Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-08, 16:21   #3481
DearAgony
Raczkowanie
 
Avatar DearAgony
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: 'murica
Wiadomości: 413
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
O patrz a moj maz coraz bardziej chce Stany odwiedzic i tam zostac.. ale cos slyszal ze tam tylko 10 dni urlopu jest (?) heh
Gdzie mieszkasz? w jakim stanie?
New Jersey, strasznie duzo tutaj Polakow xd Stany sa ciekawe do odwiedzenia ale co innego zycie tutaj :p Gdzie chce przyjechac twoj maz?

Sent from my Samsung Galaxy SII
__________________
There is no need for temples, no need for complicated philosophies.
My brain and my heart are my temples;

my philosophy is kindness.
DearAgony jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 18:42   #3482
AgleRkowa
Rozeznanie
 
Avatar AgleRkowa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Walthamstow
Wiadomości: 787
GG do AgleRkowa
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Dziewczyny!
Dostałam dzisiaj cynk od jednej Słowaczki (rozmawiamy sobie często po angielsku, żeby jakoś język połapać), że szykuje się event kosmetyczny marki "Mary Kay", jest on za darmo, ale trzeba dać znać, że chce się przyjść, aby zostać wpisanym na listę. Spotkanie jest w języku angielskim, 22 lutego, wypada to w sobotę. Czy któraś z Was chciałaby wziąć udział w czymś takim? Ja z miłą chęcią, ale wolałabym wybrać się z kimś. :P

Tu daje link do zdjęcia eventu:

https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater

btw. czy któraś z Was z okolic Walthamstow ewentualnie niedaleko, słyszała o jakimś dobrym kursie języka angielskiego? szukam czegoś w miarę taniego, coś na miarę pracującego na part time, ale wartego i godnego uwagi. Po prostu szukam jakiegoś kursu z którego byłabym zadowolona i nie stwierdziłabym, że to strata czasu i pieniędzy.
__________________
@ - 28.08...

czekanie...

Edytowane przez AgleRkowa
Czas edycji: 2014-02-08 o 18:46
AgleRkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 21:05   #3483
sylwiakaa
Zadomowienie
 
Avatar sylwiakaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice / London
Wiadomości: 1 636
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Newham college jest blisko w miare jesli chodzi o kurs.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
W oczekiwaniu na maleństwo... <3
sylwiakaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 02:22   #3484
201605051021
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 115
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cytat:
Napisane przez DearAgony Pokaż wiadomość
New Jersey, strasznie duzo tutaj Polakow xd Stany sa ciekawe do odwiedzenia ale co innego zycie tutaj :p Gdzie chce przyjechac twoj maz?

Sent from my Samsung Galaxy SII
Czesc DearAgony
Ja w te wakacje planuje właśnie tak jak mówisz, odwiedzic Floryde i wracac z powrotem do Londynu
201605051021 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 15:13   #3485
DearAgony
Raczkowanie
 
Avatar DearAgony
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: 'murica
Wiadomości: 413
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cytat:
Napisane przez eevone Pokaż wiadomość
Czesc DearAgony
Ja w te wakacje planuje właśnie tak jak mówisz, odwiedzic Floryde i wracac z powrotem do Londynu
To zycze milych wakacji Skoro tak mowisz to musi byc super mieszkac w Londynie, opowiadaj jak tam jest wiem, glupie pytanie ale staram sie uzmyslowic co mnie czeka jesli tam sie wybiore :p

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
There is no need for temples, no need for complicated philosophies.
My brain and my heart are my temples;

my philosophy is kindness.
DearAgony jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 15:50   #3486
201605051021
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 115
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cytat:
Napisane przez DearAgony Pokaż wiadomość
To zycze milych wakacji Skoro tak mowisz to musi byc super mieszkac w Londynie, opowiadaj jak tam jest wiem, glupie pytanie ale staram sie uzmyslowic co mnie czeka jesli tam sie wybiore :p

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Dear, fajnie mi się mieszka, fakt

Widzisz, jak sie zdecydowałam wyjechac z Polski, nic mnie w Pl nie trzymało. Teraz tutaj mam mojego TŻ, mam prace z której jestem bardzo zadowolona, taką która ma perspektywy dalszego rozwoju, lepszych zarobków itd. Niesmieło planuje zrobic sobie tutaj MBA.

Bardzo lubie okolice w której mieszkam, dosłownie wszystko mam 10 minut od domu, nie ważne, czy chciałabym kupic plastkową miednice za dwa funty, buty Armaniego, polski serek wiejski, czy bajgle w żydowskiej piekarni To jest ważne, pierwszym miejscem w jakim mieszkałam w Londynie było St. John's Wood- bardzo piękna, bardzo ekskluzywna dzielnica, przy samym Regent's Park, ale co z tego, jak tam koło siebie mialam jedno male Tesco i to wszystko, po kazde wieksze zakupy spożywcze, musiałam jeździc gdzies dalej.

Z tym mieszkaniem, które teraz wynajmuje, chyba miałam więcej szczęścia niz rozumu- wielu moich znajomych dojeżdżając z pracy do domu, musi przesiadac sie z metra na autobus, ja chciałam miec stacje metra blisko i mam- jakies 5 minut spacerem.

Chyba jedyną rzeczą, która mnie tu irytuje, to ilosc ludzi w centrum, w sklepach itd, srsl, o ataki socjopatii to mnie przyprawia Przez to prawie wszystko co się da, kupuje w internecie, chociaż też mam jedną swoją ulubioną High Street z mnóstwem uroczych, niezależnych butików, gdzie nie ma tłumów.
201605051021 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 16:20   #3487
DearAgony
Raczkowanie
 
Avatar DearAgony
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: 'murica
Wiadomości: 413
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cytat:
Napisane przez eevone Pokaż wiadomość
Dear, fajnie mi się mieszka, fakt

Widzisz, jak sie zdecydowałam wyjechac z Polski, nic mnie w Pl nie trzymało. Teraz tutaj mam mojego TŻ, mam prace z której jestem bardzo zadowolona, taką która ma perspektywy dalszego rozwoju, lepszych zarobków itd. Niesmieło planuje zrobic sobie tutaj MBA.

Bardzo lubie okolice w której mieszkam, dosłownie wszystko mam 10 minut od domu, nie ważne, czy chciałabym kupic plastkową miednice za dwa funty, buty Armaniego, polski serek wiejski, czy bajgle w żydowskiej piekarni To jest ważne, pierwszym miejscem w jakim mieszkałam w Londynie było St. John's Wood- bardzo piękna, bardzo ekskluzywna dzielnica, przy samym Regent's Park, ale co z tego, jak tam koło siebie mialam jedno male Tesco i to wszystko, po kazde wieksze zakupy spożywcze, musiałam jeździc gdzies dalej.

Z tym mieszkaniem, które teraz wynajmuje, chyba miałam więcej szczęścia niz rozumu- wielu moich znajomych dojeżdżając z pracy do domu, musi przesiadac sie z metra na autobus, ja chciałam miec stacje metra blisko i mam- jakies 5 minut spacerem.

Chyba jedyną rzeczą, która mnie tu irytuje, to ilosc ludzi w centrum, w sklepach itd, srsl, o ataki socjopatii to mnie przyprawia Przez to prawie wszystko co się da, kupuje w internecie, chociaż też mam jedną swoją ulubioną High Street z mnóstwem uroczych, niezależnych butików, gdzie nie ma tłumów.
:O Tez tak chce!! Ja jak wyjezdzalam do stanow to tez nic mnie nie trzymalo, tutaj poznalam swojego TZa i jakos staramy sie ulozyc tutaj zycie, ale jest ciezko Poza tym nie mamy zadnych znajomych i tak sie zastanawiam aby moze sprobowac w Londynie, moze tam by nam sie ulozylo Poza tym TZ od zawsze chcial mieszkac w Londynie *-*

Jak jest z praca? Czy to prawda ze z jezykiem znajdzie sie bez problemu? Oboje mowimy po angielsku caly czas (TZ jest Portugalczykiem), ale tutaj gdzie jestem bardziej zwraca sie uwage na doswiadczenie/edukacje niz jezyk.
__________________
There is no need for temples, no need for complicated philosophies.
My brain and my heart are my temples;

my philosophy is kindness.
DearAgony jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-09, 20:35   #3488
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cześć !

Mam kilka pytań, planuję wybrać się do Londynu w czerwcu - głównie na koncert JT, jednak myślę by pozwolić sobie na spędzenie tygodnia w okolicach miasta - zwiedzanie, odwiedziny rodziny. Nigdy nie byłam w Londynie i jestem zielona w tym temacie, gdzie najlepiej zatrzymać się na nocleg by nie mieć za daleko do głównych atrakcji miasta? Jak to jest z komunikacją miejską, można kupić jakiś tygodniowy bilet który będzie obejmował metro + autobusy? Znajdę gdzieś pokój dla dwóch osób gdzie łącznie zapłacę 100zł za nocleg?

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki!
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 22:51   #3489
sylwiakaa
Zadomowienie
 
Avatar sylwiakaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice / London
Wiadomości: 1 636
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Tyg bilet to 45f jesli chcesz w miare pozwiedzac, nocleg to pewnie ze 150zl za dwie osoby...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
W oczekiwaniu na maleństwo... <3
sylwiakaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 08:05   #3490
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

sylwiakaa, dzięki! a orientujesz się jakby to było z dojazdami z Hatfield do Londynu? czy ten tygodniowy bilet też byłby ważny na tym odcinku, czy musiałabym mieć jeszcze jakiś dodatkowy?

ah, czy bilet tygodniowy jest ważny od poniedziałku do niedzieli? czy niezależnie od zakupionego dnia tygodnia będzie ważny przez kolejnych 7 dni?

Edytowane przez inverso
Czas edycji: 2014-02-10 o 08:09
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 10:35   #3491
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
sylwiakaa, dzięki! a orientujesz się jakby to było z dojazdami z Hatfield do Londynu? czy ten tygodniowy bilet też byłby ważny na tym odcinku, czy musiałabym mieć jeszcze jakiś dodatkowy?

ah, czy bilet tygodniowy jest ważny od poniedziałku do niedzieli? czy niezależnie od zakupionego dnia tygodnia będzie ważny przez kolejnych 7 dni?
Czy te Hatfield to w londynie? Bilet tygodniowy kupuje sie w zaleznosci od stref, np na strefy 1-3, 1-6, 2-4...itp i tez w zaleznosci od stref ceny sa rozne, wazne sa 7 dni od nia zakupu.
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-10, 10:52   #3492
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cytat:
Napisane przez AgleRkowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny!
Dostałam dzisiaj cynk od jednej Słowaczki (rozmawiamy sobie często po angielsku, żeby jakoś język połapać), że szykuje się event kosmetyczny marki "Mary Kay", jest on za darmo, ale trzeba dać znać, że chce się przyjść, aby zostać wpisanym na listę. Spotkanie jest w języku angielskim, 22 lutego, wypada to w sobotę. Czy któraś z Was chciałaby wziąć udział w czymś takim? Ja z miłą chęcią, ale wolałabym wybrać się z kimś. :P

Tu daje link do zdjęcia eventu:

https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater

btw. czy któraś z Was z okolic Walthamstow ewentualnie niedaleko, słyszała o jakimś dobrym kursie języka angielskiego? szukam czegoś w miarę taniego, coś na miarę pracującego na part time, ale wartego i godnego uwagi. Po prostu szukam jakiegoś kursu z którego byłabym zadowolona i nie stwierdziłabym, że to strata czasu i pieniędzy.
oo fajnie.. chcialabym isc ale pracuje w weekendy :/

Moze poszukaj darmowych kursow z Councilu?
Moj kumpel chwali metodę Callana, on chodzi akurat na Chiswick, placi nieduzo, ale nie pamietam dokladnie ile :/

Cytat:
Napisane przez DearAgony Pokaż wiadomość
New Jersey, strasznie duzo tutaj Polakow xd Stany sa ciekawe do odiwedzenia ale co innego zycie tutaj :p Gdzie chce przyjechac twoj maz?
On chce w miejsce gdzie jest cieplo hahahahaha mYSLELISMY O Phoenix, bo mam tam ciotkę..
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 13:26   #3493
201605051021
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 115
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Ale mnie przeziebienie dopadlo, siedze half-dead w pracy, zasmarkanie level plus pro
201605051021 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 13:53   #3494
sylwiakaa
Zadomowienie
 
Avatar sylwiakaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice / London
Wiadomości: 1 636
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cytat:
Napisane przez eevone Pokaż wiadomość
Ale mnie przeziebienie dopadlo, siedze half-dead w pracy, zasmarkanie level plus pro
Paracetamol

Haha

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
W oczekiwaniu na maleństwo... <3
sylwiakaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 16:00   #3495
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

eevone, napar z majeranku sobie zrob w domu albo wkrop pare kropel soku z cytryny do nosa

Mampytanie do posiadaczek karty Beauty card z Debenhams.. wczoraj robilam tam zakupy i dano mi karte, babka powiedziala ze musze ja zarejestrowac online, ale przejechala nad skanerem (przynajmniej tak mi sie wydawalo).. i pytanie czy punkty powinny byc na karcie czy NAJPIERW trzeba zarejestrowac karte zeby dodac punkty? ona mi nic nie powiedziala ze to zajmuje chwilke i ze moglaby zarejestrowac w sklepie..
bo zaczynam sie wkurzac, ze tyle punktow stracilam..

ewentualnie czy moglabym isc z paragonem i dobic te punkty jesli one mi sie nie naliczyly?

Moze ktoras z Was sie orientuje w tej kwestii.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 16:03   #3496
magda_mjt
Zakorzenienie
 
Avatar magda_mjt
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16 511
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
eevone, napar z majeranku sobie zrob w domu albo wkrop pare kropel soku z cytryny do nosa

Mampytanie do posiadaczek karty Beauty card z Debenhams.. wczoraj robilam tam zakupy i dano mi karte, babka powiedziala ze musze ja zarejestrowac online, ale przejechala nad skanerem (przynajmniej tak mi sie wydawalo).. i pytanie czy punkty powinny byc na karcie czy NAJPIERW trzeba zarejestrowac karte zeby dodac punkty? ona mi nic nie powiedziala ze to zajmuje chwilke i ze moglaby zarejestrowac w sklepie..
bo zaczynam sie wkurzac, ze tyle punktow stracilam..

ewentualnie czy moglabym isc z paragonem i dobic te punkty jesli one mi sie nie naliczyly?

Moze ktoras z Was sie orientuje w tej kwestii.
Wg mnie skoro przejechała skanerem to punkty Ci nabilo, ale żebyś mogła potem te punkty używać, musisz najpewniej najpierw zarejestrować kartę.

A swoją droga dziewczyny polecacie jakis dobry (ale nie najdroższy) salon kosmetyczny w okolicach NW, ktory robi depilacje na gorąco (bez pasków, tylko ściąganie gorącego wosku)?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nasz dzień 11.07.2015
magda_mjt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 16:18   #3497
MonnieB
Zakorzenienie
 
Avatar MonnieB
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 960
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Dziewczyny, pomóżcie
Chciałabym zrobić pierogi... jakimi produktami angielskimi mogłabym zastąpić polskie?? chodzi mi o mąkę, ser, ziemniaki (nie wiem jakie, new potatoes? baby potatoes? jersey potatoes? od cholery ich jest :P ) ... Pomooocyyy
__________________
Cytat:
Some people think they are champagne in a tall glass, when in fact they are lukewarm piss in a plastic cup.
MonnieB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 16:29   #3498
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cytat:
Napisane przez MonnieB Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomóżcie
Chciałabym zrobić pierogi... jakimi produktami angielskimi mogłabym zastąpić polskie?? chodzi mi o mąkę, ser, ziemniaki (nie wiem jakie, new potatoes? baby potatoes? jersey potatoes? od cholery ich jest :P ) ... Pomooocyyy
Ale rozumiem, ze chcesz zrobic ruskie, tak?
Bo do ciasta na pierogi nie potrzebujesz ziemniakow...
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 16:35   #3499
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cytat:
Napisane przez magda_mjt Pokaż wiadomość
Wg mnie skoro przejechała skanerem to punkty Ci nabilo, ale żebyś mogła potem te punkty używać, musisz najpewniej najpierw zarejestrować kartę.

A swoją droga dziewczyny polecacie jakis dobry (ale nie najdroższy) salon kosmetyczny w okolicach NW, ktory robi depilacje na gorąco (bez pasków, tylko ściąganie gorącego wosku)?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Wydawalo mi sie ze przejechala.. ale jak zarejestrowalam karte to mam balans 0.. chyba wysle meza do tego sklepu bo ma blisko od pracy to sie zapyta, musze byc pewna czy te punkty beda czy jak :/


Cytat:
Napisane przez MonnieB Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomóżcie
Chciałabym zrobić pierogi... jakimi produktami angielskimi mogłabym zastąpić polskie?? chodzi mi o mąkę, ser, ziemniaki (nie wiem jakie, new potatoes? baby potatoes? jersey potatoes? od cholery ich jest :P ) ... Pomooocyyy
Ja robilam z normalnych ziemniakow ktore mozna dostac u ciapaka w sklepie :P ser akurat kupilam polski, w tesco.. a maka.. ja mialam plain flour i tyle. Wyszly jak zawsze super
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-10, 17:52   #3500
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
Czy te Hatfield to w londynie? Bilet tygodniowy kupuje sie w zaleznosci od stref, np na strefy 1-3, 1-6, 2-4...itp i tez w zaleznosci od stref ceny sa rozne, wazne sa 7 dni od nia zakupu.
Hatfield jest na północ od Londynu, pół godziny jazdy szybką kolejką ... kuzynka tam mieszka i nie wiem czy zdecydować się na nocleg u niej, czy szukać czegoś w Londynie by zaoszczędzić na biletach miejskich?
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 18:57   #3501
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Dojazdy na pewno wyjda taniej niz wynajmowanie czegos w Londynie.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 20:42   #3502
MonnieB
Zakorzenienie
 
Avatar MonnieB
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 960
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cytat:
Napisane przez blackdaisy Pokaż wiadomość
Ale rozumiem, ze chcesz zrobic ruskie, tak?
Bo do ciasta na pierogi nie potrzebujesz ziemniakow...
no ale do farszu?? potrzeba ziemniakow a jak wzielam ostatnio jakies to byly cholernie slodkie mimo, ze nie bralam sweet potatoes..

Anecka to mowisz, ze taka zwykla plain flour bedzie ok? nie wiem jak z serem, niby mamy w tesco polski ser bialy, ale jest bez tluszczu, nada sie?
__________________
Cytat:
Some people think they are champagne in a tall glass, when in fact they are lukewarm piss in a plastic cup.
MonnieB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 21:17   #3503
Floridzianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 99
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cytat:
Napisane przez DearAgony Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny

Zastanawiam sie nad wyjazdem do UK, mieszkam w stanach od 2-och lat i moj "american dream" poki co spala na panewce. Mam green card i znam swietnie angielski ale czuje, ze to nie moje miejsce. Mam kilku znajomych w Londynie i zastanawiam sie nad przyjazdem, prosze opowiedzcie mi jak wam udalo sie tam zaczepic i jak to jest z praca tam, bo nie mam pojecia :O

Dziekuje za wszelkie wskazowki
Jestem w szoku po przeczytaniu twojego komentarza. Mieszkam w stanach od 5 lat i moj chlopak jest Anglikiem takze obracam sie tu troche w towarzystwie Anglikow no i zawsze jacys znajomi z Anglii odwiedzaja matke mojego chlopaka. Wiesz ile oni by dali zeby zdobyc zielona karte? Niektorzy tak kombinuja zeby tu sie zahaczyc... No i nie dziwie sie.. Ja pojechalam do Londynu odwiedzic kolezanke w 2012.. ceny jak z kosmosu, z tego co rozmawialam z ludzmi tam to zarobki o wiele nizsze niz w Stanach no i te warunki zycia.. zapomnij o walk-in closets i innych amerykanskich luksusach. Mieszkanka malutkie, nawet 'domy' sa ciupkie w porowananiu ze stanami. Po 2 latach nie oczekuj ze bedziesz miec 'American Dream' :P . Ja jestem tu od 5ciu i ciagle buduje swoja przyszlosc. Jak jestes mloda osoba i masz szanse jeszcze cos osiagnac to propinuje ci skonczyc cos na szybko w community college np nursing LPN albo IT support i od razu zobaczyc poprawe w zarobkach jesli o to chodzi. No i w Anglii tez juz tak nie ma ze jezyk tylko wystarczy zeby zdobyc dobra prace. Wydaje mi sie ze bedziesz za lowac swojej decyzji za kilka lat.
Floridzianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 22:09   #3504
sylwiakaa
Zadomowienie
 
Avatar sylwiakaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice / London
Wiadomości: 1 636
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Skoro ma zielona karte to czego zalowac, zawsze moze wrocic..

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
W oczekiwaniu na maleństwo... <3
sylwiakaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 22:34   #3505
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Mnie tez zastanawia ten post, zwlaszcza, ze przeciez USA chyba zadne miejsce nie dorownuje pod wzgledem roznorodnosci - tyle roznych miast, miasteczek, tyle mozliwosci, do wyboru do koloru. Stany sa tak (czesto skrajnie) rozne, ze twierdzenie, ze "to nie moje miejsce" jest naprawde niesamowicie uogolniajace jesli sie wydaje opinie tylko na podstawie przezytych 2 lat w jakims jednym miejscu.
No i jeszcze zalezy jak rozumiec pojecie "american dream" - czegos takiego nigdzie juz chyba nie ma, nie ma tak, ze gdzies sie jedzie z minimalnymi umiejetnosciami, wiedza i wyksztalceniem i ma sie wszystko tak ot; na wlasny dobrobyt i spokojna przyszlosc trzeba jednak zapracowac (czy to w gdzies w USA czy w Londynie czy gdziekolwiek indziej).
Nie odradzam wyjazdu do Londynu, ale po prostu zastanowilabym sie czy to aby na pewno jest rozwiazaniem problemu.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 09:03   #3506
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cytat:
Napisane przez MonnieB Pokaż wiadomość
no ale do farszu?? potrzeba ziemniakow a jak wzielam ostatnio jakies to byly cholernie slodkie mimo, ze nie bralam sweet potatoes..

Anecka to mowisz, ze taka zwykla plain flour bedzie ok? nie wiem jak z serem, niby mamy w tesco polski ser bialy, ale jest bez tluszczu, nada sie?
Nie do kazdego farszu Monnie
Sa na przyklad pierogi z kapusta i grzybami, z miesem- do ktorych nie dodajesz ziemniakow.
Tylko pierogi ruskie maja w nadzieniu ziemniaki.
Maka plain, a ser jaki chcesz, moze byc odtluszczony-zalezy jaki lubisz (mozesz)
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 10:21   #3507
MonnieB
Zakorzenienie
 
Avatar MonnieB
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 960
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

No ruskie ruskie, wiadomo!!! Z miesem grzybami itd jakos nie lubie od dziecka.. :P Chciałam chłopakowi zrobić, ... ostatnie w garnku się rozpadły :-(

to kupie taką najzwyklejszą mąkę i ser (bo ostatnio mi powiedzialy kolezanki zebym z Philadephią robiła...) i robię jutro
dzięki wam bardzo, dam znać!

p.s.
slyszalyscie o tym calym marszu/strajku Polakow? popieracie? idziecie??
__________________
Cytat:
Some people think they are champagne in a tall glass, when in fact they are lukewarm piss in a plastic cup.
MonnieB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 10:43   #3508
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cytat:
Napisane przez MonnieB Pokaż wiadomość
no ale do farszu?? potrzeba ziemniakow a jak wzielam ostatnio jakies to byly cholernie slodkie mimo, ze nie bralam sweet potatoes..

Anecka to mowisz, ze taka zwykla plain flour bedzie ok? nie wiem jak z serem, niby mamy w tesco polski ser bialy, ale jest bez tluszczu, nada sie?
No ja kupuje tam chyba Łowicz ser jest półtłusty ale moze byc kazdy inny ser. Z philadelfia jadlam, mi nie smakuja.. wole standard ser + ziemniaki + sol pieprz, troche vegety..
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 11:55   #3509
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cytat:
Napisane przez MonnieB Pokaż wiadomość
No ruskie ruskie, wiadomo!!! Z miesem grzybami itd jakos nie lubie od dziecka.. :P Chciałam chłopakowi zrobić, ... ostatnie w garnku się rozpadły :-(

to kupie taką najzwyklejszą mąkę i ser (bo ostatnio mi powiedzialy kolezanki zebym z Philadephią robiła...) i robię jutro
dzięki wam bardzo, dam znać!

p.s.
slyszalyscie o tym calym marszu/strajku Polakow? popieracie? idziecie??
Ja kazde pierogi zjem (tzn. domowe)
Narobilas mi ochoty w ogole.

Co to za marsz? Mama cos mi wspomniala przez telefon, ale jakos nic do mnie nie dotarlo tutaj na miejscu...
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 12:07   #3510
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Ja tez nic nie slyszalam, o co chodzi? Jaki marsz? Jaki strajk? WTF?
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-27 21:17:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:48.