Codziennie nowe powody do dumy, letnie bobasy i ich mamy - Kuny. Mamy VII - VIII.2011 - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Kochane Mamusie, czesc 8 zbliza sie ku końcowi więc czas na głosowanie
Pierwsze roczki, pierwsze kroczki kręcą się już nasze loczki. 5 11,11%
Pierwsze ząbki wszyscy mamy, więc już mamie nie dokuczamy 0 0%
Lato w pełni, słońce praży, wszystkie dzieci już na plaży. 2 4,44%
Dzieciaczki swoje bardzo kochamy i na nowe bociany czekamy 1 2,22%
Jedno już chodzi, drugie raczkuje, a dumna mama ostro wizażuje 0 0%
Attenzione, attenzione - dzieciaczki dreptają jak szalone 2 4,44%
Rok temu na świat pchaliśmy się hardo, dziś pierwsze kroki stawiamy twardo. 3 6,67%
Mamo daj płetwy, tato lej wodę, bo przyszedł czas na letnią przygodę 1 2,22%
Na torciku jedna świeczki mała, cały rok z uwielbieniem patrzy na mnie mama uśmiechnięta cała. 0 0%
Jeden kroczek, drugi kroczek, mamo jesteśmy razem cały roczek! 3 6,67%
Mam już roczek, stawiam kroczki i w ogóle jestem boski! 4 8,89%
Rok już mają, chodzić chcą - nasze dzieci boskie są! 3 6,67%
Mamusie nam na roczki torty dekorują i na zlot swój pierwszy z radością się szykują. 1 2,22%
Czasem się przewrócą robiąc pierwsze kroczki - wakacyjne dzieci właśnie kończą roczki. 10 22,22%
Mamo, tato, czy Wy wiecie, że już rok jestem na świecie? 6 13,33%
Roczki już mają nasze słodkie dzieci, a nam ze sobą nawzajem lepiej jest na świecie 0 0%
Roczek już mamy i powoli już chodzić sami zaczynamy! 0 0%
Lato w pełni, hitza straszna, lecz ja z mamą mimo wszystko po placach zabaw chętnie latam 0 0%
chodzę, gryzę, gugam wkoło i już wszystkim jest wesoło 0 0%
pierwszych rocznic to początek - zaczynamy nowy wątek 3 6,67%
papier, drewno, plastik, woda - to dopiero jest przygoda 0 0%
chodzić i mówić zacznę tuż tuż, bo przecież roczek mija mi już 1 2,22%
Głosujący: 45. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-15, 13:36   #3181
zanetaa88
Zakorzenienie
 
Avatar zanetaa88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 5 346
Dot.: Codziennie nowe powody do dumy, letnie bobasy i ich mamy - Kuny. Mamy VII - VII

Co to jest opalescencja w moczu ?tzn pisze białko -opalescencja :|
__________________
"Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy..."


zanetaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 13:38   #3182
eveewe
Zakorzenienie
 
Avatar eveewe
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 5 133
GG do eveewe
Dot.: Codziennie nowe powody do dumy, letnie bobasy i ich mamy - Kuny. Mamy VII - VII

co myslicie o tym >>klik<<
__________________
Nigdy nie odbieraj nikomu nadziei ! Może to jedyne co mu pozostało !

12.06.2010

Marysia - 11.08.2011

Aleks - 08-07-2013
eveewe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 13:45   #3183
mamad1
Zadomowienie
 
Avatar mamad1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 749
Dot.: Codziennie nowe powody do dumy, letnie bobasy i ich mamy - Kuny. Mamy VII - VII

Adasiu sto lat!

Eveewe pytałaś, ile truskawek do ciasta dałam? Mniej niż pół kilo, bo tyle miałam. Po prostu rozłozyłam je po wierzchu.

Brumek gratuluję "nowego" autka!

Oliweczko zazdroszczę kopniaczków!
mamad1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 13:50   #3184
patik87
Zakorzenienie
 
Avatar patik87
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 3 113
Dot.: Codziennie nowe powody do dumy, letnie bobasy i ich mamy - Kuny. Mamy VII - VII

Dziewczyny podaję przepis na szybkie i łatwe ciasto. Nawet mi zawsze wyjdzie.

5 jajek.Oddzielić białka o dżółtek. Białka ubić ze szklanką cukru. Do żółtek dodać łyżeczkę czubatą proszku do pieczenia, płaską łyżeczkę octu.Rozmieszać.Dodać do ubitych białek. Dodać szklankę mąki pszennej, pół szkl ziemniaczanej. Otartą skórkę z cytryny (opcjonalnie). Na koniec lstopioną margarynę na gorąco. Wymieszać wszystko. Wysmarowac blachę i pospyać bułką tartą. Wylać ciasto ( będzie lejące) Wsypać owoce wg uznania np obtoczone w cynamonie.
Enjoy! Piecze się do suchego patyczka, mniej więcej o 40 minut max.

Tż nadepnął mi na małego palca. Nie wiem czy nie wybity, bo puchnie i chodzić nie bardzo mogę, boli mnie
__________________
Sara
patik87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 13:50   #3185
mamad1
Zadomowienie
 
Avatar mamad1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 749
Dot.: Codziennie nowe powody do dumy, letnie bobasy i ich mamy - Kuny. Mamy VII - VII

Dziękuję za wsparcie. Mimo wszystko na razie nigdzie sama się z Małym nie wybieram. Jutro wybieramy się w trójkę
Prawo jazdy mam, ale nie używam - ktoś pytał. Świetnie sobie radzę bez auta i to akurat jest najmniejszy problem.
Dlaczego nie mogę sama? Powody niby są, ale trochę głupie. Widocznie mi nie ufa, choć nie ma powodu...
Mam trochę osobistych problemów, ale przy problemach niektórych z Was, to te są słabo widoczne. Głupio mi, że przejmuję się takimi błahostkami...
mamad1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 13:59   #3186
beata_1988
Zakorzenienie
 
Avatar beata_1988
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 5 373
GG do beata_1988
Dot.: Codziennie nowe powody do dumy, letnie bobasy i ich mamy - Kuny. Mamy VII - VII

Adasiu kochany:

W dniu Twych Pierwszych Urodzin
W dniu Twego święta
Niech Twoja buzia będzie uśmiechnięta
Przez cały czas jak słoneczko na niebie
Bo serduszko, KOCHAMY Ciebie!



Cytat:
Napisane przez Sloneczko555xxx Pokaż wiadomość
Maksio to od Maksymilian ...... trochę mi głupio że to wywołuje u was taki śmiech
Słoneczko- chyba nie zrozumiałaś reakcji dziewczyn - przecież nikt się nie śmieje z Maksia tylko z roztargnienia Carmelki i nie obrażaj się bo nie ma o co

Cytat:
Napisane przez jacieeeee Pokaż wiadomość
Beata wszystko mam w domu. Nawet nie wiem jak te maści się nazywają Wieczorem Ci napiszę co dostał. W każdym razie buzia dziś wygląda brzydko. Policzki zaognione, szorstkie.
No jakoś nie zapytałam dermatologa o receptę na mleko. A teraz z pediatrą może być problem Myślicie, że spróbować z HA najpierw ?
u mnie było tak że derma nie mogła wypisywać recepty na pepti -
ale żeby pediatra wypisywała Ci mleko na zniżkę to potrzeba zaświadczenia od specjalisty - dermatologa, lub alergologa lub gastroenterologa - my mamy zaświadczenie właśnie od dermatologa -- że ze względu na AZS wskazane podawanie bebilonu pepti. - nasze zaświadczenie jest ważne przez rok. - pediatra mówiła że nawet po roczku jeśli zajdzie potrzeba bedzie dalej pepti. W sumie Julce podaje po troszku serków homogenizowanych, jogurtów, serek wiejski i objawów alergii nie widać ale na razie nadal pije pepti.

pediatra wpięła zaświadczenie w kartę i teraz wypisuje bez problemu pepti na zniżkę. Daj znać potem jakie leki Wam zapisała derma.


Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
1. widziały i cieszą się że wyszły
2. .. i przeczytały " z mieczem nie pomogę..."
chyba z moczem

kurcze biedna Nerolka.. dobrze że już Izulka lepiej i że już wyszły ze szpitala..

Cytat:
Napisane przez CarmelaSoprano Pokaż wiadomość
Widziałam już kilka dzieci z osadem, a nawet sporym kamieniem. Czasami to genetyka, skład śliny. Sprawdzcie to u stomatologa. Mały powinien dać to sobie wyczyścić.
nie miałam pojęcia że skład śliny czy genetyka może mieć wpływ na zęby


Cytat:
Napisane przez Zmalowana Pokaż wiadomość
DZIEWCZYNY POMOCY!!
Wczoraj Filip rano zrobil dwa razy rzadką koope, no taką wodnistą. Ale ani gorączki, ani nic poza tym. Dzisiaj Pani w żłobku powiedziała, że też zrobił taką biegunkową, kwaśną, ale też tylko raz. No a biegunka to często przecież? Co to może być ? Ząbki ? Mogę coś mu podać ?
u nas takie rzadkie żółte kwaśne w zapachu kupy są zawsze na zębowy ból.


Cytat:
Napisane przez adrji Pokaż wiadomość
i bo dawno nas nie było
mój maly agroturysta

Cytat:
Napisane przez Marina1 Pokaż wiadomość
s
Własnie wyszedł od nas brat M. ( chrzestny Igora). bo przyszedł z życzeniami i zabawką, bo nie będzie mógł przyjść w niedzielę.
Dał mu taką interaktywną świnkę ( igor oczywiście ma ją w poważaniu ).
Ale najlepsze, że ta świnka cała różowa ( w sensie ubrana w różowe ciuchy ) i po naciśnięciu śpiewa - "grzeczna z Ciebie dziewczynka świnka, piękna prosiaczka daj mi teraz buziaczka..."
Nie zauważył chłopocyna, że to zabawka dla dziewczynek, tylko wziął co pierwsze lepsze
niezły aparacik ale chyba Igorek się nie obraził no ale może dlatego ma ją w głębokim poważaniu że zauważył że to dziewczyński prezent

Cytat:
Napisane przez eveewe Pokaż wiadomość
no prosze owieczka chlopcu przypadla do gustu slodziak
chciałam uprzejmie donieść że to mała kózka a nie owieczka

ale oczywiście śliczna
__________________

Dwa serca po raz drugi :heart:

Edytowane przez beata_1988
Czas edycji: 2012-06-15 o 15:20
beata_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 13:59   #3187
patik87
Zakorzenienie
 
Avatar patik87
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 3 113
Dot.: Codziennie nowe powody do dumy, letnie bobasy i ich mamy - Kuny. Mamy VII - VII

Zanetaa ozn to ze sa obecne śladowe ilości białka w moczu, że nie da się ich zmierzyć ilościowo.
A pozostałe parametry masz dobre?
__________________
Sara
patik87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-15, 14:09   #3188
zanetaa88
Zakorzenienie
 
Avatar zanetaa88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 5 346
Dot.: Codziennie nowe powody do dumy, letnie bobasy i ich mamy - Kuny. Mamy VII - VII

Patik
-Ph mam 6.
-nablonki płaskie - pojedyncze w polu widzenia
- leukocyty - luźno pokrywają pole widzenia
Skl.mineralne- liczne moczany bezpostaciowe
bakterie-pojedyncze w preparacie

a restza raczej ok...

ADAŚ STO LAT ! Dużo uśmiechu ! zdrowia !
__________________
"Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy..."


zanetaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 14:27   #3189
brunetka2000
Zakorzenienie
 
Avatar brunetka2000
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Lublin/Świdnik
Wiadomości: 4 180
Dot.: Codziennie nowe powody do dumy, letnie bobasy i ich mamy - Kuny. Mamy VII - VII

ADAŚ wszystkiego najlepszego
brunetka2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 14:38   #3190
Shira_83
Zadomowienie
 
Avatar Shira_83
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 646
Dot.: Codziennie nowe powody do dumy, letnie bobasy i ich mamy - Kuny. Mamy VII - VII

Cytat:
Napisane przez Oliweczka1985 Pokaż wiadomość
Prawdziwe DZIECKO z krwi i kościa dokładnie młodsze dziecko.
hmmm a noworodek to nie dziecko hahahah ale zagmatwali sprawę

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
tak, wiem, troche poroniony pomysł ale raz sie zyje najgorsze ze ja na hasło "3 dzieci" nie odpowiadam "nie" ale "kiedy?"
o Bogini ślę ukłony w twą stronę ja wymiękam

Cytat:
Napisane przez Lili 83 Pokaż wiadomość



Dzisiaj na onecie napisali o 18 miesięcznym dziecku- niemowlę
widzisz nie znają się!
Cytat:
Napisane przez jacieeeee Pokaż wiadomość
Shira a jak wygląda Wasz jadłospis?
Bo ja muszę mleko ograniczyć
ja kombinuję jak to mleko przemycić

na śniadanko: (wypisuję wszystko) chleb z szynką, z konfiturką, serkiem, pastą rybną, płatki kukurydziane z mlekiem ale od krowy, grysik z cynamonem i cukrem brzozowym, bułka z masłem, no i zawsze herbatka

na obiad zupa taka jak my już wszystkie je tylko mniej przypraw i nie dajemy kostek veget itd. drugie tez je mięsko ryż, ziemniaki, sosik, klopsiki, zapiekankę z jabłek.

deser; już mało kiedy słoiczek głównie owoce sezonowe plus chrupki, herbatniki z nestle no i tu przemycam jogurcik lub budyń, jakieś musy czasem robię, truskawki ze śmietaną itd

kolacja to kaszka mleczno- ryżowa (nestle, bobovita) ty możesz bez mleczne dawać. no i herbatka jabłko-melisa na wyciszenie przed snem

wsio

Cytat:
Napisane przez Zmalowana Pokaż wiadomość
A boloński sosik Jest jeszcze
No zgroza ale w tym msc może wszystko się już zakończy.

DZIEWCZYNY POMOCY!!
Wczoraj Filip rano zrobil dwa razy rzadką koope, no taką wodnistą. Ale ani gorączki, ani nic poza tym. Dzisiaj Pani w żłobku powiedziała, że też zrobił taką biegunkową, kwaśną, ale też tylko raz. No a biegunka to często przecież? Co to może być ? Ząbki ? Mogę coś mu podać ?
boloński już lecę.........

a może kup tę marchwiankę z hipp albo sama zrób sok z marchwi albo daj młodemu ugotowaną w łapkę

no oby niech ma za swoje gamoń!

Cytat:
Napisane przez adrji Pokaż wiadomość

a co ze Sweet ktoś wie już jej tyle nie ma.
pisała, że dołączy po wyprowadzce miał to być miesiąc, ale to już ho ho dawno minęło potem pisałam do niej ale już nie odpisała

Cytat:
Napisane przez Marina1 Pokaż wiadomość


Własnie wyszedł od nas brat M. ( chrzestny Igora). bo przyszedł z życzeniami i zabawką, bo nie będzie mógł przyjść w niedzielę.
Dał mu taką interaktywną świnkę ( igor oczywiście ma ją w poważaniu ).
Ale najlepsze, że ta świnka cała różowa ( w sensie ubrana w różowe ciuchy ) i po naciśnięciu śpiewa - "grzeczna z Ciebie dziewczynka świnka, piękna prosiaczka daj mi teraz buziaczka..."
Nie zauważył chłopocyna, że to zabawka dla dziewczynek, tylko wziął co pierwsze lepsze
geniusz!
Cytat:
Napisane przez eveewe Pokaż wiadomość
no prosze owieczka chlopcu przypadla do gustu slodziak
ale mamy dziś dzień wpadek śliczna koza( wiedziałam, że Becia też nie wytrzyma)
Cytat:
Napisane przez eveewe Pokaż wiadomość
co myslicie o tym >>klik<<
ja bym wolała skosztować niż myśleć (jezu udzieliło mi się od justyny zołza jestem)
__________________
maleństwo-synek
Shira_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 15:02   #3191
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: Codziennie nowe powody do dumy, letnie bobasy i ich mamy - Kuny. Mamy VII - VII

Cytat:
Napisane przez zanetaa88 Pokaż wiadomość
Co to jest opalescencja w moczu ?tzn pisze białko -opalescencja :|
Opalescencję to ja pamiętam z fizyki, nie z biologii, więc to raczej nie jest białko Chyba że chodzi o to, że jakieś białko wykazuje opalescencję... Ale co to oznacza to nie wiem.
edit: chyba znalazła, tzn. że białka jest tak mało, że w zasadzie go nie widać, tylko ślad jakiś.
__________________
........................

Edytowane przez brumek
Czas edycji: 2012-06-15 o 15:04
brumek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-15, 15:24   #3192
Madziulka_17
Wtajemniczenie
 
Avatar Madziulka_17
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 262
Dot.: Codziennie nowe powody do dumy, letnie bobasy i ich mamy - Kuny. Mamy VII - VII

Cytat:
Napisane przez Stronczek27 Pokaż wiadomość
Ile u Was za studio trzeba zaplacic?
Teraz płacimy za 1 bedroom Ł725 + wszystkie opłaty = Ł1000
Za studio będzie ok. Ł200 taniej...
A jak u Was ceny?
za wynik badania moczu Wiki

Cytat:
Napisane przez Oliweczka1985 Pokaż wiadomość

ŚLEPOTY
!!!
Pisałam, że Nerola jest w szpitalu z Izunią, bo miała zapalenie krtani i przeszło lekko na oskrzela i płuca. Wychodzą, bo mają w domu inhalator z tymi lekami,więc bez sensu siedzieć.

Nikt nie przeczytał postu!!!!!!!
Zdrówka Iza!

Cytat:
Napisane przez adrji Pokaż wiadomość
i bo dawno nas nie było
mój maly agroturysta


Cytat:
Napisane przez Marina1 Pokaż wiadomość

Własnie wyszedł od nas brat M. ( chrzestny Igora). bo przyszedł z życzeniami i zabawką, bo nie będzie mógł przyjść w niedzielę.
Dał mu taką interaktywną świnkę ( igor oczywiście ma ją w poważaniu ).
Ale najlepsze, że ta świnka cała różowa ( w sensie ubrana w różowe ciuchy ) i po naciśnięciu śpiewa - "grzeczna z Ciebie dziewczynka świnka, piękna prosiaczka daj mi teraz buziaczka..."
Nie zauważył chłopocyna, że to zabawka dla dziewczynek, tylko wziął co pierwsze lepsze


Cytat:
Napisane przez eveewe Pokaż wiadomość
czemu?? kochana mysmy najpierw mysleli, ale jak zobaczylismy rate itd, to na zycie by nic nie zostalo. Zrobimy swoimi silami i juz. Nie bede sie zarzynac.
W 2009r. jak braliśmy kredyt ( w euro ) mieliśmy ratę ok. 950 zł, a teraz ok. 1200 zł. Kolejna sprawa to nigdy nie masz pewności, czy nie stracisz pracy. I co wtedy? Tż pracował 4 lata w banku na umowę na czas nieokreślony i go zwolnili, a raty spłacać trzeba. Kredyt spłacamy trzeci rok, a mamy go na dzień dzisiejszy więcej do spłaty niż w momencie kiedy go braliśmy. Sprzedaż mieszkania nie wchodzi w grę, bo i tak 50 000 zł zostanie do spłaty - nie wezmę teraz za mieszkanie tyle co mam kredytu. Przede wszystkim odradzam kredyt w walucie.
__________________
Szymon

' Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym '

http://suwaczki.maluchy.pl/li-54402.png

http://kociewianka.w.interia.pl/mamy/dzieci2011.html

Edytowane przez Madziulka_17
Czas edycji: 2012-06-15 o 15:25
Madziulka_17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 15:42   #3193
telik
Wtajemniczenie
 
Avatar telik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: oleśnica
Wiadomości: 2 882
GG do telik
Dot.: Codziennie nowe powody do dumy, letnie bobasy i ich mamy - Kuny. Mamy VII - VII

Biegnie złożyć najlepsze życzenia
Niepowtarzalnemu Adasiowi
__________________

Edytowane przez telik
Czas edycji: 2012-06-15 o 15:44
telik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 16:13   #3194
beata_1988
Zakorzenienie
 
Avatar beata_1988
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 5 373
GG do beata_1988
Dot.: Codziennie nowe powody do dumy, letnie bobasy i ich mamy - Kuny. Mamy VII - VII

Cytat:
Napisane przez patik87 Pokaż wiadomość
Tż nadepnął mi na małego palca. Nie wiem czy nie wybity, bo puchnie i chodzić nie bardzo mogę, boli mnie
ja kiedyś sobie uderzyła mocno małym palcem u nogi w drzwi i myslałam że złamany, była nawet na pogotowiu ale na rtg wyszło że złamany nie był tylko mocno stłuczony, też spuchł jak bania i bolał że chodzić nie dało rady...

współczuję i oby nic poważnego.

Cytat:
Napisane przez mamad1 Pokaż wiadomość
Dlaczego nie mogę sama? Powody niby są, ale trochę głupie. Widocznie mi nie ufa, choć nie ma powodu...
Mam trochę osobistych problemów, ale przy problemach niektórych z Was, to te są słabo widoczne. Głupio mi, że przejmuję się takimi błahostkami...
żadne problemy nie są błahe. Wszystkie są równie ważne. Taki nieuzasadniony brak zaufania do drugiej połowy jest niedopuszczalny.. masz prawo do samodzielności, nie możesz wiecznie czekać na pozwolenie szanownego małżonka w każdej sprawie. nie rozumiem zachowania Twojego męża....

Cytat:
Napisane przez CarmelaSoprano Pokaż wiadomość
Sarenkowy stoliczek schowany pod łóżkiem w sypialni, bo to prezent urodzinowy od dziadków.
Za to ten Simply daliśmy już w prezencie i było pełne zainteresowanie
a co to za stoliczek? bo chyba coś przegapiłam

__________________

Dwa serca po raz drugi :heart:

Edytowane przez beata_1988
Czas edycji: 2012-06-15 o 16:26
beata_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 16:18   #3195
patik87
Zakorzenienie
 
Avatar patik87
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 3 113
Dot.: Codziennie nowe powody do dumy, letnie bobasy i ich mamy - Kuny. Mamy VII - VII

Zanetaa idź do lekarza bo chyba masz początek infekcji.

Mamad chyba za wszelką cenę szukasz winy w sobiei w jakiś sposób próbujesz się dostosować do zaistniałej sytuacji, tłumacząc sobie że Ty cos źle robisz...a tak nie jest.

No i poszłam na spacer, ale ledwo doszłam do bramy w adidasach i kulałam jak paloma. Wróciłam i nałożyłam klapki, trochę lepiej, nadal kulałam lekko, ale widzę że palec puchnie .. super
__________________
Sara
patik87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 16:18   #3196
beata_1988
Zakorzenienie
 
Avatar beata_1988
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 5 373
GG do beata_1988
Dot.: Codziennie nowe powody do dumy, letnie bobasy i ich mamy - Kuny. Mamy VII - VII

Cytat:
Napisane przez Shira_83 Pokaż wiadomość
ale mamy dziś dzień wpadek śliczna koza( wiedziałam, że Becia też nie wytrzyma))
jestem "koziara" więc mnie ta "owieczka" walnęła po oczach - teraz mamy dwie młode kózki i kozę mamusię

urodziły się 10 maja i już tak brykają po łące że ho ho - a że są dwie to jest niezły ubaw jak ganiają jedna za drugą - w zeszłym roku był jeden koziołek - biały

o ten:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0117.jpg (59,0 KB, 17 załadowań)
__________________

Dwa serca po raz drugi :heart:

Edytowane przez beata_1988
Czas edycji: 2012-06-15 o 16:34
beata_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 16:33   #3197
beata_1988
Zakorzenienie
 
Avatar beata_1988
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 5 373
GG do beata_1988
Dot.: Codziennie nowe powody do dumy, letnie bobasy i ich mamy - Kuny. Mamy VII - VII

Cytat:
Napisane przez Madziulka_17 Pokaż wiadomość
W 2009r. jak braliśmy kredyt ( w euro ) mieliśmy ratę ok. 950 zł, a teraz ok. 1200 zł. Kolejna sprawa to nigdy nie masz pewności, czy nie stracisz pracy. I co wtedy? Tż pracował 4 lata w banku na umowę na czas nieokreślony i go zwolnili, a raty spłacać trzeba. Kredyt spłacamy trzeci rok, a mamy go na dzień dzisiejszy więcej do spłaty niż w momencie kiedy go braliśmy. Sprzedaż mieszkania nie wchodzi w grę, bo i tak 50 000 zł zostanie do spłaty - nie wezmę teraz za mieszkanie tyle co mam kredytu. Przede wszystkim odradzam kredyt w walucie.

niewesoło macie


Cytat:
Napisane przez patik87 Pokaż wiadomość
Mamad chyba za wszelką cenę szukasz winy w sobiei w jakiś sposób próbujesz się dostosować do zaistniałej sytuacji, tłumacząc sobie że Ty cos źle robisz...a tak nie jest.

No i poszłam na spacer, ale ledwo doszłam do bramy w adidasach i kulałam jak paloma. Wróciłam i nałożyłam klapki, trochę lepiej, nadal kulałam lekko, ale widzę że palec puchnie .. super
Mamad - zgadzam się z Patik w 100% - chcesz cały czas usprawiedliwiać zachowanie męża, a on nie może Cię ograniczać w taki sposób, izolować tylko dlatego że ma takie "widzi mi się". Nie są to błahe problemy i nie wmawiaj sobie że tak jest - to wygląda naprawdę nieciekawie i musisz w jakiś sposób postarać się wpłynąć na rozwiązanie całej sprawy bo się psychicznie zamęczysz tam. Po Twoich postach widać że jesteś udręczona tym wszystkim, i masz szczerze dość.

Patik - oglądałaś Palomę?
ja namiętnie oglądałam swego czasu - kiedy to było...
__________________

Dwa serca po raz drugi :heart:
beata_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 16:47   #3198
Madziulka_17
Wtajemniczenie
 
Avatar Madziulka_17
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 262
Dot.: Codziennie nowe powody do dumy, letnie bobasy i ich mamy - Kuny. Mamy VII - VII

Cytat:
Napisane przez beata_1988 Pokaż wiadomość

niewesoło macie
Będąc tutaj dużo szybciej ten kredyt spłacimy. Aktualnie wynajmujemy mieszkanie także też mamy z tego pewną gotówkę. Aczkolwiek nikomu nie polecam tak dużego kredytu, bo nigdy nie wiesz co się wydarzy... Banki to zło
__________________
Szymon

' Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym '

http://suwaczki.maluchy.pl/li-54402.png

http://kociewianka.w.interia.pl/mamy/dzieci2011.html
Madziulka_17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 17:28   #3199
patik87
Zakorzenienie
 
Avatar patik87
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 3 113
Dot.: Codziennie nowe powody do dumy, letnie bobasy i ich mamy - Kuny. Mamy VII - VII

Beata oglądałam eh.. to z 10 lat minęło już albo więcej..
__________________
Sara
patik87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-15, 18:22   #3200
eveewe
Zakorzenienie
 
Avatar eveewe
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 5 133
GG do eveewe
Dot.: Codziennie nowe powody do dumy, letnie bobasy i ich mamy - Kuny. Mamy VII - VII

no to dobra jestem koze z owca pomylic a tak ogolem rozsmieszylam i was i siebie.
wrocilam od taty i zabieram sie za robienie ciasta z linku - ktora chetna zapraszam

jesli bralibysmy kredyt to tylko w naszej walucie, a pondto wlasnie tez po czesci z tego samego wzgledu zreygnowalismy, bo nasza kwota kredytu bylaby 300 tys a splacic musielibysmy 520 tys. Wiec wolimy pomalu na pozyczkach z KZP jechac (dla nie wtajemniczonych pracownicze pozyczki bez oprocentowania i calej reszty - ile bierzesz tyle splacasz). Ja moge 8 tys i tz tyle smo i juz na cos jest.
__________________
Nigdy nie odbieraj nikomu nadziei ! Może to jedyne co mu pozostało !

12.06.2010

Marysia - 11.08.2011

Aleks - 08-07-2013
eveewe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 18:39   #3201
agadus
Wtajemniczenie
 
Avatar agadus
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gruncik rolny nie obsiany
Wiadomości: 2 533
Dot.: Codziennie nowe powody do dumy, letnie bobasy i ich mamy - Kuny. Mamy VII - VII

Igorku 100 lat
spóźnione ale szczere


Adaś 100 lat
__________________

agadus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 18:40   #3202
jacieeeee
Wtajemniczenie
 
Avatar jacieeeee
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 926
Dot.: Codziennie nowe powody do dumy, letnie bobasy i ich mamy - Kuny. Mamy VII - VII

Beatko piszę tak jak obiecałam:
- maść Cutivate (sterydowa niestety) dwa razy dziennie jedynie na najgorsze zmiany
- krem Cetaphil PS lipoaktywny nawet 5 razy dziennie
- maść robiona na twarz i na noc
-syrop Aerius na noc 2,5 ml
__________________
Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba ...

Dominik 29.07.2011r
jacieeeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 19:16   #3203
Kajool
Zadomowienie
 
Avatar Kajool
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dziki zachód
Wiadomości: 1 433
Dot.: Codziennie nowe powody do dumy, letnie bobasy i ich mamy - Kuny. Mamy VII - VII

ADAS STO LAT KOCHANIE


Moje dziecko juz spi, ja odpoczywam. Jutro przyjezdza jakas para obejrzec wozek ale watpie, ze uda mi sie go sprzedac. Poza tym ciagle zaganiana jestem. W koncu umowilam sie do elektryka, bo mi nawiew padl w samochodzie, takze mama albo zimno albo cieplo :P
Dzisiaj zrobilam pycha zupe z botwinki :P super byla. Malemu tez smakowala.
__________________
"Ty jesteś, wiem, już nie bajką, nie snem
Ale jesteś prawdziwy jak ja..."
Kajool jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 19:32   #3204
bella7
Zakorzenienie
 
Avatar bella7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 5 507
GG do bella7
Dot.: Codziennie nowe powody do dumy, letnie bobasy i ich mamy - Kuny. Mamy VII - VII

hej

Adasiu wszystkiego najlepszego Słoneczko
__________________
Lenka i Lilianka 26.04.2011r.
Miłosz 19.01.2014r.
bella7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 19:47   #3205
madzia1k1
Raczkowanie
 
Avatar madzia1k1
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 457
Dot.: Codziennie nowe powody do dumy, letnie bobasy i ich mamy - Kuny. Mamy VII - VII

Hejo!!!

Ciężko się wbić jak się tylko podczytuje i nie pisze na bieżąco
Dominik już zasnął (od tygodnia znowu ładnie zasypia na noc), Karol szedł do pubu na turniej piłkarzyków, sam nie bierze w nim udziału, ale zapisał brata i jemu będzie kibicował.
Musze pochwalić mojego synka. Mogę powiedzieć, że mam bardzo grzeczne dziecko, bo się słucha. Jak mówimy "nie" to tego nie robi. Popatrzy się takim szrekowym wzrokiem, spróbuje jeszcze raz i za drugim razem jak powiemy nie to po prostu odchodzi w inne miejsce. I tak w ogóle nie otwiera szuflad, szafek, nie wkłada rąk do kontaktów. Nieraz ma ochotę, ale jak tylko dojdzie np. do szuflady i wyciągnie rączkę to pamięta, że to zabronione, spojrzy na nas i już dobrze wie, że nie ma tego robić. Jestem dumna z tego, bo zawsze chciałam tak właśnie wychować dziecko. No chyba, że mu się to potem zmieni

Z takich zaległych ważnych spraw to STO LAT Igorku, rośnij zdrowo!!!


No i oczywiste Adasiu WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO nasz mały podrywaczu:ro za:

Cytat:
Napisane przez iustyna1 Pokaż wiadomość
Marinka ucałuj Igiego od cioci Zołzy i Zuziaka. Wszystkiego najlepszego z okazji pierwszych urodzin!!!

Jutro o 17.00 Zuza ma chrzciny, trzymajcie kciuki . W sobotę na 15.00 impreza. Ciężkie 2 dni przed nami .
Trzymamy mocno:kci uki:

Cytat:
Napisane przez brumek Pokaż wiadomość
Mam, mam, mam!
Mąż zrobił mi niespodziankę i już dziś przywiózł fordzika Już jest nasz I jeszcze przed kąpielą wybraliśmy się na rodzinną przejażdżkę. Trochę strasznie, bo to diesel, a ja dotąd tylko benzynowymi jeździłam i czuć różnicę
Nie bardzo lubię kombiaków, ale za to bardzo kolor mi sie podoba

Cytat:
Napisane przez jacieeeee Pokaż wiadomość
Dominik ma stwierdzone AZS 3 maści, 1 syrop, emolienty, dieta. Ech

Iustyna już trzymam
biedny Domnik

Cytat:
Napisane przez zanetaa88 Pokaż wiadomość


Spotyka zięciu teściową na mieście i mówi:
- Witaj Mamusiu widzę, żę nie założyłaś stanika
-Ojej synu skąd wiesz ? pyta zawstydzona
-bo zniknęły Ci wszystkie zmarszczki na buzi




Cytat:
Napisane przez pieleszka Pokaż wiadomość


czytam na bieżąco, ale weny brak na pisanie. jestem zmęczona i jakas taka "przydołowana". nie mam na nic weny, siły i w ogóle... chodzę niewyspana bo Hance zęby idą i drze się nocami jak opętana, w pracy nie mam siły mysleć i robota mi idzie opornie bardzo (w szystko oczywiście na wczoraj). do tego byliśmy u kariolog i okazało się, że Hancia ma resztkowy przeciek prze łatę... niby lekarz nie kazała sie nim w ogóle przejmować, ale po tym wszystkim myślałam, że już będzie tak super.

Jak lekarze mówią, że nie powinniście się tym martwić to może zaufajcie jemu, chociaż domyślam się, że ciężko Wam jest się nie martwić.

Cytat:
Napisane przez Madziulka_17 Pokaż wiadomość
Super!



U Nas tak jest od jakiegoś miesiąca. Jak pierwszy raz to zobaczyłam to o mało zawału nie dostałam Mały wykręca się w bok, łapie za oparcie i wstaje. 5-cio punktowe pasy nie są żadną przeszkodą. Ostatnio sobie usiadł na tacce Te dzieciaki...
Dominik tez ostatnio kombinuje jak by to się wydostać z krzesełka, albo stanąć w nim

Cytat:
Napisane przez iustyna1 Pokaż wiadomość
Monia mazda premacy jest 7 osobowa :P. Tż się czai na 5 os. premacy.

U nas Tż jest fanem mazdy .
Oj mój też wielki fan mazdy, chociaz obecnie mamy toyotę. Ale następny samochód to będzie pewnie albo mazda albo saab.


Cytat:
Napisane przez Zmalowana Pokaż wiadomość
Hej Laski

Filip dzisiaj pierwszy raz nie płakał jak go oddawałam do żłobka

Mam chwilę luzu, a za chwilę idę gotować spaghetti. Chętne ?

Brumku
auto super ja to marze chociażby o takiej popierdółce jak ford ka, matiz, cieńko cieńko.
narobiłaś mi smaka na spaghetti i jutro też robie, od razu Dominikowi zrobię też.

Cytat:
Napisane przez Zmalowana Pokaż wiadomość
Marina, ano nie mam póki co
Jejku tak długo to trwa, pewnie jakieś komplikacje z wiadomo kim. A są jakieś szanse na to, że niedługo sprawa się wyjaśni?

Patik, jezeli chodzi o zupki to ja takie gęste robię D., bo takie lubi. Ostatnio jadł botwinkę. Ja to rzadko robie na bieżąco, bo sami bardzo mało jemy zup, robię większą ilość i mrożę. Tak na tydzień np.

Dzisiaj D. zjadł pierwszy raz ogórka małosolnego - b. mu smakował
__________________

Największe szczęście dla ojca i matki
Nad dobra ziemskie, rozkosze, dostatki
To ich krew - życie, to ich własne dziecię.
Co im nad wszystko droższe jest na świecie.

madzia1k1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 19:55   #3206
Lili 83
Zakorzenienie
 
Avatar Lili 83
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 884
Dot.: Codziennie nowe powody do dumy, letnie bobasy i ich mamy - Kuny. Mamy VII - VII

Dziewczyny dajcie przepis na botwinkę
Lili 83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 20:02   #3207
Marina1
Zakorzenienie
 
Avatar Marina1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 3 069
Dot.: Codziennie nowe powody do dumy, letnie bobasy i ich mamy - Kuny. Mamy VII - VII

Cytat:
Napisane przez Lili 83 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dajcie przepis na botwinkę
Lili
http://kuchennymidrzwiami.blox.pl/20...-botwinki.html
__________________
"...- Taki jest los kobiety. Musisz ugotować obiad z tego, co masz w kuchni. Musisz nauczyć się udawać podniecenie. To akt, pozwól, że Ci powiem, samczy akt. A gdy dojdziesz do perfekcji jesteś już stara. Młodość wyparowuje jak rosa, która rodzi się rano, a ginie po południu."
Marina1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 20:02   #3208
dziubek79
Zakorzenienie
 
Avatar dziubek79
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 3 257
Dot.: Codziennie nowe powody do dumy, letnie bobasy i ich mamy - Kuny. Mamy VII - VII

Adasiu kolejny roczniaku cudowny STO LAT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!
dziubek79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 20:05   #3209
CarmelaSoprano
Zakorzenienie
 
Avatar CarmelaSoprano
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 3 901
Dot.: Codziennie nowe powody do dumy, letnie bobasy i ich mamy - Kuny. Mamy VII - VII

Cytat:
Napisane przez beata_1988 Pokaż wiadomość
a co to za stoliczek? bo chyba coś przegapiłam
Stoliczki edykacyjne z Simply i Fishera

Cytat:
Napisane przez Madziulka_17 Pokaż wiadomość
Aczkolwiek nikomu nie polecam tak dużego kredytu, bo nigdy nie wiesz co się wydarzy... Banki to zło
Tu się nie zgodze...jeśli nie kredyt to co? Wynajmowanie całe życie albo wyrana w totka
Wynajmować nie mamy zamiaru (jak też mieszkać z rodzicami/teściami), na szóstke ciągle czekamy, a póki co kredycik spłacamy
__________________
W życiu tylko to się liczy, by iść razem na 6 nogach i jednej smyczy

Moja szczęśliwa liczba to czterysta miliardów.
Tak, wiem, nie jest zbyt poręczna w życiu codziennym.
CarmelaSoprano jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 20:11   #3210
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Codziennie nowe powody do dumy, letnie bobasy i ich mamy - Kuny. Mamy VII - VII

Sto lat dla Adasia słodziaka

piszecie o kredytach? nam by dali max 60 tyś. haha i jak tu za to kupić mieszkanie?
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:20.