bagaż podręczny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-28, 11:47   #1
parapet16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 290

bagaż podręczny


dziś lecę do Anglii, właśnie zaczęłam pakowanie, chciałam ciężkie rzeczy wziąć do podręcznego ale teraz nie wiem co mogę tam włożyć, czy puszki z tuńczykiem albo szprotki w sosie własnym mogę mieć przy sobie? Są bardzo ciężkie i nie chce ich do dużego bagażu pakować..........pomocy

przepraszam że jeszcze raz ale na prawdę bardzo mi się śpieszy a na plotkowym jest więcej osób

parapet16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 12:05   #2
aleksandra999
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 402
Dot.: bagaż podręczny

Święta matko...
A po cóż Ty wleczesz zapuszkowane ryby samolotem?
Przecież w Anglii są normalnie dostępne,ośmielę się nawet stwierdzić,że dużo tańsze niż w Polsce.Naprawdę nie ma sensu podróżować z jedzeniem-moim zdaniem.
Jeśli rodzina chce Cię wyposażyć na wyjazd to niech lepiej zrzucą się na małe kieszonkowe

Dziś lecisz i dziś się pakujesz?
Rada na przyszłość,następnym razem zaplanuj to trochę wcześniej,oszczędzisz sobie niepotrzebnego stresu.

Jakimi liniami lecisz?
Najlepiej sprawdzić na stronie przewoźnika co wolno mieć w bagażu podręcznym,a czego absolutnie nie.Obawiam się,że żywność w bagażu podręcznym nie jest dozwolona ,ale nie jestem pewna.
aleksandra999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 12:15   #3
parapet16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 290
Dot.: bagaż podręczny

ale sucha żywność jak jakieś zupki albo płatki mogę mieć? A to jedzenie wiozę dla znajomych którzy o nie bardzo prosili i nie mam wyjścia musze wziąć

lecę Wizz'em
parapet16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 12:37   #4
nagi_aniolek
Zakorzenienie
 
Avatar nagi_aniolek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 147
Dot.: bagaż podręczny

jak wracałam z anglii ryan air'em to miałam w bagażu podręcznym małe opakowanie margaryny chyba, zatrzymali mnie na kontroli bagażu podręcznego i przeszukiwali ok 30 min, przez co uciekł mi samolot, więc lepiej żadnych takich rzeczy nie brać. poza tym płyny można mieć w baardzo małych ilościach, w specjalnych pojemniczkach bodajże.

suche jak najbardziej
__________________

Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy.
Marilyn Monroe
nagi_aniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 12:41   #5
parapet16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 290
Dot.: bagaż podręczny

czyli płatki i zupki, budynie itp mogę mieć, ale te puszki lepiej sobie odpuścić? A co do leków? Czy jesli wszystkie leki jakie biorę to tabletki to gdzie mam je umieścić?
parapet16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 12:45   #6
nagi_aniolek
Zakorzenienie
 
Avatar nagi_aniolek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 147
Dot.: bagaż podręczny

Cytat:
Napisane przez parapet16 Pokaż wiadomość
czyli płatki i zupki, budynie itp mogę mieć, ale te puszki lepiej sobie odpuścić? A co do leków? Czy jesli wszystkie leki jakie biorę to tabletki to gdzie mam je umieścić?
możesz mieć wszystko, co nie ma płynnej konsystencji - tak mi się wydaje. leki pakowałam chyba do dużego bagażu, ale nie jestem pewna, takie rzeczy powinny być napisane na stronie internetowej przewoźnika.
__________________

Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy.
Marilyn Monroe
nagi_aniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 13:38   #7
liisica
Raczkowanie
 
Avatar liisica
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 111
Dot.: bagaż podręczny

w podręcznym bagażu nie można mieć żadnych leków, płynów, żadnego jedzenia, pilniczków itd

nie ryzykuj , takie rzeczy musisz schować do torby podróżnej,

ja raz miałam paste do zębów , małą tubkę i musiałam ja wyrzucić .

ostatnim razem jak leciałam w podręcznej miałam parę koszulek i szlafrok, pamiętaj ze ona nie może być za ciężka ,

tez lecialam Wizz'em

powodzenia
__________________


zabawnie
tak oddychać przez różową słomkę ... cudownie tak
liisica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-28, 13:42   #8
parapet16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 290
Dot.: bagaż podręczny

no to ja już nic nie rozumiem, na stornie wizza pisze ze to w rejestrowanym nie moge mieć leków a tu piszecie że w podręcznym, to gdzie mam je włożyć? Jeszcze raz napisze że mam tylko tabletki żadnych płynnych lekarstw.
parapet16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 13:47   #9
liisica
Raczkowanie
 
Avatar liisica
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 111
Dot.: bagaż podręczny

napewno przy sobie nie mozesz miec zadnych lekow ,

ja tabletki anty, mialam normalnie w rejestrowanym i zadnych problemow nie mialam, a lecialam ok 2tyg temu, radze ci wszytskie takie rzeczy wsadzic do reestrowanego bagazu, taka moja rada przed odprawie nawet butelki z woda mineralna nie mozna miec przy sobie, dopiero po przejsciu bramki mozna kupic picie itd
__________________


zabawnie
tak oddychać przez różową słomkę ... cudownie tak
liisica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 14:13   #10
margo2
Raczkowanie
 
Avatar margo2
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznan/UK
Wiadomości: 75
Dot.: bagaż podręczny

Ja zawsze wioze z Polski mini apteke i to wszystko mam w bagazu glownym, nigdy nie bylo zadnych problemow.
margo2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 14:26   #11
nagi_aniolek
Zakorzenienie
 
Avatar nagi_aniolek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 147
Dot.: bagaż podręczny

Cytat:
Napisane przez liisica Pokaż wiadomość
napewno przy sobie nie mozesz miec zadnych lekow
na stronie WizzAir'a jest napisane, że można mieć przy sobie 'leki konieczne w czasie lotu', ale co się do nich zalicza, to nie wiem.
__________________

Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy.
Marilyn Monroe
nagi_aniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-28, 14:37   #12
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Dot.: bagaż podręczny

Jak leciałam z Grecji to mi chcieli nawet jedzenie i picie dla dziecka wyrzucić, ale odpuścili, kiedy ich postraszyłam Europejskim Trybunałem Praw Człowieka a moje dziecko puściło przy bramce megabąka.
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 14:53   #13
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: bagaż podręczny

To dziwne, ja miałam lekarstwa (zwykłe tabletki na chorobę lokomocyjną i przeciwbólowe) przy sobie, nikt nie robił problemów.
A wydaje mi się, że w bagażu głównym można mieć wszystko, przecież nikt go nie przeszukuje.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 14:55   #14
weekend
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 159
Dot.: bagaż podręczny

Cytat:
Napisane przez liisica Pokaż wiadomość
w podręcznym bagażu nie można mieć żadnych leków, płynów, żadnego jedzenia, pilniczków itd
Owszem, leki i jedzenie mieć można

nie ryzykuj , takie rzeczy musisz schować do torby podróżnej,

ja raz miałam paste do zębów , małą tubkę i musiałam ja wyrzucić .
Dziwne, ja bym poprosiła o regulamin i pokazanie odpowiedniego punktu.

ostatnim razem jak leciałam w podręcznej miałam parę koszulek i szlafrok, pamiętaj ze ona nie może być za ciężka ,

tez lecialam Wizz'em

powodzenia
Odpisałam Ci w tym drugim wątku Zerknij, leciałam 2 miesiące temu do Londynu i wiem co można mieć a czego nie
weekend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 14:59   #15
weekend
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 159
Dot.: bagaż podręczny

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
To dziwne, ja miałam lekarstwa (zwykłe tabletki na chorobę lokomocyjną i przeciwbólowe) przy sobie, nikt nie robił problemów.
A wydaje mi się, że w bagażu głównym można mieć wszystko, przecież nikt go nie przeszukuje.
Zapewniam Cię, że przeszukiwać może i nie przeszukują generalnie, ale każdy bagaż trafia na taśmę i prześwietlają każdy bagaż główny. Jak coś im się nie podoba na prześwietleniu, to zapewniam Cię, ze taki bagaż przeszukają Nie każdy oczywiście

W zeszłym roku byłam w Irlandii i wracając z Dublina w podręczny włożyłam ładowarkę do baterii do aparatu i przy prześwietleniu (przy kontroli bagażu podręcznego) Pan wskazał na monitor, że coś mu się nie podoba, więc otworzyłam moją dużą torebkę i pokazałam, że to ładowarka na 4 baterie. I pan się uśmiechnął
Więc naprawdę nie liczcie na to, że jak już sprawdzą podręczny to główny przejdzie bez niczego, wszystko prześwietlają, a do podręcznego często zaglądają
weekend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 21:29   #16
Oana
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 113
Dot.: bagaż podręczny

Nie można mieć niczego w płynie. Przynajmniej, gdy się leci linią Norwegian...
__________________
MÓJ BLOG Dress Up The Bone
Oana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 21:39   #17
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Dot.: bagaż podręczny

Wiesz co można a czego nie można mieć zależy również od intencji pracowników lotniska. Jeden się uśmiechnie i pozwoli Ci przejść a drugi powie, że musisz to wyrzucić. Ja lecąc rok temu fińskimi liniami nie miłam żadnego problemu a miałam w plecaku podręcznym dobrze 5 paczek tabletek (bo jakby mi bagaż głowny niedejboże zgubili to mogłabym mieć różne dolegliwości na miejscu a po co to komu ) ładowarki do telefonu i aparatu, malutkie kosmetyki na podróż, t-shirt, spodenki, bielizne, dokumenty i multum potrzebnych rzeczy i pan na Okęciu tylko sie uśmiechnął i zapytał, czy nie jets mi za ciężko Podczas przesiadki (powrót) w Helsinkach podcza skontroli każdemu wyrzucali prawie wszytsko z plecaków i torebek (a tak sobie ładnie poukładałam wszytsko!) i czepiali się dosłownie wszytskiego Na 100% nie można mieć płynów (nawet krem się do tego zalicza!) o pojemności (łącznej?) większej niż 100ml (nie wliczją się zakupyz Duty free ), rzezcy niebezpiecznych (w tym np. metalowych pilników do paznokci). Suchego jedzenia (2 croissantów i marsa) sie nie doczepili ale jakiejś kobiecie za mną niechętnie pozwoli na jakies jedzonko dla dzidziusia. Najlepiej, jak już dziewczny radziły, zobaczyć na stronie przewoźnika ale jak już pisałam wiele zalezy także od pracowników lotniska
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 08:57   #18
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: bagaż podręczny

Cytat:
Napisane przez kasienka.b Pokaż wiadomość
Na 100% nie można mieć płynów (nawet krem się do tego zalicza!) o pojemności (łącznej?) większej niż 100ml
Nie, to jest tak, że płyny można mieć w opakowaniach o pojemności maksymalnie 100 ml, a pojemność wszystkich butelek, które masz przy sobie nie może przekraczać 1 litra.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 10:59   #19
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: bagaż podręczny

Faktycznie zalezy od obslugi lotniska i czym jedziesz. Roznie sie zachowuja.

Ja bym na pewno zadnych puszek i innych konserw do torebki nie brala - pomijajac to, ze nie zwyklam wozic ze soba zywnosci nawet takiej na podroz - to zdaje sie, ze faktycznie moga kazac wyrzucic.

Pod reka to tylko portfel, dokumenty i bilet, ew. jakis notesik i komorka. No i sweter/zakiet bo w samolocie bywa chlodno, a ja zdecydowanie cieplolubna.

Cala reszta laduje do walizki.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-17, 08:32   #20
pokerfacee
Przyczajenie
 
Avatar pokerfacee
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 26
Post Dot.: bagaż podręczny

(...)hmm jakieś drobne jedzenie hermetycznie zapakowane można więc zabrać w bagaż podręczny ? muszę coś wziąć na czyjąś prośbę a w tą stronę będę mieć tylko bagaż podręczny, wcześniej nie brałam żadnej żywności w podręczny i tak trochę jestem zdezorientowana. Prostownicę, suszarkę, laptop i inne elektr. sprzęty tego typu można spokojnie wziąć w podręczny, z Ryanairem to już w ogóle nawet wskazane Ale właśńie nie wiem jak z takim jedzeniem typu hermetycznie zapakowany ser czy franfrukterki..;/
pokerfacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 10:05   #21
myk
Zadomowienie
 
Avatar myk
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 908
Dot.: bagaż podręczny

O, dobrze, że trafiłam w ten temat, bo też mam kilka wątpliwości, może ktoś będzie potrafił je rozwiać, za co z góry dziękuję
14 marca lecę do Sztokholmu (wycieczka jednodniowa), więc nie potrzebuję żadnego bagażu oprócz podręcznego. Lecę liniami Wizz Air i tutaj rodzi się moje pytanie, czy takie rzeczy mogę mieć w bagażu podręcznym (w torebce)?
  • dokumenty
  • portfel
  • klucze (nie wezmą mi ich jako niebezpieczny przedmiot? )
  • telefon komórkowy
  • aparat fotograficzny
  • jakieś suche jedzenie/kanapki - coś takiego?
  • woda (pewnie nie przejdzie - najwyżej kupię za bramką)
  • jakiś sweter/lekką kurtkę
  • książkę
  • parasol
  • chusteczki
  • kosmetyczkę z jakimiś podręcznymi kosmetykami (chyba też sobie daruję po przeczytaniu informacji o przezroczystych woreczkach i 100 ml.. )
  • szczotkę
Nie wiem, czy w ogóle jest sens pakowanie jakiejkolwiek rzeczy normalnie jako bagaż, wolałabym mieć ze sobą tylko torebkę z podstawowymi rzeczami..
__________________
lubiła tańczyć pełna radości tak
ciągle goniła wiatr
spragniona życia wciąż
zawsze gubiła coś..


myk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 11:04   #22
e49053b4781f408f3584008be78503b2c10ffec8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 375
Dot.: bagaż podręczny

Cytat:
Napisane przez myk Pokaż wiadomość
O, dobrze, że trafiłam w ten temat, bo też mam kilka wątpliwości, może ktoś będzie potrafił je rozwiać, za co z góry dziękuję
14 marca lecę do Sztokholmu (wycieczka jednodniowa), więc nie potrzebuję żadnego bagażu oprócz podręcznego. Lecę liniami Wizz Air i tutaj rodzi się moje pytanie, czy takie rzeczy mogę mieć w bagażu podręcznym (w torebce)?
  • dokumenty
  • portfel
  • klucze (nie wezmą mi ich jako niebezpieczny przedmiot? )
  • telefon komórkowy
  • aparat fotograficzny
  • jakieś suche jedzenie/kanapki - coś takiego?
  • woda (pewnie nie przejdzie - najwyżej kupię za bramką)
  • jakiś sweter/lekką kurtkę
  • książkę
  • parasol
  • chusteczki
  • kosmetyczkę z jakimiś podręcznymi kosmetykami (chyba też sobie daruję po przeczytaniu informacji o przezroczystych woreczkach i 100 ml.. )
  • szczotkę
Nie wiem, czy w ogóle jest sens pakowanie jakiejkolwiek rzeczy normalnie jako bagaż, wolałabym mieć ze sobą tylko torebkę z podstawowymi rzeczami..
Wszystko mozesz wziać oprócz:
-kanapek i wody

Kosmetyki w pojemnikach max 100 ml. Nigdy nie mam w plastikowym woreczku, zawsze w kosmetyczce i nigdy nikt się nie przyczepił.

I zapomnij o rejestrowanym bagazu przy jednodniowej wycieczce. Spokojnie poradzisz sobie z podrecznym

Btw, oprócz bagażu podręcznego można mieć także np. torebkę. Więc ja zawsze latam z podręcznym, a wszystkie dokumenty i inne duperele mam w torebce. O ile pamietam to udogodnienie nie dotyczy lecących z/do lotnicka London Luton.

Ale to wszystko na stronie linii pisze
e49053b4781f408f3584008be78503b2c10ffec8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 11:33   #23
myk
Zadomowienie
 
Avatar myk
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 908
Dot.: bagaż podręczny

[1=e49053b4781f408f3584008 be78503b2c10ffec8;1101899 4]Wszystko mozesz wziać oprócz:
-kanapek i wody

Kosmetyki w pojemnikach max 100 ml. Nigdy nie mam w plastikowym woreczku, zawsze w kosmetyczce i nigdy nikt się nie przyczepił.

I zapomnij o rejestrowanym bagazu przy jednodniowej wycieczce. Spokojnie poradzisz sobie z podrecznym

Btw, oprócz bagażu podręcznego można mieć także np. torebkę. Więc ja zawsze latam z podręcznym, a wszystkie dokumenty i inne duperele mam w torebce. O ile pamietam to udogodnienie nie dotyczy lecących z/do lotnicka London Luton.

Ale to wszystko na stronie linii pisze [/quote]
Dziękuję bardzo za odpowiedź

No ja właśnie chcę zabrać tylko torebkę - jako bagaż podręczny - z tymi wszystkimi duperelami, które planuje wziąć. Powinna zmieścić wszystko

A jakiegokolwiek jedzenia w ogóle nie można mieć w podręcznym?

ps. latałaś też właśnie tą linią Wizz Air?
__________________
lubiła tańczyć pełna radości tak
ciągle goniła wiatr
spragniona życia wciąż
zawsze gubiła coś..


myk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 12:10   #24
sendenhorst
Raczkowanie
 
Avatar sendenhorst
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 283
Dot.: bagaż podręczny

Leciałam wiele razy samolotem i w tym Wizzz Air. Nie zgodze sie z niektórymi odpowiedziami tutaj.
W pdorecnzym mozesz miec jedzenie, jak najbardziej, ale nie moze bys ono w postaci płynej. Czyli tunczyk bym wsadziła do głownego i szprotki też bo jest w nich troche oleju więc jest to płyn. Przy kontroli kazali by ci wyrzucic to do kosza. Z teog co wiem to w wiekszość lini lotniczych podreczny ma wynosic max 10 kg. Leki, pilniczki, lusterka, nożyczki i jakies ostre narzędzia. Kosmetyki w postaci płynnej 9np. błyszczyk, perfum cyz coś) mozesz miec przy sobie, ale w plastikowej torbie zamykanej, takiej jak są dilerki tylko że większa

Edytowane przez sendenhorst
Czas edycji: 2009-02-17 o 12:14
sendenhorst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 14:05   #25
vvitaminka
Rozeznanie
 
Avatar vvitaminka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 924
Dot.: bagaż podręczny

Szczotke moga zabrac, perfumy pudry leki i inne niebezpieczne lub plynne przedmioty i kosmetyki do woreczka foliowego, jedzienie w puszkach i sloikach raczej nie przejdzie laptop kamrea itp tylko do podrecznego, a i jezeli macie torebke tak damska ale nie jest to jedyny bagaz podreczny musi sie zmiescic do bagazu podrecznego bo zawsze mi kazali chowac
__________________
vvitaminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 15:15   #26
e49053b4781f408f3584008be78503b2c10ffec8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 375
Dot.: bagaż podręczny

Cytat:
Napisane przez myk Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedź

No ja właśnie chcę zabrać tylko torebkę - jako bagaż podręczny - z tymi wszystkimi duperelami, które planuje wziąć. Powinna zmieścić wszystko

A jakiegokolwiek jedzenia w ogóle nie można mieć w podręcznym?

ps. latałaś też właśnie tą linią Wizz Air?
Proszę

latałam Wizz Air, można mieć jedzenie suche to fakt. jakies tam ciasteczka czy cuś. reszta zależy od osób odprawiających...

np. wielokrotnie przy wylocie z Polski sprawdzano mnie bardzo dokładnie czyt. wszystkie kosmetyki obejrzeli na wszystkie strony, mój TŻ miał żel do włosów w małym woreczku - kazali mu położyć go na włosy żeby sprawdzic czy to rzeczywiście żel
-przy wylocie z Włoch totalna olewka - przeswietlili bagaż i nara
-Przy wylocie z Danii kumpela przewiozła w podręcznym scyzoryk pod podszewką... nie, żeby specjalnie - poprostu zapomniała o nim przy wylocie z Barcelony już jej ten scyzoryk wygrzebali
e49053b4781f408f3584008be78503b2c10ffec8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 15:47   #27
myk
Zadomowienie
 
Avatar myk
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 908
Dot.: bagaż podręczny

Cytat:
Napisane przez sendenhorst Pokaż wiadomość
Leciałam wiele razy samolotem i w tym Wizzz Air. Nie zgodze sie z niektórymi odpowiedziami tutaj.
W pdorecnzym mozesz miec jedzenie, jak najbardziej, ale nie moze bys ono w postaci płynej. Czyli tunczyk bym wsadziła do głownego i szprotki też bo jest w nich troche oleju więc jest to płyn. Przy kontroli kazali by ci wyrzucic to do kosza. Z teog co wiem to w wiekszość lini lotniczych podreczny ma wynosic max 10 kg. Leki, pilniczki, lusterka, nożyczki i jakies ostre narzędzia. Kosmetyki w postaci płynnej 9np. błyszczyk, perfum cyz coś) mozesz miec przy sobie, ale w plastikowej torbie zamykanej, takiej jak są dilerki tylko że większa
No to w sumie nie jest źle, nic płynnego do jedzenia nie będę brała, tylko suche jedzenie - jak zabiorą, trudno

Cytat:
Napisane przez vvitaminka Pokaż wiadomość
Szczotke moga zabrac, perfumy pudry leki i inne niebezpieczne lub plynne przedmioty i kosmetyki do woreczka foliowego, jedzienie w puszkach i sloikach raczej nie przejdzie laptop kamrea itp tylko do podrecznego, a i jezeli macie torebke tak damska ale nie jest to jedyny bagaz podreczny musi sie zmiescic do bagazu podrecznego bo zawsze mi kazali chowac
To nie wezmę najwyżej, kosmetyki chyba też sobie daruję - na jeden dzień nie są mi potrzebne, a przynajmniej się nie będę stresować przy odprawie, że będą problemowi (swoją drogą, to szczotkę wezmą za potencjalnie "niebezpieczny" przedmiot? )

Co do torebki, to ja akurat zamierzam tylko ją zabrać jako podręczny bagaż i zmieścić tam wszystko, bo więcej mi nie potrzeba Ale kurtkę osobno (nie w torebce) mogę mieć?

[1=e49053b4781f408f3584008 be78503b2c10ffec8;1102345 7]Proszę

latałam Wizz Air, można mieć jedzenie suche to fakt. jakies tam ciasteczka czy cuś. reszta zależy od osób odprawiających...

np. wielokrotnie przy wylocie z Polski sprawdzano mnie bardzo dokładnie czyt. wszystkie kosmetyki obejrzeli na wszystkie strony, mój TŻ miał żel do włosów w małym woreczku - kazali mu położyć go na włosy żeby sprawdzic czy to rzeczywiście żel
-przy wylocie z Włoch totalna olewka - przeswietlili bagaż i nara
-Przy wylocie z Danii kumpela przewiozła w podręcznym scyzoryk pod podszewką... nie, żeby specjalnie - poprostu zapomniała o nim przy wylocie z Barcelony już jej ten scyzoryk wygrzebali [/quote]
O kurde - dobrzy są Mój TŻ się trochę powkurza, jak mu powiem, że zapalniczki nie weźmie Bo właśnie wyczytałam, że niby nie wolno.. będzie miał przymusowy odwyk - na zdrowie
__________________
lubiła tańczyć pełna radości tak
ciągle goniła wiatr
spragniona życia wciąż
zawsze gubiła coś..


myk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 16:54   #28
e49053b4781f408f3584008be78503b2c10ffec8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 375
Dot.: bagaż podręczny

Cytat:
Napisane przez vvitaminka Pokaż wiadomość
a i jezeli macie torebke tak damska ale nie jest to jedyny bagaz podreczny musi sie zmiescic do bagazu podrecznego bo zawsze mi kazali chowac
nigdy sie z taka sytuacją nie spotkałam, a zawsze z podręcznym i torebka latam.
oczywiście nie mówię, że tak nie jest - wszystko zależy od linii
e49053b4781f408f3584008be78503b2c10ffec8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 17:29   #29
vvitaminka
Rozeznanie
 
Avatar vvitaminka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 924
Dot.: bagaż podręczny

[1=e49053b4781f408f3584008 be78503b2c10ffec8;1102506 2]nigdy sie z taka sytuacją nie spotkałam, a zawsze z podręcznym i torebka latam.
oczywiście nie mówię, że tak nie jest - wszystko zależy od linii [/quote]


mi sie zdarzyło dwa razy,raz w Wizzair a nast w ryanair, zawsze lecialamz anglii
__________________
vvitaminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 17:41   #30
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: bagaż podręczny

Cytat:
Napisane przez vvitaminka Pokaż wiadomość
Szczotke moga zabrac, perfumy pudry leki i inne niebezpieczne lub plynne przedmioty i kosmetyki do woreczka foliowego, jedzienie w puszkach i sloikach raczej nie przejdzie laptop kamrea itp tylko do podrecznego, a i jezeli macie torebke tak damska ale nie jest to jedyny bagaz podreczny musi sie zmiescic do bagazu podrecznego bo zawsze mi kazali chowac
to czy torebke trzeba schowac do bagazu podrecznego zalezy od linii i od ludzi. Mnie torebki nigdy nie kazali chowac, a zawsze mialam jedna z najwiekszych zeby wiecej schowac hehe, bo co te pare kg na bagaz podreczny moj TZ zawsze oprocz bagazu podrecznego mial jeszcze torbe taka na ramie z laptopem i tez nigdy nie bylo problemu, obydwa byly traktowane jako bagaz podreczny do ostatniego lotu kazali mu schowac torbe z laptopem do bagazu podrecznego, a gdzie? oczywiscie w PL, a pozniej w Irlandii problemu nie bylo, pomimo ze lot byl do usa, wiec to zalezy od ludzi.
[1=e49053b4781f408f3584008 be78503b2c10ffec8;1102345 7]Proszę

latałam Wizz Air, można mieć jedzenie suche to fakt. jakies tam ciasteczka czy cuś. reszta zależy od osób odprawiających...

np. wielokrotnie przy wylocie z Polski sprawdzano mnie bardzo dokładnie czyt. wszystkie kosmetyki obejrzeli na wszystkie strony, mój TŻ miał żel do włosów w małym woreczku - kazali mu położyć go na włosy żeby sprawdzic czy to rzeczywiście żel
-przy wylocie z Włoch totalna olewka - przeswietlili bagaż i nara
-Przy wylocie z Danii kumpela przewiozła w podręcznym scyzoryk pod podszewką... nie, żeby specjalnie - poprostu zapomniała o nim przy wylocie z Barcelony już jej ten scyzoryk wygrzebali [/quote]

szczerze mowiac, nie zebym sie czepiala czy cos, ale jak mozna zapomniec o scyzoryku? proponuje dobre sprawdzenie toreb przed pakowaniem i po klopocie pozniej przy odprawach wlasnie przez takie osoby sa kolejki, bo nagle sie okaze ze ktos ma cos w torbie czego miec nie mogl, i zaczyna sie dialog, ze przeciez ja nic nie mam itd. i cale wyjasnianie zajmuje kupe czasu
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:17.