Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy > Wspólne zakupy perfumeryjne

Notka

Wspólne zakupy perfumeryjne Forum dla osób, które są zainteresowane wspólnymi zakupami - obszar perfumy. Chcesz kupić sprawdzone perfumy w dobrej cenie? Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-04-29, 12:24   #4411
ania105
Zadomowienie
 
Avatar ania105
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 782
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

pogrzebalam i znalazlam jeszcze taka strona z roznymi atomizerami w Niemczech...ale ile tego ...nie zdazylam jeszcze dobrze przewertowac wszystkiego...
http://german.alibaba.com/hot-produc...3%BCllbar.html

te czerwone atomki bardzo fajne i te rozowe i niebieskie tez tzn sample
http://german.alibaba.com/product-li...efillable.html

i wsio plastiki

Edytowane przez ania105
Czas edycji: 2013-04-29 o 12:27
ania105 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-29, 18:13   #4412
pola49
Zadomowienie
 
Avatar pola49
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Ww
Wiadomości: 1 478
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez ania105 Pokaż wiadomość
pogrzebalam i znalazlam jeszcze taka strona z roznymi atomizerami w Niemczech...ale ile tego ...nie zdazylam jeszcze dobrze przewertowac wszystkiego...
http://german.alibaba.com/hot-produc...3%BCllbar.html

te czerwone atomki bardzo fajne i te rozowe i niebieskie tez tzn sample
http://german.alibaba.com/product-li...efillable.html



i wsio plastiki
strona po niemiecku ale producent nadal chyba w Chinach i to jest ten hurtowy kontakt z min. zamówieniem 1000szt. Do tak dużego zamówienia przypiał by się pewnie już urząd. Mojemu bratu skubani wszystkie mniejsz epakiety wysyłali jako gift wpisując wartość 4 $
__________________
[SIZE=2]Szukam flaszek z ubytkiem:
ANGEL EDP

Edytowane przez pola49
Czas edycji: 2013-04-29 o 18:16
pola49 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 14:19   #4413
mała82
Zakorzenienie
 
Avatar mała82
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 568
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Pomóżcie mi prosze, bo nie mam pomyslu jak rozwiazac te sytuacje, a moze ktoras z Was tez miala taki przypadek...
Chodzi o wymianę. Umówiłyśmy się z Wizazanką, ze ona mi wyyśle 40ml Style we flakonie, ja jej odlewke AoD i 30 Poisona we flaszce.
Chodzi o to, zebyla u mnie listonoszka ... Koperta cala zalana, w srodku wszystko potluczone. Nie odebralam, kazalam jej napisac awizo, bo powiedzialam, ze chcialabym sie skontaktowac z osobą,ktora wyslala liet.
co dalej??? Reklamacji zlozyc nie moge bo to byl polecony ekonomiczny bez szczególnych warunków czy jakos tak. Moge tylko odmowic odbioru, a wtedy przesylka wroci do nadawcy...
__________________
Wymiana perfum
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post87460084
mała82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 15:12   #4414
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez mała82 Pokaż wiadomość
Pomóżcie mi prosze, bo nie mam pomyslu jak rozwiazac te sytuacje, a moze ktoras z Was tez miala taki przypadek...
Chodzi o wymianę. Umówiłyśmy się z Wizazanką, ze ona mi wyyśle 40ml Style we flakonie, ja jej odlewke AoD i 30 Poisona we flaszce.
Chodzi o to, zebyla u mnie listonoszka ... Koperta cala zalana, w srodku wszystko potluczone. Nie odebralam, kazalam jej napisac awizo, bo powiedzialam, ze chcialabym sie skontaktowac z osobą,ktora wyslala liet.
co dalej??? Reklamacji zlozyc nie moge bo to byl polecony ekonomiczny bez szczególnych warunków czy jakos tak. Moge tylko odmowic odbioru, a wtedy przesylka wroci do nadawcy...
Dziwne, ż w ogóle taką przesyłkę wypuścili... u mnie zazwyczaj jest awizo i idę otwierać komisyjnie, koperta jest zabezpieczona folią, jest protokół... .
Tylko wysyłający może składać skargę ale np. moja reklamacja w takim przypadku nie została pozytywnie rozpatrzona , rozpatrują tylko jak wody wysyłane są w warunkach szczególnych.
Prawda jest taka, że to wysyłający odpowiednio nie zabezpieczył... to jest loteria i różne rzeczy robią z naszymi przesyłkami ale wkurzona niebywale oddawałam w takim przypadku kasę . To jest wkurzające bo można wysyłać w kartonie i też potrafią rozwalić flaszkę i zawsze zwalają winę na wysyłającego, PP nigdy nie jest winna
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 15:30   #4415
mała82
Zakorzenienie
 
Avatar mała82
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 568
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Dziwne, ż w ogóle taką przesyłkę wypuścili... u mnie zazwyczaj jest awizo i idę otwierać komisyjnie, koperta jest zabezpieczona folią, jest protokół... .
Tylko wysyłający może składać skargę ale np. moja reklamacja w takim przypadku nie została pozytywnie rozpatrzona , rozpatrują tylko jak wody wysyłane są w warunkach szczególnych.
Prawda jest taka, że to wysyłający odpowiednio nie zabezpieczył... to jest loteria i różne rzeczy robią z naszymi przesyłkami ale wkurzona niebywale oddawałam w takim przypadku kasę . To jest wkurzające bo można wysyłać w kartonie i też potrafią rozwalić flaszkę i zawsze zwalają winę na wysyłającego, PP nigdy nie jest winna
Koperta byla w woreczku i byl protokół, ale z tych nerwów nie zapamietalam co tam bylo napisane ponaciskałam tylko koperte i czułam jak szkło kłuje w palce Roztrzaskana w drobny mak
Zapytalam czy moge zlozyc reklamacje i nie odbierac, ale nie wiedziala, wiec listonoszka w mojej obecnosci dzwonila na poczte i powiedziano mi to co wyzej napisalam.
__________________
Wymiana perfum
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post87460084

Edytowane przez mała82
Czas edycji: 2013-04-30 o 15:32
mała82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 15:33   #4416
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez mała82 Pokaż wiadomość
Koperta byla w woreczku i byl protokół, ale z tych nerwów nie zapamietalam co tam bylo napisane ponaciskałam tylko koperte i czułam jak szkło kłuje w palce Roztrzaskana w drobny mak
Zapytalam czy moge zlozyc reklamacje i nie odbierac to listonoszka w mojej obecnosci dzwonila na poczte i powiedziano mi to co wyzej napisalam.
No to dobrze, że nie odebrałaś . Niech wysyłająca próbuje i niech pisze skargę/reklamację ale marne szanse
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 18:02   #4417
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

To była moja wysyłka. Składania reklamacji nie ma tu żadnego sensu ponieważ ustaliłyśmy formę wysyłki "polecony ekonomiczny" - tutaj odszkodowanie ewidentnie nie przysługuje i to z dwóch przyczyn. To, co mogę zasugerować, to jakiś podział straty tak, żeby obie strony miały udział w "nieszczęściu" skoro forma wysyłki ustalona była wspólnie.

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Prawda jest taka, że to wysyłający odpowiednio nie zabezpieczył...
Wysyłający, owszem, zabezpieczył. Gwoli całkowitej ścisłości, to Mała82 zaproponowała formę wysyłki "polecony ekonomiczny". Oczywiście nie składa to całej odpowiedzialności na nią, bo to standardowa forma i na pewno nie wysyłałabym inaczej. Niemniej odgórne stwierdzenie że przesyłki "odpowiednio nie zabezpieczyłam" uważam w tej sytuacji za nadużycie

Szczerze mówiąc jedyne rozwiązanie tej sytuacji jakie przychodzi mi do głowy to - o ile będziemy w stanie uzgodnić wycenę flaszek - zwrot połowy tej kwoty przez jedną stronę drugiej (zależnie, czy mam odesłać czy zatrzymać Poison) niemniej reguły wizażu zabraniają chyba tego typu rozliczeń, zatem zdam się na opinię moderatorską (?).

Jak pech to pech. Nie dość, że święta w pracy to jeszcze to. Nie wiem co gorsze

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2013-04-30 o 18:13
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-30, 18:21   #4418
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
To była moja wysyłka. Składania reklamacji nie ma tu żadnego sensu ponieważ ustaliłyśmy formę wysyłki "polecony ekonomiczny" - tutaj odszkodowanie ewidentnie nie przysługuje i to z dwóch przyczyn. To, co mogę zasugerować, to jakiś podział straty tak, żeby obie strony miały udział w "nieszczęściu" skoro forma wysyłki ustalona była wspólnie.

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

Wysyłający, owszem, zabezpieczył. Gwoli całkowitej ścisłości, to Mała82 zaproponowała formę wysyłki "polecony ekonomiczny". Oczywiście nie składa to całej odpowiedzialności na nią, bo to standardowa forma i na pewno nie wysyłałabym inaczej. Niemniej odgórne stwierdzenie że przesyłki "odpowiednio nie zabezpieczyłam" uważam w tej sytuacji za nadużycie

Szczerze mówiąc jedyne rozwiązanie tej sytuacji jakie przychodzi mi do głowy to - o ile będziemy w stanie uzgodnić wycenę flaszek - zwrot połowy tej kwoty przez jedną stronę drugiej (zależnie, czy mam odesłać czy zatrzymać Poison) niemniej reguły wizażu zabraniają chyba tego typu rozliczeń, zatem zdam się na opinię moderatorską (?).

Jak pech to pech. Nie dość, że święta w pracy to jeszcze to. Nie wiem co gorsze
Chodziło mi o to, że ze strony poczty zawsze jest wina wysyłającego bo wysyłkę trzeba należycie i wystarczająco zabezpieczyć. Też byłam w takiej sytuacji i niestety "wina" jest zawsze wysyłającego i nie ma się tu co oburzać ani mówić o nadużyciach . Ja w moim przypadku chciałam oddać właśnie połowę ale kupująca nie chciała przyjąć tego do wiadomości i straszyła mnie sądem także ja jej oddałam i niech się wypcha, rozmawiałyśmy zresztą na ten temat w wątku z bulwersami.
Ja swoją też zabezpieczyłam odpowiednio jak i Ty ale niestety okazało się, że poczta miała inne zdanie.

W sumie to dobrze, że to przy wymiance wizażowej Was spotkało, dogadacie się, ja wtedy na all sporo się nadenerwowałam z tą kupującą

Edytowane przez Asiuuuuula
Czas edycji: 2013-04-30 o 18:27
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 18:26   #4419
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Też byłam w takiej sytuacji i niestety "wina" jest zawsze wysyłającego i nie ma się tu co oburzać ani mówić o nadużyciach .
Z punktu widzenia poczty - oczywiście. Między stronami - jak może pamiętasz - w kontekście sprzedaży perfum na allegro - ustalono ostatecznie iż najbliżej prawdy jest, że wysyłający nie powinien ponosić odpowiedzialności za uszkodzenie, o ile udostępnił alternatywne formy wysyłki a to kupujący wybrał tę "nieodpowiednią" żeby nie ponosić wysokich kosztów przesyłki "szkło". Wysłałam przesyłkę w formie o jaką zostałam poproszona, oczywiście mam świadomość że to zwyczajowa forma (bądźmy szczerzy - kto wysyła perfumy o wartości kilkadziesiąt zł paczką za 18 zł?) stąd moja konkluzja że straty powinny być poniesione połowicznie, bądź to rozliczeniem, bądź w drodze wymiany (albo ja odsyłam Poison i dostaję coś o niższej wartości; albo ja coś takiego dosyłam). Na jakiś feedback i poradę liczę

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2013-04-30 o 18:30
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 18:29   #4420
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Kurcze...dlatego ja flakony wysylam tylko paczka w kartonie, nie potrafie inaczej, w watku swoim tez tak mam zaznaczone i nawet jak ktos prosi o wysylke listowa, to sie na to nie godze, osoba, ktora sie ze mna wymienia, moze tak wyslac, ale na swoja odpowiedzialnosc.
Ostatnio o slusznosci takiej decysji przekonalam sie osobiscie....
Czesto chodze z psem na spacer obok glownej Poczty, tam przychodza wszystkie przesylki, zobaczylam jak z busa wyrzucane sa worki z listami na betonowa posadzke i to tak z "sila"
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się

Edytowane przez Figarro
Czas edycji: 2013-04-30 o 18:33
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 18:36   #4421
mała82
Zakorzenienie
 
Avatar mała82
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 568
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Czyli rozumiem, ze przesylke mam odebrac, a nie odmawiac przyjęcia tak?
Jesli mialybysmy dzielic straty to moja propozycja jest taka zebys zatrzymala te 10ml AoD i ew. odlala sobie 10ml Poisona a reszte odeslala. jest to polowa z 40ml Style, które miałam dostać
No i niech to bedzie przestrogą dla innych Wizazanek...flachy zawsze wysyłajcie paczką, niestety...

---------- Dopisano o 19:36 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
Kurcze...dlatego ja flakony wysylam tylko paczka w kartonie, nie potrafie inaczej, w watku swoim tez tak mam zaznaczone i nawet jak ktos prosi o wysylke listowa, to sie na to nie godze, osoba, ktora sie ze mna wymienia, moze tak wyslac, ale na swoja odpowiedzialnosc.
Ostatnio o slusznosci takiej decysji przekonalam sie osobiscie....
Czesto chodze z psem na spacer obok glownej Poczty, tam przychodza wszystkie przesylki, zobaczylam jak z busa wyrzucane sa worki z listami na betonowa posadzke i to tak z "sila"
Ja wysylajac listem zawsze pakuje dodatkowo w kartonik, czy to oryginalny z perfum, czy jakies inne pudelko, nie wyobrazam sobie inaczej
__________________
Wymiana perfum
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post87460084
mała82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-30, 18:37   #4422
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
Kurcze...dlatego ja flakony wysylam tylko paczka w kartonie
Ale zostałam poproszona o wysyłkę poleconym ekonomicznym.

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------

Cytat:
Napisane przez mała82 Pokaż wiadomość



Ja wysylajac listem zawsze pakuje dodatkowo w kartonik, czy to oryginalny z perfum, czy jakies inne pudelko, nie wyobrazam sobie inaczej
U mnie w pudełku można przesyłać tylko paczki, ew. przesyłki wartościowe - wysyłka poleconym determinuje wysyłkę w kopercie.

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

Cytat:
Napisane przez mała82 Pokaż wiadomość
Czyli rozumiem, ze przesylke mam odebrac, a nie odmawiac przyjęcia tak?
Jesli mialybysmy dzielic straty to moja propozycja jest taka zebys zatrzymala te 10ml AoD i ew. odlala sobie 10ml Poisona a reszte
Przykro mi ale w moim pojęciu nie będzie to ekwiwalentne, zwłaszcza że musiałabym jeszcze raz zapłacić za odesłanie. Wolałabym odesłać całość i w zamian dostać (niżej wartości) flakon.

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2013-04-30 o 18:40
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 18:38   #4423
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez mała82 Pokaż wiadomość
[...]

Ja wysylajac listem zawsze pakuje dodatkowo w kartonik, czy to oryginalny z perfum, czy jakies inne pudelko, nie wyobrazam sobie inaczej
ja też zawsze tak robię
__________________
próbki na wymianę



kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 18:39   #4424
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez mała82 Pokaż wiadomość
No i niech to bedzie przestrogą dla innych Wizazanek...flachy zawsze wysyłajcie paczką, niestety...

---------- Dopisano o 19:36 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------



Ja wysylajac listem zawsze pakuje dodatkowo w kartonik, czy to oryginalny z perfum, czy jakies inne pudelko, nie wyobrazam sobie inaczej
Ania zdaje się kiedyś i flaszkę dobrze zabezpieczoną, wysłaną w kartonie dostała roztrzaskaną . No ale to na szczęście bardzo rzadkie przypadki
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 18:39   #4425
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Ale zostałam poproszona o wysyłkę poleconym ekonomicznym.

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------

U mnie w pudełku można przesyłać tylko paczki - wysyłka poleconym determinuje wysyłkę w kopercie.

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------


Przykro mi ale w moim pojęciu nie będzie to ekwiwalentne, zwłaszcza że musiałabym jeszcze raz zapłacić za odesłanie.
wkładasz kartonik do koperty i wysyłasz jako list
__________________
próbki na wymianę



kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 18:49   #4426
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez kriss_de_valnor Pokaż wiadomość
wkładasz kartonik do koperty i wysyłasz jako list
No nie pomyślałam o tym - u mnie generalnie są robione trudności z wysyłaniem "nie dokumentów" inaczej , niż paczką, pudełko w kopercie spowodowałoby już zapewne niejako foch.

Dla jasności - nie zamierzam walczyć i się użerać o kilkadziesiąt złotych. Generalnie przychylę się do rekomendowanego rozwiązania, apelowałabym jednak o wzięcie pod uwagę racji obu stron Bo jak to wygląda z mojego punktu widzenia - zostałam wyraźnie poproszona o tę formę wysyłki, konieczność pakowania kartonu do koperty - czego, oczywiście, będzie się trzymać druga strona ze względów wiadomych - raz, że nie figuruje w regulaminie, dwa - powoduje trudności na poczcie, trzy - prawdopodobnie niczemu by nie zapobiegła skoro flakon aż się roztrzaskał w drobny mak.

Mam poszanowanie dla hierarchii i reguł i postąpię zgodnie z decyzją moderatora, nawet jeśli ta decyzja będzie w moim odczuciu niesprawiedliwa i będzie moim ostatnim doświadczeniem z wymianami na wizażu.

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2013-04-30 o 18:51
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 18:53   #4427
mała82
Zakorzenienie
 
Avatar mała82
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 568
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Ale zostałam poproszona o wysyłkę poleconym ekonomicznym.

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------

U mnie w pudełku można przesyłać tylko paczki, ew. przesyłki wartościowe - wysyłka poleconym determinuje wysyłkę w kopercie.

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------


Przykro mi ale w moim pojęciu nie będzie to ekwiwalentne, zwłaszcza że musiałabym jeszcze raz zapłacić za odesłanie. Wolałabym odesłać całość i w zamian dostać (niżej wartości) flakon.
Wysyłka poleconym ekonomicznym to była tylko propozycja z mojej strony, na którą przystałaś. mogłaś zaproponować inną formę.
Szczerze mówiąc nie miałam żadnych złych przygód związanych z pocztą. Raz zgubili moją przesyłkę, ale wypłacili odszkodowanie. Myślałam, że jak godzimy się na taką wysyłkę to logiczne, że pancernie pakujemy.
Do 2kg można wysyłać listem i na każdej poczcie powinni przyjąć kartoniki.
Ja często wysyłam w małych kartonikach bez koperty, a listem poleconym i nie ma problemu.
A jaki flakon masz na myśli? mogłabym zwrócić Ci połowę kosztów wysyłki zeby już nie wysyłać ponownie czegoś innego... tym bardziej, że ja nie będę miała nic
__________________
Wymiana perfum
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post87460084
mała82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 18:57   #4428
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez mała82 Pokaż wiadomość
Wysyłka poleconym ekonomicznym to była tylko propozycja z mojej strony, na którą przystałaś. mogłaś zaproponować inną formę.
Szczerze mówiąc nie chciałabym się spierać na tym poziomie ani wykłócać o 5 zł zwrotu. Moderator się może wypowie a ja zastosuję, ot wszystko.

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:55 ----------

Cytat:
Napisane przez mała82 Pokaż wiadomość
Do 2kg można wysyłać listem i na każdej poczcie powinni przyjąć kartoniki.
Jeśli zajrzysz do regulaminu poczty - polecam - to przekonasz się, że do 2 kg poleconym to można od 1 stycznia br. wysyłać wyłącznie dokumenty

Przyznam szczerze, że liczyłam na nieco woli takiego po ludzku - porozumienia się. Jeśli mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem, na odczepnego w ramach zachowania pozorów sprawiedliwego podziału szkód zatrzymywać jakieś odlewki w zamian za flakon i jeszcze płacić za odesłanie - naprawdę bardziej komfortowo będę się czuć odsyłając całość o ile tak rozstrzygną osoby do tego celu powołane - sytuacja, dla mnie, bardziej jednoznaczna przynajmniej.

Bo równie dobrze ja mogę Ci zarzucić, że nie poprosiłaś o wysyłkę w pudełku. Bo nie, dla mnie to się nie "rozumie samo przez się". Ale ja w taki sposób nie operuję. Myślę, że roztrzaskany flakon perfum raczej mnie nie załamie jeśli tak będzie trzeba, odeślę całość.

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2013-04-30 o 19:04
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 19:04   #4429
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Nigdy nie mam trudności z wysyłką pudełek w kopercie, nawet baaardzo dużych kartonów I aż wydaje mi się dziwne, że wizażanka z takim stażem nie pakuje flakoników w kartony (czyt. nie zabezpiecza wystarczająco) i czuje się na dodatek pokrzywdzona ale to moja prywatna opinia...
__________________
próbki na wymianę



kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-30, 19:11   #4430
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Jak widać ocena sytuacji jak też pojęcie sprawiedliwego rozstrzygnięcia u różnych osób wyglądać potrafią bardzo różnie - stąd też najstosowniejszą moim zdaniem opcją będzie zastosowanie się do zdania moderatora i tak zrobię; jeśli opakowanie flakonu w bąble + kopertę bąbelkową a nie kartonik powoduje że ponoszę odpowiedzialność za jej zniszczenie to oddam przesyłkę Małej.

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2013-04-30 o 19:13
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 19:21   #4431
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez mała82 Pokaż wiadomość
Czyli rozumiem, ze przesylke mam odebrac, a nie odmawiac przyjęcia tak?
Jesli mialybysmy dzielic straty to moja propozycja jest taka zebys zatrzymala te 10ml AoD i ew. odlala sobie 10ml Poisona a reszte odeslala. jest to polowa z 40ml Style, które miałam dostać
No i niech to bedzie przestrogą dla innych Wizazanek...flachy zawsze wysyłajcie paczką, niestety...

---------- Dopisano o 19:36 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------



Ja wysylajac listem zawsze pakuje dodatkowo w kartonik, czy to oryginalny z perfum, czy jakies inne pudelko, nie wyobrazam sobie inaczej
Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Ale zostałam poproszona o wysyłkę poleconym ekonomicznym.

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------

U mnie w pudełku można przesyłać tylko paczki, ew. przesyłki wartościowe - wysyłka poleconym determinuje wysyłkę w kopercie.

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------


Przykro mi ale w moim pojęciu nie będzie to ekwiwalentne, zwłaszcza że musiałabym jeszcze raz zapłacić za odesłanie. Wolałabym odesłać całość i w zamian dostać (niżej wartości) flakon.
Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc nie chciałabym się spierać na tym poziomie ani wykłócać o 5 zł zwrotu. Moderator się może wypowie a ja zastosuję, ot wszystko.

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:55 ----------

Jeśli zajrzysz do regulaminu poczty - polecam - to przekonasz się, że do 2 kg poleconym to można od 1 stycznia br. wysyłać wyłącznie dokumenty

Przyznam szczerze, że liczyłam na nieco woli takiego po ludzku - porozumienia się. Jeśli mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem, na odczepnego w ramach zachowania pozorów sprawiedliwego podziału szkód zatrzymywać jakieś odlewki w zamian za flakon i jeszcze płacić za odesłanie - naprawdę bardziej komfortowo będę się czuć odsyłając całość o ile tak rozstrzygną osoby do tego celu powołane - sytuacja, dla mnie, bardziej jednoznaczna przynajmniej.

Bo równie dobrze ja mogę Ci zarzucić, że nie poprosiłaś o wysyłkę w pudełku. Bo nie, dla mnie to się nie "rozumie samo przez się". Ale ja w taki sposób nie operuję. Myślę, że roztrzaskany flakon perfum raczej mnie nie załamie jeśli tak będzie trzeba, odeślę całość.
Cytat:
Napisane przez kriss_de_valnor Pokaż wiadomość
Nigdy nie mam trudności z wysyłką pudełek w kopercie, nawet baaardzo dużych kartonów I aż wydaje mi się dziwne, że wizażanka z takim stażem nie pakuje flakoników w kartony (czyt. nie zabezpiecza wystarczająco) i czuje się na dodatek pokrzywdzona ale to moja prywatna opinia...
dziewczyny ta dyskusja powinna sie toczyc na plotkowej czarnej liscie wymiankowej

a co do kartonikow wysylanych poleconym to zalezy od placowki (w jednej pan mi nie przyjmuje lub strzela focha, w innych nie ma najmniejszego problemu) ja wysylam perfumy w kartonikach, w kopercie bym sie bala i oczywiscie poleconym leci

przepisy nie definiuja opakowania, jakim wysylamy 'dokumenty' dla jasnosci moga to tez byc nosniki danych (fikusny, szklany pendrive tez sie pod to lapie), nie tylko papiery sa ograniczenia wielkosciowe - suma dlugosci bokow nie moze przekraczac 90 cm, wiec kartoniki ewidentnie mozna wysylac
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 19:27   #4432
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
dziewczyny ta dyskusja powinna sie toczyc na plotkowej czarnej liscie wymiankowej
Magdo, ale wymiana nie była w ogóle ustalana na Targowisku, tylko tu choć może i masz rację że to nie najlepszy ku temu wątek. Zresztą dyskusja już chyba z grubsza skonkludowana- dla porządku zaczekam aż się wypowie jakiś moderator forum i odeślę Małej jej przesyłkę (jak przyjdzie ) skoro konsensus wydaje się być taki, że brak kartonika rozstrzyga. Mogę się z tym nie zgadzać ale skoro takie są tu reguły.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 19:42   #4433
simone2010
Zakorzenienie
 
Avatar simone2010
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 410
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Moja drobna uwaga, z punktu widzenia osoby biorącej udział w rozbiórkach:

Argument: "ale zostałam poproszona o taką formę wysyłki" uważam za kompletnie nie trafiony Czyli to Mała jest winna, że flakony stłuczone, bo wybrała taki sposób dostawy? Jak dla mnie winna jest PP + ewentualnie organizatorka.

Doskonale wiemy, jak PP potrafi traktować różnego rodzaju przesyłki - sama koperta bąbelkowa i parę kawałków folii nie wystarczy

Koperta bąbelkowa + dokładne zabezpieczenie odlewek/flakonów tak, żeby były "puchate" (lub ewentualnie koperta bąbelkowa+ kartonik)
__________________
Tygrysku...!
Co Prosiaczku?
NIC - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę - chciałem się tylko upewnić czy jesteś...


Ćwiczę od czasu do czasu

Spełniam swoje małe marzenia
simone2010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 19:43   #4434
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Magdo, ale wymiana nie była w ogóle ustalana na Targowisku, tylko tu choć może i masz rację że to nie najlepszy ku temu wątek. Zresztą dyskusja już chyba z grubsza skonkludowana- dla porządku zaczekam aż się wypowie jakiś moderator forum i odeślę Małej jej przesyłkę (jak przyjdzie ) skoro konsensus wydaje się być taki, że brak kartonika rozstrzyga. Mogę się z tym nie zgadzać ale skoro takie są tu reguły.
upsss...przepraszam Aniu bylam przekonana, ze to wymiana perfumowa, stad sugestia

ale tak poza wszystkim, radze sie klocic o przyjecie kartonika jako poleconego (lub wskazanie paragrafu, ktory tego zabrania - a takowego nie ma ), bo to zwykle wygodnictwo pocztowcow, a nie przepisy zmusza do wysylki kartonu jako paczki (no i cena wyzsza )
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 19:44   #4435
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez mała82 Pokaż wiadomość
(...)
Ja wysylajac listem zawsze pakuje dodatkowo w kartonik, czy to oryginalny z perfum, czy jakies inne pudelko, nie wyobrazam sobie inaczej
Ja tez zawsze wysylam w kartonie (jesli mam kartonik do perfum, to ten jeszcze tez wkladam do pudelka)
Staram sie nie wysylac w kopertach...kilka razy doszly do mnie odklejone koperty
Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Ale zostałam poproszona o wysyłkę poleconym ekonomicznym.[COLOR=Silver]
(...)
Ja to rozumiem
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 19:48   #4436
aszuelka
Zakorzenienie
 
Avatar aszuelka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 867
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez simone2010 Pokaż wiadomość
Moja drobna uwaga, z punktu widzenia osoby biorącej udział w rozbiórkach:

Argument: "ale zostałam poproszona o taką formę wysyłki" uważam za kompletnie nie trafiony Czyli to Mała jest winna, że flakony stłuczone, bo wybrała taki sposób dostawy? Jak dla mnie winna jest PP + ewentualnie organizatorka.

Doskonale wiemy, jak PP potrafi traktować różnego rodzaju przesyłki - sama koperta bąbelkowa i parę kawałków folii nie wystarczy

Koperta bąbelkowa + dokładne zabezpieczenie odlewek/flakonów tak, żeby były "puchate" (lub ewentualnie koperta bąbelkowa+ kartonik)
Tez sie wetne w dyskusje, ale mam identyczne zdanie. A gdyby zaproponowala wyslanie zwyklym listem to tez bys sie zgodzila?
__________________
11.08.2017 zaręczyny

16.06.2018 ślub
https://www.suwaczek.pl/cache/33159b1b51.png
aszuelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 19:49   #4437
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
Ja tez zawsze wysylam w kartonie (jesli mam kartonik do perfum, to ten jeszcze tez wkladam do pudelka)
Staram sie nie wysylac w kopertach...kilka razy doszly do mnie odklejone koperty

Ja to rozumiem
mało tego, że wysyłam flakony w kartonikach to i próbki tak ślę - zazwyczaj w opakowaniach po lekach i dodatkowo w bąblach i takowej kopercie, dokładam wszelkich starań aby nie spotkała mnie i kogoś przykrość odbioru skruszonych w drobny mak fiolek
__________________
próbki na wymianę



kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 19:52   #4438
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Ja tylko dodam, ze jeżeli chodzi o wspólne zakupy to organizatorka nie musi nic oddawać, wysyłać ponownie, nie odpowiada kompletnie za to w jakim stanie dojdzie przesyłka... też w razie draki zaczniemy mieć pretensje, że nie wysłała w kartonie?
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 19:55   #4439
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Dziewczyny, nie wszystkie na raz Wysłałam PW do moderatorów z cc do Małej82 z opisem sytuacji i zapewniam, że dostosuję się do wszelkich rekomendacji - wedle tego, co mówicie, otrzymaną przesyłkę będę musiała odesłać. Co z pewnością uczynię a przy okazji odbiorę naukę.

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Ja tylko dodam, ze jeżeli chodzi o wspólne zakupy to organizatorka nie musi nic oddawać, wysyłać ponownie, nie odpowiada kompletnie za to w jakim stanie dojdzie przesyłka... też w razie draki zaczniemy mieć pretensje, że nie wysłała w kartonie?
A regulamin na to co?
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 19:58   #4440
mała82
Zakorzenienie
 
Avatar mała82
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 568
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Oki, to czekamy na podpowiedź moderatorek. Ja tez sie klócic nie zamierzam.

Aniu ja regulamin poczty znam, bo jako organizatorka tu na perfumowym, mialam sytuacje, ze panie na poczcie nie chciały przyjąć odlewek do wysylki listem... Ale nie jest to zgodne z regulaminem jak juz pisala Magda i muszą przyjąć
__________________
Wymiana perfum
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post87460084

Edytowane przez mała82
Czas edycji: 2013-04-30 o 20:00
mała82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne zakupy perfumeryjne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:54.