Jasny podkład - zbiorczy - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-09, 18:53   #3301
leffnui
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 21
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Help!
Na gwałt potrzebuję bardzo jasnego podkładu do cery normalnej-mieszanej- ze skłonnościami do przetłuszczania się w strefie T :/
Mój vichy dzisiaj się skończył - i w przeciągu dwóch dni muszę kupić następny. Cena do 130 najlepiej bo większej kwoty mój portfel nie wytrzyma :/ Miałam kupić z Maca, ale nie było kolorów.
Nie mam siły na porady pani z douglasa, już raz mi doradziła i się zraziłam :/
leffnui jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 19:32   #3302
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez leffnui Pokaż wiadomość
Help!
Na gwałt potrzebuję bardzo jasnego podkładu do cery normalnej-mieszanej- ze skłonnościami do przetłuszczania się w strefie T :/
Mój vichy dzisiaj się skończył - i w przeciągu dwóch dni muszę kupić następny. Cena do 130 najlepiej bo większej kwoty mój portfel nie wytrzyma :/ Miałam kupić z Maca, ale nie było kolorów.
Nie mam siły na porady pani z douglasa, już raz mi doradziła i się zraziłam :/
Napisz troszkę więcej - czego używałaś, jaką masz tonację bo to jest ważne. Nie wiemy, na jakim poziomie jasności ma być podkład a to też jest niezmiernie ważne...

Ale takie uogólnienie (dziewczyny, jak walnę gafę to mnie poprawcie!)Zastrzegam, że moja opinia jest subiektywna:
Bourjois HM 51 - kolor neutralny, krycie średnie, wykończenie naturalne (matu tu nie widzę, ale nie ma też błysku). Do cery mieszanej, normalnej i tłustej.
Bourjois 10 HSE - kolor neutralny bez wyraźnych podtonów, poziom jasności ten sam co HM51, krycie niskie, wykończenie zdecydowanie satynowe. Do cer suchych, normalnych i od biedy mieszanych.
Inglot AMC LW 100 i 200 - LW 100 neutralny, może delikatnie ciągnie w stronę chłodnego, LW200 - kolor ciepły. Krycie średnie, wykończenie półmatowe, ma drobinki rozświetlające. Polecam do cery normalnej, mieszanej i suchej. Przy tłustej lubi spływać a drobinki mogą potęgować efekt blasku.
Revlon CS Ivory i Buff - ivory neutralne/ chłodne, buff - ciepłe. Odnoszę wrażenie że buff jest minimalnie ciemniejszy od ivory. Krycie średnie do wysokiego, wykończenie matowe. Są dwie wersje - do cery tłustej i mieszanej oraz do suchej i normalnej. Wersja do cery tłustej i mieszanej jest jaśniejsza od serii do cery tłustej.
Gosh X-ceptional wear - prcelain- kolor zbliżony do Ivory revlona, ale sam podkład jakby "delikatniejszy". Krycie wciąż bardzo przyzwoite, wykończenie matowe lub półmatowe. Moim zdaniem nada się do każdej cery.
Revlon Photoready - Ivory - kolor chlodny/neutralny, vanilla - ciepły/neutralny. Vanilla wydaje mi się trochę ciemniejsza od ivory ale nie wiem czy nie jest to po prostu zasługa tonacji. Krycie niskie do średniego, ma drobinki rozświetlające, wykończenie półmatowe po satynowe. Podkład podobny do AMC inglota, tyle że moim zdaniem efekt rozświetlenia jest większy. Do cer suchych, normalnych i mieszanych.
Lumene Natural Code Matt make up - jaśnieszy niż Bourjois (!), kolor neutralny/ ciepły, krycie niskie, wykończenie matowe, lubi delikatnie ciemnieć na twarzy. Raczej do wszystkich rodzajów cer.

To tak na początek...
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 19:36   #3303
pamfilia
Zakorzenienie
 
Avatar pamfilia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ś.Ś.
Wiadomości: 5 815
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Inglot LW100 neutralny w stronę chłodnego? Jak dla mnie to żółtek totalny na swatchach moich to najbardziej żółty podkład
pamfilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 19:45   #3304
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

quench "Wersja do cery tłustej i mieszanej jest jaśniejsza od serii do cery tłustej." tam chyba miało być : ... do cery suchej. "
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 21:10   #3305
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
quench "Wersja do cery tłustej i mieszanej jest jaśniejsza od serii do cery tłustej." tam chyba miało być : ... do cery suchej. "
Taaak Revlon do cery suchej ma kolory ciemniejsze niż revlon do cery tłustej.

Pamfilia, LW 100 jest podkładem neutralnym (według producenta przynajmniej), co potwierdziły mi konsultantki w 3 Inglotach. LW 200 jest jeszcze bardziej żółte, a i tak dla wielu dziewczyn taki stopień żółci jest niewystarczający (jednak jestem świnkowata, bo dla mnie 100 jest beżem a 200 to czysty "cziken".
__________________

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2011-03-09 o 23:30
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 23:23   #3306
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Wrzucam swatche. Różnica w tonacji między bourjois-em a GR jest delikatnie mówiąc - ogromna
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0429a.jpg (34,0 KB, 132 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0431.jpg (43,0 KB, 167 załadowań)
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 07:05   #3307
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

śliczny ten Golden Rose. Pójdę do stoiska, może dostanę małą próbkę
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-10, 07:50   #3308
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pamfilia Pokaż wiadomość
Inglot LW100 neutralny w stronę chłodnego? Jak dla mnie to żółtek totalny na swatchach moich to najbardziej żółty podkład
Pam, który Twój podkład najlepiej kryje ?
( zaskórniki ;/ )

Edytowane przez Rinaa
Czas edycji: 2011-03-10 o 07:52
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 10:37   #3309
pamfilia
Zakorzenienie
 
Avatar pamfilia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ś.Ś.
Wiadomości: 5 815
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
Pam, który Twój podkład najlepiej kryje ?
( zaskórniki ;/ )
hmmmmm... żaden nie kryje zbyt mocno ale jak już to Burżuj HM, Golden Rose, Elemong
pamfilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 13:28   #3310
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Mineralne swatche jasnych LL, Dream World Minerals, Pixie


Doradźcie proszę który najbliżej szyi pasuje... już nie wiem, jak patrzę to jest zółto zielona, a dzisiaj przy tych podkładach wybitnie chłodna i wpadająca w róż...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg swatche mineralne.jpg (42,4 KB, 148 załadowań)
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 14:14   #3311
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Wrzucam swatche. Różnica w tonacji między bourjois-em a GR jest delikatnie mówiąc - ogromna
faaaajny ale chyba różowy ? zresztą nie ma co płakać u mnie i tak nie ma golden rose, lakiery jedynie..
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-10, 15:52   #3312
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Chaigata Pokaż wiadomość
Mineralne swatche jasnych LL, Dream World Minerals, Pixie


Doradźcie proszę który najbliżej szyi pasuje... już nie wiem, jak patrzę to jest zółto zielona, a dzisiaj przy tych podkładach wybitnie chłodna i wpadająca w róż...
China doll
(też na niego poluję :P )
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 17:32   #3313
Maqda
Zakorzenienie
 
Avatar Maqda
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Śląskie;)
Wiadomości: 6 026
GG do Maqda Send a message via Skype™ to Maqda
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
China doll
(też na niego poluję :P )
Według mnie też
__________________
Cytat:
You had a row with a machine?
Sort of. It sat there and I shouted abuse at it.

Serialowo:
Obsesyjnie powtarzając: Sherlock
Na bieżąco: AHS, VD, Boardwalk Empire, Dexter, OUaT, Arrow, Elementary, TBBT, Merlin, Downton Abbey, Fringe, Hunted.
Nadrabiając: The Hour, The Prisoner
Maqda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 18:26   #3314
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Wrzucam swatche. Różnica w tonacji między bourjois-em a GR jest delikatnie mówiąc - ogromna
Wrzuć, proszę skład
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 19:19   #3315
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość
Wrzuć, proszę skład
Proszę:
aqua, cyklopentasiloxane, hydrogenated polydecene, glycerine, dimethicone, hexyl laurate propylene glycol, talc, sodium chloride, polygliceryl-3-disostearate , silica dimethyl silylate, disteardimonium hectorite,tocopheryl acetate, retinyl palmitate, peg/ppg-18/18 dimethicone, methicone, bisabolol, phenoxyethanol,bht, propylene carbonate, methylparaben, ethylparaben,propylparabe n, butylparaben, isobutylparaben, tetrasodum edta,parfum. may contain (i tu kilka tlenków żelaza i dwutlenek tytanu)
W nazwach mogą być błędy, bo pisałam "na szybko".
W ogóle jestem po pierwszych testach. I podkład zrobił coś, czego się nie spodziewałam - utlenił się w kierunku żółtego. Autentycznie zrobił się żółtawy - i to na tyle, że odcinał się od reszty ciała
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 21:02   #3316
milk
Rozeznanie
 
Avatar milk
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 760
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

uuuu czyli go nie polecasz?
wrzucam zdjęcia bell multimineral przy czym zaznaczam, wyszedł jaśniej niż faktycznie jest. Jak uda mi się zrobić lepsze zdjęcie to też wrzucę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1180948.jpg (23,4 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1180947.jpg (30,8 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1180942.jpg (38,8 KB, 19 załadowań)
milk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 21:36   #3317
simsoczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 16
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Hmm. ja dzisiaj byłam i zamówiłam w ciemno ten golden rose odcień najjaśniejszy...
Nie wiem czy dobrze zrobiłam.
Mam wrażenie, że moja skóra jest taka w kierunku żółtej.
Szkoda, że nie mam się kogo poradzić. Wklejając zdjęcie i tak pewnie wyjdzie nie tak jak trzeba.

Ale czy ten najjaśniejszy z golden rose mógłby być? jest on neutralny?

mając żółty różowy typ obojętne jaki, czy kolor neutralny dałby radę?

Edytowane przez simsoczek
Czas edycji: 2011-03-10 o 21:49
simsoczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 21:41   #3318
pamfilia
Zakorzenienie
 
Avatar pamfilia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ś.Ś.
Wiadomości: 5 815
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez simsoczek Pokaż wiadomość
Hmm. ja dzisiaj byłam i zamówiłam w ciemno ten golden rose odcień najjaśniejszy...
Nie wiem czy dobrze zrobiłam.
Mam wrażenie, że moja skóra jest taka w kierunku żółtej.
Szkoda, że nie mam się kogo poradzić. Wklejając zdjęcie i tak pewnie wyjdzie nie tak jak trzeba.

Ale czy ten najjaśniejszy z golden rose mógłby być? jest on neutralny? właściwie to jaki?
ja jestem żółta i go używam ale nie wiem czy mówimy o tym samym, ja mam Perfect Finish
pamfilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 21:55   #3319
leffnui
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 21
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Napisz troszkę więcej - czego używałaś, jaką masz tonację bo to jest ważne. Nie wiemy, na jakim poziomie jasności ma być podkład a to też jest niezmiernie ważne...

Ale takie uogólnienie (dziewczyny, jak walnę gafę to mnie poprawcie!)Zastrzegam, że moja opinia jest subiektywna:
Bourjois HM 51 - kolor neutralny, krycie średnie, wykończenie naturalne (matu tu nie widzę, ale nie ma też błysku). Do cery mieszanej, normalnej i tłustej.
Bourjois 10 HSE - kolor neutralny bez wyraźnych podtonów, poziom jasności ten sam co HM51, krycie niskie, wykończenie zdecydowanie satynowe. Do cer suchych, normalnych i od biedy mieszanych.
Inglot AMC LW 100 i 200 - LW 100 neutralny, może delikatnie ciągnie w stronę chłodnego, LW200 - kolor ciepły. Krycie średnie, wykończenie półmatowe, ma drobinki rozświetlające. Polecam do cery normalnej, mieszanej i suchej. Przy tłustej lubi spływać a drobinki mogą potęgować efekt blasku.
Revlon CS Ivory i Buff - ivory neutralne/ chłodne, buff - ciepłe. Odnoszę wrażenie że buff jest minimalnie ciemniejszy od ivory. Krycie średnie do wysokiego, wykończenie matowe. Są dwie wersje - do cery tłustej i mieszanej oraz do suchej i normalnej. Wersja do cery tłustej i mieszanej jest jaśniejsza od serii do cery tłustej.
Gosh X-ceptional wear - prcelain- kolor zbliżony do Ivory revlona, ale sam podkład jakby "delikatniejszy". Krycie wciąż bardzo przyzwoite, wykończenie matowe lub półmatowe. Moim zdaniem nada się do każdej cery.
Revlon Photoready - Ivory - kolor chlodny/neutralny, vanilla - ciepły/neutralny. Vanilla wydaje mi się trochę ciemniejsza od ivory ale nie wiem czy nie jest to po prostu zasługa tonacji. Krycie niskie do średniego, ma drobinki rozświetlające, wykończenie półmatowe po satynowe. Podkład podobny do AMC inglota, tyle że moim zdaniem efekt rozświetlenia jest większy. Do cer suchych, normalnych i mieszanych.
Lumene Natural Code Matt make up - jaśnieszy niż Bourjois (!), kolor neutralny/ ciepły, krycie niskie, wykończenie matowe, lubi delikatnie ciemnieć na twarzy. Raczej do wszystkich rodzajów cer.

To tak na początek...
Więc jak dotąd uzywałam vichy dermablend -ale i za ciemny i za mocny jak dla mnie, dlatego mieszałam go z Bourjois hm 51 /ten kolor jako jeden z nielicznych jest dla mnie idealny/.. Bourjoisy odpadają wszystkie bo szybko znikaja i ciemnieją.
Miałam też Estee Lauder db ale też musiałam go rozcieńczać bo maska się niestety robiła :/ Przeszłam ptez przez MaxFactory i L'oreala.

Zastanawiam się nad Clinique, ale opinie tak podzielone, że już nie wiem :/ Jutro nie mam zajęć to wybiorę się dopiero w sobotę na zakupy, ale nie mam pomysłu :/
leffnui jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-10, 21:55   #3320
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Ten golden rose który ja mam (classic) jest różowawy. Ale dobrze wtapia się w skórę i żółknie więc do cieplej cery powinien pasować. Trochę też ciemnieje ale nie jest to drastyczna oksydacja. Tylko wiadomo - co skóra, to reakcja W sumie podkład całkiem ok.

Co do Clinique - to ja bardzo lubię serię Anti - blemish. Kolor jest co prawda średnio jasny (oczywiście piszę o najjaśniejszym - fresh alabaster); myślę że będzie troszkę ciemniejszy niż bourjois, ale nie wiem jakim sposobem - nie odcinał się u mnie od skóry. No i tonacja też bardziej różowa niż żółta...
__________________

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2011-03-10 o 22:03
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 13:32   #3321
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

mnie się wydaje że Bourjois 10HS 71 jest jaśniejszy od HM 51.
HM jest dla mnie sporą pomarańczą
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 14:11   #3322
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
mnie się wydaje że Bourjois 10HS 71 jest jaśniejszy od HM 51.
HM jest dla mnie sporą pomarańczą
71 jest rozświetlający, dlatego tak wygląda. W ogóle większość rozświetlających podkładów ma to do siebie, że wyglądają ładnie - nawet jak są nieco zbyt ciemne, to nie rzuca się to w oczy, tak jak w przypadku podkładów matujących. Przerobiłam to właśnie z Bourjois a także z Lancome i YSL. Szczególnie zauważyłam to w przypadku podkładów z Lancome - Photogenic Lumessence i Teint Miracle. Miałam najjaśniejsze odcienie - zdaje się Beige albastre i Beige porcelaine i mimo iż oba były zdecydowanie za ciemne (szczególnie teint miracle, którego kolorystyka po prostu załamuje) to po rozsmarowaniu na buzi różnica miedzy naturalnym kolorytem skóry a skórą pokrytą podkładem była minimalna. Tak więc w tych cudach, wiankach na temat zdolności rozpraszających światła jest troszkę prawdy
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 16:02   #3323
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
mnie się wydaje że Bourjois 10HS 71 jest jaśniejszy od HM 51.
HM jest dla mnie sporą pomarańczą

HM 51 nie jest wcale pomarańczowy. To jeden z lepszych kolorów dla bladolicych. Choć sam podkład w ogóle nie przypadł mi do gustu.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 16:19   #3324
Szabik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 541
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
HM 51 nie jest wcale pomarańczowy. To jeden z lepszych kolorów dla bladolicych. Choć sam podkład w ogóle nie przypadł mi do gustu.
Jak dal mnie Bourjois HM jest pomarańczowy, ALE mam chłodną karnację i stąd ten efekt. Po prostu odcień tego podkładu jest owszem dość jasny, ale tonacja jest dość ciepło- pomarańczowa.
Szabik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 16:26   #3325
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Ciepła może tak, ale pomarańczowa raczej nie. Mi pomarańcza kojarzy się z podkładami Rimmela, a jednak HM choć trochę ratuje honor podkładów drogeryjnych.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 16:33   #3326
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
nie wysuszają Cię te glinki?
Super sposób tak a propo nigdy bym nie wpadła (glinki używam tylko do maseczek)
mam tłustą cerę, i mimo iż dopuszczam mysl, ze mnie moga wysuszać, to nie przeszkadza mi to aż tak bardzo, bo łagodzą zmiany trądzikowe
Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
mąka ziemniaczana + puder perłowy +zielona glinka + cynamon to w moim przypadku
na mineralnym czytałam, ze wiele dziewczyn właśnie dodaje cynamonu, żeby... no właśnie, czy tylko po to, żeby "przełamać" biel?
czytałam też, ze narzekają, że czasem w cynamonie są takie czarne kropki a kombinuje, czym by tę mieszankę przyciemnić, bo jednak minimalnie bieli...
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 17:37   #3327
smirky
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 234
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Bourjois HM 51 - kolor neutralny, krycie średnie, wykończenie naturalne (matu tu nie widzę, ale nie ma też błysku). Do cery mieszanej, normalnej i tłustej.
Bourjois 10 HSE - kolor neutralny bez wyraźnych podtonów, poziom jasności ten sam co HM51, krycie niskie, wykończenie zdecydowanie satynowe. Do cer suchych, normalnych i od biedy mieszanych.
Inglot AMC LW 100 i 200 - LW 100 neutralny, może delikatnie ciągnie w stronę chłodnego, LW200 - kolor ciepły. Krycie średnie, wykończenie półmatowe, ma drobinki rozświetlające. Polecam do cery normalnej, mieszanej i suchej. Przy tłustej lubi spływać a drobinki mogą potęgować efekt blasku.
Revlon CS Ivory i Buff - ivory neutralne/ chłodne, buff - ciepłe. Odnoszę wrażenie że buff jest minimalnie ciemniejszy od ivory. Krycie średnie do wysokiego, wykończenie matowe. Są dwie wersje - do cery tłustej i mieszanej oraz do suchej i normalnej. Wersja do cery tłustej i mieszanej jest jaśniejsza od serii do cery tłustej.
Gosh X-ceptional wear - prcelain- kolor zbliżony do Ivory revlona, ale sam podkład jakby "delikatniejszy". Krycie wciąż bardzo przyzwoite, wykończenie matowe lub półmatowe. Moim zdaniem nada się do każdej cery.
Revlon Photoready - Ivory - kolor chlodny/neutralny, vanilla - ciepły/neutralny. Vanilla wydaje mi się trochę ciemniejsza od ivory ale nie wiem czy nie jest to po prostu zasługa tonacji. Krycie niskie do średniego, ma drobinki rozświetlające, wykończenie półmatowe po satynowe. Podkład podobny do AMC inglota, tyle że moim zdaniem efekt rozświetlenia jest większy. Do cer suchych, normalnych i mieszanych.
Lumene Natural Code Matt make up - jaśnieszy niż Bourjois (!), kolor neutralny/ ciepły, krycie niskie, wykończenie matowe, lubi delikatnie ciemnieć na twarzy. Raczej do wszystkich rodzajów cer.



smirky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 20:36   #3328
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Dziewczyny, byłam dzisiaj w naturze i przykleiłam się do szafy Catrice, a mianowicie ich podkładów... No i wyszłam z Infinite Matt up to 18h... Najjaśniejszym oczywiście.
I ujmę to tak - jeśli Bourjois 51/71 jest dla Was za ciemny to Catrice też będzie. Niestety - kolor co prawda jasny, ale wciąż niewystarczająco. Przynajmniej nazwę ma adekwatną: light beige.
Swatche wrzucę jutro
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 20:38   #3329
pamfilia
Zakorzenienie
 
Avatar pamfilia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ś.Ś.
Wiadomości: 5 815
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Dziewczyny, byłam dzisiaj w naturze i przykleiłam się do szafy Catrice, a mianowicie ich podkładów... No i wyszłam z Infinite Matt up to 18h... Najjaśniejszym oczywiście.
I ujmę to tak - jeśli Bourjois 51/71 jest dla Was za ciemny to Catrice też będzie. Niestety - kolor co prawda jasny, ale wciąż niewystarczająco. Przynajmniej nazwę ma adekwatną: light beige.
Swatche wrzucę jutro
Dla mnie Burżuj jest dobry, więc cieszę się że Catrice jest podobny od dawna jestem napalona na ten podkład (i Fit Me z Maybelline ale to cholera wie kiedy się pojawi...)
pamfilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 20:45   #3330
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Dziewczyny, byłam dzisiaj w naturze i przykleiłam się do szafy Catrice, a mianowicie ich podkładów... No i wyszłam z Infinite Matt up to 18h... Najjaśniejszym oczywiście.
I ujmę to tak - jeśli Bourjois 51/71 jest dla Was za ciemny to Catrice też będzie. Niestety - kolor co prawda jasny, ale wciąż niewystarczająco. Przynajmniej nazwę ma adekwatną: light beige.
Swatche wrzucę jutro
Czyli nic nie zastąpi Illa

Szkoda...
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:00.