Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-17, 20:15   #3361
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

do viki1988

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
color touch bedzie sie wypłukiwał bo to szampon koloryzujący, jeśli chcesz czegoś trwałego to powinnaś użyć kolestonu np.7.71 + mixton 0.88 i z wyższą wodą, a na zdjęciach ja nie bardzo pasemka widzę, wydaje mi sie ze przy tak niewielkiej różnicy koloru nie ma co kombinować tylko normalnie na całość farbę położyć
WitamZnalazłam paletę kolastonu i trochę jasny ten 7,71. To że ten special mix 0.88 zniweluje rudość to wiem, ale czy wyjdzie mysi? bo na palecie trochę rudym zalatuje?choć 6.71 może być za ciemny,lepiej najpierw spróbować jaśniejszym. Wyczytałam, ze na 30g farby 4cm (2g) mixu , no i w takim razie 64g oxydantu, tylko teraz jakiego? bo 3% i 4% nie mają z Welli a 6% rozjaśni pewnie jak poprzednio(do rudego). Gdzieś czytałam, że można użyć ox. innej firmy, a jak się ma łączenie kolestonu z niefirmowym ox. i słabszym niż 6%?

-------------------------------------------------------------------
neith w poście# 2589 napisała: "Moc oksydantu zależy od:
- poziomu, który mamy obecnie na włosach I
- poziomu, który chcemy otrzymać.
Jeśli poziom, który chcemy otrzymać, jest ten sam lub ciemniejszy od tego, co mamy obecnie na głowie, w zupełności wystarczy 3% oksydant. Jeśli chcemy odcień jaśniejszy, niż to, co obecnie mamy na głowie LUB gdy mamy dużo siwych włosów, stosuje się oksydant 6% lub więcej, w zależności od tego, o ile jaśniejszy ma być ostateczny odcień.
Natomiast nie wolno zapominać o prepigmentacji. Jeśli ktoś ma na włosach poziom np. 8 - blond, a chce zejść do poziomu 4 - brąz, to i na wodzie 3% i na wodzie 6% farba się będzie nierównomiernie wypłukiwać, jeśli nie będzie wykonana prepigmentacja przed farbowaniem, czyli najpierw dokładamy barwnik z palety naturalnych, a dopiero potem farbę finałową. I warto wiedzieć, że prepigmentację powinno się robić właściwie zawsze, gdy przyciemniamy włosy o więcej, niż 2 tony, właśnie po to, by nie mieć problemu z nierównomiernym wypłukiwaniem się farby, tudzież dziwnych efektów kolorystycznych na głowie……"


Neith #2591
"Prepigmentacja jest idealna i niezbędna w przypadku rozjaśnianych pasemek farbowanych na ciemniejszy kolor. W skrócie wygląda to tak: barwnik (złoty, pomarańczowy lub czerwony) miesza się z wodą (czasem jest już gotowy w formie spreju) i nakłada na włosy dokładnie tak, jak farbę. NA TO (bez wcześniejszego spłukania) nakłada się farbę, którą chcemy mieć na włosach i dalej postępujemy, jak przy zwykłym farbowaniu. Dlaczego tak trzeba? Bo rozjaśniony włos pozbawiony jest naturalnego barwnika i KAŻDA farba będzie się błyskawicznie z niego wypłukiwać. Włos MUSI mieć choć odrobinę ciepłego pigmentu, inaczej efekta farbowania, zwłaszcza na kolory popielate, jest właściwie nie do przewidzenia. Ciepły pigment będzie stanowił bazę dla finalnego koloru. I warto wiedzieć, że każdy naturalny włos na naszej planecie, czy czarnowłosej Japonki, czy platynowej Szwedki ma ciepły pigment. U Japonki będzie to czerwony, u Szwedki żółty, u szatynki pomarańczowy, ale każdy włos ten pigment ma i jeśli jest go całkowicie pozbawiony, by dobrze włosy zafarbować, należy ten pigment dodać. To tak w skrócie"
---------------------------------------------------------------------

To niebieskim 0.88 sobie nie zrobię prepigmentacjii, bo to zimny kolor, to czym? Jeszcze 7 naturę kupić?
Po prostu głowa mała, żeby to wszystko poukładać, dlatego są fachowcy i nasze ciała pedagogiczne. Dzięki
A tutaj fotka z palety 7.71 i 6.71z kolestonu(trzeba zjechać paskiem w dół).
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 22:00   #3362
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dziewczyny jak sądzicie... Jeżeli decyduję się na mixton (szary lub niebieski) to lepiej wybrać z farb kolor neutralny np. 6.0 czy jednak też z popielem np. 6,01? Nie zależy mi na totalnie popielatym brązie - jak wiadomo już raczej na zimnym brąziku...
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-20, 13:32   #3363
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 632
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Shade,
Nawet nie wiedziałam, że Majirel ma szary mixton (u mnie w hurtowni z zimnych tylko zielony, fioletowy i niebieski).
Mi się sprawdziła mieszanka 6,1 + niebieski mixton. Matys-magda pisała gdzieś, że te mixtony stosuje się do wzmocnienia tonacji głównej, czyli tego, co pierwsze po przecinku
W którymś z poprzednich postów umieściłam zdjęcie tego, co mi wyszło. Czy to dla Ciebie jest zimny kolor czy już zbyt popielaty?
Dodam, że póki co, nie ocieplił się za bardzo Za jakieś dwa tygodnie wkleję jeszcze jedno zdjęcie, żeby pokazać zmywanie się koloru.
nanah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-20, 15:29   #3364
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

ejj.. ja mysle z mam sporo siwych włosów (19lat) moze na odrost nałozyłabym farby z oksy 6% a na koncówki 3?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-20, 17:40   #3365
veramm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 10
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Witam
Bardzo proszę o pomoc Mam włosy farbowane na jasny brąz z połyskiem rudawo-czerwonym. Okropieństwo!! Farbowałam włosy u fryzjera który nie potrafił uzyskać odcienia zimnego - zgroza. Potem kilka samodzielnych farbowań i mam dość. marzy mi się taki kolor jak w załączniku. Doszłam do tego że może mi pomóc majirel 5.12. Proszę o fachową opinie bo nie mam pojęcia czy to ten odcień.
veramm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-20, 17:48   #3366
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez nanah Pokaż wiadomość
Shade,
Nawet nie wiedziałam, że Majirel ma szary mixton (u mnie w hurtowni z zimnych tylko zielony, fioletowy i niebieski).
Mi się sprawdziła mieszanka 6,1 + niebieski mixton. Matys-magda pisała gdzieś, że te mixtony stosuje się do wzmocnienia tonacji głównej, czyli tego, co pierwsze po przecinku
W którymś z poprzednich postów umieściłam zdjęcie tego, co mi wyszło. Czy to dla Ciebie jest zimny kolor czy już zbyt popielaty?
Dodam, że póki co, nie ocieplił się za bardzo Za jakieś dwa tygodnie wkleję jeszcze jedno zdjęcie, żeby pokazać zmywanie się koloru.
Ja nie farbuję Majirel Nie wiem czy tam mają jakieś mixtony czy nie. Stosuję inne farby. Natomiast chodzi mi ogólnie o to czy lepiej użyć szarego czy niebieskiego.

No ale jeśli np. wezmę 6,01... to co ja wzmocnię tym mixtonem? Zero? Czyli naturalny? Pogłębiony? Nie wiemmmm......

Zdjęcia Twoich włosków z tego co pamiętam były bardzo fajne. Ale dobrze jeśli wkleisz jak to teraz wygląda.

---------- Dopisano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 18:45 ----------

Cytat:
Napisane przez veramm Pokaż wiadomość
Witam
Bardzo proszę o pomoc Mam włosy farbowane na jasny brąz z połyskiem rudawo-czerwonym. Okropieństwo!! Farbowałam włosy u fryzjera który nie potrafił uzyskać odcienia zimnego - zgroza. Potem kilka samodzielnych farbowań i mam dość. marzy mi się taki kolor jak w załączniku. Doszłam do tego że może mi pomóc majirel 5.12. Proszę o fachową opinie bo nie mam pojęcia czy to ten odcień.
Zależy jaki masz kolor wyjściowy. Natomiast jeśli faktycznie masz rudo-czerwone refleksy to .12 niewiele pomoże..... 1 - popiel ok, wybije miedź ale po co opal??
Powinnaś użyć metalika (7) żeby przygasić czerwienie. Poza tym z doświadczenia wiem, że poziom 5 wychodzi bardzo ciemno - praktycznie czarny. Masz fotkę swoich włosów????
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-20, 18:13   #3367
veramm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 10
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Niestety, ale 2 miesiące temu farbowałam czekoladowym kasztanem z loreala excell10. Już się sporo wymył i jest takim jasnym brązem Właśnie nie mam pojęcia jak ciemny wyjdzie Chciałabym uzyskać efekt taki jak na zdjęciu bo taki miałam swój naturalny. To może jakiś inny numer lub połączyć dwa odcienie?
veramm jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-20, 23:45   #3368
matys-magda69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 164
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

zyta82-na Twoje wloski w zupelnosci wystarczy woda od 1,5 do 3% ,jesli uzyjesz wiekszej mocy naturalny odrost mozne lekko sie zmienic w nieporzadany odcien.Twoje wloski wygladaja na zmeczone zabiegami a Wella Touch troszke je nawilzy.mieszanka dla Ciebie ponizej powinna byc odpowiednia
jesli ,nie wyjdzie tak jak chcesz (za jasno) dodaj do tego ok 5ml 4.71
kapiel rozjasniajaca nie potrzebna -moze niezly balagan na glowie zrobic.
ten odrost co masz jest ladny zimy

mieszanka30 ml8.71+30 ml7.89 rozprowadzamy sama farbe na wlosach przeczesujemy grzebieniem posniej podajemy odrobine goracej wody(aby skory nie poparzyc) malaksujemy na glowie trzymamy 20 min i nie splukujemy tylko suszymy wloski
nastepnie przechodzimy do farbowania właściwego”
Czy użyć 1.9% czy 4% i ile trzymać?
Nie wiem czy dla mnie nadał by się niebieski, foletowy czy czerwony toner, bo sama nie wiem czy moje włosy są zielone, żółte czy pomarańczowe?
Czy robić odbarwianie koloru jak sugerują na str. Elgonu? cytuję”ODBARWIANIE KOLORU -Zmieszać 100ml letniej wody z 20 ml szamponu i 20 ml rozjaśniacza np. White Bleach oraz 20 ml 3% wody utlenionej. Nałożyć na włosy, delikatnie wmasować a następnie spłukać”
Może Masz inne rady czy pomysły dla mnie? Jestem otwarta na wszelkie propozycje aby wrócić do mojej natury i pozbyć się tych dziadoskich wypłukanych pasemek! Z góry dziękuję i pozdrawiam poszukujących idealnego koloru
Zdjęcia robione w dzień przy oknie tylko 7 i 8 zdjęcie robione pod halogenem w łazience

---------- Dopisano o 23:45 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------



No ale jeśli np. wezmę 6,01... to co ja wzmocnię tym mixtonem? Zero? Czyli naturalny? Pogłębiony? Nie wiemmmm......


Dobrze kombinujesz- nie powinno stosowac sie wylacznie 1 mieszanki koloru tylko mieszac mieszac i jeszcze raz mieszac.zawsze odrobina natury musi byc zeby nie wyszlo jakies zielone kuku
jesli do 6,o1 dodasz mix ton np niebieski to otrzymasz ciemy blond o odcieniu intensywnym naturalno-popielatymTak jakos po Polsku chyba wyszlo



---------- Dopisano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 18:45 ----------


Zależy jaki masz kolor wyjściowy. Natomiast jeśli faktycznie masz rudo-czerwone refleksy to .12 niewiele pomoże..... 1 - popiel ok, wybije miedź ale po co opal??
Powinnaś użyć metalika (7) żeby przygasić czerwienie. Poza tym z doświadczenia wiem, że poziom 5 wychodzi bardzo ciemno - praktycznie czarny. Masz fotkę swoich włosów????[/QUOTE]


jesli chcesz utrzymac intensywny kolor na poziomie od 2-5 to z z Lorealem mozesz i prykryc te rudo-zerwone efleksy to jesli ten 5,12 Ci sie podoba to zmieszaj

10ml 4,07+10 ml 5+30ml 5.12 plus oxy 75ml(w zaleznosci jakie grube i dlugie masz wlosy)
Tylko jak mialas samodzielne farbowania to wlosy powinien ocenic fryzjer kolorysta
__________________
matys-magda69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-21, 07:03   #3369
missparker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 48
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cześć Dziewczyny!
Ja, jak wiekszosc, mam problem z przejscia z czarnego koloru do ciemnego popielatego blondu. Probowalam wiele farb- od Voila 6.1 poprzez Revlona, Majirel, nawet londe 25 popielaty blond....nie mam juz sily-bo labo wychodza zielone- albo czarne wyplukujace sie na czerwienie i naprawde rece mi opadaja! Przyszlo mi teraz do glowy, ze moze uzyc koncowki .71..tj 7.71 lub, 6.71... jak myslicie? W tej chwili w mam wlosy jak na tym zdjeciu- choc bardziej CZERWONO-RUDAWE na zywo. POMOZCIE ZYCZLIWE KOBIETY!!!
missparker jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-21, 07:11   #3370
missparker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 48
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dodam, ze mialam rozjasniane wloski pasemkami. i dekoloryzacja byla-ale wyszla na rudosci, pozniej farby fryzjerskie typu 6.1 bardzo przyciemnily wlosy a przy wyplukiwaniu znow widze rudosci ktorych tak bardzo NIENAWIDZE....
Licze, ze ktos zbawi me katusze...
missparker jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-21, 11:06   #3371
Dominika6
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 312
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Kochane błagam doradżcie mi.
Moje włosy są takie jak w załączniku, w miarę jasne (ogólnie moj kolorek to mysi blond, później rozjaśnianie, w listopadzie majirel 7.11 i wypłukał się już do takiego koloru). Bardzo podoba mi się ten kolorek który również przesyłam wam w załączniku. Czy możecie poradzić mi czym mogę taki kolor osiągnąć na moich włosach? Zastanawiam się nadal nad majirel bo wydaje mi się, ze nie niszczą tak włosów. Tylko nie wiem jaki odcien 7,1? Bo 7,11 to chyba zbyt popielaty. Boże sama nie wiem:/
Proszę pomóżcie!!!!!!!!!!!!

Z góry baaardzo dziękuję
Dominika6 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-21, 11:22   #3372
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
viki1988-Odbarwianie myślałam, że potrzebne będzie do wyrównania koloru z pasemkami? i żeby równo włosy mogły łapać nowy kolor.
A co do wody złapie 1,9%? nie będzie się szybko wypłukiwać, czy może lepiej 3% lub4%? Czytałam(do tamtam), że 7.1 czy 6.1 czarów nie zrobi na rudych więc pytanie o farbę i kolor nadal aktualne. No i jak nakładać, żeby ujednolicić kolor z pasemkami i odrostem? (przeciągnąć najpierw pasemka a po jakimś czasie na całość, a dopiero na końcu odrost?) Dziękuję bardzo za odwet
To działa w obie strony. Im wyższa woda tym szybciej się wypłukuje kolor i wychodzi większa rudość. Przy ciemnych kolorkach silna woda nie jest dobra, zwłaszcza jak ktoś chce mieć popiel.
To widać jak sie robi ciemne farby na blond rozjaśnianych włosach. Kolor zmywa sie błyskawicznie, bo włos jest wytrawiony.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-21, 15:22   #3373
missparker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 48
Unhappy Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

MAJREG masz racje, z autopsji juz teraz wiem. Ale co dalej z tym zrobic? pasemka wyplukane na tych ciemnych czerwien, pomarancz... koncowka 6 .11 czy 6.71?
missparker jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-21, 21:09   #3374
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez matys-magda69 Pokaż wiadomość
zyta82-na Twoje wloski w zupelnosci wystarczy woda od 1,5 do 3% ,jesli uzyjesz wiekszej mocy naturalny odrost mozne lekko sie zmienic w nieporzadany odcien.Twoje wloski wygladaja na zmeczone zabiegami a Wella Touch troszke je nawilzy.mieszanka dla Ciebie ponizej powinna byc odpowiednia
jesli ,nie wyjdzie tak jak chcesz (za jasno) dodaj do tego ok 5ml 4.71
kapiel rozjasniajaca nie potrzebna -moze niezly balagan na glowie zrobic.
ten odrost co masz jest ladny zimy

mieszanka30 ml8.71+30 ml7.89 rozprowadzamy sama farbe na wlosach przeczesujemy grzebieniem posniej podajemy odrobine goracej wody(aby skory nie poparzyc) malaksujemy na glowie trzymamy 20 min i nie splukujemy tylko suszymy wloski
nastepnie przechodzimy do farbowania właściwego”
Dziękuję viki1988 i majreg za odpowiedzi.
Dominika6 - jesteśmy w podobnej sytuacji

matys-magda69 Ogromne dziękuję za odpowiedź! Już chętnie nacisnęłabym ikonkę "kupuj", ale mam jeszcze ostateczne pytania? przypomnę, że pragnę wrócić jak najbliżej naturalnych.
1) czy mieszanka color touch 8.71 + 7.89 (tylko się upewniam czy 8.71 nie za jasny? Absolutnie nie podważam tylko to jasny blond? czy zamienić go na 7.71 lub 6,71? czy tak jak piszesz lepiej przyciemnić 5ml-4.71?)
2) wodę mogę wziąć tańszą np.Leo czy Chantal- 1l za ok 8 czy 12zł? Gdzieś czytałam, że pisałaś o Leo.
3) czy nie potrzebuję special mixu np. niebieskego 0.88 o którym pisała mi viki1988, (żeby pozbyć się rudości?, czy te . 89 poradzi sobie z tym). Viki1988(radziła koleston 7.71 i mix 0.88) - co Ty na to?
daję jeszcze raz fotkę do przypomnienia. Pozdrawiami już nie będę mam nadzieję więcej zawracać gitary, i będę do odhaczenia

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2010-03-23 o 16:05
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-22, 10:58   #3375
Nina Boo
Raczkowanie
 
Avatar Nina Boo
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 183
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

witam poszukując wymarzonego zimnego brązu natknęłam się na ten wątek
Czy któraś z Was wie jaką farbą mogła bym uzyskać taki efekt jak na zdjęciu? Za odpowiedz będę bardzooo wdzięczna

Edytowane przez Nina Boo
Czas edycji: 2010-03-22 o 11:08
Nina Boo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-22, 11:01   #3376
Nina Boo
Raczkowanie
 
Avatar Nina Boo
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 183
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Chciałam jeszcze zapytać o tę farbę co o niej sądzicie czy włosy nie wyjdą po niej siwawe ? [SIZE="1"]Farba Majirel 5,71 jasny brąz mataliczno-popielaty

[/SIZE]

Edytowane przez Nina Boo
Czas edycji: 2010-03-22 o 11:03
Nina Boo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-22, 12:32   #3377
veramm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 10
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dziękuję za rady
To forum jest niezastąpione. Kondycja moich włosów jest niezła bo farbowałam je cały czas u fryzjera i tylko ten raz pokryłam je drogeryjnym lorealem. Myślę że chyba zaryzykuje tą 6.1 + 5.71. lub samą 6.1.Trochę się boję tylko żeby nie wyszły czarne, teraz jest jasny brąz więc może nie wyjdzie az tak ciemno?
veramm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-22, 12:41   #3378
karollinaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 11
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

witaj.
widzę ze naprawde znasz sie na tym o czym piszesz wiec i ja mam wielka prosbę
opisze najpierw jak wyglada sytuacja: mam na wlosy polozona bardzo ciemna farbe palona kawa (ciemny braz), natomiast na odrostach farba juz sie jakos splukala i widac róznicę - konce bardzo ciemny braz a odrsty jasny braz. kupilam juz farbe majirel 7.1 z oxydantem 9% ( bo taki kolor wlasnie chce. ale pozniej dowiedzialam sie ze najlepiej najpierw zrobic demakijaż wlosów. chcę to zrobić efassorem loreala , ale powiedz ile czasu powinnam trzymac go na ciemnych koncach włosów jesli wymieszam go z woda? dodam ze mam cienkie włoski a i jakiego szamponu powinnam uzyc zeby zakonczyc proces demakijazu? slyszalam ze takiego zeby zakwasił włosy.
POMÓŻ !!!
karollinaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-22, 15:00   #3379
missparker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 48
Wink Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Nina Boo Pokaż wiadomość
Chciałam jeszcze zapytać o tę farbę co o niej sądzicie czy włosy nie wyjdą po niej siwawe ? [SIZE="1"]Farba Majirel 5,71 jasny brąz mataliczno-popielaty

[/SIZE]
siwe to raczej nie wyjda. bardziej takie mataliczne. ja czekam wlasnie na przesylke 6.71 i ciekawa jestem jak wyjdzie. a z tego co slysze ze koncoweczka .71 ratuje wlosy od zieleni i czerwieni i nadaje chlodny i gleboki odcien-niekoniecznie siwy. jak zafarbuje zrobie fotki i pokaze Wam efekt farby wella koleston 6.71.
missparker jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-22, 15:59   #3380
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Matys-magda ja mam jeszcze jedno pytanko, bo w sumie to się nie dowiedziałam czy do tej farby 6,01 lepiej dodać mixton niebieski czy szary?
Czym one mogą się różnić?

A i jeszcze jedno... Czy potem taki mixton mogę np. dodawać do innych farb, albo np. do lżejszych typu Wella Touch lub Colorance Goldwell czy jednak mixton trzeba mieszać tylko z trwałą farbą i to tej samej firmy? Jak to jest?

Będę wdzięczna za podpowiedź!
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-22, 16:03   #3381
Nina Boo
Raczkowanie
 
Avatar Nina Boo
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 183
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez missparker Pokaż wiadomość
siwe to raczej nie wyjda. bardziej takie mataliczne. ja czekam wlasnie na przesylke 6.71 i ciekawa jestem jak wyjdzie. a z tego co slysze ze koncoweczka .71 ratuje wlosy od zieleni i czerwieni i nadaje chlodny i gleboki odcien-niekoniecznie siwy. jak zafarbuje zrobie fotki i pokaze Wam efekt farby wella koleston 6.71.
bardzo dziękuję za odpowiedz
mam jeszcze jedno pytanie czy farby popielate dużo różnią się od zimnych?nie wychodzi po nich rudawy połysk gdy się zmywają? może pytanie głupie ale na prawde jestem zacofana w tej sprawie
i jakiego oxydantu miała bym użyć przy farbach Majirel 5.71jasny brąz mataliczno-popielaty i 2.10 b.ciemny popielaty intensywny brąz(zastanawiam się nad obiema)
mam włosy w tej chwili farbowane na średni brąz (do farby dołaczony jest oxydant 6% jednak przeczytałam na forum że gdy włosy mamy przyciemnić ma być niższy )

Edytowane przez Nina Boo
Czas edycji: 2010-03-22 o 16:21
Nina Boo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-22, 17:50   #3382
missparker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 48
Wink Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Nina Boo- takie pytania to juz do profesjonalistki? Ja juz nie pomoge. Sama juz sie tak pogubialm w tych popielach i ich pochodnych, ze w koncu sie wkurze i znow zafarbuje na czarno
missparker jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-22, 20:57   #3383
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Nina Boo Pokaż wiadomość
bardzo dziękuję za odpowiedz
mam jeszcze jedno pytanie czy farby popielate dużo różnią się od zimnych?nie wychodzi po nich rudawy połysk gdy się zmywają? może pytanie głupie ale na prawde jestem zacofana w tej sprawie
i jakiego oxydantu miała bym użyć przy farbach Majirel 5.71jasny brąz mataliczno-popielaty i 2.10 b.ciemny popielaty intensywny brąz(zastanawiam się nad obiema)
mam włosy w tej chwili farbowane na średni brąz (do farby dołaczony jest oxydant 6% jednak przeczytałam na forum że gdy włosy mamy przyciemnić ma być niższy )
Na pewno nie wyższy niż 6%. A im niższy tym lepiej dla włosków. Ja bym użyła 3%
Co do pytania o popiele... Na pewno samo słowo "popiel" już coś nam mówi... Powinno być szarawo..... Ale nie jest. Przestudiuj ten wątek to się przekonasz... Ciężko jest uzyskać cokolwiek zimnego... Wszystko z czasem rudzieje. Właśnie dlatego walczymy tutaj z ciepłymi odcieniami i radzimy sobie wzajemnie szukając koloru metodą prób i błędów.
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-22, 22:20   #3384
Nina Boo
Raczkowanie
 
Avatar Nina Boo
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 183
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

A myślicie że można by było zmieszać odcienie 5.71 z 2.10 (majirel) czy to już był by grzeszek ?
Nina Boo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-23, 07:48   #3385
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

No nie zgodzę się z veramm... To forum wcale nie jest takie super Co prawdza dużo przydatnych informacji ale jakiś tydzień temu zadałam podobne pytanie jak powyżej i niestety zero odpowiedzi.
Wiem, że to był mój pierwszy post i nikt tu nie traktuje mnie poważnie....
Sama udzieliłam sobie odpowiedzi na to pytanie z moją rzeczywistą a nie wirtualną fryzjerką
Miłego debatowania dziewczyny
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-23, 08:55   #3386
veramm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 10
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Masz rację Czasem ciężko doczekać się na odpowiedź, ale ja doczytałam się kilku informacji z całego wątku, choć mam nadzieję że uzyskam odpowiedź na moje ostatnie pytanie. Co do fryzjerów zraziła mnie moja fryzjerka, która przez 3 lata uzyskiwała chłodny odcień moich włosów a sziwi mnie to bo jest szkoleniowcem i to podobno dobrym, usługi też sobie zresztą bardzo ceni Twierdziła że jasny brąz z rudą albo czerwoną poświatą to kolor chłodny i naturalny... Więc miałyśmy zero porozumienia w tej kwestii
veramm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-23, 09:27   #3387
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Nina Boo Pokaż wiadomość
A myślicie że można by było zmieszać odcienie 5.71 z 2.10 (majirel) czy to już był by grzeszek ?
można ale zdajesz sobie sprawe ze Ci wyjdzie praktycznie czarne?

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:23 ----------

Cytat:
Napisane przez veramm Pokaż wiadomość
Dziękuję za rady
To forum jest niezastąpione. Kondycja moich włosów jest niezła bo farbowałam je cały czas u fryzjera i tylko ten raz pokryłam je drogeryjnym lorealem. Myślę że chyba zaryzykuje tą 6.1 + 5.71. lub samą 6.1.Trochę się boję tylko żeby nie wyszły czarne, teraz jest jasny brąz więc może nie wyjdzie az tak ciemno?
skoro mówisz ze się sporo wymyło to możesz moim zdaniem spróbować tą 6.1, na ciemniejsze zawsze możesz potem pofarbować a na jaśniejsze to już problem
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-23, 10:01   #3388
veramm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 10
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Viki 1998 a myślisz żeby użyć samej 6.1 czy dodać do niej 5.71. Bo właśnie boje się że ta piątka będzie za ciemna.
veramm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-23, 16:27   #3389
missparker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 48
Red face Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dziewczyny niech i mi ktos pomoze! MAM wlosy powiedzmy 6.1, ale sa i ciemniejsze miejsca. wszystko to wypolukuje sie na zolto, a w swietle miedź. Zakupilam farbe welli koleston 6.71! jaka wode powinnam do tego uzyc i moze jeszcze wymieszac z czyms aby byly chlodniejsze ???? Prosze o rade!!! a moze mixton tylko ktory? plose o pomoc...
missparker jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-23, 17:00   #3390
caboco
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4
GG do caboco
jak przejść z rudego w brąz?

pytanie jak w temacie. Dodam jeszcze,że teraz na głowie mam wypłowiały rudy, a chciałabym mieć brąz[jasny albo średni], ale nie za ciemny.
zastanawiam się jakiej farby użyć, aby przykryć ten rudy kolor

Edytowane przez caboco
Czas edycji: 2010-03-23 o 17:01
caboco jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:35.