a co dla mnie?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-02-16, 12:14   #1
becia-ziom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 85

a co dla mnie??


Hej dziewczyny!!chcialbym przejsc mala metamorfoze...tylko wlasnie nie wiem co powinnam w swoim wygladzie zmienic...
obecnie mam wlosy ścięte tak do ramion i troche rozjasnione
maluje sie bardzo delikatnie (bo jak widac na zdjeciach jestem jeszcze mloda:P) no i wlasnie jaki kolorki by mi pasowaly?? a tak wogóle to kim ja jestem (chodzi o typ kolorystyczny)??mi sie wydaje ze latem...ale sama nie wiem
na zdjeciach jest moj naturalny kolor wlosow (moze na 2 fotce jest troche jasniejszy niz na pierwszej bo robione bylo w lato) wiec co mi radzicie ??prosze o odpowiedz

Edytowane przez becia-ziom
Czas edycji: 2006-04-04 o 08:40
becia-ziom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-16, 14:31   #2
becia-ziom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 85
Re: a co dla mnie??

czyli nic mi nie poradzicie??moze mi sie nie da pomoc...
becia-ziom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-16, 15:23   #3
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: a co dla mnie??

z chęcią na pewno wiele osób by Ci pomogło, ale na podstawie tych słabej jakości zdjęć niestety ciężko jest cokolwiek powiedzieć...
choć ciężko mi ocenić..na pierwszym zdjęciu wyglądasz na lato na drugim nawet na wiosnę, a są to przecież dwa odmienne typy o różnej temperaturze...więc po pierwsze lepsze i większe zdjęcia, po drugie: mogłabyś coś więcej powiedzieć - jak się opalasz, na jaki kolor, i jaki ma odcień, jak długo utrzymuje się opalenizna...czy masz jakieś piegi, pieprzyki i jeśli tak to w jakim odcieniu (ciepłym - złotym, czy zimnym-szarym), jaki jet kolor dokładnie Twoich oczu, czy mają jakieś plamki, czy są jednolite tęczówki... przybliż nam siebie i na zdjęciu i w opisie..
Czekamy
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-16, 17:21   #4
becia-ziom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 85
Re: a co dla mnie??

hmm..skoro mowisz ze na zdjeciach jestem malo widoczna to moze sie opisze
opalam sie slabo i nie jest to napewno taki czekoladowy braz (pierwszy dzien to raczej na czerwono, pozniej ja wiem chyba odcien brzoskwiniowy czy cos w takim stylu)
jesli chodzi o piegi to nie mam (no czasem w lato jakies na nosku w zlotawym odcieniu)
oczy mam jasnoniebieskie a naturalny kolor wlosow to ciemny blond (jak bylam mala to byl bardzo jasniutki a teraz z wiekiem sciemnial niestety)
cere mam w takim ladnym brzoskwiniowym odcieniu, czesto na policzkach pojawiaja mi sie rumience..
to chyba wszystko...dolaczam moje teraźniejsze zdjecie(bez makijazu) czekam na porady- rowniez w sprawie fryzury i makijazu...

Edytowane przez becia-ziom
Czas edycji: 2006-04-04 o 08:39
becia-ziom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-17, 09:32   #5
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: a co dla mnie??

no to z Twojego opisu wydaje mi się, ze jednak Wiosna..na tym zdjęciu większym dobrze widać Twoje usta, które jednak są w ładnym koralowym - ciepłym odcieniu...Twoje włosy też takie bardziej złote się wydają szczególnie na 2 zdjęciu...poza tym mówisz, że masz ładną brzoskwiniową cerę, a tylko Wiosny taką posiadają, na pewno nie zimne "typki", masz delikatną urodę, no i że się rumienisz, masz rumieńce, co też jest b. charakterystyczne dla Wiosenki i złote piegi jak się latem pojawiają...

co do makijażu proponuję Ci jakieś lekkie, delikatne ale żywe odcienie i tylko lekko muśnięte powieki: pomarańcz, żółć, zieleń, turkus, ciepłe brązy, brzoskwinka, złoto...ale myślę, że nie musisz się specjalnie malować, jesteś jeszcze młoda i bardzo ładnie naturalnie i świeżo wygladasz..masz bardzo ładne brwi...jeszcze tylko więcej uśmiechu na buźce
co do włosów, nie wiem jaką masz teraz długość, (aha wróciłam do pierwszego wpisu)..no właśnie ja Cię widzę w takich włoskach do ramion, wycieniowanych i z grzyweczką na bok, jak na tym zdjęciu ostatnim w spiętych włosach

wyślę Ci paletę kolorów dla Wiosny, powiedz, czy lubisz takie kolorki?
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-17, 13:58   #6
becia-ziom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 85
Re: a co dla mnie??

mowisz patis ze jestem wiosna...tez tak myslalam (choc wahalam sie jescze pomiedzy latem) tylko wlasnie do tej wiosny nie pasuje mi moja ciemna oprawa oczu (brwi sa bardzo wyraziste)jesli chodzi o kolorki to ogolnie lubie wszystkie oprocz czeronego i brazowego...
wklejam jeszcze jedno moje zdjecie (tym razem w makijazu)
i mam jescze jedno pytanko:czy ladniej by mi bylo w kolorze wlosow ciemniejszym (jakims brązie) czy jasnym (takim jak teraz) ??

Edytowane przez becia-ziom
Czas edycji: 2006-04-04 o 08:39
becia-ziom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-17, 14:00   #7
becia-ziom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 85
Re: a co dla mnie??

o ja ale sie duze dodalo...sorry :P
becia-ziom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-02-17, 14:22   #8
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: a co dla mnie??

no to tak... Wiosna właśnie zwykle ma brwi ciemniejsze od włosów na głowie, tak więc jak najbardziej brwi możesz mieć nawet ciemne...ja jestem mocną wiosną z kolei ale oprawę oczu mam raczej jaśniejszą a Lato to zwykle i oprawę oczu i włosy ma w takim samaym odcieniu...

taki kolorek włosów jaki masz teraz (pewnie naturalny) ładnie do Ciebie pasuje..ja bym nie zmieniała...jeśli Wiosna nie ma naturalnie ciemniejszego koloru włosów (jak np.ja) to może nie wyglądać dobrze w ciemnych włosach, więc dla Ciebie brązik mógłby być za ciemny ...no ale na tym pierwszym zdjęciu masz jednak taki ciemniejszy odcień i też ładnie i tak naturalnie...więc heh, już sama się pogubiłam bo nie wiem który jest naturalny... jeśli zdecydujesz się jednak na brąz raczej nie wybieraj kolorków zbyt ciepłych...Wiośnie za bardzo rude brązy nie pasują, ja mam taki neutralny odcień brązu (ani nie zupełnie zimny ani nie ciepły) po prostu jasny brąz
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-18, 11:25   #9
Gruby_Louie
Raczkowanie
 
Avatar Gruby_Louie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 266
Re: a co dla mnie??

becia-ziom napisał(a):
> mowisz patis ze jestem wiosna...tez tak myslalam (choc wahalam sie jescze pomiedzy latem) tylko wlasnie do tej wiosny nie pasuje mi moja ciemna oprawa oczu (brwi sa bardzo wyraziste)

Moja koleżanka wiosna ma włosy blond, a brwi niemal czarne
Gruby_Louie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-18, 11:33   #10
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Re: a co dla mnie??

Hmmm - z tego co wiem to właśnie typowe wiosny i delikatniejsze jesienie mają właśnie jasną, prawie niewidoczna oprawę oczu
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-18, 13:53   #11
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: a co dla mnie??

właśnie różnie to z tym jest alraune...ja np. mam jaśniejszą oprawę oczu (ale przyciemniam ) mam przecież ciemniejsze włosy a brwi i rzęsy jaśniejsze..jednak też znam takie co mają ciemniejsze brwi a włosy właśnie jasne, złote... i pierwszy przypadek (ja ) jestem wiosenką i drugi także

Więc to nie zawsze jest tak do końca zgodne ze znanymi nam opisami...dlatego np. odsuwałam od siebie Wiosnę, bo wszędzie pisało, że są jasnymi blondynkami, a ja jasną szatynką, więc nijak to mi nie pasowało dopiero jak zobaczyłam zdjęcia M.Monroe w naturalnych ciemnych włosach i doszłam do tego, że jest Wiosną to zmieniałam swoje postrzeganie co do typów i już patrzę ogólnie a nie tylko na szczegóły, które czasem mogą być mylne i nie pasujące... bo nie można powiedzieć, że ktoś na 100 % jest jakimś typem, chyba że bardzo charakterystyczną ma urodę, ale zwykle jest tak, że mamy w sobie coś co nie pasuje do danego opisu konkretnego typu..hihiu ale się rozpisałam...znowu
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-02-18, 14:26   #12
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Re: a co dla mnie??

Patis - dlatego ja napisałam o "typowej" Wiośnie - widziałam parę Wiosenek w Twoim typie, tzn. ciemnowłosych, u których najistotniejszą cechą jest właśnie kontrast (tutaj - pomiedzy ciemnymi włosami i przezroczystą i złocistą cera)a z powodu ciepłej kolorystyki zdecydowanie mozna wykluczyć Zimę....
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-18, 14:58   #13
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: a co dla mnie??

hihi no tak przeoczyłam to jedno słowo i myślałam, że nie bierzesz pod uwagę typu mocniejszego, kontratowego a nawet, że wykluczasz jego istnienie w przypadku wiosny heheh za dużo chyba myślę
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-18, 15:55   #14
becia-ziom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 85
Re: a co dla mnie??

no to chyba jestem wiosna (skoro tak twierdzicie..)
ale moze macie jakies dla mnie konkretne porady wskazówki co do fryzury.makijazu kolorow wlosow ?? bo chcialabym sie troszke zmienic tylko teraz powiedcie mi jak ??
becia-ziom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-18, 16:04   #15
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Re: a co dla mnie??

A jaki Ty masz kolor oczu? No bo nie wiem czyś Ty wiosenka... hmmm... Mam wątpliwości.Makijaż zdecydowanie zbyt mocny dla Ciebie (no chyba, że dołożysz inny fryz i ruszysz na dyskotekę).

Jeśli lubisz kreseczki, to kreska - ale delikatna cienka i nie taka długasierna + tusz wystarczą za cały makijaż oka. Oczywiście pod spód baza z cienia w kolorze cery (np. Beige Frost Avonu).
Możesz pofantazjować z kolorami. Odradzam tylko czarne kreseczki. Jakie konkretnie byłyby dobre, to okaże się jak zdecydujemy co z tą porą roku. Do dopełnienia makijażu wystarczy bezbarwny błyszczyk lub naturalny różyk (np. Tickled Pink, Avon)
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-18, 16:36   #16
becia-ziom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 85
Re: a co dla mnie??

hehe...rzęso ja tak sie nie maluje na codzien (wogóle kresek nie robie) a tu to akurat zdjecie bylo robione przed dyskoteką...
no codziec to maluje sie zazwyczaj tylko tuszem do rzes i jakims delikatnym blyszczykiem
uzywam czarnego tuszu (tylko wlasnie zastanawiam sie czy taki do mnie pasuje..moze lepszyby byl brązowy??)
a moje oczy sa kolory niebieskigo (taki intensywny)

Edytowane przez becia-ziom
Czas edycji: 2006-04-04 o 08:39
becia-ziom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-18, 16:56   #17
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Re: a co dla mnie??

To nawet lepiej, że nie jesteś jeszcze od kresek uzależniona . W takim razie zaszalej z tuszem i kup granatowy (niebieski byłby zbyt rzucający się w oczy). Możesz naturalnie wypróbwać też inne kolorki.

Hmmm, to zdjęcie też niezbyt wyraźne, ale ja jednak stawiam na zimny typek. Najlepiej wklej jeszcze kilka fotek w różnych kolorach ubrania.
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-18, 19:06   #18
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: a co dla mnie??

ee tam nie zimny, co Ty... popatrz na oczy beci, jakie są intensywne...lato,bo podejrzewam, że to obstawiasz nigdy nie ma takiego kolorku, bardziej natomiast przytłumione... a i brwi tutaj są takie ciepłe
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-18, 20:17   #19
becia-ziom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 85
Re: a co dla mnie??

wklejam moje zdjęcia w innych kolorach ubrań (włosy naturalne, jeszcze długie).

Edytowane przez becia-ziom
Czas edycji: 2006-04-04 o 08:39
becia-ziom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-02-18, 22:29   #20
Ania_D
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 366
Re: a co dla mnie??

ja obstawiam wiosnę kolorki to kolejno - lato i wiosna
Ania_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-18, 22:31   #21
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Re: a co dla mnie??

KAPITULUJĘ!!
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-18, 22:33   #22
kamila19
Raczkowanie
 
Avatar kamila19
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 333
Re: a co dla mnie??

__________________
kamila19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:57.