pakujemy się do porodu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-05, 11:13   #1
joda
Raczkowanie
 
Avatar joda
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 290
Lightbulb

do szpitala


Pakuję torbę powoli.
Powiedzcie mi, kobiety, które wkładki laktacyjne wybrać, tyle tych rodzajów jest, że zgłupiałam, i ile paczek podkładów poporodowych mam wziąć, jedną, dwie, trzy? W paczce jest ich 10. Jak długo potrwa to najbardziej nasilone krwawienie?
joda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-05, 12:01   #2
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: do szpitala

hej joda, jakis czas temu był wątek o tym, co zabrać do szpitala. Ja polecam ci wkładki aventu- to bardzo dobra firma i maja produkty odpowiedniej jakości.
Myśle, ze mozesz zabrać dwie paczki podkładów, jeśli będzie trzeba, to chyba ktoś z rodziny doniesie? zresztą w szpitalu też leżą sobie awaryjne szpitalne podkłady dla pacjentek / ale wiadomo lepiej mieć swoje i nie te z ligniny, jak szpitalne/.
Nie rodziłam naturalnie, ale krwawienie po cesarce tez wystepuje bardzo obficie, mniej wiecej do tygodnia czasu jest bardzo nasilone, później maleje z każdym dniem. Połóg trwa mnej wiecej do piatego-szóstego tygodnia po porodzie.
Ps. Ja jeszcze wzięłam ze sobą wodę i herbatkę Hippa dla matek karmiących
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-05, 12:51   #3
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: do szpitala

Ja po cesarce krwawiłam 2 miesiące. Na początku było obficie, więc nosiłam te pieluszki z Belli, a potem już zwykłe podpaski.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-05, 17:28   #4
joda
Raczkowanie
 
Avatar joda
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 290
Dot.: do szpitala

Dziekuję
joda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-05, 20:42   #5
dph
Rozeznanie
 
Avatar dph
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 987
Dot.: do szpitala

Ja również maiłam cesarkę i na początku stosowałam pieluszki z Belli a później zwykłe podpaski. Co do wkładek to polecam Ci wkładki Bella - są chyba najtańsze i najlepsze (przynajmniej jak dla mnie) Nie zapomnij wziąźć ze sobą wody, bo trzeba dużo pić a w naszych szpitalach nawet tego im brakuje Pozdrawiam
dph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 10:32   #6
vincencik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 245
Dot.: do szpitala

Hej, ja radzę wziąć do szpitala:
- stanik do karmienia
- skarpetki na poród - brzmi dziwnie ale w czasie porodu i potem robi się jakoś tak zimno...
- wkładki laktacyjne - moim zdaniem bella sa super - potrzebne będą najprawdopodobniej dopiero na 3,4 dzień wcześniej nie ma nawałów mlecznych
- łagodny płyn do higieny intymnej
- podkładów nie bralam bo w szpitalu dawali
- jednorazowe majtki poporodowe (śweitna sprawa - trzymają na miejscu te wielkie pieluchy i nie robi się " helikopter"...
- smoczek dla maleństwa może się przydać( chociaż może zaburzać odruch ssania...)
- własna koszula albo piżamka - po kilku dniach spędzonych w szpitalnej koszulinie założenie takiego swojego ciuch sprawi że poczujesz się wystrzałowo...
Ja po drugim porodzie ktory odbyl się w piątek w poniedziałek o 10,30 byłam już w domku - większości rzeczy nie zdążyłam nawet rozpakować...
Zyczę dużo sił i powodzenia!!!
__________________
One Ring To Rule Them All...
vincencik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 16:08   #7
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: do szpitala

strasznie sie dziwie , ze musicie to wszystko ze soba zabrac. Ja zabralam tylko kosmetyki i ciuchy, reszta byla w szpitalu. Zdaje sobie sprawe, ze w polskich szpitalach do europejskich standardow jeszcze daleko(chodz slychac ze gdzie nie gdzie sie to juz zmienia), ale to tak dziwie sie czyta. Takie rzeczy powinien zapewnic szpital. Ja rodzilam 4 miesiace temu i to naturalnie, bez znieczulenia(jestem z tego powodu bardzo dumna). W szpitalu dostalam wszystko, te jak to mowicie pieluszki, do tego byly podpaski na noc bo duze, wiec czulam sie bezpiecznie i w szafce w lazience(kazdy pokoj mial swoja lazienke z toaleta tylko dla matek, toaleta dla odwiedzajacych byla na korytarzu)byly tez specjalne majtki z siateczki, nic nie uciskalo a trzymalo na miejscu, jak sie zaplanily to sie je wyrzucalo do kosza i zakladalo nowe, pelen komfort. Krwawilam do 2 miesiecy po porodzie, z tym ze 3-4 dni zaraz po porodzie to byly te najmocniejsze
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-07, 12:09   #8
joda
Raczkowanie
 
Avatar joda
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 290
Dot.: do szpitala

Mariqa, wspominasz pewnie o cesarce, bo juz kiedys o tym rozmawialysmy, kiedy plakalam Wam, ze boje sie rodzic nat., bo krotkowzrocznosc, bo jeszcze podskoczy cisnienie. Moj gin mowi o wskazaniach do cięcia dokładnie to samo, co Ty, ale ostatnio mnie chyba po prostu olał, czy raczej olał moje obawy. Tak wiec nie wiem, co mnie czeka. Do terminu porodu zostały mi 3 tygodnie, a ja nadal jestem psychicznie kompletnie nie przygotowana na ten ból, chyba juz nie dam rady sie przygotować.

Pakuję się powolutku. Tylko czemu tak ciężko kupic te majtki z siatki ???
joda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 12:21   #9
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: do szpitala

Joda, próbuj jeszcze u jakiegoś okulisty, u ktorego jeszcze nie byłaś... To w zasadzie on powinien zalecić rozwiązanie cięciem. Takie zalecenie owinno wystarczyć, choć jak wskazuja na to ostatnie fakty, różnie bywa. Ostateczną decyzję podejmie gin, który będzie odbierał poród.
Nie martw się, naprawde poród to nie musi być tylko ten ból, którego kobiety się się boją... życze Ci szybkiego i lekkiego rozwiazania
Majtek poszukaj w aptece przyszpitalnej. Powinny być na bank. / u nas przy szpitalu położniczym zawsze są, są też w aptekach wewnatrz szpitali z oddziałami położniczymi/
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 12:58   #10
vincencik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 245
Dot.: do szpitala

Jeśli chodzi o te majtki to najpewniej kupisz je na allegro...Nie trzeba szukać po aptekach tym bardziej, ze panie farmaceutki czasem nie wiedzą o co chodzi....
__________________
One Ring To Rule Them All...
vincencik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 10:42   #11
justyskaa
BAN stały
 
Avatar justyskaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 740
pakujemy się do porodu

wiadomo jak to jest, kiedy nagle orientujemy sie, ze to już, a jeszczenic nie spakowane, nie wiadomo, gdzie co leży i zaczynamy pakować się w pośpiechu wrzucając wszystko do torby. Ja tak miałam ostatnio i połowy rzeczy zapomniałam ze sobą zabrać do szpitala i mój TŻ musiał wszystko dowozić a i tak zawsze o czymś zapomniał. Przeszukałam wyszukiwarkę ale nie znalazłam wątku dotyczącego rzeczy, które są potrzebne i które trzeba spakować do porodu. Sama zaczynam myśleć o tym, że to już na dniach i powoli zacznę się chyba pakować. Tylko do czego i co? Zauważyłam, że w szpitalach popularne są reklamówki na rzeczy i wszystkie kobitki z reklamówkami przyjeżdżają, ale doszłam do wniosku, że to niewygodne, a trzymanie swoich rzeczy w szafkach, które są przecierane "na odczep sie" nie za bardzo mi się uśmiecha. Więc w co się zapakować? No i jak zaczęłam myśleć co wrzucić do torby czy czegoś to doszłam do wniosku, że i tak o czymś zapomnę, więc może ten wątek będzie dobrym miejscem, żeby dopisywać o czym nie można zapomnieć.Mi na razie do głowy przychodzi
  • karta ciąży
  • aktualne wyniki badań
  • ksiażeczka ubezpieczeniowa
  • dokumenty (ostatnio zapomniałam)
  • kilka par koszulek nocnych
  • kilka par majtek (podobno zakazane ale każdy ma), najlepiej jednorazowe
  • podpaski
  • kilka par skarpet
  • kubek, sztućce, bo chyba nikt ze szpitalnych korzystać nie lubi
no i mi się pomysły jak na razie skończyły, a przecież tyle tego było
justyskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-23, 11:01   #12
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: pakujemy się do porodu

Ja znalazłam coś takiego:

http://www.babyboom.pl/dzieci_0_2/ci..._szpitala.html

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=58561


Ps. I taka malutka prośba, jak dziewczyny będą dopisywać co najlepiej ze sobą zabrać, to dobrze byłoby zamieszczać z boku informacje typu:
np.
Aktualne badnia - jakie dokładnie ??
podpaski - jakie najlepiej ??
itp
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 12:06   #13
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Smile Dot.: pakujemy się do porodu

Przyznaję wątkowi *****.
Mam nadzieje, tez kiedys z niego skorzystać.
A kosmetyki? Jakie są najpotrzebniejsze i spisuja sie najlepiej?
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 12:36   #14
justyskaa
BAN stały
 
Avatar justyskaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 740
Dot.: pakujemy się do porodu

Anett_ a chodzi Ci o kosmetyki dla siebie czy dla dziecka?
justyskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 13:03   #15
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Smile Dot.: pakujemy się do porodu

Dla Was- czyli przyszłych Mam
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 13:36   #16
kapka
Zadomowienie
 
Avatar kapka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 234
Post Dot.: pakujemy się do porodu

Cytat:
Napisane przez Anett_
Dla Was- czyli przyszłych Mam
Polecam,żel pod prysznic,mydło jest troche nieporęczne,dla bobasa najlepiej wziąść chusteczki do pupy i oliwkę lub krem-w moim szpitalu rozdawali codziennie pampersy i myli małą w płynie do kąpania z oliwką(ale skóra i tak była sucha)Najlepiej przedzwonić do szpitala lub zajechać i popytać się na oddziale położniczym co dany szpital"oferuje",bo z tego co wiem w niektórych dają jeszcze chusteczki do pupy.Narazie tyle,jak sobie coś przypomne,to napisze
__________________
powrót do zdrowia..marzenia zaczekają


LIVE,LOVE,LIFT.

:5
kapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 13:46   #17
moskara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50
Dot.: pakujemy się do porodu

jeszcze:
*szlafrok,
*klapki pod prysznic,
*kosmetyki,
*pampersy dla dziecka i husteczki nawilżające,
*książka, czasopismo, woda mineralna,
ja juz sie spakowałam jeżeli chcecie aby mąż był przy porodzie to ciuchy dla niego na przebranie (u mnie w szpitalu tego wymagają), aha, jeszcze krem na popekane piersi bepanhon czy jakos tam
ja jeszcze spakowałam druga torbe - ciuszki dla dziecka po wyjściu ze szpitala, bo wiadomoże mąż nie będzie sam wiedział w co ubrac maleństwo, ja juz tez taką torbe przygotowałam, oraz można dorzucić do niej ciuchy i buty dla ciebie do wyjścia.
na razie
moskara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 13:47   #18
kapka
Zadomowienie
 
Avatar kapka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 234
Dot.: pakujemy się do porodu

- acha co do podpasek to w aptece są specjalne (chyba z Belli)dla kobiet po porodzie,są o niebo lepsze od szpitalnej ligniny.
- z wyników badań najważniejsze jest zabrać grupe krwi,(był przypadek,że nie chcieli przyjąć babki na porodówke,bo zawieruszyła wyniki i musieli jej robić nowe),
- może się przydać laktator
__________________
powrót do zdrowia..marzenia zaczekają


LIVE,LOVE,LIFT.

:5
kapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 13:58   #19
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: pakujemy się do porodu

a ja bym sie chętnie tez dowiedziała co zabrac dla dzidziusia i w jakich ilosciach bo prawdę mówiąc - nie mam bladego pojęcia.
Watek super, piszcie dziewczyny
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-23, 16:43   #20
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: pakujemy się do porodu

Podkłady poporodowe najlepiej właśnie firmy Bella, ja miałam ze sobą niemieckiej firmy Hartman, ale okazały się przydatne tylko podczas porodu, bo były z ceratką. Natomisat bella to zwykłe podpachy, tylko ogromne. A majtki polecam jednak te kilkurazowe, z siateczki, bo na te jednorazowe niektóre dziewczyny narzekały, bo nie przepuszczały powietrza i rany trudniej się goiły. Polecam jeszcze zabrać ze sobą suszarkę (nie do włosów bynajmniej) oraz Rivanol. Mi bardzo pomógł w gojeniu rany, a personel szpitalny nie dawał. Zabierzcie też ze sobą książkę, ja nieoczekiwanie zostałam kilka dni dłużej, bo synek dostał żółtaczki, a to się często zdarza. I tak od siebie polecam książkę pt. " Notatki przyszłej matki" Ksiażka na czasie i tak przezabawna, że można popłakać się ze śmiechu.
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 08:37   #21
Gorylek
Raczkowanie
 
Avatar Gorylek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 191
Dot.: pakujemy się do porodu

Cytat:
Napisane przez Apsik
Podkłady poporodowe najlepiej właśnie firmy Bella, ja miałam ze sobą niemieckiej firmy Hartman, ale okazały się przydatne tylko podczas porodu, bo były z ceratką. Natomisat bella to zwykłe podpachy, tylko ogromne. A majtki polecam jednak te kilkurazowe, z siateczki, bo na te jednorazowe niektóre dziewczyny narzekały, bo nie przepuszczały powietrza i rany trudniej się goiły. Polecam jeszcze zabrać ze sobą suszarkę (nie do włosów bynajmniej) oraz Rivanol. Mi bardzo pomógł w gojeniu rany, a personel szpitalny nie dawał. Zabierzcie też ze sobą książkę, ja nieoczekiwanie zostałam kilka dni dłużej, bo synek dostał żółtaczki, a to się często zdarza. I tak od siebie polecam książkę pt. " Notatki przyszłej matki" Ksiażka na czasie i tak przezabawna, że można popłakać się ze śmiechu.
Mowicie o tych pieluszkach Bella dla dzieci ktore sie kupuje w aptece??:/ Wygladaja wlasnie jak takie ogromne podpachy. I gdzie sie kupuje takie majtki z siateczki?
Gorylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 08:44   #22
fajna laseczka
Raczkowanie
 
Avatar fajna laseczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 338
GG do fajna laseczka
Dot.: pakujemy się do porodu

1.dwie koszule nocne,średniej długości
2.ciepłe skarpetki
3.niegazowana woda
4.gumowe klapki
5.lekki szlafrok
6.dwa ręczniki
7.szampon i żel pod prysznic
8.szczoteczka i pasta do zębów
9.dezodorant,szczotka do włosów
10.krem do twarzypłyn do higieny intymnej

przepisałam z pisma dla mam
fajna laseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 09:03   #23
byasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 337
Dot.: pakujemy się do porodu

Te majtki z siateczki kupuje się w sklepie medycznym. Jest kilka rozmiarów. Ja mam jakieś dwa rodzaje: jedne z dłuższa nogawka i takie jak z rajstop, czyli dość gęsto tkane, ale chyba lepsze są te z takiej grubej siateczki i one sa bez nogawek. W sobote płaciłam za te drugie 4 zł. Ale na allegro chyba też są i to tansze.
Pozdrawiam
byasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 09:46   #24
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: pakujemy się do porodu

wszytsko zalezy od szpitala i tam najlepiej dowiedziec sie co oferuja.

w niektorych szpitalach daja pizamki a w niektorcyh mozna miec swoje.

osobiscie nie brałam pizamki bo szkod ami szczegolnie w trakcie porodu.
w szpitalu byly ładne pizamki,szlafroczki codziennie zmieniane.

polecam :

cieple skarpety
kapcie,
majtki jednorazowe -wklady dali w szpitalu ,duze podpaski-zadnej waty itp
kosmetyki jakich uzywacie na codzien
ksiazkę
wode butelkowana ,soki -ale to mozna doniesc
telefon ,
aparat
lampke taka ktora mozna zahaczyc np o rame łózka-przydaje sie w nocy.
kosmetyki dla dziecka-o ile szpital ich nie daje
reczniki-o ile szpital nie daje
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 10:39   #25
justyskaa
BAN stały
 
Avatar justyskaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 740
Dot.: pakujemy się do porodu

właśnie z tymi kosmetykami dla dziecka to róznie bywa. Kiedy rodziłam pierwsze dziecko na sali były pieluchy tetrowe do zmiany, krem do pupy i chusteczki do przemywania pupki. Kiedy rodziłam drugi raz okazało się, ze nie ma ani kremu do pupy ani chusteczek do przemywania noworodka. Mąż przywiózł mi więc odpowiednie zaopatrzenie, bo jak się okazało mamy podmywały swoje dzieci zwykłą wodą z kranu, najczęściej zimną, bo żeby z kranu płynęła ciepła trzeba było dość długo czekać a rozebrane dziecko wrzeszczało w niebogłosy. Tak więc obawiam sie, że na zaopatrzenie w takie śrdoki od szpitala nie ma co liczyć, wiec lepiej zabrać swoje już w momencie pakowania.
Polecam chusteczki dla niemowlat Johnsona, słyszałam, że Huggies tez są dobre.

A co do ksiażki to obawiam się, że czasu na nią nie będzie, no bo kiedy ją czytać?
justyskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 10:41   #26
justyskaa
BAN stały
 
Avatar justyskaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 740
Dot.: pakujemy się do porodu

Jeszcze szare mydło. Ktoś wyzej polecał rivanol na ranę, ale po przemywaniu szarym mydłem też szybko sie goi.
justyskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 18:57   #27
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: pakujemy się do porodu

Jezeli moge coś zaproponować to szczepionke dla dziecka przeciwko żółtaczce. Nie wiem czy nadal tak jest (choc nie sądzę żeby się to zmieniło) ale NFZ w ramach oszczędności zakupił tańsze szczepionki, ktore są produkowane przez mało znaną firme, która ma tylko licencje Instytutu Pastera (jak zreszta potem większosc szczepionek). Dowiedziałm się tego na szkole rodzenia w czasie spotkania z pediatrą. Powiedział że jeżeli nas stać (ok 40zł) to powinnismy zakupić szczepionke Engerix B. Czasami szpitale mają takie szczepionki i można kupić na miejscu ale nie zawsze. Radził pójść po recepte choćby do gina, wykupić i oczywiście zabrać z sobą do szpitala. Jest to produkt najlepszej jakości, sprawdzony, do tego mało powikłań. Dodatkową korzyścią jest to że w czasie nastepnego szczepienia maleństwo jest kute 1 raz a nie dwa. Prosze nie posądzać mnie o reklame po prostu pisze co usłyszałam i tak też zrobiłam
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 18:04   #28
justyskaa
BAN stały
 
Avatar justyskaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 740
Dot.: pakujemy się do porodu

no to ja sie zaczynam pakować - mąż kazał, bo coś dzidzia za bardzo na dół brzuszka napiera, coś mi się wydaje, ze to już niedługo, a nawet gdybym miała trochę posiedzieć na tych walizkach to wolę mieć wszystko pod ręką spakowane. Może dzidzius chce nam zrobić prezent na jutrzejszą rocznicę ślubu? Uciekam na razie, wpadłam tylko, żeby sobie zobaczyć dokładnie, co spakować. Szkoda tylko, że mąż poszedł na noc do pracy, tata też poza domem, więc jeśli co to mam dzwonić do teściów, albo alarmować kuzynkę z sąsiedztwa. Póki co - miłej nocy życzę.
justyskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 18:21   #29
Sonika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 231
Dot.: pakujemy się do porodu

Trzymaj się justyskaa!!! Buziaki.
Sonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 18:23   #30
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: pakujemy się do porodu

powodzenia
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:38.