Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-16, 10:48   #1
Florcia777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 20

Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..


Witam wiażanki.


Otóż, mam pewien problem odnośnie zbliżających się urodzin i pewnej osoby na której mi zależy. Zaglądnęłam tu już kilka razy, pisałam na rozstaniowym, że mam dylemat, musiałam wybrać Ex albo Nowy. Więc wybrałam Nowego. Staram się zapomnieć o exie , jest coraz lepiej. Z nowym się nie spieszę, co prawda z jego ust pada wiele słów, mówi, że kocha, że chce sobie ze mną życie ułożyć, chce zamieszkać..Ale ja trzymam na dystans, potrzebuję czasu i często mu to powtarzam, dlatego zdziwił mnie fakt, że chce mi podarować telefon i uwaga.. samochód. Samochód to nie żadne ferrari tylko zwykły czarny golfik ale przecież to i tak drogi prezent! I jeszcze ten telefon.. Mówiłam mu, że mnie nie kupi, że ja nie przyjmę tego prezentu, że są za drogie, że jest mi po prostu głupio brać coś takiego! Powtarzam mu to codziennie.On jest uparty, chce mnie obdarowywać prezentami bo mnie kocha, bo jestem najważniejszaa on i tak nie ma zbyt wiele wydatków i dobrze zarabia. Nie chcę by ktoś trzeci pomyślał "Ta to sobie sponsora znalazła"..Nie chcę w ogóle tych prezentów. Co mam zrobić? Jak mu powiedzieć, że to nie jest na miejscu..
Florcia777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 10:51   #2
Madzialenka_21
Zadomowienie
 
Avatar Madzialenka_21
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 1 115
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Cytat:
Napisane przez Florcia777 Pokaż wiadomość
Witam wiażanki.


Otóż, mam pewien problem odnośnie zbliżających się urodzin i pewnej osoby na której mi zależy. Zaglądnęłam tu już kilka razy, pisałam na rozstaniowym, że mam dylemat, musiałam wybrać Ex albo Nowy. Więc wybrałam Nowego. Staram się zapomnieć o exie , jest coraz lepiej. Z nowym się nie spieszę, co prawda z jego ust pada wiele słów, mówi, że kocha, że chce sobie ze mną życie ułożyć, chce zamieszkać..Ale ja trzymam na dystans, potrzebuję czasu i często mu to powtarzam, dlatego zdziwił mnie fakt, że chce mi podarować telefon i uwaga.. samochód. Samochód to nie żadne ferrari tylko zwykły czarny golfik ale przecież to i tak drogi prezent! I jeszcze ten telefon.. Mówiłam mu, że mnie nie kupi, że ja nie przyjmę tego prezentu, że są za drogie, że jest mi po prostu głupio brać coś takiego! Powtarzam mu to codziennie.On jest uparty, chce mnie obdarowywać prezentami bo mnie kocha, bo jestem najważniejszaa on i tak nie ma zbyt wiele wydatków i dobrze zarabia. Nie chcę by ktoś trzeci pomyślał "Ta to sobie sponsora znalazła"..Nie chcę w ogóle tych prezentów. Co mam zrobić? Jak mu powiedzieć, że to nie jest na miejscu..


Skoro rozmowy nie pomagają, to nie pozostaje Ci nic nnego jak tylko przyjąć prezenty. Po rozstaniu zawsze możesz oddać. Coś czuję że on właśnie do takich należy. Dam Ci prezent i dopóki będzie fajnie to go sobie miej, ale jak zerwiesz to prezent wraca.
__________________
Nie obiecam Ci, że będę bezbłędna, ale obiecam, że będę zawsze.


Madzialenka_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 10:51   #3
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Powiedzieć nie i za nic nie przyjmować, bo masz rację, na tym etapie bycia ze sobą, wygląda to na "kupowanie" sobie dziewczyny. Aha, ważne jest też, jak powiesz to "nie", bo czasem niektórzy mówią "nie" bez przekonania, to nie brzmi jak wahanie.
A jak uprze się i kupi, to nie bierz.

Cytat:
Coś czuję że on właśnie do takich należy. Dam Ci prezent i dopóki będzie fajnie to go sobie miej, ale jak zerwiesz to prezent wraca.
- moja szwagierka kiedyś na takiego trafiła, po rozstaniu dostała dokładnie sporządzoną listę, ile pan raczył na nią wydać i czego zwrotu oczekuje bezwzględnie.

Edytowane przez madana
Czas edycji: 2011-08-16 o 10:52
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 10:53   #4
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Ja bym nie wziela.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 10:55   #5
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Ja bym nie przyjęła tych prezentów. Na siłę Ci ich przecież nie wciśnie. A samochodu na Ciebie nie zarejestruje. Dla mnie ewidentnie jest nie na miejscu dawanie takcih prezentów i czułabym się jakby ktoś chciał mnie kupić.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 11:02   #6
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Nie dociera -> po prostu nie przyjąć prezentu. I tyle.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 11:04   #7
Florcia777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 20
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Cytat:
Napisane przez Madzialenka_21 Pokaż wiadomość
Skoro rozmowy nie pomagają, to nie pozostaje Ci nic nnego jak tylko przyjąć prezenty. Po rozstaniu zawsze możesz oddać. Coś czuję że on właśnie do takich należy. Dam Ci prezent i dopóki będzie fajnie to go sobie miej, ale jak zerwiesz to prezent wraca.
Wydaje mi się, że nie należy do facetów którzy wypominają , każą oddać itp. Ale tak jak pisałam - znam go za krótko. Słyszałam, że byłej dziewczynie też robił prezenty może nie tak drogie ale jednak. Ta go zdradziła i postanowił dać sobie spokój z dziewczynami aż do momentu kiedy spotkał mnie. Mówi, że z natury taki jest, że lubi obdarowywać osobie na której mu zależy.

Problem w tym, że on powiedział, że jeśli ich nie przyjmę to on również ich nie wezmie z powrotem.. Może odeślę pod jego adres..
Florcia777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-16, 11:05   #8
czarna malina
Raczkowanie
 
Avatar czarna malina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 64
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Ja również cały czas powtarzałabym "nie". Powiedz mu, że skoro myśli o Tobie "na serio" i chce sobie z Tobą ułożyć życie, to będzie miał jeszcze dużo czasu na obdarowywanie Cię tak drogimi prezentami. I że powinien uszanować Twoje zdanie - prezent ma przecież cieszyć, a nie krępować.
__________________
Inspiracje, kreatywne wariacje, na prezent pomysły, podarunkowe zamysły!
czarna malina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 11:05   #9
Florcia777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 20
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Cytat:
Napisane przez Madzialenka_21 Pokaż wiadomość
Skoro rozmowy nie pomagają, to nie pozostaje Ci nic nnego jak tylko przyjąć prezenty. Po rozstaniu zawsze możesz oddać. Coś czuję że on właśnie do takich należy. Dam Ci prezent i dopóki będzie fajnie to go sobie miej, ale jak zerwiesz to prezent wraca.
Wydaje mi się, że nie należy do facetów którzy wypominają , każą oddać itp. Ale tak jak pisałam - znam go za krótko. Słyszałam, że byłej dziewczynie też robił prezenty może nie tak drogie ale jednak. Ta go zdradziła i postanowił dać sobie spokój z dziewczynami aż do momentu kiedy spotkał mnie. Mówi, że z natury taki jest, że lubi obdarowywać osobie na której mu zależy.

Problem w tym, że on powiedział, że jeśli ich nie przyjmę to on również ich nie wezmie z powrotem.. Może odeślę pod jego adres..
Florcia777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 11:08   #10
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

A w życiu nie bierz. Kupowanie sobie takich prezentów, jak samochód, to ja rozumiem jak się jest zaawansowanym narzeczeństwem lub żyje ze sobą kilka lat w związku. To co on robi jest wręcz podejrzane. Może zarzuci Cię prezentami po czym uzna, że już nic nie musi? Albo to taki typ, któremu łatwiej wydać 10 tys. na prezent, ale już zrobić dla partnerki coś konkretnego ciężej? Obserwuj go uważnie, coś mi tu nie gra.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 11:11   #11
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Cytat:
Napisane przez Florcia777 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że nie należy do facetów którzy wypominają , każą oddać itp. Ale tak jak pisałam - znam go za krótko. Słyszałam, że byłej dziewczynie też robił prezenty może nie tak drogie ale jednak. Ta go zdradziła i postanowił dać sobie spokój z dziewczynami aż do momentu kiedy spotkał mnie. Mówi, że z natury taki jest, że lubi obdarowywać osobie na której mu zależy.

Problem w tym, że on powiedział, że jeśli ich nie przyjmę to on również ich nie wezmie z powrotem.. Może odeślę pod jego adres..
wybacz, ale czy ty z idiotą się związałaś, który nie rozumie, co się do niego mówi? Bo o tym świadczy to, co pogrubiłam i twoje wcześniejsze mówię mu codziennie, że nie przyjmę - serio to taki niekapujący facet? Bo mnie to nieładnie szantażem pachnie i kupowaniem uczucia.
I to, czy należy do takich facetów, którzy przy rozstaniu wypomną, tego nie wiesz, moja szwagierka też się nie spodziewała listy na zakończenie związku rzeczy, które musi zwrócić.

Cytat:
Kupowanie sobie takich prezentów, jak samochód, to ja rozumiem jak się jest zaawansowanym narzeczeństwem lub żyje ze sobą kilka lat w związku.
- dokładnie.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-16, 11:16   #12
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Autorko, to spróbuj inaczej. Zapytaj go, czy te prezenty mają być radością dla Ciebie czy dla niego -> pewnie powie ze dla Ciebie. Wtedy mozesz mu powiedziec, ze Ty sie z nich wcale cieszyc nie będziesz, bo będą dla Ciebie krępujące - i ok, jak chce zrobic prezent samemu sobie to niech Ci daje, ale jak mu zależy na Twojej radości, to niech odpuści i wymysli cos mniej zobowiązującego.

Jak i tego nie zajarzy... to ja bym się poważnie zastanowiła nad tym panem.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 11:35   #13
Florcia777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 20
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Autorko, to spróbuj inaczej. Zapytaj go, czy te prezenty mają być radością dla Ciebie czy dla niego -> pewnie powie ze dla Ciebie. Wtedy mozesz mu powiedziec, ze Ty sie z nich wcale cieszyc nie będziesz, bo będą dla Ciebie krępujące - i ok, jak chce zrobic prezent samemu sobie to niech Ci daje, ale jak mu zależy na Twojej radości, to niech odpuści i wymysli cos mniej zobowiązującego.

Jak i tego nie zajarzy... to ja bym się poważnie zastanowiła nad tym panem.
Tak też zrobię, a może on robi to dlatego bo dowiedział się, że miałam cieżkie dzieciństwo, kiepską sytuację materialną, że marzę o wielu rzeczach ale nie mam na nie pieniędzy? Może urzekło go tym, że sama uczę się i nie mam swoich pieniędzy, że marzę aby wyrwać się z domu?
Telefon mi się popsuł a zarobione pieniędze z pracy sezonowej chcę przeznaczyć na prawo jazdy. Mówi, że należy mi się lepsze życie po tym co przeszłam, że chce mnie uszczęsliwić... Mówi, że u nich na Słowacji ( o tym nie wspomniałam )to normalne, takie drogie prezenty i że odmawianie to uraza dla niego.

No cóż, nie przyjmę tych prezentów.. Choćby dlatego, że nie znam go zbyt dobrze, że boję się co będzie pózniej.. że po prostu nie chcę.
Florcia777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 12:11   #14
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Moja znajoma miała chłopaka, który tez miał taka metodę, ze drogimi prezentami chciał sie przypodobac dziewczynie. Raz wykupił egzotyczną wycieczkę i powiedział, ze musi z nim jechać bo sie zmarnuje.
Jak prezenty krępują to nie ma co ich przyjmować. Można ustalić granice np. zapraszasz mnie na obiad i płacisz to ok, ale nic poza kwiatkiem, kinem od ciebie nie przyjme. I tyle.
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 12:22   #15
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Nie przyjmuj i tyle.
Jaki jest w tym problem?
Ja to wiedze tak- facet wręcza mi kluczki do samochodu- nie biorę ich do reki imówie "Tak, jak ci mówiłam xxxx razy- nie chce tego samochodu", analogicznie z komórką i całą reszta.
Gdzie jest problem?
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"

33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 12:35   #16
Florcia777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 20
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Cytat:
Napisane przez 33owieczka Pokaż wiadomość
Nie przyjmuj i tyle.
Jaki jest w tym problem?
Ja to wiedze tak- facet wręcza mi kluczki do samochodu- nie biorę ich do reki imówie "Tak, jak ci mówiłam xxxx razy- nie chce tego samochodu", analogicznie z komórką i całą reszta.
Gdzie jest problem?
Właściwie to masz rację, to przecież odemnie zależy czy to przyjmę czy nie. Ale bardziej zastanawia mnie fakt co on chce przez to osiągnąć?
Czy chce mnie kupić? Czy po prostu robi to tylko i wyłacznie z miłośći i własnej woli żebym poczuła się lepiej, żebym poczuła się jak.. księżniczka?
Florcia777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 12:53   #17
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Cytat:
Napisane przez Florcia777 Pokaż wiadomość
Właściwie to masz rację, to przecież odemnie zależy czy to przyjmę czy nie. Ale bardziej zastanawia mnie fakt co on chce przez to osiągnąć?
Czy chce mnie kupić? Czy po prostu robi to tylko i wyłacznie z miłośći i własnej woli żebym poczuła się lepiej, żebym poczuła się jak.. księżniczka?
No cóż, przestaniesz brać prezenty, to on w końcu przestanie próbować ci je wręczać i myślę, że wtedy się dokładnie dowiesz jaki jest.

Jak chciał Cię kupić, to właśnie mu pokażesz, że to tak z Tobą nie działa. Jeśli dawaniem prezentu zastępował gesty i słowa - będzie musiał się ich szybko (wreszcie) nauczyć.
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 13:11   #18
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Cytat:
Napisane przez Florcia777 Pokaż wiadomość
Właściwie to masz rację, to przecież odemnie zależy czy to przyjmę czy nie. Ale bardziej zastanawia mnie fakt co on chce przez to osiągnąć?
Czy chce mnie kupić? Czy po prostu robi to tylko i wyłacznie z miłośći i własnej woli żebym poczuła się lepiej, żebym poczuła się jak.. księżniczka?
- nie oglądaj komedii romantycznych i nie czytaj harlequinów; dziś na portalu Gazety, w dziale "kobieta" jest świetny tekst o tym, jak czytanie romansów, "bycie księżniczką" rujnuje życie kobiet, które nie potrafią realnie na nie spojrzeć.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 13:12   #19
Florcia777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 20
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Jeśli dawaniem prezentu zastępował gesty i słowa - będzie musiał się ich szybko (wreszcie) nauczyć.
O nie, słów było bardzo dużo. Co dziwne temat prezentów zaczął się dopiero wtedy gdy dowiedział się w jakiej jestem sytaucji. Może chce w jakiś sposób mi to wynagrodzić. Jemu nigdy nie brakowało pieniędzy a po stracie ojca wyniósł się z domu - nie mógł wytrzymać tej pustki i atmosfery. Przyjechał do Polski tu znalazł dobrą pracę i poznał mnie.
Mówił, że zadba o to abym była szczęśliwa.

Nie ponaglał mnie gdy tkwiłam jeszcze w tamtym związku, powiedział, że zaczeka, że nawet jeśli wybiorę tamtego - pogodzi się z tym. Sam stwierdził iż jest tak mocno zakochany, że może rzeczywiście przegina ale nie panuje nad tym.
Florcia777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-16, 13:19   #20
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Cytat:
Napisane przez Florcia777 Pokaż wiadomość
O nie, słów było bardzo dużo. Co dziwne temat prezentów zaczął się dopiero wtedy gdy dowiedział się w jakiej jestem sytaucji. Może chce w jakiś sposób mi to wynagrodzić. Jemu nigdy nie brakowało pieniędzy a po stracie ojca wyniósł się z domu - nie mógł wytrzymać tej pustki i atmosfery. Przyjechał do Polski tu znalazł dobrą pracę i poznał mnie.
Mówił, że zadba o to abym była szczęśliwa.

No to powiedz mu, że jesteś szczęśliwa bez takich prezentów, bo jak Ci je robi to czujesz się zakłopotana. I już. I wtedy niech dba o Twoje szczęście do woli, robiąc co innego.

Tak naprawdę to koleś chyba idzie na łatwiznę. Kupić drogą rzecz jest zawsze najłatwiejszym wyjściem (jak się ma pieniądze, oczywiście).
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 13:21   #21
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Autorko, to spróbuj inaczej. Zapytaj go, czy te prezenty mają być radością dla Ciebie czy dla niego -> pewnie powie ze dla Ciebie. Wtedy mozesz mu powiedziec, ze Ty sie z nich wcale cieszyc nie będziesz, bo będą dla Ciebie krępujące - i ok, jak chce zrobic prezent samemu sobie to niech Ci daje, ale jak mu zależy na Twojej radości, to niech odpuści i wymysli cos mniej zobowiązującego.

Jak i tego nie zajarzy... to ja bym się poważnie zastanowiła nad tym panem.
Bardzo rozsądna rada.

Poza tym przy wręczaniu prezentów obowiązują zasady savoir vivre, a najważniejszą z nich jest nie robienie zbyt drogich prezentów, które wprawią obdarowaną osobę w zakłopotanie. Wręczanie prezentu pomimo wcześniejszej stanowczej odmowy jest zwyczajnie niegrzeczne i chamskie.

Zastanawiasz się co zrobić a moim zdaniem nie ma się nad czym zastanawiać - odmówić i kropka. A jak to kupi, to niech potem się sam martwi co z tym zrobić. Mam wrażenie, że Ty czujesz, że już kupionego prezentu nie wypada nie przyjąć - otóż wypada. Szczególnie zbyt drogiego prezentu wręcz NIE WYPADA PRZYJMOWAĆ.

Prawdę mówiąc zastanowiłabym się o co chodzi z takim facetem, który na wstępie związku chce mi kupić niechciany samochód i telefon. Ty masz teraz o nim jak najlepsze zdanie i uważasz, że na pewno nie będzie chciał zwrotu, ale dla mnie powody które nim kierują we wręczaniu Ci takich prezentów są co najmniej niejasne.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 13:43   #22
Florcia777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 20
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- nie oglądaj komedii romantycznych i nie czytaj harlequinów; dziś na portalu Gazety, w dziale "kobieta" jest świetny tekst o tym, jak czytanie romansów, "bycie księżniczką" rujnuje życie kobiet, które nie potrafią realnie na nie spojrzeć.
Uwierz, że patrzę na życie trzezwym okiem. Nie otłumaniam się bajkami o księciu i białym koniu... Artykuł przeczytam i tak
Florcia777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 13:45   #23
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Takie prezenty na początku znajomości są... trochę śliskie. Moim zdaniem to dziwne, że facet wyskakuje z samochodem po niedługim czasie od rozpoczęcia związku.

Za szybko się spala, nie ma umiaru, jak dla mnie podejrzane
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 13:48   #24
MysteryMe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 308
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Ja jestem w podobnej sytuacji,tylko mnie obdarowuje moj szef...chce mi dac telefon,bo ma fajny i go nie uzywa...powiedzialam,ze moge go odkupic od niego ale sie upiera ze mi go daje;/Pozatym chce mi pomagac w przeprowadzce,zakupach i innych prywatnych sprawach.I co tu robic?Od chlopaka bym moze i wziela ten telefon czy co tam,ale od szefa?To troche inna sytuacja,jeszcze bardziej krepujaca.
MysteryMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 13:57   #25
Florcia777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 20
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Bardzo rozsądna rada.

Poza tym przy wręczaniu prezentów obowiązują zasady savoir vivre, a najważniejszą z nich jest nie robienie zbyt drogich prezentów, które wprawią obdarowaną osobę w zakłopotanie. Wręczanie prezentu pomimo wcześniejszej stanowczej odmowy jest zwyczajnie niegrzeczne i chamskie.

Zastanawiasz się co zrobić a moim zdaniem nie ma się nad czym zastanawiać - odmówić i kropka. A jak to kupi, to niech potem się sam martwi co z tym zrobić. Mam wrażenie, że Ty czujesz, że już kupionego prezentu nie wypada nie przyjąć - otóż wypada. Szczególnie zbyt drogiego prezentu wręcz NIE WYPADA PRZYJMOWAĆ.

Prawdę mówiąc zastanowiłabym się o co chodzi z takim facetem, który na wstępie związku chce mi kupić niechciany samochód i telefon. Ty masz teraz o nim jak najlepsze zdanie i uważasz, że na pewno nie będzie chciał zwrotu, ale dla mnie powody które nim kierują we wręczaniu Ci takich prezentów są co najmniej niejasne.
Z tym "niechcianym" samochodem i telefonem nie jest do końca tak. Faktycznie wspominałam mu coś jakiś czas temu, że będę robić prawko i jak zdam to na następne wakacje znowu będę pracować aby zarobić na jakies małe autko, ot taki golfik by mi starczył. A co do telefonu - sam się denerwował, że nie można normalnie rozmawiać przez ten mój bo coś harczało, przerywało itp. Też wtedy wspomniałam, że może kupię jakiś niedrogi zwykły bez żadnych bajerów żeby mieć tylko kontakt. I teraz chyba żałuję, że czasami tak mówiłam, że " To trzeba wymienić", "Przydałby się nowy", "A to bym chciała"... On nie widzi problemu w tym, że samochód + telefon to coś szalonego, zbyt drogiego i krępującego.

A moja kumpela mówi tylko " Jak dają to bierz! " tylko, że ja niestety nie jestem żadną materialistką.

No cóż, nie wezmę prezentu nawet jesli miałoby mu być przykro jak cholera. Niech wie, że prezentami mnie nie zaślepi.
Florcia777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 13:59   #26
maszToCoChcesz
Zakorzenienie
 
Avatar maszToCoChcesz
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 4 220
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

jak powiesz konkretnie to zrozumie! Powiedz, że będziesz się z tym źle czuła i tyle. Samochód ? Jak dla mnie wielka przesada :O
__________________
it's a fool's game
maszToCoChcesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 14:02   #27
Florcia777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 20
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Cytat:
Napisane przez MysteryMe Pokaż wiadomość
Ja jestem w podobnej sytuacji,tylko mnie obdarowuje moj szef...chce mi dac telefon,bo ma fajny i go nie uzywa...powiedzialam,ze moge go odkupic od niego ale sie upiera ze mi go daje;/Pozatym chce mi pomagac w przeprowadzce,zakupach i innych prywatnych sprawach.I co tu robic?Od chlopaka bym moze i wziela ten telefon czy co tam,ale od szefa?To troche inna sytuacja,jeszcze bardziej krepujaca.
Rzeczywicie jeszcze bardziej krępujące. Może ten twój szef daje ci sygnały, że mu się podobasz, myśli o Tobie nie jak o podwładnej tylko o kobiecie w której się zauroczył albo co gorsza.. chce zaciągnąć do łóżka.

Rozmawiałaś z nim o tym..? Też był taki uparty?
Florcia777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 14:12   #28
MysteryMe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 308
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Cytat:
Napisane przez Florcia777 Pokaż wiadomość
Rzeczywicie jeszcze bardziej krępujące. Może ten twój szef daje ci sygnały, że mu się podobasz, myśli o Tobie nie jak o podwładnej tylko o kobiecie w której się zauroczył albo co gorsza.. chce zaciągnąć do łóżka.

Rozmawiałaś z nim o tym..? Też był taki uparty?
Tego sie wlasnie obawiam...w dodatku powiedzial mi ze jestem cudowna kobieta,jajx!Powiedzial,z e przyniesie mi ten telefon do pracy a ja teraz mysle jak sie z tego wywinac;-)W Twoim przypadku jak zwiazek trwa krotko,nie przyjelabym samochodu ale telefon gdyby sie upieral,to pewnie bym wziela,zawsze mozna go oddac(chociaz zycze Ci zebys nie musiala).
MysteryMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 14:28   #29
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Cytat:
Napisane przez MysteryMe Pokaż wiadomość
Ja jestem w podobnej sytuacji,tylko mnie obdarowuje moj szef...chce mi dac telefon,bo ma fajny i go nie uzywa...powiedzialam,ze moge go odkupic od niego ale sie upiera ze mi go daje;/Pozatym chce mi pomagac w przeprowadzce,zakupach i innych prywatnych sprawach.I co tu robic?Od chlopaka bym moze i wziela ten telefon czy co tam,ale od szefa?To troche inna sytuacja,jeszcze bardziej krepujaca.
Cytat:
Napisane przez MysteryMe Pokaż wiadomość
Tego sie wlasnie obawiam...w dodatku powiedzial mi ze jestem cudowna kobieta,jajx!Powiedzial,z e przyniesie mi ten telefon do pracy a ja teraz mysle jak sie z tego wywinac;-)W Twoim przypadku jak zwiazek trwa krotko,nie przyjelabym samochodu ale telefon gdyby sie upieral,to pewnie bym wziela,zawsze mozna go oddac(chociaz zycze Ci zebys nie musiala).
Ale tak szczerze - serio nie wiesz co się dzieje, czy tylko tak kokietujesz i czekasz na rozwój sytuacji? Jak sobie pozwalasz na propozycje zasponsorowania telefonu od szefa to nie bulwersuj się jak w szufladzie zastaniesz koronkową piżamkę. Oporu nie zastał, więc droga wolna

Cytat:
Napisane przez Florcia777 Pokaż wiadomość
Z tym "niechcianym" samochodem i telefonem nie jest do końca tak. Faktycznie wspominałam mu coś jakiś czas temu, że będę robić prawko i jak zdam to na następne wakacje znowu będę pracować aby zarobić na jakies małe autko, ot taki golfik by mi starczył. A co do telefonu - sam się denerwował, że nie można normalnie rozmawiać przez ten mój bo coś harczało, przerywało itp. Też wtedy wspomniałam, że może kupię jakiś niedrogi zwykły bez żadnych bajerów żeby mieć tylko kontakt. I teraz chyba żałuję, że czasami tak mówiłam, że " To trzeba wymienić", "Przydałby się nowy", "A to bym chciała"... On nie widzi problemu w tym, że samochód + telefon to coś szalonego, zbyt drogiego i krępującego.

A moja kumpela mówi tylko " Jak dają to bierz! " tylko, że ja niestety nie jestem żadną materialistką.

No cóż, nie wezmę prezentu nawet jesli miałoby mu być przykro jak cholera. Niech wie, że prezentami mnie nie zaślepi.
Jeśli rzeczywiście masz problem z telefonem i dostaniesz jakiś zwykły model bez bajerów od niego to wg mnie nic w tym zdrożnego. To nie jest zresztą nic drogiego. Ale sama przyznasz, że propozycja samochodu, to trochę inny kaliber.

Natomiast po tej wypowiedzi, to ja już sama prawdę mówiąc nie wiem, czy Ty nie chcesz tego samochodu od niego, czy chcesz, tylko obawiasz się, że trochę głupio przyjąć bez szemrania.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 14:36   #30
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Cytat:
Natomiast po tej wypowiedzi, to ja już sama prawdę mówiąc nie wiem, czy Ty nie chcesz tego samochodu od niego, czy chcesz, tylko obawiasz się, że trochę głupio przyjąć bez szemrania.
- mam to samo wrażenie, gdy czytam późniejsze wypowiedzi. I o ile w niewypasionym telefonie nie ma nic złego, w samochodzie na samym początku związku -już tak.

A do MysteryMe: kokietujesz, czy naprawdę udajesz, że nie wiesz po co szef chce ci pomóc w przeprowadzce i czuje potrzebę zasponsorowania ci telefonu???? Nawet naiwność ma swoje granice.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:28.