wracanie z pracy noca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-07, 15:09   #1
polkiloarbuza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 93

wracanie z pracy noca


jak sobie radzicie wracajac noca z pracy np o 23,24 prosicie kogos o podwiezienie, nocne autobusy ? czy ktoras z was odwazyla by sie wracac rowerem?
polkiloarbuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 15:42   #2
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: wracanie z pracy noca

ja bym się bała wracac rowerem, kiedy muszę to nocnew autobusy, ale i tak wolę gdy ktos może mnie podwieść
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 09:46   #3
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: wracanie z pracy noca

Zdarzalo mi sie tak wracac przed jakimis deadline'ami - ale wtedy glownie samochodem, ew. taksowka.

Teraz mi sie nie zdarza.

To czy bym poszla pieszo, rowerem czy nocnym zalezy od dzielnicy przede wszystkim. Sa dzielnice, gdzie juz kolo 20 jak sie szarzy zaczynam sie bac i takie gdzie jak mam kaprys ide sobie nad ranem na spacerek dla ochlody. Bo tak.

Mieszkac musze w bezpiecznej okolicy podczas gdy wobec pracy nie mam takich wymagan.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 13:54   #4
kirki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 150
Dot.: wracanie z pracy noca

Nie wiem, gdzie mieszkasz, ale powiem z mojego doświadczenia: W Warszawie często zdarzało mi się wracać ok. północy, czasem z pracy, ale częściej wracałam z podróży służbowych , czyli byłam z walizką (czyli wyglądałam bardziej podatnie na ewentualne problemy) . Naprawdę nie ma sie co bać, zawsze wracam nocnymi autobusami, nigdy nic mi się nie przytrafiło. W autobusie zupełnie normalni ludzie, koło północy często w autobusach jest jeszcze tłok, dopóki nie wyjedzie on na peryferie miasta.
kirki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 14:17   #5
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: wracanie z pracy noca

kilka razy wracałam z pracy bardzo późnym wieczorem po 23, korzystałam z nocnych autobusów, w Poznaniu są dobrze ze sobą skomunikowane, odjeżdżają regularnie i są z reguły bezpieczne. Czasem jak wracam późno z miasta do domu, widzę że dużo ludzi wraca nimi z pracy.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 09:23   #6
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: wracanie z pracy noca

Ja mam to szczescie, ze mieszkam od urodzenia na wsi, gdzie wszyscy mnie znaja i ja znam wszystkich. Zazwyczaj podjezdzam do wsi pekaesem (kominikacja miejska konczy sie na odleglym o 2 km Piasecznie) i wracam pieszo przez wies. Nie boje sie, nawet jak wracam bardzo pozno, bo jesli kogos spotykam, to albo to ktos ze znajomych, sasiadow, albo przynajmniej z widzenia. Ale to zalezy gdzie sie mieszka, bo w niektorych miastach sam powrot nocnym autobusem jest juz prawdziwym bohaterstwem. Jesli jest u Ciebie w miare niebezpiecznie, to mysle ze nie warto liczyc na szczescie, tylko poprosic kogos o podwiezienie.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 21:36   #7
anusia000
Raczkowanie
 
Avatar anusia000
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 125
Dot.: wracanie z pracy noca

Cytat:
Napisane przez kirki Pokaż wiadomość
Nie wiem, gdzie mieszkasz, ale powiem z mojego doświadczenia: W Warszawie często zdarzało mi się wracać ok. północy, czasem z pracy, ale częściej wracałam z podróży służbowych , czyli byłam z walizką (czyli wyglądałam bardziej podatnie na ewentualne problemy) . Naprawdę nie ma sie co bać, zawsze wracam nocnymi autobusami, nigdy nic mi się nie przytrafiło. W autobusie zupełnie normalni ludzie, koło północy często w autobusach jest jeszcze tłok, dopóki nie wyjedzie on na peryferie miasta.
zgadzam się jak najbardziej ja bardzo często jeżdze nocnymi w Warszawie i potwierdzam że nie ma się czego obawiać, nawet później niż o 12. Nocnymi jeździ bardzo dużo ludzi, czasem powiedziałabym za dużo;p i sporo z nich to podróżni wsiadający z walizkami prosto z centralnegoi musze powiedzieć, że czuje się bezpieczna, choć na początku miałam podobne obawy. Wiadomo, że nie ma 100.% pewności, bo nigdy nie wiadomo kto do takiego nocnego wsiądzie, ale musze powiedzieć, że częściej przytrafiały mi się krzywe akcje w dziennych niż nocnych. No i też ważne, żeby przystanek na którym wysiadasz był zlokalizowany w miarę pewnym miejscu, albo żeby któś mógł po Ciebie wyjść
__________________
nothing special
anusia000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-11, 14:41   #8
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: wracanie z pracy noca

Ja pamietam ze ok 23 wracalam autobusem z drugiego konca Łodzi - zajmowalo to 1,5 godziny :szok: ale moja kolezanka ktora nieraz w pracy zostaje do godziny 1 w nocy bo np. robia przeceny na nastepny dzien - o zgrozo! (Pracuje w BERSHKA) to wracala nieraz taryfą... z tym ze nikt jej na tą taryfe nie daje (mam na mysli pracodawce...)
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 15:18   #9
BeYourself
Zadomowienie
 
Avatar BeYourself
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: wracanie z pracy noca

Nocne autobusy są zawsze pełne ludzi, więc nie boję się nimi jeździć. Gorzej, gdy trzeba jeszcze kawałek przejść na piechotę od przystanku do domu. Niby mieszkam teraz w dość cichej i spokojnej okolicy, ale trochę odludnej. M.in. dlatego myślę poważnie nad kupnem samochodu - czułabym się na pewno bezpieczniej.
__________________
Czasem jestem jak kolorowy ptak
Jak ptak patrzę w dół na góry
Patrzę w dół na góry


BeYourself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 08:58   #10
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: wracanie z pracy noca

Cytat:
Napisane przez BeYourself Pokaż wiadomość
Nocne autobusy są zawsze pełne ludzi, więc nie boję się nimi jeździć. Gorzej, gdy trzeba jeszcze kawałek przejść na piechotę od przystanku do domu. Niby mieszkam teraz w dość cichej i spokojnej okolicy, ale trochę odludnej. M.in. dlatego myślę poważnie nad kupnem samochodu - czułabym się na pewno bezpieczniej.
wiadomo - nie ma to jak własne autko
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 14:44   #11
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: wracanie z pracy noca

Jak pracowałam w restauracji i kończyłyśmy między 23 a 1, to często szefowa nas podwoziła do domu (tylko tyle że ja mialam z 20 minut piechotą), a jak nie to wracałam taksówka, mieszkam w małymmieście gdzie nie jeżdżą nocne.
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-27, 23:14   #12
MacyRose
Rozeznanie
 
Avatar MacyRose
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 544
Dot.: wracanie z pracy noca

Kiedyś regularnie wracałam z pracy o 23. Sam powrót autobusem nie był najgorszy ale na przystanek i z przystanku do domu trzeba jeszcze dojść. I to był problem. Po kilku dniach i kilku nienajmilszych przygodach umówiłam się z mamą, że będzie wychodziła po mnie z psem na przystanek, mieliśmy wtedy wielkiego, groźnego dla obcych psa. To pomogło.
MacyRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 10:34   #13
drcron
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 410
Dot.: wracanie z pracy noca

ja wracajac z pracy jak juz jest ciemno albo szaro to przewaznie moj TŻ po mnie wyjezdza a jak go nie ma to jade albo taxi albo no0cnym busem ale po wejsciu na moja dzielnice przez cala droge ide szybkim krokiem i rozmawiam przez telefon bo sie mega boje a jak wchodze do bramy to sasiad zawsze wychodzi na dol jak nie ma TZ-ta w poblizu mieszkam na najgorszej dzielnicy w moim miescie i choc jeszcze krzywda mi sie nie stala to i tak okropnie sie boje
__________________
I w taką piękną wiosnę przyleciał do nas bociek, i przyniósł maleńką dziecinę, a razem z nią - sto pociech.
Juleczka 08.04.2010
nasz mały wielki cud TP 05.11.2013

drcron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 11:36   #14
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: wracanie z pracy noca

ja zawsze wracalam albo nocnymi, gdy pracowalam dosc daleko od mieszkania, pamietam ze 2 razy musialam sie przesiadac, albo piechota gdy mialam mieszkanie oddalone tylko 3 przystanki pracy
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 20:58   #15
AniaBrunetka
Rozeznanie
 
Avatar AniaBrunetka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 631
Dot.: wracanie z pracy noca

ja bym sie bardzo bala wracac autobusem do domu, moja praca jest w nieciekawej dzielnicy, autobus jezdzi jak chce, takze nawet wczesnym wieczorem, w zimie, gdy jest juz ciemno, w gre wchodzi tylko powrot samochodem
__________________
Zapuszczam włosy!
AniaBrunetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 13:15   #16
ankab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 18
Dot.: wracanie z pracy noca

ja często pracuję do 24. wracam taxsówką której koszty pokrywa pracodawca. znam też firmy w których zwracane są częsciowo koszty ewentualnego powrotu taxi.
ankab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 18:25   #17
lovely_xd
Raczkowanie
 
Avatar lovely_xd
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk (:
Wiadomości: 265
Dot.: wracanie z pracy noca

ja miAŁam pracować w knajpie, gdzie szło się 40 minut w jedną stronę... powroty ok 1 w nocy, busu żadnego już nie ma.. nie miał kto po mnie przyjezdzac... fakt, straszna wiocha, ale i tak strasznie jak idzie się i nie ma żadnej latarnii tylko krzaki... po jednym dniu zrezygnowałam ale nie tylko z powodu powrotów, ale też szef był obleśny, głupie miał teksty.. ;/ teraz znalazłam prace w butiku, w normalnych czystych warunkach, najpóźniej kończe o 21.. fakt dojeżdza sie w jedną stronę 1,20 min ale wole to i byc najpozniej w domu o 23 i zawsze mam busa;] a na przystanek mama z bratem zawsze po mnie przychodzą, bo tu zboczeńcy grasują
lovely_xd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:43.