brak apetytu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-22, 09:09   #1
micca2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4

brak apetytu


Witam
Od jakiegoś czasu (ok 2miesiące) kompetnie nie mam apetytu. Nie oznacza to że nie czuję sie głodna, tylko to że nie mam w ogóle ochoty jeść i nic mi nie smakuje, nawet potrawy za którymi dawniej przepadałam. Wmuszam w siebie wszystko. Najgorzej jest rano i popołuniu. Przy tym czuję sie osłabiona, miewam zawroty głowy. Kładę sie spac i budzę zmęczona. Zażywam witaminy i magnez w tabletkach, sadziłam ze może poczuje sie dzięki nim lepiej, lecz niestety . Pół roku temu robiłam podstawowe badania (krew, mocz, mierzylam ciśnienie) i wszystko w normie. Czy któraś z Was miała kiedyś podobnie? Jaka może być przyczyna i jak temu zaradzić??

Pozdrawiam
micca2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 12:33   #2
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: brak apetytu

Wybierz się do lekarza bo jesli od 2 miechów nie masz wogóle apetytu to nie jest normalne.. rozumiem jakbys przez ostatnie dni nie miała apetytu bo ja tak mam ponieważ jak dla mnie jest za duszo aby jesc ale jadam bo nie chce wpaść w anorekcje
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 13:59   #3
feVer87
Zadomowienie
 
Avatar feVer87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 683
Dot.: brak apetytu

Cytat:
Napisane przez micca2
Witam
Od jakiegoś czasu (ok 2miesiące) kompetnie nie mam apetytu. Nie oznacza to że nie czuję sie głodna, tylko to że nie mam w ogóle ochoty jeść i nic mi nie smakuje, nawet potrawy za którymi dawniej przepadałam. Wmuszam w siebie wszystko. Najgorzej jest rano i popołuniu. Przy tym czuję sie osłabiona, miewam zawroty głowy. Kładę sie spac i budzę zmęczona. Zażywam witaminy i magnez w tabletkach, sadziłam ze może poczuje sie dzięki nim lepiej, lecz niestety . Pół roku temu robiłam podstawowe badania (krew, mocz, mierzylam ciśnienie) i wszystko w normie. Czy któraś z Was miała kiedyś podobnie? Jaka może być przyczyna i jak temu zaradzić??

Pozdrawiam
A moze to anemia??? w kazdym razie normalne to to nie jest..wiec tak jak mowi anniaa wybierz sie do lekarza..a przez pol roku to wszystko sie moglo zmienic..
__________________
-widziałaś kiedyś coś idealnego?
-nie.....
-to dlaczego chcesz być niczym i nikim?
feVer87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 14:59   #4
micca2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4
Dot.: brak apetytu

Hmm, chyba zrobie te badania krwi, może to rzeczywiście anemia. W każdym bądż razie zrobić nie zaszkodzi, a przynajmniej jak wszystko bedzie w normie, to i spać będę spokojnie

Pozdrawiam
micca2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 10:29   #5
Katazyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 144
Dot.: brak apetytu

ja nawet nie pamietam jak dlugo nie mam apetytu czasem jem ale troche a właściwie wciskam jedzenie w siebie nie mam anoreksji bo wiem ze jestem chuda i chce przytyć jestem nerwowa i może dlatego bo gdy sie zdenerwuie mam uczucie jakbym była pełna dopiero jak mi przechodzi czuje ścisk w żoladku może wiecie czy śa jakies witaminy podobnobekawit jest dobry na apetyt ale kosztuje 53 zł podobno ale jest 260 tabletek
Katazyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 18:08   #6
Nikitta85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Geldern
Wiadomości: 41
GG do Nikitta85
Pomoc

Witam.
Na Twoim miejscu wybralabym sie do lekarza. Nie zwlekaj z tym. Pozdrawiam Serdecznie.
Nikitta85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 18:17   #7
su$ka
Zakorzenienie
 
Avatar su$ka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 027
Dot.: Pomoc

hej ja mam identyczną sytuację ,w ogóle nie chce mi się jeść tylko ,że ja tak mam odkąd pamiętam ,pewnie dlatego należę do malutkich osóbek ,bo organizm po prostu nie ma z czego urosnąć ale jak rano jem kanapkę to rośnie mi w ustach ,w szkole nie jem nic ,jak wracam do domu ,to już organizm jest przyzwyczajonych ,że przez te 6-7 godzin nic nie miał dostarczone ,więc żołądek mi się kurczy i nie "woła" jeść ,w sumie więc mogłabym już nic nie jeść do wieczora ,bo po prostu nie odczuwam takiej potrzeby ,ale wmuszam obiad ,żeby jednak nie było ,że się zagłodzę na śmierć za to słodycze uwielbiam...aha i dodam ,że wcale nie jestem chudzielcem ,waże 48kg przy wzroście 158cm dziwny ze mnie przypadek
__________________

su$ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-20, 16:17   #8
Gatha
Raczkowanie
 
Avatar Gatha
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: .
Wiadomości: 347
GG do Gatha
Dot.: brak apetytu

ja mam to samo, z tą różnicą, że jak wezmę już coś do ust to jem, jem i jem aż końca nie widać ;|


i ciągle pije jakies herbaty czy soki ..
Gatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 09:22   #9
kassi190
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9
Smile Dot.: brak apetytu

moim zdaniem to może być nie koniecznie anemia. Czy przeżywasz ostatnio stres? jakieś ciężkie przeżycia w pracy w domu? Kolejnym powodem jast depresja. Spożywasz ostatnio dużo alkoholu, papierosów, narkotyki? To też są powody braku apetytu. A może jesteś w ciązy?

Ja we wakacje mialam podobne objawy. Poszłam do lekarza. Okazało się ze mam anemie. W tej chwili jestem zdrowa, ale wciąż zażywam witaminy i żelazo.
kassi190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 19:19   #10
Alexandra777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 140
Dot.: brak apetytu

Chciałabym odświerzyć temat....

Otóż nie chodzi o mnie tylko o moją babcie która nie ma kompletnie apetytu... miała anemie później wyszła z niej, ostatnie badania miała miesiąc temu robione ale teraz znowu nie chce jeść... po czym może wrócić jej apetyt??z góry dziękuję za odpowiedź
Alexandra777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 09:31   #11
kassi190
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9
Dot.: brak apetytu

Cytat:
Napisane przez Alexandra777 Pokaż wiadomość
Chciałabym odświerzyć temat....

Otóż nie chodzi o mnie tylko o moją babcie która nie ma kompletnie apetytu... miała anemie później wyszła z niej, ostatnie badania miała miesiąc temu robione ale teraz znowu nie chce jeść... po czym może wrócić jej apetyt??z góry dziękuję za odpowiedź





Alexandra777 czy Twoja babcia bierze jakieś witaminy?
ja też mialam anemie. "wyleczyłam " sie z tego, ale niedawno mialam znów te same objawy.było mi slabo, nie mialam apetytu, itd. ale postanowilam kupić sobie Komplet witamin i minerałów i pomogło. Czuje sie lepiej. może kup babci takie witaminy.tylko poamiętaj że to starszaa osoba, wiec poproś w aptece o komplet witamin i minerałów dla seniorów.
kassi190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-31, 11:27   #12
Alexandra777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 140
Dot.: brak apetytu

Cytat:
Napisane przez kassi190 Pokaż wiadomość
Alexandra777 czy Twoja babcia bierze jakieś witaminy?
ja też mialam anemie. "wyleczyłam " sie z tego, ale niedawno mialam znów te same objawy.było mi slabo, nie mialam apetytu, itd. ale postanowilam kupić sobie Komplet witamin i minerałów i pomogło. Czuje sie lepiej. może kup babci takie witaminy.tylko poamiętaj że to starszaa osoba, wiec poproś w aptece o komplet witamin i minerałów dla seniorów.
Dziękuję za odpowiedź kupie witaminki może pomogą a na wszelki wypadek zrobię badania może się wyjaśni coś....
Alexandra777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 10:34   #13
MamaJulii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 18
Dot.: brak apetytu

Brak apetytu wiąże się też dość ściśle z wiekiem. Moja babcia też tak ma. Pomaga jej tylko wewnętrzna dyscyplina: jest wyjątkowo zorganizowana, je regularne posiłki, zawsze bardzo zróżnicowane. Ale tak naprawdę nie sprawiają jej one przyjemności.
MamaJulii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 13:08   #14
Justinka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 686
Question Brak apetytu

..

Edytowane przez Justinka_
Czas edycji: 2009-08-29 o 21:09 Powód: blad
Justinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 13:17   #15
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Brak apetytu

Cytat:
Napisane przez Justinka_ Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki!
Ostatnio postanowiłam troszke schudnac.Przed dietka jadlam dosc duzo,np.sniadanie mialam lekkie,ale obiad skladal sie z dwoch dan-zupy i drugiego dania,potem w domu jadlam cos na podwieczorek i do tego dosc pozna kolacja.A teraz powoli zaczelam mniej jesc.Najpierw zrezygnowalam z dwoch dan na obiad,a potem z podwieczorku.Zamiast podwieczorku jem wczesna kolacje.
Ta dieta w moim przypadku owszem zadzialala-schudlam ile chcialam.Ale martwi mnie to,ze po tym wszystkim wyraznie zmniejszyl mi sie apetyt.Chodzi mi o to,ze teraz musze jesc na siłe,w ogole nie mam apetytu.I jedzac tak na sile strasznie sie z tym czuje .Czy ten brak apetytu to przez ta diete??Prosze,poradzcie mi cos.
Ja mam dokładnie taki sam problem wogóle brak apetytu jem na siłe te 5 posiłków dziennie masakra a wcześniej miałam wilczy apetyt z jednej skrajności w drugą
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 13:23   #16
Justinka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 686
Dot.: Brak apetytu

..

Edytowane przez Justinka_
Czas edycji: 2009-08-29 o 21:09 Powód: blad
Justinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 13:59   #17
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Brak apetytu

Cytat:
Napisane przez Justinka_ Pokaż wiadomość
Wlasnie,ze skrajnosci w skrajnosc.
Moze niektorym wyda sie fajne nie miec apetytu.Ale dla mnie to jest teraz naprawde udreka,bo gdy jem cokolwiek to wrecz na sile.A nie chce powtorzyc dawnego bledu,kiedy przez przesadne odchudzanie stracilam okres .
Martwie sie,bo nie wiem co i jak teraz jesc .
Dokłądnie pozatym ja się boję że mi się spowolni metabolizm i nici z odchudzania a jeszcze mi zostałao trochę kg do zgubienia
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 14:12   #18
Justinka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 686
Dot.: Brak apetytu

Codziennie pije zielona herbate i teraz zaczelam tez pic miete-podobno pobudza trawienie.Zauwazylam,ze gdy sie odchudzam,jem mniej,itp.,to po jakims czasie wlasnie apetyt mi zanika.Moze jest jakis sposob zeby apetyt wrocil.
Justinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 00:11   #19
monika21121984
Rozeznanie
 
Avatar monika21121984
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zach-pom
Wiadomości: 915
GG do monika21121984
Dot.: Brak apetytu

ja myśle że poprostu skurczył ći sie zoładek przez to ze w czasie diety mniej jadłas nie przejmuj sie a jeśli Cie to męczy to idz do doktora powodzenia
__________________
MAMA STASIA
27.05.2011
monika21121984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-05, 16:59   #20
gothic_lencia
Zadomowienie
 
Avatar gothic_lencia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 416
Dot.: Brak apetytu

może kup sobie coś ze specyfików typu "dla dzieciaczków od 3 r.z)?
hmm... na mnie kiedyś działało
__________________
PROFIL NIEAKTUALNY
gothic_lencia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 15:12   #21
szumasima
Raczkowanie
 
Avatar szumasima
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Pudełeczko
Wiadomości: 425
Dot.: Brak apetytu

mam pytanie.
od jakis trzech, czterech dni jadlam b. malo, ponizej 1000 kcal napewno, choc nie specjalnie, po prostu stres przed waznymi egzaminami, nie chcialo mi sie jesc.
dzis wszystko jest normalnie i jem normalnie rowniez.
czy organizm po szoku zacznie nabierac zeby to sie juz nie powtorzylo,m tzn. przytyje?
__________________
zmyslam sie na poczekaniu, bo i tak nikt nie czyta Sienkiewicza i nie wie, że chamsko zzynam emocje od Winicjusza



szumasima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:20.