Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-) - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-15, 13:30   #3781
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

jakąś godzinę temu zostałam uszczęśliwiona informacją, że święta u teściow spędzać będzie też siostra małża z mężem, dwójką dzieci (11 i prawie 10 lat), dwójką psów (tak samo niewychowane jak dzieci) i sama nie wiem z kim/czym jeszcze.

czyli spokojnie mogę założyć, że tam nie odpocznę. pozostaje mi tylko przykleić uśmiech na twarz, zagryźć zęby i pilnować, co by Ewci swoją miłością nikt krzywdy nie zrobił. będę musiała wysłuchiwać pretensji, że na coś nie pozwalam (np. na noszenie/dokarmianie), pytań typu, czy Ewcia nie powinna w tym wieku przesypiać całych nocek, bo Zuzia od początku spała..., słuchać, jaka chuda jestem. albo przegięcie w drugą stronę - peany na moją cześć, jak ja to się strasznie poświęcam dla dziecka i jakie to jest wspaniałe (rzygam takimi tekstami).
najbardziej się boję, że te zwierzaki (bokserka i buldożka) zrobią Ewci krzywdę.
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 13:47   #3782
sparkly
Raczkowanie
 
Avatar sparkly
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK / Grudziądz
Wiadomości: 409
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
jakąś godzinę temu zostałam uszczęśliwiona informacją, że święta u teściow spędzać będzie też siostra małża z mężem, dwójką dzieci (11 i prawie 10 lat), dwójką psów (tak samo niewychowane jak dzieci) i sama nie wiem z kim/czym jeszcze.

czyli spokojnie mogę założyć, że tam nie odpocznę. pozostaje mi tylko przykleić uśmiech na twarz, zagryźć zęby i pilnować, co by Ewci swoją miłością nikt krzywdy nie zrobił. będę musiała wysłuchiwać pretensji, że na coś nie pozwalam (np. na noszenie/dokarmianie), pytań typu, czy Ewcia nie powinna w tym wieku przesypiać całych nocek, bo Zuzia od początku spała..., słuchać, jaka chuda jestem. albo przegięcie w drugą stronę - peany na moją cześć, jak ja to się strasznie poświęcam dla dziecka i jakie to jest wspaniałe (rzygam takimi tekstami).
najbardziej się boję, że te zwierzaki (bokserka i buldożka) zrobią Ewci krzywdę.
Niezła perspektywa. Może nie będzie tak tragicznie
__________________
Więc teraz serca mam ... trzy
...
I miłość po kres
I radość do łez
sparkly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 13:57   #3783
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez sparkly Pokaż wiadomość
Niezła perspektywa. Może nie będzie tak tragicznie
może być dużo gorzej. każde święta, które spędzaliśmy z siostrą małża wspominam źle. zawsze strzeliła jakiegoś focha, wywołała jakąś kłótnię albo dzieciaki zachowywały się niemożliwie..
na nasz slub nie przyjechała, bo była obrażona na małża za jakąś pierdołę. długo się nie odzywała. na chrzciny przyjechała, dzieci zostawiła dziadkom, a sama pognała do koleżanki, którą w moim miasteczku poznała przez internet. a tyle się wcześniej nagadała, jak ona się cieszy, że do Ewci przyjedzie. na koniec się zdążyła jeszcze obrazić, że jej nie dałam dziecka na ręce ani w wózku powozić. zamknęła się w pokoju i przez resztę dnia się nie pokazywała. jej dzieciaki robiły w tym czasie, co chciały, czyli generalnie wymyślały jakieś głupoty z nudów (np. bieganie w górę i w dół po schodach). po tatmej imprezie zostały mi ślady ich brudnych rąk na ścianach w całej klatce schodowej i połamane kwiatki.
miałam ochotę powiedzieć jej, żeby się zajęła swoimi dziećmi, jak chce się moim zajmować, ale jak to ja, w końcu nic nie powiedziałam...

laska ma 36 na karku, a zachowuje się tak niedojrzale i egoistycznie, że mogłabym długo opowiadać...

szkoda tych dzieciaków najbardziej, bo mądre chłopaki, ale niedopilnowane, żyjące z matką, która ma zaburzenia osobowości i powinna się leczyć i z ojcem, którego wiecznie nie ma (aktualnie jest u nas i robi kolejny etap remontu).
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 15:19   #3784
panna migotka
Rozeznanie
 
Avatar panna migotka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 754
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
może być dużo gorzej. każde święta, które spędzaliśmy z siostrą małża wspominam źle. zawsze strzeliła jakiegoś focha, wywołała jakąś kłótnię albo dzieciaki zachowywały się niemożliwie..
na nasz slub nie przyjechała, bo była obrażona na małża za jakąś pierdołę. długo się nie odzywała. na chrzciny przyjechała, dzieci zostawiła dziadkom, a sama pognała do koleżanki, którą w moim miasteczku poznała przez internet. a tyle się wcześniej nagadała, jak ona się cieszy, że do Ewci przyjedzie. na koniec się zdążyła jeszcze obrazić, że jej nie dałam dziecka na ręce ani w wózku powozić. zamknęła się w pokoju i przez resztę dnia się nie pokazywała. jej dzieciaki robiły w tym czasie, co chciały, czyli generalnie wymyślały jakieś głupoty z nudów (np. bieganie w górę i w dół po schodach). po tatmej imprezie zostały mi ślady ich brudnych rąk na ścianach w całej klatce schodowej i połamane kwiatki.
miałam ochotę powiedzieć jej, żeby się zajęła swoimi dziećmi, jak chce się moim zajmować, ale jak to ja, w końcu nic nie powiedziałam...

laska ma 36 na karku, a zachowuje się tak niedojrzale i egoistycznie, że mogłabym długo opowiadać...

szkoda tych dzieciaków najbardziej, bo mądre chłopaki, ale niedopilnowane, żyjące z matką, która ma zaburzenia osobowości i powinna się leczyć i z ojcem, którego wiecznie nie ma (aktualnie jest u nas i robi kolejny etap remontu).
ja i tak myślę, że ty jesteś super cierpliwa do teściów i siostry małża, a może warto powiedzieć prawdę? skoro i tak i tak się obraża a ty nie będziesz musiała tego dusić w sobie. Jajuż się tyle naoglądałam ostatnio, że moim zdaniem przed zajściem w ciąże powinny być testy na rodzicielstwo - bo cierpią niewinne dzieciaki i potem borykają się przez całe życie z jakimiś kompleksami/ niedoborami np. uwagi czy miłości
ale żeby to było tak proste

a mój leniuch nic nie mówi świadomie,a nie przepraszam krzyczy: eee jak coś chce żeby mu podać

velluto ślub mam 30.04 połączony z chrzcinami i będzie dosyć małe wesele tj na 55 osób (parę się wykruszyło)

bydgoś za przygotowania

[Bsparkly[/B] hehe fajnie się wyginają
__________________
the simpliest complicated girl in the world
panna migotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 17:57   #3785
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
a mogę jako karmiąca?
no tak,zapomniałam chyba tylko paracetamol Ci został...
na kaszel Stodal?

Cytat:
Napisane przez kafuniax Pokaż wiadomość
ja miele w takim starym do kawy, blender wogóle nie chce mi zmielić...
przywiozłam sobie od rodziców stary młynek do kawy taki czerwony! jest mega i nadal super mieli.teraz wszystko namiętnie mielę! a jakie Gomasio pycha mi wyszło nawet Zu i Tośka mi wyjadają

młode już śpią-całe szczęście,bo mnie wykańczają

Sparkly-suuuuper foty

Ona-Zu bardzo lubi "z górki na pazurki" i inne ekstrema,więc pewnie z hamulcem będzie.Dzięki!

coś jeszzce chciałam,ale zapomniałam,padam na pysk...

aaa napiszcie co dobrego na święta robicie do jedzenia,pieczecie

Lea-powodzenia! otwieraj przedszkole
__________________
Zu

No2

"tylko nudne kobiety mają
nieskazitelnie czyste domy
"
annLee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 18:14   #3786
basiak
Raczkowanie
 
Avatar basiak
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 480
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez Edzia400 Pokaż wiadomość
basiak - jak kazda mama masz kompleksy bo kazda mama chce by jego dziecko bylo naj w kazdym kontekscie tzn nasze dzieci sa Naj ja tez zazdroscia patrzyłam na tymka ze mlodszy duzo od Ami a juz zapinkala a Ami dopiero raczkowała a teraz co mloda sama sie puszcza za poł roku nawet nie bedzie widac który/a 1 zaczeła chodzić spoko luz mamuska
racja

Cytat:
Napisane przez araczki Pokaż wiadomość

Buziak dla marudka i dla Ciebie za wytrwalosc

Chodzeniem wogole sie nie przejmuj. Kiedys wstanie i pojdzie...


Cytat:
Napisane przez panna migotka Pokaż wiadomość
basiak wiem, że trudno nie porównywać dzieciaczków bo mój nie raczkuje i mnie to też stresuje ale ja staram się sobie tłumaczyć, że nasze maluchy nie mogą wszystkiego robić tak samo bo wszystkie są inne i każdą nową umiejętność zdobywają w swoim czasie
a z tym stresem przedślubnym to trafiłaś w 10 bo właśnie się uruchomił
o matko! ale mam nadzieję, że nie przez moje pytanie


Sparkly pocieszyłaś mnie z tym niechodzeniem ale widać Twoje panienki najpierw doskonalą stanie na głowie

Bydgoś owocnych przygotowań, u nas rodzina niewielka, więc przyjęcie malutkie będzie (co mnie cieszy szczerze mówiąc)
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/wff22n0ayfdjpnfn.png

Szymek 16.04.2010
basiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 18:23   #3787
djerba
Wtajemniczenie
 
Avatar djerba
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 681
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
może być dużo gorzej. każde święta, które spędzaliśmy z siostrą małża wspominam źle. zawsze strzeliła jakiegoś focha, wywołała jakąś kłótnię albo dzieciaki zachowywały się niemożliwie..
na nasz slub nie przyjechała, bo była obrażona na małża za jakąś pierdołę. długo się nie odzywała. na chrzciny przyjechała, dzieci zostawiła dziadkom, a sama pognała do koleżanki, którą w moim miasteczku poznała przez internet. a tyle się wcześniej nagadała, jak ona się cieszy, że do Ewci przyjedzie. na koniec się zdążyła jeszcze obrazić, że jej nie dałam dziecka na ręce ani w wózku powozić. zamknęła się w pokoju i przez resztę dnia się nie pokazywała. jej dzieciaki robiły w tym czasie, co chciały, czyli generalnie wymyślały jakieś głupoty z nudów (np. bieganie w górę i w dół po schodach). po tatmej imprezie zostały mi ślady ich brudnych rąk na ścianach w całej klatce schodowej i połamane kwiatki.
miałam ochotę powiedzieć jej, żeby się zajęła swoimi dziećmi, jak chce się moim zajmować, ale jak to ja, w końcu nic nie powiedziałam...

laska ma 36 na karku, a zachowuje się tak niedojrzale i egoistycznie, że mogłabym długo opowiadać...

szkoda tych dzieciaków najbardziej, bo mądre chłopaki, ale niedopilnowane, żyjące z matką, która ma zaburzenia osobowości i powinna się leczyć i z ojcem, którego wiecznie nie ma (aktualnie jest u nas i robi kolejny etap remontu).
Co za baba...a chciałam się Ciebie spytać, ile ma lat...36...no ładnie.
Ja niestety znając siebie już bym ją podkręciła dobrze i sprowokowała do jakiejś kłótni...ale bynajmniej bym wygarnęła wszystko.. Wiem, że to też nie dobrze, ale ostatnio za dużo mam wokół siebie czepialstwa i robię się agresywna
Dzisiaj też wróciłam od moich dziadków i mussiałam po 15 min pobytu tam wyjść... bo CIĄGLE mi powtarzali, że mała ma zimne ręce i czemu ja nie noszę rękawiczek....Niech się Ci ludzie/rodzina odczepią wkońcu...przecież to ja jestem matką...


Aha, i ten dentysta zupełnie inny człowiek...lepiej mi wszystko objaśnił..Wsumie nie chce mi się wszystkiego pisać, ale mam się stawić we wrześniu, od 1 roku stosować pastę elmex i wrazie gdyby jednak było coraz gorzej, to powiedział mi, że mam się nie martwić, bo można to zniwelować... ufff
__________________
....When was d last time u did somethin for d first time?...
djerba jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-15, 18:40   #3788
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Djerba-super,że poszłaś do innego-od razu inne podejście! jak najbardziej właściwe
__________________
Zu

No2

"tylko nudne kobiety mają
nieskazitelnie czyste domy
"
annLee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 18:56   #3789
kafuniax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 317
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;26373650]

Brawo



Porządek
Dużo zieleni, nie mam pojęcia czemu.
Golonka.
Biała kiełbasa.
Jodłowanie
Goethe.



Pięęęęęknie

A ja miałam taki cyrk wieczorem, że hej. Mała za nic nie chciała usnąć beze mnie, leżała i wpatrywała się we mnie, gdy tylko chciałam wyjść - płacz. Nie wymuszanie, rozpaczliwy szloch jakby jej się krzywda działa

Robi całkowicie świadomie papa, gdy upadnie mówi baaaa. Chowa się w dziwne kąty, pokochała książeczki.[/QUOTE]
mi tak samo się kojarzą
a cyrk miałam dziś. masakra

Ann no własnie te stare młynki fajnie mielą tylko własnie mój namoczonych nie zmieli, ale suche jak najbardziej

tak piszecie o Niemcach a ja końcem czerwca lecę do cioci własnie tam
orientujecie sie co warto tam kupić?

Szczepanek dziś normalnie mi wieczorem w tyłek dał, chyba był przemęczony.
Nie pisałam Wam jeszcze kto teraz zajmuje sie malym.. prezz 3 dni przychodzi fajna niania, a czw i pt zawożę Szczepanka do rodziny za miasto, jakieś 20 min. Obawiałam się tych dojazdów, że nie dam rady, ale jakoś leci. Tylko mieszkanie zapuszczone...
Pomysłów na obiad też nie mam, przydałby mi się jakiś kurs dobrej organizacji

Justin, Stefek pięknie chodzi, w dodatku fryzurą przypomina Araczkową Malvi
__________________

Moi chłopcy

"... bo gdy jesteś przy mnie blisko czuję, że mogę wszystko"
kafuniax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 19:32   #3790
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Witam,
Mam już urlop

Cytat:
Napisane przez velluto Pokaż wiadomość
Lecice samolotem czy jedziecie samochodem? Spokojnej podrozy zycze
A co Ci sie najlepiej sprzedawalo i z największym zyskiem? Ja tez musze w końcu wyczyścić szafę
Samochodem jedziemy i nocujemy w Niemczech.
Najlepiej -z zyskiem- sprzedałam buty adidasa, dres adidasa i rzeczy z Hello Kitty.
Miałam dużo sukienek z Nexta i bodziaków więc to sprzedało się tak w miarę.

[1=38c1d5d45cddcf54e3786f1 c4160e951215d24cd_5ff1091 60b8e8;26380624]no to fajnie.
a co najlepiej schodziło? next? [/QUOTE]
Tez.

Cytat:
Napisane przez sparkly Pokaż wiadomość
Na allegro sprzedawałaś? Nie na ebay'u? I wysyłasz z UK czy zabierasz do Polski i dopiero wyślesz? Też mam sporo rzeczy do sprzedania ale na ebay'u ciężko to schodzi.
Na ebayu ciężko schodzi.Teraz sprzedałam prawie wszystko.Pakuje i i wysyłam wszystko jak zajade do Polski.

Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość

czyli spokojnie mogę założyć, że tam nie odpocznę. pozostaje mi tylko przykleić uśmiech na twarz, zagryźć zęby i pilnować, co by Ewci swoją miłością nikt krzywdy nie zrobił. będę musiała wysłuchiwać pretensji, że na coś nie pozwalam (np. na noszenie/dokarmianie), pytań typu, czy Ewcia nie powinna w tym wieku przesypiać całych nocek, bo Zuzia od początku spała..., słuchać, jaka chuda jestem. albo przegięcie w drugą stronę - peany na moją cześć, jak ja to się strasznie poświęcam dla dziecka i jakie to jest wspaniałe (rzygam takimi tekstami).
najbardziej się boję, że te zwierzaki (bokserka i buldożka) zrobią Ewci krzywdę.
O Boze już ci współczuje.

A ja jestem pełna nerwów.Jurto ostateczne pakowanie, zakupy.Nie wiem co zabrac do samochodu dla Oli.

Pytanie może głupie mam.Czy zostawiacie w samochodzie foteliki?My auto bedziemy zostawiac pod blokiem.
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 20:32   #3791
kafuniax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 317
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez Darianna25 Pokaż wiadomość
Pytanie może głupie mam.Czy zostawiacie w samochodzie foteliki?My auto bedziemy zostawiac pod blokiem.
my zostawiamy
__________________

Moi chłopcy

"... bo gdy jesteś przy mnie blisko czuję, że mogę wszystko"
kafuniax jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-15, 20:32   #3792
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez annLee Pokaż wiadomość
no tak,zapomniałam chyba tylko paracetamol Ci został...
na kaszel Stodal?
tak, łykam Stodal i inhaluję się Olbasem. dziś już znaczna poprawa, nie poszłam więc do lekarki po antybiol.

co do siostry małża, to wystarczy jeden rzut oka na nią, żeby zobaczyć, że coś z nią nie tak. aż mnie korci, zeby wrzucić fotę w klubie

co to ja jeszcze chciałam?

aha - ktoś pisał, że dzieci czasem boją się grających nocników. jakoś mi się w to nie chciało wierzyć. my kupiliśmy grający, bo z tych zwykłych nie było wyboru kolorów. i okazuje się, że melodyjka nie przeszkadza do momentu, gdy się Ewci powie coś w stylu "brawo, zrobiłaś do nocniczka. słyszysz jak gra?" tak, jakby wcześniej nie słyszała, a jak się skupi na tym dźwięku, to buzia w podkówkę i w płacz. przestanę zwracać jej uwagę na to granie, to może będzie ok.

i dziś mieliśmy dziwny dzień. niby nie marudziła jakoś specjalnie, ale też nie była sobą do końca. bardzo mało jadła, chciała do cyca, a ja robiłam uniki. nawet przygotowałam mm po raz pierwszy, w nowym dużym różowym niekapku. zrobiła dwa łyki i koniec - odpychanie kubka, rzucanie. odpuściłam. kubek został na stole. sięgnęła po niego w trakcie zabawy, pociągnęła szybko i jeszcze szybciej wypluła wszystko co trafiło do jej buzi.
chyba plan z zastępowaniem karmień przez mm u nas nie wypali. nie wiem tylko, co zrobić z nocnym jedzeniem. próbowaliśmy zachwalać to mleko, mlaskać, udawać, że sami pijemy, ale te numery to nie z Ewą.
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 20:41   #3793
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
tak, łykam Stodal i inhaluję się Olbasem. dziś już znaczna poprawa, nie poszłam więc do lekarki po antybiol.

co do siostry małża, to wystarczy jeden rzut oka na nią, żeby zobaczyć, że coś z nią nie tak. aż mnie korci, zeby wrzucić fotę w klubie

co to ja jeszcze chciałam?

aha - ktoś pisał, że dzieci czasem boją się grających nocników. jakoś mi się w to nie chciało wierzyć. my kupiliśmy grający, bo z tych zwykłych nie było wyboru kolorów. i okazuje się, że melodyjka nie przeszkadza do momentu, gdy się Ewci powie coś w stylu "brawo, zrobiłaś do nocniczka. słyszysz jak gra?" tak, jakby wcześniej nie słyszała, a jak się skupi na tym dźwięku, to buzia w podkówkę i w płacz. przestanę zwracać jej uwagę na to granie, to może będzie ok.

i dziś mieliśmy dziwny dzień. niby nie marudziła jakoś specjalnie, ale też nie była sobą do końca. bardzo mało jadła, chciała do cyca, a ja robiłam uniki. nawet przygotowałam mm po raz pierwszy, w nowym dużym różowym niekapku. zrobiła dwa łyki i koniec - odpychanie kubka, rzucanie. odpuściłam. kubek został na stole. sięgnęła po niego w trakcie zabawy, pociągnęła szybko i jeszcze szybciej wypluła wszystko co trafiło do jej buzi.
chyba plan z zastępowaniem karmień przez mm u nas nie wypali. nie wiem tylko, co zrobić z nocnym jedzeniem. próbowaliśmy zachwalać to mleko, mlaskać, udawać, że sami pijemy, ale te numery to nie z Ewą.
Wie, co dla Niej najlepsze

Dzięki za pomysły zabawkowe. Kupujemy krokodyla
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 21:04   #3794
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Hej. Mężowi opitolili auto noż cholera, jakiś kretyn z wariatkowa chyba, połakomić się na starego matiza???
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 21:13   #3795
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;26395205]Hej. Mężowi opitolili auto noż cholera, jakiś kretyn z wariatkowa chyba, połakomić się na starego matiza???[/QUOTE]
ło matko! pewnie dzieciaki jakieś...
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 21:18   #3796
Edzia400
Zakorzenienie
 
Avatar Edzia400
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Niebo :)
Wiadomości: 3 374
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

no to wychodzi ze u mnie tylko nocnik jest bee bo i je wszystko i ze wszystkiego z piciem to samo mam złote dziecko
a co do tej krejzolki 36 letniej tez w rodzinie tż taka masakra i współczuje
ja jak byłam przeziebiona kupiłam w aptece prenalen - moga go stosowac kobiety w ciazy i karmiace

my z racji ze tz zabiera kolegów mamy fotelik w domu

djerba widzisz a ty sie denerwowałas

kafuniax a jak ty sie trzymasz słonko

szaja ale co obkradli czy ukradli mu wóz wiesz matiz nie matiz ale na głowe nie kapie deszcz


zauwazyłam ze ostatnio wątek nam zamiera połowe dziewczyn zniknelo nie wiem co sie dzieje
__________________
Amelcia 6 MAJ 2010


http://www.zapytajpolozna.pl/compone....php?sid=69629- JULECZKA 14 marzec 2014

Edytowane przez Edzia400
Czas edycji: 2011-04-15 o 21:19
Edzia400 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 21:41   #3797
bydgoszczanka
Zakorzenienie
 
Avatar bydgoszczanka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7 375
GG do bydgoszczanka
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

szaja, nosz kurde

margo, u nas nie przechodzi mm. Pociągnie 2-3 razy i sie krzywi. W nocy zapomnij, od razu histeria.
Ja sie tak zastanawiam, czy nie zacząć podawać jej mleka z kartonu. Ona je serki homo, nalesniki, budyń robiony na normalnym mleku i nic się nie dzieje.

edit: http://butelkowy.blox.pl/2010/03/Do-...zmieniaja.html

Próbuję
__________________
Łukasz

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44203.png

Luiza

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44331.png

Jaka jest różnica między kobietą z PMS a terrorystą?
Z terrorystą można negocjować.

Edytowane przez bydgoszczanka
Czas edycji: 2011-04-15 o 21:46
bydgoszczanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 21:48   #3798
olivka_7
Zakorzenienie
 
Avatar olivka_7
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 592
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

szaja no to pięknie, oj jak bym takiego dorwała

djerba fajnie że ten drugi dentysta konkretny i przynajmniej nie musisz się martwić A rodziną się nie przejmuj, ja już zlewam takie docinki- przynajmniej staram się

margo w trakcie czytania o szwagierce pierwsze co przyszło mi do głowy to "Boże ile ta kobieta ma lat" ale dalej doczytałam
Masakra jakaś, ale by mnie trzęsło z nerwów, ale jak znam życie i siebie pewnie też bym w końcu się nie odezwała. A nie możecie się jakoś mignąć od tych wspólnych Świąt?
A z tym karmieniem jakbym o mojej Kori czytała- próbowałam jej dać z kubka ale pluje na kilometr nie ma opcji żeby wypiła. W ogóle to ostatnio przy kolacji cyrki robi nie chce jeść kaszki, mimo że co jakiś czas jej zmieniam- ma dwie ulubione tzn miała. Może jest już zmęczona i powinnam dawać wcześniej.
basiak ja też popadam w kompleksy- roczek za tydzień a młoda ani się myśli "puszczać" w ogóle ona taka mi się strachliwa i bardzo ostrożna zrobiła. Pchacza ma w nosie, za jedną rączkę nie pójdzie muszą być dwie.

araczki no czasem tak bywa że 10 minut to już dużo, u nas młoda o 20tej jest już śpiąca zawsze i marudzi- nawet jeśli śpi o 18tej co teraz się już rzadko zdarza.

kafuniax dzielna kobitka jesteś.
Ja z gotowaniem dla młodej mam ostatnio brak natchnienia- staram się urozmaicać zupki, ale już mi pomysłów brak. Jak wrócę do pracy będę gotować wspólne zupki dla naszej trójki- tyle że przyprawię dopiero jak odłożę jej porcję.

bydgoś że do północy niedaleko, a jutro pewnie nie będę mieć czasu looknąć to
Wszystkiego najlepszego dla kochanej Lusi, mnóstwa prezentów uśmiechu i dużo dużo zdrówka

sparkly córcie jak zwykle śliczne i brawa za dopasowywanie klocków moja leniwa istotka ma ślimaka FP ale jakoś póki co to wywala klocki na zewnątrz lub nimi uderza

annLee ja mam jedną i padam, więc podziwiam

Darianna bo zapomniałam chyba napisać, szałowo wyglądasz w tej fryzurce, zdecydowanie super
My zostawiamy pod domem więc nie pomogę, ale myślę że chyba zostawić.

Justini ah ten Stefuś jak on pomyka i ta fryzura

Ja padam na pyszczek, wzięlam się za porządki świąteczne i mam dość. Dziś wyszorowałam kuchnię na błysk i o dziwo moje dziecię mi na to pozwoliło ale wolę nie chwalić żeby jutro mi nie dała za bardzo w kość
Poza tym wciągłam się w forum tortowe- bo planuję jednak zrobić masę lukrową sama- moja głupia ambicja- no i znalazłam powód dla którego masa mi nie wychodziła. Miałam dziś robić jeszcze dekorację żeby mieć gotową ale chyba już odpuszczę bo nie mam sił. Jutro jedziemy kupić młodej coś na święta i przy okazji na roczek no i jak się uda coś mi i M na święta- takiego żeby później było na komunię bo mamy 8ego maja

Nie wiem czy Wam pisałam ale chodzimy z Kornelią na basen- na zorganizowane zajęcia i mam pytanko do dziewczyn które chodzą z dziećmi- bo za pierwszym razem była trochę wystraszona ale potem już ok, a za drugim ciągle była do nas przyklejona a jak tylko się ją troszkę oddalało od siebie albo polało po główce to płakała. Jutro kolejne zajęcia i jak sytuacja się powtórzy to chyba będziemy jeździć sami indywidualnie- może ona się boi takiej ilości ludzi. Choć wszędzie ją ze sobą zabieramy galerie itp. ale to nowa sytuacja dla niej więc kto wie.
Zresztą co do jutra to i tak nie wiem bo wyszła jej wysypka na klatce piersiowej i na nóżkach trochę- posmarowałam ją balsamem po którym jak mi się wydaje dostała uczulenia bo już raz ją uczulił dawno temu. Poczekam czy jutro choć trochę jej zejdzie- myślę że to nie różyczka?

No i na koniec mojego wywodu mam pytanka:
1. Mama jednak nie kupi jej rowerku- razem stwierdziłyśmy że na razie jest za mała, w sumie taki rowerek który ja mogłabym pchać byłby na krótko, a może jeśli coś kaski dostanie lepiej kupić taki porządny na dużo dłużej. No i w związku z tym mam coś wybrać dla niej w zastępstwie i mam dylemat czy wybrać konika czy ten domek, podkreślę może że mamy ślimaka smakosza klocków którego na razie ma w nosie.

2. Aha i mam pytanie dot. paputków, widzę że młoda chyba boi się też wstawać bo się ślizga a skarpety z ABSem ściąga, na boso jest jeszcze za zimno i chcę jej kupić te paputki. Podawałyście kiedyś linka do tych bucików- ja znalazłam takiego
i zastanawiam się nad rozmiarem- mierzyłam jej stopę i ma 12 cm więc buciki 12,5 cm chyba będą za małe większe są 13,5 więc chyba powinny być ok?
__________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

Kornelcia

ZĘBALE

Edytowane przez olivka_7
Czas edycji: 2011-04-15 o 23:02
olivka_7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 22:08   #3799
xxNiuniaxx
Raczkowanie
 
Avatar xxNiuniaxx
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 426
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Serdeczne życzenia dla Luizy
Niech zawsze sprzyja jej szczęście i dopisuje zdrowie Sto lat!
__________________
Laura jest już z nami
xxNiuniaxx jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-15, 22:25   #3800
olivka_7
Zakorzenienie
 
Avatar olivka_7
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 592
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

A taką farmę postanowiłam że kupię młodej na dzień dziecka, bo strasznie lubi zwierzątka- tzn chyba że mi coś w międzyczasie do łepka wpadnie innego
__________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

Kornelcia

ZĘBALE
olivka_7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 22:42   #3801
kafuniax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 317
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez olivka_7 Pokaż wiadomość
A taką farmę postanowiłam że kupię młodej na dzień dziecka, bo strasznie lubi zwierzątka- tzn chyba że mi coś w międzyczasie do łepka wpadnie innego
fajna
Cytat:
Napisane przez xxNiuniaxx Pokaż wiadomość
Serdeczne życzenia dla Luizy
Niech zawsze sprzyja jej szczęście i dopisuje zdrowie Sto lat!
i ja się podpisuję pod życzeniami!!! dla Lusi!!

Cytat:
Napisane przez olivka_7 Pokaż wiadomość

No i na koniec mojego wywodu mam pytanka:
1. Mama jednak nie kupi jej rowerku- razem stwierdziłyśmy że na razie jest za mała, w sumie taki rowerek który ja mogłabym pchać byłby na krótko, a może jeśli coś kaski dostanie lepiej kupić taki porządny na dużo dłużej. No i w związku z tym mam coś wybrać dla niej w zastępstwie i mam dylemat czy wybrać konika czy ten domek, podkreślę może że mamy ślimaka smakosza klocków którego na razie ma w nosie.

2. Aha i mam pytanie dot. paputków, widzę że młoda chyba boi się też wstawać bo się ślizga a skarpety z ABSem ściąga, na boso jest jeszcze za zimno i chcę jej kupić te paputki. Podawałyście kiedyś linka do tych bucików- ja znalazłam takiego
i zastanawiam się nad rozmiarem- mierzyłam jej stopę i ma 12 cm więc buciki 12,5 cm chyba będą za małe większe są 13,5 więc chyba powinny być ok?
http://paputki.com.pl/ tu też są. Ja kupiłam S i M, i powiem Ci, że na długość one są prawie takie same.

Cytat:
Napisane przez Edzia400 Pokaż wiadomość
no to wychodzi ze u mnie tylko nocnik jest bee bo i je wszystko i ze wszystkiego z piciem to samo mam złote dziecko
a co do tej krejzolki 36 letniej tez w rodzinie tż taka masakra i współczuje
ja jak byłam przeziebiona kupiłam w aptece prenalen - moga go stosowac kobiety w ciazy i karmiace

my z racji ze tz zabiera kolegów mamy fotelik w domu

djerba widzisz a ty sie denerwowałas

kafuniax a jak ty sie trzymasz słonko

szaja ale co obkradli czy ukradli mu wóz wiesz matiz nie matiz ale na głowe nie kapie deszcz


zauwazyłam ze ostatnio wątek nam zamiera połowe dziewczyn zniknelo nie wiem co sie dzieje
dzięki jakoś trzymam

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;26395205]Hej. Mężowi opitolili auto noż cholera, jakiś kretyn z wariatkowa chyba, połakomić się na starego matiza???[/QUOTE] masakra...
__________________

Moi chłopcy

"... bo gdy jesteś przy mnie blisko czuję, że mogę wszystko"
kafuniax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 22:50   #3802
basiak
Raczkowanie
 
Avatar basiak
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 480
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Nie wiem czy jutro zdołam zajrzeć więc:

WSZYSTKIEGO NAJ NAJ NAJLEPSZEGO DLA LUSI
STO LAT PIĘKNEGO, SZCZĘŚLIWEGO I ZDROWEGO ŻYCIA !!!


Od Basi i Szymona
Buziale
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/wff22n0ayfdjpnfn.png

Szymek 16.04.2010

Edytowane przez basiak
Czas edycji: 2011-04-15 o 22:51
basiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 23:04   #3803
olivka_7
Zakorzenienie
 
Avatar olivka_7
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 592
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

kafuniax dzięki za info to w takim razie wezmę te M, teraz tylko wybrać wzór- najchętniej ze trzy
__________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

Kornelcia

ZĘBALE
olivka_7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 07:37   #3804
djerba
Wtajemniczenie
 
Avatar djerba
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 681
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Bydgoś, jeszcze raz to samo i jeszcze więcej co w esku !!!!!!!!!!
__________________
....When was d last time u did somethin for d first time?...
djerba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 08:13   #3805
Silpe
Zadomowienie
 
Avatar Silpe
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 453
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Wszystkiego najlepszego dla naszej solenizantki Luizy - niech rośnie zdrowo

- życzy Gabrysia z mamą
__________________
God is a DJ
---------------------------------------




Silpe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 08:26   #3806
panna migotka
Rozeznanie
 
Avatar panna migotka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 754
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

STO LAT! STO LAT! WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA LUSI I SZYMONKA! DUŻO UŚMIECHU, RADOŚCI, WSPANIAŁYCH ZABAW Z MAMĄ, BEZTROSKIEGO DZIECIŃSTWA PEŁNEGO MIŁOŚCI ŻYCZĄ WIKTOR I JEGO MAMA
dziewczyny co do tego odstawiania (szczegóły opisałam w moim elaboracie jakiś tydzień temu ) ale Wiktor trż pluł mm, dopiero jak przegłodziłam go trochę w nocy i wiedział, że nic więcej nie dostanie to wypił, na 3 noc już nie pamiętał co to pierś, a kaszki na mm pił wcześciej bezproblemowo, nie chciał tylko samego mm, nie wiem czy dziecku zrobi różnicę czy zamiast piersi dostanie mm czy krowie bo to po prostu nie jest mleczko mamusi (ale to oczywiście moje zdanie)
swoją drogą przeczytałam blog butelkowej mamy i wpisy gości i czułam się mocno zaatakowana bo karmiłam piersią chyba nie tak powinno być
__________________
the simpliest complicated girl in the world
panna migotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 08:39   #3807
olivka_7
Zakorzenienie
 
Avatar olivka_7
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 592
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Wszystkiego najlepszego dla Szymonka dużo zdrówka i radości
__________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

Kornelcia

ZĘBALE
olivka_7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 08:42   #3808
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

LUSIU i SZYMONKU - najserdeczniejsze życzenia w te wasze pierwsze urodzinki Kochających rodziców, fajnego rodzeństwa, mnóstwa prezentów i czułości

Auto obrobili wyobraźcie sobie na STRZEŻONYM parkingu!
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 09:25   #3809
araczki
Zadomowienie
 
Avatar araczki
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 1 382
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Wpadlam na chwilke aby koniecznie zyczyc:

Luizce i Szymkowi samych radosnych i pogodnych dni!
Cudownych urodzin kochane dzieciaczki!!!!
__________________
IF MOMMA AIN'T HAPPY
AIN'T NOBODY HAPPY

körö körö kirkkoon
araczki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 09:47   #3810
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Witam,

W pierwszym wagonie olbrzymie słonie.
Dalej żyrafy... lisy... niedźwiedzie...
Na samym końcu pyszny tort jedzie...
Zające z miną uśmiechniętą wołają:
"Dziś jest Twoje święto..."
Jadą do Ciebie życzenia... jadą...

Wszystkiego najlepszego dla Luisi i Szymonka.:roz a:

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

Jak ktoś ma mało miejsca w domu
http://www.break.com/index/awesome_folding_chair.html
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:11.