czy ja jestem chora psychicznie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-19, 16:56   #1
kamikatzeona
Raczkowanie
 
Avatar kamikatzeona
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 30

czy ja jestem chora psychicznie?


słuchajcie, Jezu, ja mam już chyba normalnie paranoje, ale wydaje mi się, że przepuszcza u mnie junkers w łazience. leżałam kilka dni temu w wannie, potem się podniosłam i jak mi sie nei zakrecilo w głowie, to sru, poleciałam, omal sie nie prewróciłam i omal nie zendlałam. i w ogóle jakoś mi się kręci ostatnio często. pomyślałamm,że to ten gaz z junkersa sie ulatnia. chociaż dziwne bo był u nas ten dziad od sprawdzania w zeszłym tygodniu normalnie i nic nie wykryło, ale ja się boję tak bardzo, że ten gaz przejdzie mi na cały dom i ja umrę we śnie wtedy. nie wiem, może to już jest umnie psychiczne, już mam może paranoję taką, do szpitala trzeba ze mną jechać na sygnale. w każdym razie czy myślicie, że tak może być, że ten gaz się ulatnia? jak to sprawdzić, skoro nic nie wykryło to badanie?
kamikatzeona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 17:18   #2
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: czy ja jestem chora psychicznie?

Hmmm.. rozumiem, że nie mieszkasz sama? Reszta rodziny też czuje ulatniający się gaz? (co jak co, ale to przecież śmierdzi ). Skoro dalej masz złe przeczucia, to wezwij jeszcze jednego Pana od piecyków, może przy dwóch negatywnych opiniach o upływie gazu, wreszcie się uspokoisz?

Jeżeli chodzi o omdlenia w łazience, po wyjściu z wanny, to może po prostu Twój organizm tak zareagował na nagłe wyjście z gorącej wody? Ja zazwyczaj słabnę w łazience, kiedy kąpieli towarzyszy za dużo zapachów i za gorąca woda. Może masz to samo?
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 18:21   #3
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: czy ja jestem chora psychicznie?

u mojego Tż było tak w domu, że czuli jakby się gaz ulatniał, przyszedł ktoś ze spółdzielni - sprawdził i niby nic nie wykryło

potem przyszedł znajomy, który ma ten cały czujnik do sprawdzania i sprawdził - ulatniał się gaz :/

wiecie co się okazało, że na tym urządzeniu to się samemu ustawia czujnik wykrywania, no jest jakieś pokrętło czy coś, i albo jest bardzo czułe i wykryje wszystko, albo tak ustawią że nie piszczy za cholerę

jakby się okazało, że cieknie to by to musiała spółdzielnia robić, a że stwierdzili, że nie cieknie to nie ma roboty, proste nie?

tak więc jeśli wydaje ci się, że czujesz gaz to wezwij kogoś innego

jest też inna opcja - czad, który jest bezbarwny i bezwonny i zabójczy

z takimi piecykami w łazienkach nie ma żartów, lepiej chuchać na zimne nie?

Tak czy siak wezwij innego fachowca
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 18:37   #4
jaasia
Rozeznanie
 
Avatar jaasia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 740
Dot.: czy ja jestem chora psychicznie?

Ptysza ma rację.
Gaz gazem, ale to czad jest bardzo groźny, a jego nie wyczujesz za cholerkę..
__________________
as

smutno mi..
jaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 21:47   #5
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: czy ja jestem chora psychicznie?

Cytat:
Napisane przez jaasia Pokaż wiadomość
Ptysza ma rację.
Gaz gazem, ale to czad jest bardzo groźny, a jego nie wyczujesz za cholerkę..
no i tutaj jest rozkminka czy ulatnia się gaz czy jest niepełne spalanie i groźny jest czad czyli tlenek węgla. gaz śmierdzi gazem ( takim jak do kuchenki) i jest mniej groźny od czadu. czad nie ma zapachu ani barwy choc czasem zdarza się że ulatnia się razem z dymem(ale rzadko). radzę sprawdzić piec, wentylację, zaprosić kominiarza, nie siedzieć długo w wannie i kupić specjalny czujnik. ostrzegam bo sama spędziłam tydzień w szpitalu po zatruciu CO. jak amsz jakieś pytania napisz pw
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 21:56   #6
incognitooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 247
Dot.: czy ja jestem chora psychicznie?

__________________


Edytowane przez incognitooo
Czas edycji: 2012-07-26 o 21:50
incognitooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 23:52   #7
MamaJulii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 18
Dot.: czy ja jestem chora psychicznie?

Moim zdaniem problem nie leży w junkersie. Mam wrażenie, że one same się teraz wyłączają przy jakiejkolwiek tego rodzaju usterce. A to byłaby już bardzo poważna usterka. Być może jesteś po prostu przemęczona, albo osłabiona, stąd zawroty głowy. Powinnaś dobrze jeść, dużo przebywać na świeżym powietrzu i relaksować się jeśli to możliwe. A może masz niedociśnienie? To też jest objaw, wtedy idziesz po prostu do lekarza, dostajesz lek, z tego co wiem, Gutron bardzo szybko likwiduje tego rodzaju objawy, wiem bo mam w rodzinie niedociśnieniowca. Także problemu raczej szukaj w sobie i przestań się przejmować własnymi obsesjami.
MamaJulii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-20, 06:55   #8
Ciarra
Raczkowanie
 
Avatar Ciarra
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 340
Dot.: czy ja jestem chora psychicznie?

Cytat:
Napisane przez kamikatzeona Pokaż wiadomość
słuchajcie, Jezu, ja mam już chyba normalnie paranoje, ale wydaje mi się, że przepuszcza u mnie junkers w łazience. leżałam kilka dni temu w wannie, potem się podniosłam i jak mi sie nei zakrecilo w głowie, to sru, poleciałam, omal sie nie prewróciłam i omal nie zendlałam. i w ogóle jakoś mi się kręci ostatnio często. pomyślałamm,że to ten gaz z junkersa sie ulatnia. chociaż dziwne bo był u nas ten dziad od sprawdzania w zeszłym tygodniu normalnie i nic nie wykryło, ale ja się boję tak bardzo, że ten gaz przejdzie mi na cały dom i ja umrę we śnie wtedy. nie wiem, może to już jest umnie psychiczne, już mam może paranoję taką, do szpitala trzeba ze mną jechać na sygnale. w każdym razie czy myślicie, że tak może być, że ten gaz się ulatnia? jak to sprawdzić, skoro nic nie wykryło to badanie?
ekhm nie jestes chora psychicznie

u mnie tez niby wszystko gralo z piecykiem, a okazalo sie ze gdy na dworzu jest chlodniej a para leci od kapieli to gaz "cofa" sie do lazienki, mimo, ze urzadzenie jest sprawne i nowe;

raz zatrulam sie, i wtedy to wyszlo na jaw; kapalam sie dosc dlugo, cale lustro zaparowane i dziwny zapach; zaczelo mi sie troche krecic w glowie i lekko bylo mi niedobrze; myslalam ze moze sie czyms zatrulam jezeli chodzi o jedzenie, ale pozniej bylo juz coraz gorzej; w momencie gdy sie podnioslam to zaraz upadlam (gaz leci do gory) pozniej zdazylam sie tylko owinac recznikiem i wyczolgac sie z lazienki (doslownie) a potem zemdlalam w przedpokoju tak jak sie wyczolgalam...24godziny bylo mi niedobrze po ocknieciu, ale pozniej doszlam do siebie...

uwazaj na to i gdy tylko poczujesz dziwny zapach i szybko parujace lustro zaraz wychodz z lazienki - "analiza" piecyka i tak nic nie wykaze, bo to cofajacy sie gaz
__________________
All you need in this life is ignorance and confidence; then success is sure.

Ciarra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 10:33   #9
Magadan
Raczkowanie
 
Avatar Magadan
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 497
GG do Magadan
Dot.: czy ja jestem chora psychicznie?

Doskonale rozumiem autorkę wątku. Niedawno jeszcze mieliśmy też Junmkersa w łazienaca. ŁAzienka jest koło mojego pokoju i też miałam różne odczucia, lęki itd. Też mi się wydawało, że omdlewam przy wychodzeniu z wody, przed snem i w nocy kilkakrotnie sprawdzałam, czy świeczka w piecyku pali się niebieskim płomieniem. W pewnym momencie doszło nawet do tego, że bałam się sama odkręcić wode i wołałam do tego kogoś, bo kilkakrotnie się zdarzało, że przy odkręcaniu wody piecyk strzelała, tzn. tak hukał. Jak ktoś inny odkręcał wode, ja musiałam wyhcodzić na balkon, albo otwierałam i stałam w oknie dopóki woda się nie nalała. A analizy żadne też nic nie wykazały, żeby coś się ulatniało. W końcu jednego dnia omal do tragedii nie doszło, bo siostra chciała odkręcić wodę i jakoś zagotowało tą wode, że piecyk paliła się na maksa, woda zaczęła tryskać, rozwaliło rurę i prawdopodobnie sekundy dzieliły nas od tragedii.
na szcęscieten koszmar się skończył. Piecyk została zlikwidowany, a sama jeśli kiedykolwiek będę miała budować swój dom nie chcę słyszeć o piecyku gazowym w łazience.
Tak, że autorkę wątku rozumiem bardzo dobrze i raczej nie jest to choroba psychiczna
__________________


Magadan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 12:10   #10
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: czy ja jestem chora psychicznie?

też miałam taki feralny piecyk, on był raczej 'starej daty' i nie było sposób wejść do łazienki, jeśli po napuszczeniu wody do wanny nie wywietrzyło się łazienki.
oczywiście zalecam sprawdzenie instalacji. Ale jeśli z Twoim piecykiem faktycznie nic nie jest, a jedynie masz taką obsesję - może po prostu wywietrz łazienkę przed kąpielą? może to Cię uspokoi ;]
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 12:22   #11
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: czy ja jestem chora psychicznie?

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Hmmm.. rozumiem, że nie mieszkasz sama? Reszta rodziny też czuje ulatniający się gaz? (co jak co, ale to przecież śmierdzi ). Skoro dalej masz złe przeczucia, to wezwij jeszcze jednego Pana od piecyków, może przy dwóch negatywnych opiniach o upływie gazu, wreszcie się uspokoisz?

Jeżeli chodzi o omdlenia w łazience, po wyjściu z wanny, to może po prostu Twój organizm tak zareagował na nagłe wyjście z gorącej wody? Ja zazwyczaj słabnę w łazience, kiedy kąpieli towarzyszy za dużo zapachów i za gorąca woda. Może masz to samo?
jesli to czad, to nie smierdzi.

Cytat:
Napisane przez incognitooo Pokaż wiadomość
Ja też się boję mojego pieca gazowego. Tylko ja nie obawiam się gazu, lecz tego, że wybuchnie. Jak leję wodę do wanny to wychodzę z łazienki. Gorzej przy spłukiwaniu włosów, wtedy mam wrażenie, że zaraz mi wybuchnie na twarz. Ehhh.
a nowy jest czy juz starej daty?

wiem, ze ulatniajacy sie gaz, mozna sprawdzic poprzez podlozenie zaraz kolo piecyka/zaworu etc. plynu do naczyc albo mydla, wtedy ew. zaczynaja sie babelki robic z plynu/mydla.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-20, 15:08   #12
koraschronisko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3
Dot.: czy ja jestem chora psychicznie?

Zawołaj lepiej faceta od piecyków jeszcze raz, bo może gaz faktycznie się ulatnia...
W zeszłym roku znajoma ze szkoły umarła właśnie przez ulatniający się gaz z junkersa. Kąpała się niczego nie spodziewając i zasneła. [*] eh
koraschronisko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 16:10   #13
justynkavip
Zadomowienie
 
Avatar justynkavip
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 886
Dot.: czy ja jestem chora psychicznie?

zrób wszystko, żeby się upewnić, że jest wporządku. Moja Agniesia umarła 3miesiące temu miała 16lat. chroń siebie! Ona brała prysznic, i zasnela
__________________
A jeśli słowa - to banalne.
Takie dla których brakło stronnic.
Moja, Jedyna - Ukochana
Tak jakby Ci chodziło o nic.
#Kora
justynkavip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 16:38   #14
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: czy ja jestem chora psychicznie?

Dziewczyny, ale czadu np nie czuc, a ulatniac sie moze (o, widze ze juz ktos to powiedzial). Facet mogl nie sprawdzic tego dobrze, lepiej nie lezec w takim razie zbyt dlugo w wannie i jeszcze raz wszystko sprawdzic w lazience.

Tez mam w domu junkersa i byla taka sytuacja, radze wiec wszystko dokladnie sprawdzic.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1

Edytowane przez nicRu
Czas edycji: 2009-05-20 o 16:39
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 17:45   #15
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: czy ja jestem chora psychicznie?

Cytat:
Napisane przez nenowka152900 Pokaż wiadomość
no i tutaj jest rozkminka czy ulatnia się gaz czy jest niepełne spalanie i groźny jest czad czyli tlenek węgla. gaz śmierdzi gazem ( takim jak do kuchenki) i jest mniej groźny od czadu. czad nie ma zapachu ani barwy choc czasem zdarza się że ulatnia się razem z dymem(ale rzadko). radzę sprawdzić piec, wentylację, zaprosić kominiarza, nie siedzieć długo w wannie i kupić specjalny czujnik. ostrzegam bo sama spędziłam tydzień w szpitalu po zatruciu CO. jak amsz jakieś pytania napisz pw
Sorry, że tak się wcinam... Ale nie spalanie niepełne, tylko półspalanie
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 20:12   #16
zurawina777
Raczkowanie
 
Avatar zurawina777
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 36
Dot.: czy ja jestem chora psychicznie?

hi hi... "junkers przepuszcza"
zurawina777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 20:43   #17
maryola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 34
Dot.: czy ja jestem chora psychicznie?

nie no zdarzają się takie rzeczy u nas w szkole jedna dziewczyna sie zaczadziła w kąpieli i umarła, pani od chemii nam opowidala o tym potem ciągle, to tylko z tej chemii w suime pamietam :P
__________________
baba z wozu to i koniom lżej :P
maryola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 16:58   #18
zurawina777
Raczkowanie
 
Avatar zurawina777
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 36
Dot.: czy ja jestem chora psychicznie?

nie, nie, poważnie mówiąc, to na pewno przydadzą Ci się jakieś badania, ciśnienie, krew, może nawet jakieś EKG jeśli tamto nic nie wykaże. jestem jednak dobrej myśli, skoro ustaliłyśmy już, że to nie junkers przepuszcza zrób, zrób...
zurawina777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 16:16   #19
Wredonisia
Zadomowienie
 
Avatar Wredonisia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiadomości: 1 345
GG do Wredonisia
Dot.: czy ja jestem chora psychicznie?

Cytat:
Napisane przez kamikatzeona Pokaż wiadomość
słuchajcie, Jezu, ja mam już chyba normalnie paranoje, ale wydaje mi się, że przepuszcza u mnie junkers w łazience. leżałam kilka dni temu w wannie, potem się podniosłam i jak mi sie nei zakrecilo w głowie, to sru, poleciałam, omal sie nie prewróciłam i omal nie zendlałam. i w ogóle jakoś mi się kręci ostatnio często. pomyślałamm,że to ten gaz z junkersa sie ulatnia. chociaż dziwne bo był u nas ten dziad od sprawdzania w zeszłym tygodniu normalnie i nic nie wykryło, ale ja się boję tak bardzo, że ten gaz przejdzie mi na cały dom i ja umrę we śnie wtedy. nie wiem, może to już jest umnie psychiczne, już mam może paranoję taką, do szpitala trzeba ze mną jechać na sygnale. w każdym razie czy myślicie, że tak może być, że ten gaz się ulatnia? jak to sprawdzić, skoro nic nie wykryło to badanie?
Kup czujnik gazu.
Albo druga możliwość, to przez gorącą kąpiel.
Wredonisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-28, 12:56   #20
justmine2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: kursuje między pólnocą a południem
Wiadomości: 350
Dot.: czy ja jestem chora psychicznie?

Podpinam się pod ten wątek...
Dzisiaj do mojego mieszkania przyszedł fachowiec od instalacji gazowych i powiedział, że mamy w łazience uszkodzoną instalację gazową i że z rury ulatnia się gaz (!). Ja tu już chcę do lekarza, bo przecież nie wiadomo ile to już trwa i byłam pewna, że jestem już otruta, itd. Moja mama się pyta tego gościa co i jak, czy to jest niebezpieczne, a on na to, że nieee, wcale, ten gaz nie ma prawa otruć, bo nie zawiera siarki. Słuchajcie, ja się na tym kompletnie nie znam, ale np. taki czad to przecież tlenek węgla - nie ma w nim chyba siarki (?), a i tak jest śmiertlenie trujący...
Może przesadzam, ale proszę powiedzcie coś jak wiecie, ja tu zwariuję zaraz!
justmine2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 13:09   #21
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: czy ja jestem chora psychicznie?

Cytat:
Napisane przez justmine2 Pokaż wiadomość
Podpinam się pod ten wątek...
Dzisiaj do mojego mieszkania przyszedł fachowiec od instalacji gazowych i powiedział, że mamy w łazience uszkodzoną instalację gazową i że z rury ulatnia się gaz (!). Ja tu już chcę do lekarza, bo przecież nie wiadomo ile to już trwa i byłam pewna, że jestem już otruta, itd. Moja mama się pyta tego gościa co i jak, czy to jest niebezpieczne, a on na to, że nieee, wcale, ten gaz nie ma prawa otruć, bo nie zawiera siarki. Słuchajcie, ja się na tym kompletnie nie znam, ale np. taki czad to przecież tlenek węgla - nie ma w nim chyba siarki (?), a i tak jest śmiertlenie trujący...
Może przesadzam, ale proszę powiedzcie coś jak wiecie, ja tu zwariuję zaraz!
Nie jestem ekspertem, powiem inaczej: na instalacjach jakiegokolwiek typu i chemii nie znam się. Ale naprawiłabym instalację a z łazienki korzystała "szybko" (tj bez długich kapieli itd) do czasu naprawienia instalacji.
Na razie chyba nie ma po co wpadac w panike, ale warto uważać i jak najszybciej to naprawić.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 13:14   #22
arrabbiata
Zadomowienie
 
Avatar arrabbiata
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 742
Dot.: czy ja jestem chora psychicznie?

Cytat:
Napisane przez justmine2 Pokaż wiadomość
Podpinam się pod ten wątek...
Dzisiaj do mojego mieszkania przyszedł fachowiec od instalacji gazowych i powiedział, że mamy w łazience uszkodzoną instalację gazową i że z rury ulatnia się gaz (!). Ja tu już chcę do lekarza, bo przecież nie wiadomo ile to już trwa i byłam pewna, że jestem już otruta, itd. Moja mama się pyta tego gościa co i jak, czy to jest niebezpieczne, a on na to, że nieee, wcale, ten gaz nie ma prawa otruć, bo nie zawiera siarki. Słuchajcie, ja się na tym kompletnie nie znam, ale np. taki czad to przecież tlenek węgla - nie ma w nim chyba siarki (?), a i tak jest śmiertlenie trujący...
Może przesadzam, ale proszę powiedzcie coś jak wiecie, ja tu zwariuję zaraz!
Pierwsze słyszę, żeby ulatniający się gaz był zupełnie nieszkodliwy
arrabbiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:48.