Brzydkie słowa w filmie dla dzieci, co sądzicie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-28, 23:07   #1
diamentowa
Zakorzenienie
 
Avatar diamentowa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: west pomerania
Wiadomości: 3 570

Brzydkie słowa w filmie dla dzieci, co sądzicie?


Do założenia wątku sprowokował mnie wątek na filmwebie.

http://www.filmweb.pl/film/Smerfy-20...kandal,1718801

Osobiście widziałam film "Smerfy", może się podobać, bądź nie- kwestia gustu. Ale słowo "ścierwa" nie było jedynym, które zwróciło moją uwagę w negatywnym sensie. Nie jestem w stanie przytoczyć dokładnie, ale na pewno pojawił się zwrot "zdechłeś" itp.

Jak uważacie- nie sposób odizolować dziecka od tego typu słów, dialogów, choćby na ulicy i wszystko gra? Czy jednak nie jest to najodpowiedniejszy zasób słów w filmie dla najmłodszych- przypominam bez ograniczeń wiekowych, chodzą na to rodzice z naprawdę kilkuletnimi maluchami?
diamentowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 23:45   #2
HotterThanFire
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 12 065
Dot.: Brzydkie słowa w filmie dla dzieci, co sądzicie?

moim zdaniem 10000x gorsze rzeczy tak, czy siak uslyszą na ulicy/w tramwaju/przedszkolu czy szkole.. nic na to nie poradzimy.
HotterThanFire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 00:00   #3
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Brzydkie słowa w filmie dla dzieci, co sądzicie?

Jak dla mnie bajki powinny być pozbawione tego typu słów. Nie taka ich rola, żeby dzieci uczyć, oswajać z ich używaniem
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 01:07   #4
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Brzydkie słowa w filmie dla dzieci, co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez diamentowa Pokaż wiadomość
Do założenia wątku sprowokował mnie wątek na filmwebie.

http://www.filmweb.pl/film/Smerfy-20...kandal,1718801

Osobiście widziałam film "Smerfy", może się podobać, bądź nie- kwestia gustu. Ale słowo "ścierwa" nie było jedynym, które zwróciło moją uwagę w negatywnym sensie. Nie jestem w stanie przytoczyć dokładnie, ale na pewno pojawił się zwrot "zdechłeś" itp.

Jak uważacie- nie sposób odizolować dziecka od tego typu słów, dialogów, choćby na ulicy i wszystko gra? Czy jednak nie jest to najodpowiedniejszy zasób słów w filmie dla najmłodszych- przypominam bez ograniczeń wiekowych, chodzą na to rodzice z naprawdę kilkuletnimi maluchami?
Powiem tak...
wszystko zalezy od nas, rodziców.
Bajka Smerfy, której jeszcze wprawdzie nie oglądnełam, wydaje mi sie, ze dla dzieci przeznaczona nie jest-na pewno nie tych najmłodszych. Jeśli juz rodzic decyduje sie isc z dzieckiem na taka bajke, powinien w domu wytlumaczyc, ze tak i tak dziecko wyrazac sie nie powinno.
Gdybym miala dziecko wolałabym, by nie ogladało takiej bajki... selekcja to podstawa. My dorosli tez przeciez wszystkiego, co pokazuja w kinach, nie ogladamy.. Każdy wybiera cos dla siebie. Jeden rodzic weźmie dziecko na Smerfy, inny na Kubusia Puchatka.

---------- Dopisano o 02:06 ---------- Poprzedni post napisano o 02:04 ----------

Cytat:
Napisane przez HotterThanFire Pokaż wiadomość
moim zdaniem 10000x gorsze rzeczy tak, czy siak uslyszą na ulicy/w tramwaju/przedszkolu czy szkole.. nic na to nie poradzimy.
Poradzimy.
Jako rodzice mamy wpływ na to, w jakich kręgach obraca sie nasze dziecko.
Jesli przeklinasz w domu-dziecko tez bedzie przeklinac.
Jesli wpoisz mu zasady- nie zmieni sie pod wpływem zasyszanych w tramwaju wulgaryzmów.
Jesli jednak sama zabierzesz go na bajke , w ktorej co drugie słowo to wulgaryzm, dasz mu niejako pozwolenie, żeby sam tez sie tak wyrazal.

Ja rozumiem, ze czasy mamy jakie mamy, ale nie rozkładajmy tak bezradnie rąk, na Boga!

---------- Dopisano o 02:07 ---------- Poprzedni post napisano o 02:06 ----------

Cytat:
Napisane przez acidka Pokaż wiadomość
Jak dla mnie bajki powinny być pozbawione tego typu słów. Nie taka ich rola, żeby dzieci uczyć, oswajać z ich używaniem
Nom..
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 08:18   #5
Drozja
Zadomowienie
 
Avatar Drozja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 896
GG do Drozja
Dot.: Brzydkie słowa w filmie dla dzieci, co sądzicie?

Według mnie te słowa aż tak straszne nie są. Jeszcze zależy w jakim kontekście, w jakich zdaniach zostały użyte.

Dawno temu, w podstawówce pokłóciłam się z nauczycielką biologii, która upomniała mnie abym nie używała przekleństw kiedy na lekcji powiedziałam że jakieś zwierzę "zdechło".

W domu od zawsze byłam uczona, że słowo "zdechnąć" w kontekście "Mój pies zdechł", jest poprawne i zgodne z wszelkimi normami (Co innego np "zdychaj nędzny szczurze!" ).

Można oczywiście powiedzieć że jakieś zwierzątko umarło, ale zawsze kojarzyło mi się to trochę infantylnie (chociaż dla dzieci poniżej 7 lat może i to bardziej odpowiedni słowo). Według was to jest przekleństwo?
Drozja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 08:27   #6
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Brzydkie słowa w filmie dla dzieci, co sądzicie?

szczerze wkurzają mnie te wszystkie filmy kinowe dla dzieci, gdyż według mnie one nie są dla dzieci
a to przeklenstwa a to inne dziwne wyrazy no i ten wątek miłości w kazdym filmie, przeraża mnie to iż scenarzyści nie mają pojęcia czym interesują się dzieci
albo te ich filmy powinny być od co najmniej 10 lat, albo niech nie biorą się za takie produkcje

wkurzają mnie wszystkie te wyrazy nie przeznaczone dla dzieci, przed podwórkiem ich nie uchronie ale tv powinna mi to ułatwić a nie ciągle atakowac słynną reklamą ,,nie dla idiotów"
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 08:37   #7
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Brzydkie słowa w filmie dla dzieci, co sądzicie?

Nie oglądałam filmu, ale słowo 'ścierwo' w filmie dla dzieci to moim zdaniem przesada.
I nie przekonuje mnie tłumaczenie, że na ulicy, czy w przedszkolu/szkole słyszy dużo gorsze słowa. No pewnie, że słyszy, ale to nie znaczy, że trzeba im dostarczać ich jeszcze więcej. Skoro dziecko słyszy takie słowa na ulicy, to znaczy że rodzice w domu mają rzucać 'ku**ami'? Oczywiscie, że nie. Tym bardziej, że bajki mają aspekt rozrywkowy, ale też edukacyjny.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-29, 08:42   #8
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Brzydkie słowa w filmie dla dzieci, co sądzicie?

na innym wątku opisywałam dlavczego zrezygnowałam do pójścia na przytaczane kinowe Smerfy z moją 6 letnią córką...

przerażają mnie wszelkie kinowe wersje niby- bajek.. za słownictwo, za ich produkcję, za dramatyzm, i pokazanie na ekranie za duzo... oj za duzo...

przed pójściem do kina czytałam recenzję innych mam na różnych portalach.. w większości pojawaiło się.. że dziecko płakało... nie chciałam już tego testować na własnym , przewrażliwionym dziecku...
choć do końca mieliśmy iść.. ale odstraszył nas już plakat reklamujący... na szczęście sama zrezygnowała...

gdzie sie podziały te dawne niewinne bajki...
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 08:54   #9
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Brzydkie słowa w filmie dla dzieci, co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez Mustique Pokaż wiadomość
na innym wątku opisywałam dlavczego zrezygnowałam do pójścia na przytaczane kinowe Smerfy z moją 6 letnią córką...

przerażają mnie wszelkie kinowe wersje niby- bajek.. za słownictwo, za ich produkcję, za dramatyzm, i pokazanie na ekranie za duzo... oj za duzo...

przed pójściem do kina czytałam recenzję innych mam na różnych portalach.. w większości pojawaiło się.. że dziecko płakało... nie chciałam już tego testować na własnym , przewrażliwionym dziecku...
choć do końca mieliśmy iść.. ale odstraszył nas już plakat reklamujący... na szczęście sama zrezygnowała...

gdzie sie podziały te dawne niewinne bajki...
Król Lew ma wejść do kina będzie co oglądać
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 09:12   #10
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Brzydkie słowa w filmie dla dzieci, co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
Król Lew ma wejść do kina będzie co oglądać
o ile go nie zmienią i nie dodają coś dla publiczności...
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 09:30   #11
diamentowa
Zakorzenienie
 
Avatar diamentowa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: west pomerania
Wiadomości: 3 570
Dot.: Brzydkie słowa w filmie dla dzieci, co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez Drozja Pokaż wiadomość
Według mnie te słowa aż tak straszne nie są. Jeszcze zależy w jakim kontekście, w jakich zdaniach zostały użyte.

Dawno temu, w podstawówce pokłóciłam się z nauczycielką biologii, która upomniała mnie abym nie używała przekleństw kiedy na lekcji powiedziałam że jakieś zwierzę "zdechło".

W domu od zawsze byłam uczona, że słowo "zdechnąć" w kontekście "Mój pies zdechł", jest poprawne i zgodne z wszelkimi normami (Co innego np "zdychaj nędzny szczurze!" ).
to było akurat do Gargamela, a to nie zwierzątko

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
Król Lew ma wejść do kina będzie co oglądać
już jest
Cytat:
Napisane przez Mustique Pokaż wiadomość
o ile go nie zmienią i nie dodają coś dla publiczności...
dodali 3d oczywiście ;P


Na moim seansie przeważali rodzice z dziećmi do 8-go roku życia.

Edytowane przez diamentowa
Czas edycji: 2011-08-29 o 09:33
diamentowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-29, 09:39   #12
hanna_f
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 671
Dot.: Brzydkie słowa w filmie dla dzieci, co sądzicie?

Też mi się nie podobają nowe bajki. W co drugiej jest słownictwo i żarty przeznaczone nie dla dzieci.

Dlatego ja dziecku puszczam bajki na których sama się wychowałam t.j. Królewna Śnieżka; Śpiąca Królewna itp.
hanna_f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 10:07   #13
Semia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 280
Dot.: Brzydkie słowa w filmie dla dzieci, co sądzicie?

Zgadzam się, ja z moim małym też bym nie poszła na to. Wydaje mi się, że Smerfy zrobili po to by rodzice się bawili na filmie dla dorosłych lub ogólnie starszych, a nie dla kilkulatków. Zauważcie, że wszystkie bajki, które teraz robią komputerowo mają albo brzydkie słowa, albo jest większa przemoc, albo głupie żarty, albo nawiązujące do innych bajek z naszej młodości, których nasze dzieci nie oglądały i nie kumają o co chodziło w danym momencie. Teraz nie robią bajek dla dzieci, a dla rodziców by ci się nie zanudzili w kinie z maluchami. A że to dla nich nieodpowiednie? A co ich to? Są rodzice, którzy jednak się wybrali z dziećmi.
Rodzic jest od tego by filtrować i nie narażać na filmy, bajki, które nie są odpowiednie dla malucha.
Słowo "zdechnąć" u mnie w domu było używane w negatywnym kontekście. Ja od zawsze je tak odbierałam i nie będę uczyć też dziecka by go używało, ponieważ szanujemy zwierzątka, a takie uprzedmiotowienie jakby przyzwala na gorsze ich traktowanie, w moim i nie tylko mniemaniu.
__________________

(...) Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości.
Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.
Semia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 11:34   #14
himym
Zadomowienie
 
Avatar himym
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 178
Dot.: Brzydkie słowa w filmie dla dzieci, co sądzicie?

A ja zauważyłam,że często w bajkach,nie kinowych (disney channel),ciągle słyszę "kurde".Nie wiem,może i nie jest to wielkie przekleństwo,ale z ust 9latka nie brzmi to najlepiej.
na Króla Lwa nie pójde,bo się poryczę.........
__________________
The only way to get rid of a temptation is to yield to it
Problem niektórych kobiet polega na tym,że ekscytują się byle czym,a potem biorą z tym ślub.



Nie subskrybuję wątków.
himym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 12:17   #15
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Brzydkie słowa w filmie dla dzieci, co sądzicie?

W bajkach dla dzieci słownictwo wulgarne jest nie do przyjęcia. Ale teraz ustalmy, czy Smerfy, Shrek, Prawdziwa historia Czerwonego Kapturka i tak dalej to bajki dla dzieci, czy dla młodzieży/dorosłych?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 12:19   #16
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Brzydkie słowa w filmie dla dzieci, co sądzicie?

Nie chcę wyjść na jakiegoś mohera ale kiedyś bajki były zupełnie inne. Takie dobre, ciepłe, aż miło się oglądało. A te obecne to dla mnie dramat... Wulgarne, rozwrzeszczane, a postacie w bajkach często są jakieś takie zdeformowane (), kiedyś był to piękny rysunek (patrz Pocahontas, tudzież Król Lew).
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 12:22   #17
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Brzydkie słowa w filmie dla dzieci, co sądzicie?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;29059286]W bajkach dla dzieci słownictwo wulgarne jest nie do przyjęcia. Ale teraz ustalmy, czy Smerfy, Shrek, Prawdziwa historia Czerwonego Kapturka i tak dalej to bajki dla dzieci, czy dla młodzieży/dorosłych? [/QUOTE]

Shrek, Prawdziwa historia Czerwonego Kapturka itp. to raczej bajki dla młodziezy/dorosłych, ale przecież Smerfy były kiedyś wieczorynką, więc powinna być to bajka dla DZIECI, a z tego, co slyszę o kinowej wersji tej bajki, to nie do końca jest ona odpowiednia dla maluchów.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 12:54   #18
diamentowa
Zakorzenienie
 
Avatar diamentowa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: west pomerania
Wiadomości: 3 570
Dot.: Brzydkie słowa w filmie dla dzieci, co sądzicie?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;29059286]W bajkach dla dzieci słownictwo wulgarne jest nie do przyjęcia. Ale teraz ustalmy, czy Smerfy, Shrek, Prawdziwa historia Czerwonego Kapturka i tak dalej to bajki dla dzieci, czy dla młodzieży/dorosłych? [/QUOTE]
Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale z tego co pamiętam Shrek był chyba od 7 lat? Nie wiem jak z Kapturkiem.

Dla mnie jest oczywiste, że animacja nie robi z małych dzieci grupy docelowej . Fakt, że film jest b/o sugeruje, że jest odpowiedni dla najmłodszych i po prostu może mylić rodzica, który nie zaczeprnął informacji w internecie (co nie zmienia faktu, że np. na takim filmwebie obiektywna opinia to ogromna rzadkość).

Naszła mnie refleksja, że tak naprawdę ten film nie jest w 100% dla dzieci, ani dla dorosłych.
Ja akurat byłam z małą bratanicą. Raczej przedział 8-13 lat, tak mi się wydaje...

Edytowane przez diamentowa
Czas edycji: 2011-08-29 o 12:57
diamentowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 13:22   #19
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Brzydkie słowa w filmie dla dzieci, co sądzicie?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;29059286]W bajkach dla dzieci słownictwo wulgarne jest nie do przyjęcia. Ale teraz ustalmy, czy Smerfy, Shrek, Prawdziwa historia Czerwonego Kapturka i tak dalej to bajki dla dzieci, czy dla młodzieży/dorosłych? [/QUOTE]

no właśnie, ale opis b/o świadczy o tym iż 5 czy 6 latek też może obejrzeć taki film, i jeśli rodzic odpowiednio dogłębnie nie dowie się o czym jest dany film moze wyjść zniesmaczony z kina,a na zwiastunach wszystko ładnie wygląda

nie wspomnę już o kanałach bajkowych w tv gdzie aż kipi przemocą
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-29, 13:31   #20
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Brzydkie słowa w filmie dla dzieci, co sądzicie?

Cytat:
Król Lew ma wejść do kina będzie co oglądać
Pff a on niby lepszy? Śmierć na ekranie, emocje, miłość, skrajna rozpacz itp.

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

Cytat:
Takie dobre, ciepłe, aż miło się oglądało. A te obecne to dla mnie dramat...
Ta, kiedyś starszy brat chciał mi zrobić niespodziankę i kupił baśnie braci Grimm

pierwsza bajka - no fajnie, Wesele u Lisa, coś tam sobie obejrzę.
Druga bajka - Gerindo i Gerindo (?????) w każdym bądź razie było o wiedźmie która miała trzech synów i wysysała krew z ich młodych dziewczyn, by sama być piękniejszą i coraz młodszą. Trzymała swoje ofiary przykute do ziemi w jakimś lochu.

Tja obejrzałam to po latach i autentycznie się bałam. A kaseta pochodzi bodajże z 94 roku, wiec nie przesadzajcie że kiedyś było inaczej

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:27 ----------

Druga kaseta zaczynała się równie niewinnie, Czerwony Kapturek a drugie nagranie.... jakąś kobietę porwano do lasu który żył, śmiałek który miał ją oswobodzić został prawie zjedzony przez drzewa .... emmm a dodam że opakowanie wyglądało bardzo normalnie


lepiej pięćdziesiąt razy sprawdzić co się kupuje dziecku tak jakby pierwsza bajka z kasety była zupełnie normalna za to druga przeznaczona dla psycho fanów

a tak w temacie przekleństw - oczywiście jestem przeciw, zabranie dziecka na taki seans to ciche przyzwolenie na używanie takiego słownictwa. i faktycznie mam wrażenie że te bajki jakieś bardziej... erotyczne
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 13:52   #21
diamentowa
Zakorzenienie
 
Avatar diamentowa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: west pomerania
Wiadomości: 3 570
Dot.: Brzydkie słowa w filmie dla dzieci, co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Druga kaseta zaczynała się równie niewinnie, Czerwony Kapturek a drugie nagranie.... jakąś kobietę porwano do lasu który żył, śmiałek który miał ją oswobodzić został prawie zjedzony przez drzewa .... emmm a dodam że opakowanie wyglądało bardzo normalnie
cytując kabaret "strach po lesie chodzić"

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
i faktycznie mam wrażenie że te bajki jakieś bardziej... erotyczne
Oj tak, to swoją drogą.
To, że w takim filmie roi się od wszelkiego rodzaju podtekstów jest na porządku dziennym niestety .
diamentowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 13:57   #22
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Brzydkie słowa w filmie dla dzieci, co sądzicie?



No prawda prawda, tylko ja mam wrażenie że... bajki były brutalne od zawsze, toć w czerwonym kapturku wilk zeżarł babcie a gajowy rozpruł mu brzuch tylko teraz faktycznie więcej przekleństw i te podteksty :????:
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 14:30   #23
nowa_wizazystka
Raczkowanie
 
Avatar nowa_wizazystka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 214
Dot.: Brzydkie słowa w filmie dla dzieci, co sądzicie?

A zła macocha truła jabłkiem królewnę śnieżkę.Chociaż wszystkim dzieciom się wmawia,że owoce są najzdrowsze na świecie i trzeba je zjadać.A wracając do Smerfów,tyle razy ogladalam tę bajke i nigdy nie zwracalam uwagi na słownictwo,jakoś mnie wtedy nie raziły kwestie wypowiadane przez niebieskich ludzików.Raczej bawiły.Ale faktycznie są tam takie wyrażenia, widocznie realizatorzy doszli do wniosku,że to nic strasznego,że rzeczywiście na ulicy mogą usłyszeć dużo sprośniejsze wyrażonka.
nowa_wizazystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 14:38   #24
Semia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 280
Dot.: Brzydkie słowa w filmie dla dzieci, co sądzicie?

Wiecie, zło od zawsze było pokazane w bajkach, bo to dzieci uświadamia, że nie jest różowo, że nie mogą obcym ufać i w razie czego wiedzą co powiedzieć rodzicom. W Królewnie Śnieżce dziecko widzi, że nie otwiera się obcym, a już pod żadnym pozorem nie wolno niczego od obcych przyjmować, nawet od z pozoru niewinnie wyglądającej staruszki.
Ale w tych bajkach dla młodzieży zaczęli właśnie sadzić podteksty erotyczne, a nie wszyscy rodzice są w stanie dzieci od tego ustrzec (np. kolega może włączyć u siebie tę bajkę). Podtekst erotyczny to już w ogóle jest totalne przegięcie, ale oczywiście słowa również.
__________________

(...) Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości.
Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.
Semia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 15:23   #25
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Brzydkie słowa w filmie dla dzieci, co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez nowa_wizazystka Pokaż wiadomość
A zła macocha truła jabłkiem królewnę śnieżkę.Chociaż wszystkim dzieciom się wmawia,że owoce są najzdrowsze na świecie i trzeba je zjadać.A wracając do Smerfów,tyle razy ogladalam tę bajke i nigdy nie zwracalam uwagi na słownictwo,jakoś mnie wtedy nie raziły kwestie wypowiadane przez niebieskich ludzików.Raczej bawiły.Ale faktycznie są tam takie wyrażenia, widocznie realizatorzy doszli do wniosku,że to nic strasznego,że rzeczywiście na ulicy mogą usłyszeć dużo sprośniejsze wyrażonka.
mam wrażenie że mówisz o smerfach które dzieci oglądają na wieczorynkę, i te są ok, ale chodzi tu o film kinowy smerfy i tam już nie jest ok
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:34.