Mamy wrześniowe 2021 - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-04, 09:16   #721
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez emes1454 Pokaż wiadomość
Dzień dobry dziewczyny

Wczoraj w końcu byłam na wizycie u nowego ginekologa- prywatnie. Ale udało mi się dostać skierowanie na badania na nfz i kolejna wizyta też będzie na nfz. Super, jestem mega zadowolona. Bardzo miła atmosfera była- mam nadzieję że to będzie "ten" gin i już nie będę musiała szukać innego.

Zrobił mi usg i jest dość spore bo 20,5mm dzieciątko

z badania wynika że jest 8+6, a nie jak z moich obliczeń wynika 9+1 ale to w sumie niewielka różnica

Założył mi kartę ciąży i w końcu jest jak powinno być.

Do tej pory nie mogę dojść do siebie, bo ja wiedziałam że jestem w ciąży mimo że poprzedni gin mi tego nie potwierdził... ale dopiero jak zobaczyłam i usłyszałam serduszko- to do mnie dotarło i tak się wzruszyłam. Tak bardzo się cieszę
Super

Ja też już po wizycie. Wszystko ok wg USG 7w5d, wg om 8w0d więc w sumie się pokrywa. Kropek ma 1.38cm, serduszko fajnie bije️ dostałam czopki Torecan na mdłości i wymioty (tylko czemu 1 opakowanie, tam jest raptem 6szt, jaki bezsens) i Duphaston że względu na wcześniejsze poronienia. Moczem mam się nie przejmować, bo nic nie wskazuje na infekcję. Mam mocz zasadowy najprawdopodobniej ze względu na 1. to, że prawie nic nie jem i 2. piasek w nerkach. Nastepna wizyta za miesiąc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

Będę też miała wcześniej krzywą, ale jeszcze nie wiem dokładnie kiedy. Zakładam, że na następnej wizycie się dowiem. Na razie mam przejść na dietę dla cukrzyków i mierzyć cukier po 1h, 2h i 3h od posiłku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 09:31   #722
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88486083]Dzień dobry Gratulacje ja jak usłyszałam bicie serca po raz pierwszy to tak mnie zatkalo, nawet lekarz spojrzał się delikatnie na moją reakcję, ale to było takie woow

Jak dzisiaj samopoczucie? Ja przez ten szalejący wiatr nie mogłam spać, a jeszcze muszę czekać na kurier, bo ma odebrać ode mnie jednego laptopa, którego mam z pracy i potem idę do paczkomatu po segregator

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Ja kompletnie na chłodno wzięłam to bicie serca, przed wizytą wręcz rozkminiałam, czy by nie powiedzieć, że nie chcę. Ale babka tak szybko włączyła, że nawet nie zdążyłam zareagować Jakoś tak naukowo do tego podeszłam, że ooo, fajnie fajnie xD

U mnie tak wieje, że mimo pozamykanych okien słyszę co chwila ten świst i mam wrażenie, że zaraz mnie zwieje z krzesła 😂 A mamy też na balkonie taki stolik zawieszany na barierce i przy każdym podmuchu nim telepie, jak tak dalej pójdzie, to go stamtąd zdejmę, bo zaczyna mnie denerwować ten hałas.

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Super

Ja też już po wizycie. Wszystko ok wg USG 7w5d, wg om 8w0d więc w sumie się pokrywa. Kropek ma 1.38cm, serduszko fajnie bije️ dostałam czopki Torecan na mdłości i wymioty (tylko czemu 1 opakowanie, tam jest raptem 6szt, jaki bezsens) i Duphaston że względu na wcześniejsze poronienia. Moczem mam się nie przejmować, bo nic nie wskazuje na infekcję. Mam mocz zasadowy najprawdopodobniej ze względu na 1. to, że prawie nic nie jem i 2. piasek w nerkach. Nastepna wizyta za miesiąc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

Będę też miała wcześniej krzywą, ale jeszcze nie wiem dokładnie kiedy. Zakładam, że na następnej wizycie się dowiem. Na razie mam przejść na dietę dla cukrzyków i mierzyć cukier po 1h, 2h i 3h od posiłku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super! <3 To masz prawie tak jak ja, mi wczoraj z kalkulatora wyszło 8+0, a z USG 7+4 A miałaś w poprzednich ciążach cukrzycę czy pierwszy raz takie akcje? Przepraszam, jeśli pisałaś o tym wcześniej, musiało mi umknąć

Zapisałam się na prenatalne na 4.03 gość jest świetnym specjalistą, a jest spora szansa, że uda mi się to zrobić na NFZ Dziewczyny, jak wygląda prenatalne, jest przez brzuch czy dopochwowo?
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 09:42   #723
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Ja kompletnie na chłodno wzięłam to bicie serca, przed wizytą wręcz rozkminiałam, czy by nie powiedzieć, że nie chcę. Ale babka tak szybko włączyła, że nawet nie zdążyłam zareagować Jakoś tak naukowo do tego podeszłam, że ooo, fajnie fajnie xD

U mnie tak wieje, że mimo pozamykanych okien słyszę co chwila ten świst i mam wrażenie, że zaraz mnie zwieje z krzesła A mamy też na balkonie taki stolik zawieszany na barierce i przy każdym podmuchu nim telepie, jak tak dalej pójdzie, to go stamtąd zdejmę, bo zaczyna mnie denerwować ten hałas.



Super! <3 To masz prawie tak jak ja, mi wczoraj z kalkulatora wyszło 8+0, a z USG 7+4 A miałaś w poprzednich ciążach cukrzycę czy pierwszy raz takie akcje? Przepraszam, jeśli pisałaś o tym wcześniej, musiało mi umknąć

Zapisałam się na prenatalne na 4.03 gość jest świetnym specjalistą, a jest spora szansa, że uda mi się to zrobić na NFZ Dziewczyny, jak wygląda prenatalne, jest przez brzuch czy dopochwowo?
Przez brzuch super, że już masz termin. Ja będę dzwonić dziś w tej sprawie do kliniki współpracującej z luxmedem. Też uderzam w pierwszy tydzień marca, jeśli się uda

Nie miałam cukrzycy. W ogóle nie mam problemu z cukrem na czczo. W poprzedniej ciąży miałam hipoglikemię reaktywną czyli taką poposiłkową, kiedy cukier spada poniżej 70 mimo tego, że jadłaś niedawno. Wyszło przypadkowo na krzywej i dało mi później do wiwatu. 2 godziny po wypiciu glukozy miałam cukier na poziomie 56. Teraz spodziewamy się podobnej sytuacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 09:52   #724
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Przez brzuch super, że już masz termin. Ja będę dzwonić dziś w tej sprawie do kliniki współpracującej z luxmedem. Też uderzam w pierwszy tydzień marca, jeśli się uda

Nie miałam cukrzycy. W ogóle nie mam problemu z cukrem na czczo. W poprzedniej ciąży miałam hipoglikemię reaktywną czyli taką poposiłkową, kiedy cukier spada poniżej 70 mimo tego, że jadłaś niedawno. Wyszło przypadkowo na krzywej i dało mi później do wiwatu. 2 godziny po wypiciu glukozy miałam cukier na poziomie 56. Teraz spodziewamy się podobnej sytuacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Współczuję moja kuzynka miała cukrzycę ciążową, też rodziła we wrześniu i pamiętam, jak bidula przyszła latem na rodzinnego grilla, przytargała torbę swoich pudełek z jedzeniem. Miała straszną ochotę na truskawki, a lekarz pozwolił jej tylko na kilka tuż po posiłku

Aaaa Patka, pokaż koniecznie segregator, i jakbyś mogła mi zmierzyć wymiary, bo na stronie piszą tylko, że jest "kompaktowy i zmieści się do każdej torebki" :P
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 09:59   #725
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Współczuję moja kuzynka miała cukrzycę ciążową, też rodziła we wrześniu i pamiętam, jak bidula przyszła latem na rodzinnego grilla, przytargała torbę swoich pudełek z jedzeniem. Miała straszną ochotę na truskawki, a lekarz pozwolił jej tylko na kilka tuż po posiłku

Aaaa Patka, pokaż koniecznie segregator, i jakbyś mogła mi zmierzyć wymiary, bo na stronie piszą tylko, że jest "kompaktowy i zmieści się do każdej torebki" :P
Tak, cukrzyca i przestrzeganie diety dla cukrzyków w ciąży, kiedy tak naprawdę te nasze smaki nijak mają się do tego, co naprawdę możemy jeść, jeśli mamy problemy, to wrzód na tyłku. Ja się tylko będę cieszyć, jeśli będzie to tylko hipoglikemia, bo jakby wyszła cukrzyca to jest to jednak większe zagrożenie dla dziecka i większy problem. A ta dieta cukrzycowa a moja dieta lekkostrawna dla osób z problemami z woreczkiem żółciowym nijak się do siebie mają. Na szczęście pamiętałam, by zapytać czy mogę Spasmolinę brać w razie dolegliwość i bóli i dostałam zielone światło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 10:08   #726
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Tak, cukrzyca i przestrzeganie diety dla cukrzyków w ciąży, kiedy tak naprawdę te nasze smaki nijak mają się do tego, co naprawdę możemy jeść, jeśli mamy problemy, to wrzód na tyłku. Ja się tylko będę cieszyć, jeśli będzie to tylko hipoglikemia, bo jakby wyszła cukrzyca to jest to jednak większe zagrożenie dla dziecka i większy problem. A ta dieta cukrzycowa a moja dieta lekkostrawna dla osób z problemami z woreczkiem żółciowym nijak się do siebie mają. Na szczęście pamiętałam, by zapytać czy mogę Spasmolinę brać w razie dolegliwość i bóli i dostałam zielone światło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U kuzynki okazało się to wierzchołkiem góry lodowej, bo mały urodził się z jakąś wadą podobną do skazy białkowej i od urodzenia jedzie tylko na swoim jedzeniu. Na nasze wesele przyszli z pudełkami.

A w temacie jedzenia, jem chyba 10 kromkę chleba z pastą fasolową W lodówce czeka zupa, ale jak na nią patrzę, to mi się rzygać chce xD Wczoraj tak samo, nagotowałam obiadu, ledwo przełknęłam połowę i zamiast tego wsunęłam galaretkę i 8 tostów z serem... Dzisiaj na obiad mam to samo, więc chyba zamrożę i zamiast tego wsunę sobie pizzę... Zdrowa dieta tak bardzo
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 10:26   #727
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Skaza i inne tego typu są częste. Obaj moi synowie mają/mieli skazę (starszy miał do 3 r.z, młodszy ma obecnie i nie odpuszcza, jesteśmy na bebilonie pepti). Teraz chyba też należałoby się jej spodziewać u dziecka, bo nawet dziwne by to było jak 2ka starszych miała, a najmłodsze nie ma. W takie cuda to ja nie wierzę

Ja teraz jem kukurydziane pieczywo chrupkie. Niezbyt mi smakuje, ale przynajmniej mnie nie odrzuca. Szkoda, że nie mogę jeść wszystkiego, a taką mam ochotę na słodkie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-04, 10:53   #728
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brusy
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Nie wiem, czy w ogóle będę robić test pappa z krwi, chyba że będzie pakiecie tak jak wszystko inne. Na pewno w placówce współpracujacej z luxmedem będę robić prenatalne, jak się okazuje tam gdzie robiłam je we wcześniejszych ciążach. Jak się okazuje u nas w luxmedzie nie ma możliwości bardzo wielu rzeczy zrobić, więc na USG do 10tyg i na cytologię, a potem prenatalne kierują mnie gdzieś indziej.

Zresztą teraz po wyroku TK, kiedy i tak już taki test niewiele zmienia w mojej sytuacji, nie wiem czy rzeczywiście mi zależy, by wiedzieć. Interesuje mnie czy np nie ma obrzęku, czy z sercem i innymi narządami, a to widać na USG, a nie prawdopodobieństwo zespołu Patau, Edwardsa czy Downa🤷
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety wada serca nie zawsze widoczna jest na usg. Moj syn urodził się z jedną z najcięższych i skomplikowanych wad serca i żaden lekarz jej nie zdiagnozowal w ciazy. Dopiero w 3 dobie życia.
Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Super

Ja też już po wizycie. Wszystko ok wg USG 7w5d, wg om 8w0d więc w sumie się pokrywa. Kropek ma 1.38cm, serduszko fajnie bije️ dostałam czopki Torecan na mdłości i wymioty (tylko czemu 1 opakowanie, tam jest raptem 6szt, jaki bezsens) i Duphaston że względu na wcześniejsze poronienia. Moczem mam się nie przejmować, bo nic nie wskazuje na infekcję. Mam mocz zasadowy najprawdopodobniej ze względu na 1. to, że prawie nic nie jem i 2. piasek w nerkach. Nastepna wizyta za miesiąc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

Będę też miała wcześniej krzywą, ale jeszcze nie wiem dokładnie kiedy. Zakładam, że na następnej wizycie się dowiem. Na razie mam przejść na dietę dla cukrzyków i mierzyć cukier po 1h, 2h i 3h od posiłku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cudowne wiadomości 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 10:58   #729
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Odebrałam segregator, mi się podoba, dostałam dodatkowo przypinkę zaraz włączę komputer i postaram się dodać zdjęcia, bo przez aplikację coś nie mogę dodać :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz






Edytowane przez f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Czas edycji: 2021-02-04 o 11:34
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 11:15   #730
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez MONIKA1850 Pokaż wiadomość
Niestety wada serca nie zawsze widoczna jest na usg. Moj syn urodził się z jedną z najcięższych i skomplikowanych wad serca i żaden lekarz jej nie zdiagnozowal w ciazy. Dopiero w 3 dobie życia.Cudowne wiadomości 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety nie ma testów tego typu 100% miarodajnych, może poza amniopunkcją. W wielu przypadkach zostaje po prostu bycie dobrej myśli. Mam nadzieję, że synkowi nic nie jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 13:29   #731
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Jestem po wizycie 🤩 wszystko idealnie ! Kamień z serca. Jestem dziś 10+3 według miesiączki a według usg 11+0. Nawet cyknęła zdjęcie 3d. Za 3 tygodnie mam badania prenatalne już umówione.

Po wizycie wskoczyłam na kanapkę w Subwayu i cappuccino ale przepychota 🤩

Teraz jadę po synka do żłobka. U nas dziś znowu paraliż na drogach śnieg i lodowisko na ulicach. Jeździ się tragicznie a parkuje jeszcze gorzej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle


Edytowane przez alleyezonme
Czas edycji: 2021-02-04 o 13:34
alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-04, 13:30   #732
Tralala26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 15
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Hej!!!
Chciałabym do Waszej grupki dołączyć
26 lat, druga ciążą 7tydz 6 dzień , planowany termin porodu 18.09. Pierwsza ciąża zakończona niepowodzeniem w sierpniu 2020. Przez co w obecnej ciąży bardzo panikuje, a planowałam, że będę niewzruszona .
Po niecałym tygodniu poczułam, że straciłam wszystkie objawy ciąży i umówiłam się na kolejne USG po czym okazało się, że wszystko ok. Teraz martwię się , że niepotrzebnie to zrobiłam bo za często wykonuje badania Jak żyć Później doszedł ból ósemek, których nie zdażyłam wyrwać, bo okazało się że są dwie kreseczki. Teraz boje się, że zaszkodzi stan zapalny, ale dziś już idę do dentysty
No to Wam na początek pomarudziłam
Tralala26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 13:36   #733
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Tralala26 Pokaż wiadomość
Hej!!!
Chciałabym do Waszej grupki dołączyć
26 lat, druga ciążą 7tydz 6 dzień , planowany termin porodu 18.09. Pierwsza ciąża zakończona niepowodzeniem w sierpniu 2020. Przez co w obecnej ciąży bardzo panikuje, a planowałam, że będę niewzruszona .
Po niecałym tygodniu poczułam, że straciłam wszystkie objawy ciąży i umówiłam się na kolejne USG po czym okazało się, że wszystko ok. Teraz martwię się , że niepotrzebnie to zrobiłam bo za często wykonuje badania Jak żyć Później doszedł ból ósemek, których nie zdażyłam wyrwać, bo okazało się że są dwie kreseczki. Teraz boje się, że zaszkodzi stan zapalny, ale dziś już idę do dentysty
No to Wam na początek pomarudziłam
Ja też tak miałam. Jak byłam w ciąży po stracie chodziłam na wizyty co 2 tygodnie bo miesiąc bym nie wytrzymała w niewiedzy

A tak w ogóle to witamy 🥳

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 13:40   #734
Tralala26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 15
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cieszę się, że nie jestem jedyna z tą paniką, bo boje się, że któregoś dnia lekarz ze mną nie wytrzyma .
Tralala26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 14:16   #735
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Tralala26 Pokaż wiadomość
Hej!!!
Chciałabym do Waszej grupki dołączyć
26 lat, druga ciążą 7tydz 6 dzień , planowany termin porodu 18.09. Pierwsza ciąża zakończona niepowodzeniem w sierpniu 2020. Przez co w obecnej ciąży bardzo panikuje, a planowałam, że będę niewzruszona .
Po niecałym tygodniu poczułam, że straciłam wszystkie objawy ciąży i umówiłam się na kolejne USG po czym okazało się, że wszystko ok. Teraz martwię się , że niepotrzebnie to zrobiłam bo za często wykonuje badania Jak żyć Później doszedł ból ósemek, których nie zdażyłam wyrwać, bo okazało się że są dwie kreseczki. Teraz boje się, że zaszkodzi stan zapalny, ale dziś już idę do dentysty
No to Wam na początek pomarudziłam
Hej piąteczka, ja też mam termin na 18.09, ale baaaardzo bym chciała, żeby to jednak się obsunęło w tę czy drugą stronę, bo 21.09 mamy rocznicę ślubu

Dobrze, że idziesz do dentysty, to też ważne w ciąży Ja byłam przedwczoraj i poza lekkim kamieniem nie mam nic do zrobienia, kazali mi przyjść na przegląd pod koniec roku.

Udało mi się wcisnąć na jutro do Medicoveru do jedynej lekarki, która mi tam brzmi sensownie. Chciałabym, żeby dała mi skierowanie na badania krwi, wtedy nie musiałabym już nękać tej mojej i wysyłać tam męża po odbiór. (mamy tam bardzo nie po drodze)No i żeby ogólnie poinformowała, co bym mogła zrobić w Medicoverze, może jakieś prenatalne by mi się trafiły w abonamencie. Mam tylko zgryz, jak to ująć, czy być z nią szczera i powiedzieć, że ciążę prowadzi ktoś inny i zależy mi tylko na kontakcie wewnątrz Medicoveru, czy coś naściemniać, że tamtego lekarza nie jestem pewna czy cokolwiek.

Gadałam teraz z koleżanką i powiedziała, że była raz u tej z Medicoveru, jak zaszła w drugą ciążę, i była niezadowolona. No ale chyba mnie babka nie zje, nie?
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 14:20   #736
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez alleyezonme Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie 🤩 wszystko idealnie ! Kamień z serca. Jestem dziś 10+3 według miesiączki a według usg 11+0. Nawet cyknęła zdjęcie 3d. Za 3 tygodnie mam badania prenatalne już umówione.
Jak z USG wychodzi 11+0, to nie boisz się, że za trzy tygodnie będzie za późno na prenatalne?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 14:44   #737
Tralala26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 15
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Może lepiej szczerze ? Żeby nie było dla Ciebie stresu,a z Nią nieporozunień. W sumie oni też powinni rozumieć, te badania są naprawdę drogie, robienie ich na własną rękę jest dość kosztowną sprawą, ja niestety chodzę prywatnie, ale zaczęłam myśleć czy lekarz rodzinny nie powinien Nam moc umożliwić badań krwi z NFZ-u? To by było dość logiczne 😁. Ja poza ginekogoem muszę uczęszczać też do endokrynologa i to też prywatnie. Także warto próbować, jeśli są inne rozwiązania. 😁

Ja niestety mam problem z ósemkami które wyrastały wyrastały aż nie wyrosły do końca i niestety są do usunięcia, ale nie w tym momencie 😁
Tralala26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 14:57   #738
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Jak z USG wychodzi 11+0, to nie boisz się, że za trzy tygodnie będzie za późno na prenatalne?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie boje się, moja lekarka tak mi ustawiła wizytę i chciała właśnie na ten dokładnie dzień. Ufam jej na 100% jest bardzo dobrym lekarzem. Prowadzi moja drugą ciążę. Poza tym u mnie 10+3, na prenatalnych będzie 13+2 i nie chciała wcześniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle


Edytowane przez alleyezonme
Czas edycji: 2021-02-04 o 15:02
alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 14:59   #739
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Dziewczyny, jednej pasuje lekarz z pewnych względów a innej z tych samych może nie pasować. Może akurat tobie będzie odpowiadać.
Mi wg USG zapisali prenatalne na 13+5 więc na sam styk. A jako "starszej" matce należą mi siew ramach NFZ w programie prenatalnym. Ciekawa jestem czy w ramach tego programu na NFZ to USG czy papa z krwi też? Wie któraś z Was?
U nas dzień ciężki,trochę mniej mnie mdli i dzisiaj jeszcze nad muszlą nie byłam. Młoda za to wymiotowała w nocy, chyba jej błonka z mandarynki na żołądku stanęła, więc noc miałam z głowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-04, 15:04   #740
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Mój młody zobaczył zdjęcia z USG 3d. Ma niecałe 3 lata i wypalił patrząc na to zdjęcie : o! będzie siostra 🤭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 15:17   #741
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez alleyezonme Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie 🤩 wszystko idealnie ! Kamień z serca. Jestem dziś 10+3 według miesiączki a według usg 11+0. Nawet cyknęła zdjęcie 3d. Za 3 tygodnie mam badania prenatalne już umówione.

Po wizycie wskoczyłam na kanapkę w Subwayu i cappuccino ale przepychota 🤩

Teraz jadę po synka do żłobka. U nas dziś znowu paraliż na drogach śnieg i lodowisko na ulicach. Jeździ się tragicznie a parkuje jeszcze gorzej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super wiadomość
Cytat:
Napisane przez Tralala26 Pokaż wiadomość
Hej!!!
Chciałabym do Waszej grupki dołączyć
26 lat, druga ciążą 7tydz 6 dzień , planowany termin porodu 18.09. Pierwsza ciąża zakończona niepowodzeniem w sierpniu 2020. Przez co w obecnej ciąży bardzo panikuje, a planowałam, że będę niewzruszona .
Po niecałym tygodniu poczułam, że straciłam wszystkie objawy ciąży i umówiłam się na kolejne USG po czym okazało się, że wszystko ok. Teraz martwię się , że niepotrzebnie to zrobiłam bo za często wykonuje badania Jak żyć Później doszedł ból ósemek, których nie zdażyłam wyrwać, bo okazało się że są dwie kreseczki. Teraz boje się, że zaszkodzi stan zapalny, ale dziś już idę do dentysty
No to Wam na początek pomarudziłam
Hejka rozgość się

Mnie zaczęli odrzucać od mięsa, robiłam obiad dla tz i okropnie mnie wykrecalo, potem jadłam mielone i też nagle mnie odrzuciło i już nie mogę jeść



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 15:19   #742
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez alleyezonme Pokaż wiadomość
Nie boje się, moja lekarka tak mi ustawiła wizytę i chciała właśnie na ten dokładnie dzień. Ufam jej na 100% jest bardzo dobrym lekarzem. Prowadzi moja drugą ciążę. Poza tym u mnie 10+3, na prenatalnych będzie 13+2 i nie chciała wcześniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak umawiałam prenatalne, to termin z OM ich praktycznie wcale nie interesował, tylko z USG.
Lekarz prowadzący co prawda na razie terminów nie korygował (było 7+3 obliczeniowo i 8+3 USG) ale zdecydowanie odradzał zostawianie tych badań na końcówkę przedziału Ostatecznie zaproponowali mi 19.02 czyli 11+5/12+5, bezpiecznie względem obu terminów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jednej pasuje lekarz z pewnych względów a innej z tych samych może nie pasować. Może akurat tobie będzie odpowiadać.
Mi wg USG zapisali prenatalne na 13+5 więc na sam styk. A jako "starszej" matce należą mi siew ramach NFZ w programie prenatalnym. Ciekawa jestem czy w ramach tego programu na NFZ to USG czy papa z krwi też? Wie któraś z Was?
U nas dzień ciężki,trochę mniej mnie mdli i dzisiaj jeszcze nad muszlą nie byłam. Młoda za to wymiotowała w nocy, chyba jej błonka z mandarynki na żołądku stanęła, więc noc miałam z głowy.
Faktycznie na styk! Wg strony przychodni, w której będę robić, USG + pappa jest refundowane.


Cytat:
Napisane przez alleyezonme Pokaż wiadomość
Mój młody zobaczył zdjęcia z USG 3d. Ma niecałe 3 lata i wypalił patrząc na to zdjęcie : o! będzie siostra 🤭
Ciekawe, czy się sprawdzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 15:25   #743
truskawaka
Rozeznanie
 
Avatar truskawaka
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 531
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Melduje się po wizycie, 9mm fasolki, serduszko bije, wg USG 7+1, wszystko wyglada dobrze Mam się nie martwić, ale jeszcze nie wiem jak.
TŻ ma urodziny na początku marca, chciałabym zdążyć zrobić nifty, ale chyba się nie uda tak wcześnie.
truskawaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 15:34   #744
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Jak umawiałam prenatalne, to termin z OM ich praktycznie wcale nie interesował, tylko z USG.
Lekarz prowadzący co prawda na razie terminów nie korygował (było 7+3 obliczeniowo i 8+3 USG) ale zdecydowanie odradzał zostawianie tych badań na końcówkę przedziału Ostatecznie zaproponowali mi 19.02 czyli 11+5/12+5, bezpiecznie względem obu terminów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------


Faktycznie na styk! Wg strony przychodni, w której będę robić, USG + pappa jest refundowane.




Ciekawe, czy się sprawdzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ufam mojej prowadzącej na 100% jeśli tak zadecydowała to tak będzie w poprzedniej ciąży też miałam późno prenatalne i poznałam od razu płeć ciekawe czy i tym razem się uda.


A tak w ogóle macie jakieś przeczucia co do płci?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 16:05   #745
emes1454
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 56
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Tralala26 Pokaż wiadomość
Hej!!!
Chciałabym do Waszej grupki dołączyć
26 lat, druga ciążą 7tydz 6 dzień , planowany termin porodu 18.09. Pierwsza ciąża zakończona niepowodzeniem w sierpniu 2020. Przez co w obecnej ciąży bardzo panikuje, a planowałam, że będę niewzruszona .
Po niecałym tygodniu poczułam, że straciłam wszystkie objawy ciąży i umówiłam się na kolejne USG po czym okazało się, że wszystko ok. Teraz martwię się , że niepotrzebnie to zrobiłam bo za często wykonuje badania Jak żyć Później doszedł ból ósemek, których nie zdażyłam wyrwać, bo okazało się że są dwie kreseczki. Teraz boje się, że zaszkodzi stan zapalny, ale dziś już idę do dentysty
No to Wam na początek pomarudziłam
Cześć, fajnie że jesteś z nami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
emes1454 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 16:11   #746
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez alleyezonme Pokaż wiadomość
Ufam mojej prowadzącej na 100% jeśli tak zadecydowała to tak będzie w poprzedniej ciąży też miałam późno prenatalne i poznałam od razu płeć ciekawe czy i tym razem się uda.


A tak w ogóle macie jakieś przeczucia co do płci?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przeczucia mam na chłopaka (chociaż nie jestem pewna, na ile to moje przeczucia, a na ile swojego rodzaju rezygnacja z kategorii "przecież w rodzinie męża są prawie same chłopaki" ).

Ale tak ogólnie to myślimy, żeby sobie zrobić niespodziankę i się nie dowiadywać na USG.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 16:14   #747
emes1454
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 56
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88487151]Super wiadomość Hejka rozgość się

Mnie zaczęli odrzucać od mięsa, robiłam obiad dla tz i okropnie mnie wykrecalo, potem jadłam mielone i też nagle mnie odrzuciło i już nie mogę jeść



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Mnie też odrzuca od mięsa...ale kurczaka bardzo chętnie zjem
Dzisiaj obyło się bez mdłości... No i na szczęście jeszcze nie wymiotowałam.
Najgorzej mi w pracy wysiedzieć, bo choć mam spokojną pracę to jest ona siedząca i ja jako miłośniczka spodni odczuwam ból brzucha- guzik od spodni rozpięty ale i tak coś ciśnie. Myślę że może już niekoniecznie chodzi o spodnie a o pozycję, bo ile można siedzieć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
emes1454 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 16:15   #748
truskawaka
Rozeznanie
 
Avatar truskawaka
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 531
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez alleyezonme Pokaż wiadomość
Ufam mojej prowadzącej na 100% jeśli tak zadecydowała to tak będzie w poprzedniej ciąży też miałam późno prenatalne i poznałam od razu płeć ciekawe czy i tym razem się uda.


A tak w ogóle macie jakieś przeczucia co do płci?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam przeczucia na chłopaka, a zawsze byłam bardziej "dziewczynkowa" i trochę mnie to zastanawia, ale cóż mam cale 50%, że zgadnę

---------- Dopisano o 16:15 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Przeczucia mam na chłopaka (chociaż nie jestem pewna, na ile to moje przeczucia, a na ile swojego rodzaju rezygnacja z kategorii "przecież w rodzinie męża są prawie same chłopaki" ).

Ale tak ogólnie to myślimy, żeby sobie zrobić niespodziankę i się nie dowiadywać na USG.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow, to szalejecie z tą niespodzianką
truskawaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 16:16   #749
Tralala26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 15
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez emes1454 Pokaż wiadomość
Cześć, fajnie że jesteś z nami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też się cieszę z takiego towarzystwa ))
Tralala26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 16:18   #750
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jednej pasuje lekarz z pewnych względów a innej z tych samych może nie pasować. Może akurat tobie będzie odpowiadać.
Mi wg USG zapisali prenatalne na 13+5 więc na sam styk. A jako "starszej" matce należą mi siew ramach NFZ w programie prenatalnym. Ciekawa jestem czy w ramach tego programu na NFZ to USG czy papa z krwi też? Wie któraś z Was?
U nas dzień ciężki,trochę mniej mnie mdli i dzisiaj jeszcze nad muszlą nie byłam. Młoda za to wymiotowała w nocy, chyba jej błonka z mandarynki na żołądku stanęła, więc noc miałam z głowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja miałam w ciąży ze starszym synem skierowanie wypisane na NFZ i obejmowało też pappę z krwi i chyba tu też tak będziesz miała, bo ogólnie wtedy to badanie liczy się jako całość. Jak wypisują skierowanie to na wszystko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-10 16:08:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:05.