Amatorzy serów pleśniowych... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-09, 16:35   #1
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Smile

Amatorzy serów pleśniowych...


Bardzo lubię wszelkie programy pokazujące proces powstawania określonych produktów- materiały dokumentujące tajniki powstawania najwspanialszych wyrobów cukierniczych, legendarnych trunków i ... serów.
Na smakowity początek wątku zatem, podaję link, do niezwykle popularnej w ostatnich dniach strony, na której można śledzić- sekunda po sekundzie- losy powstawania tytułowego sera

http://www.cheddarvision.tv/

Zanim zaś podglądany bohater- smakołyk dojrzeje (a zajmie mu to kilkanaście miesiecy ) zapraszam do dyskusji wszystkie miłośniczki serów pleśniowych
i potraw przygotowywanych z ich udziałem.
Jakie są Wasze ulubione? Jak najczęściej je serwujecie? Wolicie delikatne, łagodne czy też te ostre o niespotykanym smaku? Jakie były najciekawsze serki, których udało Wam się skosztować (...) ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cheese.jpg (21,2 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: gif cheese-and-fruit.gif (28,3 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ist2_260741_cheeses.jpg (27,5 KB, 17 załadowań)
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 17:12   #2
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Amatorzy serów pleśniowych...

ja lubie, ale tylko te lagodne typu Camembert wsuwam z zurawina albo borowkami, pieczone w folii na grillu albo smazone w panierce na patelni. pychota. albo tez na kanapce, w zapiekance lub na pizzy. choc wydaje mi sie, ze jestem wieksza milosniczka twardych serow nieplesniowych. mrrr 18-miesieczny Comte moj ulubieniec w ostatnie swieta w ciagu tygodnia wsunelismy z rodzinka 2kg

za to moj TŻ gustuje w tych ostrzejszych, z niebieska/zielona plesnia. jak bylismy we Francji odkryl Fourme d'Ambert i sie nim ciagle opychal , nawet do Polski przywiozl (u nas jest ten ser, ale jednak sporo drozszy niz tam)
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 18:55   #3
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Amatorzy serów pleśniowych...

wątek nie dla mnie. nie dla mnie, bo tylko jak spojrzałam na zdjęcia, jak poczytałam, to zaczęlam marzyc o kawałku takiego sera. uwielbiam. po prostu uwielbiam. mogłabym pochłaniac go w wielkich ilościach. sam, do kanapek, do wina itp bardzo też smakują mi piersi z kurczaka pieczone z serem pleśniowym (przepis zaczerpnięty z wizażu i z czystym sumieniem mogę polecić). gatunku ulubionego nie mam. byc może, bo nie miałam okazji kosztować wielu różnych. .ale gdy tylko nadarzy się okazja, to chętnie testuję i się delektuje

a teraz mam ogromną ochotę, o!
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 19:34   #4
Chezzy
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 423
Dot.: Amatorzy serów pleśniowych...

uwielbiam, ale mi zrobiłaś ochotę ehh szczerze, to na gatunkach się nie znam przeważnie kupujemy Brie czy Cammembert i te własnie najbardziej lubię. Poza tym jest dobry ehh nie wiem jak on sie dokładnie nazywa ale w nazie ma Blue A uwielbiam sery pleśniowe na pizzy czy zapiekankach, poza tym często jem jajecznicę z nim, pychotka
__________________


Chezzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 19:45   #5
Agaw'a
Zakorzenienie
 
Avatar Agaw'a
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: opolszczyzna
Wiadomości: 4 992
Dot.: Amatorzy serów pleśniowych...

Ohhh ja tez uwielbiam sery pleśniowe!
Przyznam sie ze kilka rodzajow znam i stopniowo odkrywam kolejne

Chezzy plesnowy w jajecznicy ? Pierwsze slysze! Jak widac czlowiek ciagle się uczy
Napewno wyprobuje na dniach !
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

-1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 -11 -12 -13 -14 -15
Agaw'a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 19:50   #6
Chezzy
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 423
Dot.: Amatorzy serów pleśniowych...

Tak tak do jajecznicy tylko wg mnie najlepszy jest taki, żeby sie rozpuszczał własnie typu brie czy cammembert poprostu najpierw trochę go rozpuścić na patelni na jakims tłuszczu a potem dodać jajko i pychotka polecam
__________________


Chezzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 20:24   #7
Agaw'a
Zakorzenienie
 
Avatar Agaw'a
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: opolszczyzna
Wiadomości: 4 992
Dot.: Amatorzy serów pleśniowych...

Dziekuje Chezzy za swietny przepis na jajecznice !
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

-1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 -11 -12 -13 -14 -15
Agaw'a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-10, 18:21   #8
^olka^
Rozeznanie
 
Avatar ^olka^
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 528
Dot.: Amatorzy serów pleśniowych...

Najbardziej lubię sery z dodatkiem orzechów włoskich, zajadam z żurawiną lub borówkami, czasem zajadam do serów oliwki, no i koniecznie musi być z dobrym winem...
^olka^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 20:33   #9
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Amatorzy serów pleśniowych...

Jeszcze nie znalazł się taki ser, który by mi nie smakował - lubię każdy rodzaj od kremowego camemberta po ostre poprzerastane pleśnią rochefory [nie wiem jak to się pisze, więc z góry sorki], czy gorgonzole oczywiście w towarzystwie odpowiednich dodatków. I winko obowiązkowo!
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 20:36   #10
Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Rosa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 829
Dot.: Amatorzy serów pleśniowych...

Ale smaka robicie
Rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 20:37   #11
Ptysiulka
Rozeznanie
 
Avatar Ptysiulka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 462
GG do Ptysiulka
Dot.: Amatorzy serów pleśniowych...

ja też uwielbiam sery pleśniowe, do tego czarne oliwki i czerwone wino i jestem w 7. niebie
__________________
Ptysiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-10, 21:06   #12
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Smile Dot.: Amatorzy serów pleśniowych...

Dziewczyny, tak bardzo miło mi widzieć Was wszystkie w tym wątku
Cieszę się, że mogę poznać Wasze doświadczenia i dygresje dotyczące serków, mam nadzieję, że Będziecie zaglądały do tego kącika nie tylko sporadycznie, do czego ciepło zachęcam i zapraszam

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
ja lubie, ale tylko te lagodne typu Camembert wsuwam z zurawina albo borowkami, pieczone w folii na grillu albo smazone w panierce na patelni. pychota. albo tez na kanapce, w zapiekance lub na pizzy. choc wydaje mi sie, ze jestem wieksza milosniczka twardych serow nieplesniowych. mrrr 18-miesieczny Comte moj ulubieniec w ostatnie swieta w ciagu tygodnia wsunelismy z rodzinka 2kg

za to moj TŻ gustuje w tych ostrzejszych, z niebieska/zielona plesnia. jak bylismy we Francji odkryl Fourme d'Ambert i sie nim ciagle opychal , nawet do Polski przywiozl (u nas jest ten ser, ale jednak sporo drozszy niz tam)
Lain, Ty i Twoi Bliscy Mieliście wyjątkową ucztę
Ciekawi mnie natomiast, w jaki sposób Twój TŻ transportował swój Fourme d'Ambert ? (pyszny, nawiasem mówiąc). Twoje słowa przypomniały mi bowiem czasy, podczas których miałam okazję przebywać na w stolicy serków. Był to obóz studencki, mieszkałam w domku z dwiema Dziewczynami, dzieliłyśmy wspólną lodówkę Podczas jednej z wypraw, nabyłam dwa pudełeczka sera, który- powiedzmy oględnie- bardzo wyraziście manifestował swoje istnienie i obecność, zapachem Ukrywałam je przez tydzień, pieczołowicie zapakowane w foliowe torebeczki, ukryte na najbardziej sekretnej półeczce lodówki, zakamuflowane dokładnie, nie wiedział o nich nikt. Niestety , przy każdym otwarciu lodówki, dawały o sobie znać narażając ich nabywczynię, na spojrzenia przepełnione podejrzeniami. Na szczęście, pomimo wielu utrudnień, udało mi się je przetransportować w miejsce docelowe

Jeśli zaś chodzi o serki typu camembert, które Preferujesz polecam Ci eksperyment następujący:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...2&postcount=24

Cytat:
Napisane przez et-ka Pokaż wiadomość
wątek nie dla mnie. nie dla mnie, bo tylko jak spojrzałam na zdjęcia, jak poczytałam, to zaczęlam marzyc o kawałku takiego sera. uwielbiam. po prostu uwielbiam. mogłabym pochłaniac go w wielkich ilościach. sam, do kanapek, do wina itp bardzo też smakują mi piersi z kurczaka pieczone z serem pleśniowym (przepis zaczerpnięty z wizażu i z czystym sumieniem mogę polecić). gatunku ulubionego nie mam. byc może, bo nie miałam okazji kosztować wielu różnych. .ale gdy tylko nadarzy się okazja, to chętnie testuję i się delektuje

a teraz mam ogromną ochotę, o!
Et-ko Pozostaje mi życzyć, wielu, wielu okazji do spokojnej
i sukcesywnej degustacji najpyszniejszych serków, w miłych okolicznościach. Bardzo miło spotkać Osobę, która ROZUMIE
Przepisu na piersi kurczaka nie znałam, chętnie wypróbuję

Cytat:
Napisane przez Chezzy Pokaż wiadomość
uwielbiam, ale mi zrobiłaś ochotę ehh szczerze, to na gatunkach się nie znam przeważnie kupujemy Brie czy Cammembert i te własnie najbardziej lubię. Poza tym jest dobry ehh nie wiem jak on sie dokładnie nazywa ale w nazie ma Blue
Polecam się, nieskromnie
Brie, camemebert są delikatne, z białą, aksamitną skórka, twarde, pyszne Być może serek z niebieską pleśnią, którą lubisz to President Canzona, albo serek firmy Lazur ? Myślę, że smakowałby Ci także serek z pleśnią perłową (np. firma Lazur oferuje takowy), jest bardzo delikatny i kremowy.


Cytat:
Napisane przez Agaw'a Pokaż wiadomość
Ohhh ja tez uwielbiam sery pleśniowe!
Przyznam sie ze kilka rodzajow znam i stopniowo odkrywam kolejne

Chezzy plesnowy w jajecznicy ? Pierwsze slysze! Jak widac czlowiek ciagle się uczy
Napewno wyprobuje na dniach !
Jajecznica Nie znam takiego zestawienia, bardzo chętnie wypróbuję

Cytat:
Napisane przez ^olka^ Pokaż wiadomość
Najbardziej lubię sery z dodatkiem orzechów włoskich, zajadam z żurawiną lub borówkami, czasem zajadam do serów oliwki, no i koniecznie musi być z dobrym winem...
Serki z orzechami włoskimi są pyszne, najczęściej brie wykorzystywane są w tym połączeniu... a wraz z winem czerwonym, naprawdę wspaniałe

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Jeszcze nie znalazł się taki ser, który by mi nie smakował - lubię każdy rodzaj od kremowego camemberta po ostre poprzerastane pleśnią rochefory [nie wiem jak to się pisze, więc z góry sorki], czy gorgonzole oczywiście w towarzystwie odpowiednich dodatków. I winko obowiązkowo!
Ilonka, ze mną jest podobnie Bardzo lubię każdy kolejny wariant, smak...
Gorgonzolę lubię szczególnie, wspaniale sprawdza się w sosach ale także także w wersji deserowej, np. na kawałeczku gruszki

A skoro przy gorgonzoli jestesmy- kawałeczek, dla każdej z Uczestniczek wątku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Gor.jpg (107,3 KB, 27 załadowań)
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 21:24   #13
Chezzy
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 423
Dot.: Amatorzy serów pleśniowych...

Cytat:
Napisane przez Rosa Pokaż wiadomość
Ale smaka robicie
Dokładnie jeszcze zawsze zaglądam na ten wątek wieczorem i poprostu mniaaamm zjadłabym taki serek

Cytat:
Napisane przez Anett_ Pokaż wiadomość
Polecam się, nieskromnie
Brie, camemebert są delikatne, z białą, aksamitną skórka, twarde, pyszne Być może serek z niebieską pleśnią, którą lubisz to President Canzona, albo serek firmy Lazur ? Myślę, że smakowałby Ci także serek z pleśnią perłową (np. firma Lazur oferuje takowy), jest bardzo delikatny i kremowy.
Tak tak masz rację ten blue jest firmy Lazur mniamm pyszny jest a ten z pleśnią perłową też jadłam hehe u mnie jest tak, że tata sobie kupuje a ja zjadam
A to zdjęcie co dołączyłaś
I przypomniałam sobie dziś w lodówce widziałam jakiś pleśniowy serek tata rano kupił.... ale nie nie jadam na noc, na rano zostanie
__________________


Chezzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 00:10   #14
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Amatorzy serów pleśniowych...

Cytat:
Napisane przez Anett_ Pokaż wiadomość
Ciekawi mnie natomiast, w jaki sposób Twój TŻ transportował swój Fourme d'Ambert ? (pyszny, nawiasem mówiąc).
w lodoweczce turystycznej dosyc czesty to zabieg, bo siostra ktora mieszka we Francji za kazdym razem jak przyjezdza do Polski przywozi nam zapas roznych serow (i wina )
a w lodowce sery trzymamy (z reszta podgladnelismy ten sposob we Francji) w zamykanym pojemniku i dzieki temu nie smierdzi w lodowce tylko w pojemniczku

a dzis mama przytargala ze sklepu Bleu d'Auvergne
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 07:38   #15
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: Amatorzy serów pleśniowych...

ja też bardzo lubie sery pleśniowe, są przepyszne i tak znakomicie się komponują do wielu potraw
do kanapek, do deserów - z orzechami i winogronami!!
No i pyszny makaron z sosem serowym - makaron gotujemy al dente, ser kroimy w kostkę i rozpuszczamy na łyżce masła, jak się roztopi to dodajemy pokruszone orzechy włoskie i dużo natki pietruszki, wrzucamy makaron i mieszamy.
Coś wspaniałego

A na kanapkach to jadłam coś takiego::
tost, na to powidła węgierkowe, pokrojony ser w plasterkach a na górę paseczki marynowanej papryki - poezja

Pozdrawiam wszystkich smakoszy
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 09:24   #16
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Amatorzy serów pleśniowych...

ja jestem fanka serow kozich, niebieskiej plesni i Rustique-mniammmmmm. Jeszcze jedno zauwazylam-jesli we Francji kupujesz Presidenta to jest o wiele lepszy niz ten sam wyprodukowany w Polsce. Nasz jest delikatny bez wyraznego smaku:-(
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 11:13   #17
quiatuszek
Raczkowanie
 
Avatar quiatuszek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 429
GG do quiatuszek
Dot.: Amatorzy serów pleśniowych...

Ja przepadam za naszym polskim wyrobem, serkiem Lazur. Uwielbiam wszelkie pleśniowe, w zasadzie smakuje mi każdy. Z serków z błękitną pleśnią często robię sosik do sphagetti. Po prostu rozpuszczam starty serek w śmietanie 18%. Pyyycha... Dobra jest też zapiekanka z podgotowanych ziemniaków, podsmażonej cebulki (byle nie na złoto) i pleśniaka.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post14589609 <--- futrzana kamizelka, trencz, torba worek, żabot... NOWY WĄTEK
quiatuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 11:19   #18
agabe81
Rozeznanie
 
Avatar agabe81
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 990
GG do agabe81 Send a message via Skype™ to agabe81
Dot.: Amatorzy serów pleśniowych...

Cytat:
Napisane przez et-ka Pokaż wiadomość
wątek nie dla mnie. nie dla mnie, bo tylko jak spojrzałam na zdjęcia, jak poczytałam, to zaczęlam marzyc o kawałku takiego sera. uwielbiam. po prostu uwielbiam. mogłabym pochłaniac go w wielkich ilościach. sam, do kanapek, do wina itp
Ja też Uwielbiam, uwielbiam i jeszcze raz uwielbiam
__________________
Siła kobiet nie tkwi w tym co mówią ale ile razy to powtarzają



agabe81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 21:22   #19
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Amatorzy serów pleśniowych...

Cytat:
Napisane przez agabe81 Pokaż wiadomość
Ja też Uwielbiam, uwielbiam i jeszcze raz uwielbiam
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-03, 21:27   #20
Chezzy
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 423
Dot.: Amatorzy serów pleśniowych...

mój tatuś kochany kupił dziś trzy przepyszne serki pleśniowe ehhh ostatnio wogóle się od nich uzależniłam, bo cały czas myślę tylko o tym, żeby je całe zjeść
__________________


Chezzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 07:57   #21
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Amatorzy serów pleśniowych...

Ja też lubię sery pleśniowe Najczęściej kupuję Brie albo Cammembert i zajadam po kawałeczku
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 08:41   #22
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Amatorzy serów pleśniowych...

a ja sie ostatnio przekonuje do serow z niebieska plesnia przekonuje to nawet za malo powiedziane - objadam sie ostatnio wsuwalam Fourme d'Ambert i jakis jeszcze ktorego nazyw nie pamietam (taki z mniejsza niz d'Ambert iloscia plesni, lagodniejszy)
swietne w sosie do salaty mojej mamy i na kanapkach.
dobrze miec w domu mame, ktora twierdzi, ze woli sobie kupic niewielka ilosc drozszego sera niz kilo taniego. smak nieporywnywalny
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 08:46   #23
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Amatorzy serów pleśniowych...

Ja jeszcze nie jadłam takiego z niebieską pleśnią(niezbyt apetycznie ta pleśń wygląda ), ale chyba w końcu muszę wypróbować
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 16:09   #24
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Amatorzy serów pleśniowych...

Cytat:
Napisane przez Chezzy Pokaż wiadomość
mój tatuś kochany kupił dziś trzy przepyszne serki pleśniowe ehhh ostatnio wogóle się od nich uzależniłam, bo cały czas myślę tylko o tym, żeby je całe zjeść
ale Ci zazdoszcze ...............
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 16:53   #25
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Amatorzy serów pleśniowych...

ja mam rodzine we Francji wiec jak my tam jedziey, albo onit to zwozimy cala smierdzaca serami torbe mniaaaaaaaaaaam
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 17:53   #26
Chezzy
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 423
Dot.: Amatorzy serów pleśniowych...

Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość
Ja jeszcze nie jadłam takiego z niebieską pleśnią(niezbyt apetycznie ta pleśń wygląda ), ale chyba w końcu muszę wypróbować
polecam !!! Koniecznie musisz spróbować są doskonałe
Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
ale Ci zazdoszcze ...............

Cytat:
Napisane przez muron Pokaż wiadomość
ja mam rodzine we Francji wiec jak my tam jedziey, albo onit to zwozimy cala smierdzaca serami torbe mniaaaaaaaaaaam
mniaaamm... teraz ja zazdroszcze
__________________


Chezzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 17:56   #27
anCcik
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 729
Dot.: Amatorzy serów pleśniowych...

ja lubię ale w malych ilościach ^^
anCcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 16:21   #28
iszsza
Zadomowienie
 
Avatar iszsza
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Waterford, Irl
Wiadomości: 1 444
Dot.: Amatorzy serów pleśniowych...

Ja też się dołączam - uwielbiam sery! pamiętam jak pierwszy raz zjadłam to samkował mi jak grzyby a potem pokochałam ten smak. Najchętniej jem go w koreczkach, sałatce czy panierowanego (ale to już bomba kaloryczna którą jem raz na rok).
pozdrawiam fanki pleśniowych serków
__________________
don't make a photograph - just take it
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229365

iszsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 16:26   #29
Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Rosa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 829
Dot.: Amatorzy serów pleśniowych...

uwielbiam camembercik zapiekany na patelni i do tego żurawinka
Rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 16:33   #30
iszsza
Zadomowienie
 
Avatar iszsza
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Waterford, Irl
Wiadomości: 1 444
Dot.: Amatorzy serów pleśniowych...

Cytat:
Napisane przez Rosa Pokaż wiadomość
uwielbiam camembercik zapiekany na patelni i do tego żurawinka
właśnie o tym pisałam Rosa mmmm...
__________________
don't make a photograph - just take it
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229365

iszsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:31.