Blizny-wątek zbiorczy - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-21, 09:21   #181
neycee
Raczkowanie
 
Avatar neycee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 97
GG do neycee
Question BLIzNA

Witam, wiem, że ten temat często się powtarza na tym forum. Otóż 2 miesiące temu miałam operację kręgosłupa, rana ładnie się zagoiła. Chciałabym się dowiedzieć coś o laserowym usunięciu blizny, po jakim czasie od operacji mogę ją wykonać, gdzie (interesuje mnie woj. zach-pom) i ile kosztuje taki zabieg oraz czy i na ile jest on skuteczny. Chciałam jeszcze dodać (chociaz nie wiem czy to potrzebne) , że rana ma 38 cm.
neycee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-05, 11:50   #182
marine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 32
Red face BLIZNY_dobre!!kremy,masci cokolwiek :p:

Witam jakiś m-c temu miałam usnięty pieprzyk teraz mam blizne jeszcze chyba nie do końca zagojona ..ale juzx niedługo bedzie chyba ok.. dlatego chciałam sie was poradzic jakie sa najlepsze "specyfiki" aby jak najlepiej zatuszowac zredukowac takowe blizny. Bede miala usuwane jeszcze kolejne ale po wakacjach jak na razie chciałabym sie zając tą jedną blizną pomóżcie ! z góry dziękuje
marine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 12:30   #183
Alicja71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2
Blizny po ospie - jak usunąć..?

Witam wszystkich. Mam pytanie do Pana Doktora, ale może i ktoś inny może służyć pomocą. Po przebytej w dzieciństwie ospie wietrznej pozostały mi blizny. Nie były one bardzo głębokie i w gruncie rzeczy mi nie przeszkadzały. Ostatnio jednak sporo schudłam, również na twarzy, co spowodowało, że blizny bardziej sie uwidoczniły. Mam wrażenie jakoby przez ubytek tkanki tłuszczowej blizny sie pogłebiły. Blizny są trzy i mają kształt wklęsłych kóleczek o śr. 4-5 mm. A teraz moje pytanie. Co mozna zrobić, aby takie blizny zredukować lub całkowicie usunąć. Czy w tym przypadku skuteczne byłoby wypełnianie np. Aqamidem..?
Bardzo proszę o odpowiedź.
Alicja71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 19:32   #184
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: Blizny po ospie - jak usunąć..?

ja tez mam takie pytanko ??? czy glyco A 12% pomoże, oczywiscie chcę go zastosować jesienią, pozdr.
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 09:05   #185
Anetka_g
Raczkowanie
 
Avatar Anetka_g
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 38
Wink Dot.: BLIZNY_dobre!!kremy,masci cokolwiek :p:

Mam ten sam problem a odpowiedzi brak
Anetka_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 09:32   #186
kati81
Raczkowanie
 
Avatar kati81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ღ♥ღLUBLINღ♥ღ
Wiadomości: 484
Dot.: BLIZNY_dobre!!kremy,masci cokolwiek :p:

Do leczenia blizn i bliznowców (keloidów) po oparzeniach i zabiegach chirurgicznych oraz blizn po czyrakach, owrzodzeniach, trądziku itp. ponoć dobry jest krem Cepan, kosztuje ok. 20 zł. Sama właśnie zaczynam go stosować, więc jeszcze nie wiem jak z jego skutecznością.
kati81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 09:48   #187
pharma
Raczkowanie
 
Avatar pharma
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: North East
Wiadomości: 247
Dot.: BLIZNY_dobre!!kremy,masci cokolwiek :p:

Witam! Ze sprawdzonych specyfików na blizny polecam : Tointex(cena około 7zł)-bardzo wydajny,Contratubex(cena około 30zł),Cepan(około 20zł) Najlepiej bylo by gdybys poszla do apteki i zapytala farmaceute,jest mnostwo roznych kremow,żeli na blizny,pomogl by Ci wybrac najlepsza metode dla Ciebie. Pozdro.
pharma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-15, 11:44   #188
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: BLIZNY_dobre!!kremy,masci cokolwiek :p:

JA na bliznę po czyraku używam Tointex, ale moja blizna wygląda na taką fioletową plamkę, jak narazie smaruję codziennie wieczorem, czasem zapomnę,... stosuję niecały miesiąc, narazie nie zauważyłam widocznej poprawy.
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 15:02   #189
Bulba1
Zakorzenienie
 
Avatar Bulba1
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 023
Cool Laser Na Blizny Po Trądziku ??

Witam!

Chcialabym sie dowiedziec wiecej na temat wlasnie tej metody. Szukalam informacji w internecie, ale niestety nie jest ich zbyt wiele.

Czy laserowe usuwanie pozostalosci po tradziku ( u mnie glownie wglebienia ) jest skuteczne ? Na jakiej zasadzie "to" dziala ? Jak wyglada skora bezposrednio po naswietlaniu, czy mozna bez problemu wychodzic z domu ?
Jedno co mnie troche zaciekawilo, to to ze w cennikach w roznych centrach medycyny estetycznej sa bardzo rozne ceny! Gdzies np. 20 zl za 15 min ( rozumiem, ze jeden raz oczywiscie nie wystarczy, ale powiedzmy jesli byloby takich naswietlan 10 to wtedy calkowity koszt 200zl, chyba ze 10 to za malo ? ), na innej stronie pod haslem "laserowe usuwanie blizn po tradziku 1000-2000 zl ! Takze chyba nie mozliwe, ze jedne i drugie to to samo ?

Bardzo prosze o odpowiedz.

A moze jest tutaj na forum ktos kto wlasnie podal sie takiej kuracji , bede wdzieczna jesli opisze swoje odczucia "po" .

Pozdrawiam!
Bulba1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 12:26   #190
Sonia1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 122
GG do Sonia1982
Dot.: BLIZNY po zabiegach laserowych

łoo Matko a ja chcialam usunac pieprzyki laserem ale teraz to sie wystraszylam. Bardzo ci wspolczuje kipp i mam nadzieje ten konowal ktory Ci to zrobil poniesie kare. A Tobie zycze wszystkiego naj naj trzymaj sie
Sonia1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 09:50   #191
Aneciak
Zadomowienie
 
Avatar Aneciak
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Limerick/Łódź
Wiadomości: 1 019
GG do Aneciak
Dot.: BLIZNY po zabiegach laserowych

ja usunęłam pieprzyk laserem i to pod pachą...na węźle chłonnym...i jest oka. Dostałam masc na bliznę: CONTRACTUBEX

jak się to wszystko czyta to aż strach... psikro mi. Odszkodowanie się nalezy i to spore!!!
__________________
Aneciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-12, 19:49   #192
aralia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11
Unhappy czy mozna wypelnic slady po ospie aquamidem??

Hej



Czy mozna wypełnic blizny/ ślad po przebytej ospie preparatem stałym -aquamidem ? czy ktos miał moze podobny zabieg na twarzy lub ciele???





Buźka
aralia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 13:25   #193
ankawil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3
Unhappy Blizna po oparzeniu

W sierpniu oparzyłam się gorącym tłuszczem.Co prawda blizna nie jest duża ale bardzo widoczna bo między łukiem brwiowym a powieką I na dodatek jest różowa i nie wiem co mam zrobić Czy są jakieś skuteczne i nie drogie środki rozjaśniające blizny [tak do 40 zł]??Proszę o pomoc Z góry dziękuję!!!
ankawil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 15:08   #194
pharma
Raczkowanie
 
Avatar pharma
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: North East
Wiadomości: 247
Dot.: Blizna po oparzeniu

Gdy mialam oparzenie na dloni 2 stopnia dermatolog przepisal mi masc Contratubex(okolo 30zł) stosowalam ja przez pol roku (oczywiscie to nie bylo jedno opakowanie) ale ta masc jest bardzo skuteczna! W tej chwili zostal tylko niewielki ,płytki slad po dosc glebokim oparzeniu.
__________________
"Daring ideas are like chessmen moved forward: they may be beaten but they start a winning game"
pharma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 15:10   #195
pharma
Raczkowanie
 
Avatar pharma
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: North East
Wiadomości: 247
Dot.: Blizna po oparzeniu

Z tańszych specyfikow na blizny sa Tointex (około 8zł) i Cepan(około 7zł) nie wiem czy faktycznie sa skuteczne.Lepiej wydac troche wiecej pieniedzy i miec pewnosc,ze leczenie blizny da jakies efekty niz smarowac bez zdanych rezultatow.
__________________
"Daring ideas are like chessmen moved forward: they may be beaten but they start a winning game"
pharma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 16:17   #196
pocahontasss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 59
Dot.: czy mozna wypelnic slady po ospie aquamidem??

podczepiam sie pod watek.jesli ktos mial taki zabieg to prosimy o porady
pocahontasss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 22:58   #197
AgnieszkaT
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 27
Pytanie do Pana dr Jankowiaka.

Witam
Czy sa jakies metody aby usunac lub sprawic by byly mniej widoczne blizny, ktore powstaly po wycieciu znamion brodawkujacych? Jest ich 5 i znajduja sie na plecach. Znamiona byly wycinane a nastepnie wypalono po niech miejsce.
Najwieksze blizny sa wklesle. Podaje adres zdjecia blizny.
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...chmentid=98798
Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz.
Pozdrawiam
AgnieszkaT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-06, 17:48   #198
Anka31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4
Question poparzenia laserem

Witam!!!

Poddałam się zabiegowi depilacji laserowej. Wykonano go laserem diodowym Mythos 500 około 2-3-letnim. Na gwarancji. Moc aparatu była ustawiona cały czas na 38 ( nie pamiętam jednostki). Pani dermatolog usunęła mi wąsik, brodę oraz całe nogi z okolicami bikini. Na twarzy nie mam żadnego podrażnienia. Natomiast poddana laserowi jako ostatnia tylna część nóg po środku jest poparzona na całej długości, pokryta bąblami. Widać dokładnie miejsce przesuwania aparatu. Gdy go dotykałyśmy był całkowicie zimny. Z przodu nóg mam tylko gdzieniegdzie nieznaczne podrażnienia i to punktowo. Dowiedziałam się, że zdażyły się już poparzenia w tym zakładzie, jednak nigdy tak duże. Na słońcu nie byłam półtorej miesiąca. Nie korzystam też z solarium od maja. Nie zażywałam żadnych tabletek, ani ziół fotooczulających.
Zabieg z tyłu nóg był wykonany kolejno na prawym udzie, następnie lewym. I tak samo łydki, wpierw prawa, później lewa. Najmniejsze są poparzenia na prawym udzie, największe na łydkach, które były robione na końcu.
Czy to wina lasera, czy błąd lekarski?

W jaki sposób mogło dojść do takiego poparzenia?
Czy grożą mi blizny? Jak mogę im zapobiec, bądź zmniejszyć ich rozmiar przez jakieś maści?
Proszę o jak najszybszą odpowieź i dziękuję za nią.
Anka
Anka31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-06, 19:05   #199
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: poparzenia laserem

A byłaś już może u lekarza, aby ocenił stopień i głębokość oparzeliny?
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-06, 20:27   #200
Anka31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4
Dot.: poparzenia laserem

Jak na razie widziała je lekarz która przeprowadzała zabieg. Oceniła, że są to poparzenia powierzchowne, tylko naskórka. Ale były świerze. Jutro idę ponownie do dermatologa, zobaczę co powie. Przy dotyku nie czuję bólu. To chyba dobrze rokuje.
Anka
Anka31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 11:31   #201
tusiam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1
Dot.: poparzenia laserem

Anka interesuje mnie gdzie poddałaś się zabiegowi. Chcę poddac się depilacji twarzy laserem mythos 500( jest to typ lasera, który znajduje się blisko mojego miejsca zamieszkania) i szukam dodatkowych informacji o skuteczności jego działania . A twój post mnie przeraził . mam nadzieję,że juz jest wszystko w porządku. interesuje mnie jeszcze ile wyniósł Cię koszt zabiegu brody
tusiam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 22:13   #202
Anka31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4
Dot.: poparzenia laserem

Hej!!! Tusiam
W porządku? Gorączka, ból, zakażenie, blizny jako pamiątka na przyszłość. Jeszcze 4 tygodnie by to się zagoiło, ustąpiła gorączka i ból. 5-6 miesięcy by zniknęły przebarwienia. Radzę się dobrze zastanowić. U mnie zabieg wykonywał lekarz, a mam poparzenia II stopnia na 13 % powierzchni ciała. Ale wybór należy do Ciebie. Na pewno też znajdą się osoby zadowolone z zabiegu laserem.
Pozdrowienia
Anka
Anka31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 23:13   #203
myszowata
Raczkowanie
 
Avatar myszowata
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 42
GG do myszowata
Laserowe usuwanie blizn!!! Pomocy!!!

Witam
2 miesiące temu miałam wycięty wyrostek i teraz mam "śliczną" szrame na brzuchu Stosuje maść cepan ale póki co nie zachwycają mnie efekty których chyba praktycznie nie ma. Słyszałam o laserowym usuwaniu blizn, czy któraś z Was usuwała w ten sposób blizny, jakie są efekty, czy boli ile kosztuje?
Bardzo proszę o pomoc bo już nie wiem co mam robic
myszowata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 12:53   #204
Magda...23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2
Blizny i przebarwienia jak przywrócic twarz do 'przyzwoitości"

Mam 23 lata i blizny po trądziku oraz przebarwienia po intensywnym korzystaniu z solarium i słońca.Zamierzam wykonoać peeling migdałowy gdyz boję się skutków ubocznych po innych peelingach,poza tym jest on najbardziej adekwatny do obecnej pory roku,myslałam jeszcze o easy peel lub mikrodermabrazji.Czy ktoś miał wykonywany któryś z zabiegów i może napisac jakie są rezultaty
Magda...23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 13:11   #205
Magda...23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2
Question Blizny i przebarwienia jak przywrócic twarz do 'przyzwoitości"

Witam !!Mam 23 lata na mojej twarzy są pozostałości po tradziku oraz blizny i przebarwienia na skutek nadmiernego korzystania ze słońca i solarium głównie na jednym policzku.Jestem prawie zdecydowana na peeling migdałowy może ktos go wykonywał?boję się innych peelingów ze względu na mozliwe powikłania,poza tym mandel peel jest najbardziej adekwatny do obecnej pory roku nie wiem jednak na ile skuteczny rozważam jeszcze easy peel...i mikrodermabrazję .Błagam pomóżcie bo jestem w kropce
Magda...23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 19:45   #206
Margarita1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 28
Zorac na blizny ?

Przez kilka lat miałam problemy z tradzikiem, a teraz pozostały mi blizny i przebarwienia. Mam pytanie czy ktoś stosował Zorac na blizny. Czytałam że jest to żel którym się smaruje twarz co powoduje że skóra schodzi plataki i pozwala wygładzić blizny i zlikwidować przebarwienia. Czy ktoś może to potwierdzić?
Dodam że miałam wykonywany zabieg mikrodermabrazji ale nie dał żadnych rezultatów. Bardzo prosze o odpowiedź.
Margarita1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 00:48   #207
sss76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3
Dot.: Zorac na blizny ?

Nie stosowalam Zoracu ale zastanawiam sie nad mikrodermabrazja,ile mialas zabiegow,podobno jeden to za malo,czytalam duzo na ten temat i to bardzo dobre opinie,dziwi mnie,ze zabieg Ci nie pomogl.
sss76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 02:03   #208
>>>CzArNuLkA<<<
Raczkowanie
 
Avatar >>>CzArNuLkA<<<
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 102
GG do >>>CzArNuLkA<<<
Dot.: Blizny i przebarwienia jak przywrócic twarz do 'przyzwoitości"

dolaczam sie
>>>CzArNuLkA<<< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 02:06   #209
leleth
Wtajemniczenie
 
Avatar leleth
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 2 148
Dot.: Zorac na blizny ?

ja mialam cztery zabiegi mikrodemrazji na czole (blizna pooperacyjna ) meczylam sie pare miesiecy a efekty nie byly zadawalajace.... blizna jest troche plytsza i skora jest tak jakby delikatniejsza ale wlasciwie mam wrazenie ze cala blizna zrobila sie nawet wieksza niz wczesniej....
po serii zabiegow uzywalam jeszcze bardzo drogiej masci ..niestety zapomnialam jej nazwy.... ale ona tez nie przyniosla efektow... a szkoda...
pozdrawiam....
__________________
O A N
leleth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 23:59   #210
sss76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3
Dot.: Zorac na blizny ?

Dzieki,ze odpisalas.Ja uzywalam No-scar i to bardzo dlugo poniewaz od 12 lat walcze z tradzikiem,co prawdza rozjasnia zaczerwienienia,krosty szybciej sie goja ale nie usunal mi doleczkow a troche ich mam, nie sa duze, to takie male dziurki. Wspolczuje, ze masz taka blizne.Kazda z nas cos tam ma do ukrycia. Na forum dowiedzialam sie, ze dziewczyny wychwalaly na blizny cepan (wyciag z cebuli) podobno tani i dziala.Jedna dziewczyna pisala do Dr. Skupina z pytaniem aby poradzil co ma zastosowac bo ma blizne po zabiegu tarczycy,odpisal jej ,ze zele silikonowe i dermabrazja leserowa. Ja zas dowiedzialam sie, ze zele silikonowe sa na swieze blizny. Musisz przejrzec pytania do Dr. Skupina moze znajdziesz tam jakies dodatkowe informacje.
Powodzenia.Jesli znajde jakies informacje,dam znac. Pa.
sss76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-09 10:35:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:02.