Gotowanie na parze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-29, 11:10   #1
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174

Gotowanie na parze


Wymyśliłam sobie,że w niedalekiej przyszłości kupię sobie cały sprzęt do gotowania na parze.Chciałabym trochę zdrowiej sie odżywiać,tzn. nie jeść tyle smażonego i postanowiłam kupić sobie coś takiego.Mam więc do was pytanie: czy gotujecie na parze i czy to jest dobre(chodzi mi o mięso lub rybę,bo w przepisach widzę że da się gotować te produkty na parze).Napiszcie coś o tym.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 13:40   #2
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Gotowanie na parze

Moja siostra ma takie urządzonko do tego. Ja raczej się w takie rzeczy nie bawie Tzn zwykłe gotowanie, tak, ale na parze nie. Chociaz odgrzewam sobie w ten sposób pierogi! Zauważyłam, że mają ZUPEŁNIE inny smak, niż takie odgrzewane na patelni teflonowej albo po prostu zwyczajnie ugotowane
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 14:04   #3
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Gotowanie na parze

No właśnie chciałabym wiedzieć czy są dobre,bo warzywka na pewno.A inne wizażanki?
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 15:27   #4
__Madzia__
Raczkowanie
 
Avatar __Madzia__
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 497
Smile Dot.: Gotowanie na parze

ja czasami robie kluski na parze mniam
__Madzia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-02, 11:33   #5
Kasia_gol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 23
Dot.: Gotowanie na parze

Helo
Polecam na parze gotowanie z całego serca. Zakochałam sie najpierw w pierogach przygotowywanych (odgrzewanych - bo lepic to nie mam czasu niestety) w ten sposób. teraz gotuję tak mieso - rybę, kurczaka, indyka... No i oczywiście warzywa - brokuły smakują zupełnie inaczej - no i maja taki piekny zielony kolor. Jwdzonko jest naprawde soczyste i podejrzewam, że dużo zdrowsze niz z patelni, choćby teflonowej
Buziaki, kasia
Kasia_gol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-02, 12:03   #6
Gradisca
Rozeznanie
 
Avatar Gradisca
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
Dot.: Gotowanie na parze

ja gotuje tak i ryby i mięsa i warzywa, wszystko bdb - warto samemu poeksperymentwac, napewno dobry zakup !
__________________

Gdy pytasz, wstydzisz się raz; gdy nie wiesz, wstydzisz się całe życie.

Gradisca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 11:11   #7
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Gotowanie na parze

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi,a w ogóle drogie są te urządzenia?
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-03, 23:15   #8
Takietam
Zadomowienie
 
Avatar Takietam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Brolly Works
Wiadomości: 1 084
Dot.: Gotowanie na parze

To bardzo zależy na jakie urządzenie się zdecydujesz. Ja mam w domu dwa. Jedno polega na zupełnie prostym sitku metalowym, które wkłada się do garnka. Cena jakieś 20 zł. Różnica między normalnym gotowaniem, a takim parowaniem polega na tym, że wlewasz wodę tylko na dno garnka i gotujesz pod szczelnie zamkniętą przykrywką (ot cała filozofia).

A drugie ustrojstwo, nazywa się Kombiwar Łasuch (uwielbiam je za samą nazwę ). Urządzenie to gotuje samym nawiewem powietrza. Można w nim piec, odgrzewać i gotować i sama nie wiem co jeszcze. Fajne jest, ale rzadko chce mi się bawić w rozkładanie go. Kosztowało chyba parę stów - poprawcie mnie jeśli się mylę - nie jestem pewna, bo dostałam w prezencie.
Takietam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 23:30   #9
xre
BAN stały
 
Avatar xre
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 780
Dot.: Gotowanie na parze

Cytat:
Napisane przez SandraBullock
Wymyśliłam sobie,że w niedalekiej przyszłości kupię sobie cały sprzęt do gotowania na parze.Chciałabym trochę zdrowiej sie odżywiać,tzn. nie jeść tyle smażonego i postanowiłam kupić sobie coś takiego.Mam więc do was pytanie: czy gotujecie na parze i czy to jest dobre(chodzi mi o mięso lub rybę,bo w przepisach widzę że da się gotować te produkty na parze).Napiszcie coś o tym.

Spraw sobie ☠☠☠☠☠☠☠☠☠ Ja na nim gotuje na parze i normalnie tez, unikam smazenia i przykladowo krem z pieczarek jest gotowa do zjedzenia w ciagu 8 MINUT!!! od wrzucenia wszystkich skladnikow do srodka (oczywiscie pieczarki nie krojone, tak jak cebula i inne ) Nie kiwam palce nawet a jez bez konserwantow (chyba ze jakies sa w kostce rosolowej ) Przepyszne jest miesko na parze, pierozki, makaron, warzywka... wszystko smakuje jakos inaczej az sie glodna zrobilam

Tu jest link do przykladowych informacji o tym urzadzeniu :
http://zdrowe-odzywianie.nets.pl/

Z reszta wystarczy wpisac w GOOGLE.PL "☠☠☠☠☠☠☠☠☠" zeby poczytac troche o nim. Nie wspomne o tym ze ☠☠☠☠☠☠☠☠☠ to 21 URZADZEN W JEDNYM!!! Mi juz dawno sie zwrocil i teraz praktycznie tylko na nim oszczedzam
xre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-04, 12:57   #10
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Gotowanie na parze

Ja kocham jedzonko na parze, mino ze bardzo rzadko u nas w domu wystepuje
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.

Edytowane przez Nati02
Czas edycji: 2013-06-03 o 12:25
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-04, 13:19   #11
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Gotowanie na parze

Ja też mam to cudeńko w domu (☠☠☠☠☠☠☠☠☠) Kawa robiona w nim jest rewelacyjna Podoba mi się też wyrabianie ciasta drozdowego
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-04, 16:30   #12
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Gotowanie na parze

Ja mam od kilku lat zwykły (porównując z "☠☠☠☠☠☠☠☠☠em" ) parowar "Multigourmet" Brauna i jestem zadowolona szczególnie z jednej rzeczy: jak już załadujesz wszystkie składniki do środka, to możesz na 20 czy 30 minut (zależnie od rodzaju żarcia do ugotowania) wyjść albo wsadzić nos w książkę, bo robi się samo. Żadnego mieszania i pilnowania, czy nie wykipi, no i można zrobić kilka rzeczy w jednym parowarze, więc zmywania jest mniej.
To był punkt widzenia lenia
A z punktu widzenia smakosza, to polecam bardzo. Mięsa nigdy nie próbowałam, za to reszta jest smaczna i wygląda dużo lepiej (zachowuje kolory surowych "oryginałów", nie mówiąc oczywiście o walorach zdrowotnych. Pyszne są wszelkie brokuły, kalafiory, papryka; z jednym tylko zastrzeżeniem: niektóre (ale nie wszystkie) warzywa wymagają potem dodania sosu albo większej ilości przypraw, bo wydają się jakieś takie "niedosmaczone" w porównaniu z duszonymi. Ja tak czuję w przypadku grzybów i cukinii, ale to pewnie rzecz gustu.
Aha, taki Braun kosztuje ok. 250 zł chyba, gdzieś ostatnio podobny model mi mignął.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 10:00   #13
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Gotowanie na parze

250zł to jeszcze nie tak dużo,mogłabym tyle wydać.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 10:46   #14
xre
BAN stały
 
Avatar xre
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 780
Dot.: Gotowanie na parze

Cytat:
Napisane przez Milka19
Ja też mam to cudeńko w domu (☠☠☠☠☠☠☠☠☠) Kawa robiona w nim jest rewelacyjna Podoba mi się też wyrabianie ciasta drozdowego
hehe tez uwielbiam kawe z ☠☠☠☠☠☠☠☠☠U! Dodajesz do niej amaretto? Z nim jest przepyszna! Ja robie na tym soki, jogurty, moja mama ma hopla na punkcie buleczek (ze swiezo zmielonych ziaren). Uwielbiam malibu z mlekiem (jak robie to od razu 1,5 litra) Co do wyrabiania ciasta to u mnie najczesciej jest ono na pierozki Nalogowo przyrzadzam zupke ogorkowa i krem z pieczarek oj dlugo by wymieniac ile pysznosci gotuje na ☠☠☠☠☠☠☠☠☠IE
xre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 10:51   #15
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Gotowanie na parze

a ile to urządzenie kosztuje?
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 10:52   #16
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Gotowanie na parze

Oczywiście, że kawa z amaretto Ja najczęściej robię sobie surówki bo wreście nie muszę trzeć na tarce marchewki czy jabłka Moja ulubiona to właśnie marchewka, jabłko i czosnek. Nigdy mi ciasto drozdzowe nie wychodziło a teraz dzieki temu urządzeniu zawsze rośnie jak szalone
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 10:54   #17
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Gotowanie na parze

Cytat:
Napisane przez SandraBullock
a ile to urządzenie kosztuje?
Sporo... nie wiem ile dokładnie bo to moja mamuśka zaszalała i na raty wzięła, a ja jakoś się tym nigdy nie interesowałam... Zapytam się później jak z pracy wróci
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 11:05   #18
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Gotowanie na parze

ok,z góry dziękuje
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-06, 10:53   #19
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Gotowanie na parze

Cytat:
Napisane przez SandraBullock
a ile to urządzenie kosztuje?
Jeśli chodzi o cenę to do ceny urzadzenia Brauna dodajesz jeszcze jedno 0 (2500zł)
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-06, 11:06   #20
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Gotowanie na parze

no to chyba bym musiała na raty wziąc,a rzeczywiście to takie super?
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-06, 11:18   #21
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Gotowanie na parze

Mi jak najbardziej odpowiada bo leń ze mnie straszny i strasznie nie lubie czegoś długo szykować. A to urządzenie naprawdę nadaje się do wszystkiego: siatkuje owoce i warzywa, trze cukier na cukier puder , masz do wyboru różne stopnie rozdrobnienia, miksuje oczywiście (ja używam do przygotowywania koktajli i soków), ugniata samo ciasto (w tym również ciasto drozdżowe) ubija piane z białek, mozesz stworzyć szybko bitą śmietanę i własne masło , mozesz mieszać na zimno i na goraco (to przydaje się do robienia budyniów, zup, marmolad czy sosów), możesz przygotować własny chlebek, bułeczki itp. stworzyć własny majonez. Nadaje sie również do gotowania. Mam je od kilku miesięcy i tak naprawdę to wciąż się jeszcze uczę Mama dowiedziała się o tym urządzeniu na prezentacji u znajomej. Wydaje mi się, że dobrze by było wybrac się na taką prezentację, a tam dowiesz się wszystkiego i zobaczysz jak to urządzenie na zywo działa. Ja z niego bardzo zadowolona jestem, no ale za taką cenę to kto by nie był
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 17:40   #22
agnieszka.zg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 250
GG do agnieszka.zg
Dot.: Gotowanie na parze

hejka
mam kombiwar łasuch jest super (mam go od wczoraj) czyli w zasadzie nóka. chciałabym w nim gotować na parze np. ryż ale czy jest taka możliwość?? w woreczku to odpada bo się woreczek topi tak więc nie wiem. sitko ma za duże dziurki i ryż sypki wylatuje do wody którą wlałam na dno . czy któraś gotowała w kombiwarze na parze???no i ew. jeśli da radę to może powinnam zakupić jakieś innne naczynko do środka na ryż tylko jakie????
agnieszka.zg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 23:42   #23
kariera85
Wtajemniczenie
 
Avatar kariera85
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tam i z powrotem..
Wiadomości: 2 156
GG do kariera85
Dot.: Gotowanie na parze

ja nie dysponuje żadnym z wynalazków o którym tu mówicie, jeno garnkiem z wkładem dziurkowanym, zakupione to zostało w auchan za 9,99 i sprawdza się że mniam

uwielbiam rybę na parze, naprawde- zero soli, przypraw na rybie-nic
wlewa sie wody troche do tego garnka, podlewa bialym winem,ja dorzucam ze 3 ziela angielskie i liścia laurowego
wiem,może to do ryby barbarzyństwo ale ja tak lubie taka korzenna jest
na wkład kładę rybe, obkładam cytryną w plasterkach i wio
opcjoalnie można dodać warzywka jakieś, obok poupychać
jak mi zostaje marchew z surowki i cebula to dorzucam

gotuje tyle,ile ziemniaki sie gotują
ważne żeby ryba była bardziej gruba niż długa,bo z dłygiej chudej wychodzi niebardzo, za to grube kawałki są najlepsze
__________________
Małgoszova Entertainment presents:
overcoming imperfections
Episode I: Killing the ogre
Starring: Cudowna Dieta Mniej Żreć
kariera85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 15:31   #24
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Gotowanie na parze

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...wanie+na+parze

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...wanie+na+parze

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...wanie+na+parze
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 09:39   #25
seawoman
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Okolice Zakopanego
Wiadomości: 92
Dot.: Gotowanie na parze

Ja uwielbiam gotowania na parze i po kilku razach nauki juz nie wroce do normalnego gotowania. TYlko po co takie drogie urzadzenia?
Ja mam :
garnek który składa sie z 3 stopni, tzn takich nakładek na garnek które mają od spodu dziury,
wkład do garnka
Wole jednak ten garnek,kosztował mnie 50zł. PO ugotowaniu np ziemniaków zostawiam je w tej czesci i cały czas je para grzeje, tak ze przez godzine sa bardzo ciepłe.
seawoman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 11:52   #26
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Gotowanie na parze

Cytat:
Napisane przez seawoman Pokaż wiadomość
Ja uwielbiam gotowania na parze i po kilku razach nauki juz nie wroce do normalnego gotowania. TYlko po co takie drogie urzadzenia?
Ja mam :
garnek który składa sie z 3 stopni, tzn takich nakładek na garnek które mają od spodu dziury,
wkład do garnka
Wole jednak ten garnek,kosztował mnie 50zł. PO ugotowaniu np ziemniaków zostawiam je w tej czesci i cały czas je para grzeje, tak ze przez godzine sa bardzo ciepłe.
Zawsze znajdzie się jakiś tańszy odpowiednik, co nie znaczy, że gorszy. Ja jednak wolę moje droższe cudo
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 22:28   #27
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: Gotowanie na parze

Uwielbiam wszystko co gotowane na parze Warzywa zachowują przepiękny kolor (przykład - brokuły ) i pewnie dużo witamin, ale na tym to się nie znam Rybki innej niż z pary sobie nie wyobrażam Wszystko jest mmmMMmmm pyszne i ma całkiem inny smak niż z wody czy patelni

Ja mam taką specjalną maszynkę (z All) zapłaciłam chyba z 50 zł za nią (firma Bomann czy coś takiego )

Edit: nastawia się czas (odpowiednio dla danej rzeczy, wszystko jest napisane na TYM ) i niczego nie trzeba pilnować czy mieszać Prawie jak mikrofala, z tym że zdrowa
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 20:03   #28
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Gotowanie na parze

Czy ktoś wie jak przyprawić kurczaka albo rybę na parze, żeby dobre to było? Trzeba coś dorzucić do wody? I czy wtedy można jednocześnie na wkładkę dorzucić warzywa? Już niedługo będę miała taki garnek i nie chcę się zniechęcić tym, że niedobre
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 11:58   #29
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Gotowanie na parze

Halo halo! Nikt tu nie gotuje na parze?
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 12:01   #30
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Gotowanie na parze

Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
Czy ktoś wie jak przyprawić kurczaka albo rybę na parze, żeby dobre to było? Trzeba coś dorzucić do wody? I czy wtedy można jednocześnie na wkładkę dorzucić warzywa? Już niedługo będę miała taki garnek i nie chcę się zniechęcić tym, że niedobre
Ja kiedyś gotowałam i do wody wrzucałam zioła, ale np. rybę dodatkowo wcześniej troszke przyprawiałam, żeby "przeszła" i jeśli masz odpowiednio duży garnek, to możesz i warzywa, ale weź pod uwage, że jesli będziesz gotowała rybę z np. brokułami to wyjdzie Ci bardzo brokułowa ryba, bo one intensywnie jednak smakują
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:41.