Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-07, 15:33   #3661
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Po kokosie miałabym masakrę. Spróbuję musztardowy z rycynowym bo wybieram się w weekend, a nie chciałabym zniweczyć mej ciężkiej pracy nad loczem ;D
Lubią Twoje włosy ten musztardowy? Muszę chyba go spróbować.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 18:16   #3662
Doe
Rozeznanie
 
Avatar Doe
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 820
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Po kokosie miałabym masakrę. Spróbuję musztardowy z rycynowym bo wybieram się w weekend, a nie chciałabym zniweczyć mej ciężkiej pracy nad loczem ;D
- Musztardowy kupowałaś w UK? Bo ja też mam, zamówiłam, a potem naczytałam się o zapachu, że jest nie do wytrzymania i się przestraszyłam, ale jak przyszedł i otworzyłam, to okazało się, że jest spoko U mnie dość ciężko się zmywa - jak na razie jedyny olej z którym miałam problem, by go zmyć odżywką, ale mieszam go z jakimś innym i jest cacy. U mnie fajnie nawilża końcówki.
Doe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 19:47   #3663
Ania_Marysia
Raczkowanie
 
Avatar Ania_Marysia
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 103
Dot.: Co polecicie dla moich włosów?

Rzeczywiście, wyglądają troszkę lepiej
A w odżywce jest tyle olejów, co kot napłakał, więc mnie to nie dziwi
I nie musisz się trzymać tak ściśle tabelki doboru olejów do włosów, bo to się czasem sprawdza, a czasem nie
__________________
dążę do długości klasycznej
zaczynam mierzyć włosy na mokro
początek 60cm --->ciach! 45cm ->48 cm -> 50 cm (sierpień '14) ---> 52, 5 cm -> 60cm (łokcie) --->70 cm ---> 80 cm ---> 90 cm!
Ania_Marysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 19:48   #3664
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Wizazanka i Wicher - pochwaliłybyście się fryzurami z wesela ;D
Jak będą foty od fotografa to prędzej bo z tel. to taka masakra wyszła że szok i na każdym pijacka szczęśliwa mina i nieostre zdjęcia
U mnie fryzura standardowa popodpinane delikatnie locze i tyle
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 20:07   #3665
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Lubią Twoje włosy ten musztardowy? Muszę chyba go spróbować.
Na włosy to nie wiem, siana mi nie robi czyli w porządku. Dodatkowo baby hair na zakolach mi po nim rosły i szybszy porost.

Doe - mi delikatnie pachnie chrzanem, nie czuję go za bardzo. kupowałam u chińczyka w sklepie, 1.20 za 250 ml firmy ktc i to już moja trzecia butelka
polecam do włosów, ciała i zapiekanych ziemniaków
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 20:15   #3666
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Na włosy to nie wiem, siana mi nie robi czyli w porządku. Dodatkowo baby hair na zakolach mi po nim rosły i szybszy porost.
Czyli wcierasz w skórę głowy, tak? Kurcze ja zawsze oleje kładę na włosy ale spróbuję z tym musztardowym. Moje włosy zapieprzają jak szalone na długość ale zawsze może być lepiej.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 20:22   #3667
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Czyli wcierasz w skórę głowy, tak? Kurcze ja zawsze oleje kładę na włosy ale spróbuję z tym musztardowym. Moje włosy zapieprzają jak szalone na długość ale zawsze może być lepiej.
Nie no na włosy też, ale one w chwili obecnej są tak wybiedzone że nic na nie jako tako nie działa zewnętrznie.. a że nie mam siana i coś się kręci to stwierdzam, że nawilża poczytaj na kwc, dobre opinie ma. omega 3 potrafi ładnie nawilżać, wolę go nawet od rycynowego
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-08, 08:11   #3668
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Hejka Moje włosy po urlopie też ucierpiały. Zrobiły się w dodatku jeszcze bardziej jasne. Wyglądam jak słomiany strach na wróble Do tego odrosty...muszę jeszcze chwilkę się z nimi pomęczyć a potem sama nie wiem, bo dostałam nową pracę i nie chcę wyglądać jak niechluj:P Mój narzeczony oczywiście przeszczęśliwy, że mam takie jasne kłaki (facet;/). Na noc w końcu nałożyłam oleje, podcięłam wysuszone końcówki. Może potem jakąś fotkę walnę. Plus jest taki, że kucyk mocny, zagęszczony. Ogólnie to ścinam te włosy od jakiegoś czasu bardziej na prosto na samym dole i jest ich objętościowo dużoooooooooooo.
__________________
Dbam o włoski!
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 09:12   #3669
Wizazanka5000
Zakorzenienie
 
Avatar Wizazanka5000
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 6 246
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez iwonsia01 Pokaż wiadomość
Hejka Moje włosy po urlopie też ucierpiały. Zrobiły się w dodatku jeszcze bardziej jasne. Wyglądam jak słomiany strach na wróble Do tego odrosty...muszę jeszcze chwilkę się z nimi pomęczyć a potem sama nie wiem, bo dostałam nową pracę i nie chcę wyglądać jak niechluj:P Mój narzeczony oczywiście przeszczęśliwy, że mam takie jasne kłaki (facet;/). Na noc w końcu nałożyłam oleje, podcięłam wysuszone końcówki. Może potem jakąś fotkę walnę. Plus jest taki, że kucyk mocny, zagęszczony. Ogólnie to ścinam te włosy od jakiegoś czasu bardziej na prosto na samym dole i jest ich objętościowo dużoooooooooooo.
Ja wlasnie tez planuje teraz tylko koncowki regularnie podcinac i nie ciac warstwowo. Jak mnie fryJerka czesala na wesele to mialam od przodu przez cala glowe z tylu takiego warkocza w nieladzie, a przez to ze sa cieniowane to do warkoczyka juz na dole zostalo i h tak malo, ze wisial taki smetny kikutek
Wizazanka5000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 09:50   #3670
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Wczoraj po raz pierwszy użyłam dyfuzora.Przez pierwsze 5 min.miałam ochotę nim rzucić.Nie jest to przyjemne zajęcie.Ta suszarka jest 2 razy większa od mojej poprzedniej a z dyfuzorem x 3.Nie wiem czy robiłam to dobrze,starałam się suszyć zgodnie z intrukcją królewny śmieszki.Włosy były trochę inne.Nie zrobiłam zdjęcia bo musiałam szybko wyjść z domu a potem zapomniałam.Wło sy nie miały tak ładnego skrętu jak schną naturalnie.Były jakby połamane,może żle przykładałam..ale fryzura była bardziej zbita,bardziej zwinięta harmonijka ale skręt brzydki.Miałam mniej rulonów.Te włosy co wypadały mi z dyfuzora zrlorowały się ładnie ale ogólnie włosy zrobiły delikatny,, push up'',wiec chyba o to mi chodziło tylko jakoś żle chyba uzywam tego bo gniecie mi włosy i nie jest jak być powinno.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście

Edytowane przez Curly81
Czas edycji: 2014-08-08 o 09:56
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 10:03   #3671
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Wczoraj po raz pierwszy użyłam dyfuzora.Przez pierwsze 5 min.miałam ochotę nim rzucić.Nie jest to przyjemne zajęcie.Ta suszarka jest 2 razy większa od mojej poprzedniej a z dyfuzorem x 3.Nie wiem czy robiłam to dobrze,starałam się suszyć zgodnie z intrukcją królewny śmieszki.Włosy były trochę inne.Nie zrobiłam zdjęcia bo musiałam szybko wyjść z domu a potem zapomniałam.Wło sy nie miały tak ładnego skrętu jak schną naturalnie.Były jakby połamane,może żle przykładałam..ale fryzura była bardziej zbita,bardziej zwinięta harmonijka ale skręt brzydki.Miałam mniej rulonów.Te włosy co wypadały mi z dyfuzora zrlorowały się ładnie ale ogólnie włosy zrobiły delikatny,, push up'',wiec chyba o to mi chodziło tylko jakoś żle chyba uzywam tego bo gniecie mi włosy i nie jest jak być powinno.
Ja jakbym robiła to tak jak opisała Królewna to by mi to długo schodziło. Ja nie mam cierpliwości i szkoda mi po prostu czasu na takie zabiegi. Ja robię tak, że stoję na prosto z głową na bok i wkładam kępki włosów do miski i przykładam do głowy. Czekam tak chwilkę i tak dookoła głowy. Potem biorę głowę w dół i dosuszam tam gdzie dalej mokra głowa. Nie wyłączam w tym czasie dyfuzora (zmieniając kępki), bo chyba by mnie szlag przy tym trafił:P Często suszę na szybkim nawiewie to wtedy ew. przy zmianie włosów zmniejszam na wolniejszy. Mi ta procedura cała pochłania max 20 min, więcej czasu nie mam Może moje włosy też są stworzone do dyfuzorowania
__________________
Dbam o włoski!
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-08, 10:53   #3672
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Kupiłam na Allegro hydrolizowaną keratynę...jak jej używacie?Jakaś ciemna jest.Taka powinna być?Wybaczcie głupie pytania ale nigdy nie uzywałam.Moja jest brązowa.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 11:38   #3673
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Kupiłam na Allegro hydrolizowaną keratynę...jak jej używacie?Jakaś ciemna jest.Taka powinna być?Wybaczcie głupie pytania ale nigdy nie uzywałam.Moja jest brązowa.
Jakieś 4 kropelki można dokapać do maski emolientowej. Właśnie, miałam pytać jakich odżywek i masek używasz, masz jakieś ulubione?
Włosy mi po pilomax pachną sorbetem jagodowym.. jestem chyba uzależniona od tego zapachu
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 12:41   #3674
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Akualnie używam waxu do wypadających,suchych i blond,lubię bardzo garniera A i K oraz Isanę do loków ale juz mi się kończy a została wycofana...Używam też seboradinu do zniszczonych.Mam też dwie odżywki,kotre polecałyście na forum ale nie robią nic z moimi włosami,używam ich na zmianę,żeby wkonczyć:green pharmacy i alterę z granatem.Jakoś po ich użyciu nie zauważyłam nic specjalnego.Moje włosy bardzo lubią Isanę i Ganierniera A i k i waxy.

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Jakieś 4 kropelki można dokapać do maski emolientowej. Właśnie, miałam pytać jakich odżywek i masek używasz, masz jakieś ulubione?
tak malutko?mam dwie buteleczki.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 12:48   #3675
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Akualnie używam waxu do wypadających,suchych i blond,lubię bardzo garniera A i K oraz Isanę do loków ale juz mi się kończy a została wycofana...Używam też seboradinu do zniszczonych.Mam też dwie odżywki,kotre polecałyście na forum ale nie robią nic z moimi włosami,używam ich na zmianę,żeby wkonczyć:green pharmacy i alterę z granatem.Jakoś po ich użyciu nie zauważyłam nic specjalnego.Moje włosy bardzo lubią Isanę i Ganierniera A i k i waxy.

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------


tak malutko?mam dwie buteleczki.
Waxa do suchych kiedyś bym chciała spróbować miałam tego z keratyną, ale totalny niewypał. Aik też mi nie przypasował bo ma olej palmowy, a zamiast isany spróbuj może schaumę zieloną - ma panthenol i kolagen albo tą owocową fioletową. Odżywki schaumy są bardzo fajniutkie.

Zależy jaka porcja maski, ale taka keratyna jest wydajna ;D na paznokcie też można używać.

Mój odrost ma ok. 7 cm od 9 maja. Tym razem zmierzyłam pasemko i zmierzę za miesiac znowu, żeby zobaczyć jak zadziałał olej musztardowy.

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2014-08-08 o 13:10
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 13:23   #3676
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Ja właśnie spsikałam skalp naftą, zrobiłam maskę Alterra Granat, potem OMO z ziołową Schaumą i Mrs. Potters, nałożyłam turecką Planeta Organica + pokrzywowy balsam z Green Pharmacy i czekam aż wyschną. Na razie efekt zapowiada się nieźle.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 13:38   #3677
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Waxa do suchych kiedyś bym chciała spróbować miałam tego z keratyną, ale totalny niewypał. Aik też mi nie przypasował bo ma olej palmowy, a zamiast isany spróbuj może schaumę zieloną - ma panthenol i kolagen albo tą owocową fioletową. Odżywki schaumy są bardzo fajniutkie.

Zależy jaka porcja maski, ale taka keratyna jest wydajna ;D na paznokcie też można używać.

Mój odrost ma ok. 7 cm od 9 maja. Tym razem zmierzyłam pasemko i zmierzę za miesiac znowu, żeby zobaczyć jak zadziałał olej musztardowy.
ale szybko Ci rosną..
a na paznokcie nakładać solo?
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 13:49   #3678
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
ale szybko Ci rosną..
a na paznokcie nakładać solo?
Az się dziwię bo nie stosowałam żadnych przyspieszaczy. Czy wam też baby hair rosną jaśniejsze? Mam sporo takich jasnych włosków, ale są też cieniutkie i przy myciu lecą.

Można solo albo z kremem do rąk czy jakimś olejem.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 18:04   #3679
shinecrush
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 36
Jak pomóc suchym, kręconym włosom?

Witam, mam następujący problem. Mam sprężynki do ramion. Nie dość, że krótkie to i suche - totalny puch. Mam już ich dość, nieraz próbowałam z nimi walczyć, ale nic to nie dało. Przez całe te wakacje nie prostowałam włosów, ale jak widać - żadnej poprawy. Nie mam też na tyle pieniędzy żeby wydawać na różne maski czy odżywki. Obecnie mam jedną do spłukiwania, ale po niej jeszcze bardziej mi się puszą. Mam też jedną do spryskiwania,ale efekt trwa tylko chwilę. Po wakacjach idę do technikum i nie będę miała czasu żeby włosy prostować, więc błagam o pomoc. Już nie mam pojęcia co robić, dostaję szału jak patrzę na moje włosy - totalna porażka :| Mało tego - jak leje deszcz moje włosy wywijają się jeszcze bardziej a na dodatek elektryzują i wyglądam jak pudel. Znacie jakieś sposoby na domowe maseczki z prostych składników? Albo proszę o jakiekolwiek rady dla moich włosów, do fryzjera też raczej nie pójdę, bo moja babcia mi powtarza, że puszyste są ładne, a ona chyba nie odróżnia między włosami puszystymi a mającymi objętość. Błagam, błagam o jakiekolwiek rady, serio błagam._. Przeglądałam forum dla kręconowłosych, ale nie znalazłam nic co by mi pomogło, bo tak jak mówiłam - nie mam na tyle pieniędzy żeby wydawać na jakieś maseczki, odżywki na których się nie znam i, których nie próbowałam.
shinecrush jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-08, 18:49   #3680
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Jak pomóc suchym, kręconym włosom?

Wdrożenie pielęgnacji dla włosów kręconych to tutaj jedyna opcja. A takiej, idealnej dla siebie, nie znajdziesz inaczej jak metodą prób i błędów.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 19:29   #3681
Joanku
Zadomowienie
 
Avatar Joanku
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 159
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

U mnie też ładnie i fajnie. Dziś miałam rocznice walki o włosy.
Z pohormonalnej biedy i 6 cm kucyka wywalczyłam swoje! ;D
Porównanie roku zeszłego do tego co mam na głowie dziś, uświadomilo mi, że każda sekunda poświęcona włosom była tego warta!

Co do suszarek, to ja też pierwsze kilka dyfuzorowych prób miałam biedne ;(
A teraz smigam, mam system i jak burza leci.
No i mój remington ma prawdziwy. Zimny nawiew, więc nie panikuje, że włosy krzywdzę ;D
Curly jak Ci loki wychodzą be, to u nasady podsuszaj głowa w dół a reszta niech schnie sama, jak im ładniej

Joanny bs dalej mnie zachwycają jedna po drugiej. A twisted sister w moim przypadku TO NIEOCENIONY GENIUSZ!!!
Kocham i krem i spray. Jest cudnie!

Klaudenc ja też mam takie śmieszne, jasniutkie

Wrzucam fotki.
Rok pielęgnacji i ostatnio moja mufasia grzywa przy pomocy joann i TS <3

__________________
07.2012 Włosowa, hormonalna apokalipsa
06.2013 Walka o lwią grzywę.
20.12.2013 Świadomie dobieram kosmetyki.
Joanku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 21:23   #3682
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Joanku, przecudne masz te loki. Różnica pomiędzy włosami sprzed walki o nie, a po - ogromna. Motywujesz.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 22:13   #3683
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Dziewczyny pamiętacie moją aukcje z kremem Boots? Niestety osoba która wygrała aukcję wyjechała na wakacje i mimo 2x awizo nie odebrała przesyłki i paczka wróciła do mnie. Jeśli któraś z Was chce go wypróbować (jest użyta ok 1/10) ten krem to pisać na priva. Liczy się kolejność zgłoszeń. Chcę za niego symboliczne kilka zł

Joanku - jest moc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!

Ok już nieaktualne ogłoszenie
__________________
Dbam o włoski!

Edytowane przez iwonsia01
Czas edycji: 2014-08-09 o 07:08
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-09, 02:09   #3684
AgusiA753
Raczkowanie
 
Avatar AgusiA753
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 151
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość

Mój odrost ma ok. 7 cm od 9 maja. Tym razem zmierzyłam pasemko i zmierzę za miesiac znowu, żeby zobaczyć jak zadziałał olej musztardowy.
Też chcę taki przyrost
Cytat:
Napisane przez Joanku Pokaż wiadomość
U mnie też ładnie i fajnie. Dziś miałam rocznice walki o włosy.
Z pohormonalnej biedy i 6 cm kucyka wywalczyłam swoje! ;D
Porównanie roku zeszłego do tego co mam na głowie dziś, uświadomilo mi, że każda sekunda poświęcona włosom była tego warta!
Miażdżysz Piękna przemiana!
Ale co ja pacze miałaś pohormonalną apokalipsę? Po odstawieniu tabsów? To mów mi tu prędziutko, jak Tyś to pokonała? Bo u mnie dalej rzeźnia, już nie liczę ile mi wypada, bo by mi życia nie starczyło. I tylko czekam kiedy w końcu przestaną, oby to nie nastąpiło jak się skończą
__________________
CG- od 01.07.2012r
AgusiA753 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-09, 07:06   #3685
Karen15
Zakorzenienie
 
Avatar Karen15
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 436
Dot.: Jak pomóc suchym, kręconym włosom?

Cytat:
Napisane przez shinecrush Pokaż wiadomość
Witam, mam następujący problem. Mam sprężynki do ramion. Nie dość, że krótkie to i suche - totalny puch. Mam już ich dość, nieraz próbowałam z nimi walczyć, ale nic to nie dało. Przez całe te wakacje nie prostowałam włosów, ale jak widać - żadnej poprawy. Nie mam też na tyle pieniędzy żeby wydawać na różne maski czy odżywki. Obecnie mam jedną do spłukiwania, ale po niej jeszcze bardziej mi się puszą. Mam też jedną do spryskiwania,ale efekt trwa tylko chwilę. Po wakacjach idę do technikum i nie będę miała czasu żeby włosy prostować, więc błagam o pomoc. Już nie mam pojęcia co robić, dostaję szału jak patrzę na moje włosy - totalna porażka :| Mało tego - jak leje deszcz moje włosy wywijają się jeszcze bardziej a na dodatek elektryzują i wyglądam jak pudel. Znacie jakieś sposoby na domowe maseczki z prostych składników? Albo proszę o jakiekolwiek rady dla moich włosów, do fryzjera też raczej nie pójdę, bo moja babcia mi powtarza, że puszyste są ładne, a ona chyba nie odróżnia między włosami puszystymi a mającymi objętość. Błagam, błagam o jakiekolwiek rady, serio błagam._. Przeglądałam forum dla kręconowłosych, ale nie znalazłam nic co by mi pomogło, bo tak jak mówiłam - nie mam na tyle pieniędzy żeby wydawać na jakieś maseczki, odżywki na których się nie znam i, których nie próbowałam.
Pielęgnacja to podstawa i warto trochę wydać. Nikt ci nie każe od razu kupować po 10 masek Zerknij sobie tutaj: http://www.dbaj-o-wlosy.com/2013/07/...atkujacej.html


czeszesz włosy na sucho?

Edytowane przez Karen15
Czas edycji: 2014-08-09 o 07:08
Karen15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-09, 09:04   #3686
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

Cytat:
Napisane przez AgusiA753 Pokaż wiadomość
Też chcę taki przyrost

Miażdżysz Piękna przemiana!
Ale co ja pacze miałaś pohormonalną apokalipsę? Po odstawieniu tabsów? To mów mi tu prędziutko, jak Tyś to pokonała? Bo u mnie dalej rzeźnia, już nie liczę ile mi wypada, bo by mi życia nie starczyło. I tylko czekam kiedy w końcu przestaną, oby to nie nastąpiło jak się skończą
Nie chcę Cię martwić, ale mi leciały 4 miesiące:/ I to w wielkich ilościach. W między czasie zaczęłam brać witaminy na włosy i trochę pomogło (baby hair) a potem włosy stopniowo przestały wypadać. Teraz nie wypadają mi wcale, no tam może 5 włosów przy myciu. Nawet jak szarpnę za kucyk to skubańce siedzą na miejscu No i ścinałam je w między czasie 2 x porządnie.
__________________
Dbam o włoski!
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-09, 09:05   #3687
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez AgusiA753 Pokaż wiadomość
Testuj, testuj warto
Po pierwszym testowaniu mam mieszane uczucia Skrętu prawie w ogóle, trochę puchu na głowie. Jednakże to odbicie od nasady i objętość włosów zrobiło wrażenie Uwielbiam takie uniesienie i busz na głowie, w takim wydaniu czuję się najlepiej, jednak jakby puch sobie zniknął to było by genialnie! Choć nie do końca jestem przekonana, czy to wina tylko suszarki i mojego braku umiejętności posługiwania się nią (nie oszukujmy się, po pierwszym razie nie będę miała na głowie cudów ), winowajcą może być po części olej z orzecha włoskiego, mam dziwne wrażenie, ze nie podchodzi moim włosom, jednak jestem w fazie testów, może to tylko złudne wrażenie
Tak w ogóle ta suszarka wygląda jak miotacz ognia! Tak mnie się skojarzyła z tym dyfuzorem
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-09, 09:10   #3688
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Jak pomóc suchym, kręconym włosom?

Wczoraj byłam na basenie i kudły dopiero teraz umyłam. Jakie te baseny w uk bajeranckie mają ^^nawet w tej wodzie nie ma tak mocno nachlorowane, będe co tydzień chodzić z mamą po perukę jadę dzisiaj, aż przymierzę sobie jakaś długą bo jestem mega ciekawa jakbym wyglądała w długich.

Joanku śliczne *,* mam nadzieję, że moje też do normy wrócą po witaminkach. i kupię ten spray dziś albo kremik koniecznie!

---------- Dopisano o 09:10 ---------- Poprzedni post napisano o 09:07 ----------

Cytat:
Napisane przez iwonsia01 Pokaż wiadomość
Nie chcę Cię martwić, ale mi leciały 4 miesiące:/ I to w wielkich ilościach. W między czasie zaczęłam brać witaminy na włosy i trochę pomogło (baby hair) a potem włosy stopniowo przestały wypadać. Teraz nie wypadają mi wcale, no tam może 5 włosów przy myciu. Nawet jak szarpnę za kucyk to skubańce siedzą na miejscu No i ścinałam je w między czasie 2 x porządnie.
A długo te witaminy musiałaś brać? Mi leca w normalnej ilości ,ale słabo się trzymają skóry głowy i są takie delikatne i tak właśnie myślę jak długo trwa taka 'regeneracja' wewnętrzna.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-09, 09:31   #3689
iceina
Zadomowienie
 
Avatar iceina
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 681
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Dziewczyny, proszę o pomoc

Przeczytałam wszystko to, co było podwieszone tutaj, po czym stwierdziłam że chyba jednak mam falowane włosy. Zawsze myślałam ze mam proste, ale takie krzywe, nieudane. Pierwszy raz dziś umyłam włosy wg zaleceń dla zakręconych. Późniejie wycierałam w ręcznik frotte. Użyłam żelu i ugniatałam włosy. Ale chyba mi to nie wyszło. Zrobiłam zdjęcie jeszcze mokrych włosów (samej nie udało mi się zrobić lepszego). Możecie spojrzeć na zdjęcie mokrych włosów i ocenić, czy coś z nich będzie i czy warto starać się tak przez dłuższy czas, czy może nie ma to sensu i one jednak takie proste, nieudane są? Przeglądałam na różnych blogach zdjęcia mokrych falowanych/kręconych włosów i moje wyglądają dużo gorzej.
PS. Zapomniałabym dodać, włosy mam ścięte na prosto. Żadnego cieniowania, itd. Może powinnam inaczej je obciąć i wycieniować? Tylko trochę się tego boję, bo mam bardzo dużo włosów, ale są one niestety cienkie.

W załączniku zdjęcie mokrych włosów (bez lampy błyskowej).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P8090485.jpg (63,5 KB, 33 załadowań)

Edytowane przez iceina
Czas edycji: 2014-08-09 o 09:40
iceina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-09, 10:24   #3690
Joanku
Zadomowienie
 
Avatar Joanku
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 159
Dzięki, dzięki dziewczyny!
Jeśli jestem motywacją choć dla jednej osoby to wiem, że spłaca to dług wobec tego forum, pomocy dziewczyn i rekompensuje godziny szperania. ;D
Aga u mnie to była masakra bo mi lekarze zaproponowali implant anty do wszczepienia pod skórę.
Ze niby wygoda, że niby super, ale stężenie hormonów w tym spowodowało wypadanie i.... rozprostowanie moich włosów!
Całą moją walkę rozpoczynałam, w ogóle od googlowania frazy 'dlaczego przestały się kręcić?'


Lekarze w uk śmiali mi się w twarz jak mówiłam że wypadają mi włosy i że się nie kręcą, wmawiając mi że musiałabym Być jednym przypadkiem na milion, bo implant nie ma takich skutków ubocznych.
Nie poddałam się. Zażądałam od konowalow usunięcia ustrojstwa a potem walka.
Byłam zdeterminowana ale i przerażona, tym co działo się na mojej głowie, ludzie na ulicy aż pytali gdzie się podziała moja grzywa.
Nie odpuscilam choćby jednego zaplanowanego zabiegu
Oprócz kozieradki, kaminomoto do wcierania, piłam skrzypopokrzywe, drożdże, zaczęłam świadomie dobierać kosmetyki olejowalam/ kremowalam przed każdym myciem, glut lniany wszedł i został już na zawsze, podcielam 3 razyi rok minął a efekty mnie samą zaskoczyły.

Klaudenc No u mnie ten krem sprawuje się nieziemsko! A opinie w internecie baaardzo słabe, choć mam wrażenie, że angielki nie do końca kumate, wtarly na sucho i oczekiwały cudów...
U mnie zdecydowanie zastępuje bootsa na półce

Icenia ja tam widzę potencjał!
Moje tak wyglądają czasem jak przenawilze zobacz:


Pamiętaj, że traktowałas swoje włosy jako proste, więc też trochę czasu zabierze wydobycie skrętu ale myślę że warto. Nie wiesz na co reagują, nie znasz ich jeszcze jako 'falowanych'

Zacznij testy, polecam pigułkę na początek.
Sprawdź co Twoje włosy lubią, co je kręci (dosłownie )
Każda z dziewczyn na swoje systemy, jednej skręt wzmacniają proteiny, innej oleje, jedna lubi żel, druga krem do loków, trzecia bsa.
I tak ze wszystkim.
Mi opracowanię swoich potrzeb zajęło ok rok (i tak wydaje mi się że to szybko a jeszcze tyle rzeczy czeka w kolejce!!!) więc zostań z nami i testuj!
__________________
07.2012 Włosowa, hormonalna apokalipsa
06.2013 Walka o lwią grzywę.
20.12.2013 Świadomie dobieram kosmetyki.

Edytowane przez Joanku
Czas edycji: 2014-08-09 o 10:28
Joanku jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-22 13:44:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:37.