Pomóżcie proszę!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-16, 12:57   #1
Jadja
Rozeznanie
 
Avatar Jadja
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 503

Pomóżcie proszę!!


Wczoraj moja siostra dostała przez gg wiadomośc,owirusie o nazwie jdbgmgr.exe . I dalej była instrukcja, jak go usunąć. Usunęła, a to jest plik systemowy. W tej chwili mam problemiki z komputerem. Mam ogromna prośbe czy ktoś mógłby skopiować ten plik i goprzesłać na @?Bardzo proszę! To jest ten plik z takim szarym misiem. Lub z jakiej stronki mogę go ściągnąć?
__________________
Mierz w księżyc, bo jeśli nie trafisz i tak będziesz wśród gwiazd
Jadja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-16, 13:31   #2
Akina
Akina
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Barcelona
Wiadomości: 153
GG do Akina
Re: Pomóżcie proszę!!

Tia....Stary numer jak świat..Sama raz się nabrałam i go wykasowałam bo myślałam, że to wirus. Następnego dnia przesłał mi kolega. Natomiast koleżanka, której przytrafiło się to samo skasowała go i nie ma go do tej pory a z kompem nic się nie dzieje. Dodam, że to bylo ze 2 miesiące temu. Nie znam stronki skąd go ściągnąć, ale podaj maila i numer gg to Ci wyślę. I głowa do góry!
Akina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-16, 13:41   #3
Jadja
Rozeznanie
 
Avatar Jadja
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 503
Re: Pomóżcie proszę!!

dziekuję za szybką odpowiedź!! moj nr gg to 1792289 a @ to ada_tech@o2.pl

Jeszcze raz wielkie dzięki!!
__________________
Mierz w księżyc, bo jeśli nie trafisz i tak będziesz wśród gwiazd
Jadja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-16, 14:10   #4
atrament
Raczkowanie
 
Avatar atrament
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 466
GG do atrament
Ja tez!!!!

Witam,
Mnie to samo spotkalo komputer chodzi ale boje sie ze moze wyjsc po czasie..wiec jesli moglabys mi tez wyslac bylabym baardzo wdziecznai napisz mi sciezke tego pliku...tzn...gdzie Ty go masz w kompie w jakim pliku...pozdro
mail:beatrice72@wp.pl

Zgory dziekuje
__________________
Kto żyje przeszłością, ten nie ma przyszłości
atrament jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-16, 15:41   #5
Ula-M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 254
Wyślij wiadomość przez ICQ do Ula-M GG do Ula-M
Re: Ja tez!!!!

Dziewczyny, ten plik można ściągnąć np. stąd: http://www.lancs.ac.uk/iss/a-virus/h-jdbgmgr.htm (na samym dole, różne wersje plików dla różnych systemów operacyjnych)
Pozdrawiam
Ula-M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-16, 20:19   #6
atrament
Raczkowanie
 
Avatar atrament
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 466
GG do atrament
Re: Ja tez!!!!

dzieki ale nie chce sie zapisac wyskakuje mi okienko ze mam sprawdzic dokladnie ...ech....blagam!!!!wysli jcie mi sciezke rozszerzenia tego pliku i sam plik!!!!!!!
ps.mam win xp.....slaba jestem w tych sprawach
__________________
Kto żyje przeszłością, ten nie ma przyszłości
atrament jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-16, 21:29   #7
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Ja tez!!!!a ja nie ;))

Nie rozumiem chyba nic z tego wykasowałam misia dawno temu i komputer chodzi mi jak błyskawica nie zmieniło to w niczym jego funkcjonowania i mam Nortona naprawczego i wszystko jest oki, a było to ponad pół roku temu...

To jak to w końcu jest ????
Jestem bardzo ciekawa
Poza tym łączę się w bólu ze wszystkimi nieposiadającymi i posiadającymi misia

__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-09-16, 21:43   #8
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Ja tez!!!!a ja nie ;))

Ja też wykasowałam misia i nic się nienormalnego nie dzieje - a było to już z pół roku temu. Wydaje mi się, że problemy z kompem mogą mieć inne przyczyny ale nie mam pojęcia jakie
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-17, 06:02   #9
Ula-M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 254
Wyślij wiadomość przez ICQ do Ula-M GG do Ula-M
Re: Ja tez!!!! (o jdbmgr.exe :-)

Ten plik to debugger skryptów java czy jakoś takoś, nie jest jakimś niezwykle ważnym systemowym plikiem więc stąd brak kłopotów, ale czasem jego brak może trochę przeszkadzać (kiedy trzeba te skrypty debugować ) No a co do samego pliku, to Atrament - zaraz Ci go wyślę na maila, jeśli masz XP to musisz go zapisać w folderze System 32, z tamtej strony rzeczywiście się tego nie da ściągnąć (ehh, nie sprawdziłam wcześniej ). Ale za to z tej http://adv-marketing.com/business/freebie.htm da się już na pewno
Buziaczki
Ula-M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-17, 12:35   #10
Jadja
Rozeznanie
 
Avatar Jadja
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 503
Re: Ja tez!!!! (o jdbmgr.exe :-)

Dziekuję baaaardzo za adres tej stronki!!!! Muszę przesłac dalej starałam sie być bardzo dobrą koleżanka i postraszona przez siostre, że to wir, wiadomośc przesłałam do znajomych a oni dalej do swoich znajomych...
__________________
Mierz w księżyc, bo jeśli nie trafisz i tak będziesz wśród gwiazd
Jadja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-17, 13:09   #11
Ula-M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 254
Wyślij wiadomość przez ICQ do Ula-M GG do Ula-M
Re: Ja tez!!!! (o jdbmgr.exe :-)

Tiaaa, sama też się kiedyś na to nabrałam, ale to było dawno i nieprawda Pamiętajcie, ostrzeżenia o wirusach NIGDY nie są wysyłane przez duże firmy do przypadkowych ludzi, a jeśli już taka firma ogłosi komunikat o wirusie to na pewno nie będzie to histeryczny mail pełen wielkich liter i wykrzykników. Nie dajmy się nabrać, bo to wspieranie kretynów rozsyłających spam.
Buziaczki
Ula
P.S. Apele z prośbą o pomoc i rozesłanie maila dalej w związku z operacją czy czym tam jeszcze to też najczęściej hoax, więc warto sprawdzać takie informacje
Ula-M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-09-17, 15:39   #12
Beza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 127
Re: Ja tez!!!! (o jdbmgr.exe :-)/mam pytanie :)

Cześć Dziewczynki
Wybaczcie mi moją ignorancję , ale intryguje mnie jedna kwestia i byłabym wdzięczna za odpowiedż
W jakim celu ktoś wysyła takie maile? Ja "rozumiem" jeszcze SPAM jako "reklamę" produktów, usług, itp. , są jasne cele i pobudki takich działań. Ale tutaj? Co ktoś zyska na tym, że ja wykasuję "miśka" (co też i notabene przed paroma miesiącami uczyniłam ), że prześlę list dalej?
Chyba mam ograniczone horyzonty, ale nie potrafię znależć przyczyn, a tym samym nie rozumiem, a że ktoś to robi dla "wygłupu" nie mieści mi się po prostu w głowie...
Z góry dziękuję za, wystarczy krótkie, "uświadomienie mnie"
Pozdrawiam słonecznie
Beza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-17, 16:27   #13
Ula-M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 254
Wyślij wiadomość przez ICQ do Ula-M GG do Ula-M
Re: Ja tez!!!! (o jdbmgr.exe :-)/mam pytanie :)

Beza - też mam ograniczone horyzonty A po co ktoś pisze wirusy i rozsyła je do nieznanych ludzi? Kretynizm i tyle, inaczej tego nie potrafię określić. I jeśli ktoś to umie wytłumaczyć inaczej, to ja też poproszę o oświecenie
Pozdrawiam
Ula
Ula-M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-17, 17:31   #14
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Ja tez!!!! (o jdbmgr.exe :-)/mam pytanie :)

UlaM napisał(a):
> I jeśli ktoś to umie wytłumaczyć inaczej, to ja też poproszę o oświecenie

Bo to taki fajny dowcip jest, no nie, jak walnięcie kogoś po łbie na przykład, o, to też jest śmieszne Śmiszne takie, jak frajer/ka wykasują sobie coś, co jest potrzebne, nie? Myślę, że autorzy takich "dowcipów" nie mają więcej niż 15 lat, albo baaaardzo niedojrzałe osobowosci...

A potem już idzie - niektórzy rozsyłają nieświadomi, jak niektóre z Was

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-17, 17:32   #15
Jadja
Rozeznanie
 
Avatar Jadja
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 503
Re: Ja tez!!!! (o jdbmgr.exe :-)/mam pytanie :)

Ja tez tego nie rozumiem. Kiedys w biurze dostałyśmy wirusa o wdzięcznej nazwie Romeo&Julia, reszta juz nie była tak wdzięczna, trzeba było wszystko instalować od nowa. Chyba ktos miał niezłą radochę, bo wiedział gdzie wysyła i pewnie strasznie go to musiało bawić, że w biurze podróży padł komputer. Chyba robią to dla głupiego kawału(bardzo głupiego) i kieruje nimi ogromna złosliwośc i chyba jeszcze chęć ponabijania sie z ludzi nie znających sie super dobrze na komputerach(tak jak w przypadku jdbmgr). Bo nie widze chyba innej możliwośc. Czasem do wymyslonego wirusa robia odpowiedni program anty - ale to powiedzmy,że rozumiem - robia dla kasy. Ale te inne idiotyzmy?? Nie mam pojęcia
Pozdrawiam serdecznie
__________________
Mierz w księżyc, bo jeśli nie trafisz i tak będziesz wśród gwiazd
Jadja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-17, 20:04   #16
atrament
Raczkowanie
 
Avatar atrament
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 466
GG do atrament
Re: Ja tez!!!! (o jdbmgr.exe :-)/mam pytanie :)

Dzieki Ula baardzo z calego serduszka!!!!
__________________
Kto żyje przeszłością, ten nie ma przyszłości
atrament jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-17, 20:49   #17
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Ja tez!!!! (o jdbmgr.exe :-)

UlaM napisał(a):
> P.S. Apele z prośbą o pomoc i rozesłanie maila dalej w związku z operacją czy czym tam jeszcze to też najczęściej hoax, więc warto sprawdzać takie informacje

JAK???
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-18, 05:40   #18
Ula-M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 254
Wyślij wiadomość przez ICQ do Ula-M GG do Ula-M
Re: Ja tez!!!! (o jdbmgr.exe :-)

Karola napisał(a):
> JAK???

Co do wirusów - sprawa bardzo prosta, przeskanować system jakimś antywirem on-line. W mailu jest napisane, że nic go nie wykrywa? A która firma podała taką informację? Microsoft? Wchodzimy więc na stronę Microsoftu i jeśli tam o wirku ani mru mru, to chyba już wiadomo, co to był za mail
Gorzej rzecz się ma z informacjami o operacjach. Dla mnie mail, w którym nie ma ani nazwiska potrzebującego pomocy ani nazwy firmy, która tej pomocy ma udzielić - to bezdyskusyjny spam. Jeśli jednak są jakieś dane, to wpisuję je w google - tak szeroko zakrojona akcja nie mogła zostać bez echa w sieci, jakaś choćby skromna notka na stronie pomocnej firmy. A przy okazji takiego szukania możemy trafić na aktualności którejś witryny no-spamowej, która oświeci nas, że to najnowszy łańcuszek
Jeśli chodzi o trzeci typ maili (to jest łańcuszek szczęścia, pomyśl trzy życzenia i roześlij, a spełnią się) to to już jest bezdyskusyjnie święta prawda
Pozdrawiam
Ula (która w desperacji sama wczoraj wysłała do znajomych spam - mail z gorącą prośbą o... nieprzysyłanie mi więcej łańcuszków )
Ula-M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-18, 05:43   #19
Ula-M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 254
Wyślij wiadomość przez ICQ do Ula-M GG do Ula-M
Re: Ja tez!!!! (o jdbmgr.exe :-)/mam pytanie :)

Proszę bardzo
Ula
Ula-M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-09-18, 12:13   #20
Jadja
Rozeznanie
 
Avatar Jadja
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 503
Re: Ja tez!!!! (o jdbmgr.exe :-)

Bardzo bardzo dziękuje za adres tej stronki!! już miś zadomowił sie w kompie I niech już tam zostanie. Jestem już przeczulona na takie głupie wiadomości. A już najbardziej mnie wkurzaja wiadomosci typu: " jak wyślesz tą wiadomośc do 15 osób to pojawi Ci się filmik na monitorze.Nie wiem jak to działa ale działa", lub moje ukochane "jak wyslesz do 5 osób tą wiadomość to spotka Cię 5 lat szczęścia w miłości , a jak nie to 5 lat nieszczęścia" . Ostatnio dostałam też wiadomośc , że Nokia rozdaje telefony, trzeba tylko rozesłać daną wiadomość do iluś tam osób, a telefon dostaniesz w ciągu 2 tygodni
__________________
Mierz w księżyc, bo jeśli nie trafisz i tak będziesz wśród gwiazd
Jadja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-18, 12:26   #21
Ula-M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 254
Wyślij wiadomość przez ICQ do Ula-M GG do Ula-M
Re: Ja tez!!!! (o jdbmgr.exe :-)

A najgorsze jest to, że często taką głupią wiadomość dostaje się od kogoś znajomego - ja tu się już cieszę, że dostałam maila, poczytam sobie, co u kogoś słychać i bleeeh... znów to samo, kolejne 7 lat nieszczęścia w miłości do mojej starannie gromadzonej kolekcji (jakby tak podliczyć, ile łańcuszków już nie wysłałam to ja się do końca życia z nikim nie zwiążę ) No ale cóż poradzić, na przesądy chyba nie ma lekarstwa a jeśli już komuś zwrócić uwagę, to olewa albo się obraża

Ula
Ula-M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-18, 12:33   #22
Jadja
Rozeznanie
 
Avatar Jadja
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 503
Re: Ja tez!!!! (o jdbmgr.exe :-)

ja mam kolegę ze szkoły który celuje właśnie w takich głupkowatych łańcuszkach. Przesyłał mi te madrości przez gg, teraz już przestał, bo się chyba obraził, bo mu napisałam, że chyba sam to wymyśla .To była taka wiadomość, "jak wyślesz te 4 uśmiechniete buzki do 5 osób to czekać Cię bedzie 5 lat szczęscia, ( tyle że tych buziek tam było 3 )
__________________
Mierz w księżyc, bo jeśli nie trafisz i tak będziesz wśród gwiazd
Jadja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-18, 21:40   #23
10.100.0.148
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 206
GG do 10.100.0.148
Oj glupiutki...;))

Dopiero teraz natrafilam na ten watek i sorki ze sie troszke spoznilam... dostalam taka wiadomosc jakis rok temu.... od kolego ktory pomylil adresy... i mial to wyslac do kogos innego... podobno Ja wykasowalam, a potem pisze do niego zrozpaczona ze mialam tego wirusa! A on zdziwiony najpier a potem zajarzyl ze wyslal nie tam gdzie trzeba I zaczal sie ze mnie smiac, bo to cos zwiazanego z wygaszaczem ekranu czy cos w tym stylu... i przy ponownym wlaczeniu komputeraz odnawia sie automatycznie... poszukajcie jeszcze raz w wyszukiwarce czy nie macie przypadkiem "misia"?? Ja mialam)
10.100.0.148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:42.