Ceny Srebra - Najdroższe Od 23 Lat - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-20, 11:58   #1
Loreen
Zadomowienie
 
Avatar Loreen
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Chrzanów (małopolskie)
Wiadomości: 1 124

Ceny Srebra - Najdroższe Od 23 Lat


Właśnie dostałam maila z Qnszt, że ceny półfabrykatów idą w górę i też u nich ceny wzrastają.... Niestety.
"W związku z zaistniałą sytuacją geopolityczną i jej wpływem na cenę srebra
zostaliśmy zmuszeni do poniesienia cen na niektóre półfabrykaty. Podwyżka
objęła drut srebrny i posrebrzany jednak nie możemy wykluczyć, że podrożeją
również inne artykuły.

Cena srebra na świecie jest teraz najwyższa od 23 lat! W ciągu ostatniego roku
podrożało ono o ponad 100%, w tym o blisko 40% w ciągu ostatniego miesiąca.
http://☠☠☠☠☠☠☠.com/gr27e "



Jeżeli chcecie kupić jeszcze tanie bigle srebrne (prawe i lewe) polecam na Allegro 10 par za 10 zł. To się naprawdę opłaca. Dziś zamówiłam 50 par, bo sądząc po apelach za chwilę zapłacimy po 3-5 zł za parę.

Podaję link http://www.allegro.pl/item98986207_b..._par_10zl.html
Ma babka dodatkową reklamę i to darmową, ale napewno skorzystacie!!!
Loreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 12:16   #2
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Ceny Srebra - Najdroższe Od 23 Lat

O juz mnie ktos ubiegl
A w gore i inne metale przy okazji poszly...
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 13:34   #3
Tońka
Zakorzenienie
 
Avatar Tońka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 702
GG do Tońka
Dot.: Ceny Srebra - Najdroższe Od 23 Lat

Cytat:
O juz mnie ktos ubiegl
Mnie też. :P

Mi to zabrzmiało, jak żart na Prima Aprilis. Ale do śmiechu mi nie jest. Dopiero zaczynam, a na wstęp taka niespodzianka... Na 50 par bigli w aktualnym stanie rzeczy mnie nie stać. A 10 nie opłaca się kupować, bo chybaby mnie w domu zjedli. Pożyjemy, zobaczymy.
Tońka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 13:42   #4
mroczna_panna
Zadomowienie
 
Avatar mroczna_panna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wieś Warszawa
Wiadomości: 1 162
Dot.: Ceny Srebra - Najdroższe Od 23 Lat

może i poszły,ale qnszt to z lekka przesadza...ja kupujęgłównie drut posrebrzany. Kiedyś na kunszcie kosztował97groszy, teraz prawie 1,60zł za metr. W Empiku za 6m płacę 4,99zł. Jest to dla mnie jasny sygnał,z eqnszt chce siena nas dorobić szybkim kosztem, bo wzrasta zainteresowanie biżu ręcznie robioną. jestem na nich zła i obrażona i będę kupować gdzie indziej. Powodem tego jest właśnie ten drut. Heh...wyżaliłam się...
mroczna_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 13:49   #5
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Ceny Srebra - Najdroższe Od 23 Lat

Ja sobie w empiku kupilam posrebrzany. Nie wiem jaka srednica bo nie podali, ale kolo 0,5. Napisane na etykietce ze stalowy srebrzony a miekki jak cholera... Wysatczy lekko pociagnac a sie loopik otwiera calkiem. Po tym zakupie powiedzialam sobie ze wiecej nie kupuje w empiku drutu

Edytowane przez czarny kot
Czas edycji: 2006-04-20 o 14:59
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 13:51   #6
Loreen
Zadomowienie
 
Avatar Loreen
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Chrzanów (małopolskie)
Wiadomości: 1 124
Dot.: Ceny Srebra - Najdroższe Od 23 Lat

Cytat:
Napisane przez mroczna_panna
może i poszły,ale qnszt to z lekka przesadza...ja kupujęgłównie drut posrebrzany. Kiedyś na kunszcie kosztował97groszy, teraz prawie 1,60zł za metr. W Empiku za 6m płacę 4,99zł. Jest to dla mnie jasny sygnał,z eqnszt chce siena nas dorobić szybkim kosztem, bo wzrasta zainteresowanie biżu ręcznie robioną. jestem na nich zła i obrażona i będę kupować gdzie indziej. Powodem tego jest właśnie ten drut. Heh...wyżaliłam się...
Ceny na Qnszcie naprawdę daja wiele do myslenia. Takie same bigle jak pisałam powyżej (te za 1 zł para) u nich 2,29. Koraliki też drogie. Dzis dostałam przesyłkę od Eltay z Allegro i za 37 zł. miałam duuużą kopertę półfabrykatów, a z Qnszt za 100 zł naprawdę niewiele.... A właśnie u nich kupuję tak jak Ty drut posrebrzany.
Loreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 14:37   #7
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Ceny Srebra - Najdroższe Od 23 Lat

Cytat:
Napisane przez Loreen
Ceny na Qnszcie naprawdę daja wiele do myslenia. Takie same bigle jak pisałam powyżej (te za 1 zł para) u nich 2,29. Koraliki też drogie. Dzis dostałam przesyłkę od Eltay z Allegro i za 37 zł. miałam duuużą kopertę półfabrykatów, a z Qnszt za 100 zł naprawdę niewiele.... A właśnie u nich kupuję tak jak Ty drut posrebrzany.
Trochę to dziwne z tą podwyżką na qnszt.Ceny są wysokie od dłuższego czasu,a oni dopiero teraz wysyłają maila?Chyba trochę panikują,że im odpłynie klientela (i słusznie ).Ceny półfabrykatów od dawna są wysokie.Nie wiem jak z drutem,bo się nie interesowałam,ale na Allegro za 10 szt zacisków płacę 1 zł,a tu te same 1,79 zł .Pewnie więcej takich przykładów się znajdzie.Uważam,że podniesienie cen drutu posrebrzanego nie ma swojego racjonalnego uzasanienia (oczywiście poza chęcią zarobienia).Jutro idę na poszukiwanie srebrzanki.Jak kupię to napiszę Wam ile kosztuje
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-20, 14:47   #8
mroczna_panna
Zadomowienie
 
Avatar mroczna_panna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wieś Warszawa
Wiadomości: 1 162
Dot.: Ceny Srebra - Najdroższe Od 23 Lat

Cytat:
Napisane przez czarny kot
Ja sobie w empiku kupilam posrebrzany. Nie wiem jaka srednica bo nie podali, ale kolo 0,5. Napisane na etykietce ze stalowy srebrzony a miekki jak cholera... Wysatczy lekko pociagnac a sie loopik otwiera calkiem. Po tym zapubie powiedzialam sobie ze wiecej nie kupuje w empiku drutu
czarny kocie...ja miałam problem w empiku z identyfikacją srednicy drutu. Kupuję rayhera, a oni nistety uparce na danych otyczących drutu naklejają te wielkie ceny 3x6cm. Ale po rozmowie z panią z empiku dziś zauwazyłam postep. Kazdy drut jest opisany długopisem jaka to średnica. Na moje oko siezgadza. Co do twardści, ja kupuję0,8mm i jestem zadowolona. Taki sam drut jak w qnszcie. A o wiele taniej. Nie zrażaj się, kup czasem w empiku
mroczna_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 14:48   #9
mroczna_panna
Zadomowienie
 
Avatar mroczna_panna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wieś Warszawa
Wiadomości: 1 162
Dot.: Ceny Srebra - Najdroższe Od 23 Lat

Cytat:
Napisane przez Loreen
Ceny na Qnszcie naprawdę daja wiele do myslenia. Takie same bigle jak pisałam powyżej (te za 1 zł para) u nich 2,29. Koraliki też drogie. Dzis dostałam przesyłkę od Eltay z Allegro i za 37 zł. miałam duuużą kopertę półfabrykatów, a z Qnszt za 100 zł naprawdę niewiele.... A właśnie u nich kupuję tak jak Ty drut posrebrzany.
Loreen w takim razie poelcam Empik stuka rodzinna. Drut jest taki sam, więcej..sokładnie taki sam jak w qnszcie, a znacznie taniej
mroczna_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 15:07   #10
canidia
Raczkowanie
 
Avatar canidia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 264
Dot.: Ceny Srebra - Najdroższe Od 23 Lat

... tak w ogóle to na qnszcie zawsze mieli srebrne półfabrykaty droższe niż gdzie indziej - no może oprócz kuleczek zaciskowych (ale i tak nie mogę znieść tego że taka mała kuleczka tyle kosztuje) no i linki jubilerskie mają extra. kiedys kupiłam gdzieindziej i linka mi się rozłaziła - to taka kara była za zdradę chyba. A koraliki mają dość drogie. Ale za to te drobne mimo że chyba ok 2 zł kosztują to jest ich naprawdę dużo.
ja głównie półfabrykaty kupuję u bostarbba, albo też w ich sklepie (www.swiatkoralikow.pl) - ale tam mają duże paczki, ale przy 25 parach bigli otwartych ze sprężynką - za parę wychodzi 1,52 zł to bardzo mało, no chyba że któraś znalazła gdzieś taniej - to czekam na cynk.
aha i fajny też sklepik znalazłam przez przypadek - ale pewnie każda już o nim wie, tylko ja nie wiedziałam - www.magraf.com.pl (duże paczki dość ale czasem potrzeba dużo takich samych do naszyjnika)
a co do empiku - ku mojej uciesze, w Katowicach w Silesii wystawili trochę koralików

ps. u Eltaya kiedys kupowałam - strasznie długo czekałam na przesyłkę
canidia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 15:13   #11
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Ceny Srebra - Najdroższe Od 23 Lat

Ech,ale napisali ze stalowy... Kupowalam na qunszcie posreprzany i widac bylo ze miedziany (po przecieciu byl wewnatrz zoltawy). Mialam tez stalowy strebrzony i wiem jaka jest miedzy nimi roznica w tewardosci. Ucieszylam sie w empiku widzac ze stalowy, kupilam i okazalo sie ze jest do niczego...

No kurcze... Az zdarlam warstwe srebra zeby sprawdzic jaki jest w rzeczywistosci... A jest miedziany... w najblizszym czasie do nich pojade i im ponazekam ze towar to sie by przydalo opisywac troche staranniej bo wprowadzaja w blad ludzi... A dalam za drut 12zl :/ Jak bym wiedziala to nie brala bym bo mi zalezalo na stalowym.
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-20, 15:38   #12
myaaa1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 039
Dot.: Ceny Srebra - Najdroższe Od 23 Lat

wlasnie przeczytałam mejla i poprostu .. kurde no...ja kupuje drut posrebrzany głównie.. 0,8 kosztował chyba 0.99 zł a teraz 1,59 ... i co ja teraz zrobie:/ w dodatku u mnie nie ma nawet Empiku ze sztuka rodzinną
jestem zła! Robienie bizuteri staje sie coraz bardziej droższe...eh..
myaaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 16:20   #13
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Ceny Srebra - Najdroższe Od 23 Lat

Cytat:
Napisane przez myaaa1
wlasnie przeczytałam mejla i poprostu .. kurde no...ja kupuje drut posrebrzany głównie.. 0,8 kosztował chyba 0.99 zł a teraz 1,59 ... i co ja teraz zrobie:/ w dodatku u mnie nie ma nawet Empiku ze sztuka rodzinną
jestem zła! Robienie bizuteri staje sie coraz bardziej droższe...eh..
Jedyna rada: sprzedawac drozej bizu... :/
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 16:32   #14
myaaa1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 039
Dot.: Ceny Srebra - Najdroższe Od 23 Lat

no chyba tylko to zostaje.. a co dopiero ma powiedziec ktoś kto kupuje np 0.8 srebrny ktory ksoztuje chyba 11,99 za metr :/
myaaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 16:35   #15
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Ceny Srebra - Najdroższe Od 23 Lat

czy drut stalowy jest lepszy od miedzianego?Prawdę mówiąc spotkałam się tylko z opinią,że stalowy jest tandetny.
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 16:46   #16
Bestiaga
BAN stały
 
Avatar Bestiaga
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 217
Dot.: Ceny Srebra - Najdroższe Od 23 Lat

W ogóle qnszt jest coraz droższy i niestety nie ma już moich ulubionych szkalnych koralików. Wybór coraz mniejszy.. ide do konkurencji
Bestiaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 17:01   #17
mooooonia
Zadomowienie
 
Avatar mooooonia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 253
Dot.: Ceny Srebra - Najdroższe Od 23 Lat

ja na qnszcie zlozylam zamowienie raz, moze dwa razy, ale denerwowalo mnie to ze caly czas cos mi znikalo z listy i w ogole te ciagle braki - koszmar.
moze qnszt przesadza, a mozliwe jest tez ze za jakis tydzien, dwa gdzieindziej ceny tez wzrosna..
a co do drutu z empiku to ja tez u nich kupuje posrebrzany miedziany i jestem zadowolona, bo drogi nie jest
mooooonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 17:20   #18
Vildi
Rozeznanie
 
Avatar Vildi
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 841
Dot.: Ceny Srebra - Najdroższe Od 23 Lat

jak zobaczylam te podwyższone ceny to chciałam do qnsztu maila wysłać z pytaniem, czy podwyższona cena idzie z parze z podniesieniem jakości......
No co za beznadzieja.....a mi się właśnie drut kończy........i bedzie trzeba kupic. Skad ja kase wezme? Co za niesprawiedliwość.....
Vildi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 17:56   #19
Tońka
Zakorzenienie
 
Avatar Tońka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 702
GG do Tońka
Dot.: Ceny Srebra - Najdroższe Od 23 Lat

Widzę, że muszę pielgrzymkę do Empiku odbyć. Jak byłam ostatni raz, to nie rzucił mi się w oczy tani drut. Oni tylko książki mają tańsze niż zwykłych księgarniach. W sobotę wybieram się na tą wystawę minerałów, skamieniałości i wyrobów jubilerskich (Hala Sportowa OSiR, ul. Nowowiejska 37b). Może tam dostanę coś taniego. OBY.
Tońka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-20, 18:21   #20
mroczna_panna
Zadomowienie
 
Avatar mroczna_panna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wieś Warszawa
Wiadomości: 1 162
Dot.: Ceny Srebra - Najdroższe Od 23 Lat

bo ten drut to jest nie zawsze i nie wszedzie...ja sięupomniałam to dopisali do zamówienia i przywieźli...natoiast tak jak wykupili to nie przywieźli..moze upomnij się u siebie wEmpiku.
mroczna_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 18:29   #21
aguca
Rozeznanie
 
Avatar aguca
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 623
Dot.: Ceny Srebra - Najdroższe Od 23 Lat

Ja półfabrykaty zawsze kupowałam na qnszczie ale jak teraz drożeją to nic idę do empiku po drut a z resztą sobie jakoś poradze:/ Spróbujmy przestac u nich kupować to może zejdą z ceny
aguca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 19:04   #22
ramagotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 94
Dot.: Ceny Srebra - Najdroższe Od 23 Lat

Cytat:
Napisane przez canidia
.
ja głównie półfabrykaty kupuję u bostarbba, albo też w ich sklepie (www.swiatkoralikow.pl) - ale tam mają duże paczki, ale przy 25 parach bigli otwartych ze sprężynką - za parę wychodzi 1,52 zł to bardzo mało, no chyba że któraś znalazła gdzieś taniej - to czekam na cynk.
hej, mam prozbe moglabys mi napisac, jak dlugo czekalas na przesylke i czy bylas zadowolona z jakosci..
bardzo dziekuje, oferte naprawde maja ciekawa...
ramagotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 19:27   #23
Alekoru
Rozeznanie
 
Avatar Alekoru
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Legnica/Opole
Wiadomości: 706
GG do Alekoru
Dot.: Ceny Srebra - Najdroższe Od 23 Lat

ja tylko raz kupilam cos z qnsztu.. zdenerwowalam sie tylko, bo nie dosc ze ciagle tam czegos nie ma i nie wiadomo kiedy bedzie, to zaplacilam jakos drozej niz zwykle np. na artfanie albo allegro a dostalam o wiele mniej...
__________________
Poszukuję czterolistnej koniczynki
Podpisano:
Trefle

in love [mode_on]
Alekoru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 20:02   #24
maghia
Rozeznanie
 
Avatar maghia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 946
GG do maghia
Dot.: Ceny Srebra - Najdroższe Od 23 Lat

A ja to bym zaklela, ale chyba nie wolno, wiec sobie pomilcze chwile
maghia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 20:05   #25
Vivien
Raczkowanie
 
Avatar Vivien
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 308
Dot.: Ceny Srebra - Najdroższe Od 23 Lat

Tak się wetnę odnośnie dyskusji o cenach bigli - bo ja kupiłam bigle tylko raz, przy pierwszym zamówieniu. Teraz wszystkie robie sama i nie powiem, żeby wiele ustępowały tym "kupnym".

Na początku robiłam proste, a teraz robie takie z kulką i sprężynką, czasem zamiast kulki daję koralik.
Bigiel jest z drutu 0,7, sprężynkę zawijam z 0,5 albo 0,4, kulka ma od 1,8 do 2,5.

Tutaj są efekty -wszystkie bigle poza bursztynkami z drugiego postu są hendmejd, te w drugim poście dość prymitywne bo to pierwsze prace, natomiast z tych w pierwszym poście jestem jak najbardziej zadowolona.

Myślę, że koszt takiej srebrnej pary przy cenach drutu i kulek w qnszcie to max 1 zł, a satysfakcja gwarantowana
__________________
Million-to-one chances crop up nine times out of ten.
Terry Pratchett
Vivien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 20:57   #26
Vildi
Rozeznanie
 
Avatar Vildi
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 841
Dot.: Ceny Srebra - Najdroższe Od 23 Lat

Cytat:
Napisane przez Vivien
Tak się wetnę odnośnie dyskusji o cenach bigli - bo ja kupiłam bigle tylko raz, przy pierwszym zamówieniu. Teraz wszystkie robie sama i nie powiem, żeby wiele ustępowały tym "kupnym".

Na początku robiłam proste, a teraz robie takie z kulką i sprężynką, czasem zamiast kulki daję koralik.
Bigiel jest z drutu 0,7, sprężynkę zawijam z 0,5 albo 0,4, kulka ma od 1,8 do 2,5.
Mozesz opatentować sposób robienia takich ładnych bigli? Bo ja wlasnie zamierzalam kupic, ale jak zobaczylam te Twoje, to chyba zacznę sama robić Tylko zdradź "przepis" żeby z kilka metrów druru na marne nie poszlo
Vildi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 21:54   #27
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Ceny Srebra - Najdroższe Od 23 Lat

Ależ mnie ten Qnszt rozśmieszył .

12 zł za 0.8 . Dziwne, sklep netowy, a ''zachowują się'' jakby co najmniej nie słyszeli o allegro... ...

Mieli kiedyś bardzo dobrą klientkę.

A do tego mają coraz cienszy wybór...
Oj.


Sorry wielkie.

Tajwan Jajwan normalnie .
Notowania poszły w górę..!Hossa, bessa, i za baryłkę..!

Srebro jest wsiurowatym metalem, praktycznie ''bez wartości''.
Idź do pierwszego z brzegu jubilera i zechciej sprzedać coś. O mało Cię nie wyśmieje.

Nie wiem, może jestem bardzo niesprawiedliwa. Ale - wątpię - z charytatywności to mi nie zasłynęli.
Nie, no - wiadomo.

Podnoszą ceny chcąc bezczelnie (??) - moim zdaniem - zarobić - i głównie tyle.
Już wcześniej - tanio nie mieli.
Ech... Polak potrafi. Dokopać.


Niech mi nie trują.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 03:08   #28
Vivien
Raczkowanie
 
Avatar Vivien
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 308
Dot.: Ceny Srebra - Najdroższe Od 23 Lat

Vildi: nie kupuj, nie ma sensu. Bigle robi się szybko i bardzo łatwo, intuicyjnie.

Główny drucik: 0,7
Drucik do owinięcia: 0,5
Kulka: 2,0

Te rozmiary dają bigiel taki jak ze sklepu. Rozmiar kulki jest wydedukowany, ja mam 1,8 i 2,5 -pierwsza jest ciut mniejsza, druga ciut większa, więc 2,0 będzie identyczna

Najlepiej przygotować sobie jeden gotowy bigiel do porównywania w czasie pracy.
Na jeden bigiel potrzeba nie więcej jak 5 cm drutu, ja to zawsze robię "na oko", następnym razem postaram się wymierzyć dokładnie.

Zaczyna się od zrobienia i wyprofilowania oczka, ja zaginam je zgodnie z kierunkiem "naturalnego" wygięcia drutu (tak jak tutaj)

Potem trzeba przyłożyć drucik oczkiem do fabrycznego bigla żeby sprawdzić gdzie mniej więcej wygiąć drut. Można to zrobić na najdrubszej części okrągłych szczypiec albo np na ołówku (byle nie za grubym), oczywiście otwartą częścią oczka do wewnątrz bigla.
Można też zawiesić fabryczny bigiel na takim ołówku, przyłożyć oczko drutu do oczka bigla i zagiąć równolegle.
Stopień wygięcia można potem wyregulować okrągłymi szczypcami i/lub palcami.

Potem wystarczy wygiąć końcówkę bigla do zewnątrz płaskimi szczypcami, obciąć nadmiar drutu i wersja podstawowa gotowa.

Upgrejd zajmuje jakąś minutę i polega na nawleczeniu kulki/koralika na bigiel i owinięciu go drucikiem -ja robię 5 owinięć, po każdym dociskam dość mocno pętelkę płaskimi szczypcami. Potem odcinam resztę drutu i początek sprężynki, dociskam szczypcami wystające końcówki.

Tak naprawdę jedyna różnica między moimi biglami a kupnymi polega na tym, że kupne mają takie malutkie spłaszczenie nad sprężynką, które ma zapobiegać jej migracjom Ale wystarczy dobrze zacisnąć sprężynkę przy robieniu bigla i nie ma obaw, że gdzieś powędruje.

Myślę, że zamykane bigle też można spokojnie zrobić samodzielnie.
__________________
Million-to-one chances crop up nine times out of ten.
Terry Pratchett
Vivien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 08:39   #29
canidia
Raczkowanie
 
Avatar canidia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 264
Dot.: Ceny Srebra - Najdroższe Od 23 Lat

Cytat:
Napisane przez ramagotka
hej, mam prozbe moglabys mi napisac, jak dlugo czekalas na przesylke i czy bylas zadowolona z jakosci..
bardzo dziekuje, oferte naprawde maja ciekawa...
ramagotka - jeżeli chodzi o bostarbba jak i ich sklep to są szybciutcy, czasem jak zamówię coś rano i zapłacę to mam to na następny dzień. Ja jestem bardzo zadowolona. Powiem w sekrecie, że dają dużo gratisów (bostarbb, bo w sklepie to niee). Drucik srebrny 0,5 mm kosztuje dalej 3,15 zł za metr (dziś ruszyła nowa aukcja, więc nie zdrożał ... jak na razie). Ja kupuję bigle otwarte ze sprężynką - u bostarbba paczki są po 8, wtedy jest 1,60 za parę, w swiecie korali jakies 1,52. Naprawdę super sprzedawca.
Aha co do świat korali - bo złożyłam zamówienie i tam się czeka aż sami obliczą koszty przesyłki (w zależności od wagi - nie jest stala opłata) i czekałam trochę ... to najlepiej upomnieć się u bostarbb (przez allegro), a nie wysyłać maila na sklep - jakoś szybciej się zbierają ... a może teraz już jest lepiej ...
W swiecie korali sprzedają bigle na wagę - piszą że ok 50 sztuk ... ja miałam nawet więcej ... ale jeden np był mega długi
canidia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 08:45   #30
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Ceny Srebra - Najdroższe Od 23 Lat

Cytat:
Napisane przez Vivien

Potem trzeba przyłożyć drucik oczkiem do fabrycznego bigla żeby sprawdzić gdzie mniej więcej wygiąć drut. Można to zrobić na najdrubszej części okrągłych szczypiec albo np na ołówku (byle nie za grubym), oczywiście otwartą częścią oczka do wewnątrz bigla.
O nie wpadlam na wyginania bigla na olowku. Dzieki za pomysl
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:30.