Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarby! - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-10-22, 00:09   #1771
paula_d
Zadomowienie
 
Avatar paula_d
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 228
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Cytat:
Napisane przez tylkokasia Pokaż wiadomość
Ja też od kilku dni czuję mniej ruchy. I właśnie ostatnio mnie czkawka uspokoiła. Chyba faktycznie dzieciaczki zbierają energie na poród.



Ja mam 2 torby takie jak na bagaż podręczny w samolocie.
A jak byłam w szpitalu to widziałam że z dużo większymi przyjeżdżają.
Ale zazwyczaj 2 torby.
ja się spakowalam w dokładnie takie same torby jak piszesz i z doświadczenia wiem że się sprawdzą. Nie mam tylko podkładów na łóżko ale w szpitalu są pod przescieradlem ceraty także czy ja wiem czy to konieczne.
Moja mała tez ostatnio jest spokojniejsza ale to normalne na tym etapie ciąży w pon mam wizytę i mam kilka pytań do lekarza. A głównie to musi mi spawdzic czy krążek jest na miejscu.
__________________

paula_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 00:17   #1772
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV  to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Cytat:
Napisane przez lexie42 Pokaż wiadomość
Po co ja spałam po południu, teraz nie mogę zasnąć oczywiście tysiąc myśli na minutę, jak to będzie itd. Chyba zaraz zacznę książkę czytać to może mi oczy polecą.
Ja nie spalam cala noc i teraz tez nie moge zasnac wiec wiesz nie ma nic gorszego chyba na swiecie jak bezzennosc. Szlag m ie trafi chyba jeszcze tak pare dni
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 00:56   #1773
paula_d
Zadomowienie
 
Avatar paula_d
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 228
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Ja tez spać nie mogę 😢 więc od razu witam się w 36 tc i tym samym w 9 miesiącu 😰
__________________

paula_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 01:33   #1774
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Cytat:
Napisane przez paula_d Pokaż wiadomość
Ja tez spać nie mogę 😢 więc od razu witam się w 36 tc i tym samym w 9 miesiącu 😰
Witamy witamy
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 02:39   #1775
201604151126
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 384
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Standardowo ja też nie spie nie wiemco jest w dzień juz nie sypiam jak wczesniej, kolo 9-10 jestem padnieta i zasypiam potem się budze na siku i po spaniu, chociaż dzisiaj nawet siku jeszcze nie bylam . To chyba normalne ze tak mamy to pewnie z nerwow . Wczorajszej nocy teznie spalam i usnelam kolo 5 i pierwszy raz w życiu nie slyszalam budzika ze zmęczenia a moz się obudził i sobie leżał jeszcze i usnol i zaspal do pracy, i tak sobie pomyslalam czy potem ze zmęczenia przy wstawaniu do dziecka nie będę juz taka czujna i zacznie płakać a ja będę spala. Pokoik prawie skończony jeszcze komoda i szafa, pewnie za tydzień moz zrobi, mam nadzieje ze jak wyjde ze szpitala to juz będzie.
201604151126 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 02:45   #1776
india_love
Raczkowanie
 
Avatar india_love
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 283
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

I ja nie śpię. Milion mysli w głowie. Całe internety przeczytane. Jak żyć??
__________________
Już jestem! Sambor, 26.10.2015
india_love jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 06:38   #1777
fasterka90
Zadomowienie
 
Avatar fasterka90
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 274
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Witam się w 38tc ciąża donoszona
Ja znów miałam całkiem ok noc, tylko ok 4 wstałam do WC a wczoraj do późna byli u nas znajomi, poszłam się położyć do drugiego pokoju i zasnęłam tak mocno że ani nie słyszałam jak wychodzili ani się nie obudziłam jak tz wziął pościel z łóżka na którym spałam dopiero potem mnie obudził żebym się przyniosła. I potem rozmyślalam że z takim mocnym snem to niedobrze przy małym dziecku... Ale wierzę że instynkt zrobi swoje i płacz maleństwa mnie obudzi. A jak nie mnie to tz napewno.

A,Poziomkowa pytałaś po co ręczniki papierowe -ponoć najlepsze do osuszania krocza po prysznicu
__________________
02.11.2012
09.03.2015 II kreski
13.11.15 Ola 2790g, 49cm

Edytowane przez fasterka90
Czas edycji: 2015-10-22 o 06:51
fasterka90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-22, 06:38   #1778
paula_d
Zadomowienie
 
Avatar paula_d
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 228
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

A ja już nie śpię aczkolwiek tylko dlatego że starszą córcie do szkoły musiałam wyszukiwać ☺ a teraz może uda mi się walnąć drzemkę choć krociutka.
__________________

paula_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 07:14   #1779
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Ja biore 102 cm, 86 wydaje mi sie za mala - niechby dziec urodzil sie 60 cm, taka wanienka 86 zaraz bedzie za mala na niego.

A stelaz obowiazkowo, nie wyobrazam sobie sie schylac i obciazac jeszcze dodatkowo kregoslup. Jak dziecko bedzie wieksze to stelaz mozna wyniesc i schowac
Tylko, że potem dziecko siedzi jak się kąpie, więc mi się osobiście wydaje, że ta mniejsza też by wystarczyła.




Cytat:
Napisane przez paula_d Pokaż wiadomość
Ja tez spać nie mogę 😢 więc od razu witam się w 36 tc i tym samym w 9 miesiącu 😰

Cytat:
Napisane przez fasterka90 Pokaż wiadomość
Witam się w 38tc ciąża donoszona
Gratuluję dziewczyny

Przed chwila się obudziłam, oczywiście z katarem i bólem głowy

Wczoraj wieczorem zmierzyłam brzuch i kolejny centymetr do przodu - już 94
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 07:35   #1780
Soul89
Zadomowienie
 
Avatar Soul89
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 478
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Witam się dziewczyny z rana ❤ ja dziś miałam troszkę gorszą noc, nie mogłam zasnąć, mały chyba naciskał mi na pęcherz i latałam co 10 minut jak poparzona 😐 w końcu ok 3 zasnęłam..
Dziś będę pakować torbę do szpitala, a o 14 mam wizytę u endokrynologa,mam nadzieję że wszystko ok.

W ogóle ostatnio mam jakieś głupie rozkminki, że skoro mój mały tak niewiele się rusza, to może coś z nim jest nie tak 😢 serio im bliżej końca tymbardziej mam durne myśli 😢

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
__________________


"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostanie.
Aparatka od 15.04.2013
Soul89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 07:38   #1781
Agusiek89
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 456
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Gratuluję rozpoczęcia nowych tygodni

Iclosemyeyes dobrze, że wszystko ok. Muszę się przyznać, że myślałam o Tobie w nocy czy wszystko ok, a nie chciało mi się włazić na wizaz. Na szczęście jest ok

Moja Mała normalnie się rusza, dosyć często nawet. Czasem aż ją uspokajam, żeby nie szalała, bo wtedy serduszko jej szybko bije. W nocy tylko czasem się przestraszam, bo się nie rusza, a co się okazuje, że ona śpi tak jak mama oby po porodzie też miała taki rytm
__________________
Alicja już na świecie
Agusiek89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-22, 08:10   #1782
Amelia16
Zadomowienie
 
Avatar Amelia16
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 390
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

To i ja się witam w rozpoczętym 36 tc!! Cel numer I osiągnięty - najważniejsze ale wczoraj wzięłam też ostatnią luteinę więc znów może mi się pogorszyć samopoczucie...

Cytat:
Napisane przez agne19s Pokaż wiadomość
Amelio jesteś z nami w grupie na Facebooku ??
A co do naciecia to szpital który mam najbliżej i ten do którego chyba pojadę rodzic nie stosuje ochrony krocza, i położna mnie uprzedzila ze każdą pierworodka jest nacinana bez wyjątku...
Nie jestem, jakoś nie byłam aktywna jak zakładałyście grupę i nie wiem co, gdzie i jak nawet...
__________________
1 , 2 , 3
Amelia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 08:11   #1783
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Cytat:
Napisane przez Amelia16 Pokaż wiadomość
To i ja się witam w rozpoczętym 36 tc!! Cel numer I osiągnięty - najważniejsze ale wczoraj wzięłam też ostatnią luteinę więc znów może mi się pogorszyć samopoczucie...


Nie jestem, jakoś nie byłam aktywna jak zakładałyście grupę i nie wiem co, gdzie i jak nawet...
Gratuluję rozpoczętego kolejnego tygodnia

A co do grupy na fb to jeśli chcesz dołączyć to wyślij PW do Poziomkowej89 z linkiem do Twojego profilu na fb
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 08:27   #1784
Agusiek89
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 456
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Dziewczyny tak czytam o tych smoczkach i się zastanawiam czy brać do szpitala się naczytałam, że dziecko potem ma problem ze ssaniem piersi...
__________________
Alicja już na świecie
Agusiek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 08:30   #1785
agne19s
Zadomowienie
 
Avatar agne19s
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 106
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Cytat:
Napisane przez Amelia16 Pokaż wiadomość
To i ja się witam w rozpoczętym 36 tc!! Cel numer I osiągnięty - najważniejsze ale wczoraj wzięłam też ostatnią luteinę więc znów może mi się pogorszyć samopoczucie...


Nie jestem, jakoś nie byłam aktywna jak zakładałyście grupę i nie wiem co, gdzie i jak nawet...
No to pisz do Poziomkowej

Ja już zaliczyłam dzisiaj wizytę w laboratorium na czczo nie było tak zle, a myślałam ze z głodu to ja zemdleje.
Tak to cierpię na bezsenność a jak dzisiaj chciałam na 7:30 być w laboratorium to się nie umiałam wybudzic.
Wiecie może gdzie są te duże waciki takie kwadratowe w miarę dobrej cenie ? Raz była akcja z dady a teraz w biedronce normalnie na półkach nie leżą.. A cena w drogerii za dość małą paczkę 6zł......
__________________
"Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień
Nie masz co wspominać? Lepiej swe życie zmień!"
agne19s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 08:31   #1786
lexie42
Zakorzenienie
 
Avatar lexie42
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 3 852
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Udało mi się o 2 zasnąć, potem tylko raz wstałam do wc i nawet nie słyszałam kiedy mąż z nocki wrócił. Także żadnego spania po południu
lexie42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 08:42   #1787
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Cytat:
Napisane przez agne19s Pokaż wiadomość
No to pisz do Poziomkowej

Ja już zaliczyłam dzisiaj wizytę w laboratorium na czczo nie było tak zle, a myślałam ze z głodu to ja zemdleje.
Tak to cierpię na bezsenność a jak dzisiaj chciałam na 7:30 być w laboratorium to się nie umiałam wybudzic.
Wiecie może gdzie są te duże waciki takie kwadratowe w miarę dobrej cenie ? Raz była akcja z dady a teraz w biedronce normalnie na półkach nie leżą.. A cena w drogerii za dość małą paczkę 6zł......
Zobacz Babydream z Rossmanna, chyba są tańsze.
Ja kupiłam Kindii, bodajże w Auchan za ok. 4zl.
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 08:45   #1788
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Ja to mimo wszystkich boli, ciezaru i tego sikania moglabym spac i spac. Klade sie i mnie nie ma. Tylko ze u nas dalej ciezkie noce ostatnio przez zabkowanie i mam chyba deficyty

Jeszcze w dodatku tak ciemno i ponuro jak wstaje... 7 godz a tu ciemna noc. Chyba czas sie teraz przestawia jakos nie?



A ja wzielam mniejsza wanienke bo pozniej dziecko nie chce lezec i wieksza jest zwyczajnie mniej poreczna. A duzo osob przenosi wtedy calkiem juz do duzej wanny. Stelaza nie vralam.bo mam taki stolik w lazience i on akurat sie sprawdzal takze nie ma co kasy wydawac. Albo niektorzy na stole kapia itd.
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 08:48   #1789
cynamon_
Zakorzenienie
 
Avatar cynamon_
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9 195
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

[QUOTE=fasterka90;53191629]Witam się w 38tc ciąża donoszona
Ja znów miałam całkiem ok noc, tylko ok 4 wstałam do WC a wczoraj do późna byli u nas znajomi, poszłam się położyć do drugiego pokoju i zasnęłam tak mocno że ani nie słyszałam jak wychodzili ani się nie obudziłam jak tz wziął pościel z łóżka na którym spałam dopiero potem mnie obudził żebym się przyniosła. I potem rozmyślalam że z takim mocnym snem to niedobrze przy małym dziecku... Ale wierzę że instynkt zrobi swoje i płacz maleństwa mnie obudzi. A jak nie mnie to tz napewno.

Gratuluję 38 tygodnia! ja tez mam mocny sen, a jak jestem wykonczona to juz w ogóle, i mnie nieraz musiał rzeczywiście Tz budzić jak mały kwilił
__________________
27.08.2011 SYNUŚ
05.11.2015 CÓRECZKA
cynamon_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-22, 08:49   #1790
monic167
Rozeznanie
 
Avatar monic167
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 691
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Cytat:
Napisane przez Dzika Ropucha Pokaż wiadomość
No to ja mam tak samo..

Limonka-przytulam mocno. Ty to masz pod górkę, zawsze coś..Aż wstyd mi np narzekać na moje "boleści",a co ty masz powiedzieć.. 3mam za Ciebie mocno kciuki! Nie daj się tam!!!

Dzika śliwka Współczuję i przytulam. 3maj się

Iclosemyeyes Mnie ostatnio jak złapał ból krzyża to cały dzień ciągiem mnie bolał, przeszło dopiero na drugi dzień jak wstałam..

Wiecie co zaczęłam się pakować..I chciałam się zmieścić do jednej walizki i za ch*** nie dam rady.. No mam ręczniki piżamy, Te duże podpachy 2 szt po 10, cyckonosze wkładki pieluszki jednorazowe, 1 paczkę chusteczek.. I już jest pełna... I co mam jechać z 2 torbami bo dziecka nie spakowałam jeszcze a do walizki to mi się nie zmieści.. Pomyślą że zapakowana jak na 2 tyg wakacji....

Ja nie wiem jak mam się spakować

hey dziewczyny ! gratuluje udanych wizyt i trzymam kciuki za wszystkie "na wylocie"


Dzika_ropucha-ja tez juz torbe spakowałam i jak Tż zobczył jaka musialam wziac dużą walizkę to sie pytał czy ja tam na 2tygodnie zostaję haha a tak serio, to polowe walizki właśnie zajęły te podkłady poporodowe,pampersy małej, ręczniki itp. chciałam zmieścić się do mniejszej,ale serio nie da rady
__________________
monic167 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 08:54   #1791
cynamon_
Zakorzenienie
 
Avatar cynamon_
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9 195
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Widzę, ze dużo z was cierpi na bezsenność, wspolczuje mnie się to zdarza rzadko, ale to moze dlatego ze nie robie żadnych drzemek w ciągu dnia.
Dzisiaj mam ktg i spotkanie z polozna na 12.30 dobrze bo poslucham serdusia mojej małej. Ostatnio poddenerwowana jestem i wszystko mnie wkurza z Tz-tem na czele, mała grzebie w szyjce ciągle, męczą mnie skurcze i w ogóle zamknelabym się w jakimś pudelku zeby wszyscy dali mi spokój, uroki końcówki..

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------

Monic, to ja ostatnio pakowałam górę od bikini do torby szpitalnej a Tz do mnie "a Ty co, na Kanary się wybierasz"? )
__________________
27.08.2011 SYNUŚ
05.11.2015 CÓRECZKA
cynamon_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 08:58   #1792
ada32
Wtajemniczenie
 
Avatar ada32
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 546
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość

Hej ada, fajnie że jesteś z nami przyblizylabys temat tego przygotowania do porodu?


Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
Iclo witaj
najważniejsze przy przygotowaniach do porodu jest przede wszystkim pozytywne myślenie o samym porodzie..popracować nad strachem przed tak naprawdę nieznanym...bo jakby nie było żadna z nas nie ma pojęcia co może się wydarzyć w trakcie..jak odczujemy ból..czy poród będzie postępował..itp..pogodzen ie się z sytuacją umożliwi nam połączenie się z naturą..oddanie się jej całkowicie wprowadzi nas w trans porodowy ..który zrobi za nas wszystko co trzeba ..pomóc można również kołysząc biodrami ..często i przy każdej okazji..ustawienie się maleństwa jest bardzo ważne ..no wiadomo..fajnym ćwiczeniem jest również "zwis"brzuszka stojąc na czworaka..np.przy brzegu łózka..położyć głowę,ręce i pół klatki piersiowej a reszta na podłodze by brzuch swobodnie powisiał i "odkleił"się na chwilę od biednego..zmęczonego kręgosłupa ..wtedy maluch swobodniej może sie poruszać i tym samym poukładać sie troszkę..

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
No ja wlasnie wczoraj na wieczór mialam takie uklucia na samym dole. Ale dzis juz znowu wszystko normalnie...
widzisz kochanie..takie kłucie może się pojawiać i znikać..to normalne..jak już maluszek obniża sie i naciska na dolne partie

Cytat:
Napisane przez cynamon_ Pokaż wiadomość
To moze rzeczywiście mała się wstawia, bo dokładnie czuje tak jak to opisujesz, czesto siedzę sobie okrakiem na piłce i bujam tyłkiem, tez odciąża to fajnie krzyż
to też bardzo fajne Ćwiczenie..ważny przy tym jest też całkowity relaks..rozluźnienie..tot alny "odjazd" wszystkich myśli..odprężenie

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
U nas teraz będzie Gabriel Chętnie poczytam o bajkowym porodzie, chciałabym mieć dobry poród...


.
oo miło..Gabrielki to fajne chłopaki są

kurcze ..myślę że nie pogniewacie się jak przekleję posta z wątku mam październikowych ...

ten post to tak jakby opis mojego porodu..Gabriela..
Oli to dziewczyna z innego wątku..

Och Oli..kochana wiem ze masz trójkę..wiem tez że czwarte to synuś a trzy córeczki masz.. dajesz mi nadzieje bo ja w październiku zaczynam starania o córcię ..choc nie ukrywam chłopiec równie będzie kochany...



Oli ..tak..Gabrysia rodzilam dojrzale..z doświadczeniem i zupełnie w transie porodowym..potrafilam w mówić sobie lekkość bóli..ktore szczerze byly lekkie..caly czas bylam tylko ja i to co sie aktualnie dzieje..poród!...ciągle kolysalam biodrami..lekko by maly idealnie wsuwal się w kanal rodny ..stojąc czulam sytuacje najbardziej..podpierałam sie tylko przy skurczach..zamknięte oczy i glowa balansująca w rytm oddechu ..w sumie mój tz mowil ze zachowywalam sie jakbym tanczyla ...trans mnie pochłonął..czulam sie świetnie im częstsze i mocniejsze bóle tym bliżej finiszu ..to motywacja ...tak ..ja wiem ..boli ..ale co z tego..maly człowiek sie rodzi i to jest teraz najważniejsze...kiedy panujesz nad bólem ..i w myślach sobie powtarzasz .."o ale fajnie..jeden bol mniej"..czy "no dobra..boli ..jeszcze troche poboli..ale zaraz przestanie .." Oddech gleboki po każdym skurczu..i przed..bo w trakcie przyznam ciężko oddychać..ale plytkie i szybkie..czasem wymuszone oddechy wskazane..mnie zatykało i w skurczu oddech wstrzymywalam..mrucząc i nucąc cos pod nosem...serio wystarczy wyluzować..bedzie co będzie ..urodzic muszę..to rodze..polozylam sie kiedy poczułam cudowne parcie (jak na kupke)..doslownie tylko troche mocnie ..ze ni cholery nie można tego zatrzymać..i wtedy sie zaczelo..ból party to tylko taka nazwa..to nie boli to wymuszenie do parcia..az cale ciało nabiera ochoty na..parcie..uczu cie cudowne..

Oli przeciez wiesz..da sie przeżyć..jest to najpiękniejszy moment dla matki..rodzic ..urodzic..przytulic maleństwo..ktore równie wystraszone i w bólu na świat przychodzi..

Oli to ze skowyczysz ..krzyczysz..piszczysz..( tez przy partych oddaje dzikie odgłosy)..to calkiem naturalne..ja nawet śmiem twierdzić ze krzyk wyzwolony bólem pomaga znieść ' ból"..

Oglądajcie filmy z porodów opanowanych i spokojnych rodzących kobiet. .. To tez uświadamia nam szczególnie pierworódkom ..ze jest to wykonalne..i wcale takie straszne..fakt boli ale ja szczerze powiem..wole dzieci rodzic niż zęba borowac na żywca...ass...



Oli staraj sie świadomie przec..najpierw z małym naciskiem by czuć przesuwanie sie maleństwa a pod koniec z całych sił..i krzycz dowoli..to pomaga..

Cytat:
Napisane przez agne19s Pokaż wiadomość
Ja jestem ciekawa czy ta teoria o aktywności w ciazy przekladajacej się na lżejszy poród jest prawdziwa. Ja jestem bardzo aktywna, a przynajmniej tak mi się wydaje. Sprzątam dom na błysk dwa razy w tyg, gotuje piekę spaceruje prasuje Piore i myje okna. Porodu boję się jak ognia i bardzo boję się naciecia/ pekniecia. Zawsze myślałam że jestem dość odporna na ból, może nie jakoś hardkorowo ale dentysta bez znieczulenia itd itp. A w ciazy normalnie jakby wszystko się wywrocilo. Każde pobranie krwi to mnie normalnie pali pod skórą, u dentysty to łzy mi lecialy, obcielam za mocno paznokieć i szczypalo strasznie kilka dni. Normalnie jak teraz tak mi się próg bólu obniżył to poród to będzie dla mnie jak ucinanie ręki na żywca.
w ciąży jesteśmy trochę przekrwione..normalne zatem że troszkę dotkliwiej czujemy ból..to tak dla bezpieczeństwa trochę..bo kobieta w ciąży powinna być świadoma w jakim jest stanie i ma wyczulone praktycznie wszystkie zmysły..by zwyczajnie chronić potomka..
no ale w trakcie porodu ból to już inna sprawa..zachęta to skorzystania z niego całą sobą..do urodzenia Cudu który wynagrodzi Wam ten trud ..siłą rzeczy ból przy porodzie ..i jeszcze świadomie kontrolowany mówi nam jak blisko jesteśmy naszego maleństwa ..a to chyba pozytywna wiadomość

Cytat:
Napisane przez wonderka Pokaż wiadomość
Srebna_smuga doskonale rozumiem Twojego nerwa na teściowa i nie, nie jesteś dziwna. Ja mojej nie chce widzieć nawet kilka dni pp powrocie do domu. Na szczęście w szpitalu moim nie ma wejścia na oddział, tylko oględziny przez szybę są.

Limonka trzymam kciuki, będzie dobrze, jesteś pod obserwacją, w razie czego mogą zadziałać natychmiast, bądź dobrej myśli jeśli to możliwe.
Olilina joycesky to wy może obok siebie leżycie. Zazdroszczę wam, że macie już maluszki. Mimo bólu to jednak ja też już chce.

Dziewczyny takie skurcze w nogach mnie łapią, że masakra. Łydki, uda, nawet dłonie... Dosyć mam.
magnezem trzeba się wspomóc i to raczej w dużych dawkach przy takich dolegliwościach


__________________
K

W

G
ada32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 09:07   #1793
maartucha
Zadomowienie
 
Avatar maartucha
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 590
GG do maartucha
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Cytat:
Napisane przez paula_d Pokaż wiadomość
Ja tez spać nie mogę 😢 więc od razu witam się w 36 tc i tym samym w 9 miesiącu 😰
Równiez witam się w 36 tc Jeszcze tydzien i zamierzam się nie oszczędzać bo już mi bokiem te leżenie wychodzi :O

Myślałam, że dzis w nocy szału dostane - co rowna godzine chodzilam siusiu, z czego kilka razy na kibelku taki bol mnie zlapal ze masakra. A teraz mnie boli głowa z niewyspania, plecy, biodra, pecherz i pachwina
__________________


" . . D
zisaj uwierzyłam, że do szczęścia
Mi wystarczy bym przy Tobie była . . . "
(19.05.2006)

[luksjaa]104680[/luksjaa]
maartucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 09:08   #1794
KarGS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 31
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Cytat:
Napisane przez fasterka90 Pokaż wiadomość
Fajnie macie że w Waszych szpitalach wszystko jest, w tym co ja wybrałam bieda straszna jeśli chodzi o takie rzeczy ...
Fasterka, a ty gdzie zdecydowałaś się na poród? Ja też jestem z Wrocka, więc stąd ta ciekawość My raczej będziemy rodzić na Kamieńskiego - raz, że najbliżej, a dwa oglądałam porodówkę i wydaje się być całkiem sympatyczna.
KarGS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 09:09   #1795
fasterka90
Zadomowienie
 
Avatar fasterka90
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 274
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Ja piernicze, co się ze mną dzieje ubrałam kurtkę,buty i... Siedzę bo nie mogę się zebrać do sklepu
__________________
02.11.2012
09.03.2015 II kreski
13.11.15 Ola 2790g, 49cm
fasterka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 09:10   #1796
cynamon_
Zakorzenienie
 
Avatar cynamon_
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9 195
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Ado, z ktorej metody będziesz korzystać majstrujac córkę?:P ja nie ukrywam ze tez kombinowalam jakby tu stworzyć małą kobietkę, no i udało się♥

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:10 ----------

Cytat:
Napisane przez fasterka90 Pokaż wiadomość
Ja piernicze, co się ze mną dzieje ubrałam kurtkę,buty i... Siedzę bo nie mogę się zebrać do sklepu
Haha dzisiaj mam to samo z tym ze ja jeszcze w szlafroku a powinnam się zbierać na to ktg
__________________
27.08.2011 SYNUŚ
05.11.2015 CÓRECZKA
cynamon_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 09:11   #1797
maartucha
Zadomowienie
 
Avatar maartucha
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 590
GG do maartucha
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Cytat:
Napisane przez fasterka90 Pokaż wiadomość
Ja piernicze, co się ze mną dzieje ubrałam kurtkę,buty i... Siedzę bo nie mogę się zebrać do sklepu
Haha a ja tak siedze i medytuje zeby wyjsc z pieskiem :P az w koncu sie poddal i postanowil isc spac
__________________


" . . D
zisaj uwierzyłam, że do szczęścia
Mi wystarczy bym przy Tobie była . . . "
(19.05.2006)

[luksjaa]104680[/luksjaa]
maartucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 09:13   #1798
fasterka90
Zadomowienie
 
Avatar fasterka90
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 274
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Cytat:
Napisane przez KarGS Pokaż wiadomość
Fasterka, a ty gdzie zdecydowałaś się na poród? Ja też jestem z Wrocka, więc stąd ta ciekawość My raczej będziemy rodzić na Kamieńskiego - raz, że najbliżej, a dwa oglądałam porodówkę i wydaje się być całkiem sympatyczna.
O wow, myślałam że tylko ja tu z Wrocka na Chałubińskiego biednie wygląda ale super personel, duża szansa na zzo i na dużą swobodę ruchów przy porodzie no i nie jest taki przeładowany jak na kamienskiego, musisz się liczyć z tym że tam mogą Cię nawet odesłać gdzie indziej... Niby aż 4 sale do porodu rodzinnego ale szansa że się uda chyba mniejsza niż przy 2 na klinikach... Chyba że masz wykupioną położną?
Terminy chyba też mamy podobne to może nawet się spotkamy
__________________
02.11.2012
09.03.2015 II kreski
13.11.15 Ola 2790g, 49cm
fasterka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 09:26   #1799
ada32
Wtajemniczenie
 
Avatar ada32
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 546
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Cytat:
Napisane przez cynamon_ Pokaż wiadomość
Ado, z ktorej metody będziesz korzystać majstrujac córkę?:P ja nie ukrywam ze tez kombinowalam jakby tu stworzyć małą kobietkę, no i udało się♥

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:10 ----------



Haha dzisiaj mam to samo z tym ze ja jeszcze w szlafroku a powinnam się zbierać na to ktg
wiesz co cynamonku..ja to słabo wierze w te metody..będzie co będzie..ale mimo wszystko spróbuję tej ..która przekonuje mnie najbardziej ..trzy dwa dni przed owulką i nic nie dokładać później hehe
__________________
K

W

G
ada32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 09:27   #1800
dzikasliwka
Rozeznanie
 
Avatar dzikasliwka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: okolice Kielc
Wiadomości: 569
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Cytat:
Napisane przez wizaz_p_l Pokaż wiadomość
dzika sliwka orientujesz się może co trzeba mieć dla dziecka spakowane na Prostą? Masz jakąś listę?
Cytat:
Napisane przez wizaz_p_l Pokaż wiadomość
No to ja byłam jak bluzka w paski ojj, trzeba było zagadać, bo ja myślałam, że już pewnie jesteś po ktg i się nie rozglądałam ja na ktg praktycznie nie czekałam, więc może też przyjeżdżaj sobie później bo rano może być więcej osób.
A ta doktorka nazywa się Bryła, wczoraj miała dyżur na IP.
No mnie też się ta Bryła czepiała, niby mówią że dobry specjalista, a tu taka faza... Nie mogłam później, bo chciałam zobaczyć się z moja gin, która i tak wyszła, bo tyle mi zeszło W poniedziałek (o ile nic się nie wydarzy ) jadę z samego rana!

Co do wyprawki, to mam listę z SR, już przepisuję:
-pieluchy jednorazowe (najmniejsze) i 3 pieluchy tetrowe;
-jedna czapeczka bawełniana,
3 komplety ubranek dla noworodka (body lub koszulki, śpioszki, kaftaniki);
- skarpetki i rękawiczki niedrapki,
- kocyk lub śpiworek,
- chusteczki nawilżające do pielęgnacji noworodka.

Ja dopakowałam jeszcze pieluszkę flanelową
dzikasliwka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-13 16:02:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:15.