Jaki krem nawilżający do cery tłustej-trądzikowej? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-10, 20:27   #61
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Jaki krem nawilżający do przetłuszczającej się cery?

dziękuję lexie!
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 21:51   #62
Milka1981
Raczkowanie
 
Avatar Milka1981
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 86
Dot.: Jaki krem nawilżający do przetłuszczającej się cery?

Firma La roche posay jak najbardziej jest w Polsce. Uzywalam Toleriane, ale szczerze mowiac to taki przecietny nawilzasz - przede wszystkim dla skory alergicznej, bo uczulenie po nim jest praktycznie wykluczone.
Milka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 22:55   #63
greenmagda
Raczkowanie
 
Avatar greenmagda
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 217
jaki krem nawilżający do cery tłustej

jestem w trakcie kuracji dermatologicznej, która i owszem przynosi całkiem dobre rezultaty - anty trądzikowe. no ale w czym problem... otóż ostatnio zauważyłam, że moja skóra zaczęła się bardzo silnie przetłuszczać.. cała się świece na buzi. domyslam sie, ze to efekt kuracji lekami które przypisał lekarz.. pewnie moja skóra jest odwodniona i potrzebuje nawilżenia. tylko jedno musze podkreślić nie mam żadnych suchych skórek ani tym podobnych. cera jest gładka, ale silnie sie przetłuszcza, co teraz? do dermatologa ide dopiero za miesiac. moze znacie jakies dobre kremy nawilżające, które pomogłyby przy takim problemie. bo ja pojecia nie mam jaki krem kupic boje sie, że gdy kupie cos nieodpowiedniego, to pozatykam sobie pory, i problem tradziku powróci...
licze na Wasze rady,
greenmagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 08:57   #64
justysia274
Zadomowienie
 
Avatar justysia274
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wodzisław Śląski, Leicester
Wiadomości: 1 684
GG do justysia274
Dot.: jaki krem nawilżający do cery tłustej

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=59457 <- Wyszukiwarka
Ja polecam Ci z Nivei nawilżajacy do cery mieszanej lub tłustej.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=286542
ciuchowy wątek
justysia274 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 10:06   #65
greenmagda
Raczkowanie
 
Avatar greenmagda
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 217
Dot.: jaki krem nawilżający do cery tłustej

upsss....
dziękuje za link!
greenmagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 14:03   #66
Motylka
Raczkowanie
 
Avatar Motylka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ZG/Glasgow
Wiadomości: 148
Dot.: jaki krem nawilżający do cery tłustej

Hej Mam podobny problem - zwłaszcza latem. Chciałabym Ci polecić żel który nie jest (jeszcze) recenzowany. Kupuję go w Rossmanie i jest on produkcji polskiej i kosztuje troszkę ponad 5 zł. Dla mnie jest po prostu niezastąpiony>
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg żel aloe 001.jpg (54,8 KB, 380 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg żel aloe 002.jpg (60,0 KB, 169 załadowań)
__________________
będzie dzidzia w listopadzie
Motylka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 15:28   #67
greenmagda
Raczkowanie
 
Avatar greenmagda
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 217
Dot.: jaki krem nawilżający do cery tłustej

hmmm.. nigdy nie zwróciłam uwage na ten krem (żel), jak bede jutro w Rossmanie to spróbuje go odnaleźć.
bo naprawde nie wiem jaki krem zakupić... by na tym nie ucierpieć
greenmagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-23, 15:39   #68
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: jaki krem nawilżający do cery tłustej

ja mam ten kremik tylko nie z aloesem tylko rzeń-szeniem i niestety niby składników zapychających pory si3e nie dopatrzyłam w składzie a jednak tez robia mi sie od niego zaskórniki(
mojej mamie przypasował tylko ona nie ma takich problemów

ale jest b. tani wiec (za ok 4,50 kupiłam)mozna zaryzykowac
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 15:40   #69
lobelia
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 43
Dot.: jaki krem nawilżający do cery tłustej

Cytat:
Napisane przez Motylka
Hej Mam podobny problem - zwłaszcza latem. Chciałabym Ci polecić żel który nie jest (jeszcze) recenzowany. Kupuję go w Rossmanie i jest on produkcji polskiej i kosztuje troszkę ponad 5 zł. Dla mnie jest po prostu niezastąpiony>
Czy mogłabyś podać skład tego żelu? Jaka to firma?
lobelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 16:45   #70
Motylka
Raczkowanie
 
Avatar Motylka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ZG/Glasgow
Wiadomości: 148
Dot.: jaki krem nawilżający do cery tłustej

Się robi

składniki: Aqua, Glycerin, Herb extract, Ethanol, Propylene Glycol, Triethanolamine, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Lecithin, D-Panthenol, Carbomer, Tocopheryl Acetate, Methylparaben.


producent: ICHEM POLSKA

przy okazji doczytałam się że mają stronkę w necie - zaraz sama zerknę co tam jest www.ichem.com.pl
__________________
będzie dzidzia w listopadzie
Motylka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 07:42   #71
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: jaki krem nawilżający do cery tłustej

cerę tłustą trzeba nawilżać tak jak suchą, w żadnym razie nie matowić !
Ja polecam krem do cery suchej Garniera z passiflorą super nawilża, przy czym daje efekt fajnie zmatowionej buźki ( choć nie jest to jego zadaniem ) i ładnie pachnie
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-24, 14:00   #72
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: jaki krem nawilżający do cery tłustej

ja polecam olejek z wiesiołka allergal, mam cere tłustą, trądzikową a te kapsułki są na serio super, mimo że mega tłuste to nie zapychają, to jest taka troche alternatywa dla olejku dr Hauschka
http://www.kosmetyki.gal.com.pl/kosm...h_allergal.php
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 14:31   #73
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: jaki krem nawilżający do cery tłustej

Kupiłąm parę dni temu Garnier, Ochronny krem nawilżający do cery normalnej i mieszanej i jestem zadowolona, ale to zbyt krótki czas, żebym mogła być tego pewna.
Miałam Avon, Soję i trawę cytrynową. Początkowo stan skóry poprawił się, ale pod koniec opakowania ponownie sie świeciła, była przesuszona, wyskakiwały wypryski.
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 15:17   #74
wunia83
Zadomowienie
 
Avatar wunia83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 133
Dot.: jaki krem nawilżający do cery tłustej

Ja z kolei katuję już czwarte opakowanie kremu intensywne nawilżającego Acne Expert Dermedic'a Tu możesz o nim poczytać ---> http://www.dermedic.pl/tlo.html
Próbowałam go zamienić na jakiś inny, bo potwornie mi się już znudził ale niestety żaden inny nie był równie dobry
__________________
"Sticks and stones may break my bones, but words can never hurt me"
wunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 16:46   #75
greenmagda
Raczkowanie
 
Avatar greenmagda
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 217
Dot.: jaki krem nawilżający do cery tłustej

Cytat:
Napisane przez wunia83
Ja z kolei katuję już czwarte opakowanie kremu intensywne nawilżającego Acne Expert Dermedic'a Tu możesz o nim poczytać ---> http://www.dermedic.pl/tlo.html
Próbowałam go zamienić na jakiś inny, bo potwornie mi się już znudził ale niestety żaden inny nie był równie dobry
wiesz, nawet ostatnio o nim myślałam. nigdy go nie używałam, i stwierdziłam że czas spróbować. ale w moim mieście Acne Expert (z resztą jakiekolwiek kosmetyki Dermedic'a) są ...trudno dostępne. a byłam juz w 5 aptekach.. w jednej aptece to mi nawet pani powiedziała, że wycofują sprzedaż tych kosmetyków
greenmagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 19:14   #76
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: jaki krem nawilżający do cery tłustej

Cytat:
Napisane przez Motylka
Hej Mam podobny problem - zwłaszcza latem. Chciałabym Ci polecić żel który nie jest (jeszcze) recenzowany. Kupuję go w Rossmanie i jest on produkcji polskiej i kosztuje troszkę ponad 5 zł. Dla mnie jest po prostu niezastąpiony>
niedawno oglądałam ten żel w rossmanie i sie zastanawiałam nad jego kupnem. chyba sie skusze
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 20:54   #77
wunia83
Zadomowienie
 
Avatar wunia83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 133
Dot.: jaki krem nawilżający do cery tłustej

Cytat:
Napisane przez greenmagda
wiesz, nawet ostatnio o nim myślałam. nigdy go nie używałam, i stwierdziłam że czas spróbować. ale w moim mieście Acne Expert (z resztą jakiekolwiek kosmetyki Dermedic'a) są ...trudno dostępne. a byłam juz w 5 aptekach.. w jednej aptece to mi nawet pani powiedziała, że wycofują sprzedaż tych kosmetyków
Może spróbuj poprosić w aptece o sprowadzenie dla Ciebie tego kremu? Jeśli nie, to pozostaje zamawianie w aptece internetowej.

Tam na stronie Dermedic'a jest taki link: "zamów bezpłatne próbki" czy coś takiego. Tylko dziwnym trafem nie działa...
__________________
"Sticks and stones may break my bones, but words can never hurt me"
wunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 23:04   #78
greenmagda
Raczkowanie
 
Avatar greenmagda
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 217
Dot.: jaki krem nawilżający do cery tłustej

hmmm... mam jeszcze jedną aptekę na uwadze może tam sie znajdzie ten kremik.. no a jeśli nie, to raczej sprowadzenie tego kremu do apteki nie powinno byc problemem
pozdrawiam
greenmagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-25, 08:07   #79
azyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 312
Dot.: jaki krem nawilżający do cery tłustej

na stronie luskiewnika znalazłam taka recenzje tego żelu

"Firma Ichem produkuje żel regenerujący Aloes (Aloe vera)- pojemniki plastikowe w kartonikach po 50 g.
Żel aloesowy Ichem działa nawilżająco, ściągająco i przeciwzapalnie. Zawiera wodę, glicerynę, ekstrakt z aloesu, etanol, glikol propylenowy, trójetanolaminę, alkohol cetylowy, lecytynę, alkohol cetearylowy, pantenol, karbomer, witaminę E (octan tokoferylu) oraz metyloparaben. Szybko wchłania się w skórę, ma słaby miły zapach. Przy tolerancji glikolu i parabenów korzystnie wpływa na skórę. Nie zawiera parafiny i tłuszczów utrzymujących się na skórze lub zatykających pory. Podczas naszych testów nie powodował niepożądanych objawów"
azyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-25, 12:22   #80
kasia1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 18
Dot.: jaki krem nawilżający do cery tłustej

Polecam krem nawilżająco-kojący z serii Acne-Expert firmy Dermedic. Jest lżejszy niż ten intensywnie nawilżający (lepszy na noc) z tej samej serii .
kasia1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 11:47   #81
sylwiq1
Syla25
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 22
Smile Jaki krem nawilżający do cery tłustej-trądzikowej?

Polećcie mi jakiś krem nawilżający
sylwiq1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 12:52   #82
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: Jaki krem nawilżający do cery tłustej-trądzikowej?

krem nawilżająco - kojący Dermedic z serii Acne Expert. Kosztuje chyba ok. 26zł. Jest bardzo wydajny. Wystarczy naprawde niewielka ilość, żeby posmarować całą twarz. Nie można jednak przesadzić z jego ilością, bo wtedy skóra może się zacząć troche świecić.Jest jeszcze krem intensywnie nawilżający z tej samej serii, ale tego nie polecam. Mialam na szczęście tylko próbkę, ale był strasznie gęsty (jak na krem do cery trądzikowej)i chyba mnie trochę zapychał.
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 22:00   #83
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Jaki krem nawilżający do cery tłustej-trądzikowej?

Przeczytalam juz kilka watkow na temat kremow nawilzajacych, ale chyba nie znalazlam nic dla siebie. Obecnie uzywam brevoxylu i od samego poczatku bylam przygotowana na nawilzanie. Jednak juz po kilku dniach skora na twarzy zaczela sie potwornie luszczyc i nie pomaga zaden nawilzacz. Narazie przestalam uzywac Brevoxylu, ale niezmiernie zalezy mi na powrocie do niego, bo juz po tak krotkim czasie widzialam efekty! Stosowalam Calme HLC z Ziaji do cery bardzo suchej, Vichy Aqualia Termal, Emolium krem na atopowe zapalenie skory, Humektan, a nawet chwycilam sie jako ostatniej deski ratunku kremiku Bambino! Jestem mocno zdziwiona, bo odkad pamietam mam tlusta cere i nigdy zadnych problemow z nawilzaniem nie bylo. Jaki krem polecacie na moja dolegliwosc? Dodam tylko, ze mam dosc ograniczone zasoby finansowe
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 09:43   #84
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: krem nawilżający

Nie jestem specjalistką w tej dziedzinie, ale z tego co sama na sobie próbowałam to właśnie Effaclar H jest dla cery problematycznej przesuszonej!( czymkolwiek jakkolwiek) szybko podnosi jej poziom nawilżenia- jak miałam przesuszoną cerę trądzikową to moja skóra strasznie go chłonęła- dziś jest dla mnie za tłusty. Stosuję natomiast Andre Zagozda- serum nawilżająco- matujące do cery mieszanej i sprawdza się rewelacyjnie. Buzia się po nim nie świeci a jest idealnie nawilżona. Z tymże on kosztuje swoje bo jakieś 108zł... nie wiem gdzie go dopasc bo ja kupuję w gabinecie kosmetycznym
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 12:55   #85
upDates6369
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3
Question Jaki krem nawilżający do cery tłustej?

Leczę się dermatologicznie od 3 msc na trądzik. Mam strasznie przetłuszczającą się skórę, jestem ładną dziewczyną, ale ta cera mnie przeraża. Dermatolog powiedziała, żebym kupiła jakiś krem nawilżający po którym skóra się nie przetłuszczała, dała mi też próbkę kremu Aknicare efekt jakoś mnie nie powalił na kolana, próbka była tak mała, że mogłam skorzystać tylko 3 dni i mam mieszane uczucia. Do tego kosztuje ok 60 zł a ja już od 3 miesięcy czy 4 wydałam 500 zł na antybiotyki, kremu i wizyty, powoli przechodzi, ale muszę się uporać z tą tłustą skórą. Pomóżcie w styczniu mam bal a nie chce iść na 5 godzin z tłustym ryjem

Dodam, że myję twarz rano mydłem a już w szkole czuje, że twarz jest tłusta+ do tego napisałam nie w tym wątku ..

Edytowane przez upDates6369
Czas edycji: 2013-12-15 o 13:01
upDates6369 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 14:12   #86
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Jaki krem nawilżający do cery tłustej?

Lekki krem brzozowy od Sylveco Wchłania się do matu i "resetuje", uspokaja buzię. Próbowałaś bibułek matujących? Nie wiem czy się malujesz, może dziewczyny doradzą jakiś porządny puder matujący...
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 14:14   #87
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki krem nawilżający do cery tłustej?

Cytat:
Napisane przez upDates6369 Pokaż wiadomość
Leczę się dermatologicznie od 3 msc na trądzik. Mam strasznie przetłuszczającą się skórę, jestem ładną dziewczyną, ale ta cera mnie przeraża. Dermatolog powiedziała, żebym kupiła jakiś krem nawilżający po którym skóra się nie przetłuszczała, dała mi też próbkę kremu Aknicare efekt jakoś mnie nie powalił na kolana, próbka była tak mała, że mogłam skorzystać tylko 3 dni i mam mieszane uczucia. Do tego kosztuje ok 60 zł a ja już od 3 miesięcy czy 4 wydałam 500 zł na antybiotyki, kremu i wizyty, powoli przechodzi, ale muszę się uporać z tą tłustą skórą. Pomóżcie w styczniu mam bal a nie chce iść na 5 godzin z tłustym ryjem

Dodam, że myję twarz rano mydłem a już w szkole czuje, że twarz jest tłusta+ do tego napisałam nie w tym wątku ..
...
np.Sylveco Lekki krem brzozowy,a na zimę lepiej nawet Lekki krem rokitnikowy.....świetne składy bez zapychaczy i sztucznych dodatków...cena około 22-25zł za krem....z innych Apis-Miód i Mleko,żurawinowy,.... ale Sylveco sa the bes za tę cene..nawilżaja a nie pogłębiają zmian trądzikowych,wyciąg z brzozy dodatkowo leczy skóre.....id razu mówie,że nie są to typowe kremy matujące,bo takie są absolutnie niewskazane dla Ciebie....ale tez nie powodują świecenia i ładnie nawadniają skóre...do kupienia w zielarniach,aptekach lub na stronie producenta i innych sklepach ze eko kosmetykami w sieci.... innym fajnym kemem pod makijaż też jest Krem Bepanthen-do kupienia w aptece<krem,nie maść>

iiiiii teraz najważniejsze... Broń Cię Boże myć twarz mydłem!!!! to najgorsze co sobie możesz zrobić-mydło toaletowe! Kup w rossmanie żel do mycia niemowlaków Babydream<błękitna butla z białą pompką,500ml za około 9zł> i to najbardziej łagodny środek do mycia buzi jest jaki znam....mydło powoduje totalny wysusz skóry,zmiane jej ph.. skóra broniąc sie przed tym odwodnieniem nadprodukowuje sebum,stąd ogromne przetłuszczanie się. Sylveco ma również 2 fajne żele do mycia,ale ja i tak wolę ten rosmanowy.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2013-12-15 o 14:19
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 14:30   #88
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Jaki krem nawilżający do cery tłustej?

Nie jestem przekonana czy mycie mydłem jest najlepszym rozwiązaniem. Mydło dość mocno wysusza. Ważne jeśli już go używasz jest potem cerę zakwasić (tonik, hydrolat) a później nawilżyć.

Na dzień pod makijaż, żeby mniej się świecić użyć niezmydloną frakcję sojową. Mi zwykle wszystko spływa do 2h, po frakcji śmiało z 5h makijaż wytrzymuje.

Z kremów nawilżających cuda jeszcze nie znalazłam. Z tych co przetestowała to albo wchłaniają się do matu i słabo nawilżają (choć makijaż na nich i tak się lepiej trzyma), albo zostawiają tłusty film i dobrze nawilżają jednak nie nadają się pod makijaż. Sylveco tutaj polecany zaliczam u siebie do grupy drugiej, choć u mojej mamy która ma tylko lekko rozszerzone pory sprawdzał się idealnie.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 14:40   #89
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki krem nawilżający do cery tłustej?

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
Nie jestem przekonana czy mycie mydłem jest najlepszym rozwiązaniem. Mydło dość mocno wysusza. Ważne jeśli już go używasz jest potem cerę zakwasić (tonik, hydrolat) a później nawilżyć.

Na dzień pod makijaż, żeby mniej się świecić użyć niezmydloną frakcję sojową. Mi zwykle wszystko spływa do 2h, po frakcji śmiało z 5h makijaż wytrzymuje.

Z kremów nawilżających cuda jeszcze nie znalazłam. Z tych co przetestowała to albo wchłaniają się do matu i słabo nawilżają (choć makijaż na nich i tak się lepiej trzyma), albo zostawiają tłusty film i dobrze nawilżają jednak nie nadają się pod makijaż. Sylveco tutaj polecany zaliczam u siebie do grupy drugiej, choć u mojej mamy która ma tylko lekko rozszerzone pory sprawdzał się idealnie.
....
no tak ,tylko własciwości kremu możesz ocenić jak skóra się unormuje,czyli przestanie przetłuszczać....co jest spowodowane dodatkowym odwodnieniem poprzez mycie mydłem.... czyli najistotniejsze w tej chwili...zamienić mydło na delikatny żel do mycia +niezapychające nawilżenie a nawet dodanie troche lipidów to unormuje skóre i jakby ja zresetuje..... dobre rezulataty daje tez zamiana albo domieszanie do kremu na noc kilku kropel oliwki<Babydream z rossmana,seria dla Mam,albo innego lekkiego naturalnego oleju>
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 14:55   #90
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Jaki krem nawilżający do cery tłustej?

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
dobre rezulataty daje tez zamiana albo domieszanie do kremu na noc kilku kropel oliwki<Babydream z rossmana,seria dla Mam,albo innego lekkiego naturalnego oleju>
Z tym lepiej uważać - większość jeśli nie wszystkie oliwki zawiera parafinę i inne zapychacze. W moim przypadku żaden olej nakładany na skórę nie wchodził w grę. Tylko lekki krem brzozowy, teraz skóra się unormowała i już się tak nie przetłuszcza, za to woła o więcej nawilżania, pewnie przez suche powietrze w pomieszczeniach. Na noc polecam też Sylveco ale zwykłe kremy, bardziej treściwe, np. ja używam brzozowo-rokitnikowego, ostatnio też na dzień bo super nawilża
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-11 15:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:52.