej skora wyglada tak jak by miala lat 60 gora) a cale zycie nigdy nie uzywala blokerow a kremy z faktorem 15 tez rzadko i tez przeciez kiedys ich nie bylo...
Kasiunia, dziewczyny na BK, mają naprawdę niezłą siłę perswazji Dzięki nim zaczęłam używać filtra 50+, to było prawie rok temu. Ale w ostatnich dniach postanowiłam rzucić to w chol*rę. I nie dlatego, że stosowanie filtrów jest mało komfortowe, ale ze względu na doniesienia o rzekomej szkodliwości tych mazideł.
Przez ostatni rok patrzyłam na slońce jak na coś złego, bo tyle się naczytałam, że słońce jest "be" Przesada. Moja mama ma 47 lat a policzki tak gładkie, że patrzę na nie z zazdroscią. Właściwie to jedynie kurze łapki mojej mamy nie ominęły, ale nie uważam ich za wybitnie szpecące. Doddam, że moja mama filtrów nie używa. Jeżeli już, to na plażę i to też raczej nie na twarz. W dodatku nie fotostabilne, wiadomo jak to jest z Erisem czy inną Kolastyną. Wprawdzie nie opala się jakoś intensywnie, ale też nie chowa się przed słońcem. Szyję i dekolt ma gładki i piękny Więc bez przesady z tym "złym promieniem"
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 11:49   #1432
malitka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 33
GG do malitka19
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez czwórka Pokaż wiadomość
Cześc Dziewczyny! Mam do Was pytanie, czy mleczko dla dzieci spf 50 Klorane ma tylko filtry mineralne? A może są tam jakieś filtry chemiczne? Dla Was to pewnie bułka z masłem, a dla mnie ciężkie pytanie.
Filtry Klorane mają niestety filtry chemiczne (m.in. ethylhexyl methoxycinnamate podejrzewany o przenikalnosc).
Ja tez go uzywam ,bo jest naprawde super,nie bieli mnie wcale i sie fajnie wchlania,ale martwi mnie ta przenikalnosc bardzo...
__________________

malitka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 14:14   #1433
czwórka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 105
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Dziękuję za odpowiedź.
czwórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 10:16   #1434
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

a ja chyba znowu wracam do filtrów.
miałam trochę przerwy właśnie przez zwątpienie, ale teraz planuję znowu zacząć regularnie się filtrować

lecę na KWC szukać idealnego filtra.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 10:34   #1435
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Kasiunia, dziewczyny na BK, mają naprawdę niezłą siłę perswazji Dzięki nim zaczęłam używać filtra 50+, to było prawie rok temu. Ale w ostatnich dniach postanowiłam rzucić to w chol*rę. I nie dlatego, że stosowanie filtrów jest mało komfortowe, ale ze względu na doniesienia o rzekomej szkodliwości tych mazideł.
Przez ostatni rok patrzyłam na slońce jak na coś złego, bo tyle się naczytałam, że słońce jest "be" Przesada. Moja mama ma 47 lat a policzki tak gładkie, że patrzę na nie z zazdroscią. Właściwie to jedynie kurze łapki mojej mamy nie ominęły, ale nie uważam ich za wybitnie szpecące. Doddam, że moja mama filtrów nie używa. Jeżeli już, to na plażę i to też raczej nie na twarz. W dodatku nie fotostabilne, wiadomo jak to jest z Erisem czy inną Kolastyną. Wprawdzie nie opala się jakoś intensywnie, ale też nie chowa się przed słońcem. Szyję i dekolt ma gładki i piękny Więc bez przesady z tym "złym promieniem"

Moja mama uwaza, ze codzienne filtrowanie to przesada. Ze czlowiek od wiekow zyje pod sloncem i zwyczajnie adaptuje sie do warunkow, jakie ma na ziemi. Uwaza, ze dzialanie filtrow nie jest do konca sprecyzowane, nie wiadomo czy bardziej pomagaja czy szkodza i ze nalezy do nich podchodzic ostroznie, bez przesady. Dziewczyny na BU faktycznie maja niezla sile perswazji...Nie da sie ukryc, ze dzialaja na wyobraznie glosy wizazanek filtrujacych sie od lat i majacych teraz znacznie mlodsza skore. Ale chwile po przeczytaniu takiej informacji nastaje czas na refleksje; czy to faktycznie efekt filtra? Mam wrazenie, ze jesli ktos uwiklal sie juz w biochemie, poznal troche dzialanie kwasow, zaczal dbac o to jakich kosmetykow uzywa do codziennej pielegnacji, uzupelniac diete w odpowiednie suplementy, to zarazem bardzo o skórę dba. Może jej młodość to nie efekt filtra, ale np systematycznego nawilżania i calej tej swiadomej pielegnacji...?

Ja jakos nie potrafie odstawic wszelkich kosmetykow z filtrami w cholere. Byc moze raz uzywam bardziej, raz mniej skutecznych, ale jednak lubie miec swiadomosc, ze cos mnie chroni. I ciezko mi obrac jednoznaczne, skrajne stanowisko. Mam nadzieje, ze za pare lat nie okaze sie, ze w wyniku stosowania filtrow chemicznych od 20 roku zycia wychodowalam sobie jakies paskudztwo...
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 10:42   #1436
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez yeah Pokaż wiadomość
to mnie zaskoczyłaś
Z drugiej strony moja mama, lat 45 ma skórę w duuużo lepszym stanie niz ja - gładka, jędrna, czysta... bez zmarszczek A nigdy nie używała filtrów, nie stosowała specjalnych kremów, jakies tam nawilżacze i... też niezbyt regularnie, a mieszka w dużym, zanieczyszonym mieście

A ja w wieku lat 23 walczę z przesuszoną i przedwcześniej postarzałą skórą za pomocą filtrów, retinoidów, kwasów i bóg wie co jeszcze w nadziei, że przynajmniej więcej zmarszczek niż mam teraz w najbliższym czasie się nie pojawi
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.

Edytowane przez hihi
Czas edycji: 2008-03-12 o 11:32 Powód: poprawka ;)
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 11:28   #1437
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Z drugiej strony moja mama, lat 45 ma skórę w duuużo lepszym stanie niz ja - gładka, jędrna, czysta... bez zmarszczek A nigdy nie używała filtrów, nie stosowała specjalnych kremów, jakies tam nawilżacze i... też niezbyt regularnie, a mieszka w dużym, zanieczyszonym mieście

A ja w wieku lat 23 walczę z przesuszoną i przedwcześniej opostarzałą skórą przez filtry, retinoidy, kwasy i bóg wie co jeszcze w nadziei, że przynajmniej więcej zmarszczek niż mam teraz w najbliższym czasie się nie pojawi
Jak mozna przesuszyc sobie skore filtrem?
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 11:30   #1438
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Jak mozna przesuszyc sobie skore filtrem?
O jezu Za szybko chciałam za dużo napisać i miało być:

walczę z przesuszona skóra za pomoca....
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 11:35   #1439
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
O jezu Za szybko chciałam za dużo napisać i miało być:

walczę z przesuszona skóra za pomoca....
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 11:40   #1440
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Moja mama uwaza, ze codzienne filtrowanie to przesada. Ze czlowiek od wiekow zyje pod sloncem i zwyczajnie adaptuje sie do warunkow, jakie ma na ziemi. Uwaza, ze dzialanie filtrow nie jest do konca sprecyzowane, nie wiadomo czy bardziej pomagaja czy szkodza i ze nalezy do nich podchodzic ostroznie, bez przesady. Dziewczyny na BU faktycznie maja niezla sile perswazji...Nie da sie ukryc, ze dzialaja na wyobraznie glosy wizazanek filtrujacych sie od lat i majacych teraz znacznie mlodsza skore. Ale chwile po przeczytaniu takiej informacji nastaje czas na refleksje; czy to faktycznie efekt filtra? Mam wrazenie, ze jesli ktos uwiklal sie juz w biochemie, poznal troche dzialanie kwasow, zaczal dbac o to jakich kosmetykow uzywa do codziennej pielegnacji, uzupelniac diete w odpowiednie suplementy, to zarazem bardzo o skórę dba. Może jej młodość to nie efekt filtra, ale np systematycznego nawilżania i calej tej swiadomej pielegnacji...?

Ja jakos nie potrafie odstawic wszelkich kosmetykow z filtrami w cholere. Byc moze raz uzywam bardziej, raz mniej skutecznych, ale jednak lubie miec swiadomosc, ze cos mnie chroni. I ciezko mi obrac jednoznaczne, skrajne stanowisko. Mam nadzieje, ze za pare lat nie okaze sie, ze w wyniku stosowania filtrow chemicznych od 20 roku zycia wychodowalam sobie jakies paskudztwo...
Otóż to... Ja się naprawdę trochę obawiam filtrów, nie wiadomo, co się okaże za parę lat. Zamierzam je stosować tylko latem, kiedy będzie ostre słońce. Przez cały rok to, moim zdaniem, gruba przesada... Ewentualnie w okolice oczu.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-26 15:21:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:50.