przesyłka z USA do Polski - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-18, 19:46   #1
bzyku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796

przesyłka z USA do Polski


Dziewczyny jaką drogą najbardziej opłaca się wysłać przesyłkę do USA? Ile "idzie" taka paczka i ile mniej więcej kosztuje? Poradźcie, ładnie proszę
bzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 20:03   #2
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: przesyłka z USA do Polski

A co chcesz wyslac?Cos ciezkiego czy nie?Wysylasz w kopercie z babelkami czy w paczce?
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 20:08   #3
czarownicagosia
Zakorzenienie
 
Avatar czarownicagosia
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: brooklyn,ny
Wiadomości: 7 760
GG do czarownicagosia
Dot.: przesyłka z USA do Polski

Bzyku - to zalezy co i ile wysylasz
Jesli to jakas pojedyncza rzecz, malej wagi to najlpeiej poczta - za wysylke palety cieni zaplacilam cos ponad 3$, doszlo w mniej wiecej tydzien.
Jesli chcesz wyslac wiecej rzeczy(ubrania, buty) to lepiej zglosic sie do polskiej agencji i stamtad nadac paczke Wtedy masz wybor - paczka lotnicza albo morska. Lotnicza idzie krocej, ale wiecej placisz za funt, wiec jest drozsza. Morska dochodzi w przeciagu miesiaca.
Jest jeszcze jedna mozliwosc - najtansza - za funt placi sie polowe mniej niz za morska, a paczka idzie od 6 do 8 tyg.



__________________
moje zdjecia

czarownicagosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 20:20   #4
bzyku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: przesyłka z USA do Polski

Akurat niedługo chcę wysłać paczkę, taką większą, ale nie ogromną
Interesują mnie też różne możliwości wysyłek np. kosmetyków. Zauważyłam Elfie, że udzielasz się na targowisku, możesz zdradzić jaką drogą robisz wysyłki i ile Cię to kosztuje?
Gosiu a cienie doszły w całości? Wysyłałaś zwykłą pocztą, w zwykłej kopercie?
bzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 20:30   #5
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: przesyłka z USA do Polski

Cytat:
Napisane przez bzyku
Akurat niedługo chcę wysłać paczkę, taką większą, ale nie ogromną
Interesują mnie też różne możliwości wysyłek np. kosmetyków. Zauważyłam Elfie, że udzielasz się na targowisku, możesz zdradzić jaką drogą robisz wysyłki i ile Cię to kosztuje?
Gosiu a cienie doszły w całości? Wysyłałaś zwykłą pocztą, w zwykłej kopercie?
ja wysylalam raczej lekkie rzeczy-cienie-kremik-paletke itp-takie przesylki w kopercie babelkowej kosztowaly mnie od $2 do $5-jezeli cos ciezszego np kilka kosmetykow to od $7 do $10 zalezy od wagi-a przesylki ponizej 4 pounds nie mozna ubezpieczyc-przynajmniej na mojej poczcie.
Wysylalam tez paczki-paczki sa drozsze-taka wieksza paczke do rodziny z rzeczami kosmetykami itp to wynioslo mnie ponad $20

wszytko poczta lotnicza-szlo do tygodnia

wszytkie przesylki wysylane bez ubezpieczenia doszly oprocz jednej
przesylka z ubezpieczeniem szla kilka dni
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 20:31   #6
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: przesyłka z USA do Polski

sama wysylalam kilka najrozniejszych paczek,ale zawsze poczta lotnicza i z ubezpieczeniem.Raz ze szybko,dwa masz pewnosc,ze dojdzie.Kiedys czytalam duuuuzo watkow na gazecie i dziewczyny opisywaly dzialalnosc poczty polskiej,ja im za grosz nie ufam.Przesylka taka jest droga,ale przynajmnije jest pewnosc ze dojdzie calo,a jak nie to poczta placi odszkodowanie.Raz tylko wysylalam bratu jakies dziwne folie fotograficzne,zaplacilam za lotnicza i z ubezpieczeniem cos kolo 80 USD mialo dotrzec do tygodnia,a szlo 7!!!!!!! no ale to byl okres przedswiateczny wiec im wybaczam.Kruche rzeczy polecam zabombelkowac albo opakowac w "peanuts" i to porzadnie,kilkoma warstwammi,wtedy dojdzie bez uszczerbku...no chyba ze poczta polska rozkradnie...
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 20:40   #7
czarownicagosia
Zakorzenienie
 
Avatar czarownicagosia
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: brooklyn,ny
Wiadomości: 7 760
GG do czarownicagosia
Dot.: przesyłka z USA do Polski

Cytat:
Napisane przez bzyku
Akurat niedługo chcę wysłać paczkę, taką większą, ale nie ogromną
Interesują mnie też różne możliwości wysyłek np. kosmetyków. Zauważyłam Elfie, że udzielasz się na targowisku, możesz zdradzić jaką drogą robisz wysyłki i ile Cię to kosztuje?
Gosiu a cienie doszły w całości? Wysyłałaś zwykłą pocztą, w zwykłej kopercie?
Ja zrobilam tak - na poczcie kupilam najmniejsza koperte, taka usztywniona - kosztuje 99 centow, cienie dodatkowo zawinelam w kilka chusteczkem higienicznych i wszystko doszlo calo i zdrowo czyli calkowity koszt przesylki malej palety cieni wyniosl mnie okolo$4.50 Przede mna jedna pani chciala wyslac buty do Polski i zrezygnowala, bo trzebaby bylo zaplacic 30$
A tak w ogole to wysylalismy paczki wszystkimi w/w sposobami z polskich agencji i tez nie bylo zadnych problemow.

__________________
moje zdjecia

czarownicagosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-18, 23:46   #8
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Dot.: przesyłka z USA do Polski

ja wysylalam buty-dosc ciezkie plus kosmetyki i zaplacialam ok. $20. doszla bardzo szybko bo w okolo tydzien
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 01:51   #9
bzyku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: przesyłka z USA do Polski

Dzięki dziewczyny
bzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 03:25   #10
bzyku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: przesyłka z USA do Polski

Hej dziewczyny, jeszcze powałkuję temat Właśnie dokonałam swojej pierwszej tranzakcji na targowisku Dziewczyny weźcie jeszcze raz mi wytlumaczcie kawa na ławę czym najlepiej wysłać kremiki? Zwykłą pocztą i kopertą z bombelkami? Waga nie przekroczy funta. Ubezpieczyć pprzesyłkę?
Szykuje mi sie też druga wymiana, tym razem dwie perfumy. Tu chyba koperta odpada . Pachnidła też wysłać poczta, czy przez agencję?
bzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 03:55   #11
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: przesyłka z USA do Polski

Cytat:
Napisane przez bzyku
Hej dziewczyny, jeszcze powałkuję temat Właśnie dokonałam swojej pierwszej tranzakcji na targowisku Dziewczyny weźcie jeszcze raz mi wytlumaczcie kawa na ławę czym najlepiej wysłać kremiki? Zwykłą pocztą i kopertą z bombelkami? Waga nie przekroczy funta. Ubezpieczyć pprzesyłkę?
Szykuje mi sie też druga wymiana, tym razem dwie perfumy. Tu chyba koperta odpada . Pachnidła też wysłać poczta, czy przez agencję?

kremiki-wyslij w kopercie w babelkach-jezeli waga nie przekroczy 4 pounds nie mozna ubezpieczyc normalnie-trzeba wyslac certified mail zeby ubezpieczyc -co kosztuje okolo $8-normalne ubezpieczenie kosztuje okolo$2-ale tak jest na mojej poczcie

perfumy na mojej poczcie facet raz mi powiedzial ze nie przyjmnie na droge lotnicza i kazal mi wysylac morska-idzie to 2 miesiace-takze bardzo dlugo-zalezy tez na kogo sie trafi na poczcie-czasami nie zwracaja uwagi i mozna eyslac air mail
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-21, 17:26   #12
bzyku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: przesyłka z USA do Polski

Dzięki Elfiku
bzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 18:07   #13
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: przesyłka z USA do Polski

Bzyczku, jesli bedziesz do mnie wysylac, nie musisz ubezpieczac (jesli to np. drogo kosztuje), bo dostalam juz mnostwo paczek (wiekszych i mniejszych) ze Stanow i wszystkie dochodzily i to bardzo szybko. Jakos w Niemczech nie boje sie, ze cus zginie na poczcie. Ja do Ciebie wysle paczke z dowodem nadania, bedzie wtedy ubezpieczona na 30 euro, ale u mnie to drogo nie kosztuje, wiec jesli w Stanach jest to jakis wydatek, to nie trzeba, jestem pewna, ze dojdzie
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 22:02   #14
bzyku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: przesyłka z USA do Polski

Svenja dostałaś moje dane? No i czekam na Twoje
bzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 23:18   #15
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: przesyłka z USA do Polski

Cytat:
Napisane przez bzyku
Svenja dostałaś moje dane? No i czekam na Twoje
Bzyczku, wyslalam Ci moj adres, ale chyba nie dostalas mejla? Sprobuje wyslac PW
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 16:21   #16
marienkafer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 14
Dot.: przesyłka z USA do Polski

mam zamiar zakupić koszulkę i portfel w amerykańskim skejtszopie. odechciało mi się jak przysłali mi koszta przesyłki (90$!!!!) nie orientujecie się ile by to kosztowało "z Waszego punktu widzenia" ? no i b=byłby ktoś tak dobry żeby zgodził się przysłać to najpierw do siebie a później do mnie dla choc odrobine zminiejszenia kosztów? : )
marienkafer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 13:31   #17
manieczka56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: przesyłka z USA do Polski

Ja do przesyłek między Polską a USA używam viaddress.com

Rejestracja jest darmowa na www.viaddress.com. Daja ci twój wlasny adres w Stanach na który mozesz dokonywac zakupów w kazdym amerykanskim sklepie a nastepnie przeslac towary z tego sklepu do swojego kraju.

Jesli amerykanski sklep nie akceptuje miedzynarodowych kart kredytowych, Viaddress moze dokonac zakupu w twoim imieniu, bez dodatkowych oplat, i przeslac go do ciebie. Ty tylko placisz za przesylke.
manieczka56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 22:30   #18
bububuczymorda_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 534
Dot.: przesyłka z USA do Polski

podbijam
potrzebuje wyslac z usa do polski duza paczke z kosmetykami.
poprzednia wysylka kosztowala mnie 70 dolarow, a to troche za duzo.
znacie inne sposoby?
a jak to jest z watem i clami? do jakiej kwoty paczka zwolniona jest z tych oplat?
dzieki!
al
bububuczymorda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 09:04   #19
makebelieve10
Raczkowanie
 
Avatar makebelieve10
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 304
Dot.: przesyłka z USA do Polski

to i ja napisze.. szukam osoby, do której mogłaby przyjść paczka, zamówienie z amerykańskiego sklepu (miska mała dla psa) i która wysłałaby ją do mnie.. znalazłby się ktoś?
makebelieve10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-26, 22:41   #20
Yoozek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: przesyłka z USA do Polski

Ile kosztowałaby paczka z Usa do Polski z butami o wadze około 380 gram? ile kosztowałaby drogą lotniczą a ile marską, z góry dzięki za pomoc
Yoozek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 14:21   #21
goldlexus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 8
Dot.: przesyłka z USA do Polski

Cytat:
Napisane przez manieczka56 Pokaż wiadomość
Ja do przesyłek między Polską a USA używam viaddress.com

Rejestracja jest darmowa na www.viaddress.com. Daja ci twój wlasny adres w Stanach na który mozesz dokonywac zakupów w kazdym amerykanskim sklepie a nastepnie przeslac towary z tego sklepu do swojego kraju.

Jesli amerykanski sklep nie akceptuje miedzynarodowych kart kredytowych, Viaddress moze dokonac zakupu w twoim imieniu, bez dodatkowych oplat, i przeslac go do ciebie. Ty tylko placisz za przesylke.
Skoro korzystałaś z 'viadress' ile mniej więcej wychodzi opłata za przesyłkę do Polski kosmetyków, jak sądzisz? Jak jest z opłatami celnymi? Czy tej firmie można ufać?
goldlexus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 20:54   #22
anecia04
Przyczajenie
 
Avatar anecia04
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Iceland
Wiadomości: 20
Dot.: przesyłka z USA do Polski

Cześć dziewczyny mam do was pytanie siostra wysłała mi do Pl paczkę z suknią ślubną ,i dziś dostałam list z urzędu celnego z Warszawy że została wstrzymana należy do nich pisać oświadczenie i skserować dowód i wysłać do nich ale na przesyłce było napisane że gift . Zastanawiam się ile przyjdzie płcić mi cła za suknie paczka była ubezpieczona w sumie z przesyłką wyniosłą mnie 550$ .Ile będzie trzeba płacić cła ?
anecia04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 11:23   #23
weronika33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 74
Dot.: przesyłka z USA do Polski

ja bede teraz robiła przesyłkę z usa, jak ktoś chche sie podłaczyć za nieduże koszty zapraszam na maila.

jeśli chodzi o suknie ślubną, celnicy nie powinni ci naliczyć cła, jedynie co to pewnie wrzucą do tej kwoty VAT- daj znać jak się skończyła przygoda z suknią ślubną.
weronika33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:52.