- My listopadowe mamy, brzuchy już na taczkach pchamy - część III - 2015 ! - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-09-17, 09:33   #2341
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: - My listopadowe mamy, brzuchy już na taczkach pchamy - część III - 2015 !

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
to tak jak ja, raz zjadlam lazanki z kapusta i ok, zostaly mi na drugi dzien tez zjadlam i przekroczony na sniadanie jem przewaznie to samo i raz przekroczony, raz nie. no masakra to chyba zalezy od dnia, jak te nasze hormony w danym dniu balują. ( nobo to wlasnie te hormony zaburzaja wchlanianie insuliny - i produkowanie jej przez trzustke )
Masz rację. Od hormonów i podobno od stresu - stres podnosi poziom cukru. Aczkolwiek ja się niczym nie stresuje. Na razie - bo za kilka dni obrona, to stres będzie
Teraz po śniadaniu miałam 123, tragedii nie ma, ale mogłoby być lepiej...
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 09:34   #2342
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: - My listopadowe mamy, brzuchy już na taczkach pchamy - część III - 2015 !

Cytat:
Napisane przez cynamon_ Pokaż wiadomość
Szyjka zamknięta, wszystko cacy, niunia główką w dole i ładny z niej klocuszek bo 2.100 :P mąż i synek zachwyceni, zabrałam ich ze sobą :P
Spora dziewuszka

Cytat:
Napisane przez maartucha Pokaż wiadomość
U nas już "gotowość skurczowa", skrocona i miekka szyjka wiec leżenia ciag dalszy niestety minimun jeszcze 5 tyg. Niby jestem jedna z ostatnich listopadówek ale mam przeczucie, że szybciej sie rozpakujemy.
Najważniejsze to wytrzymać do 38 tygodni, dasz radę
Zakupy świetne

Cytat:
Napisane przez srebrna_smuga Pokaż wiadomość
Skraca mi się szyjka, mam leżeć i nic nie robić. Łykać 3x1 nospę dziennie i do tego mam duhapston...Zuzia się nie odwróciła i już się nie odwróci bo mam za wąski kanał rodny i żaden poród naturalny nie wchodzi w grę..
Jak n ten etap ciąży 2kg to nie jest dużo.
Wiem, że te zalecenia potrafią zdołować, ale zostało do porodu kilkla tygodni, będzie dobrze

fasterka Bardzo podoba mi się pokój

limonka My też non stop dywagujemy nad ustawieniem nowych mebli i to jest masakra, a bo wymiary się nie zgadzają, a bo miejsce niepraktyczne.

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
ja chodzę do luxmedu i mam niby USG co wizytę, ale takie bez pomiarów i też mnie to zastanawia, jak później będzie ustalana waga
U mnie też te pomiary były na co 2 wizycie, sama musiałam pytać, ile waży dziecko.

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
trochę się podłamałam, bo właśnie mąż dostał w pracy wiadomość, że firma się przenosi i jeszcze maksymalnie 2 miesiące będzie tam pracował
Masakra... Ale z drugiej strony ma 2 miesiące na znalezienie czegoś nowego, być może nowy pracodawca jednak pójdzie na kompromis z urlopem na opiekę nad Wami - w końcu urodzenie dziecka to bardzo ważny moment...
Nie wiem też, czy ten zapis o odprawie jest zgodny z prawem, ja bym to skonsultowała...

Cytat:
Napisane przez monic167 Pokaż wiadomość
aa i jeszcze miałam Was o cos zapytać
też tak mocno odczuwacie ruchy dziecka w sensie- że są hm. bolesne- nieprzyjemne ??
Dla mnie są mocno nieprzyjemne (chyba, że łapkami poboksuje okolice pęcherza), Fasol jest z rodzaju tych wiercących się jak Alien

Cytat:
Napisane przez Amelia16 Pokaż wiadomość
Co do kosmetyków, to już chyba kiedyś pisałam, że stawiam na babydream(płyn do kąpieli) i bambino(krem lżejszy i tłustszy), jak dla mnie sprawdzone i tanie do pupy na awarię sudocrem. Więcej nie planowałam dokupywać kosmetyków
My też nie planujemy dużej ilości mazideł (nie ma co przesadzać, jak dzieć będzie miał zdrową skórę) - póki co czytam składy, pewnie postawimy na jak najbardziej naturalne kosmetyki.

Cytat:
Napisane przez Agusiek89 Pokaż wiadomość
A właśnie a propo nacinania, jesteście za czy przeciw? Z tego co wiem to nacinanie dużo "pomaga", w sensie że kobieta nie pęka tam wtedy mocno. Gdy nie ma nacięcia kobieta pęka wtedy aż do odbytu. Koleżanka z pracy przy pierwszej ciąży miała nacięcie, zszyli ją i się ładnie zagoiło, a przy drugiej nie zrobili jej nacięcia to popękała aż do odbytu i sito jej się zrobiło tragicznie to wspomina
Sama nie wiem.
Położna na SR mówiła, że lepiej pęknąć; z drugiej strony rozmawiałam z doświadczoną koleżanką i ta przytoczyła historię znajomej, która miała ogromne komplikacje z powodu pęknięć.
Zaufam położnej - powiem, że chciałabym ochronić krocze, ale jeśli ona uzna, że bez nacięcia się nie obejdzie, to przeboleję.
Póki co za 3 tygodnie spróbujemy z masażem, teraz zdaję się na ruch i ćwiczenia mięśni dna miednicy.

Cytat:
Napisane przez fasterka90 Pokaż wiadomość
Chyba u nas się zmiana imienia szykuje... Tz nie podoba się jak mówię skrócone Paula a mi się zdaje że Paulina w takim codziennym użytkowaniu jest za długie.
Wg mnie Paulina nie jest za długie Ew. zostaje kwestia nazwiska - jeśli jest długie, to może jednak krótsze imię.
Pola i Kaja świetne

Cytat:
Napisane przez india_love Pokaż wiadomość
Dziewczyny nawet Was czytać nie mogęDrugi dzień z rzędu mam atak rwy kulszowej. W ogóle nie mogę chodzić a i leżenie to jaskaś masakra. Zadzwoniłam na IP to nie kazali przyjeżdżać bo i tak mi prześwietlenia nie zrobią i leków nie podadzą. Mam nakaz leżenia i nie dźwigania. Nikomu nie życzę takiego bólu Jakbym mogła to bym po ścianach pełzała...tak boli...
Współczuję. Słyszałam, że piłki tenisowe do masowania tych newralgicznych miejsc dobrze się sprawdzają.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość

dziewczyny jaki laktator lepiej kupić ? ręczny czy elektryczny ?
Jeśli zamierzasz szybko wrócić do pracy lub sporo wychodzić, to lepiej elektryczny. Ale z tym możesz zdać się na wypożyczalnię laktatorów (przy szpitalu, sklepy), zobaczysz czy się sprawdza i czy Ci pasuje.

Cytat:
Napisane przez laszczmagdalena Pokaż wiadomość
Takiego koteła poczyniłam dziś na odstresowanie
Boski

karoseria Emilia to piękne imię
Cytat:
Napisane przez fasterka90 Pokaż wiadomość
A co do wielkości dzieci po urodzeniu - na sr chodzi ze mną dziewczyna która po urodzeniu w terminie, w 40tc ważyła 2100! To dopiero maleństwo! I jej rodzeństwo,mama z podobną wagą się rodzili.
Nie było żadnych komplikacji zdrowotnych u matki? Obstawiałabym pewnie takie

Melduję się - mam maraton łażenia po lekarzach.
U hematologa nic nowego - mam zażywać leki, po których mam skutki uboczne (mdłości i biegunka), niestety nie poprawiają mojego stanu. Dalsza diagnostyka niemożliwa ze względu na ciążę; to już drugi preparat żelaza, który nie działa. Najprawdopodobniej nie przyswajam żelaza i tyle.

Wczoraj byłam u gina, bo zmartwiło mnie kilka objawów - bóle brzucha, ciągnięcie - mam odpoczywać.
Dziś endokrynolog (ciekawe do jakiej dawki lewotyroksyny dobiję przed porodem), jutro genetyczne.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 09:35   #2343
srebrna_smuga
Wtajemniczenie
 
Avatar srebrna_smuga
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 257
Dot.: - My listopadowe mamy, brzuchy już na taczkach pchamy - część III - 2015 !

Cytat:
Napisane przez cynamon_ Pokaż wiadomość
Srebrna_smuga, chodzi o to ze jesteś wąska w biodrach tak? Mierzyli Cię takim ala cyrklem?
Kiedyś już gin mi badała miednicę i mówiła, że jest mała i wąska. Myślałam, że może do porodu się rozszerzy ale w biodrach przybrało mi tylko 5cm i to podtrzymuje mi brzuszek a na dole dalej tak samo...
Moje siostry też mają drobne kości a jedna ma nawet tyłozgięcie
__________________

Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie..teraz mamy wszystko 
Zuzia już na świecie

srebrna_smuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 09:38   #2344
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: - My listopadowe mamy, brzuchy już na taczkach pchamy - część III - 2015 !

Cytat:
Napisane przez srebrna_smuga Pokaż wiadomość
Czy ja wiem czy mało? Wygląda na to, że jest w normie. Nie będzie wielka ale też nie malutka. Jeśli będzie przybierała tak jak przybiera do tej pory to na koniec miałaby 3340. Oczywiście to jest wg. wzoru bo może być tak, że będzie przybierała więcej i szybciej na koniec. Nie martw się na zapas. Ja w 40 tyg. urodziłam się 53cm z wagą 3100, a są dzieciaczki co rodzą się 49cm i 2800 i też jest dobrze. Najważniejsze żeby równo wszystko rosło bo np. u mnie ten brzuszek jest 5 dni do tyłu co jest podobno dopuszczalne i mam nadzieję, że w poniedziałek będzie ok i nie usłyszę że nie rośnie bo mi serce pęknie...

Iclosemyeyes

Dziewczyny czy Was też denerwują głośne dźwięki? Telewizor oglądam na głośność 3 a mąż jak przychodzi daje na 10-11 i dziwi się, że to dla mnie za głośno :O


O no no. Tez tak mam Ale za to tz mowi ze ja glosno mowie :P
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 09:43   #2345
srebrna_smuga
Wtajemniczenie
 
Avatar srebrna_smuga
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 257
Dot.: - My listopadowe mamy, brzuchy już na taczkach pchamy - część III - 2015 !

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Melduję się - mam maraton łażenia po lekarzach.
U hematologa nic nowego - mam zażywać leki, po których mam skutki uboczne (mdłości i biegunka), niestety nie poprawiają mojego stanu. Dalsza diagnostyka niemożliwa ze względu na ciążę; to już drugi preparat żelaza, który nie działa. Najprawdopodobniej nie przyswajam żelaza i tyle.

Wczoraj byłam u gina, bo zmartwiło mnie kilka objawów - bóle brzucha, ciągnięcie - mam odpoczywać.
Dziś endokrynolog (ciekawe do jakiej dawki lewotyroksyny dobiję przed porodem), jutro genetyczne.
O kurczę z tym żelazem to mega problem, jak to potem będzie przy porodzie? Transfuzja? Miałam te same odczucia ale myślałam, że to normalne na tym etapie. Po wczorajszej dawce leków i leżeniu jest ulga i teraz czuję różnicę. Odpoczywaj dużo Daj znać co tam u endo, ja mam w przyszły wtorek, ciekawe też jak to będzie u mnie. ..
__________________

Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie..teraz mamy wszystko 
Zuzia już na świecie

srebrna_smuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 09:47   #2346
JoyceSky
Zadomowienie
 
Avatar JoyceSky
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 348
GG do JoyceSky
Dot.: - My listopadowe mamy, brzuchy już na taczkach pchamy - część III - 2015 !

Cytat:
Napisane przez cynamon_ Pokaż wiadomość
Kochana nie martw się, tego wcale nie czuć mnie nawet szycie nie bolało (chyba hormony szczęścia tutaj podziałały)
Dużo osób pociesza, że "ejj nie przejmuj się; nacinania się nie czuje bo to na skurczu robią" - jak ja to słyszę to przeraża mnie to jeszcze bardziej, bo to znaczy, że te skurcze tak bardzo bolą, że nawet jak ktoś ci na żywca przecina skórę to ty tego nie czujesz

Cytat:
Napisane przez wizaz_p_l Pokaż wiadomość
U mnie tydzień temu jeszcze było pełno, ale ja jestem frajerka ;-)
Sprawdzałam na allegro to identyki są 2x droższe.
No właśnie ja tak czułam, że będą się cieszyć super powodzeniem, więc po swoje jechałam od razu w pierwszy dzień jak je wprowadzili

Cytat:
Napisane przez india_love Pokaż wiadomość
Dodaj do tego uczucie wykręcania nogi i tysiąca igieł w tyłku z jedną przewodnią wielką igłą wysadzaną w kręgosłup tak, że czujesz to wszystko aż w stopie. Jak chcesz iść to padasz na kolana itp.
Oby Wam to dziewczyny nigdy się nie przytrafiło bo ponoć w wysokiej ciąży może dopaść ta dolegliwość
Bardzo Ci współczuję. Ja miałam problemy z rwą w 2 trymestrze i miałam momenty, że Tż musiał mnie prawie zanosić do łazienki bo ja nie byłam w stanie kroku zrobić. Potem zaczęłam spać z cebuszką i jakoś samo przeszło. Mam nadzieję, że nie będzie Cię trzymać aż do porodu

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość

dziewczyny jaki laktator lepiej kupić ? ręczny czy elektryczny ?
Ja mam od bratowej ręczny Avent. Ona sobie chwaliła i mam nadzieję, że taki mi wystarczy, ale gdyby była jakaś masakra to się szarpnę i kupię elektryczny.

Cytat:
Napisane przez monic167 Pokaż wiadomość
bylam dzis w rossmannie, kupilam chusteczki nawilżane-2pak po 80sztuk które poleca sroka + krem na zimno bo są w nieco niższej cenie jeśli któraś planowała,to warto przy okazji kupić
Przypomnij mi plizzz jakie to były chusteczki, bo pamiętam, że nie tak dawno czytałam u niej, że jakieś nowe się pojawiły i mają fajny skład, ale nie mogę sobie przypomnieć nazwy

Cytat:
Napisane przez Agusiek89 Pokaż wiadomość

Dziewczyny byłam wczoraj na tym badaniu usg, późno wróciliśmy bo kolejka się przeciągneła jak zwykle. No i tak:
lekarka zrobiła mi usg dowcipne, sprawdziła szyjkę, powiedziała że jak na tym etapie ciąży jest ok, ma 2,8 cm, zamknięta, że nie jest źle, ale powinnam raczej leżeć i odpoczywać. Tak że odetchnęłam troszkę, bo myślałam że tam na dole już tragicznie jest
Potem miałam usg brzuszkowe, posprawdzała Maleństwo dokładnie, wszystko pomierzyła i jest zdrowiutka, wszystko tak jak być powinno Potwierdziła, że dziewczynka, pokazała nawet pipkę tak że nic mojej Ali nie urosło Ale straszna wstydziocha, tak jak na poprzednim usg, tak samo na tym, twarzą do kręgosłupa była znów zwrócona i za cholerkę nawet lekko profilu nie chciała pokazać No i w tamtym tygodniu w czwartek na usg Mała miała 1464 g, a wczoraj wieczorem na usg miała już 1798 g i troszkę się przestraszyłam, bo jak będzie nabierać wagi w takim tempie, to w 40 tyg będzie miała 4800g
Nie stresuj się. Mi się wydaje mało prawdoposobne żeby w tydzień przybrała 300 g, więc może przy tym pierwszy USG babka trochę nie doszacowała wagi małej?

Cytat:
Napisane przez laszczmagdalena Pokaż wiadomość
Takiego koteła poczyniłam dziś na odstresowanie
Super koteł

Jutro mają przyjść mebelki Nie mogę się doczekać i pewnie będę cisnęła Tż żeby złożył chociaż komodę w weekend
__________________
Well-behaved women rarely make history...

http://www.maxmodels.pl/joycesky.html
JoyceSky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 09:51   #2347
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: - My listopadowe mamy, brzuchy już na taczkach pchamy - część III - 2015 !

Cytat:
Napisane przez poznanianka1990 Pokaż wiadomość
Masz rację. Od hormonów i podobno od stresu - stres podnosi poziom cukru. Aczkolwiek ja się niczym nie stresuje. Na razie - bo za kilka dni obrona, to stres będzie
Teraz po śniadaniu miałam 123, tragedii nie ma, ale mogłoby być lepiej...
to identyczny miałaś dziś po śniadaniu jak i ja

ja się stresuję przed każdym mierzeniem... stresuje sie czy będzie w normie czy nie.. może to mi też trochę dźwiga :p

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość

Jeśli zamierzasz szybko wrócić do pracy lub sporo wychodzić, to lepiej elektryczny. Ale z tym możesz zdać się na wypożyczalnię laktatorów (przy szpitalu, sklepy), zobaczysz czy się sprawdza i czy Ci pasuje.


Melduję się - mam maraton łażenia po lekarzach.
U hematologa nic nowego - mam zażywać leki, po których mam skutki uboczne (mdłości i biegunka), niestety nie poprawiają mojego stanu. Dalsza diagnostyka niemożliwa ze względu na ciążę; to już drugi preparat żelaza, który nie działa. Najprawdopodobniej nie przyswajam żelaza i tyle.

Wczoraj byłam u gina, bo zmartwiło mnie kilka objawów - bóle brzucha, ciągnięcie - mam odpoczywać.
Dziś endokrynolog (ciekawe do jakiej dawki lewotyroksyny dobiję przed porodem), jutro genetyczne.
do pracy wracam po 6mcach. właśnie zamówiłam z rana elektryczny, ale też z ręcznym. więc będę sobię mogła zmieniać na ten który będzie mi lepiej pasował

masakra z tym żelazem :/ a jesz jajka, szpinak ? one mają dużo żelaza niby, może tak chociaż jakoś to podratujesz?
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-17, 09:58   #2348
JoyceSky
Zadomowienie
 
Avatar JoyceSky
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 348
GG do JoyceSky
Dot.: - My listopadowe mamy, brzuchy już na taczkach pchamy - część III - 2015 !

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Melduję się - mam maraton łażenia po lekarzach.
U hematologa nic nowego - mam zażywać leki, po których mam skutki uboczne (mdłości i biegunka), niestety nie poprawiają mojego stanu. Dalsza diagnostyka niemożliwa ze względu na ciążę; to już drugi preparat żelaza, który nie działa. Najprawdopodobniej nie przyswajam żelaza i tyle.

Wczoraj byłam u gina, bo zmartwiło mnie kilka objawów - bóle brzucha, ciągnięcie - mam odpoczywać.
Dziś endokrynolog (ciekawe do jakiej dawki lewotyroksyny dobiję przed porodem), jutro genetyczne.
Biedna jesteś z tym żelazem! Nie przyswajasz suplementowanego żelaza czy z diety normalnie też nie? Ja bym w tej kwestii zaufała lekarzowi i pewnie wypytała przede wszystkim czy to jakoś na dzidzię nie wpływa i jakie następne kroki proponuje... ale współczuję, że leczenie nie działa

Srebrna_Smugo, chciałam zapytać o te USG przy szpitalu. Każdy może się tam umówić i zapłaci 40 zł czy to jakoś Twoja gin Ci zalatwiła? Sama bym się chętnie wybrała
__________________
Well-behaved women rarely make history...

http://www.maxmodels.pl/joycesky.html
JoyceSky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 10:01   #2349
peachella
Rozeznanie
 
Avatar peachella
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 865
Dot.: - My listopadowe mamy, brzuchy już na taczkach pchamy - część III - 2015 !

Cytat:
Napisane przez fasterka90 Pokaż wiadomość
India zdrowiej! Zdawało mi się czy pisałaś że u Ciebie będzie cc i to chwile po srebrnej smudze? Może czegoś nie doczytałam ale jakie są wskazania?

Ja już po śniadaniu,tz wyprawiłam do pracy,się pomalowałam, zaraz idę z psem i na badanie krwi. Jak wrócę musze dom ogarnąć bo wczoraj miałam niemoc, a o 11 musze wyjechać po babcie na dworzec.

Wczoraj wybieraliśmy inne imię ale narazie nic nie wybraliśmy. Ja się zastanawiam nad Aleksandra i Joanna (typy tz) on nad moimi -Kaja, Marta. Marta mu proponowałam bo sam kiedyś chciał a teraz nie chce Kaja on wyśmiał bo jak dla psa i że KajaK będą wołać. Spodobała mi się tez Pola ale to się już w ogóle spotkało z półgodzinną krytyką.... Że pola to mogą być uprawne albo pole do popisu
Dla mnie osobiście Ola bardzo ok ale chciałam uniknąć modnego imienia...A Joanna... Ja Anna, córka Joanna no nie wiem...
Kaja byłoby śliczne. Kaja,Kajka, Kajeczka z resztą Marta też ładnie Martusia, Marteczka...
Ja się zastanawiałam nad Kają, ale pies mojej ciotki tka miał na imię i jakoś mi przeszło Pola mi też mi się podoba, a Ola mam na imię więc wiadomo jakbym nie miała to bym rozważała takie takie swojej córy. Wbrew pozorom nie jest takie popularne.


Cytat:
Napisane przez srebrna_smuga Pokaż wiadomość
fasterka90 jestem w szoku, że imię zmieniacie I tak fajnie napisałaś o imieniu Marta Pisałam kiedyś, że nie przepadałam za swoim imieniem a teraz myślę że jest całkiem ok Usunę na razie z pierwszej strony Paulinkę, jak wybierzecie inne imię daj znać



O kurczę India...Ja wiem jak to boli tylko u mnie jest tak, że jeszcze dam rade wstać. Najgorzej jak złapie raz z jednej strony raz z drugiej i aż łamie w pół...Leż kochana już nam nie wiele zostało Ty masz na 23? Może będziemy miały w tym samym dniu Na razie się nie boję cc, boję się tego co będzie po ;p Nigdy nie miałam operacji, mam nadzieję że szybko się pozbieram bo bardzo chcę zajmować się Zuzią sama.

Olej kokosowy vergin bio eko to najlepszy olej jaki może być <3 Kocham miłością już od paru ładnych lat



Ale łowy Super!



Mam ręczny z Lovi. Nie wiem czy wystarczy przy cc...




Jejku jak ja Wam współczuję dziewczyny z tą cukrzycą. Nie piszę nic w tym temacie bo generalnie mnie nie dotyczy i nie będę się wypowiadała ale to musi być straszne



O jak dobrze, że wszystko jest ok Ja myślę, że malutka waży dość w normie, sprawdziłam i moja Zuzia w 30+6 ważyła 1579 g. Obliczyłam Ci na szybko, że gdyby do końca przybierała 300gr to będziesz miała 4498g córeczkę Oczywiście zawsze trzeba mieć poprawkę bo na moim wydruku w usg pisze, że może być wahanie +- 400gr.

O napiszę ciekawostkę jeszcze Jeśli macie na usg FL to jest kość udowa to same możecie sobie obliczyć ile dzidziuś ma cm :P

U mnie Zuzia miała w 31 tyg. 6mm x 7 = 42cm miała
fajny przelicznik. Moja w 30+5 miała FL 62,4 co daje jakieś 43 cm
Cytat:
Napisane przez magdalena111111 Pokaż wiadomość
Czesc, dziewczyny pisalyscie o termometrze rossmax tez bym go kupiła i czy on zmierzy temp. Butelki z woda, bo przydał bymi się do mierzenia na wszelki wypadek jak bym nie KP.
mierzy temperaturę otoczenia po prostu przełączasz na inny tryb.


Mam nadzieję, ze sprawdzi się to co piszecie o wierceniu się w ciąży i płakaniu później. Moja Maja wierci się niemiłosiernie nie dość, ze po srodku brzucha wypina się tak, zę pępek mi wychodzi na drugą stronę to jeszcze wierci mi dziury w pachwinach

Coś czuję, że charakterek będzie miała po rodzicach

Czym się różnia kocyki Minky od zwykłych, bo muszę jeden jeszcze dokupić do szpitala i się nad nim zastanawiam. Podobno w Pepco można dostać?

Idziemy dzisiaj na 16 na zajecia z sr, a jutro prawdopodobnie już będziemy mieć wózek do odbioru
peachella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 10:03   #2350
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: - My listopadowe mamy, brzuchy już na taczkach pchamy - część III - 2015 !

Dziewczyny ja znów wpadam jak po ogień.
Czy te które kupują dla Maluszków kosmetyki Babydream i Hip czy możecie napisać które dokładnie.
Bo nie mam dostępu do tych kosmetyków a słyszałam że są bdb i mam okazję kurierem z PL wysłać.
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 10:04   #2351
srebrna_smuga
Wtajemniczenie
 
Avatar srebrna_smuga
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 257
Dot.: - My listopadowe mamy, brzuchy już na taczkach pchamy - część III - 2015 !

Cytat:
Napisane przez JoyceSky Pokaż wiadomość
Biedna jesteś z tym żelazem! Nie przyswajasz suplementowanego żelaza czy z diety normalnie też nie? Ja bym w tej kwestii zaufała lekarzowi i pewnie wypytała przede wszystkim czy to jakoś na dzidzię nie wpływa i jakie następne kroki proponuje... ale współczuję, że leczenie nie działa

Srebrna_Smugo, chciałam zapytać o te USG przy szpitalu. Każdy może się tam umówić i zapłaci 40 zł czy to jakoś Twoja gin Ci zalatwiła? Sama bym się chętnie wybrała
Normalnie z ulicy wchodzisz i mówisz, że chciałabyś zapisać się na usg ciąży http://www.szpital.net.pl/index.php?y=4&x=35&x1=1&b=0
__________________

Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie..teraz mamy wszystko 
Zuzia już na świecie

srebrna_smuga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-17, 10:18   #2352
Agusiek89
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 456
Dot.: - My listopadowe mamy, brzuchy już na taczkach pchamy - część III - 2015 !

Cytat:
Napisane przez JoyceSky Pokaż wiadomość
Dużo osób pociesza, że "ejj nie przejmuj się; nacinania się nie czuje bo to na skurczu robią" - jak ja to słyszę to przeraża mnie to jeszcze bardziej, bo to znaczy, że te skurcze tak bardzo bolą, że nawet jak ktoś ci na żywca przecina skórę to ty tego nie czujesz



No właśnie ja tak czułam, że będą się cieszyć super powodzeniem, więc po swoje jechałam od razu w pierwszy dzień jak je wprowadzili



Bardzo Ci współczuję. Ja miałam problemy z rwą w 2 trymestrze i miałam momenty, że Tż musiał mnie prawie zanosić do łazienki bo ja nie byłam w stanie kroku zrobić. Potem zaczęłam spać z cebuszką i jakoś samo przeszło. Mam nadzieję, że nie będzie Cię trzymać aż do porodu



Ja mam od bratowej ręczny Avent. Ona sobie chwaliła i mam nadzieję, że taki mi wystarczy, ale gdyby była jakaś masakra to się szarpnę i kupię elektryczny.



Przypomnij mi plizzz jakie to były chusteczki, bo pamiętam, że nie tak dawno czytałam u niej, że jakieś nowe się pojawiły i mają fajny skład, ale nie mogę sobie przypomnieć nazwy



Nie stresuj się. Mi się wydaje mało prawdoposobne żeby w tydzień przybrała 300 g, więc może przy tym pierwszy USG babka trochę nie doszacowała wagi małej?



Super koteł

Jutro mają przyjść mebelki Nie mogę się doczekać i pewnie będę cisnęła Tż żeby złożył chociaż komodę w weekend
Raczej nie podkoloryzowała nic, myślę że tak Mała rośnie Oby potem przystopowała
__________________
Alicja już na świecie
Agusiek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 10:21   #2353
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: - My listopadowe mamy, brzuchy już na taczkach pchamy - część III - 2015 !

Byłam na małych zakupach, ale gorąco u mnie
Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość

Masakra... Ale z drugiej strony ma 2 miesiące na znalezienie czegoś nowego, być może nowy pracodawca jednak pójdzie na kompromis z urlopem na opiekę nad Wami - w końcu urodzenie dziecka to bardzo ważny moment...
Nie wiem też, czy ten zapis o odprawie jest zgodny z prawem, ja bym to skonsultowała...

Melduję się - mam maraton łażenia po lekarzach.
U hematologa nic nowego - mam zażywać leki, po których mam skutki uboczne (mdłości i biegunka), niestety nie poprawiają mojego stanu. Dalsza diagnostyka niemożliwa ze względu na ciążę; to już drugi preparat żelaza, który nie działa. Najprawdopodobniej nie przyswajam żelaza i tyle.

Wczoraj byłam u gina, bo zmartwiło mnie kilka objawów - bóle brzucha, ciągnięcie - mam odpoczywać.
Dziś endokrynolog (ciekawe do jakiej dawki lewotyroksyny dobiję przed porodem), jutro genetyczne.
Masz rację, przejrzę sobie zapisy prawa pracy czy odprawa może być wypłacona pod warunkiem prawie całkowitej obecności. A co specjalnego wolnego na urodzenie dziecka nie mamy co liczyć, to korporacja i raczej gdzieś mają sentymenty


Jakie preparaty żelaza brałaś do tej pory? U mnie feroplex się sprawdził, nie wiem czy próbowałaś. Trzymam kciuki za dalsze wizyty, pochwal się po genetycznym co u synka
Cytat:
Napisane przez tylkokasia Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja znów wpadam jak po ogień.
Czy te które kupują dla Maluszków kosmetyki Babydream i Hip czy możecie napisać które dokładnie.
Bo nie mam dostępu do tych kosmetyków a słyszałam że są bdb i mam okazję kurierem z PL wysłać.
żel do mycia taki: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...-waschgel.html

taki krem na zimę: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...me.html&next=1

na odparzenia są 2 kremy: taki https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...me.html&next=1 i taki https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...me.html&next=1
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 10:23   #2354
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: - My listopadowe mamy, brzuchy już na taczkach pchamy - część III - 2015 !

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
to identyczny miałaś dziś po śniadaniu jak i ja

ja się stresuję przed każdym mierzeniem... stresuje sie czy będzie w normie czy nie.. może to mi też trochę dźwiga :p
A jak masz tak jak dziś to co na to diabetolog? Przymyka oko czy się czepia?
Ja się stresowałam jak zaczęłam mierzyć po 1,5h. Teraz już mnie to nie stresuje

Cytat:
Napisane przez tylkokasia Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja znów wpadam jak po ogień.
Czy te które kupują dla Maluszków kosmetyki Babydream i Hip czy możecie napisać które dokładnie.
Bo nie mam dostępu do tych kosmetyków a słyszałam że są bdb i mam okazję kurierem z PL wysłać.
Ja z Hippa kupiłam:
krem do twarzy i ciała - https://www.feedo.pl/sklep/kosmetyki...FYsLcwodFyYHeA
mleczko pielęgnacyjne - http://ezakupy.tesco.pl/pl-PL/Produc...FWHicgodF1UIjA
żel i szampon 2w1 - http://www.rossnet.pl/Produkt/Hipp-B...,6086,rossne14

Chciałam jeszcze dokupić to:
krem na zimno i wiatr - https://mamotoja.pl/hipp-babysanft-k...1,124,r19.html
krem p/odparzeniom - https://www.feedo.pl/sklep/kosmetyki...FUMGcwodr4MNdw
ale nigdzie nie mogłam dostać, więc kupiłam:
- krem Babydream na zimno i wiatr: http://www.rossnet.pl/Produkt/Babydr...,6090,rossne14
a krem przeciw odparzeniom mam z Johnsona, bo dostałam tubkę wraz z próbkami, o taki: https://www.feedo.pl/sklep/kosmetyki...FePTcgodzfQMjQ , więc zużyję, aczkolwiek wolałabym Hippa, bądź Babydream.
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm


Edytowane przez poznanianka1990
Czas edycji: 2015-09-17 o 10:27
poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 10:24   #2355
lexie42
Zakorzenienie
 
Avatar lexie42
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 3 852
Dot.: - My listopadowe mamy, brzuchy już na taczkach pchamy - część III - 2015 !

Ależ macie ostatnio pęd do pisania nie mogę się wbić do Was.
Szukałam wczoraj kocyka minky i znalazłam fajny tylko zastanawiam się jakie wziąć wypełnienie. Są trzy: bez wypełnienia, wiosenny i zimowy. Biorę rozmiar 75x100 więc np do wózka i tak go złożę na pół więc wydaje mi się, że ten wiosenny będzie dobry i dłużej posłuży. Jaki wy kupujecie?
lexie42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 10:24   #2356
fasterka90
Zadomowienie
 
Avatar fasterka90
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 274
Dot.: - My listopadowe mamy, brzuchy już na taczkach pchamy - część III - 2015 !

Jadę już po babcie, ale upał!!
Nie wiem czy po mnie nie widać że w ciąży czy co sobie ludzie myślą ale parę przystanków jechałam stojąc... I to nie chodzi o to że ludzie za grosz kultury nie mają i nie ustępują - starsze babcie sobie usiadły..
__________________
02.11.2012
09.03.2015 II kreski
13.11.15 Ola 2790g, 49cm
fasterka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 10:25   #2357
Kasiula8708
Rozeznanie
 
Avatar Kasiula8708
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 733
Dot.: - My listopadowe mamy, brzuchy już na taczkach pchamy - część III - 2015 !

helloł tyle skrobiecie od wczoraj że nie dam rady was zacytować


widziałam że u fasterki zmiana imienia,posiedzcie na spokojnie z tż i napewno na coś się zdecydujecie,chociaż widzę że twój tż tak samo uparty jak mój i jak mu się jakieś nie podoba to nie ma bata żeby przekonać na spokojnie u nas w sumie to mąż zaproponował Lenę,ja wcześniej wogóle nie brałam pod uwagę,ale mi się podoba i tak zostało,choć jak pytają to odpowiadam że nie jest to 100% decyzja,być może po porodzie jak zobaczę malutką natchnie mnie na inne imię



India trzymaj się bidulko nawet sobie nie chcę wyobrażać jaki to ból musi być



tylko kasia ja z tych firm zamawiałam żel do włosów i ciała z hippa 2w1,podobno oliwki i z babydream i z hippa mają dobre składy, kupiłam jeszcze krem do buźki na mróz i wiatr z rossmana też ma dobry skład,tyle ci mogę polecić




dziewczyny co do laktatorów widziałam że sporo z was wstrzymuje się z kupnem do porodu,ja też tak zrobię,poczekam i ocenię sytuację,do pracy narazie nie wracam więc raczej będzie mi potrzebny na jakieś chwilowe wyjście bez małej albo na nawał pokarmu,zobaczymy..


Nacinania też się boję jak cholera powiem położnej że jeśli da radę to żeby chroniła krocze a jeśli nie będzie takiej możliwości to trudno,też słyszałam o masażu krocza,ale można go wykonywać chyba po 34 tc i za zgodą lekarza


Wczoraj się nie odzywałam bo miałam bardzo zakręcony dzień. Mój mąz miał ost problemy z okiem,często go bolało i maił w nim pełno popękanych żyłek czerwonych,poszliśmy do okulisty i ta mu przepisała kropelki na zmniejszenie tego obrzęku i kazała zgłosić się na kontrolę po tyg,więc się wczoraj wybraliśmy i mąż dostał skierowanie do szpitala,przestraszyłam się a on jeszcze bardziej bo nigdy nie leżał w szpitalu,doktorka powiedziała,że nie będzie go faszerować dalej kroplami tylko lepiej jak go zostawia w szpitalu i zrobią konkretne badania,ale nie było tak pięknie Dojechaliśmy na 13 i na izbie wysłali nas na okulistykę,tam po badaniu stwierdzili że nie widzą nic niepokojącego i żebyśmy znów wrócili na izbę na konsultację neurologiczną,w skrócie to się tam nasiedzieliśmy do godz 18,można było jajo znieść,ja nie wiem jak ludzie takie coś wytrzymują,na głupi opis badania czekaliśmy prawie 3h!!!! i i tak nic konkretnego nie wiemy tyle że trzeba się zgłosić do poradni okulistycznej,zwariować mozna z tą naszą służbą zdrowia,ja się zastanawiam jak trafię z bólami na ip to czy też będę musiała siedzieć i tyle czekać na lekarza?????wczoraj z nami siedziała tam babcia ze złamana nogą czekała na prześwietlenie 3 h aż mi jej szkoda było



dobra biorę się za porządki bo dziś super pogoda,miłego dnia




Zapomniałam się pochwalić dziś zaczęłam 33 tc wow
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę,
Jestem przy Tobie od pierwszego grama,
Tyś moje dziecko ..... a ja.... Twoja mama

Lenka,nasz mały wielki cud
Kasiula8708 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 10:28   #2358
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: - My listopadowe mamy, brzuchy już na taczkach pchamy - część III - 2015 !

Cytat:
Napisane przez lexie42 Pokaż wiadomość
Ależ macie ostatnio pęd do pisania nie mogę się wbić do Was.
Szukałam wczoraj kocyka minky i znalazłam fajny tylko zastanawiam się jakie wziąć wypełnienie. Są trzy: bez wypełnienia, wiosenny i zimowy. Biorę rozmiar 75x100 więc np do wózka i tak go złożę na pół więc wydaje mi się, że ten wiosenny będzie dobry i dłużej posłuży. Jaki wy kupujecie?
na tej aukcji gdzie chcę zamówić jest do wyboru kocyk letni, całoroczny i zimowy i chyba wezmę ten całoroczny, bo i tak do wózka mam śpiworek jakby coś jaki wzór wybrałaś?
Cytat:
Napisane przez fasterka90 Pokaż wiadomość
Jadę już po babcie, ale upał!!
Nie wiem czy po mnie nie widać że w ciąży czy co sobie ludzie myślą ale parę przystanków jechałam stojąc... I to nie chodzi o to że ludzie za grosz kultury nie mają i nie ustępują - starsze babcie sobie usiadły..
a nie ma u was takich miejsc z naklejką, że są dla ciężarnych/niepełnosprawnych?
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 10:29   #2359
JoyceSky
Zadomowienie
 
Avatar JoyceSky
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 348
GG do JoyceSky
Dot.: - My listopadowe mamy, brzuchy już na taczkach pchamy - część III - 2015 !

Cytat:
Napisane przez srebrna_smuga Pokaż wiadomość
Normalnie z ulicy wchodzisz i mówisz, że chciałabyś zapisać się na usg ciąży http://www.szpital.net.pl/index.php?y=4&x=35&x1=1&b=0
Dzięki za namiary!

Cytat:
Napisane przez tylkokasia Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja znów wpadam jak po ogień.
Czy te które kupują dla Maluszków kosmetyki Babydream i Hip czy możecie napisać które dokładnie.
Bo nie mam dostępu do tych kosmetyków a słyszałam że są bdb i mam okazję kurierem z PL wysłać.
Ja wiem, że z Babydream polecany jest krem na wiatr i zimno, płyn do kąpieli i balsam po kąpieli, z HIPPa dobry jest płyn do kąpieli, ale za to balsam już nie bardzo.

Dziewczyny, muszę jeszcze Wam sprzedać mój sposób na zaparcia jeśli któraś też się z nimi boryka. Rano piję szklankę siemienia lnianego (jedną łyżeczkę mielonego siemienia zalewam wrzątkiem i to wszystko wypijam) i oprócz tego zalewam 6 śliwek suszonych gorącą wodą w kubku, odstawiam to do wieczora i wieczorem wypijam ten "kompocik" i wyjadam śliwki. Stosuję dopiero od 3 dni i już nie pamiętam co to zaparcia
__________________
Well-behaved women rarely make history...

http://www.maxmodels.pl/joycesky.html
JoyceSky jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-17, 10:36   #2360
lexie42
Zakorzenienie
 
Avatar lexie42
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 3 852
Dot.: - My listopadowe mamy, brzuchy już na taczkach pchamy - część III - 2015 !

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
na tej aukcji gdzie chcę zamówić jest do wyboru kocyk letni, całoroczny i zimowy i chyba wezmę ten całoroczny, bo i tak do wózka mam śpiworek jakby coś jaki wzór wybrałaś?
Chciałam koniecznie coś z amarantem i znalazłam w takie fajne serduszka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 73.jpg (91,5 KB, 29 załadowań)
lexie42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 10:44   #2361
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: - My listopadowe mamy, brzuchy już na taczkach pchamy - część III - 2015 !

Cytat:
Napisane przez lexie42 Pokaż wiadomość
Chciałam koniecznie coś z amarantem i znalazłam w takie fajne serduszka
ładny wzorek, nie widziałam jeszcze takiego. Podasz linka co to za sklep?
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 10:45   #2362
lexie42
Zakorzenienie
 
Avatar lexie42
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 3 852
Dot.: - My listopadowe mamy, brzuchy już na taczkach pchamy - część III - 2015 !

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
ładny wzorek, nie widziałam jeszcze takiego. Podasz linka co to za sklep?
Tu są właśnie takie inne wzorki, mniej spotykane. A cena taka sama jak na innych aukcjach
http://allegro.pl/milutka-kocyk-ligh...596241317.html
lexie42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 10:46   #2363
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: - My listopadowe mamy, brzuchy już na taczkach pchamy - część III - 2015 !

U nas od wczorajszego wieczora na tapecie temat wózka Na pewno kupujemy 2w1, bo fotelik/nosidełko mamy od koleżanki, a i tak nie będę go wpinać w stelaż. Ewentualnie rozważam kupno tego wózka co ona ma (Tako City Move) - też 2w1, to wtedy da mi też adaptery.

Słyszałyście jakieś opinie o tych wózkach:
1. Coneco Elmo - http://allegro.pl/wozek-coneco-elmo-...536480233.html
2. Caretero Compass - http://allegro.pl/wozek-wielofunkcyj...097541689.html
3. Tako Captiva -http://allegro.pl/tako-wozek-2-w-1-captiva-acoustic-grafit-srebro-i5639489267.html
4. Euro-Cart Passo http://allegro.pl/wozek-passo-euro-c...661941245.html
5. Adamex York - http://allegro.pl/wozek-gleboko-spac...412265269.html
6. Baby design Lupo - http://allegro.pl/baby-design-2015-w...647597347.html
7. Espiro Atlantic - http://allegro.pl/espiro-atlantic-wo...300946147.html
8. Delti Amelis Basic - http://allegro.pl/delti-x-lander-woz...659662298.html
9. Delti Amelis Pro - http://allegro.pl/wozek-delti-amelis...647839950.html
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 10:51   #2364
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: - My listopadowe mamy, brzuchy już na taczkach pchamy - część III - 2015 !

Cytat:
Napisane przez poznanianka1990 Pokaż wiadomość
A jak masz tak jak dziś to co na to diabetolog? Przymyka oko czy się czepia?
Ja się stresowałam jak zaczęłam mierzyć po 1,5h. Teraz już mnie to nie stresuje



Ja z Hippa kupiłam:
krem do twarzy i ciała - https://www.feedo.pl/sklep/kosmetyki...FYsLcwodFyYHeA
mleczko pielęgnacyjne - http://ezakupy.tesco.pl/pl-PL/Produc...FWHicgodF1UIjA
żel i szampon 2w1 - http://www.rossnet.pl/Produkt/Hipp-B...,6086,rossne14

Chciałam jeszcze dokupić to:
krem na zimno i wiatr - https://mamotoja.pl/hipp-babysanft-k...1,124,r19.html
krem p/odparzeniom - https://www.feedo.pl/sklep/kosmetyki...FUMGcwodr4MNdw
ale nigdzie nie mogłam dostać, więc kupiłam:
- krem Babydream na zimno i wiatr: http://www.rossnet.pl/Produkt/Babydr...,6090,rossne14
a krem przeciw odparzeniom mam z Johnsona, bo dostałam tubkę wraz z próbkami, o taki: https://www.feedo.pl/sklep/kosmetyki...FePTcgodzfQMjQ , więc zużyję, aczkolwiek wolałabym Hippa, bądź Babydream.
raczej nic nie mowi, jak czasem po obiedzie widzi ze przekroczone dosc sporo ( jak np po pierogach 170 bylo raz ) to mowi zebym sobie przed obiadem wstrzyknela insuline jak wiem ze bedzie jakis grubszy. ale tak jak pisalam, ja raz zjem cos i mam ok a na drugi dzien po tym samym skacze, wiec skad mam wiedziec ze mam sobie wstrzyknac ;d jeszcze przed obiadem nie wstrzykiwalam, ale przed nastepnymi pierogami wstrzyknę. nie mam przekroczonych duzo wynikow po 123 , 129 to przeciez niewiele, wiec pewni dlatego sie nie czepia. tymbardziej ze czytalam na necie, ze glukometry zawyzaja troche poziom cukru wiec na tescie z krwi pewnie bylyby w normie wyniki ;P
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 10:56   #2365
maartucha
Zadomowienie
 
Avatar maartucha
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 590
GG do maartucha
Dot.: - My listopadowe mamy, brzuchy już na taczkach pchamy - część III - 2015 !

Kawka, wafelek i można leniuchować

Dziś mnie Oliwierek czkawka obudził o hmm 2, poszłam do toaletki i chyba poczuł kołysanie i sie rozbudził i godzina nie moja

Wczoraj SR i pielęgnacja noworodka i kolejne próbeczki
Omawialiśmy co trzeba kupić a co zbędne, jak pielęgnować jak układać trzymać itd.
Z takich fajniejszych rzeczy jakie mi utkwiły to to, że dzidziusia od pierwszych dni przy przebieraniu kładziemy na 1-3 minutki na brzuszek. Dzieki temu wzmacnia kręgosłupik, ćwiczy mięsnie, masuje sobie brzuszek i jednocześnie jelitka przez co z dupeczki wychodzą gazy. Wiadomo - jeśli dzidziusiowi to się nie spodoba to nic na siłe ale tak czy siak przy przebieraniu dajemy mu tą chwilke żeby dupka odpoczela od pampersów.

Aaa no i np powiedziała jeszcze, żeby się nie wychylać z obcinaniem pazurków już w szpitalu tylko z 2 tyg po porodzie. Dzidziuś ma cienkie i faktycznie ostre paluszki ale po to sie zaklada niedrapki. Po urodzeniu ten paznokiec po calej swojej dlugosci przylega jeszcze do skóry i naturalnie po ok 2 tyg zacznie własnie nabierać taka formę jak u dorosłego czyli, że od pewnego miejsca juz nie jest zespolony ze skóra.

A tak no to o pielęgnacji pępuszka, o samej kąpieli, odnośnie pierwszych spacerków. Ahhh już się nie moge wszystkiego doczekac
__________________


" . . D
zisaj uwierzyłam, że do szczęścia
Mi wystarczy bym przy Tobie była . . . "
(19.05.2006)

[luksjaa]104680[/luksjaa]
maartucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 10:58   #2366
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: - My listopadowe mamy, brzuchy już na taczkach pchamy - część III - 2015 !

Cytat:
Napisane przez lexie42 Pokaż wiadomość
Tu są właśnie takie inne wzorki, mniej spotykane. A cena taka sama jak na innych aukcjach
http://allegro.pl/milutka-kocyk-ligh...596241317.html
Ale piekne! Ten Twoj najladniejszy!
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 11:07   #2367
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: - My listopadowe mamy, brzuchy już na taczkach pchamy - część III - 2015 !

czekooczekolada, to moja tak samo - czytała tylko co wtedy jadłam (jak przekroczę wynik to z boku zapisuję co zjadłam). W sumie to tylko raz miałam bardzo wysoki bo 163, no dwa razy około 140 bodajże. A tak to przeważnie w normie lub lekko ponad - 123, 126. No i zawsze liczę średnią z tych 4 pomiarów. Położna na szkoleniu mówiła, że jeśli średnia jest do 99 to elegancko Ja mam różnie, raz mam mniej np. 93-95 a czasem 102-103. Póki co tragedii nie ma, mam nadzieję, że insulina mi nie grozi.

maartucha, oo imię macie już wybrane Albo mi wcześniej umknęło.
Nam położna na SR mówiła, żeby też się wstrzymać z obcinaniem paznokci. Powiedziała, że ona to zrobi jak przyjdzie na pierwszą wizytę do domu (czyli 2-3 dni po wyjściu ze szpitala).
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm


Edytowane przez poznanianka1990
Czas edycji: 2015-09-17 o 11:09
poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 11:13   #2368
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: - My listopadowe mamy, brzuchy już na taczkach pchamy - część III - 2015 !

Cytat:
Napisane przez lexie42 Pokaż wiadomość
Tu są właśnie takie inne wzorki, mniej spotykane. A cena taka sama jak na innych aukcjach
http://allegro.pl/milutka-kocyk-ligh...596241317.html
szkoda, że nie ma wzorku łowickiego, bo my koniecznie chcemy taki a cena dobra ja bym brała ten średni, bo ten zimowy to już faktycznie taka pierzyna
Cytat:
Napisane przez maartucha Pokaż wiadomość
Kawka, wafelek i można leniuchować

Dziś mnie Oliwierek czkawka obudził o hmm 2, poszłam do toaletki i chyba poczuł kołysanie i sie rozbudził i godzina nie moja

Wczoraj SR i pielęgnacja noworodka i kolejne próbeczki
Omawialiśmy co trzeba kupić a co zbędne, jak pielęgnować jak układać trzymać itd.
Z takich fajniejszych rzeczy jakie mi utkwiły to to, że dzidziusia od pierwszych dni przy przebieraniu kładziemy na 1-3 minutki na brzuszek. Dzieki temu wzmacnia kręgosłupik, ćwiczy mięsnie, masuje sobie brzuszek i jednocześnie jelitka przez co z dupeczki wychodzą gazy. Wiadomo - jeśli dzidziusiowi to się nie spodoba to nic na siłe ale tak czy siak przy przebieraniu dajemy mu tą chwilke żeby dupka odpoczela od pampersów.

Aaa no i np powiedziała jeszcze, żeby się nie wychylać z obcinaniem pazurków już w szpitalu tylko z 2 tyg po porodzie. Dzidziuś ma cienkie i faktycznie ostre paluszki ale po to sie zaklada niedrapki. Po urodzeniu ten paznokiec po calej swojej dlugosci przylega jeszcze do skóry i naturalnie po ok 2 tyg zacznie własnie nabierać taka formę jak u dorosłego czyli, że od pewnego miejsca juz nie jest zespolony ze skóra.

A tak no to o pielęgnacji pępuszka, o samej kąpieli, odnośnie pierwszych spacerków. Ahhh już się nie moge wszystkiego doczekac
ciekawe, nie słyszałam o tym leżeniu na brzuszku i obcinaniu - myślałam, że od razu się obcina.

Ja też już się nie mogę mojej gwiazdki doczekać, jak już będzie listopad to chyba oszaleję z niecierpliwości
Cytat:
Napisane przez poznanianka1990 Pokaż wiadomość
U nas od wczorajszego wieczora na tapecie temat wózka Na pewno kupujemy 2w1, bo fotelik/nosidełko mamy od koleżanki, a i tak nie będę go wpinać w stelaż. Ewentualnie rozważam kupno tego wózka co ona ma (Tako City Move) - też 2w1, to wtedy da mi też adaptery.

Słyszałyście jakieś opinie o tych wózkach:
1. Coneco Elmo - http://allegro.pl/wozek-coneco-elmo-...536480233.html
2. Caretero Compass - http://allegro.pl/wozek-wielofunkcyj...097541689.html
3. Tako Captiva -
4. Euro-Cart Passo http://allegro.pl/wozek-passo-euro-c...661941245.html
5. Adamex York - http://allegro.pl/wozek-gleboko-spac...412265269.html
6. Baby design Lupo - http://allegro.pl/baby-design-2015-w...647597347.html
7. Espiro Atlantic - http://allegro.pl/espiro-atlantic-wo...300946147.html
8. Delti Amelis Basic - http://allegro.pl/delti-x-lander-woz...659662298.html
9. Delti Amelis Pro - http://allegro.pl/wozek-delti-amelis...647839950.html
a jakie macie kryteria według których szukacie? Ja tylko tym Amelisom się przyglądałam i już trochę o nich pisałam.
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 11:14   #2369
maartucha
Zadomowienie
 
Avatar maartucha
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 590
GG do maartucha
Dot.: - My listopadowe mamy, brzuchy już na taczkach pchamy - część III - 2015 !

Cytat:
Napisane przez poznanianka1990 Pokaż wiadomość
czekooczekolada, to moja tak samo - czytała tylko co wtedy jadłam (jak przekroczę wynik to z boku zapisuję co zjadłam). W sumie to tylko raz miałam bardzo wysoki bo 163, no dwa razy około 140 bodajże. A tak to przeważnie w normie lub lekko ponad - 123, 126. No i zawsze liczę średnią z tych 4 pomiarów. Położna na szkoleniu mówiła, że jeśli średnia jest do 99 to elegancko Ja mam różnie, raz mam mniej np. 93-95 a czasem 102-103. Póki co tragedii nie ma, mam nadzieję, że insulina mi nie grozi.

maartucha, oo imię macie już wybrane Albo mi wcześniej umknęło.
Nam położna na SR mówiła, żeby też się wstrzymać z obcinaniem paznokci. Powiedziała, że ona to zrobi jak przyjdzie na pierwszą wizytę do domu (czyli 2-3 dni po wyjściu ze szpitala).

Wybrane tak na 99 % :P Chyba, że cipeczka sie urodzi hehe to wtedy Lilianka :P ale nic na to nie wskazuje i jakos ostatnio się już przyjęło, że mówimy sobie Olinek okraglinek :P Oliwierek

Iclosemyeyes położna mówiła, że mamusie już w szpitalu chcą obcinać ale przez to, że ten pazurek jeszcze jest jak by zrośniety ze skóra wielokrotnie po prostu doprowadzają do ran, które nie są wskazane oczywiście.

A co do leżenia to też się zaskoczyła ale milo bo uwielbiam jak bobaski lezą na brzuszkach. Tylko na tym wczesnym etapie nie podkladamy raczek po klatke tylko kladziemy bardziej tak na płasko a dziecko naturalnie podkurcza nozki i unosi dupeczke i wtedy ulatniaja sie te gazy, przez co mniej boli brzuszek a dupka sie wietrzy.
__________________


" . . D
zisaj uwierzyłam, że do szczęścia
Mi wystarczy bym przy Tobie była . . . "
(19.05.2006)

[luksjaa]104680[/luksjaa]

Edytowane przez maartucha
Czas edycji: 2015-09-17 o 11:19
maartucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 11:27   #2370
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: - My listopadowe mamy, brzuchy już na taczkach pchamy - część III - 2015 !

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
a jakie macie kryteria według których szukacie? Ja tylko tym Amelisom się przyglądałam i już trochę o nich pisałam.
- cena, ja chciałabym do max 1200-1300, mój mąż oczywiście chciałby jak najtaniej...
- duża gondola
- lekki w prowadzeniu (wagowo nie musi być, bo na parterze mieszkamy)
- pompowane koła
- regulacja materacyka w gondoli i spacerówce (ale to chyba teraz taki standard, nie?)
- pakowna torba ta na dole, najlepiej zapinana na zamek
- fajnie jakby rączka była przekładana, ale jakby nie była to nie będzie tragedii
- no i najlepiej jakby wszystkie dodatki były w cenie - typu parasolka, torba, moskitiera, folia przeciwdeszczowa itd.
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-08 13:45:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:45.