PMS i inne przykrości - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-21, 08:53   #31
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: PMS i inne przykrości

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
ja się raz z wykładowcą pokłóciłam przez to cholerstwo ale to już tak, że podnosiłam głos i oblał mi egzamin
Chyba żartujesz. Ja rozumiem wszystko - sama też doświadczam tego w dość nieprzyjemny sposób - ale chyba można nad sobą panować. Nie wszystko da się wytłumaczyć PMS.
Zdarza mi się na męża warknąć, a on doskonale wie, co przeżywam i patrzy na to przez ten pryzmat właśnie. Ale obcy ludzie nie muszą obrywać z powodu mojej dolegliwości.
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 09:49   #32
ancooora
Wtajemniczenie
 
Avatar ancooora
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Paris <3
Wiadomości: 2 700
Dot.: PMS i inne przykrości

Cytat:
Napisane przez vanfan Pokaż wiadomość
Ojej.. Chyba jednak jakis problem to dla Ciebie stanowi .
Odezwałas sie jako pierwsza, potem kontynuuowas wątek dodajac pare rzeczy, a zapytałam Cie tylko o wiek.

Są osoby które ciężej to znoszą

good for you, good for you
Chyba, ze taki mialas zamiar?

Napisać mogę, przecież o to chodzi, ale tym nie mówię i nie robię z siebie męczennicy Nie stanowi to dla mnie jakiegoś końca świata, a tym bardziej nie uważam tego za powód do zakładania postu A Ty jesteś w trakcie PMS ? Bo takie odnoszę wrażenie

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:42 ----------

Cytat:
Napisane przez vanfan Pokaż wiadomość
Ojej.. Chyba jednak jakis problem to dla Ciebie stanowi .
Odezwałas sie jako pierwsza, potem kontynuuowas wątek dodajac pare rzeczy, a zapytałam Cie tylko o wiek.

Są osoby które ciężej to znoszą

good for you, good for you
Nie wyrazaj sie o ludziach 'męczennicy' , brzmi to arogancko...
Chyba, ze taki mialas zamiar?

Tak, miałam taki zamiar ..Ehh, ja wszystko co tutaj piszę, biorę z literatury, dużo czytam, także co za tym idzie, mam wiele do napisania
__________________
Ł.
Żona
Tatromaniaczka ^^^
Pasjonatka fotografii i przyrody
Kocham zwierzęta a ludzi tylko lub

Edytowane przez ancooora
Czas edycji: 2013-11-21 o 10:42
ancooora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 10:12   #33
izka222
Rozeznanie
 
Avatar izka222
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 724
Dot.: PMS i inne przykrości

Dziewczyny, ostatnio moja gin przepisała mi do łykania Castagnus w celu złagodzenia objawów PMS. Brała, któraś z Was te tabletki? Niby są ziołowe, ale jeśli mało skuteczne, to wole sobie nie zaprzątać nawet głowy.
izka222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 10:13   #34
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: PMS i inne przykrości

- niepohamowana ochota na solone chipsy i śmieciowe żarcie
- nagły atak trądziku, mimo, że jestem po 30-stce
- bolące piersi


Stały zestaw, odkąd pamiętam. Szczęściem omijają mnie problemy natury emocjonalnej.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 10:15   #35
ancooora
Wtajemniczenie
 
Avatar ancooora
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Paris <3
Wiadomości: 2 700
Dot.: PMS i inne przykrości

No tak, jasne SYFY, ale zaraz znikają

A moim głównym objawem PMS, jest... mega ochota nas SEKS
__________________
Ł.
Żona
Tatromaniaczka ^^^
Pasjonatka fotografii i przyrody
Kocham zwierzęta a ludzi tylko lub

Edytowane przez ancooora
Czas edycji: 2013-11-21 o 10:42
ancooora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 10:15   #36
bulka114
Wtajemniczenie
 
Avatar bulka114
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: młp
Wiadomości: 2 122
Dot.: PMS i inne przykrości

ja u siebie zaobserwowałam nadmierną potliwość, przez ok tydzień przez @ , rozdrażnienie, dużo rzeczy i zachowań mnie irytuje, zmniejsza się moja cierpliwość , i apeetyyt.. na wszystko. Zjem i po max godzinie znów jestem głodna. Poza tym puchną mi dłonie i mam wieelkie "wory" pod oczami to chyba wszystko, co nie oznacza, że nie jest to uciążliwe. No i syfy, jak ktoś już wcześniej wspomniał.
__________________
"Granica tego, co możliwe, jest w Twojej głowie. Mogą Cię zatrzymać tylko te ściany, które stawiasz sam."


"Odważni nie żyją wiecznie ale ostrożni nie żyją wcale."
bulka114 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 10:36   #37
Elladorea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 915
Dot.: PMS i inne przykrości

Nie mam uciążliwego pms. Lekko powiększają się piersi i dostaję wysypu trądziku , ale na szczęście od czasów nastoletnich już nie jest tego tak dużo. Jestem też bardziej nerwowa, jest rozwolnienie, bywa, że pierwszego dnia boli mnie brzuch.
Ale generalnie okres znoszę łagodnie, normalna sprawa
Elladorea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-21, 11:45   #38
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: PMS i inne przykrości

Ja zauwazyłam, że im jestem starsza tym gorzej znoszę PMS

Za młodu nic, od 5 lat coraz gorzej fizycznie "tylko" sensacje żołądkowe, ale psychicznie to mogłabym zabić, drę się o byle co, wyolbrzymiam problemy, jakies natrętne myśli z kosmosu, itp.

Lekarz przepisał mi hormony, ale je nie chce ich brać. Łykam "Magne b6 max", jem mniejsze posiłki, pije wiecej wody i do nastepnego miesiąca
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 11:56   #39
booombelek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: pod pierzyną.
Wiadomości: 8 711
Dot.: PMS i inne przykrości

a ja dosc lagodnie przechodze psm, chociaz zdarzaja sie i takie podczas ktorych bym zabila wszystkich dookola widelcem jednak najgorszym oznakiem jest pozeranie niesamowitej ilosci slodyczy
booombelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 12:02   #40
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: PMS i inne przykrości

Ja w ogóle prawie nie mam bóli miesiączkowych, ale pms się zdarza. U mnie: uczucie spuchnięcia całego ciała, powiększone bolesne piersy, zwiększony apetyt i szalejąca cera.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 12:21   #41
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: PMS i inne przykrości

Cytat:
Napisane przez vanfan Pokaż wiadomość
Do moich 'dolegliwości' nalezy :

Aptety...na wszystko, a na słodycze zwlaszcza! - Równoważę to tak, że nie jem słodyczy każdego dnia a w PMSie sobie odbijam

Obrzmiałe piersi - To moja ZMORA, pomagają o dziwo ciepłe masaże prysznicem plus łykanie tabletek z wiesiołka

Ból w mięsniach i kręgosłupie- Termofor z ciepłą wodą i masaże - trochę zmniejszają ból i napięcie.

Zaparcia - Piję ziołowe herbatki
Ociężałość - Jak wyżej

Rozdrażnienie, agresja aż po wściekliznę.. (!) - ostrzegam najbliższych, że mogę być nie w sosie i żeby od razu mi wybaczyli, w ekstremalnych sytuacjach staram się wyładować ćwiczeniami lub przeklinam jak szewc
Smutek i płaczliwość - ja tam sobie zawsze dowalam, obejrzę Bridget Jones albo inne romansidło i mam wymówkę, dla płaczu

Pocieszanie sie słodyczami - już było
Niepokój i stany lękowe - zduszam w zarodku i powtarzam sobie, że to tylko głupia wyobraźnia PMSu a nie moja
Wzmożenie kompleksów i zaniżona samoocena - to też zduszam w zarodku, poza tym moja teoria głosi, że dobry podkład zatuszuje wsztstko
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-21, 12:49   #42
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: PMS i inne przykrości

Ja nigdy nie mialam PMS a moj okres trwal 3 dni. Do czasu... az zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne! Po roku sie z nimi rozstalam bo okazalo sie ze z powodow zdrowotnych nie moge ich zazywac i rozpoczal sie wtedy moj koszmar. Do moich objawow PMS zaliczam:
-beznadziejne samopoczucie, ledwo zyje, czuje sie zmeczona, senna, zla, agresywna na tydzien przed miesiaczka
-wzmozony apetyt- na codzien sie bardzo zdrowo odzywiam, przed okresem jestem w stanie zjesc wszystko
-pelno pryszczy nie tylko na twarzy ale tez dekoldzie, plecach, szyi, piersiach
-problemy zoladkowe-mdlosci, biegunka, bole brzucha powodujace niekedy omdlenia
-okres trwa 6-7 dni i jest obfity
-depresja na tydzien przed miesiaczka, wymyslam sobie jakies glupoty, kloce sie bez powodu, czuje sie nieatrakcyjna, niekochana, brzydka, gruba itp
-moj brzuch wyglada jak balon- zatrzymywanie wody
-bole miesni i kregoslupa oraz nabrzmiale, bolace piersi

Probowalam ziol, tabletek od gina i nic
Pomoc moga hormony ktorych nie mogebrac i ktore to spowodowaly albo zajscie w ciaze.
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 13:15   #43
joanna453
Wtajemniczenie
 
Avatar joanna453
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z kosmosu
Wiadomości: 2 758
Dot.: PMS i inne przykrości

U mnie różnie ale najczęściej tydzień przed okresem. Jestem opryskliwa, rozdrażniona, wpadam w melancholię ect. No i nie mogę zaspokoić głodu, przed moim ostatnim okresem praktycznie od 17 do 1 w nocy coś jadłam :/ bo nie mogłam zaznać sytości :/. Czasami nie objawia się wcale. Moja mama na przykład mówi, że nigdy nie miała PMS-a, nigdy nie czuje się rozdrażniona, nie czuje zmożonego apetytu itd.
__________________



Bloguję
joanna453 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 18:43   #44
maggie_grace
Zadomowienie
 
Avatar maggie_grace
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1 305
Dot.: PMS i inne przykrości

Mnie boli brzuch, humor jest straszny, taka depresja mnie chwyta i najczęściej dzień przed płaczę zazwyczaj wieczorem przed spaniem. Oczywiście jestem rozdrażniona, wszystko mnie wkurza i ogólnie jest źle. Objawy te najczęściej występują tydzień przed, czasami więcej niż tydzień. A najgorsze jest to, że z początku tak nie miałam, brzuch mnie bolał w trakcie i to tak lekko, a teraz nie dość, że przed boli to jeszcze w trakcie i to nie raz tak, że ciężko oddychać, do tego biegunki i chęć wymiotowania (tylko raz wymiotowałam, a tak to jest tylko to głupie uczucie). Ciekawa jestem czemu było dobrze, a się pogorszyło.
maggie_grace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 19:14   #45
vanfan
Przyczajenie
 
Avatar vanfan
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11
Dot.: PMS i inne przykrości

Cytat:
Napisane przez ancooora Pokaż wiadomość
Napisać mogę, przecież o to chodzi, ale tym nie mówię i nie robię z siebie męczennicy Nie stanowi to dla mnie jakiegoś końca świata, a tym bardziej nie uważam tego za powód do zakładania postu A Ty jesteś w trakcie PMS ? Bo takie odnoszę wrażenie

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:42 ----------




Tak, miałam taki zamiar ..Ehh, ja wszystko co tutaj piszę, biorę z literatury, dużo czytam, także co za tym idzie, mam wiele do napisania
jestes bardzo...
i na tym zakonczymy

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2023-06-18 o 10:03 Powód: Przywrócenie usuniętego posta.
vanfan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 21:16   #46
Gazelka007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 140
Dot.: PMS i inne przykrości

PMS - nienawidzę!
Moje objawy:
- ból piersi,
- rozdrażnienie i humorki- chce mi sie na wszystkich krzyczeć i płakać :
- apetyt na tłuste, słone i pikantne jedzenie
- duży brzusio
- zaparcia!
__________________
Gazelki007 już tutaj nie ma Zmieniając swoje życie zmieniła też konto na wizaz. pl
Gazelka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 06:16   #47
fokensik
Raczkowanie
 
Avatar fokensik
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 291
Dot.: PMS i inne przykrości

-brzuch spuchnięty jak balonik;
-bolesne twarde ogromne piersi;
-nastroje: płaczliwość, drażliwość, robie z igły widły;
-no i wieczne wku***** na wszystko. mam dosłownie wrażenie, że pod mostkiem mam jakąś skumulowaną bombę z agresją, która co jakiś czas randomowo wybucha i wtedy po prostu komuś się dostaje... próbuję nad tym panować, bo potem po prostu mi wstyd. bardzo dobrze wiem co robie w trakcie, ale nie potrafię przestać. to beznadziejne.

za to jak dostanę okres, jestem łagodna jak kociątko i najchętniej tylko bym się to mojego chłopa tuliła całymi dniami

a też macie tak, że wokół faceci gadają o "babach z okresem" - kiedy tak naprawdę powinni mówić o babach PRZED okresem? oni nic nie kumają
__________________
любовь не картошка

Edytowane przez fokensik
Czas edycji: 2013-11-22 o 07:28 Powód: literówka
fokensik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 07:17   #48
myycha
Rozeznanie
 
Avatar myycha
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 780
Dot.: PMS i inne przykrości

Cytat:
Napisane przez atsenka Pokaż wiadomość
Ja nigdy nie mialam PMS a moj okres trwal 3 dni. Do czasu... az zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne! Po roku sie z nimi rozstalam bo okazalo sie ze z powodow zdrowotnych nie moge ich zazywac i rozpoczal sie wtedy moj koszmar. Do moich objawow PMS zaliczam:
-beznadziejne samopoczucie, ledwo zyje, czuje sie zmeczona, senna, zla, agresywna na tydzien przed miesiaczka
-wzmozony apetyt- na codzien sie bardzo zdrowo odzywiam, przed okresem jestem w stanie zjesc wszystko
-pelno pryszczy nie tylko na twarzy ale tez dekoldzie, plecach, szyi, piersiach
-problemy zoladkowe-mdlosci, biegunka, bole brzucha powodujace niekedy omdlenia
-okres trwa 6-7 dni i jest obfity
-depresja na tydzien przed miesiaczka, wymyslam sobie jakies glupoty, kloce sie bez powodu, czuje sie nieatrakcyjna, niekochana, brzydka, gruba itp
-moj brzuch wyglada jak balon- zatrzymywanie wody
-bole miesni i kregoslupa oraz nabrzmiale, bolace piersi

Probowalam ziol, tabletek od gina i nic
Pomoc moga hormony ktorych nie mogebrac i ktore to spowodowaly albo zajscie w ciaze.
zajście w ciąże pomoże na 9 miesiecy - później będzie tak samo albo gorzej

ja mam identyczne objawy jak ty, dodatkowo mam pretensje do wszystkich bo uważam, że nikt się mną nie interesuje, wszyscy mają mnie gdzieś i robią mi krzywde... ehh ...

Cytat:
Napisane przez fokensik Pokaż wiadomość
-brzuch spuchnięty jak balonik;
-bolesne twarde ogromne piersi;
-nastroje: płaczliwość, drażliwość, robie z igły widły;
-no i wieczne wku***** na wszystko. mam dosłownie wrażenie, że pod mostkiem mam jakąś skumulowaną bombę z agresją, która co jakiś czas randomowo wybucha i wtedy po prostu komuś się dostaje... próbuję nad tym panować, bo potem po prostu mi wstyd. bardzo dobrze wiem co dobie w trakcie, ale nie potrafię przestać. to beznadziejne.

za to jak dostanę okres, jestem łagodna jak kociątko i najchętniej tylko bym się to mojego chłopa tuliła całymi dniami

a też macie tak, że wokół faceci gadają o "babach z okresem" - kiedy tak naprawdę powinni mówić o babach PRZED okresem? oni nic nie kumają
mój były jak się o coś kłóciliśmy to ciągle gadał "okres masz czy co" i nie szło mu wytłumaczyć, że jak mam okres to jestem juz kochana i miła
myycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 07:54   #49
izka222
Rozeznanie
 
Avatar izka222
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 724
Dot.: PMS i inne przykrości

Cytat:
Napisane przez myycha Pokaż wiadomość

mój były jak się o coś kłóciliśmy to ciągle gadał "okres masz czy co" i nie szło mu wytłumaczyć, że jak mam okres to jestem juz kochana i miła
Mój na szczęście jest wyrozumiały i gdy się awanturuję mówi "niech ten okres ci się w końcu zacznie" fajnie, że potrafi wyczuć, kiedy mam PMS i nie bierze do siebie moich humorów. A wiem, że bywam nieznośna, bo czasem sama ze sobą nie mogę wytrzymać
izka222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-22, 08:56   #50
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: PMS i inne przykrości

Cytat:
Napisane przez ancooora Pokaż wiadomość
Napisać mogę, przecież o to chodzi, ale tym nie mówię i nie robię z siebie męczennicy Nie stanowi to dla mnie jakiegoś końca świata, a tym bardziej nie uważam tego za powód do zakładania postu A Ty jesteś w trakcie PMS ? Bo takie odnoszę wrażenie

Tak, miałam taki zamiar ..Ehh, ja wszystko co tutaj piszę, biorę z literatury, dużo czytam, także co za tym idzie, mam wiele do napisania
Jesteś bardzo zarozumiała, ciekawi mnie natomiast, co mówi Twoja literatura na temat PMSu i miesiączek takich, że na ból i część dolegliwości pomaga tylko ketonal podawany dożylnie.

Jak nie masz do powiedzenia nic konstruktywnego to nie zaśmiecaj forum.

Do pozostałych mam pytanie:

Próbowałyście jakiś leków homeopatycznych? Działały? Zastanawiam się, czy nie wypróbować któregoś z nich.
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 09:04   #51
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: PMS i inne przykrości

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Ja zauwazyłam, że im jestem starsza tym gorzej znoszę PMS

Za młodu nic, od 5 lat coraz gorzej fizycznie "tylko" sensacje żołądkowe, ale psychicznie to mogłabym zabić, drę się o byle co, wyolbrzymiam problemy, jakies natrętne myśli z kosmosu, itp.

Lekarz przepisał mi hormony, ale je nie chce ich brać. Łykam "Magne b6 max", jem mniejsze posiłki, pije wiecej wody i do nastepnego miesiąca

Mam tak samo, kiedyś gdyby nie notowanie dat, to nie wiedziałabym że okres się zbliża, a teraz nie ma szans na takie "przeoczenie". Inna kwestia, że wolałabym mieć cały miesiąc "mój" PMS, niż 1 dzień okres
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 09:41   #52
ancooora
Wtajemniczenie
 
Avatar ancooora
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Paris <3
Wiadomości: 2 700
Dot.: PMS i inne przykrości

Cytat:
Napisane przez vanfan Pokaż wiadomość
jestes bardzo...
i na tym zakonczymy

to był tylko żart z tym PMS
__________________
Ł.
Żona
Tatromaniaczka ^^^
Pasjonatka fotografii i przyrody
Kocham zwierzęta a ludzi tylko lub

Edytowane przez ancooora
Czas edycji: 2013-11-22 o 09:42
ancooora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 15:08   #53
vanfan
Przyczajenie
 
Avatar vanfan
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11
Dot.: PMS i inne przykrości

Któras z dziewczyn napisała ze , gdzies zasłyszała ze PMS to wymysł.
Inna Forumowiczka napisała, ze zajście w ciąże pomaga na 9 miesięcy.


Przeczytalam gdzies, ze PMS faktycznie "nie występowało" u kobiet- mam na mysli okres do początków XX wieku.
Wynikało to z wielodzietności i zachodzenia w ciążę we wczesnym wieku.
Można powiedzieć ze taka sytuacja 'rozstrajała' hormony u kobiet i faktycznie, nie skarżyły sie na takie dolegliwości ponieważ często były w ciaży, a po prodzie była krótka przerwa do zajścia w nastepna.

Wtedy była to oczywstośc, nie sadze aby ktos skupiał sie na tym aspekcie jak samopoczucie przed okresem.
Oczywiście rozwój wspołczesnych nauk medycznych i psychologii doprowadził do takiego pojęcia jak PMS.

W dzisiejszych czasach, dziecko nie jest priorytetem i gospodarka hormonalna kobiet jest zupełnie inna. Obecnie ludzie dostosowują się do własnego środowiska niż potrzeb własnego ciała. Zastanawiam się
czy ten 'spokojny rytm' odbywania kolejnych okresów i pózne macierzyństwo ma coś wspolnego z objawami PMS?
Moze sie okazac ze to własnie 'rozstraja' hormony ?

Oczywiście sobie gdybam ;-)
Nie zmienia to faktu, ze jest to dokuczliwe

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Smutek i płaczliwość - ja tam sobie zawsze dowalam, obejrzę Bridget Jones albo inne romansidło i mam wymówkę, dla płaczu
Haha, znam to Wszystko mnie doprowadza do płaczu, czasami dla ulżenia sobie i dobicia się włączam jakiś wyciskacz łez
vanfan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 16:22   #54
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: PMS i inne przykrości

Objawy
-bolące piersi
-ból podbrzusza
-duży albo mały apetyt
-płaczliwość
-humor jakbym miała wszystkich pozabijać
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 13:48   #55
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: PMS i inne przykrości

Cytat:
Napisane przez vanfan Pokaż wiadomość
Któras z dziewczyn napisała ze , gdzies zasłyszała ze PMS to wymysł.
Inna Forumowiczka napisała, ze zajście w ciąże pomaga na 9 miesięcy.


Przeczytalam gdzies, ze PMS faktycznie "nie występowało" u kobiet- mam na mysli okres do początków XX wieku.
Wynikało to z wielodzietności i zachodzenia w ciążę we wczesnym wieku.
Można powiedzieć ze taka sytuacja 'rozstrajała' hormony u kobiet i faktycznie, nie skarżyły sie na takie dolegliwości ponieważ często były w ciaży, a po prodzie była krótka przerwa do zajścia w nastepna.

Wtedy była to oczywstośc, nie sadze aby ktos skupiał sie na tym aspekcie jak samopoczucie przed okresem.
Oczywiście rozwój wspołczesnych nauk medycznych i psychologii doprowadził do takiego pojęcia jak PMS.

W dzisiejszych czasach, dziecko nie jest priorytetem i gospodarka hormonalna kobiet jest zupełnie inna. Obecnie ludzie dostosowują się do własnego środowiska niż potrzeb własnego ciała. Zastanawiam się
czy ten 'spokojny rytm' odbywania kolejnych okresów i pózne macierzyństwo ma coś wspolnego z objawami PMS?
Moze sie okazac ze to własnie 'rozstraja' hormony ?

Oczywiście sobie gdybam ;-)
Nie zmienia to faktu, ze jest to dokuczliwe

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------



Haha, znam to Wszystko mnie doprowadza do płaczu, czasami dla ulżenia sobie i dobicia się włączam jakiś wyciskacz łez

Ja bym chyba tak daleko sięgających wniosków nie wyciągała, zaraz się tu zlecą jacyś psychopaci, którzy zaczną twierdzić, że gdyby kobiety robiły to, co do nich należy (czyt. rodziły dzieci i siedziały w kuchni) to PMSu by nie było.

Ostatecznie znam przypadki kobiet, które mają 3,4 dzieci, a okres znoszą marnie i tak samo czują się przed. Nic przyjemnego, kiedy masz PMS a 4 dzieciaków domaga się uwagi :/
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 19:23   #56
ancooora
Wtajemniczenie
 
Avatar ancooora
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Paris <3
Wiadomości: 2 700
Dot.: PMS i inne przykrości

PODBIJAM

Ehhh muszę to napisać, ale mam doła, chore myśli zaprzątają mój łeb Płaczliwość.. No tak okres się zbliża Miał być dziś, pewnie będzie za 2 dni Masakra..

Wiem, wiem; ponoć nie mam PMS, ponoć Nie miałam takich objawów, chyba..
__________________
Ł.
Żona
Tatromaniaczka ^^^
Pasjonatka fotografii i przyrody
Kocham zwierzęta a ludzi tylko lub
ancooora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 16:40   #57
201701191353
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 899
Dot.: PMS i inne przykrości

a mnie smuci, że nikt tego PMS nie bierze na poważnie...

być może PMS lżej przechodzą/nie przechodzą dziewczyny wesołe, bez depresji, ale muszę przyznać, że mam skrzywioną psychikę, dlatego przechodzę tak okropnie PMS?

Ja nie warczę, nie krzyczę, za to zauważam pewną przypadłość na 7 dni przed okresem - okropne bóle piersi, kręgosłupa, mam stany depresyjne, czuję się, jakby ktoś mnie przeżuł i wypluł, albo przemielił przez maszynkę, nic mnie nie cieszy, nie jestem w stanie wstać z łóżka, dodatkowo przez 7 dni promieniuje mi ból z macicy na całe ciało (nie dość, że w okres mnie boli, to przed okresem okropne pobolewanie ). Najgorsze są te objawy psychiczne, po prostu nie jestem w stanie wyjść do ludzi, a najmniejsza czynność mnie męczy -np. zrobienie herbaty nawet

Idę do lekarza, bo czuję, że to już nie jest normalne...

strasznie wtedy izoluję się od ludzi, potrafię nie iść na studia, w takie dni nie myślę, nie potrafię się skupić, oblewam egzaminy.
201701191353 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 16:42   #58
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: PMS i inne przykrości

Nie mam żadnego PMS. Nie mam żadnego bólu,jedynie zwykle na dzień czy 2 dni przed mam taki strach wewnętrzny,jakby coś się miało stać normalnie oczekiwanie na okres za to jak już mam okres to drugiego i trzeciego dnia wymiotuję i mam niesamowite migreny. Niestety,nikt mi na to nie może pomoc,a ginekolog mówi "tak musi być".
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 16:43   #59
201701191353
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 899
Dot.: PMS i inne przykrości

Na dość długi czas zmieniłam dietę, nawyki żywieniowe, ostro ćwiczyłam, tzn. czytałam, że sport łagodzi wszystko, piłam witaminki, piłam zioła, herbatki ziołowe, odstawiałam sól, słodycze - nic nie pomogło, dlatego myślę, że to tkwi gdzieś głębiej...
201701191353 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 21:30   #60
izka222
Rozeznanie
 
Avatar izka222
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 724
Dot.: PMS i inne przykrości

Cytat:
Napisane przez fdhgfhjhkghgfdh Pokaż wiadomość
Na dość długi czas zmieniłam dietę, nawyki żywieniowe, ostro ćwiczyłam, tzn. czytałam, że sport łagodzi wszystko, piłam witaminki, piłam zioła, herbatki ziołowe, odstawiałam sól, słodycze - nic nie pomogło, dlatego myślę, że to tkwi gdzieś głębiej...

A byłaś już wcześniej u gina? Takie napięcia wyłączają Cię z życia praktycznie na pół miesiąca. Przydałoby Ci się zrobić badania hormonalne, może tu leży problem.
izka222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-05 22:30:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:09.