Kwietniówki 2019 - cz.4 - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-02, 12:02   #1201
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, smoczek do szpitala. Pakować czy nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pierwszej córce podałam w szpitalu. Do toalety nie mogłam wyjść, butelka z mm nawet jej nie pomogła zasnąć. Nie zaburzylo to nam kp. Teraz nie podałam ale młodsza w szpitalu potrafiła zasnąć na 2 h. Oczywiście też były godziny non stop wiszenia na cycku ale bywało ze sobie leżała w mydelniczce spokojnie nawet jak nie spała albo nawet wystarczyło ze tz wziął na rece. Teraz coś świruje. Od półtora godziny cyckami, zmieniamy pieluchy, nosimy bujam, odkładamy znowu cyckamy. Zasnęła. Może uda se odłożyć. O tyle dobrze jak się już uda ze wpadnie w głębi sen to śpi 1,5 h... Ze starsza tego nie było i smoczek ratował.
Ogólnie zaleca się podać smoczek po 4 tygodniu kiedy to laktwcja się unormuje. Ja nie wiem jeszcze czy nie podamy. Póki co unikamy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Cytat:
Napisane przez dorka607 Pokaż wiadomość
Współczuję barrrdzo leków, moja tez miewała i to było straszne ((( serce pęka bo nic nie można zrobić

Niby wiem z tym kp że mozna jeść wszystko ale jak dziecko płacze to człowiek głupieje

Co do starszej to macie teraz trudną sytuację i wszyscy potrzebujecie czasu ... najgorsze jest to że kobieta która nie ma chwili dla siebie na podstatwowe czynności i jest świeżo po porodzie niestety jest zmęczona i brak jej cierpliwości której teraz tak dużo potrzeba przytulam mocno. Nim się obejrzysz ten gorszy czas minie i bedzie lepiej
Dziękuję mała jest z babcią. Szkoda mi ze nie ze mną ale teraz i tak nie miałabym dla niej czasu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Listopadowaa
Czas edycji: 2019-04-02 o 12:04
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 12:04   #1202
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez AncientQueen Pokaż wiadomość

To jest to, nie ma co się trzymać zasad. Dziecko lubi czy potrzebuje częściej - okej, ale jeśli nie wykazuje takiej konieczności, nie ma sensu malucha męczyć po prostu cieszę się z obalania mitu pod tytułem "koniecznie TRZEBA codziennie"...
Kiedys zalecenia byly inne, nam 6 lat temu mowili, zeby kapac codziennie, zreszta to byl sierpien i upaly po 30 stopni wiec nie wyobrazalam sobie tego nie robic, jak ja bylam cala spocona, a co dopiero dziecko. Poza tym powolywali sie na to, ze w ten sposob ustala sie rytm dnia itd.

Nam tez kazano pieluchowac bioderka, teraz podobno sie tego nie robi

Wiec mysle, ze niech kazdy robi jak uwaza ale w wakacje na pewno przy upalach bede kapac codziennie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 12:05   #1203
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Spadl z lopaty to u nas znaczy, ze ktos byl wazny i z wzwiazku z jakimis okolicznosciami przestal byc najwazniejszy

Co do sytuacji to mysle, ze normalnie zareagowalas bo dla Was wszystkich to nowa sytuacja, a dla takiego 2,5 rocznego dziecka to w ogole jest kosmos i nie potrafi sie odnalezc. Mam nadzieje, ze szybko przyzwyczaicie sie do nowego czlonka rodziny




To Was niezle przetrzymali w szpitalu. Mam nadzieje, ze sytuacjavz cisnieniem juz nie wroci.

Najwazniejsze, ze malutka rosnie zdrowo



6 lat temu kazali kapac codziennie




My nie mamy oporow wiec wczoraj przytulanki byly.



Dzis zaproponuje mezowi wieczorem bo wczoraj probowalismy innych metod ale jak widac efektu zero.



Ja biore ale przy Igorze nie mialam w szpitalu.

No to paznokcie na porodowke mam, brwi wyskubane wiec moge jechac ale Leo sie nie kwapi

Zjaflam grochowke i kupilam sobie malinowa chmurke i sernik czekoladowy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję
Aa rozumiem. Nie znałam tego powiedzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 12:06   #1204
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Dzięki laski, najwyżej zapakuje i nie skorzystam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 12:13   #1205
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Kiedys zalecenia byly inne, nam 6 lat temu mowili, zeby kapac codziennie, zreszta to byl sierpien i upaly po 30 stopni wiec nie wyobrazalam sobie tego nie robic, jak ja bylam cala spocona, a co dopiero dziecko. Poza tym powolywali sie na to, ze w ten sposob ustala sie rytm dnia itd.

Nam tez kazano pieluchowac bioderka, teraz podobno sie tego nie robi

Wiec mysle, ze niech kazdy robi jak uwaza ale w wakacje na pewno przy upalach bede kapac codziennie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokladnie - choć teraz jak myślę to w piątki nie kąpałam. To zabobon od babci ale ten jeden wieczór "luzu" bardzo dobrze nam wszystkim robił szczególnie, że wracałam tego dnia późno z uczelni.

Ja smoczek biorę do szpitala, Mlodemu co prawda nie brałam ale teraz to myślę sobie, ze to żaden ciężar a jak Maluszek bedzie płakał i wredne pielęgniarki będę się czepiać że nie umiem uciszyć to się może przydać
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 12:17   #1206
srebrnykot
stary jednooki dachowiec
 
Avatar srebrnykot
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 327
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Dzięki, uspokoiłyście mnie. Jeśli to będzie ta intensywność bólu, to zdecydowanie nie powinnam ich przegapić


Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Mamaszkrabka może mieć rację osoatnio przeczytalam, że ból porodowy jest tak silny, że porownywalny ze zlamaniem 20 kosci na raz
Też ostatnio trafiłam na ten artykuł! I pierwsza moja myśl to było: Taaak, dokładnie ta informacja była mi potrzebna przed porodem Ale nie wiedziałam, czy to się przekłada też na te pierwsze skurcze i w jakim stopniu, czy nie.

Cytat:
Napisane przez Lovelly44 Pokaż wiadomość
Wiem jak bardzo czekacie na swoje maleństwa moja jest przesłodka, ale dziś porządnie daje się we znaki, od 5 nie śpi i interesuje ją tylko cyc ja w piżamie, ledwie co się umylam i skorzystałam z toalety tż zrobił kanapki do łóżka
Na szczęście Maja budzi się w nocy tylko 2razy to można pospać.
Wczoraj byłyśmy na pierwszym 15minutowym spacerku, chyba jej się podobało bo po zetknięciu ze świeżym powietrzem zapadła w głęboki sen
Super, że masz już Młodą w domu i że z ciśnieniem lepiej. Zazdroszczę, że już masz poród za sobą.

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Nam tez kazano pieluchowac bioderka, teraz podobno sie tego nie robi
Co to jest pieluchowanie bioderek? I jeśli to nie to, to czy spotkałyście się z tym, żeby ktoś zalecał, żeby między nóżki dziecka wkładać zwiniętą pieluszkę, właśnie z uwagi na bioderka? Wiem, że mojej mamie tak zalecano, ale u mnie na SR nic takiego nie było i nie słyszałam o tym nigdzie indziej.
__________________
"Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się." A. Sapkowski
srebrnykot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 12:18   #1207
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Pola ma 3120g i nie chce jeszcze wychodzić do nas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Powiedział, że w poniedziałek mam przyjść na oddział do niego, on mnie zbada i wtedy pomyślimy co dalej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeszcze Was zaskoczy!
Wyskoczy do poniedziałku, zobaczysz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-02, 12:18   #1208
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Jeszcze Was zaskoczy!
Wyskoczy do poniedziałku, zobaczysz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślisz? Fajnie by było

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 12:19   #1209
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez srebrnykot Pokaż wiadomość
Dzięki, uspokoiłyście mnie. Jeśli to będzie ta intensywność bólu, to zdecydowanie nie powinnam ich przegapić



Też ostatnio trafiłam na ten artykuł! I pierwsza moja myśl to było: Taaak, dokładnie ta informacja była mi potrzebna przed porodem Ale nie wiedziałam, czy to się przekłada też na te pierwsze skurcze i w jakim stopniu, czy nie.


Super, że masz już Młodą w domu i że z ciśnieniem lepiej. Zazdroszczę, że już masz poród za sobą.


Co to jest pieluchowanie bioderek? I jeśli to nie to, to czy spotkałyście się z tym, żeby ktoś zalecał, żeby między nóżki dziecka wkładać zwiniętą pieluszkę, właśnie z uwagi na bioderka? Wiem, że mojej mamie tak zalecano, ale u mnie na SR nic takiego nie było i nie słyszałam o tym nigdzie indziej.
Tak wlasnie to jest u nas pieluchowanie bioderek czyli wkladanie zwinietej pieluchy miedzy nozki.

Podobno juz tego sie nie robi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 12:20   #1210
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Lovelly44 Pokaż wiadomość
Boziu dziewczyny, trochę Was podczytuję ale zupełnie nie mam czasu na nic
W szpitalu lezalam 8dni po porodzie ze względu na wysokie ciśnienie, ładowali we mnie mega dawki leków przez co chodziłam jak zamroczona. W domu dobrze że pomaga tż bo nie wiem jak dałabym radę, dopiero od dwóch dni ciśnienie wróciło do normy, odstawilam leki i zaczynam wracać do żywych.
Wiem jak bardzo czekacie na swoje maleństwa moja jest przesłodka, ale dziś porządnie daje się we znaki, od 5 nie śpi i interesuje ją tylko cyc ja w piżamie, ledwie co się umylam i skorzystałam z toalety tż zrobił kanapki do łóżka
Na szczęście Maja budzi się w nocy tylko 2razy to można pospać.
Wczoraj byłyśmy na pierwszym 15minutowym spacerku, chyba jej się podobało bo po zetknięciu ze świeżym powietrzem zapadła w głęboki sen
Wczoraj też zaliczylysmy pierwszą wizytę patronażową położnej, jak to mówi mój tż wizyta szpiega nie miała zastrzeżeń. Namieszała w głowach jedynie co do kąpieli, my kapiemy co 3dni, ona kazała codziennie....hmm ile ludzi tyle teorii. Chyba pozostaniemy narazie przy naszym, a jak będzie gorąco, upały to będziemy kąpać codziennie.
Pępuszek nam odpadł 10dnia, jest już pięknie wygojony.
Ja mam szwy zdjete i rana wygląda bardzo ładnie. Jeszcze trochę plamię ale zauważyłam że tylko podczas karmienia.
Kibicuję Wam wszystkim dziewczyny, zdrowych maluszków i bezbolesnych porodów.

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Ooo to cudownie !
Dobrze, że się odezwałaś
Nie zmieniałabym częstotliwości kąpieli, kąpałabym dalej co 3 dni no ewentualnie co 2 jakby była taka potrzeba, ale codziennie to przesada wg mnie, róbcie jak czujecie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 12:21   #1211
Lisek_kartezjanski
Raczkowanie
 
Avatar Lisek_kartezjanski
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 477
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Zaglądam co chwilę sprawdzić jak tam Bejata, a tu cisza

Respekt - respekt za tę przeprowadzkę, naprawdę. Ja przeżywam swoje 3 miniremonty, bo mnie stresuje że nie zdążę wysprzątać na błysk a Ty taki czelendż
Na dziś po remoncie, zrobiona 1/5 z planów bo reszty niedasie, sprzątania po wszystkim i tak na resztę dnia

Kąpać będę raczej codziennie, ja jakoś muszę No zakurzy mi się na spacerze chociażby Ale jakoś delikatnie, czasem pewnie w samej wodzie może z kroplą czegoś

Smoczek pakuję, z nadzieją że tym razem zaskoczy. Starsza nie chciała chociaż proponowałam różne, ostatecznie za smoczek robiłam ja A po 1,5 roku dorobiła się nawyku ssania kciuka, z którym bezskutecznie walczymy do dziś. Tuż po odstawieniu od piersi, które było zresztą samoodstawieniem (ja byłam gotowa karmić do oporu) więc ciężko tu mówić o próbie zrekompensowania sobie czegoś. Więc jesteśmy najlepszym przykładem na to że nie ma reguły. Mam wrażenie, że smoczek wielu problemów by nam oszczędził...
Lisek_kartezjanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-02, 12:21   #1212
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez AncientQueen Pokaż wiadomość
Jezu, dziewczyny, nie pomagacie...
Ej no też jestem przed, nie ma co się oszukiwać boleć bedzie, ale później jaka piękna nagroda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 12:26   #1213
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Nie robi się szerokiego pieluchowania profilaktycznie, tylko jeżeli dostaniecie takie zalecenia na kontroli (są do tego specjalne pieluszki).
Nasza pediatra ma ze sto lat i kazala to robić ale przyszła położna (która ma z 90 ) i powiedziała, że nie ma takiej potrzeby

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 12:27   #1214
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Lovelly44 Pokaż wiadomość
Boziu dziewczyny, trochę Was podczytuję ale zupełnie nie mam czasu na nic
W szpitalu lezalam 8dni po porodzie ze względu na wysokie ciśnienie, ładowali we mnie mega dawki leków przez co chodziłam jak zamroczona. W domu dobrze że pomaga tż bo nie wiem jak dałabym radę, dopiero od dwóch dni ciśnienie wróciło do normy, odstawilam leki i zaczynam wracać do żywych.
Wiem jak bardzo czekacie na swoje maleństwa moja jest przesłodka, ale dziś porządnie daje się we znaki, od 5 nie śpi i interesuje ją tylko cyc ja w piżamie, ledwie co się umylam i skorzystałam z toalety tż zrobił kanapki do łóżka
Na szczęście Maja budzi się w nocy tylko 2razy to można pospać.
Wczoraj byłyśmy na pierwszym 15minutowym spacerku, chyba jej się podobało bo po zetknięciu ze świeżym powietrzem zapadła w głęboki sen
Wczoraj też zaliczylysmy pierwszą wizytę patronażową położnej, jak to mówi mój tż wizyta szpiega nie miała zastrzeżeń. Namieszała w głowach jedynie co do kąpieli, my kapiemy co 3dni, ona kazała codziennie....hmm ile ludzi tyle teorii. Chyba pozostaniemy narazie przy naszym, a jak będzie gorąco, upały to będziemy kąpać codziennie.
Pępuszek nam odpadł 10dnia, jest już pięknie wygojony.
Ja mam szwy zdjete i rana wygląda bardzo ładnie. Jeszcze trochę plamię ale zauważyłam że tylko podczas karmienia.
Kibicuję Wam wszystkim dziewczyny, zdrowych maluszków i bezbolesnych porodów.

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Fajnie, że udało Ci się w końcu odezwać i sytuacja powoli się stabilizuje

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Mamaszkrabka może mieć rację osoatnio przeczytalam, że ból porodowy jest tak silny, że porownywalny ze zlamaniem 20 kosci na raz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Eeeee nie miałam nigdy nic złamanego.. Może to i lepiej, bo nie jestem w stanie sobie tego wyobrażać


A ogólnie z tym smoczkiem jak wyparzę go w domu to później w szpitalu jest jak go ogarnąć, żeby był wystarczająco sterylny w razie potrzeby? Myślałam, nie brać smoczka, żeby nie kusił, a z drugiej strony może się okazać że sytuacja będzie taka że to wybawienie i może lepiej mieć.


Inne pytanie szpitalne: mam dziecko w tej wanience w szpitalu, chce siku, a wypada się podmyć itp., porusza się człowiek dość powoli. To dziecko bierze się ze sobą do łazienki jak nie ma w szpitalu akurat tż czy tam kogoś bliskiego? Niby może rzucić okiem ktoś z sali, ale różne osoby mogą być (nie budzące zaufania) albo w nocy jakby akurat spali to się nie poprosi. Czy już szukam głupich problemów ?


Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość

Nam tez kazano pieluchowac bioderka, teraz podobno sie tego nie robi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co to znaczy? Pierwszy raz o tym słyszę.
Ok już widzę, że piszecie o tym
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 12:28   #1215
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Z tym bólem to jest tez tak, ze każda odczuwa go inaczej. Ja np jak się nastawię że będzie ostro bolało totak czekam i czekam na ten ostateczny przypływ aż się okazuje że już po wszystkim haha
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 12:33   #1216
NuFCia
Zadomowienie
 
Avatar NuFCia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 886
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Zaglądam co chwilę sprawdzić jak tam Bejata, a tu cisza

Respekt - respekt za tę przeprowadzkę, naprawdę. Ja przeżywam swoje 3 miniremonty, bo mnie stresuje że nie zdążę wysprzątać na błysk a Ty taki czelendż
Na dziś po remoncie, zrobiona 1/5 z planów bo reszty niedasie, sprzątania po wszystkim i tak na resztę dnia

Kąpać będę raczej codziennie, ja jakoś muszę No zakurzy mi się na spacerze chociażby Ale jakoś delikatnie, czasem pewnie w samej wodzie może z kroplą czegoś

Smoczek pakuję, z nadzieją że tym razem zaskoczy. Starsza nie chciała chociaż proponowałam różne, ostatecznie za smoczek robiłam ja A po 1,5 roku dorobiła się nawyku ssania kciuka, z którym bezskutecznie walczymy do dziś. Tuż po odstawieniu od piersi, które było zresztą samoodstawieniem (ja byłam gotowa karmić do oporu) więc ciężko tu mówić o próbie zrekompensowania sobie czegoś. Więc jesteśmy najlepszym przykładem na to że nie ma reguły. Mam wrażenie, że smoczek wielu problemów by nam oszczędził...
U nas przychodzą jutro dopiero, a ja dalej główkuję nad kolorem. Kupiłam już 7 próbek, pierwsze 3 z zeszłego tygodnia jeszcze mieszałam między sobą i nic mi nie podchodzi Jutro malują na biało, w czwartek rano muszę mieć kupioną docelową farbę

Moja gin pytała ostatnio czy mam smoczek w domu na wszelki wypadek. Mówi że przy pierwszym dziecku się bardzo wzbraniała, ale skapitulowała po miesiącu bo miało taki silny odruch ssania

Próbowałam sobie jeszcze pospać ale nie minęły 2h i obudził mnie ból brzucha na siku. Moje ciało chyba się powoli szykuje do trybu zombie
__________________
interior designer
food lover
NuFCia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 12:34   #1217
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ja pieluchowałam "za wczasu" tylko na noc, w ciągu dnia sobie odpuściliśmy mimo, że wtedy doradzano. Na pierwszej kontroli lekarz powiedział, że nie ma potrzeby.
Ależ mnie te bioderka stresowały - sama mialam z tym problem (oczywiście nie pamiętam ale msma mówiła ze to było straszne. Do roku miałam tą specjalną szeroką wkładkę i w wózku to w długości się mieściłam a nie w szerokości)
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 12:36   #1218
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Nie robi się szerokiego pieluchowania profilaktycznie, tylko jeżeli dostaniecie takie zalecenia na kontroli (są do tego specjalne pieluszki).
Nasza pediatra ma ze sto lat i kazala to robić ale przyszła położna (która ma z 90 ) i powiedziała, że nie ma takiej potrzeby

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No widzisz, a u nas takie zalecenia byly z tym pieluchowaniem wiec juz sama teraz nie wiem co bede robic. Wyjdzie w praniu.
Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Fajnie, że udało Ci się w końcu odezwać i sytuacja powoli się stabilizuje



Eeeee nie miałam nigdy nic złamanego.. Może to i lepiej, bo nie jestem w stanie sobie tego wyobrażać


A ogólnie z tym smoczkiem jak wyparzę go w domu to później w szpitalu jest jak go ogarnąć, żeby był wystarczająco sterylny w razie potrzeby? Myślałam, nie brać smoczka, żeby nie kusił, a z drugiej strony może się okazać że sytuacja będzie taka że to wybawienie i może lepiej mieć.


Inne pytanie szpitalne: mam dziecko w tej wanience w szpitalu, chce siku, a wypada się podmyć itp., porusza się człowiek dość powoli. To dziecko bierze się ze sobą do łazienki jak nie ma w szpitalu akurat tż czy tam kogoś bliskiego? Niby może rzucić okiem ktoś z sali, ale różne osoby mogą być (nie budzące zaufania) albo w nocy jakby akurat spali to się nie poprosi. Czy już szukam głupich problemów ?




Co to znaczy? Pierwszy raz o tym słyszę.
Ok już widzę, że piszecie o tym
U nas w szpitalu w takiej sytuacji mozna zawiezc mydelniczke do poloznych, zeby rzucily okiem.

Co do sterylizacji smoczka w szpitalu to tylko woda z butelki przelewalam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 12:48   #1219
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Po cichu powiem ze u nas było ale taki masaż przyjemny dla mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakby ktoś mnie teraz chwycił za sutka, to jak bozie kocham, zabiłabym gołymi rękami 😀 Takie mam biedulki podrażnione 😣
Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Mamaszkrabka może mieć rację osoatnio przeczytalam, że ból porodowy jest tak silny, że porownywalny ze zlamaniem 20 kosci na raz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cocci po Tobie się tego nie spodziewałam, że mnie tak dobijesz 😁
Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Pierwszej córce podałam w szpitalu. Do toalety nie mogłam wyjść, butelka z mm nawet jej nie pomogła zasnąć. Nie zaburzylo to nam kp. Teraz nie podałam ale młodsza w szpitalu potrafiła zasnąć na 2 h. Oczywiście też były godziny non stop wiszenia na cycku ale bywało ze sobie leżała w mydelniczce spokojnie nawet jak nie spała albo nawet wystarczyło ze tz wziął na rece. Teraz coś świruje. Od półtora godziny cyckami, zmieniamy pieluchy, nosimy bujam, odkładamy znowu cyckamy. Zasnęła. Może uda se odłożyć. O tyle dobrze jak się już uda ze wpadnie w głębi sen to śpi 1,5 h... Ze starsza tego nie było i smoczek ratował.
Ogólnie zaleca się podać smoczek po 4 tygodniu kiedy to laktwcja się unormuje. Ja nie wiem jeszcze czy nie podamy. Póki co unikamy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Dziękuję mała jest z babcią. Szkoda mi ze nie ze mną ale teraz i tak nie miałabym dla niej czasu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szkoda, że tż nie ma z Tobą, byloby o wiele łatwiej. Podziwiam, że dajesz radę z dwojką maluchów.

A ja mam też pytanie trochę głupie. Do porodu zaklada się stanik? 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-02, 13:04   #1220
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość

A ja mam też pytanie trochę głupie. Do porodu zaklada się stanik?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz, ze sama sie nad tym zastanawialam ostatnio bo za chiny ludowe nie pamietam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 13:04   #1221
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
No widzisz, a u nas takie zalecenia byly z tym pieluchowaniem wiec juz sama teraz nie wiem co bede robic. Wyjdzie w praniu.U nas w szpitalu w takiej sytuacji mozna zawiezc mydelniczke do poloznych, zeby rzucily okiem.

Co do sterylizacji smoczka w szpitalu to tylko woda z butelki przelewalam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja się w sumie cieszę, że jak rodziłam trzy lata temu, to zalecenia były mniej więcej takie jak teraz, mniej dylematów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 13:13   #1222
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Kurczaki, czekam aż ta nasza Bejata się odezwie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 13:20   #1223
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Kurczaki, czekam aż ta nasza Bejata się odezwie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dajmy jej czas po cc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 13:40   #1224
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Troche sie martwie laski ta jutrzejsza cesarka, bo to dopiero poczatek 37 tygodnia i boje sie czy maly da rade bez inkubatora i w ogole. Dostalam zastrzyki na plucka ale i tak jest mi z tym zle, ze przez mojeoko zabiore mu mozliwosc dalszego rozwoju we mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 13:54   #1225
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Teresko nie obwiniaj się bo młody jest już na pewno rozwinięty i da sobie radę szczerze wątpię by był w inkubatorze ale na pewno potrzeba mu zdrowej i silnej mamy która się nim zajmnie więc twój stan zdrowia też jest bardzo ważny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 13:57   #1226
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Troche sie martwie laski ta jutrzejsza cesarka, bo to dopiero poczatek 37 tygodnia i boje sie czy maly da rade bez inkubatora i w ogole. Dostalam zastrzyki na plucka ale i tak jest mi z tym zle, ze przez mojeoko zabiore mu mozliwosc dalszego rozwoju we mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A nie koniec 37tc? Ja mam tp 3 dni przed Tobą i appka mówi, że mogę już legalnie rodzić więc wydaje mi się, że i u Ciebie już powinna być donoszona ciąża?

Będzie dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 13:57   #1227
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, smoczek do szpitala. Pakować czy nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wzięłam w razie w przy synku miałam nie brać, żadnego nie kupiłam, miałam jeden który dostałam na jakichś dniach otwartych i bardzo się przydał. Okazało się że mały miał silny odruch ssania i nawet polozna zalecila żeby mu podać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 14:00   #1228
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Troche sie martwie laski ta jutrzejsza cesarka, bo to dopiero poczatek 37 tygodnia i boje sie czy maly da rade bez inkubatora i w ogole. Dostalam zastrzyki na plucka ale i tak jest mi z tym zle, ze przez mojeoko zabiore mu mozliwosc dalszego rozwoju we mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ominelam jakiegos posta odnosnie tego, ze masz jutro cc?

Nie denerwuj sie, jesli lekarze zdecydowali sie rozwiazac ciaze to biora pod uwage dobro i Twoje i maluszka. Mysle, ze syn da sobie rade w koncu ma bardzo silna mame

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 14:07   #1229
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Fajnie, że udało Ci się w końcu odezwać i sytuacja powoli się stabilizuje



Eeeee nie miałam nigdy nic złamanego.. Może to i lepiej, bo nie jestem w stanie sobie tego wyobrażać


A ogólnie z tym smoczkiem jak wyparzę go w domu to później w szpitalu jest jak go ogarnąć, żeby był wystarczająco sterylny w razie potrzeby? Myślałam, nie brać smoczka, żeby nie kusił, a z drugiej strony może się okazać że sytuacja będzie taka że to wybawienie i może lepiej mieć.


Inne pytanie szpitalne: mam dziecko w tej wanience w szpitalu, chce siku, a wypada się podmyć itp., porusza się człowiek dość powoli. To dziecko bierze się ze sobą do łazienki jak nie ma w szpitalu akurat tż czy tam kogoś bliskiego? Niby może rzucić okiem ktoś z sali, ale różne osoby mogą być (nie budzące zaufania) albo w nocy jakby akurat spali to się nie poprosi. Czy już szukam głupich problemów ?




Co to znaczy? Pierwszy raz o tym słyszę.
Ok już widzę, że piszecie o tym
Ja miałam super koleżankę na sali więc patrzylysmy na dzieci nawzajem, ale szczerze mówiąc wcześniej się nawet nad tym nie zastanawiałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 14:08   #1230
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Moje 4 dniowe dziecko osiagnęło już wagę wyższa niż urodzeniowa. 3150, teraz jest 3190. Jest moc (•)(•)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-15 20:31:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:56.